Top 100 firme — Transport și depozitare, Bacău după marjă netă în 2025
1.163 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 38,5 %, iar liderul atinge 1.045,5 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.VLADI EXPED SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 1.045,5 %— | — | 1,4 K RON | |
| 2 | 2.ROTMIH TAXI SRL▲ 318 | Municipiul Bacău, Bacău | 226,4 %▲ 1.479,8 % | ▲ 1.479,8 % | 9,5 K RON | |
| 3 | 3.AND&ALY TECH S.R.L.▲ 1.067 | Sat Dofteana, Comuna Dofteana, Bacău | 134,9 %— | — | 25,9 K RON | |
| 4 | 4.GASIEGASO S.R.L.nou | Sat Cleja, Comuna Cleja, Bacău | 133,5 %— | — | 530 RON | |
| 5 | 5.SOFIMATTEO TRANS SRL▲ 599 | Municipiul Bacău, Bacău | 131,6 %▲ 3.681,3 % | ▲ 3.681,3 % | 155,1 K RON | |
| 6 | 6.EUROSAB PROCONSTRUCT SRL▲ 662 | Sat Târgu Trotuş, Comuna Târgu Trotuş, Bacău | 131,4 %▲ 6.403 % | ▲ 6.403 % | 22,3 K RON | |
| 7 | 7.LFX LOGISTIK S.R.L.▲ 921 | Sat Secuieni, Comuna Secuieni, Bacău | 94,1 %— | — | 24,1 K RON | |
| 8 | 8.GRAZIANO TRANSPORTI NAZIONALI E INTERNAZIONALI S.R.L.▲ 413 | Municipiul Bacău, Bacău | 88,7 %▲ 887,3 % | ▲ 887,3 % | 17,1 K RON | |
| 9 | 9.ALEMUR S.R.L.▲ 2 | Municipiul Bacău, Bacău | 86,4 %▲ 2,3 % | ▲ 2,3 % | 52 K RON | |
| 10 | 10.ADRITRANS SRL▲ 989 | Municipiul Moineşti, Bacău | 84,3 %— | — | 55,4 K RON | |
| 11 | 11.GEFLO TRANS 93 S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 83 %— | — | — | 62,5 K RON |
| 12 | 12.TRUST INCOM MOINEŞTI S.R.L.nou | Municipiul Moineşti, Bacău | 82 %— | — | — | 4,1 K RON |
| 13 | 13.STRAVEX LOGISTIC S.R.L.nou | Sat Poduri, Comuna Poduri, Bacău | 81,5 %— | — | — | 19,1 K RON |
| 14 | 14.LU-K DELIVERY TRANSPORT S.R.L.▲ 10 | Sat Mărgineni, Comuna Mărgineni, Bacău | 79 %▲ 8,5 % | ▲ 8,5 % | 194,5 K RON | |
| 15 | 15.BOGDY TRANSPORT 97 S.R.L.▲ 12 | Sat Cornăţel, Comuna Urecheşti, Bacău | 78,3 %▲ 8,5 % | ▲ 8,5 % | 6,3 K RON | |
| 16 | 16.EDC CARGO LOGISTIC SRL▲ 6 | Municipiul Bacău, Bacău | 77 %▲ 4 % | ▲ 4 % | 111,6 K RON | |
| 17 | 17.ANDREI RAZVAN LOGISTIC S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 74 %— | — | — | 254,3 K RON |
| 18 | 18.TRANS BOTEZATU SRL▲ 1.119 | Municipiul Moineşti, Bacău | 73,9 %— | — | 611,3 K RON | |
| 19 | 19.LIVNE TAX S.R.L.▲ 1.055 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 73,5 %— | — | 43,9 K RON | |
| 20 | 20.GENY AYLIN TRANS S.R.L.▲ 5 | Municipiul Bacău, Bacău | 73 %▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | 1 mil. RON | |
| 21 | 21.REX DANI DOR COM S.R.L.▲ 27 | Sat Corbasca, Comuna Corbasca, Bacău | 72,2 %▲ 27 % | ▲ 27 % | 23,8 K RON | |
| 22 | 22.RT LOGISTIC 67 S.R.L.nou | Sat Măgura, Comuna Măgura, Bacău | 71,1 %— | — | — | 49,4 K RON |
| 23 | 23.PRESTOTRANS SRL▲ 6 | Municipiul Bacău, Bacău | 70,8 %▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | 196,5 K RON | |
| 24 | 24.ILIANI SRL▲ 14 | Municipiul Bacău, Bacău | 70,7 %▲ 13,6 % | ▲ 13,6 % | 17 K RON | |
| 25 | 25.SOF&SEB TRANSPORT S.R.L.nou | Sat Bucşeşti, Comuna Poduri, Bacău | 69,6 %— | — | — | 23 K RON |
| 26 | 26.SANJU AGENCY S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 69,5 %— | — | — | 17,8 K RON |
| 27 | 27.ALMACON SPEDITION S.R.L.▲ 136 | Sat Lunca Asău, Comuna Asău, Bacău | 69 %▲ 149,3 % | ▲ 149,3 % | 18,8 K RON | |
| 28 | 28.GETA TRANS SRL▲ 955 | Municipiul Bacău, Bacău | 68,6 %— | — | 38,9 K RON | |
| 29 | 29.BOGDAN RAREŞ TRANS SRL▲ 608 | Sat Tisa-Silvestri, Comuna Odobeşti, Bacău | 67,8 %▲ 2.349,1 % | ▲ 2.349,1 % | 196,4 K RON | |
| 30 | 30.MIRCOPAM S.R.L.▲ 12 | Municipiul Bacău, Bacău | 67 %▲ 9,4 % | ▲ 9,4 % | 16,1 K RON | |
| 31 | 31.CHITARU SPEED SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 66,7 %— | — | 49,8 K RON | |
| 32 | 32.CAB SERVICE SRL▲ 586 | Municipiul Bacău, Bacău | 66,5 %▲ 2.004,4 % | ▲ 2.004,4 % | 37,5 K RON | |
| 33 | 33.SAM SOS AUTO S.R.L.nou | Sat Podiş, Comuna Mărgineni, Bacău | 66 %— | — | — | 17,6 K RON |
| 34 | 34.GEO&VASI TRANS S.R.L.▼ 11 | Sat Bălăneasa, Comuna Livezi, Bacău | 64,5 %▼ 12,1 % | ▼ 12,1 % | 43,8 K RON | |
| 35 | 35.ECO AURALIS S.R.L.▲ 1.063 | Sat Sascut, Comuna Sascut, Bacău | 62,6 %— | — | 44,1 K RON | |
| 36 | 36.COS COS AUTO S.R.L.nou | Loc. Dărmăneşti, Oraş Dărmăneşti, Bacău | 62,5 %— | — | — | 10,9 K RON |
| 37 | 37.TRANZIT MINIMAR SRL▲ 690 | Loc. Buhuşi, Oraş Buhuşi, Bacău | 62,2 %▲ 6.244,9 % | ▲ 6.244,9 % | 15,5 K RON | |
| 38 | 38.ALEXA EUROTRANS S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 61,8 %— | — | — | 204,6 K RON |
| 39 | 39.CLAIN MAR DELIVERY S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 61,2 %— | — | — | 3,7 K RON |
| 40 | 40.FLOLUC CONFORT S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 61 %— | — | — | 87,6 K RON |
| 41 | 41.DURAPET EXPRESS S.R.L.nou | Sat Băcioiu, Comuna Corbasca, Bacău | 59,9 %— | — | — | 114,7 K RON |
| 42 | 42.A&Y EXPRESS TRANSPORT S.R.L.nou | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 59,5 %— | — | — | 2,9 K RON |
| 43 | 43.BLR LOGISTIC SRL▲ 1.058 | Municipiul Bacău, Bacău | 59,4 %— | — | 2,9 K RON | |
| 44 | 44.TANASA CMN ALX S.R.L.▲ 2 | Municipiul Bacău, Bacău | 59,3 %▲ 1 % | ▲ 1 % | 19,2 K RON | |
| 45 | 45.VIFI-TRANS SPEED S.R.L.▲ 5 | Sat Traian, Comuna Traian, Bacău | 59,2 %▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 5,2 K RON | |
| 46 | 46.KIKI TRANS EUROPA S.R.L.nou | Sat Mărgineni, Comuna Mărgineni, Bacău | 59,1 %— | — | 204,7 K RON | |
| 47 | 47.ALYMAR SPEDITION 2020 S.R.L.▼ 12 | Sat Faraoani, Comuna Faraoani, Bacău | 57,6 %▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 211,7 K RON | |
| 48 | 48.ROM SPEDITION SRL▼ 30 | Municipiul Bacău, Bacău | 57,2 %▼ 24,9 % | ▼ 24,9 % | 784,6 K RON | |
| 49 | 49.BRIŞCU ALEXANDRU S.R.L.▼ 23 | Municipiul Bacău, Bacău | 56,7 %▼ 21,6 % | ▼ 21,6 % | 41,3 K RON | |
| 50 | 50.PRESTOCLI SERV SRL▼ 30 | Municipiul Bacău, Bacău | 56,4 %▼ 24,3 % | ▼ 24,3 % | 194,3 K RON | |
| 51 | 51.OWL PROTOTYPING S.R.L.▲ 7 | Municipiul Bacău, Bacău | 55,9 %▲ 11,6 % | ▲ 11,6 % | 14 K RON | |
| 52 | 52.AR GLOBAL TRANSPORT S.R.L.▼ 8 | Municipiul Bacău, Bacău | 54,7 %▼ 7,4 % | ▼ 7,4 % | 777,9 K RON | |
| 53 | 53.AUDIOCORR SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 54,3 %— | — | 3 K RON | |
| 54 | 54.OCTIS CURIERAT S.R.L.nou | Municipiul Moineşti, Bacău | 53,9 %— | — | — | 5 K RON |
| 55 | 55.C.R LIMITED EDITION S.R.L.nou | Sat Camenca, Comuna Brusturoasa, Bacău | 53,7 %— | — | — | 12,4 K RON |
| 56 | 56.KNOCK & DROP S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 53,5 %— | — | — | 32,6 K RON |
| 57 | 57.NEKKT TRADE S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 52,5 %— | — | — | 41,3 K RON |
| 58 | 58.CASSPEED S.R.L.▼ 3 | Municipiul Bacău, Bacău | 51,5 %▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | 426,1 K RON | |
| 59 | 59.I & D PREMIUM COMPANY S.R.L.▲ 34 | Sat Cucuieţi, Comuna Solonţ, Bacău | 50,7 %▲ 31,9 % | ▲ 31,9 % | 49,9 K RON | |
| 60 | 60.LUNVEX INVEST S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 48,6 %— | — | — | 15,9 K RON |
| 61 | 61.GTSISTEFAN TULBURE S.R.L.▲ 34 | Sat Filipeşti, Comuna Filipeşti, Bacău | 48,5 %▲ 28,5 % | ▲ 28,5 % | 26,9 K RON | |
| 62 | 62.ANDREMY CRIS SPEED S.R.L.▼ 26 | Sat Răcăuţi, Comuna Buciumi, Bacău | 48,1 %▼ 26,5 % | ▼ 26,5 % | 77,6 K RON | |
| 63 | 63.MIMAR EXPRESS S.R.L.▲ 42 | Municipiul Bacău, Bacău | 47,9 %▲ 38 % | ▲ 38 % | 10,9 K RON | |
| 64 | 64.NIROS LUX DRIVE S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 47,1 %— | — | — | 10,6 K RON |
| 65 | 65.FLOAREŞ EXPRES SRL▲ 32 | Municipiul Bacău, Bacău | 46,8 %▲ 27 % | ▲ 27 % | 168,7 K RON | |
| 66 | 66.DALEO BCM S.R.L.▲ 988 | Municipiul Bacău, Bacău | 46,1 %— | — | 23,4 K RON | |
| 67 | 67.PANAGIA TOURS S.R.L.▲ 105 | Sat Poduri, Comuna Poduri, Bacău | 46,1 %▲ 73 % | ▲ 73 % | 114,6 K RON | |
| 68 | 68.SEEA PARK SRL▼ 59 | Sat Caşin, Comuna Caşin, Bacău | 45,7 %▼ 46,3 % | ▼ 46,3 % | 198,6 K RON | |
| 69 | 69.CONCEPT CONFORT S.R.L.nou | Sat Şesuri, Comuna Măgireşti, Bacău | 45,6 %— | — | 8,9 K RON | |
| 70 | 70.SIMTRANS SERV S.R.L.= | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 45,4 %▼ 1,5 % | ▼ 1,5 % | 41 K RON | |
| 71 | 71.CARP SPEDITION MARFĂ S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 44,9 %— | — | — | 6,5 K RON |
| 72 | 72.MAIOMA LOGISTICS SRL▼ 56 | Sat Mănăstirea Caşin, Comuna Mănăstirea Caşin, Bacău | 44,8 %▼ 41,5 % | ▼ 41,5 % | 171,9 K RON | |
| 73 | 73.BABY EXPRESS 68 S.R.L.▲ 1.076 | Municipiul Bacău, Bacău | 44,4 %— | — | 19,1 K RON | |
| 74 | 74.MTBXPRESS SRL▲ 97 | Sat Cleja, Comuna Cleja, Bacău | 44,3 %▲ 65,8 % | ▲ 65,8 % | 16,7 K RON | |
| 75 | 75.ECA CONFORT TAXI SRL▲ 989 | Municipiul Bacău, Bacău | 44 %— | — | 16,9 K RON | |
| 76 | 76.PELERINTRANS DIMA S.R.L.▲ 80 | Loc. Târgu Ocna, Oraş Târgu Ocna, Bacău | 43,7 %▲ 52,7 % | ▲ 52,7 % | 57,3 K RON | |
| 77 | 77.TRUNCHI VRM LOGISTIC S.R.L.▲ 1.048 | Sat Fundu Răcăciuni, Comuna Răcăciuni, Bacău | 43,5 %— | — | 261,2 K RON | |
| 78 | 78.PRESTCLIM TRANS S.R.L.▼ 26 | Municipiul Bacău, Bacău | 43,2 %▼ 18,2 % | ▼ 18,2 % | 65,5 K RON | |
| 79 | 79.MADYSILV & LUCA TRANS S.R.L.nou | Sat Lapoş, Oraş Dărmăneşti, Bacău | 43,1 %— | — | 65 K RON | |
| 80 | 80.MATYBAR S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 42,9 %— | — | — | 27,2 K RON |
| 81 | 81.APO.TRANS.TUR S.R.L.▲ 753 | Sat Larga, Comuna Dofteana, Bacău | 42,9 %— | — | 49 K RON | |
| 82 | 82.ADI ZOM TRANS S.R.L.▲ 106 | Sat Dealu-Mare, Comuna Măgura, Bacău | 42,7 %▲ 68,2 % | ▲ 68,2 % | 37,7 K RON | |
| 83 | 83.MIDO TRAVEL S.R.L.▲ 805 | Sat Caşin, Comuna Caşin, Bacău | 42,6 %— | — | 64,1 K RON | |
| 84 | 84.TUDOR BY EXPRESS S.R.L.▼ 45 | Sat Bazga, Comuna Horgeşti, Bacău | 42,2 %▼ 32,1 % | ▼ 32,1 % | 62,7 K RON | |
| 85 | 85.DOSO EXPRESS S.R.L.▲ 40 | Municipiul Bacău, Bacău | 42 %▲ 32,9 % | ▲ 32,9 % | 43,9 K RON | |
| 86 | 86.TARCĂU-R BUS S.R.L.nou | Municipiul Moineşti, Bacău | 41,6 %— | — | — | 20,2 K RON |
| 87 | 87.POPTOM TRANS FLUX S.R.L.▲ 893 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 41,4 %— | — | 170,3 K RON | |
| 88 | 88.PETEST 76 S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 41,4 %— | — | 28,9 K RON | |
| 89 | 89.ACG SERV TRANS S.R.L.▲ 806 | Municipiul Bacău, Bacău | 41 %— | — | 293 K RON | |
| 90 | 90.TRANS CDS 2021 S.R.L.▲ 32 | Sat Letea Veche, Comuna Letea Veche, Bacău | 40,5 %▲ 25,7 % | ▲ 25,7 % | 133,5 K RON | |
| 91 | 91.DOLYS-TOUR SRL▲ 319 | Municipiul Bacău, Bacău | 40,3 %▲ 324,3 % | ▲ 324,3 % | 117 K RON | |
| 92 | 92.SPEEDY MAR EXPRES SRL▲ 28 | Municipiul Bacău, Bacău | 40,2 %▲ 24,5 % | ▲ 24,5 % | 33,8 K RON | |
| 93 | 93.PROKIK LOGISTIC S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 39,6 %— | — | — | 6,2 K RON |
| 94 | 94.ANDACRIS PREST SRL▲ 847 | Municipiul Bacău, Bacău | 38,9 %— | — | 53 K RON | |
| 95 | 95.DANROM-TRANS SRL▲ 475 | Sat Lilieci, Comuna Hemeiuş, Bacău | 38,9 %▲ 779 % | ▲ 779 % | 71,1 K RON | |
| 96 | 96.GHERFI TRANS S.R.L.▲ 105 | Sat Cleja, Comuna Cleja, Bacău | 38,8 %▲ 61,8 % | ▲ 61,8 % | 2,2 K RON | |
| 97 | 97.CONDREA TRANS SRL▼ 35 | Sat Prohozeşti, Comuna Poduri, Bacău | 38,8 %▼ 21,1 % | ▼ 21,1 % | 96,2 K RON | |
| 98 | 98.CHIUARU SMART S.R.L.▲ 507 | Loc. Târgu Ocna, Oraş Târgu Ocna, Bacău | 38,7 %▲ 1.024,1 % | ▲ 1.024,1 % | 13,3 K RON | |
| 99 | 99.SEMNAL TRANS SRL▼ 97 | Municipiul Oneşti, Bacău | 38,5 %▼ 79,1 % | ▼ 79,1 % | 68,4 K RON | |
| 100 | 100.FLODAV 27 S.R.L.▲ 160 | Municipiul Bacău, Bacău | 38,5 %▲ 105,8 % | ▲ 105,8 % | 40,2 K RON |
Codurile CAEN din transport și depozitare — Bacău
CAEN 4941
Transporturi rutiere de mărfuri
896 firme · 1,4 mld. RON
CAEN 5229
Alte activități anexe transporturilor
19 firme · 75 mil. RON
CAEN 4931
Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători
33 firme · 61,5 mil. RON
CAEN 5320
Alte activități poștale și de curier
138 firme · 53 mil. RON
CAEN 4939
Alte transporturi terestre de călători n.c.a
92 firme · 32,3 mil. RON
CAEN 5223
Activități de servicii anexe transporturilor aeriene
3 firme · 19,2 mil. RON
CAEN 5210
Depozitări
14 firme · 17,2 mil. RON
CAEN 5231
Activități de intermediere pentru transportul de marfă
8 firme · 11,8 mil. RON
CAEN 4932
Transporturi cu taxiuri
151 firme · 10,8 mil. RON
CAEN 4933
Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
47 firme · 7,5 mil. RON
CAEN 5221
Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
21 firme · 5,8 mil. RON
CAEN 5226
Alte activități anexe transporturilor
3 firme · 3,4 mil. RON
CAEN 5224
Manipulări
4 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 5225
Activități de servicii logistice pentru transporturi
2 firme · 727,9 K RON
CAEN 5310
Activități poștale desfășurate sub obligativitatea serviciului universal
2 firme · 576,7 K RON
CAEN 4910
Transporturi interurbane de călători pe calea ferată
2 firme · 183,1 K RON
CAEN 4920
Transporturi de marfă pe calea ferată
1 firme · 115,1 K RON
CAEN 5110
Transporturi aeriene de pasageri
3 firme · 63,7 K RON
CAEN 5030
Transporturi de pasageri pe căi navigabile interioare
1 firme · 24 K RON
CAEN 5010
Transporturi maritime și costiere de pasageri
1 firme · 0 RON
CAEN 5222
Activități de servicii anexe transportului pe apă
1 firme · 0 RON