Top 100 firme — Transport și depozitare, Bacău după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2025
345 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 21,9 %, iar liderul atinge 153,8 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.EXPO-TRANSMAR SRL▲ 13 | Loc. Slănic Moldova, Oraş Slănic Moldova, Bacău | 153,8 %▼ 3,1 % | ▼ 3,1 % | 334 K RON | |
| 2 | 2.NOR INVEST 2016 S.R.L.▼ 1 | Sat Holt, Comuna Letea Veche, Bacău | 99 %▲ 4,3 % | ▲ 4,3 % | 220,2 K RON | |
| 3 | 3.MARIO A & M 1992 S.R.L.nou | Sat Preluci, Comuna Agăş, Bacău | 95,5 %▲ 39,9 % | ▲ 39,9 % | 183,2 K RON | |
| 4 | 4.AD&CL TRANS S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 82,9 %▲ 74,7 % | ▲ 74,7 % | 249,8 K RON | |
| 5 | 5.MEGA ACŢION S.R.L.▼ 1 | Sat Nicolae Bălcescu, Comuna Nicolae Bălcescu, Bacău | 82,6 %▲ 106,8 % | ▲ 106,8 % | 13,4 K RON | |
| 6 | 6.HAVANA ROUTE S.R.L.▼ 4 | Municipiul Bacău, Bacău | 82,4 %▼ 43,6 % | ▼ 43,6 % | -403,6 K RON | |
| 7 | 7.ARY & NIK SERV 888 SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 81,6 %▲ 3,3 % | ▲ 3,3 % | 1,4 mil. RON | |
| 8 | 8.NGA TRANS RUTIER S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 79,1 %▲ 82,5 % | ▲ 82,5 % | 188,3 K RON | |
| 9 | 9.DEMARIA INTERNATIONAL S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 76,5 %▼ 5,9 % | ▼ 5,9 % | 72,3 K RON | |
| 10 | 10.DELANA TRANS SRLnou | Sat Faraoani, Comuna Faraoani, Bacău | 75,2 %▲ 6 % | ▲ 6 % | 186,4 K RON | |
| 11 | 11.FRIGO TRUCK EXPRESS S.R.L.nou | Municipiul Oneşti, Bacău | 75,1 %▼ 51,9 % | ▼ 51,9 % | 20,1 K RON | |
| 12 | 12.SAMAR EXPRESS SRLnou | Loc. Buhuşi, Oraş Buhuşi, Bacău | 72 %▲ 59,2 % | ▲ 59,2 % | 1,5 K RON | |
| 13 | 13.TRANSPORT VON HUNDEN CDR S.R.L.▲ 52 | Sat Măgura, Comuna Măgura, Bacău | 69,8 %▲ 97,8 % | ▲ 97,8 % | 270,4 K RON | |
| 14 | 14.CMC GLOBALTRANS S.R.L.▼ 5 | Municipiul Bacău, Bacău | 65,9 %▲ 41 % | ▲ 41 % | 368,5 K RON | |
| 15 | 15.OSCAR CARGOTRANS S.R.L.▼ 10 | Sat Şesuri, Comuna Măgireşti, Bacău | 64,4 %▲ 31,8 % | ▲ 31,8 % | 56,9 K RON | |
| 16 | 16.TRANS BOTEZATU SRLnou | Municipiul Moineşti, Bacău | 63,3 %▲ 3.245,9 % | ▲ 3.245,9 % | 611,3 K RON | |
| 17 | 17.SECA BRAU TRANS S.R.L.nou | Sat Grigoreni, Comuna Scorţeni, Bacău | 61,2 %▼ 15,7 % | ▼ 15,7 % | 148,5 K RON | |
| 18 | 18.PGA TRANS S.R.L.nou | Sat Deleni, Comuna Helegiu, Bacău | 59,8 %▲ 45,7 % | ▲ 45,7 % | 222 K RON | |
| 19 | 19.BIV 95 TRANS S.R.L.▲ 43 | Municipiul Bacău, Bacău | 56,9 %▲ 94,3 % | ▲ 94,3 % | 220 K RON | |
| 20 | 20.DAN&OCTA LINE TRANSPORT S.R.L.nou | Sat Berzunţi, Comuna Berzunţi, Bacău | 56,2 %▲ 10,7 % | ▲ 10,7 % | 50,1 K RON | |
| 21 | 21.SAGA PED TRANS S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 54 %▼ 41,9 % | ▼ 41,9 % | 117,8 K RON | |
| 22 | 22.RZV CURIER SRL▼ 5 | Sat Măgura, Comuna Măgura, Bacău | 51,9 %▲ 15,8 % | ▲ 15,8 % | 90,3 K RON | |
| 23 | 23.DRILLACO TRANS S.R.L.▲ 16 | Municipiul Moineşti, Bacău | 51,6 %▲ 57,3 % | ▲ 57,3 % | 196,1 K RON | |
| 24 | 24.EUROMARCHET IMPEX SRL▼ 9 | Sat Letea Veche, Comuna Letea Veche, Bacău | 51 %▼ 7,1 % | ▼ 7,1 % | 253,8 K RON | |
| 25 | 25.GERATRANS SRL▼ 6 | Sat Poduri, Comuna Poduri, Bacău | 50,8 %▲ 25,5 % | ▲ 25,5 % | 133,2 K RON | |
| 26 | 26.SICONI SRL▼ 4 | Municipiul Bacău, Bacău | 48,6 %▲ 11,2 % | ▲ 11,2 % | 1,7 K RON | |
| 27 | 27.IULIA & ALBERT EXPRES S.R.L.nou | Sat Zemeş, Comuna Zemeş, Bacău | 47,9 %▲ 33,6 % | ▲ 33,6 % | 42 K RON | |
| 28 | 28.IANISGAV TRANS S.R.L.nou | Sat Bereşti-Tazlău, Comuna Bereşti-Tazlău, Bacău | 47,7 %▲ 18,9 % | ▲ 18,9 % | 143,3 K RON | |
| 29 | 29.TUM-TUM TRANS S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 47,5 %▲ 297 % | ▲ 297 % | 129,6 K RON | |
| 30 | 30.SCHNEIDER LOGISTIC SRL▲ 23 | Municipiul Bacău, Bacău | 47 %▲ 51,5 % | ▲ 51,5 % | 48,6 K RON | |
| 31 | 31.TUNŞANU LOGISTIC S.R.L.nou | Sat Bogdan Vodă, Comuna Săuceşti, Bacău | 46,9 %▲ 226,4 % | ▲ 226,4 % | 258,5 K RON | |
| 32 | 32.MAL-AD FOREST SRL▲ 146 | Municipiul Moineşti, Bacău | 45,9 %▲ 80,1 % | ▲ 80,1 % | 457 K RON | |
| 33 | 33.ANDREEA & ALESSIA TRANS SRL▼ 26 | Municipiul Oneşti, Bacău | 45,2 %▲ 4 % | ▲ 4 % | 37,1 K RON | |
| 34 | 34.OLE STAR SRL▲ 130 | Municipiul Bacău, Bacău | 45 %▲ 14,9 % | ▲ 14,9 % | 284,6 K RON | |
| 35 | 35.BID EXPRESS 88 S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 44,9 %▲ 70,2 % | ▲ 70,2 % | 235,1 K RON | |
| 36 | 36.GEPI SRL▲ 6 | Sat Letea Veche, Comuna Letea Veche, Bacău | 44,6 %▼ 0,5 % | ▼ 0,5 % | 140,4 K RON | |
| 37 | 37.BENGALL SRL▲ 31 | Municipiul Bacău, Bacău | 43,9 %▲ 3,8 % | ▲ 3,8 % | 287 RON | |
| 38 | 38.VIMITOM TRANS SRLnou | Sat Sascut, Comuna Sascut, Bacău | 43 %▲ 188,8 % | ▲ 188,8 % | 120,2 K RON | |
| 39 | 39.AUROCOR IDEAL TRANS S.R.L.nou | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 42,7 %▲ 403,4 % | ▲ 403,4 % | 9,2 K RON | |
| 40 | 40.COSMO TRANS 72 S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 42,4 %▼ 5,3 % | ▼ 5,3 % | 18,7 K RON | |
| 41 | 41.BFC SERV TRANS SRL▲ 69 | Municipiul Bacău, Bacău | 42,3 %▲ 80,5 % | ▲ 80,5 % | 340,5 K RON | |
| 42 | 42.SAB TRANS LOGISTIC S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 42,2 %▼ 0,5 % | ▼ 0,5 % | -32,8 K RON | |
| 43 | 43.REDFAST TRANS S.R.L.▼ 37 | Municipiul Bacău, Bacău | 40,2 %▲ 48,5 % | ▲ 48,5 % | 391,7 K RON | |
| 44 | 44.STEGE PROD IMPEX SRL▼ 41 | Loc. Dărmăneşti, Oraş Dărmăneşti, Bacău | 40,2 %▼ 18,2 % | ▼ 18,2 % | 609,6 K RON | |
| 45 | 45.PETRO RAD SRL▲ 120 | Municipiul Moineşti, Bacău | 39,8 %▲ 183,7 % | ▲ 183,7 % | 153 K RON | |
| 46 | 46.FOLTAP SRL▲ 288 | Municipiul Bacău, Bacău | 39,7 %▲ 147,6 % | ▲ 147,6 % | -325,6 K RON | |
| 47 | 47.AMB TRANS GROUP S.R.L.nou | Sat Lilieci, Comuna Hemeiuş, Bacău | 38 %▲ 54,4 % | ▲ 54,4 % | -51,9 K RON | |
| 48 | 48.VRANCIU TRANS SRLnou | Sat Pădureni, Comuna Dămieneşti, Bacău | 37,8 %▲ 47,4 % | ▲ 47,4 % | 209,1 K RON | |
| 49 | 49.KZM AUTOTRANS S.R.L.▲ 189 | Sat Buciumi, Comuna Buciumi, Bacău | 37 %▼ 25,4 % | ▼ 25,4 % | -109,1 K RON | |
| 50 | 50.ALEX WORK S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 36,8 %▲ 20,7 % | ▲ 20,7 % | 112,8 K RON | |
| 51 | 51.LARODANI TRANS SRL▼ 2 | Municipiul Bacău, Bacău | 36,7 %▲ 27,6 % | ▲ 27,6 % | 502,6 K RON | |
| 52 | 52.CARTRANS EXPRESS S.R.L.▼ 20 | Municipiul Bacău, Bacău | 36,6 %▲ 164,2 % | ▲ 164,2 % | 7,9 K RON | |
| 53 | 53.INTERNATIONAL GLOBAL TOUR SRLnou | Sat Luncani, Comuna Mărgineni, Bacău | 36,5 %▲ 14,7 % | ▲ 14,7 % | 104,2 K RON | |
| 54 | 54.LAZĂR TRANS SRL▲ 95 | Sat Caşin, Comuna Caşin, Bacău | 35,3 %▲ 98,8 % | ▲ 98,8 % | 5,2 mil. RON | |
| 55 | 55.AVRĂMESCU TRANS S.R.L.▼ 29 | Municipiul Moineşti, Bacău | 35,3 %▲ 42,3 % | ▲ 42,3 % | 556 K RON | |
| 56 | 56.D.E.B. INTERNAŢIONAL TRANS SRL▼ 16 | Municipiul Bacău, Bacău | 34,3 %▲ 33,4 % | ▲ 33,4 % | 29,9 K RON | |
| 57 | 57.MASSARO TRANS S.R.L.▲ 6 | Municipiul Bacău, Bacău | 33,5 %▲ 6 % | ▲ 6 % | 1,1 mil. RON | |
| 58 | 58.EURO ROYAL TRAVEL SRLnou | Sat Drăgugeşti, Comuna Helegiu, Bacău | 33 %▲ 12,4 % | ▲ 12,4 % | 25,5 K RON | |
| 59 | 59.DANCRICO TRANSPORT S.R.L.nou | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 32,9 %▲ 141,9 % | ▲ 141,9 % | 275,8 K RON | |
| 60 | 60.ASACOM SPEDITION SRL▲ 92 | Sat Mărgineni, Comuna Mărgineni, Bacău | 32 %▲ 33,8 % | ▲ 33,8 % | 437,5 K RON | |
| 61 | 61.ULISE SRL▲ 116 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 31,7 %▲ 42,9 % | ▲ 42,9 % | 249,6 K RON | |
| 62 | 62.SOR & EDY EXPRESS 2016 S.R.L.nou | Sat Bereşti, Comuna Sascut, Bacău | 31,7 %▼ 2,6 % | ▼ 2,6 % | 22,7 K RON | |
| 63 | 63.FICUS TRANS S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 31,4 %▼ 11,6 % | ▼ 11,6 % | -63,3 K RON | |
| 64 | 64.CASIN TRANS 2021 S.R.L.▼ 31 | Municipiul Bacău, Bacău | 31 %▲ 10,1 % | ▲ 10,1 % | 131,5 K RON | |
| 65 | 65.ALYMAR SPEDITION 2020 S.R.L.▲ 9 | Sat Faraoani, Comuna Faraoani, Bacău | 30,7 %▼ 7,5 % | ▼ 7,5 % | 211,7 K RON | |
| 66 | 66.ADS ONICI CAR S.R.L.▲ 216 | Municipiul Bacău, Bacău | 30,5 %▼ 1,7 % | ▼ 1,7 % | 46 K RON | |
| 67 | 67.BIC EFFICIENT SPEDITION SRL▲ 60 | Sat Dealu Morii, Comuna Dealu Morii, Bacău | 30,3 %▲ 22,4 % | ▲ 22,4 % | 623,4 K RON | |
| 68 | 68.TRUNCHI VRM LOGISTIC S.R.L.nou | Sat Fundu Răcăciuni, Comuna Răcăciuni, Bacău | 30,2 %▲ 781,4 % | ▲ 781,4 % | 261,2 K RON | |
| 69 | 69.AIDATRANS COM SRL▲ 162 | Sat Glăvăneşti, Comuna Glăvăneşti, Bacău | 29,9 %▲ 49,6 % | ▲ 49,6 % | 721,4 K RON | |
| 70 | 70.APETRI ASD S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 29,9 %▲ 45,5 % | ▲ 45,5 % | 12,2 K RON | |
| 71 | 71.STEPTRANS SRL▼ 30 | Sat Drăgeşti, Comuna Tătărăşti, Bacău | 29,8 %▲ 6,9 % | ▲ 6,9 % | 133,5 K RON | |
| 72 | 72.RAFALEX COM TRANS SRL▲ 67 | Sat Ştefan cel Mare, Comuna Ştefan cel Mare, Bacău | 28,4 %▲ 53,9 % | ▲ 53,9 % | 32,6 K RON | |
| 73 | 73.CHIMOTO TRANSCOM SRL▼ 30 | Municipiul Oneşti, Bacău | 28,4 %▲ 17,2 % | ▲ 17,2 % | 30,4 K RON | |
| 74 | 74.DID LIV TRANS SRL▲ 70 | Sat Asău, Comuna Asău, Bacău | 28 %▲ 9,4 % | ▲ 9,4 % | 3,1 K RON | |
| 75 | 75.BOGDAN RAREŞ TRANS SRLnou | Sat Tisa-Silvestri, Comuna Odobeşti, Bacău | 27,9 %▼ 17,2 % | ▼ 17,2 % | 196,4 K RON | |
| 76 | 76.GYK AUTOTRANS SRL▲ 139 | Loc. Târgu Ocna, Oraş Târgu Ocna, Bacău | 27,8 %▲ 30,1 % | ▲ 30,1 % | 9,2 K RON | |
| 77 | 77.SIOSPEDITION TRANS S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 27,7 %▼ 10 % | ▼ 10 % | 82,9 K RON | |
| 78 | 78.COSFRIGO 2015 SRLnou | Sat Bereşti-Tazlău, Comuna Bereşti-Tazlău, Bacău | 27,7 %▲ 150,7 % | ▲ 150,7 % | 5,7 K RON | |
| 79 | 79.HERTA TRANS SRL▲ 72 | Municipiul Bacău, Bacău | 27,5 %▲ 48,3 % | ▲ 48,3 % | 8 K RON | |
| 80 | 80.ALBER-MON SRL▲ 42 | Loc. Târgu Ocna, Oraş Târgu Ocna, Bacău | 26,7 %▲ 11,3 % | ▲ 11,3 % | 52,9 K RON | |
| 81 | 81.IRIALEX TRANSPORT SERVICII S.R.L.▼ 10 | Sat Oituz, Comuna Oituz, Bacău | 26,6 %▼ 12,9 % | ▼ 12,9 % | 18 K RON | |
| 82 | 82.GALICONS SRLnou | Sat Lilieci, Comuna Hemeiuş, Bacău | 26,6 %▼ 24,2 % | ▼ 24,2 % | 57,8 K RON | |
| 83 | 83.HEBMAR INVEST SRL▼ 37 | Sat Oituz, Comuna Oituz, Bacău | 26,6 %▲ 5,5 % | ▲ 5,5 % | 228,5 K RON | |
| 84 | 84.SANTENA TRANS S.R.L.▲ 100 | Sat Nicolae Bălcescu, Comuna Nicolae Bălcescu, Bacău | 26,5 %▲ 72 % | ▲ 72 % | 157,4 K RON | |
| 85 | 85.TUDAV LOGISTIC 2022 S.R.L.nou | Sat Podiş, Comuna Mărgineni, Bacău | 26,5 %▲ 26,4 % | ▲ 26,4 % | 310,8 K RON | |
| 86 | 86.PROFI FORMARE SRLnou | Sat Schineni, Comuna Săuceşti, Bacău | 26,3 %▲ 103,3 % | ▲ 103,3 % | 41,9 K RON | |
| 87 | 87.NICK-MANS SRL▼ 51 | Municipiul Bacău, Bacău | 26,3 %▼ 31,8 % | ▼ 31,8 % | 61,5 K RON | |
| 88 | 88.VECTOR AUTOMOTIVE SRL▼ 22 | Municipiul Bacău, Bacău | 26 %▲ 85,6 % | ▲ 85,6 % | 239,5 K RON | |
| 89 | 89.SAF AUTO TOUR S.R.L.nou | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 25,7 %▲ 31,1 % | ▲ 31,1 % | 569 RON | |
| 90 | 90.ALNEDA SRL▲ 21 | Municipiul Bacău, Bacău | 24,4 %▲ 15,8 % | ▲ 15,8 % | 211,5 K RON | |
| 91 | 91.METRA SA▲ 115 | Municipiul Bacău, Bacău | 24,1 %▲ 96,3 % | ▲ 96,3 % | 706,4 K RON | |
| 92 | 92.VIOPAN-COM-IMPEX SRL▲ 34 | Municipiul Bacău, Bacău | 23,7 %▲ 32,3 % | ▲ 32,3 % | 92,5 K RON | |
| 93 | 93.ANTODARY TRANSCOM S.R.L.▲ 82 | Sat Bogata, Comuna Dofteana, Bacău | 23,6 %▲ 50,5 % | ▲ 50,5 % | 83,8 K RON | |
| 94 | 94.CASAGAS TRANS S.R.L.▲ 13 | Municipiul Bacău, Bacău | 23,6 %▲ 11 % | ▲ 11 % | 73,9 K RON | |
| 95 | 95.EUROM SPED TOUR SRL▲ 196 | Sat Hemeiuş, Comuna Hemeiuş, Bacău | 23 %▲ 62,6 % | ▲ 62,6 % | 154,8 K RON | |
| 96 | 96.SOG TRANS SRL▼ 51 | Sat Lilieci, Comuna Hemeiuş, Bacău | 22,9 %▼ 7,4 % | ▼ 7,4 % | 99,2 K RON | |
| 97 | 97.ELANTRANS LOGISTICS SRL▲ 114 | Sat Gura Văii, Comuna Gura Văii, Bacău | 22,8 %▲ 43 % | ▲ 43 % | 714,4 K RON | |
| 98 | 98.MIRALAV TRANS SRL▼ 67 | Municipiul Bacău, Bacău | 22,8 %▼ 13,8 % | ▼ 13,8 % | 137,8 K RON | |
| 99 | 99.TRIO SAB S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 22 %▲ 35,6 % | ▲ 35,6 % | 639 K RON | |
| 100 | 100.LEOPOL TESSA S.R.L.▼ 56 | Municipiul Bacău, Bacău | 21,9 %▼ 5,1 % | ▼ 5,1 % | 6,2 K RON |
Codurile CAEN din transport și depozitare — Bacău
CAEN 4941
Transporturi rutiere de mărfuri
896 firme · 1,4 mld. RON
CAEN 5229
Alte activități anexe transporturilor
19 firme · 75 mil. RON
CAEN 4931
Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători
33 firme · 61,5 mil. RON
CAEN 5320
Alte activități poștale și de curier
138 firme · 53 mil. RON
CAEN 4939
Alte transporturi terestre de călători n.c.a
92 firme · 32,3 mil. RON
CAEN 5223
Activități de servicii anexe transporturilor aeriene
3 firme · 19,2 mil. RON
CAEN 5210
Depozitări
14 firme · 17,2 mil. RON
CAEN 5231
Activități de intermediere pentru transportul de marfă
8 firme · 11,8 mil. RON
CAEN 4932
Transporturi cu taxiuri
151 firme · 10,8 mil. RON
CAEN 4933
Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
47 firme · 7,5 mil. RON
CAEN 5221
Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
21 firme · 5,8 mil. RON
CAEN 5226
Alte activități anexe transporturilor
3 firme · 3,4 mil. RON
CAEN 5224
Manipulări
4 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 5225
Activități de servicii logistice pentru transporturi
2 firme · 727,9 K RON
CAEN 5310
Activități poștale desfășurate sub obligativitatea serviciului universal
2 firme · 576,7 K RON
CAEN 4910
Transporturi interurbane de călători pe calea ferată
2 firme · 183,1 K RON
CAEN 4920
Transporturi de marfă pe calea ferată
1 firme · 115,1 K RON
CAEN 5110
Transporturi aeriene de pasageri
3 firme · 63,7 K RON
CAEN 5030
Transporturi de pasageri pe căi navigabile interioare
1 firme · 24 K RON
CAEN 5010
Transporturi maritime și costiere de pasageri
1 firme · 0 RON
CAEN 5222
Activități de servicii anexe transportului pe apă
1 firme · 0 RON