Top 100 firme — Sănătate, Bacău după lichiditate ridicată în 2018
193 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 1,6×, iar liderul atinge 117,7×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.RMN-TEST SRL= | Municipiul Bacău, Bacău | 117,7×▲ 153,3 % | ▲ 153,3 % | 597,7 K RON | |
| 2 | 2.CABINET MEDICAL DR. VIZIRU SRL▲ 57 | Sat Palanca, Comuna Palanca, Bacău | 64,3×▲ 2.238,9 % | ▲ 2.238,9 % | 221,3 K RON | |
| 3 | 3.HAPPYDENT SRL= | Municipiul Bacău, Bacău | 46,4×▲ 43,8 % | ▲ 43,8 % | 459,5 K RON | |
| 4 | 4.ALPHA MED SAN SRL= | Municipiul Bacău, Bacău | 39,6×▲ 25,8 % | ▲ 25,8 % | 98,6 K RON | |
| 5 | 5.ORL CLINIC SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 27,9×▲ 178,1 % | ▲ 178,1 % | 247,4 K RON | |
| 6 | 6.DIANET 2010 SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 25,5×▲ 54,6 % | ▲ 54,6 % | 163,7 K RON | |
| 7 | 7.LEONURUS SRL▲ 20 | Municipiul Oneşti, Bacău | 24,6×▲ 265,1 % | ▲ 265,1 % | 146,5 K RON | |
| 8 | 8.SEA MEDFAM SRL▲ 44 | Sat Hemeiuş, Comuna Hemeiuş, Bacău | 20,5×▲ 503,2 % | ▲ 503,2 % | 220,1 K RON | |
| 9 | 9.CLINICA GRIGORAŞ SRL▲ 22 | Municipiul Bacău, Bacău | 18×▲ 231,8 % | ▲ 231,8 % | 26,7 K RON | |
| 10 | 10.CLINICA DR. CHELARIU SRL▼ 8 | Municipiul Bacău, Bacău | 17,3×▼ 60,2 % | ▼ 60,2 % | 222,9 K RON | |
| 11 | 11.DR. TINCU LILIANA SRL▲ 111 | Municipiul Moineşti, Bacău | 16,9×▲ 2.980 % | ▲ 2.980 % | 214,3 K RON | |
| 12 | 12.AVORIO DENT SRL▼ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 16,1×▲ 18,2 % | ▲ 18,2 % | 120,8 K RON | |
| 13 | 13.ANDOMED BIOFAM SRLnou | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 15,9×▲ 65,7 % | ▲ 65,7 % | 126,1 K RON | |
| 14 | 14.OPTICLASS CONSULT SRL▲ 2 | Municipiul Bacău, Bacău | 15,8×▲ 43,1 % | ▲ 43,1 % | 178,8 K RON | |
| 15 | 15.CLINICA LUXOR SRL▲ 36 | Municipiul Bacău, Bacău | 15,8×▲ 342,7 % | ▲ 342,7 % | 337,9 K RON | |
| 16 | 16.MINIMED SRL▼ 7 | Municipiul Bacău, Bacău | 14,6×▼ 17,6 % | ▼ 17,6 % | 1,1 mil. RON | |
| 17 | 17.CLINIC GROUP SRL▲ 32 | Municipiul Bacău, Bacău | 14,1×▲ 288,5 % | ▲ 288,5 % | 716,1 K RON | |
| 18 | 18.EURO-OFTA SRL▲ 19 | Municipiul Bacău, Bacău | 13,9×▲ 204,6 % | ▲ 204,6 % | 1,5 mil. RON | |
| 19 | 19.PRESTIMED SRL▼ 4 | Municipiul Bacău, Bacău | 13,9×▲ 8,4 % | ▲ 8,4 % | -5,5 K RON | |
| 20 | 20.SOLRAN MEDICAL SRL▲ 81 | Municipiul Bacău, Bacău | 13×▲ 1.200 % | ▲ 1.200 % | 165 K RON | |
| 21 | 21.BIOS PALAGHIA SRL▲ 35 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 12,1×▲ 294,8 % | ▲ 294,8 % | 144,8 K RON | |
| 22 | 22.GEROX MEDICAL SERV SRL▼ 12 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 12×▼ 22,2 % | ▼ 22,2 % | 73,7 K RON | |
| 23 | 23.YOUR DOCTOR SRL▼ 6 | Municipiul Moineşti, Bacău | 11,4×▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 109,2 K RON | |
| 24 | 24.DRIANNY DENT SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 10,8×▲ 226,5 % | ▲ 226,5 % | 43,6 K RON | |
| 25 | 25.RESMEDUNG SRL▼ 18 | Municipiul Bacău, Bacău | 10,7×▼ 44,9 % | ▼ 44,9 % | 224,8 K RON | |
| 26 | 26.IACOMED SAN SRL▼ 1 | Sat Podu Turcului, Comuna Podu Turcului, Bacău | 10,4×▲ 50,7 % | ▲ 50,7 % | 97,4 K RON | |
| 27 | 27.MEDISENSE SRL▲ 3 | Municipiul Bacău, Bacău | 9,3×▲ 59,7 % | ▲ 59,7 % | 380,4 K RON | |
| 28 | 28.LUCIADENT SRL▲ 45 | Municipiul Bacău, Bacău | 8,9×▲ 327,9 % | ▲ 327,9 % | 287,5 K RON | |
| 29 | 29.DIDENT MEDICAL CENTER SRL▲ 14 | Municipiul Bacău, Bacău | 8,7×▲ 113,2 % | ▲ 113,2 % | 396,1 K RON | |
| 30 | 30.CLINICA DR. NOVAC SRL▲ 30 | Municipiul Bacău, Bacău | 8,6×▲ 215 % | ▲ 215 % | 695,5 K RON | |
| 31 | 31.PRIVATE-MED CENTER SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 8,6×▼ 37,9 % | ▼ 37,9 % | 226,8 K RON | |
| 32 | 32.CIM PROSAN SRL▼ 13 | Municipiul Bacău, Bacău | 8,6×▼ 5 % | ▼ 5 % | 8,6 K RON | |
| 33 | 33.BESTCLINIC SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 8,5×▲ 114,2 % | ▲ 114,2 % | 122,3 K RON | |
| 34 | 34.BINOM DENT SRL▲ 70 | Municipiul Bacău, Bacău | 8,3×▲ 774,7 % | ▲ 774,7 % | 81,3 K RON | |
| 35 | 35.MEDICALPROF CLINIC SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 8,1×▼ 85,9 % | ▼ 85,9 % | 183 K RON | |
| 36 | 36.OPTICLASS INC. SRL▼ 10 | Municipiul Bacău, Bacău | 8×▲ 16,6 % | ▲ 16,6 % | 396,1 K RON | |
| 37 | 37.STOMDAS CLINIC SRL▼ 24 | Municipiul Bacău, Bacău | 7,9×▼ 41,9 % | ▼ 41,9 % | 756,5 K RON | |
| 38 | 38.CONFIDENT - DR. BOGDAN GUSU S.R.L.▲ 8 | Municipiul Bacău, Bacău | 7,4×▲ 95,7 % | ▲ 95,7 % | 107 K RON | |
| 39 | 39.RAI MEDICAL CENTER SRL▲ 51 | Municipiul Oneşti, Bacău | 7,1×▲ 397,2 % | ▲ 397,2 % | 137,8 K RON | |
| 40 | 40.LABOR-CLINIC SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 6,6×▼ 74,8 % | ▼ 74,8 % | 130,6 K RON | |
| 41 | 41.NUTRITION & DIABETES SRL▲ 26 | Municipiul Bacău, Bacău | 6,1×▲ 149,8 % | ▲ 149,8 % | 83,9 K RON | |
| 42 | 42.CMI DR. PLETEA NOEMI SRL▲ 27 | Municipiul Bacău, Bacău | 6,1×▲ 175,1 % | ▲ 175,1 % | 820,7 K RON | |
| 43 | 43.ERAMED SRL▼ 15 | Municipiul Oneşti, Bacău | 5,9×▼ 11,7 % | ▼ 11,7 % | 132,8 K RON | |
| 44 | 44.STOMDAS SRL▼ 3 | Municipiul Bacău, Bacău | 5,8×▲ 38,9 % | ▲ 38,9 % | 793,1 K RON | |
| 45 | 45.PHYSIOKINESIS SRL▲ 17 | Municipiul Bacău, Bacău | 5,4×▲ 106,5 % | ▲ 106,5 % | 38,3 K RON | |
| 46 | 46.SALMED CLINIC SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 5,2×▼ 90,8 % | ▼ 90,8 % | 140,8 K RON | |
| 47 | 47.DR. FILIP SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 5,1×▼ 63,4 % | ▼ 63,4 % | 202,5 K RON | |
| 48 | 48.ANASAN MED SRL▼ 15 | Sat Coţofăneşti, Comuna Coţofăneşti, Bacău | 5,1×▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | 98 K RON | |
| 49 | 49.CLINICA PALADE SRL▼ 5 | Municipiul Bacău, Bacău | 4,9×▲ 25,3 % | ▲ 25,3 % | 549 K RON | |
| 50 | 50.CEZACON MED SRLnou | Sat Asău, Comuna Asău, Bacău | 4,7×▼ 83 % | ▼ 83 % | 396,9 K RON | |
| 51 | 51.DENTAL SAV SRL▼ 31 | Municipiul Oneşti, Bacău | 4,5×▼ 42,4 % | ▼ 42,4 % | 391,6 K RON | |
| 52 | 52.OLYMPUS RADIOCENTER S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 4,3×— | — | — | 122,4 K RON |
| 53 | 53.TEFAMED CLINIC SRLnou | Municipiul Moineşti, Bacău | 4,3×▼ 57 % | ▼ 57 % | 328,6 K RON | |
| 54 | 54.CMI DR. MATACHE LUMINIŢA SRL▲ 11 | Sat Gura Văii, Comuna Gura Văii, Bacău | 3,9×▲ 56 % | ▲ 56 % | 99,5 K RON | |
| 55 | 55.MEDENT SRL▲ 37 | Municipiul Oneşti, Bacău | 3,9×▲ 188,1 % | ▲ 188,1 % | 48,3 K RON | |
| 56 | 56.ALEXPETRU DENTALART SRLnou | Municipiul Oneşti, Bacău | 3,8×▼ 86,3 % | ▼ 86,3 % | 159 K RON | |
| 57 | 57.CABINET MEDICAL DR. TUDORAN SRL▲ 18 | Municipiul Bacău, Bacău | 3,7×▲ 87,4 % | ▲ 87,4 % | 105 K RON | |
| 58 | 58.MEDICONDREA SRL▼ 16 | Municipiul Moineşti, Bacău | 3,6×▼ 12,7 % | ▼ 12,7 % | 147 K RON | |
| 59 | 59.MEDI-CRIS SRL▲ 15 | Sat Măgura, Comuna Măgura, Bacău | 3,5×▲ 74,8 % | ▲ 74,8 % | 152,3 K RON | |
| 60 | 60.MEDICAL PROMPT SRL▲ 8 | Municipiul Moineşti, Bacău | 3,4×▲ 45,9 % | ▲ 45,9 % | 154,4 K RON | |
| 61 | 61.ENDOMEDICA SRL▲ 53 | Municipiul Bacău, Bacău | 3,4×▲ 431,3 % | ▲ 431,3 % | 86,6 K RON | |
| 62 | 62.A.C. PROMED SRLnou | Sat Stănişeşti, Comuna Stănişeşti, Bacău | 3,4×— | — | 236,1 K RON | |
| 63 | 63.TEODENT SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 3,2×▼ 9,9 % | ▼ 9,9 % | 7 K RON | |
| 64 | 64.DR. MOLDOVANU MED SRL▲ 12 | Municipiul Bacău, Bacău | 3,2×▲ 66,5 % | ▲ 66,5 % | 39,8 K RON | |
| 65 | 65.GUNEAMED SRL▼ 4 | Municipiul Bacău, Bacău | 3,2×▲ 16,6 % | ▲ 16,6 % | 148 K RON | |
| 66 | 66.PROHEALTH SRL▼ 9 | Sat Podu Turcului, Comuna Podu Turcului, Bacău | 3,1×▲ 9,8 % | ▲ 9,8 % | 93,2 K RON | |
| 67 | 67.CRISTEA MED SRL▲ 20 | Municipiul Moineşti, Bacău | 3,1×▲ 96,8 % | ▲ 96,8 % | 47,8 K RON | |
| 68 | 68.CARDIOSAN CLINIC SRL▼ 15 | Sat Măgura, Comuna Măgura, Bacău | 3×▼ 10,5 % | ▼ 10,5 % | 97,4 K RON | |
| 69 | 69.DR. CAMELIA-ELENA HRIBAN MEDIC PRIMAR PSIHIATRU SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 2,9×▼ 96,9 % | ▼ 96,9 % | 74,8 K RON | |
| 70 | 70.DENTI SERVICE SRL▲ 103 | Municipiul Bacău, Bacău | 2,8×— | — | 303,3 K RON | |
| 71 | 71.DENTY PROMPT SRL▼ 21 | Municipiul Bacău, Bacău | 2,8×▼ 21,1 % | ▼ 21,1 % | 10,5 K RON | |
| 72 | 72.ALI D'ANGELO SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 2,8×▲ 163,8 % | ▲ 163,8 % | 49,7 K RON | |
| 73 | 73.MEDISON SRL▲ 6 | Municipiul Bacău, Bacău | 2,8×▲ 51,4 % | ▲ 51,4 % | 119,9 K RON | |
| 74 | 74.VANORA SRL▼ 34 | Municipiul Bacău, Bacău | 2,7×▼ 35 % | ▼ 35 % | 406,3 K RON | |
| 75 | 75.MC MED SRL▲ 30 | Municipiul Bacău, Bacău | 2,6×▲ 172,6 % | ▲ 172,6 % | 236,6 K RON | |
| 76 | 76.CIN MED SRL▲ 4 | Sat Cotumba, Comuna Agăş, Bacău | 2,6×▲ 43,6 % | ▲ 43,6 % | 128,8 K RON | |
| 77 | 77.CABINET MEDICAL INDIVIDUAL DOCTOR MARTA BLENESSY SRL▼ 55 | Sat Hârja, Comuna Oituz, Bacău | 2,5×▼ 66,6 % | ▼ 66,6 % | 90,2 K RON | |
| 78 | 78.DANIDENT SRLnou | Municipiul Oneşti, Bacău | 2,4×▼ 95,9 % | ▼ 95,9 % | 78,8 K RON | |
| 79 | 79.DIAGNOSYS CONSULT S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 2,3×— | — | — | 375,7 K RON |
| 80 | 80.ELIAMEDICA SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 2,3×▼ 90,6 % | ▼ 90,6 % | 150,6 K RON | |
| 81 | 81.NECTARI SANTE SRLnou | Municipiul Moineşti, Bacău | 2,2×▼ 61,5 % | ▼ 61,5 % | 57,9 K RON | |
| 82 | 82.MEDINTERN SRLnou | Municipiul Oneşti, Bacău | 2,2×— | — | 279,8 K RON | |
| 83 | 83.ECHO-LAB SRL▼ 19 | Municipiul Bacău, Bacău | 2,2×▼ 15,3 % | ▼ 15,3 % | 5,5 K RON | |
| 84 | 84.DENTAL-EXPERT DR. LUPU SRL▲ 28 | Municipiul Oneşti, Bacău | 2,1×▲ 222,7 % | ▲ 222,7 % | 151,1 K RON | |
| 85 | 85.CABINET MEDICAL DR. BALAN DANYELLA SRL▲ 17 | Municipiul Bacău, Bacău | 2×▲ 106,2 % | ▲ 106,2 % | 39,5 K RON | |
| 86 | 86.MEDING GRUP SRL▼ 57 | Municipiul Bacău, Bacău | 2×▼ 66,9 % | ▼ 66,9 % | 187,9 K RON | |
| 87 | 87.SERVICIUL DE AMBULANŢĂ AL CRUCII ROŞII BACĂU (SACRO) SRL▼ 3 | Municipiul Bacău, Bacău | 2×▲ 23 % | ▲ 23 % | 65,5 K RON | |
| 88 | 88.PROCONSULTING SRL▼ 2 | Municipiul Bacău, Bacău | 2×▲ 25,5 % | ▲ 25,5 % | 206,6 K RON | |
| 89 | 89.ALIMED CLINIC SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 1,9×▼ 95,4 % | ▼ 95,4 % | 156,7 K RON | |
| 90 | 90.MEDISAN-COR SRL▼ 13 | Municipiul Oneşti, Bacău | 1,9×▲ 2,1 % | ▲ 2,1 % | 34 K RON | |
| 91 | 91.CMI DR. NĂNDREAN NICULINA SRL▼ 52 | Municipiul Bacău, Bacău | 1,9×▼ 56,3 % | ▼ 56,3 % | 175,4 K RON | |
| 92 | 92.DENTESSE EXPERT SRLnou | Municipiul Moineşti, Bacău | 1,9×▲ 2.022,2 % | ▲ 2.022,2 % | 97,5 K RON | |
| 93 | 93.OPTICONSULT ELITE SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 1,8×▼ 98,8 % | ▼ 98,8 % | 330 K RON | |
| 94 | 94.PASSIFLORA FARM SRL▲ 60 | Municipiul Bacău, Bacău | 1,8×▲ 1.126,7 % | ▲ 1.126,7 % | 26,5 K RON | |
| 95 | 95.ŞENDREA MED SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 1,8×▼ 92,8 % | ▼ 92,8 % | 126,1 K RON | |
| 96 | 96.DIANAMED SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 1,8×▼ 94,5 % | ▼ 94,5 % | 103 K RON | |
| 97 | 97.GRIFLO SRL▼ 6 | Municipiul Oneşti, Bacău | 1,7×▲ 25,7 % | ▲ 25,7 % | 16,7 K RON | |
| 98 | 98.ZEN CENTER SRL= | Sat Baraţi, Comuna Mărgineni, Bacău | 1,7×▲ 41 % | ▲ 41 % | 3,8 K RON | |
| 99 | 99.CABINET MEDICAL BOANA SRL▲ 12 | Municipiul Bacău, Bacău | 1,6×▲ 123,6 % | ▲ 123,6 % | 1,2 mil. RON | |
| 100 | 100.ORALDENTIS SRL▼ 22 | Municipiul Bacău, Bacău | 1,6×▼ 13,5 % | ▼ 13,5 % | 20,1 K RON |
Codurile CAEN din sănătate — Bacău
CAEN 8623
Activități de asistență stomatologică
272 firme · 212,9 mil. RON
CAEN 8622
Activități de asistență medicală specializată
242 firme · 180,4 mil. RON
CAEN 8621
Activități de asistență medicală generală
99 firme · 78,4 mil. RON
CAEN 8610
Activități de asistență spitalicească
18 firme · 53,6 mil. RON
CAEN 8690
Alte activități referitoare la sănătatea umană
122 firme · 23,1 mil. RON
CAEN 8730
Activități ale căminelor de bătrâni și ale căminelor pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
9 firme · 8,1 mil. RON
CAEN 8699
Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.
23 firme · 6 mil. RON
CAEN 8710
Activități ale centrelor de îngrijire medicală
9 firme · 5,9 mil. RON
CAEN 8691
Servicii de diagnostic imagistic și activități ale laboratoarelor medicale
3 firme · 4,4 mil. RON
CAEN 8891
Activități de îngrijire zilnică pentru copii
5 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 8695
Activități de fizioterapie
14 firme · 999,4 K RON
CAEN 8693
Activități ale psihologilor și psihoterapeuților, cu excepția medicilor
2 firme · 544,2 K RON
CAEN 8720
Activități ale centrelor de recuperare psihică și de dezintoxicare, exclusiv spitale
2 firme · 16 K RON
CAEN 8810
Activități de asistență socială, fără cazare, pentru bătrâni și pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
2 firme · 4,6 K RON
CAEN 8697
Servicii de intermediere pentru servicii medicale, stomatologice și pentru alte servicii referitoare la sănătatea umană
1 firme · 0 RON
CAEN 8899
Alte activități de asistență socială, fără cazare, n.c.a.
1 firme · 0 RON
CAEN 8696
Activități de medicină tradițională, complementară și alternativă
1 firme · 0 RON
CAEN 8692
Transportul pacienților cu ambulanța
2 firme · 0 RON