Top 100 firme — Sănătate, Bacău după lichiditate ridicată în 2012
106 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0×, iar liderul atinge 46,3×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ANASAN MED SRL= | Sat Coţofăneşti, Comuna Coţofăneşti, Bacău | 46,3×▲ 53,9 % | ▲ 53,9 % | 122,9 K RON | |
| 2 | 2.CABINET MEDICAL DR. VIZIRU SRLnou | Sat Palanca, Comuna Palanca, Bacău | 35,5×▼ 53,5 % | ▼ 53,5 % | 90,1 K RON | |
| 3 | 3.BABYMED SRL▼ 1 | Municipiul Oneşti, Bacău | 30,1×▲ 15 % | ▲ 15 % | 64 K RON | |
| 4 | 4.ELDIMED SRL= | Municipiul Bacău, Bacău | 22,4×▲ 94 % | ▲ 94 % | 205,2 K RON | |
| 5 | 5.LEONURUS SRLnou | Municipiul Oneşti, Bacău | 14,2×▼ 48,6 % | ▼ 48,6 % | 39,9 K RON | |
| 6 | 6.GEOMED SRL▲ 5 | Sat Ardeoani, Comuna Ardeoani, Bacău | 13,9×▲ 139 % | ▲ 139 % | 42,8 K RON | |
| 7 | 7.MEDISON SRL▲ 28 | Municipiul Bacău, Bacău | 13,6×▲ 1.065,8 % | ▲ 1.065,8 % | 82,7 K RON | |
| 8 | 8.GEROX MEDICAL SERV SRL▼ 3 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 12,3×▲ 7,2 % | ▲ 7,2 % | 62,9 K RON | |
| 9 | 9.INTERPRAXIS CONSULT SRLnou | Municipiul Oneşti, Bacău | 11,8×▲ 71,4 % | ▲ 71,4 % | -8,2 K RON | |
| 10 | 10.ELDIMED MATERNA SRL▲ 38 | Municipiul Bacău, Bacău | 11,5×▲ 1.324,7 % | ▲ 1.324,7 % | 192,1 K RON | |
| 11 | 11.IACOMED SAN SRLnou | Sat Podu Turcului, Comuna Podu Turcului, Bacău | 10,8×▼ 54 % | ▼ 54 % | 52 K RON | |
| 12 | 12.MEDING GRUP SRL= | Municipiul Bacău, Bacău | 10,6×▲ 87,1 % | ▲ 87,1 % | 90,1 K RON | |
| 13 | 13.DENTAL-DR.NEAGU STEFAN SRL▼ 6 | Municipiul Oneşti, Bacău | 9,7×▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | 162 K RON | |
| 14 | 14.CRISTEA MED SRLnou | Municipiul Moineşti, Bacău | 9,6×▼ 37,9 % | ▼ 37,9 % | 59 K RON | |
| 15 | 15.CABINET MEDICAL DOCTOR TOMA MIHAI SORIN SRL▼ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 8,4×▲ 99,5 % | ▲ 99,5 % | 40,5 K RON | |
| 16 | 16.DENTISSIMO SRL▲ 6 | Municipiul Bacău, Bacău | 8,3×▲ 326,2 % | ▲ 326,2 % | 169,1 K RON | |
| 17 | 17.CLINICA GRIGORAŞ SRL▼ 11 | Municipiul Bacău, Bacău | 7,3×▼ 30,3 % | ▼ 30,3 % | 729 RON | |
| 18 | 18.FRESH SMILE SRL▲ 10 | Municipiul Bacău, Bacău | 7,2×▲ 434,3 % | ▲ 434,3 % | 121,3 K RON | |
| 19 | 19.MEDAS DENT SRLnou | Sat Nicolae Bălcescu, Comuna Nicolae Bălcescu, Bacău | 5,9×▲ 30,2 % | ▲ 30,2 % | 77,2 K RON | |
| 20 | 20.ERAMED SRL▼ 11 | Municipiul Oneşti, Bacău | 5,3×▼ 25,2 % | ▼ 25,2 % | 68,3 K RON | |
| 21 | 21.SD-MED RADIODIAGNOSTIC SRL▼ 18 | Municipiul Bacău, Bacău | 4,7×▼ 64,4 % | ▼ 64,4 % | 51,2 K RON | |
| 22 | 22.CENTRUL MEDICAL TROTUŞ SRL▲ 11 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 4,7×▲ 282,8 % | ▲ 282,8 % | 73,5 K RON | |
| 23 | 23.FAMIMED SRL▼ 5 | Municipiul Moineşti, Bacău | 4,4×▲ 35,1 % | ▲ 35,1 % | 82,4 K RON | |
| 24 | 24.MEDICAL PROMPT SRLnou | Municipiul Moineşti, Bacău | 4,3×▼ 83,1 % | ▼ 83,1 % | 46 K RON | |
| 25 | 25.EUROOPTIK SRL▼ 17 | Municipiul Bacău, Bacău | 3,8×▼ 53,5 % | ▼ 53,5 % | 110,3 K RON | |
| 26 | 26.ECHO-LAB SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 3,3×▼ 71,5 % | ▼ 71,5 % | -9,5 K RON | |
| 27 | 27.FOX STANESCU S.R.L.▲ 10 | Sat Gârleni, Comuna Gârleni, Bacău | 3,1×▲ 163,8 % | ▲ 163,8 % | 2,4 K RON | |
| 28 | 28.VANORA SRL▼ 3 | Municipiul Bacău, Bacău | 2,6×▲ 43,9 % | ▲ 43,9 % | 3,7 K RON | |
| 29 | 29.CIM PROSAN SRL▲ 7 | Municipiul Bacău, Bacău | 2,5×▲ 114,7 % | ▲ 114,7 % | 120,8 K RON | |
| 30 | 30.CLINICA PALADE SRL▼ 20 | Municipiul Bacău, Bacău | 2,4×▼ 64,3 % | ▼ 64,3 % | 307,4 K RON | |
| 31 | 31.VITALSAN SRLnou | Municipiul Moineşti, Bacău | 2,4×▼ 93,6 % | ▼ 93,6 % | 21,1 K RON | |
| 32 | 32.MEDISAN-COR SRL▼ 6 | Municipiul Oneşti, Bacău | 2,4×▲ 39,6 % | ▲ 39,6 % | -6,2 K RON | |
| 33 | 33.STOMDAS SRL▼ 20 | Municipiul Bacău, Bacău | 2,3×▼ 58,2 % | ▼ 58,2 % | 551,9 K RON | |
| 34 | 34.GUNEAMED SRL▼ 11 | Municipiul Bacău, Bacău | 2×▲ 4,8 % | ▲ 4,8 % | 44,3 K RON | |
| 35 | 35.CLINICA DR. CHELARIU SRL▲ 5 | Municipiul Bacău, Bacău | 1,9×▲ 71,2 % | ▲ 71,2 % | 5 K RON | |
| 36 | 36.OCUMED SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 1,8×▼ 94,6 % | ▼ 94,6 % | 138,1 K RON | |
| 37 | 37.CABINET MEDICAL DR. PIRVU ANGELA SRL▲ 1 | Municipiul Oneşti, Bacău | 1,7×▲ 50,9 % | ▲ 50,9 % | 54 K RON | |
| 38 | 38.PRESTIMED SRL▲ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 1,7×▲ 52,2 % | ▲ 52,2 % | 147,6 K RON | |
| 39 | 39.LABOR-MARICOR SRL▲ 12 | Municipiul Bacău, Bacău | 1,7×▲ 151,5 % | ▲ 151,5 % | 2,4 K RON | |
| 40 | 40.MINIMED SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 1,7×▼ 92,8 % | ▼ 92,8 % | 157,8 K RON | |
| 41 | 41.RMN-TEST SRL▼ 22 | Municipiul Bacău, Bacău | 1,7×▼ 42,5 % | ▼ 42,5 % | 210,7 K RON | |
| 42 | 42.FILDENT SRL▼ 22 | Municipiul Bacău, Bacău | 1,7×▼ 41,3 % | ▼ 41,3 % | -6,9 K RON | |
| 43 | 43.OPTICLASS CONSULT SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 1,6×▼ 95,4 % | ▼ 95,4 % | 78,9 K RON | |
| 44 | 44.MEDISENSE SRL▼ 23 | Municipiul Bacău, Bacău | 1,5×▼ 21,4 % | ▼ 21,4 % | 3,1 K RON | |
| 45 | 45.VASILIADA SRL▼ 14 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 1,3×▲ 1,6 % | ▲ 1,6 % | 500,9 K RON | |
| 46 | 46.LUMMED SRL▼ 17 | Sat Zemeş, Comuna Zemeş, Bacău | 1,2×▼ 6,1 % | ▼ 6,1 % | 9,7 K RON | |
| 47 | 47.SMILE DENT SRL▼ 20 | Municipiul Bacău, Bacău | 1,2×▼ 12,4 % | ▼ 12,4 % | 167,2 K RON | |
| 48 | 48.MEDICALTEST SRL▼ 31 | Municipiul Bacău, Bacău | 1,2×▼ 66,3 % | ▼ 66,3 % | 2,2 K RON | |
| 49 | 49.MCQUEEN GROUP SRLnou | Sat Letea Veche, Comuna Letea Veche, Bacău | 1×▲ 13,2 % | ▲ 13,2 % | 4,5 K RON | |
| 50 | 50.SERVICIUL DE AMBULANŢĂ AL CRUCII ROŞII BACĂU (SACRO) SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 1×▲ 139,5 % | ▲ 139,5 % | 14,2 K RON | |
| 51 | 51.GRIFLO SRL▼ 4 | Municipiul Oneşti, Bacău | 0,9×▲ 12,1 % | ▲ 12,1 % | -44,8 K RON | |
| 52 | 52.ANDOSAN SRL▲ 3 | Municipiul Bacău, Bacău | 0,9×▲ 55,9 % | ▲ 55,9 % | 96,5 K RON | |
| 53 | 53.DENTAL SAV SRL▼ 38 | Municipiul Oneşti, Bacău | 0,9×▼ 77,1 % | ▼ 77,1 % | 3,1 K RON | |
| 54 | 54.CABINET MEDICAL INDIVIDUAL DOCTOR MARTA BLENESSY SRL▼ 9 | Sat Hârja, Comuna Oituz, Bacău | 0,9×▲ 1,2 % | ▲ 1,2 % | 648 RON | |
| 55 | 55.LIFE DENT IMPLANT SRL▼ 6 | Municipiul Bacău, Bacău | 0,9×▲ 10,4 % | ▲ 10,4 % | 37,6 K RON | |
| 56 | 56.PSIDENT SRL▼ 13 | Municipiul Bacău, Bacău | 0,8×▼ 18,6 % | ▼ 18,6 % | 1,3 K RON | |
| 57 | 57.GINE CARE SRL▼ 3 | Municipiul Bacău, Bacău | 0,8×▲ 40,7 % | ▲ 40,7 % | 1,4 K RON | |
| 58 | 58.TEODENT SRL▲ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 0,8×▲ 51,9 % | ▲ 51,9 % | 5,6 K RON | |
| 59 | 59.SANTIS - DENT SRL▼ 3 | Municipiul Bacău, Bacău | 0,7×▲ 32,1 % | ▲ 32,1 % | 156,5 K RON | |
| 60 | 60.ORALMED SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 0,7×▲ 52,1 % | ▲ 52,1 % | 5,9 K RON | |
| 61 | 61.DIDENT MEDICAL CENTER SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 0,7×— | — | — | 28,1 K RON |
| 62 | 62.STO-DENTICA SRL▲ 10 | Municipiul Bacău, Bacău | 0,7×▲ 235 % | ▲ 235 % | 17,7 K RON | |
| 63 | 63.BIOS PALAGHIA SRL▼ 10 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 0,6×▲ 1,7 % | ▲ 1,7 % | -15,6 K RON | |
| 64 | 64.MALP SRL▼ 14 | Municipiul Moineşti, Bacău | 0,6×▼ 15,3 % | ▼ 15,3 % | -54,1 K RON | |
| 65 | 65.ZARA SANMED SRLnou | Sat Filipeni, Comuna Filipeni, Bacău | 0,5×▲ 104,2 % | ▲ 104,2 % | 33,5 K RON | |
| 66 | 66.CENTRAL CLINIC SRL▲ 5 | Municipiul Bacău, Bacău | 0,5×▲ 128,6 % | ▲ 128,6 % | 144,4 K RON | |
| 67 | 67.DONAMED SRL▼ 3 | Municipiul Bacău, Bacău | 0,5×▲ 29,7 % | ▲ 29,7 % | 6,3 K RON | |
| 68 | 68.VIVADENT SRL▲ 23 | Sat Lilieci, Comuna Hemeiuş, Bacău | 0,5×— | — | 1,5 K RON | |
| 69 | 69.MEDICAL COMPUTED CENTER SRL▲ 8 | Municipiul Bacău, Bacău | 0,5×▲ 253,9 % | ▲ 253,9 % | -11,9 K RON | |
| 70 | 70.CENTRUM TEST SRL▼ 12 | Municipiul Bacău, Bacău | 0,4×▼ 25 % | ▼ 25 % | -7,9 K RON | |
| 71 | 71.DENTA SRL▼ 11 | Municipiul Bacău, Bacău | 0,4×▼ 25,5 % | ▼ 25,5 % | 79,2 K RON | |
| 72 | 72.MEDINTERN SRL▼ 20 | Municipiul Oneşti, Bacău | 0,3×▼ 47,7 % | ▼ 47,7 % | 30 K RON | |
| 73 | 73.MADISAN TEST SRL▲ 1 | Loc. Târgu Ocna, Oraş Târgu Ocna, Bacău | 0,3×▲ 77,8 % | ▲ 77,8 % | 20,4 K RON | |
| 74 | 74.LABOR-CLINIC SRL▲ 6 | Municipiul Bacău, Bacău | 0,3×▲ 210 % | ▲ 210 % | 81,5 K RON | |
| 75 | 75.HYRON ARS MEDICA SRL▼ 7 | Municipiul Bacău, Bacău | 0,3×0,0% | 0,0% | 23,2 K RON | |
| 76 | 76.HEUMED INVEST SRL▲ 9 | Municipiul Moineşti, Bacău | 0,3×▲ 866,7 % | ▲ 866,7 % | 20,4 K RON | |
| 77 | 77.POLIMED SRL▼ 8 | Sat Podu Turcului, Comuna Podu Turcului, Bacău | 0,3×▲ 12 % | ▲ 12 % | -275,3 K RON | |
| 78 | 78.SUPER MEDITEST SRL▼ 8 | Municipiul Bacău, Bacău | 0,3×▲ 17,4 % | ▲ 17,4 % | -400,4 K RON | |
| 79 | 79.MEDICONDREA SRLnou | Municipiul Moineşti, Bacău | 0,2×▼ 93 % | ▼ 93 % | 92,6 K RON | |
| 80 | 80.CORNEEA MED SRL▼ 18 | Municipiul Bacău, Bacău | 0,2×▼ 41 % | ▼ 41 % | -47,5 K RON | |
| 81 | 81.MEDICLINIC SRL▼ 40 | Municipiul Bacău, Bacău | 0,2×▼ 80,6 % | ▼ 80,6 % | -59,7 K RON | |
| 82 | 82.CLINICA MEDICAL SERVICE S.A.▼ 9 | Municipiul Bacău, Bacău | 0,2×▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 157,8 K RON | |
| 83 | 83.RAZA VIOLET SRL▼ 7 | Municipiul Bacău, Bacău | 0,2×▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | -26,1 K RON | |
| 84 | 84.CIM MEDICAL SRL▼ 18 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 0,2×▼ 42,4 % | ▼ 42,4 % | 2,6 K RON | |
| 85 | 85.MEDICAL MĂRGĂRIT SRL▼ 6 | Municipiul Bacău, Bacău | 0,2×▲ 72,7 % | ▲ 72,7 % | 62,4 K RON | |
| 86 | 86.CABINET MEDICAL BOANA SRL▼ 23 | Municipiul Bacău, Bacău | 0,2×▼ 52,6 % | ▼ 52,6 % | 648,8 K RON | |
| 87 | 87.GAUSS OPTIC SRL▼ 26 | Municipiul Bacău, Bacău | 0,2×▼ 62,5 % | ▼ 62,5 % | 62,6 K RON | |
| 88 | 88.EXAGYN SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 0,2×▼ 92,3 % | ▼ 92,3 % | 1,8 K RON | |
| 89 | 89.DENTISTRY COM SRL▼ 6 | Municipiul Bacău, Bacău | 0,1×▲ 100 % | ▲ 100 % | 11 K RON | |
| 90 | 90.SC NEW CENTRAL MED SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 0,1×— | — | — | -85,5 K RON |
| 91 | 91.BADENT SRLnou | Sat Asău, Comuna Asău, Bacău | 0,1×▼ 59,3 % | ▼ 59,3 % | 2,6 K RON | |
| 92 | 92.LIV MED SRL▼ 10 | Municipiul Bacău, Bacău | 0,1×▲ 37,5 % | ▲ 37,5 % | 6,5 K RON | |
| 93 | 93.CENTRUL DE INVESTIGATII MEDICALE SRL▼ 15 | Municipiul Bacău, Bacău | 0,1×▼ 23,1 % | ▼ 23,1 % | -614,8 K RON | |
| 94 | 94.DENTI SERVICE SRL▼ 29 | Municipiul Bacău, Bacău | 0,1×▼ 75 % | ▼ 75 % | 17,2 K RON | |
| 95 | 95.VIORA DENTAL SRLnou | Sat Luizi-Călugăra, Comuna Luizi-Călugăra, Bacău | 0,1×▼ 88,2 % | ▼ 88,2 % | -68,9 K RON | |
| 96 | 96.DENTALMED SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 0,1×▼ 71,4 % | ▼ 71,4 % | 55 RON | |
| 97 | 97.DOCPAN SRL▼ 11 | Sat Hemeiuş, Comuna Hemeiuş, Bacău | 0,1×▲ 133,3 % | ▲ 133,3 % | -19 K RON | |
| 98 | 98.ELMAR DENT SRL▼ 8 | Loc. Buhuşi, Oraş Buhuşi, Bacău | 0,1×— | — | -957 RON | |
| 99 | 99.MEDENT SRL▼ 12 | Municipiul Oneşti, Bacău | 0,1×▲ 150 % | ▲ 150 % | 26 K RON | |
| 100 | 100.RADIMED SRL▼ 12 | Municipiul Bacău, Bacău | 0×▲ 100 % | ▲ 100 % | -540,4 K RON |
Codurile CAEN din sănătate — Bacău
CAEN 8623
Activități de asistență stomatologică
272 firme · 212,9 mil. RON
CAEN 8622
Activități de asistență medicală specializată
242 firme · 180,4 mil. RON
CAEN 8621
Activități de asistență medicală generală
99 firme · 78,4 mil. RON
CAEN 8610
Activități de asistență spitalicească
18 firme · 53,6 mil. RON
CAEN 8690
Alte activități referitoare la sănătatea umană
122 firme · 23,1 mil. RON
CAEN 8730
Activități ale căminelor de bătrâni și ale căminelor pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
9 firme · 8,1 mil. RON
CAEN 8699
Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.
23 firme · 6 mil. RON
CAEN 8710
Activități ale centrelor de îngrijire medicală
9 firme · 5,9 mil. RON
CAEN 8691
Servicii de diagnostic imagistic și activități ale laboratoarelor medicale
3 firme · 4,4 mil. RON
CAEN 8891
Activități de îngrijire zilnică pentru copii
5 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 8695
Activități de fizioterapie
14 firme · 999,4 K RON
CAEN 8693
Activități ale psihologilor și psihoterapeuților, cu excepția medicilor
2 firme · 544,2 K RON
CAEN 8720
Activități ale centrelor de recuperare psihică și de dezintoxicare, exclusiv spitale
2 firme · 16 K RON
CAEN 8810
Activități de asistență socială, fără cazare, pentru bătrâni și pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
2 firme · 4,6 K RON
CAEN 8697
Servicii de intermediere pentru servicii medicale, stomatologice și pentru alte servicii referitoare la sănătatea umană
1 firme · 0 RON
CAEN 8899
Alte activități de asistență socială, fără cazare, n.c.a.
1 firme · 0 RON
CAEN 8696
Activități de medicină tradițională, complementară și alternativă
1 firme · 0 RON
CAEN 8692
Transportul pacienților cu ambulanța
2 firme · 0 RON