Top 100 firme — Sănătate, Bacău după lichiditate ridicată în 2017
173 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 1,1×, iar liderul atinge 46,5×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.RMN-TEST SRL▲ 22 | Municipiul Bacău, Bacău | 46,5×▲ 783,8 % | ▲ 783,8 % | 827,6 K RON | |
| 2 | 2.CLINICA DR. CHELARIU SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 43,5×▼ 36,9 % | ▼ 36,9 % | 530 RON | |
| 3 | 3.HAPPYDENT SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 32,3×▼ 36,3 % | ▼ 36,3 % | 350 K RON | |
| 4 | 4.ALPHA MED SAN SRL▼ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 31,5×▲ 11,9 % | ▲ 11,9 % | 244,6 K RON | |
| 5 | 5.V. TINJALA SRLnou | Municipiul Oneşti, Bacău | 31,1×▼ 32 % | ▼ 32 % | 360,7 K RON | |
| 6 | 6.PSIHOTER SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 24,2×▲ 604,1 % | ▲ 604,1 % | 111,7 K RON | |
| 7 | 7.RESMEDUNG SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 19,4×— | — | — | 293 K RON |
| 8 | 8.TOPMAN MEDICAL SRLnou | Loc. Dărmăneşti, Oraş Dărmăneşti, Bacău | 17,8×▼ 74,7 % | ▼ 74,7 % | 257,1 K RON | |
| 9 | 9.MINIMED SRL▲ 5 | Municipiul Bacău, Bacău | 17,7×▲ 93,7 % | ▲ 93,7 % | 772 K RON | |
| 10 | 10.GEROX MEDICAL SERV SRL▼ 4 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 15,4×▼ 4,9 % | ▼ 4,9 % | 59,2 K RON | |
| 11 | 11.AVORIO DENT SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 13,6×▲ 183 % | ▲ 183 % | 109,9 K RON | |
| 12 | 12.FILDENT SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 13,6×▼ 82,4 % | ▼ 82,4 % | 105,2 K RON | |
| 13 | 13.STOMDAS CLINIC SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 13,6×— | — | — | 656,2 K RON |
| 14 | 14.B & G MED SDM SRL▼ 3 | Municipiul Bacău, Bacău | 12,8×▲ 7,8 % | ▲ 7,8 % | 320,5 K RON | |
| 15 | 15.PRESTIMED SRL▼ 6 | Municipiul Bacău, Bacău | 12,8×▼ 1,8 % | ▼ 1,8 % | -39 K RON | |
| 16 | 16.OPTICLASS CONSULT SRL▲ 22 | Municipiul Bacău, Bacău | 11×▲ 196,8 % | ▲ 196,8 % | 165,5 K RON | |
| 17 | 17.YOUR DOCTOR SRLnou | Municipiul Moineşti, Bacău | 10,6×▲ 41,4 % | ▲ 41,4 % | 167,6 K RON | |
| 18 | 18.MC HOTELS INTERNATIONAL SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 10×▲ 335,7 % | ▲ 335,7 % | 104,8 K RON | |
| 19 | 19.CIM PROSAN SRL▲ 12 | Municipiul Bacău, Bacău | 9×▲ 103,6 % | ▲ 103,6 % | 883 RON | |
| 20 | 20.DENTAL SAV SRL▲ 10 | Municipiul Oneşti, Bacău | 7,8×▲ 72,2 % | ▲ 72,2 % | 290,5 K RON | |
| 21 | 21.CABINET PSIHIATRIE DR. BĂLĂIŢĂ ANA-MARIA SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 7,6×▲ 66,8 % | ▲ 66,8 % | 79 K RON | |
| 22 | 22.CABINET MEDICAL INDIVIDUAL DOCTOR MARTA BLENESSY SRL▲ 13 | Sat Hârja, Comuna Oituz, Bacău | 7,6×▲ 90 % | ▲ 90 % | 67,2 K RON | |
| 23 | 23.DENTISSIMO SRL▼ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 7,3×▲ 27,3 % | ▲ 27,3 % | 313,9 K RON | |
| 24 | 24.DENTMED SRL▲ 15 | Municipiul Bacău, Bacău | 7,1×▲ 96,4 % | ▲ 96,4 % | 95,4 K RON | |
| 25 | 25.IACOMED SAN SRLnou | Sat Podu Turcului, Comuna Podu Turcului, Bacău | 6,9×▼ 64,1 % | ▼ 64,1 % | 37 K RON | |
| 26 | 26.OPTICLASS INC. SRL▲ 6 | Municipiul Bacău, Bacău | 6,9×▲ 55,4 % | ▲ 55,4 % | 227,5 K RON | |
| 27 | 27.LEONURUS SRL▼ 22 | Municipiul Oneşti, Bacău | 6,7×▼ 60,8 % | ▼ 60,8 % | 73,4 K RON | |
| 28 | 28.ERAMED SRL▼ 13 | Municipiul Oneşti, Bacău | 6,7×▼ 25,5 % | ▼ 25,5 % | 95,2 K RON | |
| 29 | 29.MEDING GRUP SRL▼ 17 | Municipiul Bacău, Bacău | 6×▼ 49,2 % | ▼ 49,2 % | 192,3 K RON | |
| 30 | 30.MEDISENSE SRL▲ 27 | Municipiul Bacău, Bacău | 5,8×▲ 185,8 % | ▲ 185,8 % | 407,4 K RON | |
| 31 | 31.CLINICA GRIGORAŞ SRL▲ 2 | Municipiul Bacău, Bacău | 5,4×▲ 22,4 % | ▲ 22,4 % | 55,4 K RON | |
| 32 | 32.DR. IRINA VODĂ SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 4,8×▼ 28,6 % | ▼ 28,6 % | 54,4 K RON | |
| 33 | 33.ANASAN MED SRL▼ 4 | Sat Coţofăneşti, Comuna Coţofăneşti, Bacău | 4,8×▲ 2,2 % | ▲ 2,2 % | 20,8 K RON | |
| 34 | 34.MEDVIZ SRLnou | Sat Făget, Comuna Ghimeş-Făget, Bacău | 4,8×▼ 69,6 % | ▼ 69,6 % | 321,9 K RON | |
| 35 | 35.DENTAL TREND SRL▼ 18 | Municipiul Bacău, Bacău | 4,7×▼ 35,4 % | ▼ 35,4 % | 378,1 K RON | |
| 36 | 36.STOMDAS SPECIALITIES SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 4,6×— | — | — | 241,1 K RON |
| 37 | 37.EURO-OFTA SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 4,6×— | — | — | 323 K RON |
| 38 | 38.M & I BEST DENT SRL▲ 26 | Municipiul Bacău, Bacău | 4,4×▲ 136,9 % | ▲ 136,9 % | 55,1 K RON | |
| 39 | 39.CMI DR. NĂNDREAN NICULINA SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 4,4×▲ 48,3 % | ▲ 48,3 % | 147,9 K RON | |
| 40 | 40.VANORA SRL▲ 13 | Municipiul Bacău, Bacău | 4,1×▲ 86,5 % | ▲ 86,5 % | 154,9 K RON | |
| 41 | 41.STOMDAS SRL▼ 7 | Municipiul Bacău, Bacău | 4,1×▲ 2,2 % | ▲ 2,2 % | 756,5 K RON | |
| 42 | 42.MEDICONDREA SRL▼ 17 | Municipiul Moineşti, Bacău | 4,1×▼ 17,8 % | ▼ 17,8 % | 120,3 K RON | |
| 43 | 43.DIDENT MEDICAL CENTER SRL▲ 2 | Municipiul Bacău, Bacău | 4,1×▲ 41 % | ▲ 41 % | 262 K RON | |
| 44 | 44.CLINICA PALADE SRL▼ 17 | Municipiul Bacău, Bacău | 3,9×▼ 17,5 % | ▼ 17,5 % | 817,6 K RON | |
| 45 | 45.PRORENAL SRL▲ 7 | Municipiul Bacău, Bacău | 3,9×▲ 74,9 % | ▲ 74,9 % | 74,2 K RON | |
| 46 | 46.CONFIDENT - DR. BOGDAN GUSU S.R.L.▲ 13 | Municipiul Bacău, Bacău | 3,8×▲ 88,9 % | ▲ 88,9 % | 77,7 K RON | |
| 47 | 47.CABINET MEDICAL DOCTOR TOMA MIHAI SORIN SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 3,8×▼ 64,1 % | ▼ 64,1 % | 67,6 K RON | |
| 48 | 48.GEOMED SRL▲ 41 | Sat Ardeoani, Comuna Ardeoani, Bacău | 3,7×▲ 503,2 % | ▲ 503,2 % | 64,6 K RON | |
| 49 | 49.CLINIC GROUP SRL▲ 7 | Municipiul Bacău, Bacău | 3,6×▲ 77,6 % | ▲ 77,6 % | 586,9 K RON | |
| 50 | 50.DENTY PROMPT SRL▼ 30 | Municipiul Bacău, Bacău | 3,6×▼ 41,1 % | ▼ 41,1 % | 12,7 K RON | |
| 51 | 51.CLINICA LUXOR SRL▼ 49 | Municipiul Bacău, Bacău | 3,6×▼ 88,1 % | ▼ 88,1 % | 63,6 K RON | |
| 52 | 52.SEA MEDFAM SRL▼ 5 | Sat Hemeiuş, Comuna Hemeiuş, Bacău | 3,4×▲ 26,9 % | ▲ 26,9 % | 84,5 K RON | |
| 53 | 53.CARDIOSAN CLINIC SRL▲ 5 | Sat Măgura, Comuna Măgura, Bacău | 3,4×▲ 65 % | ▲ 65 % | 92,5 K RON | |
| 54 | 54.DENTA SRL▲ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 3,3×▲ 60,6 % | ▲ 60,6 % | 124,3 K RON | |
| 55 | 55.LABOR-MARICOR SRL▲ 6 | Municipiul Bacău, Bacău | 3,1×▲ 59,1 % | ▲ 59,1 % | 43,4 K RON | |
| 56 | 56.BIOS PALAGHIA SRL▲ 15 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 3,1×▲ 110,3 % | ▲ 110,3 % | 142,8 K RON | |
| 57 | 57.PROHEALTH SRL▼ 16 | Sat Podu Turcului, Comuna Podu Turcului, Bacău | 2,9×▼ 14,1 % | ▼ 14,1 % | 59,7 K RON | |
| 58 | 58.MAXIMED FAM SRLnou | Municipiul Moineşti, Bacău | 2,8×▼ 82,3 % | ▼ 82,3 % | 43,6 K RON | |
| 59 | 59.CABINET MEDICAL DR. VIZIRU SRL▼ 31 | Sat Palanca, Comuna Palanca, Bacău | 2,8×▼ 41,4 % | ▼ 41,4 % | 87,9 K RON | |
| 60 | 60.CLINICA DR. NOVAC SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 2,7×— | — | — | 258,2 K RON |
| 61 | 61.GUNEAMED SRL▼ 11 | Municipiul Bacău, Bacău | 2,7×▲ 8 % | ▲ 8 % | 117 K RON | |
| 62 | 62.PHYSIOKINESIS SRL▼ 41 | Municipiul Bacău, Bacău | 2,6×▼ 54 % | ▼ 54 % | 54,2 K RON | |
| 63 | 63.CABINET MEDICAL DR. PALADE LUMINITA SRLnou | Sat Oituz, Comuna Oituz, Bacău | 2,6×▼ 80,7 % | ▼ 80,7 % | 52,4 K RON | |
| 64 | 64.ECHO-LAB SRL▼ 60 | Municipiul Bacău, Bacău | 2,6×▼ 86 % | ▼ 86 % | 73,1 K RON | |
| 65 | 65.CMI DR. MATACHE LUMINIŢA SRLnou | Sat Gura Văii, Comuna Gura Văii, Bacău | 2,5×▼ 66,5 % | ▼ 66,5 % | 125,2 K RON | |
| 66 | 66.HEUMED INVEST SRL▲ 3 | Municipiul Moineşti, Bacău | 2,5×▲ 60,3 % | ▲ 60,3 % | 51,5 K RON | |
| 67 | 67.NUTRITION & DIABETES SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 2,5×▲ 135,6 % | ▲ 135,6 % | 76,4 K RON | |
| 68 | 68.MEDICAL PROMPT SRL▼ 19 | Municipiul Moineşti, Bacău | 2,3×▼ 11,4 % | ▼ 11,4 % | 97,6 K RON | |
| 69 | 69.CMI DR. PLETEA NOEMI SRL▼ 43 | Municipiul Bacău, Bacău | 2,2×▼ 55,4 % | ▼ 55,4 % | 678,1 K RON | |
| 70 | 70.QUALITY DENTISTRY S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 2,2×— | — | — | 35,3 K RON |
| 71 | 71.MEDICAL CARE LIFE SRL▼ 35 | Municipiul Bacău, Bacău | 2,1×▼ 46,7 % | ▼ 46,7 % | 654,5 K RON | |
| 72 | 72.BAZA DE TRATAMENT BALNEAR - SARATA BĂI SRLnou | Sat Sărata, Comuna Sărata, Bacău | 2,1×▼ 93,6 % | ▼ 93,6 % | 3,5 K RON | |
| 73 | 73.LUCIADENT SRL▲ 2 | Municipiul Bacău, Bacău | 2,1×▲ 80,9 % | ▲ 80,9 % | 141,6 K RON | |
| 74 | 74.MEDI-CRIS SRLnou | Sat Măgura, Comuna Măgura, Bacău | 2×▼ 87,3 % | ▼ 87,3 % | 106,8 K RON | |
| 75 | 75.CABINET MEDICAL DR. TUDORAN SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 2×▼ 81,7 % | ▼ 81,7 % | 113 K RON | |
| 76 | 76.DR. MOLDOVANU MED SRL▼ 9 | Municipiul Bacău, Bacău | 1,9×▲ 16,5 % | ▲ 16,5 % | 23,4 K RON | |
| 77 | 77.MEDISAN-COR SRL▼ 12 | Municipiul Oneşti, Bacău | 1,9×▲ 5 % | ▲ 5 % | 924 RON | |
| 78 | 78.ORALDENTIS SRL▼ 30 | Municipiul Bacău, Bacău | 1,9×▼ 29,9 % | ▼ 29,9 % | 103,7 K RON | |
| 79 | 79.MEDISON SRL▼ 42 | Municipiul Bacău, Bacău | 1,8×▼ 51,5 % | ▼ 51,5 % | 128,4 K RON | |
| 80 | 80.CIN MED SRL▼ 36 | Sat Cotumba, Comuna Agăş, Bacău | 1,8×▼ 40,9 % | ▼ 40,9 % | 227,8 K RON | |
| 81 | 81.ZARA SANMED SRLnou | Sat Filipeni, Comuna Filipeni, Bacău | 1,8×▼ 94 % | ▼ 94 % | -61,8 K RON | |
| 82 | 82.POP MED SRLnou | Sat Filipeni, Comuna Filipeni, Bacău | 1,7×▲ 85 % | ▲ 85 % | 8,8 K RON | |
| 83 | 83.CLINIC LIFE 2017 SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 1,7×— | — | — | 188 K RON |
| 84 | 84.SERVICIUL DE AMBULANŢĂ AL CRUCII ROŞII BACĂU (SACRO) SRL▼ 11 | Municipiul Bacău, Bacău | 1,6×▲ 25,8 % | ▲ 25,8 % | 142,2 K RON | |
| 85 | 85.ARHIBET CONSTRUCT SRLnou | Sat Ruşi-Ciutea, Comuna Letea Veche, Bacău | 1,6×▼ 26,9 % | ▼ 26,9 % | 56,2 K RON | |
| 86 | 86.PROCONSULTING SRL= | Municipiul Bacău, Bacău | 1,6×▲ 127,5 % | ▲ 127,5 % | 418,1 K RON | |
| 87 | 87.CRISTEA MED SRL▼ 5 | Municipiul Moineşti, Bacău | 1,6×▲ 80,5 % | ▲ 80,5 % | 15,8 K RON | |
| 88 | 88.DENTAL-DR.NEAGU STEFAN SRL▼ 69 | Municipiul Oneşti, Bacău | 1,5×▼ 75 % | ▼ 75 % | 181 K RON | |
| 89 | 89.SANMED CLINIC S.R.L.nou | Municipiul Oneşti, Bacău | 1,5×▼ 95 % | ▼ 95 % | 149,2 K RON | |
| 90 | 90.RAI MEDICAL CENTER SRL▼ 36 | Municipiul Oneşti, Bacău | 1,4×▼ 32,6 % | ▼ 32,6 % | 91,7 K RON | |
| 91 | 91.GRIFLO SRL▼ 10 | Municipiul Oneşti, Bacău | 1,4×▲ 52,8 % | ▲ 52,8 % | 39 K RON | |
| 92 | 92.MEDENT SRL▲ 19 | Municipiul Oneşti, Bacău | 1,3×▲ 318,8 % | ▲ 318,8 % | 25,8 K RON | |
| 93 | 93.SMILE DENT SRL▲ 3 | Municipiul Bacău, Bacău | 1,3×▲ 168,8 % | ▲ 168,8 % | 1 mil. RON | |
| 94 | 94.EXPERT MED SRL▲ 20 | Municipiul Bacău, Bacău | 1,3×▲ 326,7 % | ▲ 326,7 % | 589,7 K RON | |
| 95 | 95.GTL MEDICAL CLINIC SRL▼ 15 | Municipiul Bacău, Bacău | 1,2×▲ 36,7 % | ▲ 36,7 % | 414,7 K RON | |
| 96 | 96.EYES OPTIC CENTER SRL▼ 11 | Municipiul Bacău, Bacău | 1,2×▲ 51,9 % | ▲ 51,9 % | 119,6 K RON | |
| 97 | 97.FOX STANESCU S.R.L.▲ 24 | Sat Gârleni, Comuna Gârleni, Bacău | 1,2×▲ 440,9 % | ▲ 440,9 % | 163,2 K RON | |
| 98 | 98.ZEN CENTER SRL▼ 15 | Sat Baraţi, Comuna Mărgineni, Bacău | 1,2×▲ 34,5 % | ▲ 34,5 % | 22 K RON | |
| 99 | 99.TOTAL MEDCENTER SRL▼ 39 | Municipiul Bacău, Bacău | 1,1×▼ 45,6 % | ▼ 45,6 % | 124,9 K RON | |
| 100 | 100.MEDAS DENT SRLnou | Sat Nicolae Bălcescu, Comuna Nicolae Bălcescu, Bacău | 1,1×▼ 90,8 % | ▼ 90,8 % | 153,6 K RON |
Codurile CAEN din sănătate — Bacău
CAEN 8623
Activități de asistență stomatologică
272 firme · 212,9 mil. RON
CAEN 8622
Activități de asistență medicală specializată
242 firme · 180,4 mil. RON
CAEN 8621
Activități de asistență medicală generală
99 firme · 78,4 mil. RON
CAEN 8610
Activități de asistență spitalicească
18 firme · 53,6 mil. RON
CAEN 8690
Alte activități referitoare la sănătatea umană
122 firme · 23,1 mil. RON
CAEN 8730
Activități ale căminelor de bătrâni și ale căminelor pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
9 firme · 8,1 mil. RON
CAEN 8699
Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.
23 firme · 6 mil. RON
CAEN 8710
Activități ale centrelor de îngrijire medicală
9 firme · 5,9 mil. RON
CAEN 8691
Servicii de diagnostic imagistic și activități ale laboratoarelor medicale
3 firme · 4,4 mil. RON
CAEN 8891
Activități de îngrijire zilnică pentru copii
5 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 8695
Activități de fizioterapie
14 firme · 999,4 K RON
CAEN 8693
Activități ale psihologilor și psihoterapeuților, cu excepția medicilor
2 firme · 544,2 K RON
CAEN 8720
Activități ale centrelor de recuperare psihică și de dezintoxicare, exclusiv spitale
2 firme · 16 K RON
CAEN 8810
Activități de asistență socială, fără cazare, pentru bătrâni și pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
2 firme · 4,6 K RON
CAEN 8697
Servicii de intermediere pentru servicii medicale, stomatologice și pentru alte servicii referitoare la sănătatea umană
1 firme · 0 RON
CAEN 8899
Alte activități de asistență socială, fără cazare, n.c.a.
1 firme · 0 RON
CAEN 8696
Activități de medicină tradițională, complementară și alternativă
1 firme · 0 RON
CAEN 8692
Transportul pacienților cu ambulanța
2 firme · 0 RON