Top 100 firme — Construcții, Argeș după lichiditate ridicată în 2019
884 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 6,5×, iar liderul atinge 213,5×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.CONARG SA▲ 126 | Municipiul Piteşti, Argeş | 213,5×▲ 4.452,9 % | ▲ 4.452,9 % | 5,3 mil. RON | |
| 2 | 2.MAXIMILIAN EXPERT CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Valea Mare Pravăţ, Comuna Valea Mare Pravăţ, Argeş | 62×— | — | — | 669,3 K RON |
| 3 | 3.IMPERIAL ALPIN PREST SRL▲ 7 | Sat Bascov, Comuna Bascov, Argeş | 58,9×▲ 120,3 % | ▲ 120,3 % | 84,9 K RON | |
| 4 | 4.MINCONST VIO BOGAŢI SRLnou | Sat Glâmbocelu, Comuna Bogaţi, Argeş | 48,5×▼ 3,1 % | ▼ 3,1 % | 1,1 mil. RON | |
| 5 | 5.MLC TIMBER FRAME SRL▲ 279 | Municipiul Piteşti, Argeş | 45,6×▲ 2.349,5 % | ▲ 2.349,5 % | 297,2 K RON | |
| 6 | 6.TRIVALE GROUP INSTAL S.R.L.▲ 13 | Sat Ceauşeşti, Comuna Oarja, Argeş | 42,9×▲ 80,8 % | ▲ 80,8 % | 793,4 K RON | |
| 7 | 7.MONTAJ PRISMA GVM SRL▲ 16 | Municipiul Piteşti, Argeş | 40,7×▲ 93,6 % | ▲ 93,6 % | 261,4 K RON | |
| 8 | 8.DENISA TRANSPORT AGREGATE SRL▲ 181 | Municipiul Piteşti, Argeş | 38,7×▲ 1.172 % | ▲ 1.172 % | 2 mil. RON | |
| 9 | 9.GEL LVC EDIL S.R.L.▲ 21 | Sat Argeşani, Comuna Băiculeşti, Argeş | 35,6×▲ 97,8 % | ▲ 97,8 % | 502,8 K RON | |
| 10 | 10.ALTERNATIVE COUNSEL 4U SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | 31,8×— | — | 157,8 K RON | |
| 11 | 11.TEOMAR CONSTRUCT SRL▼ 8 | Sat Băbana, Comuna Băbana, Argeş | 29,4×▼ 39 % | ▼ 39 % | 226,5 K RON | |
| 12 | 12.MARVIK AFFAIRS S.R.L.▲ 65 | Sat Ciureşti, Comuna Vedea, Argeş | 27,9×▲ 276,1 % | ▲ 276,1 % | 369,7 K RON | |
| 13 | 13.SFERA CONSTRUCT SRL▲ 33 | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 27,6×▲ 111,3 % | ▲ 111,3 % | 58,4 K RON | |
| 14 | 14.ALDAN CENTER SRL▲ 4 | Sat Valea Mare-Podgoria, Oraş Ştefăneşti, Argeş | 26,9×▲ 12,7 % | ▲ 12,7 % | 1,1 mil. RON | |
| 15 | 15.GLOBAL CRIS VIAGGI SRL▲ 14 | Sat Arefu, Comuna Arefu, Argeş | 24,1×▲ 24,9 % | ▲ 24,9 % | 55,4 K RON | |
| 16 | 16.CORIND EDILTOP 2017 S.R.L.▼ 4 | Sat Vlădeşti, Comuna Vlădeşti, Argeş | 23,2×▼ 12,4 % | ▼ 12,4 % | 51,1 K RON | |
| 17 | 17.IVANTO ELECTRICITATE SRLnou | Loc. Topoloveni, Oraş Topoloveni, Argeş | 21,6×— | — | — | 149,5 K RON |
| 18 | 18.MASS INSTAL TOTAL SRL▲ 9 | Municipiul Piteşti, Argeş | 21,4×▲ 7,3 % | ▲ 7,3 % | 45,8 K RON | |
| 19 | 19.AGRO AUTO PREST SRL▼ 10 | Sat Valea Mare-Podgoria, Oraş Ştefăneşti, Argeş | 21,4×▼ 20,6 % | ▼ 20,6 % | 1,3 mil. RON | |
| 20 | 20.AGRO INVEST MUNTENIA SRL▲ 160 | Sat Miceşti, Comuna Miceşti, Argeş | 21,2×▲ 548,3 % | ▲ 548,3 % | 660,2 K RON | |
| 21 | 21.MANNES BADRUMS PROFFS SRL▼ 1 | Municipiul Piteşti, Argeş | 20,8×▼ 10,6 % | ▼ 10,6 % | 108,9 K RON | |
| 22 | 22.IND. CIV. NICON 2006 SRL▲ 27 | Municipiul Câmpulung, Argeş | 19,6×▲ 54,8 % | ▲ 54,8 % | 174,8 K RON | |
| 23 | 23.CROMO SEMPER AUTOMATIC SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | 18,8×— | — | — | 99,9 K RON |
| 24 | 24.AUTO SERVICE RUTA 73 S.R.L.nou | Municipiul Piteşti, Argeş | 18,7×— | — | 142,2 K RON | |
| 25 | 25.MAESTRO CIVI CONSTRUCT S.R.L.nou | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 18,4×— | — | — | 241,2 K RON |
| 26 | 26.ENERGO LUX TEHNOLOGIES SRL▲ 362 | Sat Costiţă, Comuna Schitu Goleşti, Argeş | 18,3×▲ 1.287,9 % | ▲ 1.287,9 % | 246,5 K RON | |
| 27 | 27.UTILAJ TRANSPORT GENERAL 2002 SRL▲ 47 | Municipiul Piteşti, Argeş | 18,2×▲ 141,3 % | ▲ 141,3 % | 693,3 K RON | |
| 28 | 28.GEDIMAR CONSTRUCT CONCEPT S.R.L.nou | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 17,2×— | — | — | 581,1 K RON |
| 29 | 29.COMPANIA IMT EXPERT SRL▲ 71 | Municipiul Piteşti, Argeş | 16,5×▲ 192,6 % | ▲ 192,6 % | 157,2 K RON | |
| 30 | 30.CARISIM TRANSERV SRL▼ 14 | Municipiul Piteşti, Argeş | 15,9×▼ 35 % | ▼ 35 % | 70,2 K RON | |
| 31 | 31.INSTAL CONSTRUCT URGENT SERVICE SRL▼ 16 | Municipiul Piteşti, Argeş | 15,1×▼ 39,2 % | ▼ 39,2 % | 86,2 K RON | |
| 32 | 32.INDUSTRIAL PROCONSTRUCT SRL▼ 10 | Municipiul Piteşti, Argeş | 15,1×▼ 29,9 % | ▼ 29,9 % | 3,6 mil. RON | |
| 33 | 33.PROMO CAPITAL CONSTRUCT SRL▼ 8 | Municipiul Piteşti, Argeş | 14,8×▼ 27,9 % | ▼ 27,9 % | 3,7 mil. RON | |
| 34 | 34.NEDSEB DESIGN CONCEPT S.R.L.nou | Municipiul Piteşti, Argeş | 14,7×— | — | — | 178 K RON |
| 35 | 35.RAFAEL TOTAL DECOR SRLnou | Sat Sălătrucu, Comuna Sălătrucu, Argeş | 14,6×— | — | 124,4 K RON | |
| 36 | 36.EDCO - LOGISTIC AG SRL▼ 15 | Municipiul Piteşti, Argeş | 14,4×▼ 36,2 % | ▼ 36,2 % | 122,2 K RON | |
| 37 | 37.SKOMOB TRANS SERV S.R.L.▲ 55 | Municipiul Piteşti, Argeş | 14,1×▲ 125 % | ▲ 125 % | 58 K RON | |
| 38 | 38.ROXY UNIC MAR SRLnou | Comuna Rucăr, Argeş | 13,9×▼ 9,6 % | ▼ 9,6 % | 43,6 K RON | |
| 39 | 39.MITCOMP SERV CONSTRUCT SRL▲ 20 | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 13,7×▲ 26,1 % | ▲ 26,1 % | 179,8 K RON | |
| 40 | 40.ARTDOM TRAKJIA GROUP SRL▲ 271 | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 13,1×▲ 709,9 % | ▲ 709,9 % | 184,1 K RON | |
| 41 | 41.EGDAŞ INSTAL RO SRL▲ 95 | Municipiul Piteşti, Argeş | 13×▲ 201,6 % | ▲ 201,6 % | 370,6 K RON | |
| 42 | 42.CONTACT BETON CONSTRUCT S.R.L.▼ 35 | Sat Oeştii Ungureni, Comuna Corbeni, Argeş | 12,5×▼ 56,3 % | ▼ 56,3 % | 95,5 K RON | |
| 43 | 43.ANTONIO EDILITAR S.R.L.▼ 37 | Sat Teodoreşti, Comuna Cuca, Argeş | 12,5×▼ 61,1 % | ▼ 61,1 % | 174,7 K RON | |
| 44 | 44.D.S.A. CONS PROIECT CONSTRUCT SRL▲ 132 | Municipiul Piteşti, Argeş | 12×▲ 257,6 % | ▲ 257,6 % | 294,5 K RON | |
| 45 | 45.AGORA INVEST COMPANY SRLnou | Sat Goleşti, Oraş Ştefăneşti, Argeş | 11,8×▲ 52,8 % | ▲ 52,8 % | 703,4 K RON | |
| 46 | 46.ECOSOL CONFORT TERMIC S.R.L.nou | Municipiul Piteşti, Argeş | 11,6×— | — | — | 50,8 K RON |
| 47 | 47.ANDRA ADA CONSTRUCT SRLnou | Sat Mustăţeşti, Comuna Valea Iaşului, Argeş | 11,5×▼ 12,9 % | ▼ 12,9 % | 7,5 K RON | |
| 48 | 48.DECORI ART ITALIA SRLnou | Sat Corbeni, Comuna Corbeni, Argeş | 11,5×▼ 81,7 % | ▼ 81,7 % | 196,9 K RON | |
| 49 | 49.LUCIAN EMIL CONSTRUCT SRLnou | Sat Gliganu de Sus, Comuna Rociu, Argeş | 11,4×▼ 77 % | ▼ 77 % | 9,5 K RON | |
| 50 | 50.BILBORAIN CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Ciocăneşti, Comuna Călineşti, Argeş | 11,2×▲ 9.266,7 % | ▲ 9.266,7 % | 160,6 K RON | |
| 51 | 51.TEHNOMATIC SYSTEMS SRL▲ 15 | Municipiul Piteşti, Argeş | 11,2×▲ 29,5 % | ▲ 29,5 % | 1,2 mil. RON | |
| 52 | 52.NAN BUILDING LOGISTIC S.R.L.nou | Sat Recea, Comuna Recea, Argeş | 10,9×— | — | — | 110,1 K RON |
| 53 | 53.CONSTRUCŢII SPECIALE RAVAC SRL▼ 48 | Oraş Ştefăneşti, Argeş | 10,9×▼ 69,4 % | ▼ 69,4 % | 209,7 K RON | |
| 54 | 54.INSTAL INTERGAZ 2020 SRL▼ 7 | Municipiul Câmpulung, Argeş | 10,8×▼ 14,8 % | ▼ 14,8 % | -85 K RON | |
| 55 | 55.ROSOLAR TERMO ENERGY SRL▲ 12 | Municipiul Piteşti, Argeş | 10,7×▲ 24,6 % | ▲ 24,6 % | 76,4 K RON | |
| 56 | 56.BALA CONSTRUCT IMPEX 2005 SRL▲ 81 | Municipiul Câmpulung, Argeş | 10,7×▲ 147,1 % | ▲ 147,1 % | 825 RON | |
| 57 | 57.GEO TOTAL DIVERS SRL▼ 20 | Sat Prislopu Mare, Comuna Drăganu, Argeş | 10,3×▼ 34,1 % | ▼ 34,1 % | 102,6 K RON | |
| 58 | 58.NMG LOGISTIC ACTIV SRL▲ 297 | Sat Budeasa Mare, Comuna Budeasa, Argeş | 10,3×▲ 615,3 % | ▲ 615,3 % | 230,6 K RON | |
| 59 | 59.ALEX JOK DESIGN SRL▼ 7 | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 10,1×▼ 17,4 % | ▼ 17,4 % | 534,9 K RON | |
| 60 | 60.MARIFLOR JAICĂ CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Chiriţeşti, Comuna Uda, Argeş | 10×▲ 3.485,7 % | ▲ 3.485,7 % | 311,5 K RON | |
| 61 | 61.GVM MODERN ART CONSTRUCT SRL▼ 53 | Sat Cicăneşti, Comuna Cicăneşti, Argeş | 10×▼ 63,1 % | ▼ 63,1 % | 232,1 K RON | |
| 62 | 62.SPARK PROFI TOTAL SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | 9,7×▼ 25,6 % | ▼ 25,6 % | 60,4 K RON | |
| 63 | 63.CAS INDUSTRIEMONTAGE SRL▼ 23 | Municipiul Piteşti, Argeş | 9,6×▼ 34 % | ▼ 34 % | 642,7 K RON | |
| 64 | 64.BLITZ-BAU UND STAHL SRLnou | Sat Valea Mare-Podgoria, Oraş Ştefăneşti, Argeş | 9,4×— | — | — | 210 K RON |
| 65 | 65.ACAPULCO IZOCONSTRUCT SRL▲ 25 | Municipiul Piteşti, Argeş | 9,2×▲ 45,7 % | ▲ 45,7 % | 364,1 K RON | |
| 66 | 66.FILI CRISTI CONSTRUCT SRL▼ 52 | Sat Cicăneşti, Comuna Cicăneşti, Argeş | 9,1×▼ 63,7 % | ▼ 63,7 % | 85 K RON | |
| 67 | 67.VALTRA TRADING SRL▼ 17 | Municipiul Piteşti, Argeş | 9×▼ 27,8 % | ▼ 27,8 % | 56,5 K RON | |
| 68 | 68.DRAGOI CONSTRUCT CURTEA DE ARGES SRL▼ 20 | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 8,9×▼ 29,7 % | ▼ 29,7 % | 861,2 K RON | |
| 69 | 69.GEOSERV FICS SRL▼ 38 | Municipiul Câmpulung, Argeş | 8,6×▼ 50,9 % | ▼ 50,9 % | -28,3 K RON | |
| 70 | 70.KASS COMPANY HVAC S.R.L.▲ 101 | Municipiul Piteşti, Argeş | 8,4×▲ 144,8 % | ▲ 144,8 % | 31,1 K RON | |
| 71 | 71.CRISTESCU CONSTRUCT CDL SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | 7,9×▼ 91,8 % | ▼ 91,8 % | 129,6 K RON | |
| 72 | 72.VI-FI INDUSTRY S.R.L.▼ 12 | Municipiul Piteşti, Argeş | 7,9×▼ 21,6 % | ▼ 21,6 % | 426,6 K RON | |
| 73 | 73.CĂTĂLIN INSTAL CONCEPT S.R.L.nou | Sat Malu, Comuna Bârla, Argeş | 7,8×— | — | — | 217,3 K RON |
| 74 | 74.MACOS INTELICONSTRUCT SRL▼ 10 | Municipiul Piteşti, Argeş | 7,6×▼ 18 % | ▼ 18 % | 236,9 K RON | |
| 75 | 75.CLAUS CONSTRUCT PERFECT SRL▲ 21 | Municipiul Piteşti, Argeş | 7,6×▲ 29 % | ▲ 29 % | 301,4 K RON | |
| 76 | 76.NABITED INDUSTRY SRL▲ 96 | Municipiul Piteşti, Argeş | 7,5×▲ 122,2 % | ▲ 122,2 % | 257,8 K RON | |
| 77 | 77.SAF CONSTRUCT MODERN SRL▲ 31 | Sat Albota, Comuna Albota, Argeş | 7,4×▲ 42,4 % | ▲ 42,4 % | 267,9 K RON | |
| 78 | 78.NELOVAL COM 2007 SRLnou | Oraş Mioveni, Argeş | 7,4×▼ 58,4 % | ▼ 58,4 % | 36,8 K RON | |
| 79 | 79.CORNEA STROEŞTI S.R.L.nou | Sat Stroeşti, Comuna Muşăteşti, Argeş | 7,3×▼ 79,8 % | ▼ 79,8 % | 1 mil. RON | |
| 80 | 80.ENERGY DISTRIBUTION COLECT S.R.L.nou | Loc. Costeşti, Oraş Costeşti, Argeş | 7,3×▲ 155,1 % | ▲ 155,1 % | 205,1 K RON | |
| 81 | 81.FLORMAF TOP CONCEPT S.R.L.nou | Sat Livezeni, Comuna Stâlpeni, Argeş | 7,3×▼ 88,4 % | ▼ 88,4 % | 52,5 K RON | |
| 82 | 82.ABT VIALEX SECOLUL XXI SRL▼ 54 | Sat Albota, Comuna Albota, Argeş | 7,1×▼ 64,1 % | ▼ 64,1 % | 234,2 K RON | |
| 83 | 83.ZIMBRU CONSTRUCT DESIGN SRLnou | Sat Băjeşti, Comuna Bălileşti, Argeş | 7,1×▼ 72,1 % | ▼ 72,1 % | 114,1 K RON | |
| 84 | 84.STEADYIORD S.R.L.▲ 19 | Municipiul Piteşti, Argeş | 7,1×▲ 28,1 % | ▲ 28,1 % | 840,4 K RON | |
| 85 | 85.CATRIMOB ESTATE SRL▲ 625 | Municipiul Piteşti, Argeş | 7×▲ 4.921,4 % | ▲ 4.921,4 % | 1,1 mil. RON | |
| 86 | 86.TOP PROIECT RIB S.R.L.nou | Sat Valea Mare-Podgoria, Oraş Ştefăneşti, Argeş | 7×— | — | — | 712,7 K RON |
| 87 | 87.NASTY GEO MAD 2006 SRL▲ 191 | Sat Lereşti, Comuna Lereşti, Argeş | 6,9×▲ 256,2 % | ▲ 256,2 % | 33,2 K RON | |
| 88 | 88.MARION GABON TRYO PARTENERS S.R.L.nou | Oraş Mioveni, Argeş | 6,9×— | — | — | 182,6 K RON |
| 89 | 89.TRIVALE IMPEX LIFT SRL▲ 35 | Municipiul Piteşti, Argeş | 6,8×▲ 42,4 % | ▲ 42,4 % | 267,5 K RON | |
| 90 | 90.GRĂJDAN EDIL SRL▼ 33 | Sat Mozacu, Comuna Negraşi, Argeş | 6,8×▼ 41,8 % | ▼ 41,8 % | 95,3 K RON | |
| 91 | 91.AMG CREATIVE CONSTRUCT S.R.L.nou | Municipiul Piteşti, Argeş | 6,7×— | — | — | 117,9 K RON |
| 92 | 92.EURO SIM CONSTRUCT STAR SRLnou | Comuna Rucăr, Argeş | 6,7×▲ 211,6 % | ▲ 211,6 % | 200,8 K RON | |
| 93 | 93.EMY PROJECT CONSULTING SRL▼ 20 | Municipiul Piteşti, Argeş | 6,7×▼ 12,4 % | ▼ 12,4 % | 309,6 K RON | |
| 94 | 94.HIDRO CONSTRUCŢIA ARGEŞ S.A.▲ 499 | Sat Geamăna, Comuna Bradu, Argeş | 6,6×▲ 913,9 % | ▲ 913,9 % | 1,5 mil. RON | |
| 95 | 95.IVET CONCEPT S.R.L.▲ 50 | Municipiul Piteşti, Argeş | 6,6×▲ 62,8 % | ▲ 62,8 % | 17,9 K RON | |
| 96 | 96.ANDY PROJECT COMPANY SRL▲ 190 | Sat Podeni, Comuna Buzoeşti, Argeş | 6,5×▲ 259,3 % | ▲ 259,3 % | 405,8 K RON | |
| 97 | 97.NOVUS VISION S.R.L.▲ 16 | Municipiul Piteşti, Argeş | 6,5×▲ 28,2 % | ▲ 28,2 % | 87,7 K RON | |
| 98 | 98.INA SERVCONS S.R.L.nou | Sat Slobozia, Comuna Popeşti, Argeş | 6,5×— | — | — | 119,5 K RON |
| 99 | 99.VROMAR TOP CONCEPT S.R.L.▲ 10 | Sat Strâmbeni, Comuna Suseni, Argeş | 6,5×▲ 25,4 % | ▲ 25,4 % | 372,4 K RON | |
| 100 | 100.ETGAZ INSTAL S.R.L.nou | Municipiul Piteşti, Argeş | 6,5×— | — | — | 113,7 K RON |
Codurile CAEN din construcții — Argeș
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
307 firme · 1,1 mld. RON
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
824 firme · 969,1 mil. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
51 firme · 734,1 mil. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
238 firme · 439,1 mil. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
245 firme · 269,2 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
87 firme · 178 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
66 firme · 176,6 mil. RON
CAEN 4212
Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
4 firme · 150,9 mil. RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
15 firme · 131,3 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
36 firme · 94,2 mil. RON
CAEN 4213
Construcția de poduri și tuneluri
2 firme · 59,4 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
15 firme · 55,8 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
65 firme · 45,4 mil. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
16 firme · 44,2 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
24 firme · 35,2 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
76 firme · 30,6 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
36 firme · 19,7 mil. RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
23 firme · 12,5 mil. RON
CAEN 4291
Construcții hidrotehnice
4 firme · 12,1 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
24 firme · 3,9 mil. RON
CAEN 4324
Alte lucrări de instalații pentru construcții
4 firme · 2,4 mil. RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
11 firme · 2,2 mil. RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
3 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
6 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
3 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
4 firme · 405 K RON
CAEN 4342
Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
4 firme · 314,9 K RON