Top 100 firme — Construcții, Argeș după lichiditate ridicată în 2018
727 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 5,6×, iar liderul atinge 80,5×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.SQUARE MILES DEVELOPMENT SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | 80,5×▲ 42.268,4 % | ▲ 42.268,4 % | 2,8 mil. RON | |
| 2 | 2.HORIZONT INSTAL CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | 68×▲ 76,5 % | ▲ 76,5 % | 691,7 K RON | |
| 3 | 3.TEOMAR CONSTRUCT SRLnou | Sat Băbana, Comuna Băbana, Argeş | 48,2×▼ 26,7 % | ▼ 26,7 % | 187,4 K RON | |
| 4 | 4.AMR SELECT CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Geamăna, Comuna Bradu, Argeş | 38,3×▲ 217,4 % | ▲ 217,4 % | 1,1 mil. RON | |
| 5 | 5.CONSTRUCŢII SPECIALE RAVAC SRL▲ 157 | Oraş Ştefăneşti, Argeş | 35,5×▲ 1.106,1 % | ▲ 1.106,1 % | 144,9 K RON | |
| 6 | 6.ANTONIO EDILITAR S.R.L.nou | Sat Teodoreşti, Comuna Cuca, Argeş | 32×— | — | — | 640,6 K RON |
| 7 | 7.CONTACT BETON CONSTRUCT S.R.L.▲ 67 | Sat Oeştii Ungureni, Comuna Corbeni, Argeş | 28,6×▲ 396,9 % | ▲ 396,9 % | 234,4 K RON | |
| 8 | 8.GVM MODERN ART CONSTRUCT SRL▲ 46 | Sat Cicăneşti, Comuna Cicăneşti, Argeş | 27,1×▲ 236,4 % | ▲ 236,4 % | 257,6 K RON | |
| 9 | 9.AGRO AUTO PREST SRL▲ 128 | Sat Valea Mare-Podgoria, Oraş Ştefăneşti, Argeş | 26,9×▲ 703,3 % | ▲ 703,3 % | 120,6 K RON | |
| 10 | 10.IMPERIAL ALPIN PREST SRL▼ 5 | Sat Bascov, Comuna Bascov, Argeş | 26,7×▼ 39,6 % | ▼ 39,6 % | 110,3 K RON | |
| 11 | 11.METRI CARE CONSTRUCT S.R.L.nou | Loc. Topoloveni, Oraş Topoloveni, Argeş | 26,6×— | — | — | 1 mil. RON |
| 12 | 12.CORIND EDILTOP 2017 S.R.L.▲ 10 | Sat Vlădeşti, Comuna Vlădeşti, Argeş | 26,5×▲ 88,7 % | ▲ 88,7 % | 52,3 K RON | |
| 13 | 13.ELLA GHEORGHE IMOBILIARE SRL▲ 629 | Municipiul Piteşti, Argeş | 26,4×▲ 7.451,4 % | ▲ 7.451,4 % | 707,6 K RON | |
| 14 | 14.FILI CRISTI CONSTRUCT SRL▼ 4 | Sat Cicăneşti, Comuna Cicăneşti, Argeş | 25,2×▲ 1,7 % | ▲ 1,7 % | 73,9 K RON | |
| 15 | 15.INSTAL CONSTRUCT URGENT SERVICE SRL▲ 15 | Municipiul Piteşti, Argeş | 24,9×▲ 104 % | ▲ 104 % | 40,9 K RON | |
| 16 | 16.CARISIM TRANSERV SRL= | Municipiul Piteşti, Argeş | 24,5×▲ 35,8 % | ▲ 35,8 % | 206,4 K RON | |
| 17 | 17.ANDAV CONSTRUCT PAV SRLnou | Sat Arefu, Comuna Arefu, Argeş | 24×▼ 12,1 % | ▼ 12,1 % | 230,9 K RON | |
| 18 | 18.ALDAN CENTER SRLnou | Sat Valea Mare-Podgoria, Oraş Ştefăneşti, Argeş | 23,9×▲ 1.827,4 % | ▲ 1.827,4 % | 2,6 mil. RON | |
| 19 | 19.TRIVALE GROUP INSTAL S.R.L.nou | Sat Ceauşeşti, Comuna Oarja, Argeş | 23,7×— | — | — | 261 K RON |
| 20 | 20.MANNES BADRUMS PROFFS SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | 23,3×▼ 43,8 % | ▼ 43,8 % | 267,9 K RON | |
| 21 | 21.EDCO - LOGISTIC AG SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | 22,6×▼ 16,8 % | ▼ 16,8 % | 180,8 K RON | |
| 22 | 22.INDUSTRIAL PROCONSTRUCT SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | 21,6×▼ 95,7 % | ▼ 95,7 % | 1,3 mil. RON | |
| 23 | 23.MONTAJ PRISMA GVM SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | 21×▼ 85 % | ▼ 85 % | 260,1 K RON | |
| 24 | 24.DABO CONSTRUCT CONCEPT SRL▼ 3 | Municipiul Piteşti, Argeş | 20,8×▲ 44,5 % | ▲ 44,5 % | 73 K RON | |
| 25 | 25.PROMO CAPITAL CONSTRUCT SRL▼ 1 | Municipiul Piteşti, Argeş | 20,6×▲ 51,1 % | ▲ 51,1 % | 1 mil. RON | |
| 26 | 26.SIMINVAL GEANINA PAURAR S.R.L.nou | Sat Tigveni, Comuna Tigveni, Argeş | 20,5×— | — | — | 206,6 K RON |
| 27 | 27.MASS INSTAL TOTAL SRL▲ 28 | Municipiul Piteşti, Argeş | 19,9×▲ 150,4 % | ▲ 150,4 % | 42,4 K RON | |
| 28 | 28.ABT VIALEX SECOLUL XXI SRL▲ 56 | Sat Albota, Comuna Albota, Argeş | 19,9×▲ 282,5 % | ▲ 282,5 % | 470,3 K RON | |
| 29 | 29.GLOBAL CRIS VIAGGI SRLnou | Sat Arefu, Comuna Arefu, Argeş | 19,3×— | — | 80,7 K RON | |
| 30 | 30.GEL LVC EDIL S.R.L.nou | Sat Argeşani, Comuna Băiculeşti, Argeş | 18×▲ 10.476,5 % | ▲ 10.476,5 % | 299,1 K RON | |
| 31 | 31.GEOSERV FICS SRL▲ 168 | Municipiul Câmpulung, Argeş | 17,6×▲ 600,8 % | ▲ 600,8 % | 107,6 K RON | |
| 32 | 32.SND DECO CONSTRUCT SRL▲ 25 | Sat Cicăneşti, Comuna Cicăneşti, Argeş | 16,8×▲ 124,7 % | ▲ 124,7 % | 81,8 K RON | |
| 33 | 33.NICOMAR ACTIV CONSTRUCT S.R.L.nou | Municipiul Piteşti, Argeş | 16,4×▲ 1.542 % | ▲ 1.542 % | 258,5 K RON | |
| 34 | 34.CHIRIPREST VALROM SRLnou | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 16,4×▼ 52,4 % | ▼ 52,4 % | 8,6 K RON | |
| 35 | 35.VIOCRIS EURO BUILDING SRL▼ 17 | Sat Geamăna, Comuna Bradu, Argeş | 15,9×▼ 10,5 % | ▼ 10,5 % | -45,7 K RON | |
| 36 | 36.ALPIN SERVICES CONCEPT SRL▲ 3 | Municipiul Piteşti, Argeş | 15,8×▲ 56,3 % | ▲ 56,3 % | 63,3 K RON | |
| 37 | 37.GEO TOTAL DIVERS SRL▼ 26 | Sat Prislopu Mare, Comuna Drăganu, Argeş | 15,6×▼ 29,3 % | ▼ 29,3 % | 58,7 K RON | |
| 38 | 38.RACHISTAN EVAL S.R.L.nou | Sat Ştefăneştii Noi, Oraş Ştefăneşti, Argeş | 15,3×— | — | — | 315,4 K RON |
| 39 | 39.COSMIN MUNTEANU CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Oeştii Pământeni, Comuna Corbeni, Argeş | 15,3×— | — | — | 359,4 K RON |
| 40 | 40.CAS INDUSTRIEMONTAGE SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | 14,6×▼ 44,6 % | ▼ 44,6 % | 377,6 K RON | |
| 41 | 41.FISKER COPIERS SRLnou | Sat Izvoru, Comuna Izvoru, Argeş | 13,9×▲ 21,5 % | ▲ 21,5 % | 404,2 K RON | |
| 42 | 42.MIHALACHE PAV CONSTRUCT SRL▲ 26 | Sat Argeşelu, Comuna Mărăcineni, Argeş | 13,9×▲ 127,8 % | ▲ 127,8 % | 247,4 K RON | |
| 43 | 43.BENICRIS SRL▼ 1 | Municipiul Piteşti, Argeş | 13,9×▲ 42,9 % | ▲ 42,9 % | 90,2 K RON | |
| 44 | 44.ALEX HANDYMAN S.R.L.nou | Municipiul Piteşti, Argeş | 13,6×▲ 396,4 % | ▲ 396,4 % | 109,4 K RON | |
| 45 | 45.DIALL SRL▲ 31 | Municipiul Câmpulung, Argeş | 13,2×▲ 134,3 % | ▲ 134,3 % | 101,2 K RON | |
| 46 | 46.SFERA CONSTRUCT SRL▼ 3 | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 13,1×▲ 36,6 % | ▲ 36,6 % | 250,2 K RON | |
| 47 | 47.INSTAL INTERGAZ 2020 SRL▼ 21 | Municipiul Câmpulung, Argeş | 12,7×▼ 4,4 % | ▼ 4,4 % | 6,9 K RON | |
| 48 | 48.DRAGOI CONSTRUCT CURTEA DE ARGES SRLnou | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 12,7×▲ 376,4 % | ▲ 376,4 % | 1,5 mil. RON | |
| 49 | 49.IND. CIV. NICON 2006 SRLnou | Municipiul Câmpulung, Argeş | 12,6×▼ 19,3 % | ▼ 19,3 % | 189,4 K RON | |
| 50 | 50.VALTRA TRADING SRL▼ 4 | Municipiul Piteşti, Argeş | 12,5×▲ 35,7 % | ▲ 35,7 % | 32,2 K RON | |
| 51 | 51.BRIFCO ENERGY SRL▲ 61 | Municipiul Piteşti, Argeş | 12,4×▲ 211,8 % | ▲ 211,8 % | 1,2 mil. RON | |
| 52 | 52.ALEX JOK DESIGN SRLnou | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 12,2×▼ 75,6 % | ▼ 75,6 % | 605,2 K RON | |
| 53 | 53.D&B COMAPNY SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | 12,1×▲ 6.988,2 % | ▲ 6.988,2 % | 330,5 K RON | |
| 54 | 54.MARIVAL FAST 2008 SRLnou | Sat Valea Uleiului, Comuna Valea Iaşului, Argeş | 12×▼ 80,4 % | ▼ 80,4 % | 29,1 K RON | |
| 55 | 55.PREST TEHNOMOND SRL▼ 17 | Municipiul Piteşti, Argeş | 11,9×▲ 17,3 % | ▲ 17,3 % | 212,6 K RON | |
| 56 | 56.PRODENERGO SERVICE SRL▲ 156 | Municipiul Câmpulung, Argeş | 11,6×▲ 405,2 % | ▲ 405,2 % | 210,9 K RON | |
| 57 | 57.GRĂJDAN EDIL SRLnou | Sat Mozacu, Comuna Negraşi, Argeş | 11,6×▲ 183,4 % | ▲ 183,4 % | 215,9 K RON | |
| 58 | 58.CEDRUS ATLANTICA SRLnou | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 11,2×▲ 73,5 % | ▲ 73,5 % | 75,6 K RON | |
| 59 | 59.MITCOMP SERV CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 10,9×▼ 46,2 % | ▼ 46,2 % | 62,8 K RON | |
| 60 | 60.VI-FI INDUSTRY S.R.L.▲ 59 | Municipiul Piteşti, Argeş | 10×▲ 161,9 % | ▲ 161,9 % | 118,4 K RON | |
| 61 | 61.STRUCTO CIVI DESIGN SRLnou | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 9,7×▼ 67,7 % | ▼ 67,7 % | 358,8 K RON | |
| 62 | 62.TEHNO GOOD PREST SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | 9,7×▲ 406,8 % | ▲ 406,8 % | 182 K RON | |
| 63 | 63.GENERAL PREST SA▲ 41 | Municipiul Piteşti, Argeş | 9,6×▲ 116,7 % | ▲ 116,7 % | 3,1 mil. RON | |
| 64 | 64.MACOS INTELICONSTRUCT SRL▼ 28 | Municipiul Piteşti, Argeş | 9,3×▼ 10,8 % | ▼ 10,8 % | 141,8 K RON | |
| 65 | 65.TEMPERA INSTAL SRL▲ 14 | Municipiul Piteşti, Argeş | 9,2×▲ 71,6 % | ▲ 71,6 % | 843,6 K RON | |
| 66 | 66.TEHNOMATIC SYSTEMS SRL▼ 19 | Municipiul Piteşti, Argeş | 8,6×▼ 5,8 % | ▼ 5,8 % | 610,1 K RON | |
| 67 | 67.ROSOLAR TERMO ENERGY SRL▲ 54 | Municipiul Piteşti, Argeş | 8,6×▲ 128,8 % | ▲ 128,8 % | 48,3 K RON | |
| 68 | 68.ANDELLA HOUSE IMOB SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | 8,4×▲ 2.606,5 % | ▲ 2.606,5 % | 1,9 mil. RON | |
| 69 | 69.VSC COMPROD SRL▼ 61 | Comuna Albota, Argeş | 8,4×▼ 71,7 % | ▼ 71,7 % | 3 mil. RON | |
| 70 | 70.CRISTI TITA VENTILAŢIE SRL▼ 14 | Sat Buneşti, Comuna Mălureni, Argeş | 8,1×▲ 5,6 % | ▲ 5,6 % | 558,6 K RON | |
| 71 | 71.PETAWATT ENERGIA SRL▲ 154 | Municipiul Piteşti, Argeş | 7,7×▲ 256 % | ▲ 256 % | 352,1 K RON | |
| 72 | 72.GTS SECURITY GRUP SRL▲ 260 | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 7,6×▲ 447,5 % | ▲ 447,5 % | 173,6 K RON | |
| 73 | 73.EMY PROJECT CONSULTING SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | 7,6×▲ 19,9 % | ▲ 19,9 % | 1,1 mil. RON | |
| 74 | 74.UTILAJ TRANSPORT GENERAL 2002 SRL▼ 47 | Municipiul Piteşti, Argeş | 7,6×▼ 41,7 % | ▼ 41,7 % | 1,5 K RON | |
| 75 | 75.SILAELGI TOP CONSTRUCT 2017 S.R.L.▲ 25 | Municipiul Câmpulung, Argeş | 7,5×▲ 62,3 % | ▲ 62,3 % | 5,6 K RON | |
| 76 | 76.LEONTINA VAL CONSTRUCT 1997 SRLnou | Sat Răteşti, Comuna Răteşti, Argeş | 7,4×▲ 257,7 % | ▲ 257,7 % | 168,6 K RON | |
| 77 | 77.MARVIK AFFAIRS S.R.L.nou | Sat Ciureşti, Comuna Vedea, Argeş | 7,4×— | — | — | 269,1 K RON |
| 78 | 78.CMAD TOTAL CONSTRUCT S.R.L.nou | Loc. Topoloveni, Oraş Topoloveni, Argeş | 7,2×— | — | — | 136,5 K RON |
| 79 | 79.PREST INSTAL 2000 SRL▲ 27 | Municipiul Piteşti, Argeş | 7,1×▲ 67,5 % | ▲ 67,5 % | 430,8 K RON | |
| 80 | 80.TYP CONSTRUCTION SRL▲ 9 | Oraş Mioveni, Argeş | 7×▲ 38,6 % | ▲ 38,6 % | 24,2 K RON | |
| 81 | 81.GRANDE TOP INSTAL SRL▲ 34 | Sat Geamăna, Comuna Bradu, Argeş | 7×▲ 81,2 % | ▲ 81,2 % | 61,4 K RON | |
| 82 | 82.TOTAL CONSTRUCT FLORIN SRL▲ 28 | Comuna Rucăr, Argeş | 7×▲ 72,8 % | ▲ 72,8 % | 32,5 K RON | |
| 83 | 83.ELION TOTAL TOP CONSTRUCT SRL▲ 213 | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 6,9×▲ 339,5 % | ▲ 339,5 % | 59,2 K RON | |
| 84 | 84.IONIX ELECTRO SRL▼ 31 | Sat Băiculeşti, Comuna Băiculeşti, Argeş | 6,8×▼ 16,4 % | ▼ 16,4 % | 125,1 K RON | |
| 85 | 85.GAZ CONSTRUCT LAND SRL▲ 285 | Sat Albota, Comuna Albota, Argeş | 6,8×▲ 464,2 % | ▲ 464,2 % | 389,2 K RON | |
| 86 | 86.D&C AGRO BUILD TRUCKS SRL▲ 407 | Municipiul Piteşti, Argeş | 6,6×▲ 648,9 % | ▲ 648,9 % | 221,6 K RON | |
| 87 | 87.INDOOR BUSINESS SOLUTIONS SRL▲ 337 | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 6,4×▲ 508,6 % | ▲ 508,6 % | 83,9 K RON | |
| 88 | 88.EDIL IMPER STAR S.R.L.nou | Sat Gliganu de Sus, Comuna Rociu, Argeş | 6,3×▲ 2.013,3 % | ▲ 2.013,3 % | 147,3 K RON | |
| 89 | 89.INTERNATIONAL SERVICE ART LEGNO SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | 6,3×▲ 94,2 % | ▲ 94,2 % | 92,3 K RON | |
| 90 | 90.ACAPULCO IZOCONSTRUCT SRL▼ 26 | Municipiul Piteşti, Argeş | 6,3×▼ 4,6 % | ▼ 4,6 % | 243,8 K RON | |
| 91 | 91.STANDARD CLASS SRL▲ 7 | Municipiul Piteşti, Argeş | 6,3×▲ 33,1 % | ▲ 33,1 % | 26,5 K RON | |
| 92 | 92.SKOMOB TRANS SERV S.R.L.nou | Municipiul Piteşti, Argeş | 6,3×— | — | — | 111,6 K RON |
| 93 | 93.TOTAL SERVICE ELECTRONICS 2002 SRL▼ 58 | Municipiul Piteşti, Argeş | 6,2×▼ 41,8 % | ▼ 41,8 % | 211,7 K RON | |
| 94 | 94.PREST MANAGEMENT 2000 SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | 6,1×▲ 221,7 % | ▲ 221,7 % | 136,9 K RON | |
| 95 | 95.KLM CARRIER S.R.L.nou | Sat Berevoeşti, Comuna Berevoeşti, Argeş | 5,9×▲ 18,5 % | ▲ 18,5 % | 233,9 K RON | |
| 96 | 96.CLAUS CONSTRUCT PERFECT SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | 5,9×▼ 90,1 % | ▼ 90,1 % | 753,4 K RON | |
| 97 | 97.DRUM CONSTRUCT LOGISTIK SRL▲ 146 | Sat Miceşti, Comuna Miceşti, Argeş | 5,9×▲ 201 % | ▲ 201 % | 2,3 mil. RON | |
| 98 | 98.NIC BEST INSTAL S.R.L.nou | Sat Uiasca, Comuna Bascov, Argeş | 5,8×— | — | — | 407,2 K RON |
| 99 | 99.MAIO DEVELOPMENT AG S.R.L.nou | Municipiul Piteşti, Argeş | 5,7×▼ 85,4 % | ▼ 85,4 % | 129,3 K RON | |
| 100 | 100.COMPANIA IMT EXPERT SRL▲ 24 | Municipiul Piteşti, Argeş | 5,6×▲ 55,8 % | ▲ 55,8 % | 249,8 K RON |
Codurile CAEN din construcții — Argeș
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
307 firme · 1,1 mld. RON
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
824 firme · 969,1 mil. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
51 firme · 734,1 mil. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
238 firme · 439,1 mil. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
245 firme · 269,2 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
87 firme · 178 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
66 firme · 176,6 mil. RON
CAEN 4212
Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
4 firme · 150,9 mil. RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
15 firme · 131,3 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
36 firme · 94,2 mil. RON
CAEN 4213
Construcția de poduri și tuneluri
2 firme · 59,4 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
15 firme · 55,8 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
65 firme · 45,4 mil. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
16 firme · 44,2 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
24 firme · 35,2 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
76 firme · 30,6 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
36 firme · 19,7 mil. RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
23 firme · 12,5 mil. RON
CAEN 4291
Construcții hidrotehnice
4 firme · 12,1 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
24 firme · 3,9 mil. RON
CAEN 4324
Alte lucrări de instalații pentru construcții
4 firme · 2,4 mil. RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
11 firme · 2,2 mil. RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
3 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
6 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
3 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
4 firme · 405 K RON
CAEN 4342
Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
4 firme · 314,9 K RON