Top 100 firme — Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare după lichiditate ridicată în 2021
6.035 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 16×, iar liderul atinge 78,3×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.FLORA SRL▲ 6 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 78,3×▲ 70,4 % | ▲ 70,4 % | 24,8 K RON | |
| 2 | 2.GEVAGADO COMTRANS SRL▲ 194 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 72×▲ 612,3 % | ▲ 612,3 % | -334,6 K RON | |
| 3 | 3.TITCOM SA▲ 2 | Loc. Titu, Oraş Titu, Dâmboviţa | 71,5×▲ 39,3 % | ▲ 39,3 % | 119,1 K RON | |
| 4 | 4.EVONIC TRADE SRL▲ 81 | Municipiul Arad, Arad | 68,1×▲ 360,3 % | ▲ 360,3 % | 236,7 K RON | |
| 5 | 5.HYPERION SERVCOM SRL▼ 2 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 53,5×▼ 14,5 % | ▼ 14,5 % | 32 K RON | |
| 6 | 6.VARMEX COM SRL▼ 4 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 51,3×▼ 28,1 % | ▼ 28,1 % | 1,5 K RON | |
| 7 | 7.DARSTHY IMPEX SRL▲ 25 | Loc. Boldeşti-Scăeni, Oraş Boldeşti-Scăeni, Prahova | 47,8×▲ 110,4 % | ▲ 110,4 % | 300,8 K RON | |
| 8 | 8.VINO COLLECTION S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 44×— | — | — | 917,5 K RON |
| 9 | 9.MESA PLAST SRL▲ 24 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 41,4×▲ 84,3 % | ▲ 84,3 % | 176,1 K RON | |
| 10 | 10.ORA CINCI SRL▲ 4 | Sat Schitu, Comuna Costineşti, Constanţa | 37,8×▲ 8 % | ▲ 8 % | 2,7 K RON | |
| 11 | 11.NINO TRADE SRL▼ 7 | Sat Toaca, Comuna Hodac, Mureş | 36,1×▼ 39,2 % | ▼ 39,2 % | 97,6 K RON | |
| 12 | 12.TOKY TEXTIL FASHION S.R.L.nou | Loc. Petrila, Oraş Petrila, Hunedoara | 35,6×— | — | — | 227 K RON |
| 13 | 13.UTIL SRL▲ 7 | Loc. Măcin, Oraş Măcin, Tulcea | 34,6×▲ 29,8 % | ▲ 29,8 % | 309,5 K RON | |
| 14 | 14.SETU CVM SRL▲ 7 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 29,9×▲ 12,2 % | ▲ 12,2 % | -14,5 K RON | |
| 15 | 15.MARATHON DEVELOPMENT 82 S.R.L.▼ 14 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 29,8×▼ 82,5 % | ▼ 82,5 % | 716,7 K RON | |
| 16 | 16.FASHION LUX SRL▼ 4 | Municipiul Bacău, Bacău | 28,8×▼ 22,3 % | ▼ 22,3 % | 454,8 K RON | |
| 17 | 17.MAGAZIN UNIVERSAL MARAMURES SA▲ 4.257 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 28,5×▲ 3.858,3 % | ▲ 3.858,3 % | 4,3 mil. RON | |
| 18 | 18.PRO-IGNES S.R.L.nou | Sat Satu Mare, Comuna Crucea, Suceava | 28×▼ 96,5 % | ▼ 96,5 % | 17,4 K RON | |
| 19 | 19.LA UMBRA TEILOR SRL▲ 51 | Municipiul Tecuci, Galaţi | 28×▲ 65 % | ▲ 65 % | 1 mil. RON | |
| 20 | 20.CIPMAG S.R.L.▲ 289 | Municipiul Suceava, Suceava | 27,7×▲ 273,8 % | ▲ 273,8 % | 689 K RON | |
| 21 | 21.SPONTAN PROD COM SRL▼ 4 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 27,6×▼ 7,9 % | ▼ 7,9 % | 99,4 K RON | |
| 22 | 22.COM TRANS PONOR SRL▲ 59 | Loc. Baia de Aramă, Oraş Baia de Aramă, Mehedinţi | 27,5×▲ 81,6 % | ▲ 81,6 % | 91,5 K RON | |
| 23 | 23.G.A.I.U. HOLDING SRL▲ 1.049 | Oraş Pantelimon, Ilfov | 27×▲ 803,7 % | ▲ 803,7 % | 438,5 K RON | |
| 24 | 24.MARABOO CLOTHING S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 26,7×▲ 9,5 % | ▲ 9,5 % | 245,6 K RON | |
| 25 | 25.FANCON PROD SRL▲ 34 | Municipiul Oneşti, Bacău | 26,4×▲ 47,6 % | ▲ 47,6 % | -49,5 K RON | |
| 26 | 26.MARIDRIM SRL▲ 17 | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 26,4×▲ 29,9 % | ▲ 29,9 % | 97,8 K RON | |
| 27 | 27.PRIM INVEST SRL▲ 148 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 26,3×▲ 145,7 % | ▲ 145,7 % | 153,2 K RON | |
| 28 | 28.PRO LIFE NATURAL SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 26×▲ 12,3 % | ▲ 12,3 % | 297,1 K RON | |
| 29 | 29.MC NEW SRLnou | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 25,8×▼ 100 % | ▼ 100 % | 239,7 K RON | |
| 30 | 30.GLOBAL DELIGHT S.R.L.▲ 60 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 25,6×▲ 74,5 % | ▲ 74,5 % | 101,3 K RON | |
| 31 | 31.URBAN TRIBES SRL▲ 680 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 25,1×▲ 514,4 % | ▲ 514,4 % | 88,8 K RON | |
| 32 | 32.CLAUDINO IMPEX SRL▲ 21 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 25×▲ 32 % | ▲ 32 % | 18,4 K RON | |
| 33 | 33.NORDING INVEST SRLnou | Sat Maieru, Comuna Maieru, Bistriţa-Năsăud | 24,7×— | — | 164,9 K RON | |
| 34 | 34.GLOBAL COMEX 2002 SRL▲ 68 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 24,7×▲ 78,2 % | ▲ 78,2 % | 15,2 K RON | |
| 35 | 35.COMEX ROPAL SRL▲ 362 | Municipiul Reghin, Mureş | 24,6×▲ 290,8 % | ▲ 290,8 % | 236,1 K RON | |
| 36 | 36.SPORT TURISM SRL▲ 1.250 | Loc. Romaneşti, Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 24,4×▲ 846,1 % | ▲ 846,1 % | -4,8 K RON | |
| 37 | 37.ALBINUTZA SRL▼ 2 | Loc. Mizil, Oraş Mizil, Prahova | 24,2×▲ 9,2 % | ▲ 9,2 % | 41,5 K RON | |
| 38 | 38.FAIR-CO SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 24,1×▼ 45,5 % | ▼ 45,5 % | -1,5 K RON | |
| 39 | 39.TREND ROYAL S.R.L.▲ 15 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 24×▲ 28,9 % | ▲ 28,9 % | 116,5 K RON | |
| 40 | 40.QUELIOS S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 24×▲ 102,4 % | ▲ 102,4 % | 121,3 K RON | |
| 41 | 41.BRACO SRL▼ 10 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 23,7×▲ 3,6 % | ▲ 3,6 % | 434,5 K RON | |
| 42 | 42.SISTEM PROSPER SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 23,4×▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 1,5 mil. RON | |
| 43 | 43.GONZALES TOYS SRLnou | Sat Brăneşti, Comuna Brăneşti, Ilfov | 22,7×▼ 79,1 % | ▼ 79,1 % | 193,6 K RON | |
| 44 | 44.EXPERT MARIA TRADING SRL▲ 122 | Loc. Pantelimon, Oraş Pantelimon, Ilfov | 22,3×▲ 105,8 % | ▲ 105,8 % | 263,7 K RON | |
| 45 | 45.PAICAT SRL▼ 36 | Municipiul Roman, Neamţ | 22,2×▼ 43,3 % | ▼ 43,3 % | 282,3 K RON | |
| 46 | 46.AN-DOR CONT EXPERT ASIG S.R.L.▲ 549 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 22×▲ 360,2 % | ▲ 360,2 % | 118,6 K RON | |
| 47 | 47.SOLARIS SRL▲ 18 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 21,8×▲ 25,5 % | ▲ 25,5 % | 182,8 K RON | |
| 48 | 48.NETINVEST SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 21,7×▼ 86,6 % | ▼ 86,6 % | 122,2 K RON | |
| 49 | 49.ANDREPAU BUSINESS SRL▲ 739 | Sat Podu Turcului, Comuna Podu Turcului, Bacău | 21,5×▲ 467 % | ▲ 467 % | 52,2 K RON | |
| 50 | 50.ROSTAN-CONF SRL▲ 656 | Municipiul Braşov, Braşov | 21,5×▲ 422,6 % | ▲ 422,6 % | 63,7 K RON | |
| 51 | 51.LIENZCOM SRL▲ 42 | Municipiul Braşov, Braşov | 21,2×▲ 46,8 % | ▲ 46,8 % | -54 K RON | |
| 52 | 52.ASCOM SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ▲ 6 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 21,2×▲ 17,8 % | ▲ 17,8 % | 137,4 K RON | |
| 53 | 53.ROMDUIM COM SRLnou | Sat Bărăganul, Comuna Bărăganul, Brăila | 21,1×▼ 61,8 % | ▼ 61,8 % | 38,5 K RON | |
| 54 | 54.VIVICARLA SRL▲ 23 | Loc. Baia Sprie, Oraş Baia Sprie, Maramureş | 21,1×▲ 33,9 % | ▲ 33,9 % | 66,3 K RON | |
| 55 | 55.ABIGEL IMPEX SRL▼ 3 | Loc. Covasna, Oraş Covasna, Covasna | 20,7×▲ 8,9 % | ▲ 8,9 % | 130,7 K RON | |
| 56 | 56.LARA FILIP SRL▲ 314 | Municipiul Carei, Satu Mare | 20,7×▲ 212,9 % | ▲ 212,9 % | 62,6 K RON | |
| 57 | 57.REDUCT MET S.R.L.▲ 552 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 20,6×▲ 339 % | ▲ 339 % | 436,2 K RON | |
| 58 | 58.COMARAND SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 20,5×▲ 38,7 % | ▲ 38,7 % | 154,7 K RON | |
| 59 | 59.NBROL SRL▲ 71 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 20,4×▲ 60,1 % | ▲ 60,1 % | 46,4 K RON | |
| 60 | 60.AXUM SRL▲ 128 | Municipiul Topliţa, Harghita | 20,1×▲ 96,3 % | ▲ 96,3 % | 64 K RON | |
| 61 | 61.DIHORU SORIN IMPEX SRL▲ 66 | Municipiul Calafat, Dolj | 20×▲ 56,5 % | ▲ 56,5 % | 179,1 K RON | |
| 62 | 62.UJICOM SRLnou | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 20×▼ 37,3 % | ▼ 37,3 % | 9,8 K RON | |
| 63 | 63.PALADE CHEISERV SRL▲ 105 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 19,9×▲ 83,9 % | ▲ 83,9 % | 74,4 K RON | |
| 64 | 64.TEHNORON SRL▲ 135 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 19,9×▲ 97,9 % | ▲ 97,9 % | 115,5 K RON | |
| 65 | 65.ERYALEXMARK S.R.L.▲ 29 | Municipiul Târnăveni, Mureş | 19,6×▲ 36,5 % | ▲ 36,5 % | 29,9 K RON | |
| 66 | 66.INGRID LUX STYL SRL▲ 79 | Municipiul Piteşti, Argeş | 19,6×▲ 67,1 % | ▲ 67,1 % | 108,1 K RON | |
| 67 | 67.COOL WOMEN FASHION SRL▲ 157 | Municipiul Craiova, Dolj | 19,5×▲ 112,8 % | ▲ 112,8 % | 55,8 K RON | |
| 68 | 68.PRICE GLOBAL MEDIA S.R.L.▲ 1.457 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 19,4×▲ 784,9 % | ▲ 784,9 % | 249,5 K RON | |
| 69 | 69.CONSUMCOOP SOVATA SOCIETATE COOPERATIVA▲ 62 | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | 19,3×▲ 52,1 % | ▲ 52,1 % | 7,9 K RON | |
| 70 | 70.SINGLE YKS SRL▼ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 19,3×▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 45,4 K RON | |
| 71 | 71.STIL FUNERAL HOME S.R.L.▲ 464 | Loc. Hârşova, Oraş Hârşova, Constanţa | 19,2×▲ 273,9 % | ▲ 273,9 % | 219,8 K RON | |
| 72 | 72.ELGHENORD SRLnou | Loc. Darabani, Oraş Darabani, Botoşani | 18,9×▼ 23,9 % | ▼ 23,9 % | 11,2 K RON | |
| 73 | 73.ELCHIM SRL▲ 167 | Sat Milcovu din Vale, Comuna Milcov, Olt | 18,8×▲ 114,6 % | ▲ 114,6 % | 42,8 K RON | |
| 74 | 74.CASA MORETTI SRL▲ 538 | Oraş Voluntari, Ilfov | 18,7×▲ 302,2 % | ▲ 302,2 % | 100,9 K RON | |
| 75 | 75.BEIU SVETLANA SRL▲ 549 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 18,7×▲ 304,6 % | ▲ 304,6 % | 35,7 K RON | |
| 76 | 76.GABROVEANU DC SRL▲ 37 | Loc. Haţeg, Oraş Haţeg, Hunedoara | 18,3×▲ 34,8 % | ▲ 34,8 % | 236,1 K RON | |
| 77 | 77.NIDOIL-COM SRL▲ 37 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 18,2×▲ 35,3 % | ▲ 35,3 % | 28,4 K RON | |
| 78 | 78.KASI REGALI SRL▲ 62 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 18×▲ 48,4 % | ▲ 48,4 % | 78,1 K RON | |
| 79 | 79.APROMAT BOR 2009 SRLnou | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 17,8×▼ 9,8 % | ▼ 9,8 % | 79,7 K RON | |
| 80 | 80.TRANS-ANAPET SRL▲ 163 | Sat Miroslava, Comuna Miroslava, Iaşi | 17,7×▲ 105,2 % | ▲ 105,2 % | 3,7 mil. RON | |
| 81 | 81.STAR-RAMBLAS IMPEX SRL▲ 270 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 17,7×▲ 158,5 % | ▲ 158,5 % | 20,7 K RON | |
| 82 | 82.ILAD SRL▲ 74 | Municipiul Suceava, Suceava | 17,6×▲ 54,5 % | ▲ 54,5 % | 178,3 K RON | |
| 83 | 83.M. CON. 99 EXIM SRL▼ 27 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 17,6×▼ 4,4 % | ▼ 4,4 % | 114,2 K RON | |
| 84 | 84.MARSI CONSTRUCT SRL▲ 136 | Municipiul Gherla, Cluj | 17,5×▲ 89,2 % | ▲ 89,2 % | 35 K RON | |
| 85 | 85.FONSECA COM SRL▲ 61 | Sat Mărgineni, Comuna Mărgineni, Neamţ | 17,5×▲ 50,8 % | ▲ 50,8 % | 46 K RON | |
| 86 | 86.RAVADA MOŞNA S.R.L.▲ 483 | Sat Moşna, Comuna Moşna, Sibiu | 17,3×▲ 253,8 % | ▲ 253,8 % | 291,1 K RON | |
| 87 | 87.VALDIDIU SRL▲ 1.188 | Loc. Uricani, Oraş Uricani, Hunedoara | 17,1×▲ 552,7 % | ▲ 552,7 % | 164,6 K RON | |
| 88 | 88.MIRA TRANS SRL▲ 835 | Loc. Dumbrăveni, Oraş Dumbrăveni, Sibiu | 17×▲ 408,4 % | ▲ 408,4 % | 42 K RON | |
| 89 | 89.WALL ANTEX SRLnou | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 17×— | — | 133,8 K RON | |
| 90 | 90.DANINA COM SRL▲ 1.023 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 17×▲ 487,5 % | ▲ 487,5 % | 59,2 K RON | |
| 91 | 91.AUTOMATIC SRL▲ 18 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 16,9×▲ 23,8 % | ▲ 23,8 % | 751,8 K RON | |
| 92 | 92.DEPOZIT ARDEAL S.R.L.▲ 124 | Sat Daneş, Comuna Daneş, Mureş | 16,9×▲ 79,1 % | ▲ 79,1 % | 150,2 K RON | |
| 93 | 93.DAVID LINE COMPANY SRL▲ 57 | Loc. Găeşti, Oraş Găeşti, Dâmboviţa | 16,8×▲ 45,3 % | ▲ 45,3 % | 13,9 K RON | |
| 94 | 94.SUNNYGLOBE SRL▲ 640 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 16,6×▲ 318,1 % | ▲ 318,1 % | 996,1 K RON | |
| 95 | 95.STOCK GLOBAL SOLUTIONS S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 16,5×— | — | — | 244,8 K RON |
| 96 | 96.BIFANIND PROD SRL▼ 34 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 16,5×▼ 6,5 % | ▼ 6,5 % | 388,2 K RON | |
| 97 | 97.DENSI ANAMARIA SRL▲ 36 | Municipiul Câmpulung, Argeş | 16,3×▲ 29,8 % | ▲ 29,8 % | 38,1 K RON | |
| 98 | 98.BBB GSM S.R.L.nou | Municipiul Craiova, Dolj | 16,3×— | — | 98,8 K RON | |
| 99 | 99.RADIESSE SRL▲ 87 | Municipiul Oradea, Bihor | 16,2×▲ 57,5 % | ▲ 57,5 % | 125,5 K RON | |
| 100 | 100.ANISIA SUN GLOW SRL▲ 440 | Municipiul Craiova, Dolj | 16×▲ 215,6 % | ▲ 215,6 % | 262,5 K RON |