Top 100 firme — Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare după lichiditate ridicată în 2011
5.778 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 6,3×, iar liderul atinge 40,6×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.EDER'S COMSERV SRL▲ 46 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 40,6×▲ 378 % | ▲ 378 % | 47,3 K RON | |
| 2 | 2.CONSUMCOOP CORAL ROMAN SOCIETATE COOPERATIVĂ▼ 1 | Municipiul Roman, Neamţ | 40,2×▼ 12,2 % | ▼ 12,2 % | -10,9 K RON | |
| 3 | 3.LUKVAL TECH SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 27,9×▲ 1.600,6 % | ▲ 1.600,6 % | 382,6 K RON | |
| 4 | 4.BABEI COM SRL▲ 1.280 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 27,7×▲ 2.150,4 % | ▲ 2.150,4 % | 3,2 K RON | |
| 5 | 5.PETIT SRLnou | Sat Poduri, Comuna Poduri, Bacău | 24,9×▼ 49 % | ▼ 49 % | -16,5 K RON | |
| 6 | 6.COMP-DOM SRL▲ 6 | Municipiul Zalău, Sălaj | 24,3×▲ 54,9 % | ▲ 54,9 % | 39,2 K RON | |
| 7 | 7.SORIMAR-COMIMPEX SRL▲ 3 | Municipiul Făgăraş, Braşov | 23,7×▲ 41,8 % | ▲ 41,8 % | 5,8 K RON | |
| 8 | 8.ONIMPEX SRL▼ 4 | Municipiul Drăgăşani, Vâlcea | 23×▼ 19,7 % | ▼ 19,7 % | 97,9 K RON | |
| 9 | 9.UTIL SRLnou | Loc. Măcin, Oraş Măcin, Tulcea | 22,8×— | — | 105,6 K RON | |
| 10 | 10.ABSOLUT SRL▼ 5 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 21×▼ 7,4 % | ▼ 7,4 % | 235,5 K RON | |
| 11 | 11.KORONAS-IMPEX SRL▼ 4 | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 20,5×▲ 14,4 % | ▲ 14,4 % | 2 K RON | |
| 12 | 12.COMI-CO SA▲ 25 | Loc. Covasna, Oraş Covasna, Covasna | 19,9×▲ 121,4 % | ▲ 121,4 % | 52,1 K RON | |
| 13 | 13.MORLOVA IMPEX SRLnou | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 19,9×▼ 34,7 % | ▼ 34,7 % | 6,4 K RON | |
| 14 | 14.DUET B COM SRL▲ 17 | Municipiul Craiova, Dolj | 19,4×▲ 87,9 % | ▲ 87,9 % | 73,3 K RON | |
| 15 | 15.VARMEX COM SRL▲ 209 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 17,4×▲ 407,9 % | ▲ 407,9 % | 46,7 K RON | |
| 16 | 16.MARIDRIM SRLnou | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 15,8×▼ 31,9 % | ▼ 31,9 % | 19,6 K RON | |
| 17 | 17.STAR TEK SRL▼ 6 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 15,7×▼ 2,5 % | ▼ 2,5 % | 37,5 K RON | |
| 18 | 18.LUMITEL COM SRL▲ 24 | Loc. Bumbeşti-Jiu, Oraş Bumbeşti-Jiu, Gorj | 15,2×▲ 72,2 % | ▲ 72,2 % | -52,3 K RON | |
| 19 | 19.TETA COM SRL▲ 633 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 14,8×▲ 738,1 % | ▲ 738,1 % | 206,8 K RON | |
| 20 | 20.MERCUR SA= | Municipiul Craiova, Dolj | 14,5×▲ 12 % | ▲ 12 % | 3,4 mil. RON | |
| 21 | 21.AUROX SRL▼ 8 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 13,9×▼ 9,9 % | ▼ 9,9 % | 62,8 K RON | |
| 22 | 22.BELMAD IMPEX SRL▲ 2.893 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 13,8×▲ 1.559 % | ▲ 1.559 % | 2 K RON | |
| 23 | 23.PRAHOVEANA CENTER S.R.L.▲ 18 | Loc. Vălenii de Munte, Oraş Vălenii de Munte, Prahova | 13,3×▲ 50,6 % | ▲ 50,6 % | -33,2 K RON | |
| 24 | 24.ANTILOPA INVEST SRL▲ 181 | Sat Mălini, Comuna Mălini, Suceava | 13,3×▲ 265,7 % | ▲ 265,7 % | 127,9 K RON | |
| 25 | 25.LA RUSU SRL▼ 11 | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 13,1×▼ 13,9 % | ▼ 13,9 % | 74,3 K RON | |
| 26 | 26.OLICOS SRL▼ 7 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 13×▼ 2,2 % | ▼ 2,2 % | 12,2 K RON | |
| 27 | 27.BUCUR OBOR SA▼ 9 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 12,7×▼ 8,6 % | ▼ 8,6 % | 2,7 mil. RON | |
| 28 | 28.ROMFIL SRL▼ 12 | Municipiul Slatina, Olt | 12,3×▼ 13,9 % | ▼ 13,9 % | 889,3 K RON | |
| 29 | 29.RADY COMTRANS 62 SRL▲ 510 | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 12,3×▲ 517,1 % | ▲ 517,1 % | 58,9 K RON | |
| 30 | 30.CONSUMCOOP DRĂGĂNEŞTI SOCIETATE COOPERATIVĂnou | Comuna Drăgăneşti, Galaţi | 12×▲ 156,3 % | ▲ 156,3 % | 825 RON | |
| 31 | 31.DARSTHY IMPEX SRL▲ 123 | Loc. Boldeşti-Scăeni, Oraş Boldeşti-Scăeni, Prahova | 11,7×▲ 164,8 % | ▲ 164,8 % | 49,9 K RON | |
| 32 | 32.SIMION SI FIUL SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 11,4×▲ 37,7 % | ▲ 37,7 % | 17 K RON | |
| 33 | 33.COMIDEAL SRL▲ 244 | Municipiul Zalău, Sălaj | 11,3×▲ 266 % | ▲ 266 % | 34,8 K RON | |
| 34 | 34.NEMESIS SRL▲ 40 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 11,3×▲ 64 % | ▲ 64 % | 101,1 K RON | |
| 35 | 35.IRN SERVCOM SRL▲ 147 | Municipiul Turda, Cluj | 11×▲ 173,7 % | ▲ 173,7 % | 40,1 K RON | |
| 36 | 36.ELENA MAX COM SRL▼ 6 | Municipiul Focşani, Vrancea | 11×▲ 6,2 % | ▲ 6,2 % | 178,6 K RON | |
| 37 | 37.ANGEMIN RO SRL▲ 174 | Municipiul Bacău, Bacău | 10,8×▲ 204,8 % | ▲ 204,8 % | 59,2 K RON | |
| 38 | 38.SUPERCHIM SAnou | Municipiul Piteşti, Argeş | 10,6×▲ 17,1 % | ▲ 17,1 % | 22,2 K RON | |
| 39 | 39.MUNINVEST SRL▼ 24 | Municipiul Huşi, Vaslui | 10,2×▼ 30,3 % | ▼ 30,3 % | 232 RON | |
| 40 | 40.METROPOL SRL▲ 162 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 10×▲ 173,3 % | ▲ 173,3 % | 4,3 K RON | |
| 41 | 41.TEGRI COM SRL▲ 21 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 9,9×▲ 29,2 % | ▲ 29,2 % | 23,5 K RON | |
| 42 | 42.DIHORU SORIN IMPEX SRL▲ 124 | Municipiul Calafat, Dolj | 9,9×▲ 135,2 % | ▲ 135,2 % | 164,9 K RON | |
| 43 | 43.ARLECHIN SRL▲ 112 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 9,8×▲ 122,6 % | ▲ 122,6 % | 17,9 K RON | |
| 44 | 44.INFLUENT SRL▲ 40 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 9,7×▲ 58,3 % | ▲ 58,3 % | 1,2 mil. RON | |
| 45 | 45.OMAR - RODIMARK COMEXIM SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 8,9×— | — | — | 282,7 K RON |
| 46 | 46.FLOROV SERV SRL▲ 281 | Municipiul Câmpina, Prahova | 8,8×▲ 215,4 % | ▲ 215,4 % | -18,7 K RON | |
| 47 | 47.DARCOMPANY SRL▲ 116 | Sat Drânceni, Comuna Drânceni, Vaslui | 8,7×▲ 104,7 % | ▲ 104,7 % | 202,3 K RON | |
| 48 | 48.FREDIEST EXIM SRL▼ 15 | Loc. Haţeg, Oraş Haţeg, Hunedoara | 8,7×▼ 7,2 % | ▼ 7,2 % | 132,1 K RON | |
| 49 | 49.CHEIU SRL▲ 34 | Sat Teaca, Comuna Teaca, Bistriţa-Năsăud | 8,7×▲ 39,9 % | ▲ 39,9 % | 18,7 K RON | |
| 50 | 50.KARESZ-SPORT SRLnou | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 8,6×— | — | 89,5 K RON | |
| 51 | 51.MARATON CONSTRUCT SRL▲ 4 | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 8,5×▲ 6,7 % | ▲ 6,7 % | 34,1 K RON | |
| 52 | 52.KAL IMPEX SRL▼ 43 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 8,5×▼ 50,7 % | ▼ 50,7 % | 28,8 K RON | |
| 53 | 53.BURXEN SRL▲ 43 | Municipiul Motru, Gorj | 8,4×▲ 47 % | ▲ 47 % | 572,3 K RON | |
| 54 | 54.STEAUA CARPATINA SRL▲ 129 | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 8,4×▲ 108,8 % | ▲ 108,8 % | 44,8 K RON | |
| 55 | 55.ENADI PREST SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 8,3×▼ 23,2 % | ▼ 23,2 % | 62,2 K RON | |
| 56 | 56.MIRIFIC SRL▲ 3.198 | Municipiul Câmpulung, Argeş | 8,3×▲ 985,5 % | ▲ 985,5 % | 624 RON | |
| 57 | 57.PREST-CONS SRL▲ 31 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 8,1×▲ 35,6 % | ▲ 35,6 % | -159,1 K RON | |
| 58 | 58.COMEX ROPAL SRL▼ 1 | Municipiul Reghin, Mureş | 8×▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | 433,6 K RON | |
| 59 | 59.ALBIREO SRL▲ 101 | Sat Chirnogeni, Comuna Chirnogeni, Constanţa | 8×▲ 85,6 % | ▲ 85,6 % | 141,1 K RON | |
| 60 | 60.ELCA X SRL▼ 21 | Municipiul Medgidia, Constanţa | 7,9×▼ 11,9 % | ▼ 11,9 % | 68,7 K RON | |
| 61 | 61.ZATCOM SRL▲ 64 | Sat Brebu Megiesesc, Comuna Brebu, Prahova | 7,6×▲ 54,8 % | ▲ 54,8 % | 12,4 K RON | |
| 62 | 62.CONSUMCOOP LIEŞTI SOCIETATE COOPERATIVĂ▼ 40 | Sat Lieşti, Comuna Lieşti, Galaţi | 7,6×▼ 40,6 % | ▼ 40,6 % | 20,9 K RON | |
| 63 | 63.DEMIR SRL▲ 32 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 7,5×▲ 31 % | ▲ 31 % | 44,4 K RON | |
| 64 | 64.FERUM-KLF SRL▲ 41 | Municipiul Timişoara, Timiş | 7,5×▲ 38 % | ▲ 38 % | -1 K RON | |
| 65 | 65.FIMA INSTAL SRL▲ 211 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 7,5×▲ 140,3 % | ▲ 140,3 % | 216,1 K RON | |
| 66 | 66.PROAMBIENT SRL▲ 45 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 7,4×▲ 41,8 % | ▲ 41,8 % | 59,8 K RON | |
| 67 | 67.CHIRIGAB COM SRL▲ 61 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 7,4×▲ 50,1 % | ▲ 50,1 % | -4,1 K RON | |
| 68 | 68.VLACOV SRL▲ 826 | Sat Ulmi, Comuna Ulmi, Dâmboviţa | 7,3×▲ 402,1 % | ▲ 402,1 % | 324,1 K RON | |
| 69 | 69.GIN COM IMPEX SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 7,3×▲ 1,4 % | ▲ 1,4 % | 18,6 K RON | |
| 70 | 70.AGRO LORINCZ COMPLET SRLnou | Sat Dorobanţi, Comuna Dorobanţi, Arad | 7,2×▲ 83,7 % | ▲ 83,7 % | 56,8 K RON | |
| 71 | 71.GENEREX-COM SRL▲ 135 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 7,2×▲ 99,2 % | ▲ 99,2 % | 121,9 K RON | |
| 72 | 72.PICHI IMPEX SRL▲ 198 | Loc. Sebiş, Oraş Sebiş, Arad | 7,2×▲ 130,5 % | ▲ 130,5 % | 30,4 K RON | |
| 73 | 73.NICHITA SRL▼ 44 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 7,1×▼ 31,9 % | ▼ 31,9 % | 66,2 K RON | |
| 74 | 74.GENIUS COMP SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 7,1×▲ 4,9 % | ▲ 4,9 % | 284,5 K RON | |
| 75 | 75.UNICOP COMPANY SRL▲ 783 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 7,1×▲ 374 % | ▲ 374 % | -4 K RON | |
| 76 | 76.MATEEA INVEST SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 7,1×▲ 403,6 % | ▲ 403,6 % | 143 K RON | |
| 77 | 77.KLS INTERNATIONAL COM SRL▲ 10 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 7,1×▲ 17,9 % | ▲ 17,9 % | 640,5 K RON | |
| 78 | 78.SOCIETATE COOPERATIVA DE CONSUM CONSUMCOOP MARGHITA▼ 46 | Municipiul Marghita, Bihor | 7×▼ 26,7 % | ▼ 26,7 % | 2,1 K RON | |
| 79 | 79.PRODES 2002 SRL▲ 136 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 7×▲ 98,9 % | ▲ 98,9 % | 29,4 K RON | |
| 80 | 80.INTEGRAL SEPSI S.R.L.▲ 175 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 6,9×▲ 115,6 % | ▲ 115,6 % | 59,2 K RON | |
| 81 | 81.MENTOR MARKETING&DISTRIBUTION SRL▲ 244 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 6,9×▲ 145,2 % | ▲ 145,2 % | 266 K RON | |
| 82 | 82.COSOVEANU MARI & DANA SNCnou | Municipiul Craiova, Dolj | 6,8×▲ 359,1 % | ▲ 359,1 % | 47,8 K RON | |
| 83 | 83.DRIADA SRL▲ 1.481 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 6,8×▲ 504,4 % | ▲ 504,4 % | -24,4 K RON | |
| 84 | 84.PETIT PRIX TEX SRL▲ 105 | Municipiul Braşov, Braşov | 6,8×▲ 73,6 % | ▲ 73,6 % | 40 K RON | |
| 85 | 85.MONIALEX SRLnou | Municipiul Tecuci, Galaţi | 6,8×▼ 41,9 % | ▼ 41,9 % | 2,6 K RON | |
| 86 | 86.GEORNI IMPEX SRL▲ 20 | Municipiul Craiova, Dolj | 6,7×▲ 24,2 % | ▲ 24,2 % | 164,4 K RON | |
| 87 | 87.BUCHET SRL▼ 24 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 6,7×▼ 12,3 % | ▼ 12,3 % | 81,2 K RON | |
| 88 | 88.CASA CRACIUNESCU SRLnou | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 6,7×▼ 27,1 % | ▼ 27,1 % | 3,3 K RON | |
| 89 | 89.INGRID LUX STYL SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | 6,6×▼ 4,8 % | ▼ 4,8 % | -11,3 K RON | |
| 90 | 90.MELDO PROD COM SRLnou | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 6,6×▼ 52,9 % | ▼ 52,9 % | 13 K RON | |
| 91 | 91.UNIVERSAL PLUS DGV SRL▲ 246 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 6,6×▲ 141 % | ▲ 141 % | 55,6 K RON | |
| 92 | 92.OLINT COM SRL▼ 56 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 6,5×▼ 27,8 % | ▼ 27,8 % | 6,3 mil. RON | |
| 93 | 93.CONSTANTIN IONITA SNC▲ 2.144 | Municipiul Buzău, Buzău | 6,5×▲ 570,1 % | ▲ 570,1 % | 10,2 K RON | |
| 94 | 94.QUALITY PREST SRL▼ 21 | Municipiul Carei, Satu Mare | 6,4×▼ 6,4 % | ▼ 6,4 % | 10,5 K RON | |
| 95 | 95.SOLARIS SRL▼ 42 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 6,4×▼ 21,1 % | ▼ 21,1 % | 86,5 K RON | |
| 96 | 96.ARCHAEUS GRUP SRL▼ 18 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 6,4×▼ 2,2 % | ▼ 2,2 % | 120,9 K RON | |
| 97 | 97.NORMANDIA IMPEX SRL▲ 18 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 6,3×▲ 23,1 % | ▲ 23,1 % | 368,3 K RON | |
| 98 | 98.TONY SRL▲ 47 | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 6,3×▲ 36,4 % | ▲ 36,4 % | 82,2 K RON | |
| 99 | 99.OSTROVIL SRL▲ 632 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 6,3×▲ 281,8 % | ▲ 281,8 % | 220,3 K RON | |
| 100 | 100.SELENA SRL▲ 328 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 6,3×▲ 168,8 % | ▲ 168,8 % | 38,2 K RON |