Top 100 firme din Vrancea după datorii în 2023
11.816 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 3,6 mld. RON. Pragul de intrare în top este 11,6 mil. RON, iar liderul atinge 259,4 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Datorii | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.VRANCART SA= | Municipiul Adjud, Vrancea | 259,4 mil. RON▼ 5,5 % | ▼ 5,5 % | 5,6 mil. RON | |
| 2 | 2.ITALPOWER.RO S.R.L.nou | Sat Petreşti, Comuna Vânători, Vrancea | 226 mil. RON— | — | — | 1,2 mil. RON |
| 3 | 3.ENET SA▼ 1 | Municipiul Focşani, Vrancea | 219,4 mil. RON▲ 10,8 % | ▲ 10,8 % | -15,4 mil. RON | |
| 4 | 4.ARTIFEX SRL▼ 1 | Municipiul Focşani, Vrancea | 182 mil. RON▲ 2 % | ▲ 2 % | 219,2 K RON | |
| 5 | 5.ANNABELLA SRL= | Sat Suraia, Comuna Suraia, Vrancea | 162,1 mil. RON▲ 30,6 % | ▲ 30,6 % | 29,8 mil. RON | |
| 6 | 6.AVICOLA FOCSANI SA= | Municipiul Focşani, Vrancea | 116,9 mil. RON▲ 8,7 % | ▲ 8,7 % | 140,7 K RON | |
| 7 | 7.VRANCART RECYCLING S.R.L.▲ 17 | Municipiul Adjud, Vrancea | 106,9 mil. RON▲ 183 % | ▲ 183 % | -3,2 mil. RON | |
| 8 | 8.COMCEREAL SA▼ 1 | Municipiul Focşani, Vrancea | 93,4 mil. RON▲ 13 % | ▲ 13 % | 631,9 K RON | |
| 9 | 9.V & G OIL 2002 SRL▲ 4 | Loc. Odobeşti, Oraş Odobeşti, Vrancea | 79,4 mil. RON▲ 28,4 % | ▲ 28,4 % | 301,2 K RON | |
| 10 | 10.VINEXPORT SA▼ 2 | Municipiul Focşani, Vrancea | 75,1 mil. RON▲ 12,6 % | ▲ 12,6 % | -4,5 mil. RON | |
| 11 | 11.KRISTAL REAL ESTATE S.R.L.▼ 7 | Loc. Odobeşti, Oraş Odobeşti, Vrancea | 71,6 mil. RON▼ 47,1 % | ▼ 47,1 % | 8,4 mil. RON | |
| 12 | 12.NATURA SRL▼ 3 | Sat Sârbi, Comuna Ţifeşti, Vrancea | 68,4 mil. RON▲ 4,3 % | ▲ 4,3 % | 1 mil. RON | |
| 13 | 13.TRUST LF TRADE SRL▼ 1 | Municipiul Focşani, Vrancea | 63,4 mil. RON▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | -75,4 K RON | |
| 14 | 14.EDILDANCONSTRUCT SRL= | Loc. Odobeşti, Oraş Odobeşti, Vrancea | 62,8 mil. RON▲ 1,7 % | ▲ 1,7 % | 17,9 mil. RON | |
| 15 | 15.PANDORA PROD SRL▲ 4 | Municipiul Focşani, Vrancea | 59,8 mil. RON▲ 26,9 % | ▲ 26,9 % | 17,8 mil. RON | |
| 16 | 16.VERITAS PANCIU SA▼ 1 | Loc. Panciu, Oraş Panciu, Vrancea | 58,9 mil. RON▼ 1,1 % | ▼ 1,1 % | -87,3 K RON | |
| 17 | 17.PINIMOB EXPRES S.R.L.▼ 1 | Municipiul Focşani, Vrancea | 56,6 mil. RON▲ 13 % | ▲ 13 % | 15,3 mil. RON | |
| 18 | 18.CRISTILORY PROD SRL= | Sat Mănăstioara, Comuna Fitioneşti, Vrancea | 52,2 mil. RON▲ 10,3 % | ▲ 10,3 % | 2 mil. RON | |
| 19 | 19.PROJEKT ELECTRIK SRL▲ 2 | Municipiul Focşani, Vrancea | 46,8 mil. RON▲ 19,5 % | ▲ 19,5 % | 23,4 K RON | |
| 20 | 20.PERFECT ELMA DISTRIBUTION SRL▲ 3 | Municipiul Focşani, Vrancea | 46,2 mil. RON▲ 21,5 % | ▲ 21,5 % | -2,2 mil. RON | |
| 21 | 21.UVERTURA COM SRL▲ 10 | Municipiul Focşani, Vrancea | 41,4 mil. RON▲ 46,3 % | ▲ 46,3 % | 3,6 mil. RON | |
| 22 | 22.SIMIZ FASHION SRL▼ 5 | Municipiul Focşani, Vrancea | 38,4 mil. RON▼ 18,9 % | ▼ 18,9 % | 10,7 mil. RON | |
| 23 | 23.BECIUL DOMNESC S.A.▲ 5 | Municipiul Focşani, Vrancea | 37,2 mil. RON▲ 21,7 % | ▲ 21,7 % | 9 mil. RON | |
| 24 | 24.P.I.F & L.M.S COMPANY SRL▼ 4 | Municipiul Focşani, Vrancea | 36,6 mil. RON▼ 7,6 % | ▼ 7,6 % | 11,3 mil. RON | |
| 25 | 25.VRANLACT DISTRIBUTION S.R.L.▲ 19 | Municipiul Focşani, Vrancea | 34,2 mil. RON▲ 61,9 % | ▲ 61,9 % | 123,8 K RON | |
| 26 | 26.VALCOM CONSTRUCT SRL▼ 16 | Sat Goleşti, Comuna Goleşti, Vrancea | 33,7 mil. RON▼ 48,1 % | ▼ 48,1 % | 10 mil. RON | |
| 27 | 27.RESIDENCE COMPANY SRL▲ 2 | Loc. Odobeşti, Oraş Odobeşti, Vrancea | 31,2 mil. RON▲ 8,1 % | ▲ 8,1 % | -2 mil. RON | |
| 28 | 28.VITISIM COTESTI SRL▼ 2 | Sat Coteşti, Comuna Coteşti, Vrancea | 30,5 mil. RON▼ 5,3 % | ▼ 5,3 % | 18,9 K RON | |
| 29 | 29.DMF POLIPLAST SRL▲ 7 | Municipiul Focşani, Vrancea | 30,4 mil. RON▲ 23,3 % | ▲ 23,3 % | 4,9 mil. RON | |
| 30 | 30.PANDORA INTERNAŢIONAL SRL▲ 2 | Municipiul Focşani, Vrancea | 30,2 mil. RON▲ 10,9 % | ▲ 10,9 % | 9,4 mil. RON | |
| 31 | 31.GELADI SRL▲ 10 | Sat Pufeşti, Comuna Pufeşti, Vrancea | 27,2 mil. RON▲ 19 % | ▲ 19 % | 6,6 mil. RON | |
| 32 | 32.VINEXPORT TRADE-MARK SA▼ 7 | Municipiul Focşani, Vrancea | 27,1 mil. RON▼ 20,7 % | ▼ 20,7 % | 2,3 mil. RON | |
| 33 | 33.ELECTRIC SRL▲ 2 | Municipiul Focşani, Vrancea | 26,5 mil. RON▲ 5,7 % | ▲ 5,7 % | 3 mil. RON | |
| 34 | 34.SENATOR PRODIMPEX SRL▼ 1 | Municipiul Focşani, Vrancea | 24,8 mil. RON▼ 3,3 % | ▼ 3,3 % | -1,1 mil. RON | |
| 35 | 35.GREENAGRO CROP SRL▲ 5 | Sat Bordeasca Veche, Comuna Tătăranu, Vrancea | 24,2 mil. RON▲ 5,1 % | ▲ 5,1 % | 138,2 K RON | |
| 36 | 36.METALE INTERNATIONAL SRL▲ 108 | Municipiul Focşani, Vrancea | 24 mil. RON▲ 261,1 % | ▲ 261,1 % | 1,2 mil. RON | |
| 37 | 37.ILGO S.R.L.▲ 2 | Loc. Mărăşeşti, Oraş Mărăşeşti, Vrancea | 23,7 mil. RON0,0% | 0,0% | -249,4 K RON | |
| 38 | 38.VRANLACT SA▲ 4 | Municipiul Focşani, Vrancea | 23,5 mil. RON▲ 9,4 % | ▲ 9,4 % | -2,6 mil. RON | |
| 39 | 39.LUXTRANS SRL▲ 13 | Municipiul Adjud, Vrancea | 23,4 mil. RON▲ 29,5 % | ▲ 29,5 % | 958,5 K RON | |
| 40 | 40.LIMSILVA FOREST SRL▲ 6 | Sat Şindrilari, Comuna Reghiu, Vrancea | 23,2 mil. RON▲ 12,6 % | ▲ 12,6 % | 1,5 mil. RON | |
| 41 | 41.MERA COM INTERNATIONAL SRL▲ 27 | Sat Dragosloveni, Comuna Dumbrăveni, Vrancea | 22,4 mil. RON▲ 50,4 % | ▲ 50,4 % | 2,8 mil. RON | |
| 42 | 42.MARFISHING SRL▼ 5 | Loc. Mărăşeşti, Oraş Mărăşeşti, Vrancea | 21,7 mil. RON▼ 12,1 % | ▼ 12,1 % | 4,8 mil. RON | |
| 43 | 43.COMPANIA DE UTILITATI PUBLICE SA▼ 5 | Municipiul Focşani, Vrancea | 21,7 mil. RON▼ 9,9 % | ▼ 9,9 % | 752,8 K RON | |
| 44 | 44.GRIFON SEREX SRL▲ 34 | Loc. Odobeşti, Oraş Odobeşti, Vrancea | 21,1 mil. RON▲ 57 % | ▲ 57 % | 6,8 mil. RON | |
| 45 | 45.AGROMEC UNIREA SRL▲ 9 | Loc. Odobeşti, Oraş Odobeşti, Vrancea | 20,8 mil. RON▲ 21,6 % | ▲ 21,6 % | 218,2 K RON | |
| 46 | 46.DIACARN FOOD SRL▲ 2 | Municipiul Focşani, Vrancea | 19,9 mil. RON▲ 3,2 % | ▲ 3,2 % | 233,4 K RON | |
| 47 | 47.AGROBOG STAR SRL▼ 20 | Municipiul Focşani, Vrancea | 19,8 mil. RON▼ 36,9 % | ▼ 36,9 % | 1,6 mil. RON | |
| 48 | 48.AVIPUTNA SRL▼ 14 | Sat Goleşti, Comuna Goleşti, Vrancea | 19,2 mil. RON▼ 25 % | ▼ 25 % | 5,5 mil. RON | |
| 49 | 49.OZONE PARK INVEST S.R.L.= | Municipiul Focşani, Vrancea | 18,4 mil. RON▼ 2,5 % | ▼ 2,5 % | 4,1 mil. RON | |
| 50 | 50.KRISTAL RENT 2019 S.R.L.▼ 7 | Loc. Odobeşti, Oraş Odobeşti, Vrancea | 18,4 mil. RON▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 3 mil. RON | |
| 51 | 51.AGRANOLAND SRL= | Loc. Odobeşti, Oraş Odobeşti, Vrancea | 18 mil. RON▼ 2,4 % | ▼ 2,4 % | 976,5 K RON | |
| 52 | 52.RETRO COMPROD SRL▼ 2 | Municipiul Focşani, Vrancea | 17,8 mil. RON▼ 5,1 % | ▼ 5,1 % | 2,5 mil. RON | |
| 53 | 53.AURORA COM SRL▲ 7 | Loc. Odobeşti, Oraş Odobeşti, Vrancea | 17,8 mil. RON▲ 10,6 % | ▲ 10,6 % | 7 mil. RON | |
| 54 | 54.QUATTRO IMPEX SRL▲ 34 | Municipiul Focşani, Vrancea | 17,2 mil. RON▲ 39,6 % | ▲ 39,6 % | 1,2 mil. RON | |
| 55 | 55.AGRICOLA PROD SRL▲ 7 | Sat Goleşti, Comuna Goleşti, Vrancea | 17 mil. RON▲ 7,3 % | ▲ 7,3 % | 747,3 K RON | |
| 56 | 56.VIORELO INTERNATIONAL COM SRL▲ 3 | Sat Mera, Comuna Mera, Vrancea | 17 mil. RON▲ 4,1 % | ▲ 4,1 % | 29,9 K RON | |
| 57 | 57.DEEP SERV 2000 SRL▲ 13 | Sat Câmpineanca, Comuna Câmpineanca, Vrancea | 16,9 mil. RON▲ 15,7 % | ▲ 15,7 % | 2,6 mil. RON | |
| 58 | 58.POLICALITA SRL▼ 1 | Loc. Odobeşti, Oraş Odobeşti, Vrancea | 16,6 mil. RON▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | 622,6 K RON | |
| 59 | 59.CONBETA SRL▼ 12 | Sat Goleşti, Comuna Goleşti, Vrancea | 16,5 mil. RON▼ 19,5 % | ▼ 19,5 % | 10,3 mil. RON | |
| 60 | 60.KRISTAL PRO BUILDING S.R.L.▲ 27 | Loc. Odobeşti, Oraş Odobeşti, Vrancea | 16,3 mil. RON▲ 32,8 % | ▲ 32,8 % | 4,3 mil. RON | |
| 61 | 61.VIITORUL GOLOGANU SRL▲ 10 | Sat Gologanu, Comuna Gologanu, Vrancea | 16,3 mil. RON▲ 12 % | ▲ 12 % | 6,6 K RON | |
| 62 | 62.RIKORA FLM SRL▼ 32 | Sat Jorăsti, Comuna Vânători, Vrancea | 16,2 mil. RON▼ 42,8 % | ▼ 42,8 % | 18,4 mil. RON | |
| 63 | 63.FARMACIA ALCOR SRL▲ 72 | Municipiul Focşani, Vrancea | 16,1 mil. RON▲ 127,7 % | ▲ 127,7 % | 177 K RON | |
| 64 | 64.GEMINA SERVEXIM SRL▼ 8 | Municipiul Focşani, Vrancea | 15,9 mil. RON▼ 5,8 % | ▼ 5,8 % | 13,1 mil. RON | |
| 65 | 65.CRAMELE ODOBESTI SA▼ 10 | Loc. Odobeşti, Oraş Odobeşti, Vrancea | 15,5 mil. RON▼ 9,2 % | ▼ 9,2 % | 37,6 K RON | |
| 66 | 66.COOPERATIVA AGRICOLĂ CEREALTOP FARMERS▲ 35 | Sat Coteşti, Comuna Coteşti, Vrancea | 15,5 mil. RON▲ 46,5 % | ▲ 46,5 % | 69,5 K RON | |
| 67 | 67.METRON SERV SRL▲ 17 | Municipiul Focşani, Vrancea | 15,1 mil. RON▲ 18,2 % | ▲ 18,2 % | 4,4 mil. RON | |
| 68 | 68.CIRAST SRL▼ 4 | Sat Goleştii de Sus, Comuna Coteşti, Vrancea | 15,1 mil. RON▼ 3,6 % | ▼ 3,6 % | 1,8 mil. RON | |
| 69 | 69.BECIUL DOMNESC GRUP S.A.▲ 23 | Municipiul Focşani, Vrancea | 15 mil. RON▲ 27,8 % | ▲ 27,8 % | 7,1 mil. RON | |
| 70 | 70.COMPOSTAR COOPERATIVĂ AGRICOLĂ▼ 17 | Sat Năneşti, Comuna Năneşti, Vrancea | 14,9 mil. RON▼ 14,2 % | ▼ 14,2 % | -146,6 K RON | |
| 71 | 71.KEMN PACK SRL▼ 2 | Municipiul Focşani, Vrancea | 14,8 mil. RON▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | 22,3 K RON | |
| 72 | 72.NEMADA SRL▲ 22 | Municipiul Focşani, Vrancea | 14,6 mil. RON▲ 32,3 % | ▲ 32,3 % | 135,4 K RON | |
| 73 | 73.EUROAGRISERVICE SRL▲ 9 | Sat Gologanu, Comuna Gologanu, Vrancea | 14,4 mil. RON▲ 10,6 % | ▲ 10,6 % | 62,7 K RON | |
| 74 | 74.FONSTER SRL▲ 17 | Municipiul Focşani, Vrancea | 14,3 mil. RON▲ 19,7 % | ▲ 19,7 % | 180,3 K RON | |
| 75 | 75.IPROMET SRL▼ 9 | Sat Bizigheşti, Comuna Garoafa, Vrancea | 14,1 mil. RON▼ 6,6 % | ▼ 6,6 % | 431,7 K RON | |
| 76 | 76.DUBLU LIC & ŞIC SRL▲ 31 | Municipiul Focşani, Vrancea | 13,4 mil. RON▲ 41,4 % | ▲ 41,4 % | 1,6 mil. RON | |
| 77 | 77.ODOBESTI VINEX SRL▲ 44 | Sat Vărsătura, Comuna Jariştea, Vrancea | 13,4 mil. RON▲ 62,3 % | ▲ 62,3 % | 153,9 K RON | |
| 78 | 78.MADENCRIS PREST SRL▼ 4 | Sat Mănăstioara, Comuna Fitioneşti, Vrancea | 13,3 mil. RON▼ 5,8 % | ▼ 5,8 % | 64,7 K RON | |
| 79 | 79.VEF SA▼ 21 | Municipiul Focşani, Vrancea | 13,3 mil. RON▼ 18,6 % | ▼ 18,6 % | 511,4 K RON | |
| 80 | 80.CORNFIELD MDA SRL▼ 19 | Municipiul Focşani, Vrancea | 13,3 mil. RON▼ 16,4 % | ▼ 16,4 % | 7,6 K RON | |
| 81 | 81.KRISTAL HOTEL S.R.L.▼ 6 | Municipiul Focşani, Vrancea | 13,2 mil. RON▼ 6,4 % | ▼ 6,4 % | 848,5 K RON | |
| 82 | 82.DAGEMAR DISTRIBUTION SRL▼ 3 | Municipiul Focşani, Vrancea | 13,1 mil. RON▼ 0,6 % | ▼ 0,6 % | 44,8 K RON | |
| 83 | 83.GRIFON BETON SRL▼ 20 | Loc. Odobeşti, Oraş Odobeşti, Vrancea | 13,1 mil. RON▼ 17 % | ▼ 17 % | 915,9 K RON | |
| 84 | 84.IZA SRL▲ 201 | Municipiul Focşani, Vrancea | 13 mil. RON▲ 290,5 % | ▲ 290,5 % | 81,7 K RON | |
| 85 | 85.PINNACLE INVESTMENT GROUP S.R.L.▲ 97 | Sat Vânători, Comuna Vânători, Vrancea | 12,9 mil. RON▲ 137,1 % | ▲ 137,1 % | -24,1 K RON | |
| 86 | 86.ALIPAN TUR SRL▲ 31 | Sat Boloteşti, Comuna Boloteşti, Vrancea | 12,9 mil. RON▲ 46,7 % | ▲ 46,7 % | 2,2 mil. RON | |
| 87 | 87.REINA BIJOU SRL▲ 31 | Municipiul Focşani, Vrancea | 12,8 mil. RON▲ 47 % | ▲ 47 % | 679,7 K RON | |
| 88 | 88.SCORPION EXIM SRL▲ 5 | Municipiul Focşani, Vrancea | 12,6 mil. RON▲ 8 % | ▲ 8 % | 411,1 K RON | |
| 89 | 89.ELA IMPEX SRL▲ 10 | Sat Coteşti, Comuna Coteşti, Vrancea | 12,5 mil. RON▲ 17,1 % | ▲ 17,1 % | 4,6 K RON | |
| 90 | 90.AGRO INVESTMENTS TERENURI S.R.L.= | Sat Coteşti, Comuna Coteşti, Vrancea | 12,4 mil. RON▲ 3 % | ▲ 3 % | 27,4 K RON | |
| 91 | 91.GRAUBUNDEN METAL SRL▼ 26 | Loc. Odobeşti, Oraş Odobeşti, Vrancea | 12,3 mil. RON▼ 20,6 % | ▼ 20,6 % | 1,6 mil. RON | |
| 92 | 92.ELECTRIC LIGHT SRL▲ 27 | Sat Vârteşcoiu, Comuna Vârteşcoiu, Vrancea | 12,3 mil. RON▲ 46,2 % | ▲ 46,2 % | 14,5 mil. RON | |
| 93 | 93.TIXYROM DISTRIBUTION SRL▲ 35 | Sat Câmpineanca, Comuna Câmpineanca, Vrancea | 12,2 mil. RON▲ 61,3 % | ▲ 61,3 % | 2,9 mil. RON | |
| 94 | 94.AGRIMPROD SRL▲ 60 | Sat Ciorăşti, Comuna Ciorăşti, Vrancea | 12,2 mil. RON▲ 100,7 % | ▲ 100,7 % | 696,2 K RON | |
| 95 | 95.DATAPHONEDIVISION SRL▼ 28 | Municipiul Focşani, Vrancea | 12,2 mil. RON▼ 19,3 % | ▼ 19,3 % | 1 mil. RON | |
| 96 | 96.SODIVA CONF SRL▲ 9 | Municipiul Focşani, Vrancea | 12 mil. RON▲ 21,9 % | ▲ 21,9 % | 1,1 mil. RON | |
| 97 | 97.DUMPRESER SRL▼ 21 | Sat Hânguleşti, Comuna Vulturu, Vrancea | 11,9 mil. RON▼ 13,7 % | ▼ 13,7 % | -426,3 K RON | |
| 98 | 98.BITIONFOR CONSTRUCŢII SRL▼ 12 | Municipiul Focşani, Vrancea | 11,8 mil. RON▼ 6,2 % | ▼ 6,2 % | 495,5 K RON | |
| 99 | 99.ALTDORF TEHNIK SRL▲ 23 | Municipiul Focşani, Vrancea | 11,6 mil. RON▲ 41,4 % | ▲ 41,4 % | 8,4 mil. RON | |
| 100 | 100.AUTOPRIM SERVICE SRL▼ 17 | Municipiul Focşani, Vrancea | 11,6 mil. RON▼ 9,8 % | ▼ 9,8 % | 240,4 K RON |