Top 100 firme din Vrancea după datorii în 2018
9.459 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 2,1 mld. RON. Pragul de intrare în top este 6,6 mil. RON, iar liderul atinge 170,8 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Datorii | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.VRANCART SA= | Municipiul Adjud, Vrancea | 170,8 mil. RON▲ 16,2 % | ▲ 16,2 % | 17,8 mil. RON | |
| 2 | 2.ENET SA= | Municipiul Focşani, Vrancea | 120,4 mil. RON▲ 5,6 % | ▲ 5,6 % | -6,2 mil. RON | |
| 3 | 3.ARTIFEX SRL= | Municipiul Focşani, Vrancea | 110,2 mil. RON▲ 3,1 % | ▲ 3,1 % | 2,7 mil. RON | |
| 4 | 4.ANNABELLA SRL= | Sat Suraia, Comuna Suraia, Vrancea | 77,7 mil. RON▼ 2,6 % | ▼ 2,6 % | 9,8 mil. RON | |
| 5 | 5.COMCEREAL SA▲ 5 | Municipiul Focşani, Vrancea | 70,1 mil. RON▲ 60,2 % | ▲ 60,2 % | 4,6 mil. RON | |
| 6 | 6.NATURA SRL▲ 6 | Sat Sârbi, Comuna Ţifeşti, Vrancea | 55,8 mil. RON▲ 47,3 % | ▲ 47,3 % | 2,6 mil. RON | |
| 7 | 7.VERITAS PANCIU SA▼ 2 | Loc. Panciu, Oraş Panciu, Vrancea | 53,6 mil. RON▲ 1,1 % | ▲ 1,1 % | -690,3 K RON | |
| 8 | 8.ROMCARM PROD DISTRIBUTION SRL▼ 1 | Municipiul Adjud, Vrancea | 51,2 mil. RON0,0% | 0,0% | -6,2 K RON | |
| 9 | 9.PANDORA PROD SRL▼ 3 | Municipiul Focşani, Vrancea | 50,1 mil. RON▼ 5 % | ▼ 5 % | 9,7 mil. RON | |
| 10 | 10.AVICOLA FOCSANI SA▼ 1 | Municipiul Focşani, Vrancea | 46,3 mil. RON▼ 3,4 % | ▼ 3,4 % | 468,6 K RON | |
| 11 | 11.EDILDANCONSTRUCT SRL▲ 10 | Loc. Odobeşti, Oraş Odobeşti, Vrancea | 43,4 mil. RON▲ 65 % | ▲ 65 % | 5,8 mil. RON | |
| 12 | 12.VINEXPORT SA▲ 1 | Municipiul Focşani, Vrancea | 41,8 mil. RON▲ 20,5 % | ▲ 20,5 % | 2,3 mil. RON | |
| 13 | 13.BECIUL DOMNESC S.A.▲ 12 | Municipiul Focşani, Vrancea | 36,9 mil. RON▲ 70,7 % | ▲ 70,7 % | 3,3 mil. RON | |
| 14 | 14.VINEXPORT TRADE-MARK SA= | Municipiul Focşani, Vrancea | 35,8 mil. RON▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | 854,2 K RON | |
| 15 | 15.V & G OIL 2002 SRL▲ 1 | Loc. Odobeşti, Oraş Odobeşti, Vrancea | 32,7 mil. RON▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | 279,6 K RON | |
| 16 | 16.ZANFIR SNC▼ 5 | Municipiul Focşani, Vrancea | 31,9 mil. RON▼ 18,1 % | ▼ 18,1 % | 3,5 mil. RON | |
| 17 | 17.SORSTE SA▼ 2 | Municipiul Focşani, Vrancea | 31,8 mil. RON▼ 6,8 % | ▼ 6,8 % | 2,6 mil. RON | |
| 18 | 18.P.I.F & L.M.S COMPANY SRL▲ 2 | Municipiul Focşani, Vrancea | 30,4 mil. RON▲ 15,3 % | ▲ 15,3 % | 384,9 K RON | |
| 19 | 19.RODISTRIB SRL▼ 2 | Municipiul Focşani, Vrancea | 29,6 mil. RON0,0% | 0,0% | -200 RON | |
| 20 | 20.CRAMELE ODOBESTI SA▼ 2 | Loc. Odobeşti, Oraş Odobeşti, Vrancea | 29 mil. RON▲ 2,1 % | ▲ 2,1 % | -673,7 K RON | |
| 21 | 21.DRUMURI SI PODURI VRANCEA- SA▼ 2 | Municipiul Focşani, Vrancea | 27,2 mil. RON▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | -87,3 K RON | |
| 22 | 22.KRISTAL REAL ESTATE S.R.L.▲ 1.215 | Loc. Odobeşti, Oraş Odobeşti, Vrancea | 27 mil. RON▲ 6.323,7 % | ▲ 6.323,7 % | 85,5 K RON | |
| 23 | 23.RETRO COMPROD SRL▲ 1 | Municipiul Focşani, Vrancea | 25 mil. RON▲ 5,7 % | ▲ 5,7 % | 237,1 K RON | |
| 24 | 24.SIMIZ FASHION SRL▲ 8 | Municipiul Focşani, Vrancea | 24,8 mil. RON▲ 68,2 % | ▲ 68,2 % | 1,3 mil. RON | |
| 25 | 25.SENATOR PRODIMPEX SRL▼ 3 | Municipiul Focşani, Vrancea | 23,5 mil. RON▼ 7,3 % | ▼ 7,3 % | -792,5 K RON | |
| 26 | 26.AVIPUTNA SRL▲ 28 | Sat Goleşti, Comuna Goleşti, Vrancea | 20,1 mil. RON▲ 102,8 % | ▲ 102,8 % | 3,1 mil. RON | |
| 27 | 27.PANDORA INTERNAŢIONAL SRL▼ 1 | Municipiul Focşani, Vrancea | 18,6 mil. RON▼ 3,9 % | ▼ 3,9 % | 8,8 mil. RON | |
| 28 | 28.UVERTURA COM SRL▲ 2 | Municipiul Focşani, Vrancea | 18,6 mil. RON▲ 15,2 % | ▲ 15,2 % | 1,7 mil. RON | |
| 29 | 29.COMPANIA DE UTILITATI PUBLICE SA▼ 6 | Municipiul Focşani, Vrancea | 18,1 mil. RON▼ 25,8 % | ▼ 25,8 % | 432,9 K RON | |
| 30 | 30.NIS PROD SRL▼ 1 | Sat Câmpineanca, Comuna Câmpineanca, Vrancea | 17,4 mil. RON0,0% | 0,0% | 23,8 K RON | |
| 31 | 31.ECO-X S.A.▲ 5 | Sat Petreşti, Comuna Vânători, Vrancea | 17 mil. RON▲ 23,6 % | ▲ 23,6 % | 3,7 mil. RON | |
| 32 | 32.AGRANOLAND SRL▲ 2.067 | Loc. Odobeşti, Oraş Odobeşti, Vrancea | 15,9 mil. RON▲ 7.861,7 % | ▲ 7.861,7 % | 1,2 mil. RON | |
| 33 | 33.MARFISHING SRL▲ 2 | Loc. Mărăşeşti, Oraş Mărăşeşti, Vrancea | 15,8 mil. RON▲ 13,6 % | ▲ 13,6 % | 117,4 K RON | |
| 34 | 34.LIMSILVA FOREST SRL▲ 3 | Sat Şindrilari, Comuna Reghiu, Vrancea | 15,5 mil. RON▲ 12,8 % | ▲ 12,8 % | 1,2 mil. RON | |
| 35 | 35.VEDAGRO SRL▼ 2 | Sat Coteşti, Comuna Coteşti, Vrancea | 14,7 mil. RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 36 | 36.TEXDATA SRL▲ 69 | Municipiul Focşani, Vrancea | 14,7 mil. RON▲ 144,5 % | ▲ 144,5 % | 2,6 mil. RON | |
| 37 | 37.KEMN PACK SRL▼ 3 | Municipiul Focşani, Vrancea | 14,4 mil. RON▼ 2 % | ▼ 2 % | 218,4 K RON | |
| 38 | 38.BALCANIC PROD SRL▼ 11 | Municipiul Focşani, Vrancea | 14,2 mil. RON▼ 25,6 % | ▼ 25,6 % | 4,1 mil. RON | |
| 39 | 39.DAGEMAR DISTRIBUTION SRL▼ 1 | Municipiul Focşani, Vrancea | 14,1 mil. RON▲ 4,1 % | ▲ 4,1 % | 25,7 K RON | |
| 40 | 40.LUXTRANS SRL▲ 26 | Municipiul Adjud, Vrancea | 14,1 mil. RON▲ 57,7 % | ▲ 57,7 % | 442,5 K RON | |
| 41 | 41.AGROMEC UNIREA SRL▲ 2 | Loc. Odobeşti, Oraş Odobeşti, Vrancea | 14 mil. RON▲ 13,8 % | ▲ 13,8 % | 115,5 K RON | |
| 42 | 42.CRISTILORY PROD SRL▲ 9 | Sat Mănăstioara, Comuna Fitioneşti, Vrancea | 14 mil. RON▲ 27,2 % | ▲ 27,2 % | 58,8 K RON | |
| 43 | 43.PROJEKT ELECTRIK SRL▲ 18 | Municipiul Focşani, Vrancea | 13,9 mil. RON▲ 50,8 % | ▲ 50,8 % | 10,7 K RON | |
| 44 | 44.DMF POLIPLAST SRL▼ 4 | Municipiul Focşani, Vrancea | 13,8 mil. RON▲ 2,9 % | ▲ 2,9 % | 830,6 K RON | |
| 45 | 45.PERFECT ELMA DISTRIBUTION SRL▲ 74 | Municipiul Focşani, Vrancea | 13 mil. RON▲ 143,8 % | ▲ 143,8 % | 291,2 K RON | |
| 46 | 46.BECIUL DOMNESC GRUP S.A.▲ 39 | Municipiul Focşani, Vrancea | 12,7 mil. RON▲ 66 % | ▲ 66 % | 2,5 mil. RON | |
| 47 | 47.MTR ENOPROD SRL▼ 6 | Sat Câmpineanca, Comuna Câmpineanca, Vrancea | 12,5 mil. RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 48 | 48.AGRIGEMA SRL▼ 6 | Municipiul Focşani, Vrancea | 12,4 mil. RON▼ 0,4 % | ▼ 0,4 % | 14,3 K RON | |
| 49 | 49.KRISTAL PRO BUILDING S.R.L.▲ 86 | Loc. Odobeşti, Oraş Odobeşti, Vrancea | 12 mil. RON▲ 152,5 % | ▲ 152,5 % | 447 K RON | |
| 50 | 50.MERA COM INTERNATIONAL SRL▼ 11 | Sat Dragosloveni, Comuna Dumbrăveni, Vrancea | 11,7 mil. RON▼ 12,8 % | ▼ 12,8 % | 3,9 mil. RON | |
| 51 | 51.COMPOSTAR COOPERATIVĂ AGRICOLĂ▼ 4 | Sat Năneşti, Comuna Năneşti, Vrancea | 11,6 mil. RON▲ 1,1 % | ▲ 1,1 % | -586,7 K RON | |
| 52 | 52.VESTI-RO CONF SRL▼ 3 | Sat Dumbrăveni, Comuna Dumbrăveni, Vrancea | 11,6 mil. RON▲ 3,4 % | ▲ 3,4 % | -1,3 mil. RON | |
| 53 | 53.VALCOM CONSTRUCT SRL▼ 25 | Sat Goleşti, Comuna Goleşti, Vrancea | 11,5 mil. RON▼ 35,7 % | ▼ 35,7 % | 1,2 mil. RON | |
| 54 | 54.VIORELO INTERNATIONAL COM SRL▼ 10 | Sat Mera, Comuna Mera, Vrancea | 11,2 mil. RON▼ 6,7 % | ▼ 6,7 % | 1,8 mil. RON | |
| 55 | 55.AUTO SIMA BEYER IMPORT EXPORT SRL▼ 5 | Municipiul Focşani, Vrancea | 11,2 mil. RON▲ 0,6 % | ▲ 0,6 % | 304,3 K RON | |
| 56 | 56.BRIFARM SA▼ 4 | Municipiul Focşani, Vrancea | 10,6 mil. RON▼ 0,9 % | ▼ 0,9 % | 1,3 mil. RON | |
| 57 | 57.AGROBOG STAR SRL▲ 13 | Municipiul Focşani, Vrancea | 10,4 mil. RON▲ 19,6 % | ▲ 19,6 % | 2,9 mil. RON | |
| 58 | 58.VIITORUL GOLOGANU SRL▲ 14 | Sat Gologanu, Comuna Gologanu, Vrancea | 10,3 mil. RON▲ 19,2 % | ▲ 19,2 % | 221 K RON | |
| 59 | 59.TRANSPORT INTERNAŢIONAL RĂILEANU SRL▼ 13 | Municipiul Focşani, Vrancea | 10,2 mil. RON▼ 11,8 % | ▼ 11,8 % | 75,5 K RON | |
| 60 | 60.MERRA INTERNAŢIONAL 2006 SA▼ 7 | Municipiul Focşani, Vrancea | 10 mil. RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 61 | 61.SCORPION EXIM SRL▼ 13 | Municipiul Focşani, Vrancea | 9,8 mil. RON▼ 13,8 % | ▼ 13,8 % | 265,2 K RON | |
| 62 | 62.MAGAZINUL EXTRA SRL▲ 15 | Municipiul Adjud, Vrancea | 9,8 mil. RON▲ 16,3 % | ▲ 16,3 % | 636,9 K RON | |
| 63 | 63.INCOM-VRANCO SA▼ 3 | Municipiul Focşani, Vrancea | 9,7 mil. RON▲ 4,1 % | ▲ 4,1 % | -703,9 K RON | |
| 64 | 64.ELECTRIC SRL▲ 18 | Municipiul Focşani, Vrancea | 9,6 mil. RON▲ 19,1 % | ▲ 19,1 % | 138,5 K RON | |
| 65 | 65.RCC-INTERIMEX SRL▲ 9 | Municipiul Focşani, Vrancea | 9,6 mil. RON▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 1,1 mil. RON | |
| 66 | 66.AURORA COM SRL▼ 2 | Loc. Odobeşti, Oraş Odobeşti, Vrancea | 9,5 mil. RON▲ 4,6 % | ▲ 4,6 % | 5,5 mil. RON | |
| 67 | 67.TRICOTTON SA▼ 8 | Loc. Panciu, Oraş Panciu, Vrancea | 9,4 mil. RON▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | -33 K RON | |
| 68 | 68.AGRICOLA PROD SRL▼ 10 | Sat Goleşti, Comuna Goleşti, Vrancea | 9,4 mil. RON▼ 0,7 % | ▼ 0,7 % | 60 K RON | |
| 69 | 69.GRUPPO AZZURRO SRL▲ 9 | Municipiul Focşani, Vrancea | 9,2 mil. RON▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | -188,8 K RON | |
| 70 | 70.CERTIMPEX SRL▲ 5 | Municipiul Focşani, Vrancea | 9,2 mil. RON▲ 8,4 % | ▲ 8,4 % | 99,6 K RON | |
| 71 | 71.M.L.C. SA▼ 8 | Municipiul Focşani, Vrancea | 9,1 mil. RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 72 | 72.PARVIOLET SRL▼ 17 | Municipiul Focşani, Vrancea | 9 mil. RON▼ 9,2 % | ▼ 9,2 % | -453,7 K RON | |
| 73 | 73.AUTOPRIM SERVICE SRL▼ 2 | Municipiul Focşani, Vrancea | 8,9 mil. RON▲ 2,6 % | ▲ 2,6 % | 221,8 K RON | |
| 74 | 74.IPROMET SRL▼ 18 | Sat Bizigheşti, Comuna Garoafa, Vrancea | 8,9 mil. RON▼ 9,9 % | ▼ 9,9 % | 2,7 mil. RON | |
| 75 | 75.CARAPRODVIN SRL▲ 6 | Sat Vârteşcoiu, Comuna Vârteşcoiu, Vrancea | 8,6 mil. RON▲ 6,1 % | ▲ 6,1 % | 155,4 K RON | |
| 76 | 76.ALPHA CONSTRUCT SRL▼ 3 | Municipiul Focşani, Vrancea | 8,6 mil. RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 77 | 77.RO-DESIGN SRL▲ 19 | Loc. Mărăşeşti, Oraş Mărăşeşti, Vrancea | 8,6 mil. RON▲ 29,1 % | ▲ 29,1 % | 1,8 mil. RON | |
| 78 | 78.EUROAGRISERVICE SRL▲ 19 | Sat Gologanu, Comuna Gologanu, Vrancea | 8,5 mil. RON▲ 32,4 % | ▲ 32,4 % | 209,7 K RON | |
| 79 | 79.SIBAREX SA▲ 9 | Sat Câmpineanca, Comuna Câmpineanca, Vrancea | 8,5 mil. RON▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | -311,8 K RON | |
| 80 | 80.AGRI RAF SRL▼ 12 | Sat Câmpineanca, Comuna Câmpineanca, Vrancea | 8,4 mil. RON▼ 4,8 % | ▼ 4,8 % | -89,8 K RON | |
| 81 | 81.AGROCOM HOLDING SRL▼ 2 | Municipiul Focşani, Vrancea | 8,3 mil. RON▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | 4,2 K RON | |
| 82 | 82.MEHANI PRODIMPEX SRL▼ 2 | Sat Ţifeşti, Comuna Ţifeşti, Vrancea | 8,2 mil. RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 83 | 83.VEF SA▲ 16 | Municipiul Focşani, Vrancea | 8,2 mil. RON▲ 29 % | ▲ 29 % | 134,8 K RON | |
| 84 | 84.GRIFON BETON SRL▲ 5 | Loc. Odobeşti, Oraş Odobeşti, Vrancea | 8 mil. RON▲ 13 % | ▲ 13 % | 1,1 mil. RON | |
| 85 | 85.PROGRES DISTRIBUTIE SRL▼ 1 | Municipiul Focşani, Vrancea | 7,9 mil. RON▲ 2,2 % | ▲ 2,2 % | 2 mil. RON | |
| 86 | 86.BARADY SERVICES SRL▲ 26 | Municipiul Focşani, Vrancea | 7,8 mil. RON▲ 37,7 % | ▲ 37,7 % | 848,5 K RON | |
| 87 | 87.DUMPRESER SRL▲ 6 | Sat Hânguleşti, Comuna Vulturu, Vrancea | 7,8 mil. RON▲ 16,4 % | ▲ 16,4 % | 872,4 K RON | |
| 88 | 88.METALE INTERNATIONAL SRL▲ 2 | Municipiul Focşani, Vrancea | 7,7 mil. RON▲ 9,2 % | ▲ 9,2 % | 9,5 mil. RON | |
| 89 | 89.BALCANIC STRETCH SRL▼ 27 | Municipiul Focşani, Vrancea | 7,7 mil. RON▼ 16 % | ▼ 16 % | 49,6 K RON | |
| 90 | 90.GRIFON SEREX SRL▲ 11 | Loc. Odobeşti, Oraş Odobeşti, Vrancea | 7,7 mil. RON▲ 22 % | ▲ 22 % | 429,7 K RON | |
| 91 | 91.DUBLU LIC & ŞIC SRL▲ 18 | Municipiul Focşani, Vrancea | 7,6 mil. RON▲ 31,8 % | ▲ 31,8 % | 578,6 K RON | |
| 92 | 92.MEATPROD THOMAS SRL▼ 27 | Municipiul Focşani, Vrancea | 7,6 mil. RON▼ 16,1 % | ▼ 16,1 % | -1,6 mil. RON | |
| 93 | 93.VRANLACT SA▲ 52 | Municipiul Focşani, Vrancea | 7,5 mil. RON▲ 73,1 % | ▲ 73,1 % | 172,8 K RON | |
| 94 | 94.OPERA COM SRL▼ 7 | Municipiul Focşani, Vrancea | 7,3 mil. RON▲ 0 % | ▲ 0 % | -24 RON | |
| 95 | 95.ODOBESTI VINEX SRL▼ 1 | Sat Vărsătura, Comuna Jariştea, Vrancea | 7,3 mil. RON▲ 8,5 % | ▲ 8,5 % | 25,3 K RON | |
| 96 | 96.NOBILIA CLASS SRL▲ 2 | Comuna Coteşti, Vrancea | 6,8 mil. RON▲ 5,8 % | ▲ 5,8 % | -697,6 K RON | |
| 97 | 97.SMART EST PROIECT SRL▲ 96 | Municipiul Focşani, Vrancea | 6,7 mil. RON▲ 119,5 % | ▲ 119,5 % | 2,5 mil. RON | |
| 98 | 98.KARIN COMPANY SRL▼ 7 | Municipiul Focşani, Vrancea | 6,7 mil. RON▼ 4,7 % | ▼ 4,7 % | 43,3 K RON | |
| 99 | 99.MONIS SRL▼ 4 | Municipiul Focşani, Vrancea | 6,7 mil. RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 100 | 100.EURO FOREST SRL▲ 272 | Municipiul Focşani, Vrancea | 6,6 mil. RON▲ 303,5 % | ▲ 303,5 % | 0 RON |