Top 100 firme din Vrancea după datorii în 2010
7.696 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 1,2 mld. RON. Pragul de intrare în top este 4,2 mil. RON, iar liderul atinge 95,1 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Datorii | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ENET SA= | Municipiul Focşani, Vrancea | 95,1 mil. RON▼ 6 % | ▼ 6 % | -17 mil. RON | |
| 2 | 2.VRANCART SA▲ 2 | Municipiul Adjud, Vrancea | 78,2 mil. RON▲ 71,8 % | ▲ 71,8 % | 3,1 mil. RON | |
| 3 | 3.ANNABELLA SRL= | Sat Suraia, Comuna Suraia, Vrancea | 51,7 mil. RON▼ 1 % | ▼ 1 % | 2,9 mil. RON | |
| 4 | 4.TRUST LF TRADE SRL▲ 1 | Municipiul Focşani, Vrancea | 44,8 mil. RON▼ 1,2 % | ▼ 1,2 % | 3,4 mil. RON | |
| 5 | 5.VINEXPORT TRADE-MARK SA▲ 1 | Municipiul Focşani, Vrancea | 42,2 mil. RON▲ 2 % | ▲ 2 % | -1 mil. RON | |
| 6 | 6.VERITAS PANCIU SA▲ 3 | Loc. Panciu, Oraş Panciu, Vrancea | 34,3 mil. RON▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 7,2 K RON | |
| 7 | 7.VINEXPORT SA▲ 1 | Municipiul Focşani, Vrancea | 32,4 mil. RON▼ 7,6 % | ▼ 7,6 % | -1,7 mil. RON | |
| 8 | 8.COMPANIA DE UTILITATI PUBLICE SA▲ 2 | Municipiul Focşani, Vrancea | 28,3 mil. RON▼ 5,6 % | ▼ 5,6 % | 1,3 mil. RON | |
| 9 | 9.AVICOLA FOCSANI SA▲ 2 | Municipiul Focşani, Vrancea | 26,8 mil. RON▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | 157,9 K RON | |
| 10 | 10.BECIUL DOMNESC S.A.▼ 3 | Municipiul Focşani, Vrancea | 24,9 mil. RON▼ 35,6 % | ▼ 35,6 % | 3,8 mil. RON | |
| 11 | 11.PANDORA PROD SRL▲ 4 | Municipiul Focşani, Vrancea | 24,7 mil. RON▲ 29,6 % | ▲ 29,6 % | 5,6 mil. RON | |
| 12 | 12.DRUMURI SI PODURI VRANCEA- SA= | Municipiul Focşani, Vrancea | 23,9 mil. RON▲ 7,2 % | ▲ 7,2 % | -2,7 mil. RON | |
| 13 | 13.NATURA SRL= | Sat Sârbi, Comuna Ţifeşti, Vrancea | 20,2 mil. RON▼ 1,7 % | ▼ 1,7 % | 4,1 K RON | |
| 14 | 14.COMAT VRANCEA SA▲ 3 | Municipiul Focşani, Vrancea | 18,6 mil. RON▲ 3,3 % | ▲ 3,3 % | -2 mil. RON | |
| 15 | 15.SCORPION EXIM SRL▲ 5 | Municipiul Focşani, Vrancea | 16,9 mil. RON▼ 0 % | ▼ 0 % | 20,4 K RON | |
| 16 | 16.NIS PROD SRL▲ 5 | Sat Câmpineanca, Comuna Câmpineanca, Vrancea | 16,8 mil. RON▲ 7,6 % | ▲ 7,6 % | 19,3 K RON | |
| 17 | 17.INCOM-VRANCO SA▲ 14 | Municipiul Focşani, Vrancea | 15,8 mil. RON▲ 30,3 % | ▲ 30,3 % | 185 K RON | |
| 18 | 18.ARTIFEX SRL▼ 16 | Municipiul Focşani, Vrancea | 15,2 mil. RON▼ 71,6 % | ▼ 71,6 % | 1,5 mil. RON | |
| 19 | 19.STAR CONSTRUCT INVEST SRL▼ 3 | Municipiul Focşani, Vrancea | 15,1 mil. RON▼ 17,8 % | ▼ 17,8 % | 4,3 K RON | |
| 20 | 20.COM SOVA SRL▲ 2 | Municipiul Focşani, Vrancea | 14,5 mil. RON▼ 5,9 % | ▼ 5,9 % | 110,5 K RON | |
| 21 | 21.AURORA COM SRL▼ 2 | Loc. Odobeşti, Oraş Odobeşti, Vrancea | 14,1 mil. RON▼ 16,9 % | ▼ 16,9 % | 1,1 mil. RON | |
| 22 | 22.MERRA INTERNAŢIONAL 2006 SA▲ 2 | Municipiul Focşani, Vrancea | 13,7 mil. RON▼ 9,3 % | ▼ 9,3 % | 439,2 K RON | |
| 23 | 23.AUTO AISS SRL▲ 2 | Municipiul Focşani, Vrancea | 13,7 mil. RON▼ 8,8 % | ▼ 8,8 % | -835,8 K RON | |
| 24 | 24.RODISTRIB SRL▲ 9 | Municipiul Focşani, Vrancea | 13,3 mil. RON▲ 14,5 % | ▲ 14,5 % | 826 K RON | |
| 25 | 25.AUTO SIMA BEYER IMPORT EXPORT SRL▲ 2 | Municipiul Focşani, Vrancea | 12,7 mil. RON▼ 5,2 % | ▼ 5,2 % | 63,7 K RON | |
| 26 | 26.SENATOR PRODIMPEX SRL▼ 3 | Municipiul Focşani, Vrancea | 12,6 mil. RON▼ 16,6 % | ▼ 16,6 % | 119,8 K RON | |
| 27 | 27.MERA COM INTERNATIONAL SRL▲ 13 | Sat Dragosloveni, Comuna Dumbrăveni, Vrancea | 12,5 mil. RON▲ 20,1 % | ▲ 20,1 % | 50,3 K RON | |
| 28 | 28.DAGEMAR DISTRIBUTION SRL▲ 2 | Municipiul Focşani, Vrancea | 12,5 mil. RON▲ 1,7 % | ▲ 1,7 % | 13,5 K RON | |
| 29 | 29.IPROMET SRL▼ 3 | Sat Bizigheşti, Comuna Garoafa, Vrancea | 12,2 mil. RON▼ 13,3 % | ▼ 13,3 % | -2,3 mil. RON | |
| 30 | 30.BIOCONSERV SRL▼ 2 | Municipiul Focşani, Vrancea | 11,6 mil. RON▼ 12 % | ▼ 12 % | -1,6 mil. RON | |
| 31 | 31.COMCEREAL SA▲ 5 | Municipiul Focşani, Vrancea | 11,6 mil. RON▲ 5,5 % | ▲ 5,5 % | 3 mil. RON | |
| 32 | 32.M.L.C. SA▲ 61 | Municipiul Focşani, Vrancea | 11,6 mil. RON▲ 158,4 % | ▲ 158,4 % | -116,4 K RON | |
| 33 | 33.AGRIGEMA SRL▲ 1 | Municipiul Focşani, Vrancea | 10,9 mil. RON▼ 5,4 % | ▼ 5,4 % | 14 K RON | |
| 34 | 34.SCHIMB 47 SRL▼ 2 | Municipiul Focşani, Vrancea | 10,8 mil. RON▼ 10 % | ▼ 10 % | 869,3 K RON | |
| 35 | 35.ZANFIR SNC▲ 4 | Municipiul Focşani, Vrancea | 10,8 mil. RON▲ 1,6 % | ▲ 1,6 % | 607,1 K RON | |
| 36 | 36.AGROCOM HOLDING SRL▲ 2 | Municipiul Focşani, Vrancea | 10,7 mil. RON▼ 1 % | ▼ 1 % | -155 K RON | |
| 37 | 37.MAGAZINUL EXTRA SRL▲ 7 | Municipiul Adjud, Vrancea | 10,2 mil. RON▲ 13,2 % | ▲ 13,2 % | 320 K RON | |
| 38 | 38.TSDM DOLLAR PROD SRL▼ 3 | Municipiul Focşani, Vrancea | 10,1 mil. RON▼ 10,9 % | ▼ 10,9 % | 124,8 K RON | |
| 39 | 39.BRIFARM SA▲ 28 | Municipiul Focşani, Vrancea | 9,6 mil. RON▲ 48,8 % | ▲ 48,8 % | 614,1 K RON | |
| 40 | 40.I.B.MOBIL SRL▲ 9 | Loc. Odobeşti, Oraş Odobeşti, Vrancea | 9,5 mil. RON▲ 8,9 % | ▲ 8,9 % | -1,3 mil. RON | |
| 41 | 41.VESTI-RO SA▲ 30 | Municipiul Focşani, Vrancea | 9 mil. RON▲ 52,8 % | ▲ 52,8 % | 602,7 K RON | |
| 42 | 42.ENO FOOD PROD SRL▲ 6 | Sat Câmpineanca, Comuna Câmpineanca, Vrancea | 9 mil. RON▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | -556,7 K RON | |
| 43 | 43.BALCANIC PROD SRL▲ 26 | Municipiul Focşani, Vrancea | 8,9 mil. RON▲ 50,4 % | ▲ 50,4 % | 72,8 K RON | |
| 44 | 44.TRICOTAJE - R SA▼ 1 | Municipiul Focşani, Vrancea | 8,7 mil. RON▼ 3,9 % | ▼ 3,9 % | 239,9 K RON | |
| 45 | 45.P.I.F & L.M.S COMPANY SRL▲ 10 | Municipiul Focşani, Vrancea | 8,6 mil. RON▲ 11,7 % | ▲ 11,7 % | 469 K RON | |
| 46 | 46.RETRO COMPROD SRL▲ 52 | Municipiul Focşani, Vrancea | 8,4 mil. RON▲ 96 % | ▲ 96 % | 6,5 K RON | |
| 47 | 47.CRISMI PRODIMPEX SRL= | Sat Vârteşcoiu, Comuna Vârteşcoiu, Vrancea | 8,4 mil. RON▼ 4,4 % | ▼ 4,4 % | -706,1 K RON | |
| 48 | 48.AUTOPRIM SERVICE SRL▲ 4 | Municipiul Focşani, Vrancea | 8,3 mil. RON▲ 2,1 % | ▲ 2,1 % | 28,2 K RON | |
| 49 | 49.CRAMELE ODOBESTI SA▼ 8 | Loc. Odobeşti, Oraş Odobeşti, Vrancea | 8,1 mil. RON▼ 19,9 % | ▼ 19,9 % | 61,8 K RON | |
| 50 | 50.LIMSILVA FOREST SRL▲ 10 | Sat Şindrilari, Comuna Reghiu, Vrancea | 7,8 mil. RON▲ 11 % | ▲ 11 % | 31,6 K RON | |
| 51 | 51.AUTO XEDOS SRL▲ 17 | Municipiul Focşani, Vrancea | 7,7 mil. RON▲ 21,2 % | ▲ 21,2 % | -2 mil. RON | |
| 52 | 52.STELA COM SRL▼ 2 | Municipiul Focşani, Vrancea | 7,6 mil. RON▼ 11,4 % | ▼ 11,4 % | 46,1 K RON | |
| 53 | 53.MEHANI PRODIMPEX SRL▲ 22 | Sat Ţifeşti, Comuna Ţifeşti, Vrancea | 7,5 mil. RON▲ 39,1 % | ▲ 39,1 % | -2,5 mil. RON | |
| 54 | 54.MIORITA SRL▼ 3 | Municipiul Focşani, Vrancea | 7,5 mil. RON▼ 9,2 % | ▼ 9,2 % | 73,2 K RON | |
| 55 | 55.PARVIOLET SRL▲ 11 | Municipiul Focşani, Vrancea | 7,3 mil. RON▲ 12,4 % | ▲ 12,4 % | -443,4 K RON | |
| 56 | 56.ESTINVEST SA▼ 10 | Municipiul Focşani, Vrancea | 7,3 mil. RON▼ 17,6 % | ▼ 17,6 % | 401,6 K RON | |
| 57 | 57.MTR ENOPROD SRL▲ 2 | Sat Câmpineanca, Comuna Câmpineanca, Vrancea | 7,2 mil. RON▲ 1,9 % | ▲ 1,9 % | 58,2 K RON | |
| 58 | 58.GRIFON BETON SRL▲ 90 | Loc. Odobeşti, Oraş Odobeşti, Vrancea | 7,1 mil. RON▲ 154 % | ▲ 154 % | -1,8 mil. RON | |
| 59 | 59.CRISTILORY PROD SRL▼ 6 | Sat Mănăstioara, Comuna Fitioneşti, Vrancea | 7,1 mil. RON▼ 10,4 % | ▼ 10,4 % | 40,8 K RON | |
| 60 | 60.FARMACIA ALCOR SRL▲ 10 | Municipiul Focşani, Vrancea | 6,9 mil. RON▲ 17,9 % | ▲ 17,9 % | 141,8 K RON | |
| 61 | 61.KRISTAL PRO BUILDING S.R.L.nou | Loc. Odobeşti, Oraş Odobeşti, Vrancea | 6,9 mil. RON— | — | — | -23,1 K RON |
| 62 | 62.GELADI SRL▲ 18 | Sat Pufeşti, Comuna Pufeşti, Vrancea | 6,9 mil. RON▲ 34,4 % | ▲ 34,4 % | -757,5 K RON | |
| 63 | 63.RO.WE.NI INDUSTRIE SRL▼ 5 | Sat Unirea, Oraş Odobeşti, Vrancea | 6,6 mil. RON▼ 10,6 % | ▼ 10,6 % | -642,6 K RON | |
| 64 | 64.SIBAREX SA▼ 19 | Sat Câmpineanca, Comuna Câmpineanca, Vrancea | 6,5 mil. RON▼ 27,9 % | ▼ 27,9 % | 579,3 K RON | |
| 65 | 65.METALE INTERNATIONAL SRL▼ 4 | Municipiul Focşani, Vrancea | 6,4 mil. RON▼ 7,8 % | ▼ 7,8 % | 14 mil. RON | |
| 66 | 66.ROMSEH TOOLS SRL▼ 3 | Municipiul Focşani, Vrancea | 6,3 mil. RON▼ 6,3 % | ▼ 6,3 % | 43 K RON | |
| 67 | 67.IMOBIL LUX SRL▲ 7 | Municipiul Focşani, Vrancea | 6,3 mil. RON▲ 15,7 % | ▲ 15,7 % | -60,2 K RON | |
| 68 | 68.MINALEX TRANS SRL▼ 6 | Sat Homocea, Comuna Homocea, Vrancea | 6,3 mil. RON▼ 8,5 % | ▼ 8,5 % | 13,5 K RON | |
| 69 | 69.LATREPI SRL▲ 4 | Municipiul Focşani, Vrancea | 6 mil. RON▲ 7,6 % | ▲ 7,6 % | -467,2 K RON | |
| 70 | 70.LIFA IMPEX SRL▲ 7 | Municipiul Focşani, Vrancea | 5,9 mil. RON▲ 9,8 % | ▲ 9,8 % | 77,3 K RON | |
| 71 | 71.V & G OIL 2002 SRL▲ 1 | Loc. Odobeşti, Oraş Odobeşti, Vrancea | 5,8 mil. RON▼ 1,8 % | ▼ 1,8 % | 32,6 K RON | |
| 72 | 72.GRIFON SEREX SRL▼ 18 | Loc. Odobeşti, Oraş Odobeşti, Vrancea | 5,7 mil. RON▼ 27,5 % | ▼ 27,5 % | 500,4 K RON | |
| 73 | 73.LONGA PRIMA SRL▲ 5 | Municipiul Focşani, Vrancea | 5,7 mil. RON▲ 6,5 % | ▲ 6,5 % | 59,8 K RON | |
| 74 | 74.TRICOTTON JUNIOR SRL▲ 39 | Loc. Panciu, Oraş Panciu, Vrancea | 5,6 mil. RON▲ 62,2 % | ▲ 62,2 % | 245,6 K RON | |
| 75 | 75.DMF POLIPLAST SRL▲ 8 | Municipiul Focşani, Vrancea | 5,6 mil. RON▲ 12,9 % | ▲ 12,9 % | 293,6 K RON | |
| 76 | 76.LARIS PRODUCTIONS SRL▲ 5 | Municipiul Focşani, Vrancea | 5,6 mil. RON▲ 10,8 % | ▲ 10,8 % | 21,1 K RON | |
| 77 | 77.GRUPPO AZZURRO SRL▲ 14 | Municipiul Focşani, Vrancea | 5,4 mil. RON▲ 17 % | ▲ 17 % | 24,5 K RON | |
| 78 | 78.HAPPY HOME IMPEX SRL▲ 25 | Comuna Ţifeşti, Vrancea | 5,4 mil. RON▲ 37,6 % | ▲ 37,6 % | -111,1 K RON | |
| 79 | 79.CERTIMPEX SRL▲ 10 | Municipiul Focşani, Vrancea | 5,4 mil. RON▲ 13,7 % | ▲ 13,7 % | 394,7 K RON | |
| 80 | 80.FORESTKING SRL▲ 166 | Loc. Panciu, Oraş Panciu, Vrancea | 5,3 mil. RON▲ 200,8 % | ▲ 200,8 % | 111,4 K RON | |
| 81 | 81.CONTERRA SA▲ 1 | Municipiul Focşani, Vrancea | 5,3 mil. RON▲ 5,9 % | ▲ 5,9 % | 1,3 mil. RON | |
| 82 | 82.LOTUS FARMCOM SRL▲ 5 | Municipiul Focşani, Vrancea | 5,2 mil. RON▲ 7,9 % | ▲ 7,9 % | 163,9 K RON | |
| 83 | 83.HYGEEA PHARM SRL▲ 93 | Municipiul Focşani, Vrancea | 5,1 mil. RON▲ 109,2 % | ▲ 109,2 % | 368,7 K RON | |
| 84 | 84.CONSTRUCT INTERMEDIA SRL▲ 8 | Municipiul Focşani, Vrancea | 5 mil. RON▲ 9,2 % | ▲ 9,2 % | -495,7 K RON | |
| 85 | 85.VIITORUL GOLOGANU SRL▲ 11 | Sat Gologanu, Comuna Gologanu, Vrancea | 5 mil. RON▲ 13,8 % | ▲ 13,8 % | 18,6 K RON | |
| 86 | 86.ODOBESTI VINEX SRL▲ 9 | Sat Vărsătura, Comuna Jariştea, Vrancea | 4,9 mil. RON▲ 13,2 % | ▲ 13,2 % | 26,9 K RON | |
| 87 | 87.MORIPAN ALEX SRL▼ 2 | Sat Jariştea, Comuna Jariştea, Vrancea | 4,9 mil. RON▲ 1,5 % | ▲ 1,5 % | 694 RON | |
| 88 | 88.TENUTA ODOBEŞTI SRL▼ 12 | Loc. Odobeşti, Oraş Odobeşti, Vrancea | 4,8 mil. RON▼ 10,6 % | ▼ 10,6 % | -685,4 K RON | |
| 89 | 89.VIORELO INTERNATIONAL COM SRL▲ 13 | Sat Mera, Comuna Mera, Vrancea | 4,7 mil. RON▲ 17 % | ▲ 17 % | 26,2 K RON | |
| 90 | 90.CASA DE VINURI BECIU SRL▲ 4 | Sat Beciu, Comuna Vârteşcoiu, Vrancea | 4,7 mil. RON▲ 5,9 % | ▲ 5,9 % | 2 K RON | |
| 91 | 91.QUASAR COMEX SRL▲ 18 | Municipiul Focşani, Vrancea | 4,6 mil. RON▲ 23,6 % | ▲ 23,6 % | 162,3 K RON | |
| 92 | 92.PROMILEN SRL▼ 2 | Municipiul Focşani, Vrancea | 4,6 mil. RON▼ 1,9 % | ▼ 1,9 % | 22,7 K RON | |
| 93 | 93.SIF COMPUTER SRL▲ 27 | Municipiul Focşani, Vrancea | 4,6 mil. RON▲ 35,1 % | ▲ 35,1 % | 2,5 K RON | |
| 94 | 94.VEF SA▲ 20 | Municipiul Focşani, Vrancea | 4,5 mil. RON▲ 30,6 % | ▲ 30,6 % | 59,1 K RON | |
| 95 | 95.NICOTUD SRL▲ 184 | Sat Livezile, Comuna Vizantea-Livezi, Vrancea | 4,4 mil. RON▲ 181,4 % | ▲ 181,4 % | 56,9 K RON | |
| 96 | 96.VASCON PRODEX SRL▼ 10 | Loc. Odobeşti, Oraş Odobeşti, Vrancea | 4,3 mil. RON▼ 9,7 % | ▼ 9,7 % | 216,9 K RON | |
| 97 | 97.TRANSILVANIA SRL▲ 7 | Sat Greşu, Comuna Tulnici, Vrancea | 4,3 mil. RON▲ 10,5 % | ▲ 10,5 % | 3,4 K RON | |
| 98 | 98.MULTIFARM SRL▼ 1 | Municipiul Focşani, Vrancea | 4,2 mil. RON▼ 2,8 % | ▼ 2,8 % | -191,8 K RON | |
| 99 | 99.AGROBOG STAR SRL▲ 16 | Municipiul Focşani, Vrancea | 4,2 mil. RON▲ 22,1 % | ▲ 22,1 % | 480,2 K RON | |
| 100 | 100.DOREX SRL▼ 16 | Municipiul Focşani, Vrancea | 4,2 mil. RON▼ 14,6 % | ▼ 14,6 % | 393 K RON |