Top 100 firme — Activități profesionale, Vaslui după datorii în 2018
454 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 191,2 mil. RON. Pragul de intrare în top este 68,4 K RON, iar liderul atinge 146,8 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Datorii | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.VANBET SRL= | Sat Sălcioara, Comuna Banca, Vaslui | 146,8 mil. RON▲ 33,1 % | ▲ 33,1 % | 19,1 mil. RON | |
| 2 | 2.GEO DATA SRL= | Sat Perieni, Comuna Perieni, Vaslui | 7,4 mil. RON▼ 0,5 % | ▼ 0,5 % | 10,3 K RON | |
| 3 | 3.COMPACTUS GRIMS SRL▲ 6 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 2,4 mil. RON▲ 84,4 % | ▲ 84,4 % | 385,3 K RON | |
| 4 | 4.CHRIS CONSULTING SRL= | Municipiul Vaslui, Vaslui | 2,3 mil. RON▲ 7,9 % | ▲ 7,9 % | 126,4 K RON | |
| 5 | 5.NOMPELET SRL▲ 5 | Sat Dodeşti, Comuna Dodeşti, Vaslui | 2,2 mil. RON▲ 97,3 % | ▲ 97,3 % | -221,9 K RON | |
| 6 | 6.VETVITAL COM SRL▲ 2 | Municipiul Huşi, Vaslui | 1,5 mil. RON▲ 9,2 % | ▲ 9,2 % | 605,2 K RON | |
| 7 | 7.ECVIMED SRL= | Municipiul Huşi, Vaslui | 1,4 mil. RON▼ 1,7 % | ▼ 1,7 % | -156,7 K RON | |
| 8 | 8.NOMCRIS CONSTRUCT SRL▲ 9 | Sat Urdeşti, Comuna Dodeşti, Vaslui | 1,2 mil. RON▲ 61,6 % | ▲ 61,6 % | 62,9 K RON | |
| 9 | 9.COSVAN SRL▼ 6 | Sat Gara Banca, Comuna Banca, Vaslui | 1,2 mil. RON▼ 61,1 % | ▼ 61,1 % | 72,8 K RON | |
| 10 | 10.TEHNO-CONSULTING SRL▲ 9 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 950,4 K RON▲ 33 % | ▲ 33 % | 20,5 K RON | |
| 11 | 11.GMT-EVALUARI SI CONSULTANTA SRL▼ 5 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 946,7 K RON▼ 39,6 % | ▼ 39,6 % | 151 K RON | |
| 12 | 12.PREVENT SERV SRL= | Municipiul Vaslui, Vaslui | 937,4 K RON▲ 8,8 % | ▲ 8,8 % | 312,6 K RON | |
| 13 | 13.CAIN VETLINE SRL▲ 3 | Loc. Murgeni, Oraş Murgeni, Vaslui | 856,7 K RON▲ 8,9 % | ▲ 8,9 % | 83,3 K RON | |
| 14 | 14.PRANACAT MANAGEMENT SRL= | Municipiul Vaslui, Vaslui | 841,8 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 15 | 15.BRODCONF SRL▼ 4 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 712,7 K RON▼ 24,6 % | ▼ 24,6 % | 168,9 K RON | |
| 16 | 16.INTERSET SRL▼ 3 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 664,9 K RON▼ 22,7 % | ▼ 22,7 % | 294,6 K RON | |
| 17 | 17.ONLINE SRL▲ 4 | Municipiul Huşi, Vaslui | 631,2 K RON▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | -1,3 K RON | |
| 18 | 18.SANIVET SRL▲ 10 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 624,4 K RON▲ 23,5 % | ▲ 23,5 % | -16,5 K RON | |
| 19 | 19.ARHITECT BOGDAN AUREL SRL▲ 6 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 604 K RON▲ 1,2 % | ▲ 1,2 % | -13,6 K RON | |
| 20 | 20.ANRIS COMPANY SRL▲ 4 | Municipiul Huşi, Vaslui | 600,9 K RON0,0% | 0,0% | -1,6 K RON | |
| 21 | 21.INVESTCAD SRL▼ 3 | Municipiul Huşi, Vaslui | 599,9 K RON▼ 17,8 % | ▼ 17,8 % | 385,8 K RON | |
| 22 | 22.AGROTEAM CONSULT SRL▼ 2 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 595,1 K RON▼ 7 % | ▼ 7 % | 129,6 K RON | |
| 23 | 23.MKM CONSULT PROIECT AUDIT SRL▲ 18 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 556 K RON▲ 63 % | ▲ 63 % | 90,6 K RON | |
| 24 | 24.TWOVET-FARM SRL▼ 2 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 530,7 K RON▼ 15 % | ▼ 15 % | 374,4 K RON | |
| 25 | 25.SPECIALISTUL SRL▼ 2 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 512,4 K RON▼ 16,2 % | ▼ 16,2 % | 190,8 K RON | |
| 26 | 26.NEXIM SRL= | Municipiul Bârlad, Vaslui | 512,1 K RON▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | 104 RON | |
| 27 | 27.AUDIT EXPERTCONT SRL▲ 59 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 482,7 K RON▲ 386,9 % | ▲ 386,9 % | 203,4 K RON | |
| 28 | 28.TOPOGEOTEHNICS SRL▲ 14 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 469 K RON▲ 41,7 % | ▲ 41,7 % | 397,6 K RON | |
| 29 | 29.MEDI INTERVET SRL▲ 2 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 461,9 K RON▼ 2,1 % | ▼ 2,1 % | -5,7 K RON | |
| 30 | 30.CIVIL PROIECT SRL▼ 15 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 421,7 K RON▼ 46,8 % | ▼ 46,8 % | 398,2 K RON | |
| 31 | 31.PUCU VET SRL▲ 13 | Municipiul Huşi, Vaslui | 415,3 K RON▲ 43,2 % | ▲ 43,2 % | 368,5 K RON | |
| 32 | 32.PALM CONS SRL▲ 16 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 414,3 K RON▲ 63,7 % | ▲ 63,7 % | 0 RON | |
| 33 | 33.ENERGY PHILOSOPHY SRL▲ 3 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 381,9 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 34 | 34.CRYSSAND SRL▲ 3 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 376,6 K RON0,0% | 0,0% | 65 K RON | |
| 35 | 35.LIVING CITY S.R.L.▲ 203 | Sat Zizinca, Comuna Deleni, Vaslui | 326,6 K RON▲ 3.392,7 % | ▲ 3.392,7 % | 3,5 K RON | |
| 36 | 36.MEDIA INVEST SRL▲ 367 | Municipiul Huşi, Vaslui | 300,8 K RON▲ 130.684,4 % | ▲ 130.684,4 % | 210 K RON | |
| 37 | 37.SERV-VET IMPEX SRL▲ 16 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 295,5 K RON▲ 38,6 % | ▲ 38,6 % | 113 K RON | |
| 38 | 38.NEW-VET SRL▲ 8 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 294 K RON▲ 11 % | ▲ 11 % | -42,3 K RON | |
| 39 | 39.SOREX TOP SRL▲ 10 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 285,4 K RON▲ 15,2 % | ▲ 15,2 % | 437,4 K RON | |
| 40 | 40.KDF ASISTCONSULT SRL▲ 343 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 260,4 K RON▲ 68.777 % | ▲ 68.777 % | 146,8 K RON | |
| 41 | 41.JULY EXPERT CONSULTING SRL▼ 7 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 253,4 K RON▼ 35,9 % | ▼ 35,9 % | 1,6 mil. RON | |
| 42 | 42.SIMONICO-EXIM SRL▼ 3 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 246,8 K RON▼ 30,5 % | ▼ 30,5 % | 70,6 K RON | |
| 43 | 43.ROCONSTANT SRL▼ 14 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 241,3 K RON▼ 50,3 % | ▼ 50,3 % | 187,4 K RON | |
| 44 | 44.ATELIER VAST S.R.L.▲ 109 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 230,6 K RON▲ 564,6 % | ▲ 564,6 % | 130,4 K RON | |
| 45 | 45.PROCONTROL GROUP SRLnou | Municipiul Huşi, Vaslui | 222,5 K RON— | — | 384,6 K RON | |
| 46 | 46.MAREX-CAD PROIECT SRL▲ 14 | Municipiul Huşi, Vaslui | 219,3 K RON▲ 35,1 % | ▲ 35,1 % | 72,3 K RON | |
| 47 | 47.OBIECTIV SRL▼ 14 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 216,3 K RON▼ 48,3 % | ▼ 48,3 % | 23,3 K RON | |
| 48 | 48.NEXT DESIGN SRL▼ 3 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 211,9 K RON▼ 26,3 % | ▼ 26,3 % | 120,6 K RON | |
| 49 | 49.URGOVET SRL▲ 30 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 209,2 K RON▲ 93,6 % | ▲ 93,6 % | 18,8 K RON | |
| 50 | 50.COMPANIA EMO SRL▼ 3 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 199 K RON▼ 22,7 % | ▼ 22,7 % | 71,4 K RON | |
| 51 | 51.IN FRONT ASSOCIATES SRL▲ 3 | Sat Muntenii de Jos, Comuna Muntenii de Jos, Vaslui | 187,8 K RON▼ 10,6 % | ▼ 10,6 % | 651,1 K RON | |
| 52 | 52.SIEPROMED SRL▲ 6 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 177,9 K RON▼ 6,2 % | ▼ 6,2 % | 10,7 K RON | |
| 53 | 53.BUSINESS ACCOUNT EXPERT SRL▲ 4 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 172,8 K RON▼ 12 % | ▼ 12 % | 42,4 K RON | |
| 54 | 54.ANDRINA SRL▲ 2 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 169,9 K RON▼ 14,5 % | ▼ 14,5 % | -5,8 K RON | |
| 55 | 55.ELBOMIR SRL▲ 19 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 164,3 K RON▲ 41,8 % | ▲ 41,8 % | 122,6 K RON | |
| 56 | 56.FILARET SRLnou | Municipiul Bârlad, Vaslui | 159,5 K RON— | — | 0 RON | |
| 57 | 57.EXPERTIZA SRL▲ 57 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 159,1 K RON▲ 170,6 % | ▲ 170,6 % | -8 K RON | |
| 58 | 58.VETERINARIA SRL▲ 1 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 155 K RON▼ 13,5 % | ▼ 13,5 % | -15,8 K RON | |
| 59 | 59.MOLIDUL SRL▼ 19 | Sat Unteşti, Comuna Bogdăneşti, Vaslui | 155 K RON▼ 54,6 % | ▼ 54,6 % | 34,7 K RON | |
| 60 | 60.DAFAVET SRL▼ 8 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 150,8 K RON▼ 29,8 % | ▼ 29,8 % | -4,9 K RON | |
| 61 | 61.CONSULTANŢĂ CONSTRUCT SRL▲ 6 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 149,2 K RON▲ 16,3 % | ▲ 16,3 % | -20,4 K RON | |
| 62 | 62.PROSPERTRANS SRL▼ 30 | Sat Sălcioara, Comuna Banca, Vaslui | 146,2 K RON▼ 68,1 % | ▼ 68,1 % | 131,7 K RON | |
| 63 | 63.OFICIAL CONSULT SRL▼ 1 | Sat Muntenii de Jos, Comuna Muntenii de Jos, Vaslui | 145,6 K RON▲ 1,9 % | ▲ 1,9 % | 4 K RON | |
| 64 | 64.VIVA CONTROL S.R.L.nou | Sat Roşieşti, Comuna Roşieşti, Vaslui | 141,1 K RON▼ 25,2 % | ▼ 25,2 % | 447,4 K RON | |
| 65 | 65.J&J MEDICALVET SRL▲ 4 | Sat Griviţa, Comuna Griviţa, Vaslui | 134,2 K RON▲ 6,7 % | ▲ 6,7 % | 920 RON | |
| 66 | 66.FLAMENGO CONSULTING SRL= | Sat Băcani, Comuna Băcani, Vaslui | 131,1 K RON▲ 1,1 % | ▲ 1,1 % | 174,9 K RON | |
| 67 | 67.TOMOROV SERVICII INTERMEDIERI SRL▲ 53 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 125,7 K RON▲ 134,4 % | ▲ 134,4 % | 78,5 K RON | |
| 68 | 68.VIZACAD EXPERT SRL▲ 51 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 122,7 K RON▲ 125 % | ▲ 125 % | 82,6 K RON | |
| 69 | 69.MARY-VET SRL▲ 27 | Sat Soleşti, Comuna Soleşti, Vaslui | 121,6 K RON▲ 53,3 % | ▲ 53,3 % | -45,5 K RON | |
| 70 | 70.DECOAMALY STYLE S.R.L.▲ 22 | Municipiul Huşi, Vaslui | 117,1 K RON▲ 30,5 % | ▲ 30,5 % | -10 K RON | |
| 71 | 71.EXPRESS D&B COMPANY SRL▼ 3 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 117 K RON▼ 8,5 % | ▼ 8,5 % | 0 RON | |
| 72 | 72.SANTEANIMAVET SRL▼ 2 | Sat Satu Nou, Comuna Muntenii de Sus, Vaslui | 112,8 K RON▼ 8,5 % | ▼ 8,5 % | 48,3 K RON | |
| 73 | 73.MEGABIZ SRL▲ 29 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 107,4 K RON▲ 51,5 % | ▲ 51,5 % | 320,5 K RON | |
| 74 | 74.DUPLICOM GRUP SRL▲ 132 | Sat Cănţălăreşti, Comuna Ştefan cel Mare, Vaslui | 101,7 K RON▲ 513,9 % | ▲ 513,9 % | 2,4 K RON | |
| 75 | 75.TCIAS OIL S.R.L.▼ 4 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 100,5 K RON▼ 16,2 % | ▼ 16,2 % | 31,3 K RON | |
| 76 | 76.CVESTOR CONSULT SRL= | Sat Oprişiţa, Comuna Poieneşti, Vaslui | 99,7 K RON▼ 9 % | ▼ 9 % | 3,2 K RON | |
| 77 | 77.HELASMED SRL▲ 39 | Sat Ghermăneşti, Comuna Drânceni, Vaslui | 98,9 K RON▲ 73,2 % | ▲ 73,2 % | 11,6 K RON | |
| 78 | 78.PROCONTA EXPERT SRL▼ 5 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 96,2 K RON▼ 17,7 % | ▼ 17,7 % | 147,9 K RON | |
| 79 | 79.SEREN-LACRIS SRL▲ 10 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 94,5 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 80 | 80.TOPO TAM CONSULT SRL▼ 16 | Sat Pogoneşti, Comuna Pogoneşti, Vaslui | 93,2 K RON▼ 30,3 % | ▼ 30,3 % | 44,6 K RON | |
| 81 | 81.ADAGRI GROUP SRL▲ 176 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 92,9 K RON▲ 1.304,6 % | ▲ 1.304,6 % | 1 K RON | |
| 82 | 82.PIXELART SRL▲ 5 | Sat Secuia, Comuna Muntenii de Jos, Vaslui | 88,6 K RON▼ 7,2 % | ▼ 7,2 % | -48,9 K RON | |
| 83 | 83.C&M CONTEXAUDIT SRL▼ 8 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 88 K RON▼ 23,4 % | ▼ 23,4 % | 179,1 K RON | |
| 84 | 84.BULGSOMAR BUSINESS S.R.L.▲ 123 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 86,8 K RON▲ 430 % | ▲ 430 % | 93,3 K RON | |
| 85 | 85.SOVCADLEX SRL▲ 54 | Municipiul Huşi, Vaslui | 80,5 K RON▲ 99,1 % | ▲ 99,1 % | 264,6 K RON | |
| 86 | 86.AVENTHO EXPERT SRL▲ 7 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 79,2 K RON▼ 10,8 % | ▼ 10,8 % | 197,1 K RON | |
| 87 | 87.ROMFEST SRL▲ 70 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 79 K RON▲ 140,8 % | ▲ 140,8 % | 19,2 K RON | |
| 88 | 88.FINAUDIT SRL▲ 92 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 77,8 K RON▲ 217,5 % | ▲ 217,5 % | 167 K RON | |
| 89 | 89.FLORICONT EXPERT SRL▲ 226 | Sat Bogdăneşti, Comuna Fălciu, Vaslui | 77,4 K RON▲ 2.871,3 % | ▲ 2.871,3 % | 49,1 K RON | |
| 90 | 90.BIO-ASISVET SRL▲ 4 | Municipiul Huşi, Vaslui | 75,9 K RON▼ 13,4 % | ▼ 13,4 % | 1,6 K RON | |
| 91 | 91.FOCAVET SRL▲ 24 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 75,7 K RON▲ 29,1 % | ▲ 29,1 % | -13 K RON | |
| 92 | 92.NECHITA PRESTSERV SRL▼ 14 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 75,5 K RON▼ 30,4 % | ▼ 30,4 % | 26,7 K RON | |
| 93 | 93.FINEUROCONT SRL▼ 13 | Municipiul Huşi, Vaslui | 75,1 K RON▼ 29 % | ▼ 29 % | 130,4 K RON | |
| 94 | 94.MECATRIC-CONSULT SRL▲ 7 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 71,5 K RON▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | -3,5 K RON | |
| 95 | 95.PARTENER CONSTRUCT SRL▼ 30 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 70,2 K RON▼ 47,3 % | ▼ 47,3 % | 521,4 K RON | |
| 96 | 96.ZOO-VASVET SRL▼ 13 | Sat Pădureni, Comuna Pădureni, Vaslui | 69,8 K RON▼ 32,6 % | ▼ 32,6 % | 7,7 K RON | |
| 97 | 97.ESSOVET SRL▲ 3 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 69,3 K RON▼ 4 % | ▼ 4 % | 9,9 K RON | |
| 98 | 98.PRO WEB LIDER SRL▲ 32 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 69,2 K RON▲ 50,8 % | ▲ 50,8 % | 45,8 K RON | |
| 99 | 99.SKY BLUE SRL▲ 4 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 69,1 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 100 | 100.CONTBILEVAL SRL▲ 5 | Municipiul Huşi, Vaslui | 68,4 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON |
Codurile CAEN din activități profesionale — Vaslui
CAEN 7500
Activități veterinare
81 firme · 593,7 mil. RON
CAEN 7112
Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
126 firme · 51,1 mil. RON
CAEN 7311
Activități ale agențiilor de publicitate
53 firme · 44,4 mil. RON
CAEN 7022
Activități de consultanță pentru afaceri și management
54 firme · 20,7 mil. RON
CAEN 6920
Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
64 firme · 15,9 mil. RON
CAEN 7120
Activități de testări și analize tehnice
35 firme · 13,6 mil. RON
CAEN 7020
Activități de consultanță în afaceri și management
18 firme · 12,5 mil. RON
CAEN 7420
Activități fotografice
36 firme · 10,3 mil. RON
CAEN 7111
Activități de arhitectură
35 firme · 6,7 mil. RON
CAEN 7490
Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
19 firme · 4,9 mil. RON
CAEN 7430
Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
12 firme · 2,3 mil. RON
CAEN 7410
Activități de design specializat
19 firme · 2,3 mil. RON
CAEN 7499
Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
5 firme · 612,5 K RON
CAEN 7411
Activități de design industrial și vestimentar
2 firme · 374,6 K RON
CAEN 7412
Design grafic și activități de comunicare vizuală
3 firme · 367,2 K RON
CAEN 6910
Activități juridice
4 firme · 255,3 K RON
CAEN 7414
Alte activități de design specializat
1 firme · 174,6 K RON
CAEN 7021
Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
4 firme · 154 K RON
CAEN 7320
Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
5 firme · 139,9 K RON
CAEN 7312
Servicii de reprezentare media
2 firme · 65,6 K RON
CAEN 7219
Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
2 firme · 27,8 K RON