Top 100 firme — Activități profesionale, Vaslui după cifră de afaceri în 2025
580 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 720,1 mil. RON. Pragul de intrare în top este 457,8 K RON, iar liderul atinge 482,7 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Cifră de afaceri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.VANBET SRL= | Sat Sălcioara, Comuna Banca, Vaslui | 482,7 mil. RON▲ 12,1 % | ▲ 12,1 % | 21,4 mil. RON | |
| 2 | 2.SEREDIN AVI S.R.L.= | Sat Sălcioara, Comuna Banca, Vaslui | 41,1 mil. RON▼ 17,5 % | ▼ 17,5 % | 2,2 mil. RON | |
| 3 | 3.SIGN & PRINT TOTAL SRL▲ 1 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 27,4 mil. RON▲ 51,4 % | ▲ 51,4 % | 2,2 mil. RON | |
| 4 | 4.INTERSET SRL▲ 1 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 17,1 mil. RON▲ 13,1 % | ▲ 13,1 % | 754,8 K RON | |
| 5 | 5.VETVITAL COM SRL▲ 1 | Municipiul Huşi, Vaslui | 11 mil. RON▼ 1,2 % | ▼ 1,2 % | 169,6 K RON | |
| 6 | 6.MEDIA INVEST SRL▲ 2 | Municipiul Huşi, Vaslui | 7,5 mil. RON▲ 15,5 % | ▲ 15,5 % | 1,1 mil. RON | |
| 7 | 7.COMPACTUS GRIMS SRL▲ 5 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 7,1 mil. RON▲ 20,5 % | ▲ 20,5 % | 581,3 K RON | |
| 8 | 8.TWOVET-FARM SRL▲ 5 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 5,5 mil. RON▲ 6,1 % | ▲ 6,1 % | 81,2 K RON | |
| 9 | 9.VAN BET FARMS S.R.L.▲ 1 | Sat Sălcioara, Comuna Banca, Vaslui | 4,7 mil. RON▼ 23,9 % | ▼ 23,9 % | 799,4 K RON | |
| 10 | 10.GEO DATA SRL▲ 6 | Sat Perieni, Comuna Perieni, Vaslui | 4,6 mil. RON▲ 27,3 % | ▲ 27,3 % | 2,5 mil. RON | |
| 11 | 11.PREVAST INFO SRL▲ 122 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 4,6 mil. RON▲ 1.441,2 % | ▲ 1.441,2 % | 1,3 mil. RON | |
| 12 | 12.NOMCRIS CONSTRUCT SRL▲ 3 | Sat Urdeşti, Comuna Dodeşti, Vaslui | 4,6 mil. RON▲ 19,1 % | ▲ 19,1 % | 608,6 K RON | |
| 13 | 13.COSVAN SRL▼ 4 | Sat Gara Banca, Comuna Banca, Vaslui | 4,3 mil. RON▼ 31,9 % | ▼ 31,9 % | 527,6 K RON | |
| 14 | 14.CHRIS CONSULTING SRL▲ 8 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 4,2 mil. RON▲ 68 % | ▲ 68 % | -1,2 mil. RON | |
| 15 | 15.ELBOMIR SRL▲ 5 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 3,7 mil. RON▲ 36,7 % | ▲ 36,7 % | 1,1 mil. RON | |
| 16 | 16.CIVIL PROIECT SRL▲ 10 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 3,5 mil. RON▲ 50 % | ▲ 50 % | 1,1 mil. RON | |
| 17 | 17.GMT-EVALUARI SI CONSULTANTA SRL▲ 1 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 3,2 mil. RON▲ 5,5 % | ▲ 5,5 % | 211,7 K RON | |
| 18 | 18.SERV-VET IMPEX SRL▲ 19 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 3,2 mil. RON▲ 137 % | ▲ 137 % | 2,1 mil. RON | |
| 19 | 19.JULY EXPERT CONSULTING SRL▲ 4 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 2,7 mil. RON▲ 10,9 % | ▲ 10,9 % | 1,2 mil. RON | |
| 20 | 20.DESIGN PROJECTS SOLUTIONS S.R.L.▼ 1 | Sat Mânjeşti, Comuna Muntenii de Jos, Vaslui | 2,6 mil. RON▼ 10,1 % | ▼ 10,1 % | 45 K RON | |
| 21 | 21.NOVACORP DIGITAL S.R.L.▲ 4 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 2,6 mil. RON▲ 11,4 % | ▲ 11,4 % | 2,1 mil. RON | |
| 22 | 22.MEDIA INVEST EXPRESS S.R.L.▲ 6 | Municipiul Huşi, Vaslui | 2,5 mil. RON▲ 17,4 % | ▲ 17,4 % | 375,5 K RON | |
| 23 | 23.PUCU VET SRL▼ 2 | Municipiul Huşi, Vaslui | 2,5 mil. RON▼ 3,8 % | ▼ 3,8 % | 442,1 K RON | |
| 24 | 24.ELMA RECORDINGS S.R.L.▲ 10 | Sat Griviţa, Comuna Griviţa, Vaslui | 2,4 mil. RON▲ 58,9 % | ▲ 58,9 % | 1 mil. RON | |
| 25 | 25.LIRA ACTIVE CONSULTING S.R.L.▲ 477 | Sat Trestiana, Comuna Griviţa, Vaslui | 2,3 mil. RON— | — | 1,4 mil. RON | |
| 26 | 26.APIMUNT SRL▼ 15 | Sat Satu Nou, Comuna Muntenii de Sus, Vaslui | 1,9 mil. RON▼ 68,3 % | ▼ 68,3 % | 22 K RON | |
| 27 | 27.COMPANIA PROEX SRL▲ 59 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 1,8 mil. RON▲ 268,3 % | ▲ 268,3 % | 750,6 K RON | |
| 28 | 28.EDEN SRL▲ 2 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 1,8 mil. RON▲ 8,4 % | ▲ 8,4 % | 312,3 K RON | |
| 29 | 29.SPECIALISTUL SRL▼ 2 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 1,7 mil. RON▼ 20,5 % | ▼ 20,5 % | 483,7 K RON | |
| 30 | 30.MINACIPVET S.R.L.▲ 2 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 1,7 mil. RON▲ 8,4 % | ▲ 8,4 % | 12,7 K RON | |
| 31 | 31.AUDIT EXPERTCONT SRL▲ 5 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 1,7 mil. RON▲ 14 % | ▲ 14 % | 285,7 K RON | |
| 32 | 32.MGU CONSULT S.R.L.▲ 6 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 1,4 mil. RON▲ 7,4 % | ▲ 7,4 % | 117,9 K RON | |
| 33 | 33.NILCOM SERVTRANS SRL▲ 15 | Sat Drânceni, Comuna Drânceni, Vaslui | 1,4 mil. RON▲ 37,3 % | ▲ 37,3 % | 556,5 K RON | |
| 34 | 34.SANIVET SRL▲ 6 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 1,3 mil. RON▲ 9,8 % | ▲ 9,8 % | 66,3 K RON | |
| 35 | 35.TCIAS OIL S.R.L.▲ 6 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 1,3 mil. RON▲ 7,6 % | ▲ 7,6 % | 13,2 K RON | |
| 36 | 36.AUTOCAZACU S.R.L.▲ 18 | Sat Satu Nou, Comuna Soleşti, Vaslui | 1,3 mil. RON▲ 53,7 % | ▲ 53,7 % | 108,7 K RON | |
| 37 | 37.ILAROPEC S.R.L.▼ 6 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 1,2 mil. RON▼ 22,9 % | ▼ 22,9 % | 479,6 K RON | |
| 38 | 38.AKANION S.R.L.▲ 37 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 1,2 mil. RON▲ 98,4 % | ▲ 98,4 % | 191,8 K RON | |
| 39 | 39.SILVAPAS PROIECT S.R.L.▲ 4 | Municipiul Huşi, Vaslui | 1,1 mil. RON▼ 6,1 % | ▼ 6,1 % | 670,4 K RON | |
| 40 | 40.ARCA PREVENT SRL▲ 7 | Loc. Negreşti, Oraş Negreşti, Vaslui | 1,1 mil. RON▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | 197,3 K RON | |
| 41 | 41.MEGABIZ SRL▲ 1 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 1,1 mil. RON▼ 11,5 % | ▼ 11,5 % | 337,7 K RON | |
| 42 | 42.SOLID SERVICE CONSTRUCT S.R.L.▲ 13 | Municipiul Huşi, Vaslui | 1 mil. RON▲ 23,7 % | ▲ 23,7 % | 414,2 K RON | |
| 43 | 43.SOLVET S.R.L.▲ 30 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 1 mil. RON▲ 68,1 % | ▲ 68,1 % | 78,7 K RON | |
| 44 | 44.INFOMASS-LORENS SRL▲ 1 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 1 mil. RON▼ 3 % | ▼ 3 % | 380,1 K RON | |
| 45 | 45.SOVCADLEX SRL▲ 14 | Municipiul Huşi, Vaslui | 977,8 K RON▲ 38,7 % | ▲ 38,7 % | 150,1 K RON | |
| 46 | 46.FLAMENGO CONSULTING SRL▲ 108 | Sat Băcani, Comuna Băcani, Vaslui | 975 K RON▲ 247,9 % | ▲ 247,9 % | 733,2 K RON | |
| 47 | 47.INFOCONSULTECH S.R.L.▲ 30 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 932,3 K RON▲ 63,8 % | ▲ 63,8 % | 617,6 K RON | |
| 48 | 48.NIKON PROIECT S.R.L.▼ 24 | Municipiul Huşi, Vaslui | 903,3 K RON▼ 62,2 % | ▼ 62,2 % | 681,1 K RON | |
| 49 | 49.DORIDANIFARM SRL= | Municipiul Huşi, Vaslui | 899,1 K RON▼ 7,9 % | ▼ 7,9 % | -19,2 K RON | |
| 50 | 50.FINEUROCONT SRL▲ 10 | Municipiul Huşi, Vaslui | 853,2 K RON▲ 22 % | ▲ 22 % | 348,8 K RON | |
| 51 | 51.NAȘU'STUDIOMEDIA S.R.L.nou | Sat Suseni, Comuna Băcani, Vaslui | 838,8 K RON— | — | — | 465,2 K RON |
| 52 | 52.SMART&PASSIVE HOUSE S.R.L.▲ 45 | Municipiul Huşi, Vaslui | 833,9 K RON▲ 93,3 % | ▲ 93,3 % | 11,5 K RON | |
| 53 | 53.TIO CONSULTING S.R.L.▼ 7 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 830,2 K RON▼ 18,8 % | ▼ 18,8 % | 741,6 K RON | |
| 54 | 54.DUPLICOM GRUP SRL▲ 39 | Sat Cănţălăreşti, Comuna Ştefan cel Mare, Vaslui | 816,2 K RON▲ 78,4 % | ▲ 78,4 % | 262,1 K RON | |
| 55 | 55.URGOVET SRL▲ 11 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 813,2 K RON▲ 25,4 % | ▲ 25,4 % | 196 K RON | |
| 56 | 56.POLIGON VIRTUAL SRL▲ 2 | Sat Crasna, Comuna Albeşti, Vaslui | 806,4 K RON▲ 10,2 % | ▲ 10,2 % | 326 K RON | |
| 57 | 57.IGNITE EVENTS PRODUCTION S.R.L.▼ 40 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 781,7 K RON▼ 76,7 % | ▼ 76,7 % | 207 K RON | |
| 58 | 58.BIOVET SRL▼ 6 | Sat Tanacu, Comuna Tanacu, Vaslui | 773,8 K RON▼ 14,7 % | ▼ 14,7 % | 140,4 K RON | |
| 59 | 59.WHITE H MEDIA S.R.L.▲ 19 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 750,2 K RON▲ 38,1 % | ▲ 38,1 % | 521,5 K RON | |
| 60 | 60.MILAN EXPERT SRL▼ 10 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 735,8 K RON▼ 24,4 % | ▼ 24,4 % | 109,2 K RON | |
| 61 | 61.EVENTTECH LABS S.R.L.▲ 62 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 730,4 K RON▲ 119,5 % | ▲ 119,5 % | 482,1 K RON | |
| 62 | 62.EUROEST URBAN PLANNING S.R.L.▲ 12 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 716,2 K RON▲ 19,6 % | ▲ 19,6 % | 225,7 K RON | |
| 63 | 63.SANTEANIMAVET SRL▲ 9 | Sat Satu Nou, Comuna Muntenii de Sus, Vaslui | 714,7 K RON▲ 17,7 % | ▲ 17,7 % | 437,7 K RON | |
| 64 | 64.PHOTODAB S.R.L.▲ 56 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 712,2 K RON▲ 109,7 % | ▲ 109,7 % | 491,1 K RON | |
| 65 | 65.PREVENT SERV SRL▼ 12 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 705,7 K RON▼ 21,8 % | ▼ 21,8 % | 98,5 K RON | |
| 66 | 66.SOREX TOP SRL▼ 5 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 686,2 K RON▼ 1,3 % | ▼ 1,3 % | 194,4 K RON | |
| 67 | 67.IKEPET SRL▲ 4 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 681,3 K RON▲ 11,7 % | ▲ 11,7 % | 79,8 K RON | |
| 68 | 68.CHIPER CONSTRUCT SRL▲ 76 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 678 K RON▲ 133,7 % | ▲ 133,7 % | 524,5 K RON | |
| 69 | 69.ECO EVALUATION S.R.L.▲ 292 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 672,8 K RON▲ 862,6 % | ▲ 862,6 % | 586,6 K RON | |
| 70 | 70.AUTONOVATEST S.R.L.▼ 19 | Sat Trestiana, Comuna Griviţa, Vaslui | 668,6 K RON▼ 26,9 % | ▼ 26,9 % | 82 K RON | |
| 71 | 71.GAMITEH SRLnou | Sat Simila, Comuna Zorleni, Vaslui | 664,5 K RON▲ 10,5 % | ▲ 10,5 % | 18,2 K RON | |
| 72 | 72.MKM CONSULT PROIECT AUDIT SRL▼ 16 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 654,9 K RON▼ 20,8 % | ▼ 20,8 % | 185,5 K RON | |
| 73 | 73.ADVISOR TAX EXPERT SRL▲ 11 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 654,6 K RON▲ 31,5 % | ▲ 31,5 % | 86,7 K RON | |
| 74 | 74.PROCONTA EXPERT SRL▲ 14 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 637,7 K RON▲ 30,6 % | ▲ 30,6 % | 263,3 K RON | |
| 75 | 75.FOCAVET SRL▼ 8 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 620,4 K RON▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | 81,6 K RON | |
| 76 | 76.C&M CONTEXAUDIT SRL▲ 27 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 617,5 K RON▲ 49,7 % | ▲ 49,7 % | 398,5 K RON | |
| 77 | 77.PROSPERTRANS SRL▼ 33 | Sat Sălcioara, Comuna Banca, Vaslui | 616,2 K RON▼ 44,4 % | ▼ 44,4 % | 228,6 K RON | |
| 78 | 78.AKKA CONSULT SRL▼ 39 | Sat Râşeşti, Comuna Drânceni, Vaslui | 572,2 K RON▼ 54,1 % | ▼ 54,1 % | 94,9 K RON | |
| 79 | 79.TERRA ASIST S.R.L.▲ 29 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 566,1 K RON▲ 42,2 % | ▲ 42,2 % | 180,4 K RON | |
| 80 | 80.ZATA TOP CONSULT S.R.L.▲ 24 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 553,7 K RON▲ 34,7 % | ▲ 34,7 % | 66,4 K RON | |
| 81 | 81.ANIMA PROJECT SRL▲ 46 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 550,8 K RON▲ 73,9 % | ▲ 73,9 % | 249,5 K RON | |
| 82 | 82.MUNCAD CONSULT S.R.L.▲ 60 | Sat Muntenii de Jos, Comuna Muntenii de Jos, Vaslui | 548,8 K RON▲ 87,8 % | ▲ 87,8 % | 405,8 K RON | |
| 83 | 83.PROHOME SRL▼ 54 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 546,5 K RON▼ 74,2 % | ▼ 74,2 % | 93,1 K RON | |
| 84 | 84.PROING SERV SRL▲ 22 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 519,7 K RON▲ 28,6 % | ▲ 28,6 % | 36 K RON | |
| 85 | 85.NEOHABITAT-OFFICE SRL▼ 17 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 510,8 K RON▼ 17,3 % | ▼ 17,3 % | 63 K RON | |
| 86 | 86.REB-GLOBAL INVEST SRL▲ 254 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 508 K RON▲ 510,5 % | ▲ 510,5 % | 384,9 K RON | |
| 87 | 87.TIPARTOS SRL▲ 219 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 506,3 K RON▲ 370,7 % | ▲ 370,7 % | 425,2 K RON | |
| 88 | 88.MEDIVET AMN SRL▲ 90 | Loc. Murgeni, Oraş Murgeni, Vaslui | 500,9 K RON▲ 109,1 % | ▲ 109,1 % | 6,9 K RON | |
| 89 | 89.PLANYX SRL▼ 24 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 496,6 K RON▼ 26 % | ▼ 26 % | 7,9 K RON | |
| 90 | 90.VIZACAD EXPERT SRL▲ 45 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 493,5 K RON▲ 66,2 % | ▲ 66,2 % | 291,9 K RON | |
| 91 | 91.CONTAB HUŞI SRL▲ 9 | Municipiul Huşi, Vaslui | 492 K RON▲ 18,6 % | ▲ 18,6 % | 59,2 K RON | |
| 92 | 92.TOMOROV SERVICII INTERMEDIERI SRL▲ 83 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 491 K RON▲ 100,6 % | ▲ 100,6 % | 343,3 K RON | |
| 93 | 93.NOCTICON CONSULTING SRL▲ 24 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 487,8 K RON▲ 41,6 % | ▲ 41,6 % | 266,3 K RON | |
| 94 | 94.PUBLIVAS S.R.L.▼ 15 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 485,7 K RON▼ 10,4 % | ▼ 10,4 % | 25,2 K RON | |
| 95 | 95.EYED PROJECT S.R.L.▼ 32 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 482 K RON▼ 29,5 % | ▼ 29,5 % | 213,1 K RON | |
| 96 | 96.PRESTCONSULT SRL▲ 11 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 470,9 K RON▲ 17,4 % | ▲ 17,4 % | 198 K RON | |
| 97 | 97.NEXT DESIGN SRL▲ 37 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 470,8 K RON▲ 58,5 % | ▲ 58,5 % | 242,5 K RON | |
| 98 | 98.DAX TECHNOLOGY S.R.L.▲ 199 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 466,4 K RON▲ 289 % | ▲ 289 % | 313,3 K RON | |
| 99 | 99.MOBIMAR EXPERT PROIECTARE SRL▼ 12 | Municipiul Huşi, Vaslui | 464,1 K RON▼ 5,7 % | ▼ 5,7 % | 10,6 K RON | |
| 100 | 100.TECHDRAFT ENGINEERING S.R.L.nou | Sat Iveşti, Comuna Iveşti, Vaslui | 457,8 K RON— | — | — | 412,8 K RON |
Codurile CAEN din activități profesionale — Vaslui
CAEN 7500
Activități veterinare
81 firme · 593,7 mil. RON
CAEN 7112
Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
126 firme · 51,1 mil. RON
CAEN 7311
Activități ale agențiilor de publicitate
53 firme · 44,4 mil. RON
CAEN 7022
Activități de consultanță pentru afaceri și management
54 firme · 20,7 mil. RON
CAEN 6920
Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
64 firme · 15,9 mil. RON
CAEN 7120
Activități de testări și analize tehnice
35 firme · 13,6 mil. RON
CAEN 7020
Activități de consultanță în afaceri și management
18 firme · 12,5 mil. RON
CAEN 7420
Activități fotografice
36 firme · 10,3 mil. RON
CAEN 7111
Activități de arhitectură
35 firme · 6,7 mil. RON
CAEN 7490
Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
19 firme · 4,9 mil. RON
CAEN 7430
Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
12 firme · 2,3 mil. RON
CAEN 7410
Activități de design specializat
19 firme · 2,3 mil. RON
CAEN 7499
Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
5 firme · 612,5 K RON
CAEN 7411
Activități de design industrial și vestimentar
2 firme · 374,6 K RON
CAEN 7412
Design grafic și activități de comunicare vizuală
3 firme · 367,2 K RON
CAEN 6910
Activități juridice
4 firme · 255,3 K RON
CAEN 7414
Alte activități de design specializat
1 firme · 174,6 K RON
CAEN 7021
Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
4 firme · 154 K RON
CAEN 7320
Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
5 firme · 139,9 K RON
CAEN 7312
Servicii de reprezentare media
2 firme · 65,6 K RON
CAEN 7219
Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
2 firme · 27,8 K RON