Top 100 firme — Activități profesionale, Suceava după datorii în 2020
1.237 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 87,5 mil. RON. Pragul de intrare în top este 292,4 K RON, iar liderul atinge 5,8 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Datorii | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.HELMI-VET SRL▲ 2 | Sat Volovăţ, Comuna Volovăţ, Suceava | 5,8 mil. RON▲ 19,9 % | ▲ 19,9 % | 625,3 K RON | |
| 2 | 2.ASSIST SOFTWARE SRL▼ 1 | Municipiul Suceava, Suceava | 5,4 mil. RON▲ 3 % | ▲ 3 % | 5,1 mil. RON | |
| 3 | 3.TORINCONSTRUCT SRL▼ 1 | Sat Volovăţ, Comuna Volovăţ, Suceava | 4,2 mil. RON▼ 18,5 % | ▼ 18,5 % | -12,2 K RON | |
| 4 | 4.ROAD DESIGN ASP SRL= | Oraş Broşteni, Suceava | 3,2 mil. RON▼ 23,3 % | ▼ 23,3 % | 2 K RON | |
| 5 | 5.TRANS RUBY SRLnou | Oraş Milişăuţi, Suceava | 3,1 mil. RON▲ 40,4 % | ▲ 40,4 % | 963,6 K RON | |
| 6 | 6.MOLDPROIECT-ASD SRL▲ 4 | Municipiul Suceava, Suceava | 2,9 mil. RON▲ 60,5 % | ▲ 60,5 % | 825,1 K RON | |
| 7 | 7.DENSON IMPEX SRL▼ 1 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 2,4 mil. RON▼ 10,6 % | ▼ 10,6 % | 199,2 K RON | |
| 8 | 8.BRADO AGRI S.R.L.▲ 1 | Sat Văşcăuţi, Comuna Muşeniţa, Suceava | 2,3 mil. RON▲ 25 % | ▲ 25 % | 147,9 K RON | |
| 9 | 9.EXTRAVAGANZ SRL▲ 25 | Municipiul Suceava, Suceava | 1,8 mil. RON▲ 170,9 % | ▲ 170,9 % | 324,7 K RON | |
| 10 | 10.CADRAN PROD SRL▲ 13 | Municipiul Suceava, Suceava | 1,6 mil. RON▲ 86,6 % | ▲ 86,6 % | 306,1 K RON | |
| 11 | 11.PROIECT BUCOVINA SA= | Municipiul Suceava, Suceava | 1,5 mil. RON▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | 654 RON | |
| 12 | 12.PUBLITRAD SRL▲ 1 | Sat Boteşti, Comuna Horodniceni, Suceava | 1,5 mil. RON▲ 7 % | ▲ 7 % | 658,9 K RON | |
| 13 | 13.ALL TAXES CONSULTING S.R.L.nou | Sat Bosanci, Comuna Bosanci, Suceava | 1,5 mil. RON— | — | 1,1 mil. RON | |
| 14 | 14.TOTAL MAPINVENT S.R.L.▲ 16 | Municipiul Suceava, Suceava | 1,3 mil. RON▲ 75,2 % | ▲ 75,2 % | 777,7 K RON | |
| 15 | 15.ALBIN - SUCEAVA SRL▼ 1 | Municipiul Suceava, Suceava | 1,3 mil. RON▼ 1,4 % | ▼ 1,4 % | 2,8 K RON | |
| 16 | 16.TEST PRIMA INSPECT SRL▼ 1 | Municipiul Suceava, Suceava | 1,3 mil. RON▲ 2,2 % | ▲ 2,2 % | 4,9 K RON | |
| 17 | 17.CAMPERO S.R.L.▲ 28 | Municipiul Suceava, Suceava | 1,2 mil. RON▲ 106,9 % | ▲ 106,9 % | 209,9 K RON | |
| 18 | 18.ANDOR INTERNATIONAL SRL▼ 6 | Sat Ipoteşti, Comuna Ipoteşti, Suceava | 1,2 mil. RON▼ 14,4 % | ▼ 14,4 % | 632,9 K RON | |
| 19 | 19.RO.MAR CONSULTING & SERVICES SRL▲ 208 | Sat Sfântu Ilie, Comuna Şcheia, Suceava | 1,1 mil. RON▲ 1.027 % | ▲ 1.027 % | 541,3 K RON | |
| 20 | 20.GRAFFITI PRINT SRL▲ 7 | Sat Vicovu de Jos, Comuna Vicovu de Jos, Suceava | 1,1 mil. RON▲ 34,1 % | ▲ 34,1 % | 6,4 K RON | |
| 21 | 21.ROYAL CDV G2 SRL▲ 35 | Municipiul Suceava, Suceava | 1 mil. RON▲ 143,3 % | ▲ 143,3 % | 2,4 mil. RON | |
| 22 | 22.STIL MEDIA SRL▼ 3 | Municipiul Suceava, Suceava | 1 mil. RON▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | 1,1 mil. RON | |
| 23 | 23.MANAGEMENT ACCOUNT SRL▼ 1 | Municipiul Suceava, Suceava | 1 mil. RON▲ 13,3 % | ▲ 13,3 % | 401,8 K RON | |
| 24 | 24.MALG PROIECT SRL▲ 7 | Sat Dumbrăveni, Comuna Dumbrăveni, Suceava | 963,6 K RON▲ 26,4 % | ▲ 26,4 % | 665,8 K RON | |
| 25 | 25.AROND SRL▼ 7 | Municipiul Suceava, Suceava | 947,3 K RON▼ 7,9 % | ▼ 7,9 % | 345,4 K RON | |
| 26 | 26.DRU-PO SRL▼ 10 | Municipiul Suceava, Suceava | 878,3 K RON▼ 23,9 % | ▼ 23,9 % | 56,7 K RON | |
| 27 | 27.AZIMUT 2010 SRL▼ 1 | Sat Vereşti, Comuna Vereşti, Suceava | 870,6 K RON▲ 6,8 % | ▲ 6,8 % | 138,6 K RON | |
| 28 | 28.TOPGEOSYS SRL▲ 13 | Sat Sfântu Ilie, Comuna Şcheia, Suceava | 866 K RON▲ 38,8 % | ▲ 38,8 % | 820,6 K RON | |
| 29 | 29.MULTICONSULT EXPERT SRL▼ 4 | Sat Ipoteşti, Comuna Ipoteşti, Suceava | 831 K RON▼ 1,8 % | ▼ 1,8 % | 773,7 K RON | |
| 30 | 30.FOTA INDUSTRIAL & HORECA PROJECT S.R.L.nou | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 821,9 K RON▲ 29,5 % | ▲ 29,5 % | 10,5 K RON | |
| 31 | 31.MEVAROM IMPEX SRL▼ 11 | Sat Stroieşti, Comuna Stroieşti, Suceava | 794,7 K RON▼ 21,5 % | ▼ 21,5 % | 2,4 mil. RON | |
| 32 | 32.ADFACTORY SRL▲ 385 | Municipiul Suceava, Suceava | 794,1 K RON▲ 2.246,6 % | ▲ 2.246,6 % | 27,8 K RON | |
| 33 | 33.BRIGHT IDEA S.R.L.▲ 6 | Sat Frătăuţii Vechi, Comuna Frătăuţii Vechi, Suceava | 793,3 K RON▲ 26,1 % | ▲ 26,1 % | 189,8 K RON | |
| 34 | 34.PROMO MEDIA SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | 776,3 K RON— | — | 116 RON | |
| 35 | 35.CRL MAVAO DESIGN S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 771,9 K RON▼ 25,1 % | ▼ 25,1 % | 246,4 K RON | |
| 36 | 36.ARHIMAS STUDIO S.R.L.▲ 29 | Municipiul Suceava, Suceava | 760,5 K RON▲ 105,9 % | ▲ 105,9 % | 601,8 K RON | |
| 37 | 37.RECREX SRL▲ 29 | Municipiul Suceava, Suceava | 704,5 K RON▲ 95,8 % | ▲ 95,8 % | 135,7 K RON | |
| 38 | 38.THP ENGINEERING S.R.L.▲ 23 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 691,1 K RON▲ 78,6 % | ▲ 78,6 % | 990 K RON | |
| 39 | 39.AVENA VITA S.R.L.▼ 6 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 687,7 K RON▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | 8,4 K RON | |
| 40 | 40.HIGH PERFORMANCE CONCEPT S.R.L.= | Municipiul Suceava, Suceava | 685,1 K RON▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | 310,3 K RON | |
| 41 | 41.FOTOGRAFICA SRL▼ 3 | Municipiul Suceava, Suceava | 657 K RON▲ 4,3 % | ▲ 4,3 % | -31,5 K RON | |
| 42 | 42.ORESIAFARM SRL▼ 6 | Sat Moldoviţa, Comuna Moldoviţa, Suceava | 629,4 K RON▼ 1,6 % | ▼ 1,6 % | 58 K RON | |
| 43 | 43.TERRACAD SRL▼ 15 | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 623,4 K RON▼ 22 % | ▼ 22 % | 37,5 K RON | |
| 44 | 44.ETALON POL CONSULT S.R.L.▲ 25 | Municipiul Suceava, Suceava | 618,1 K RON▲ 79,7 % | ▲ 79,7 % | 415,7 K RON | |
| 45 | 45.ADDICTAD S.R.L.▲ 6 | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 589,8 K RON▲ 19,6 % | ▲ 19,6 % | 32,8 K RON | |
| 46 | 46.ALFALOGISTIK EUROPE S.R.L.▼ 2 | Sat Stamate, Comuna Fântânele, Suceava | 581,9 K RON▼ 1,6 % | ▼ 1,6 % | 22,5 K RON | |
| 47 | 47.ANIVO'S SRL▼ 5 | Sat Vicovu de Jos, Comuna Vicovu de Jos, Suceava | 566,7 K RON▼ 6,8 % | ▼ 6,8 % | -327,1 K RON | |
| 48 | 48.WARESO PROD SRL▼ 11 | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | 566,6 K RON▼ 11,3 % | ▼ 11,3 % | 339,4 K RON | |
| 49 | 49.SEMCIP SERVICE SRL▲ 14 | Municipiul Suceava, Suceava | 551 K RON▲ 46,5 % | ▲ 46,5 % | 20,8 K RON | |
| 50 | 50.LOOKART SRL▼ 15 | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 528,9 K RON▼ 18,6 % | ▼ 18,6 % | 69,5 K RON | |
| 51 | 51.OFFICE EXPERT SRL▲ 29 | Municipiul Suceava, Suceava | 518,2 K RON▲ 61,2 % | ▲ 61,2 % | 7,1 K RON | |
| 52 | 52.LUANLI COM S.R.L.▲ 2 | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | 487,6 K RON▲ 8,1 % | ▲ 8,1 % | 21,6 K RON | |
| 53 | 53.NORD VET SRL▼ 7 | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 466,7 K RON▼ 18,3 % | ▼ 18,3 % | 4,9 K RON | |
| 54 | 54.KAON PRODUCTION S.R.L.▼ 4 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 456,6 K RON▼ 8,7 % | ▼ 8,7 % | 216,9 K RON | |
| 55 | 55.IMPO CONSTRUCT SRL▼ 8 | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | 456,4 K RON▼ 17,4 % | ▼ 17,4 % | 40 K RON | |
| 56 | 56.TRAINING & CONSULTING GROUP SRL▲ 6 | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | 452,7 K RON▲ 17,2 % | ▲ 17,2 % | 299,1 K RON | |
| 57 | 57.MANAGER ADFIN CONSULTING SRL▼ 9 | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | 452,1 K RON▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | -3,2 K RON | |
| 58 | 58.PREMIUM VET S.R.L.= | Sat Ipoteşti, Comuna Ipoteşti, Suceava | 451,9 K RON▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 13,1 K RON | |
| 59 | 59.VISIONDEL CONSULTING SRL▼ 6 | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | 449,6 K RON▼ 4,2 % | ▼ 4,2 % | 27,9 K RON | |
| 60 | 60.CIPEXCONT S.R.L.▲ 840 | Sat Buda, Comuna Râşca, Suceava | 448,7 K RON▲ 20.587,9 % | ▲ 20.587,9 % | -308,5 K RON | |
| 61 | 61.CRISCONTA SRL▲ 35 | Sat Ipoteşti, Comuna Ipoteşti, Suceava | 445,4 K RON▲ 61,5 % | ▲ 61,5 % | 349 K RON | |
| 62 | 62.NANA FOTO SRL▲ 5 | Municipiul Suceava, Suceava | 427,9 K RON▲ 19 % | ▲ 19 % | -51,7 K RON | |
| 63 | 63.VETEO S.R.L.▲ 16 | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | 425,3 K RON▲ 31,2 % | ▲ 31,2 % | 123,5 K RON | |
| 64 | 64.MAGIC ADVERTISING SRL▼ 5 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 424,8 K RON▲ 6,9 % | ▲ 6,9 % | 76,6 K RON | |
| 65 | 65.EURO MARKETING SRL▼ 5 | Sat Straja, Comuna Straja, Suceava | 420,4 K RON▲ 7,2 % | ▲ 7,2 % | 492 RON | |
| 66 | 66.COPROMEN SOLUTIONS S.R.L.▲ 26 | Municipiul Suceava, Suceava | 416,9 K RON▲ 47 % | ▲ 47 % | 184 K RON | |
| 67 | 67.DINAMIC FIRE PROTECTION S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 414,7 K RON— | — | 0 RON | |
| 68 | 68.PROIECT AIC S.R.L.▼ 16 | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | 409,8 K RON▼ 12,9 % | ▼ 12,9 % | 645,7 K RON | |
| 69 | 69.ASCONT EXPERT SRL▼ 37 | Municipiul Suceava, Suceava | 405,7 K RON▼ 44 % | ▼ 44 % | 3,1 K RON | |
| 70 | 70.BEST COWS SRL▼ 27 | Sat Sadova, Comuna Sadova, Suceava | 400,2 K RON▼ 34,1 % | ▼ 34,1 % | 107,9 K RON | |
| 71 | 71.GEOSIT SA▼ 22 | Municipiul Suceava, Suceava | 398 K RON▼ 24,5 % | ▼ 24,5 % | 783 RON | |
| 72 | 72.CLEVIT SRL▼ 2 | Municipiul Suceava, Suceava | 396,2 K RON▲ 15,3 % | ▲ 15,3 % | 212 K RON | |
| 73 | 73.DOIMAN SRL▲ 146 | Municipiul Suceava, Suceava | 395,6 K RON▲ 285,5 % | ▲ 285,5 % | 314,5 K RON | |
| 74 | 74.COMPAS STUDIO SRL▼ 6 | Loc. Siret, Oraş Siret, Suceava | 385,4 K RON▲ 10,8 % | ▲ 10,8 % | -72,9 K RON | |
| 75 | 75.MAGISTER - SERVICII PENTRU SECURITATEA MUNCII SRL= | Municipiul Suceava, Suceava | 382,1 K RON▲ 15,7 % | ▲ 15,7 % | -40,7 K RON | |
| 76 | 76.G & G PRODUCTION S.R.L.▼ 55 | Sat Iacobeni, Comuna Iacobeni, Suceava | 373,6 K RON▼ 59,5 % | ▼ 59,5 % | 52,7 K RON | |
| 77 | 77.FORESTCERT CONSULTING S.R.L.▲ 30 | Sat Podeni, Comuna Buneşti, Suceava | 372,2 K RON▲ 48,5 % | ▲ 48,5 % | 557 K RON | |
| 78 | 78.CALMAC SOLUTIONS S.R.L.▲ 697 | Municipiul Suceava, Suceava | 369 K RON▲ 7.180,2 % | ▲ 7.180,2 % | 892,4 K RON | |
| 79 | 79.VALURO PROIECT S.R.L.▲ 330 | Municipiul Suceava, Suceava | 368,5 K RON▲ 950 % | ▲ 950 % | 2,3 mil. RON | |
| 80 | 80.DE FRUMU SRL▲ 1 | Municipiul Suceava, Suceava | 363,5 K RON▲ 20,1 % | ▲ 20,1 % | -57,5 K RON | |
| 81 | 81.AVANTEC PROTECT SERVICE SRL▲ 28 | Sat Dragomirna, Comuna Mitocu Dragomirnei, Suceava | 358,6 K RON▲ 46 % | ▲ 46 % | 270,1 K RON | |
| 82 | 82.AVENSIS COMPANY SRL▼ 6 | Municipiul Suceava, Suceava | 355,3 K RON▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | 203,3 K RON | |
| 83 | 83.NEOACTIV SRL▲ 83 | Municipiul Suceava, Suceava | 345,2 K RON▲ 141,9 % | ▲ 141,9 % | 1 mil. RON | |
| 84 | 84.ES-DESIGN SRL▲ 4 | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | 337,4 K RON▲ 15,1 % | ▲ 15,1 % | -49,2 K RON | |
| 85 | 85.RAMAVET S.R.L.nou | Sat Baia, Comuna Baia, Suceava | 331,3 K RON— | — | 57,5 K RON | |
| 86 | 86.GLOBAL TOPEXPERT S.R.L.▲ 187 | Sat Sfântu Ilie, Comuna Şcheia, Suceava | 331 K RON▲ 349 % | ▲ 349 % | -64,8 K RON | |
| 87 | 87.VESTIMPEX SRL▲ 6 | Municipiul Suceava, Suceava | 323,7 K RON▲ 14,2 % | ▲ 14,2 % | -18,7 K RON | |
| 88 | 88.BONIVET SRL▲ 31 | Sat Botoşana, Comuna Botoşana, Suceava | 322,6 K RON▲ 43,3 % | ▲ 43,3 % | 78,6 K RON | |
| 89 | 89.REGIONAL CONSULTING SRL▼ 4 | Municipiul Suceava, Suceava | 321 K RON▲ 8,6 % | ▲ 8,6 % | 2 mil. RON | |
| 90 | 90.CONTPRO SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | 320,5 K RON— | — | — | 0 RON |
| 91 | 91.ZARKO DAMASO PROD SERV ACTIV S.R.L.▲ 146 | Sat Ruşii-Mănăstioara, Comuna Udeşti, Suceava | 318,7 K RON▲ 235,5 % | ▲ 235,5 % | 77 K RON | |
| 92 | 92.VET EXPERT SRL▼ 14 | Municipiul Suceava, Suceava | 313,3 K RON▼ 3,4 % | ▼ 3,4 % | -43,3 K RON | |
| 93 | 93.NORTH-BEST SRL▼ 29 | Municipiul Suceava, Suceava | 311,9 K RON▼ 15,8 % | ▼ 15,8 % | 18,6 K RON | |
| 94 | 94.VETDOCTOR SRL▲ 526 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 304,7 K RON▲ 2.575,9 % | ▲ 2.575,9 % | 50 K RON | |
| 95 | 95.TEDLEX EXPERT S.R.L.▲ 597 | Municipiul Suceava, Suceava | 304,5 K RON▲ 3.776,4 % | ▲ 3.776,4 % | 133,9 K RON | |
| 96 | 96.BUSINESS SENS SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | 298,2 K RON▲ 8,8 % | ▲ 8,8 % | 512,2 K RON | |
| 97 | 97.ALESSIA LINE SRL▲ 13 | Municipiul Suceava, Suceava | 297,4 K RON▲ 21,2 % | ▲ 21,2 % | 171,2 K RON | |
| 98 | 98.INTERNATIONAL ADVANCED TECHNOLOGY SRL▲ 8 | Municipiul Suceava, Suceava | 295,9 K RON▲ 14,7 % | ▲ 14,7 % | 97,5 K RON | |
| 99 | 99.VASNIDIA COM SRL▼ 12 | Sat Dolheştii Mici, Comuna Dolheşti, Suceava | 295,2 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 100 | 100.AUTOEURO TRANS SRL▼ 18 | Sat Mănăstirea Humorului, Comuna Mănăstirea Humorului, Suceava | 292,4 K RON▼ 3,1 % | ▼ 3,1 % | -6,4 K RON |
Codurile CAEN din activități profesionale — Suceava
CAEN 7112
Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
376 firme · 164,4 mil. RON
CAEN 7210
Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
6 firme · 115 mil. RON
CAEN 7311
Activități ale agențiilor de publicitate
173 firme · 84,9 mil. RON
CAEN 6920
Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
210 firme · 79,4 mil. RON
CAEN 7500
Activități veterinare
115 firme · 65,4 mil. RON
CAEN 7022
Activități de consultanță pentru afaceri și management
178 firme · 64,6 mil. RON
CAEN 7120
Activități de testări și analize tehnice
45 firme · 25,6 mil. RON
CAEN 7020
Activități de consultanță în afaceri și management
58 firme · 25,3 mil. RON
CAEN 7111
Activități de arhitectură
102 firme · 25,1 mil. RON
CAEN 7490
Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
58 firme · 11,9 mil. RON
CAEN 7410
Activități de design specializat
58 firme · 11,9 mil. RON
CAEN 7420
Activități fotografice
93 firme · 7 mil. RON
CAEN 7430
Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
27 firme · 6,9 mil. RON
CAEN 7499
Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
24 firme · 4,6 mil. RON
CAEN 7312
Servicii de reprezentare media
9 firme · 2,4 mil. RON
CAEN 7320
Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
7 firme · 1,8 mil. RON
CAEN 7414
Alte activități de design specializat
9 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 7219
Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
5 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 7413
Activități de design de interior
7 firme · 1 mil. RON
CAEN 7021
Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
5 firme · 987,2 K RON
CAEN 7412
Design grafic și activități de comunicare vizuală
4 firme · 887,8 K RON
CAEN 6910
Activități juridice
9 firme · 691,9 K RON
CAEN 7220
Cercetare- dezvoltare în științe sociale și umaniste
2 firme · 547,6 K RON
CAEN 7010
Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate
1 firme · 185,4 K RON
CAEN 7411
Activități de design industrial și vestimentar
1 firme · 83,6 K RON