Top 100 firme — Activități profesionale, Suceava după lichiditate ridicată în 2025
798 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 6,3×, iar liderul atinge 105,6×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.UBUD CREATORS S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 105,6×▼ 47,2 % | ▼ 47,2 % | 21,4 K RON | |
| 2 | 2.ATIREK C.G.L. S.R.L.▲ 9 | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 44×▲ 76,4 % | ▲ 76,4 % | 266,6 K RON | |
| 3 | 3.ADVANTAGE CONSULTING RO S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 39,2×— | — | — | 525,4 K RON |
| 4 | 4.SIMPREST SRL▼ 2 | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | 37,7×▼ 59,7 % | ▼ 59,7 % | 457,8 K RON | |
| 5 | 5.GURESCU ADRIAN CONSULT S.R.L.nou | Sat Clit, Comuna Arbore, Suceava | 36,4×▼ 55,7 % | ▼ 55,7 % | 283 K RON | |
| 6 | 6.DORNA INSTAL PROIECT S.R.L.nou | Sat Dorna-Arini, Comuna Dorna-Arini, Suceava | 34,2×▲ 7,4 % | ▲ 7,4 % | 261,2 K RON | |
| 7 | 7.ARHITECTURA-GRAFICA-DESIGN SRL▲ 46 | Municipiul Suceava, Suceava | 27,2×▲ 137,3 % | ▲ 137,3 % | 11 K RON | |
| 8 | 8.ALFA VET SRL▲ 8 | Sat Pîrteştii de Sus, Comuna Cacica, Suceava | 23,3×▲ 19,2 % | ▲ 19,2 % | 26,6 K RON | |
| 9 | 9.HARTER PALING S.R.L.▲ 16 | Municipiul Suceava, Suceava | 22,3×▲ 37,1 % | ▲ 37,1 % | 467 K RON | |
| 10 | 10.CRISPROF CONSULTING S.R.L.▲ 26 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 21,9×▲ 55,1 % | ▲ 55,1 % | 95,6 K RON | |
| 11 | 11.MZPBRANDVIBE S.R.L.nou | Sat Dănila, Comuna Dărmăneşti, Suceava | 19,6×▲ 32,5 % | ▲ 32,5 % | 491,8 K RON | |
| 12 | 12.FIELD STAR ZONA IASI S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 18,6×— | — | — | 428,1 K RON |
| 13 | 13.EXPERT CONTASIM SRL▲ 41 | Sat Tişăuţi, Comuna Ipoteşti, Suceava | 17,6×▲ 56,3 % | ▲ 56,3 % | 192,6 K RON | |
| 14 | 14.RONAT ENGINEERING S.R.L.▲ 442 | Municipiul Suceava, Suceava | 17,5×▲ 1.074,5 % | ▲ 1.074,5 % | 107,2 K RON | |
| 15 | 15.CV SERVICES & CONSULTING S.R.L.nou | Sat Ipoteşti, Comuna Ipoteşti, Suceava | 16,7×▲ 9,2 % | ▲ 9,2 % | 157,4 K RON | |
| 16 | 16.RREF CONSULTING S.R.L.▲ 21 | Municipiul Suceava, Suceava | 16,7×▲ 18,4 % | ▲ 18,4 % | 202,4 K RON | |
| 17 | 17.MELANY SRL▲ 45 | Sat Ipoteşti, Comuna Ipoteşti, Suceava | 16,4×▲ 57,5 % | ▲ 57,5 % | 24,7 K RON | |
| 18 | 18.TAX EXPERT OFFICE S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 16,4×▼ 52 % | ▼ 52 % | 243 K RON | |
| 19 | 19.GASICONT SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | 15,8×▼ 27,6 % | ▼ 27,6 % | 86,7 K RON | |
| 20 | 20.SUCEVICONT HOME S.R.L.▲ 142 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 15,7×▲ 216,9 % | ▲ 216,9 % | 183,4 K RON | |
| 21 | 21.PIXEL STORY GRAPHIC DESIGN S.R.L.nou | Sat Poiana Mărului, Comuna Mălini, Suceava | 15,7×▲ 55,7 % | ▲ 55,7 % | 234 K RON | |
| 22 | 22.EXPERT MGA SRL▲ 112 | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 15,1×▲ 154,5 % | ▲ 154,5 % | 32,1 K RON | |
| 23 | 23.STRADOR S.R.L.nou | Sat Dorneşti, Comuna Dorneşti, Suceava | 14,6×▼ 75 % | ▼ 75 % | 96,8 K RON | |
| 24 | 24.ENSPIRE PLUS S.R.L.▲ 88 | Sat Bilca, Comuna Bilca, Suceava | 14,4×▲ 118,4 % | ▲ 118,4 % | 196,6 K RON | |
| 25 | 25.A.M.I. PROJECT MANAGEMENT SRL▲ 133 | Loc. Siret, Oraş Siret, Suceava | 13,9×▲ 175,4 % | ▲ 175,4 % | 534,1 K RON | |
| 26 | 26.IDK STUDIO S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 13,6×▼ 50,8 % | ▼ 50,8 % | 298,3 K RON | |
| 27 | 27.ELS PROTECT SRL▲ 271 | Sat Vereşti, Comuna Vereşti, Suceava | 13,5×▲ 422,5 % | ▲ 422,5 % | 42,8 K RON | |
| 28 | 28.SERVICII PERSONAL S.R.L.▲ 105 | Sat Ipoteşti, Comuna Ipoteşti, Suceava | 13,3×▲ 122,5 % | ▲ 122,5 % | 49,6 K RON | |
| 29 | 29.TODTIGER SRL▲ 38 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 13,3×▲ 46,2 % | ▲ 46,2 % | 322,8 K RON | |
| 30 | 30.SERV CONT EXPERT SRL▼ 21 | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 13,1×▼ 53,3 % | ▼ 53,3 % | 247,5 K RON | |
| 31 | 31.STUDIO LUNGU S.R.L.▲ 42 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 12,5×▲ 41,5 % | ▲ 41,5 % | 254 K RON | |
| 32 | 32.DESIGN ART SRL▼ 5 | Municipiul Suceava, Suceava | 12,2×▼ 21,1 % | ▼ 21,1 % | -749 RON | |
| 33 | 33.HELLO STUDIO PRODUCTION S.R.L.nou | Loc. Plopeni, Oraş Salcea, Suceava | 12,1×▼ 52,8 % | ▼ 52,8 % | 185 K RON | |
| 34 | 34.ERS INVEST SRL▲ 221 | Sat Sfântu Ilie, Comuna Şcheia, Suceava | 12×▲ 288,6 % | ▲ 288,6 % | 274,3 K RON | |
| 35 | 35.ZOOHELPVET S.R.L.▲ 225 | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 11,8×▲ 289,5 % | ▲ 289,5 % | 177 K RON | |
| 36 | 36.DIAL HOME PROJECT S.R.L.nou | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 11,6×▼ 43,8 % | ▼ 43,8 % | 166,4 K RON | |
| 37 | 37.ACCERR EXPERT SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | 11,3×▼ 69,8 % | ▼ 69,8 % | 178,9 K RON | |
| 38 | 38.DASICONT EXPERT S.R.L.▲ 445 | Municipiul Suceava, Suceava | 11,3×▲ 737 % | ▲ 737 % | 166,5 K RON | |
| 39 | 39.FINANCE ASIST S.R.L.▲ 59 | Municipiul Suceava, Suceava | 11,1×▲ 55,2 % | ▲ 55,2 % | 23,2 K RON | |
| 40 | 40.DISTRIBUTION FOREVER S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 11×▼ 30,1 % | ▼ 30,1 % | 67,3 K RON | |
| 41 | 41.BEST ITP ANDREI S.R.L.▲ 300 | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 10,8×▲ 395,9 % | ▲ 395,9 % | 161 K RON | |
| 42 | 42.DUO TEAM SRL▲ 5 | Sat Sfântu Ilie, Comuna Şcheia, Suceava | 10,4×▼ 14,2 % | ▼ 14,2 % | 87,7 K RON | |
| 43 | 43.ROMPROJECT ROAD S.R.L.▲ 8 | Municipiul Suceava, Suceava | 10,4×▼ 11,8 % | ▼ 11,8 % | 323,1 K RON | |
| 44 | 44.NOTEX MEDIA S.R.L.nou | Sat Hănţeşti, Comuna Hănţeşti, Suceava | 10,3×▲ 4,3 % | ▲ 4,3 % | 88,8 K RON | |
| 45 | 45.PROTEUS SRL▲ 52 | Municipiul Suceava, Suceava | 10,2×▲ 42,1 % | ▲ 42,1 % | 1,7 K RON | |
| 46 | 46.MULTIMEDIAFACTORY S.R.L.▲ 3 | Municipiul Suceava, Suceava | 10,1×▼ 15,7 % | ▼ 15,7 % | 6,1 K RON | |
| 47 | 47.TRAIAN VET SRL▲ 521 | Sat Moldoviţa, Comuna Moldoviţa, Suceava | 10,1×▲ 908 % | ▲ 908 % | 216 K RON | |
| 48 | 48.DGI CONT S.R.L.nou | Sat Poieni-Solca, Comuna Poieni-Solca, Suceava | 10,1×▲ 2.040,4 % | ▲ 2.040,4 % | 97,8 K RON | |
| 49 | 49.ACT SUPORT S.R.L.▼ 21 | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | 10×▼ 35 % | ▼ 35 % | 133,6 K RON | |
| 50 | 50.MANAGEMENT ACCOUNT PREMIUM SOLUTIONS S.R.L.▲ 197 | Municipiul Suceava, Suceava | 10×▲ 215,8 % | ▲ 215,8 % | 16,3 K RON | |
| 51 | 51.CO ARH S.R.L.▲ 142 | Municipiul Suceava, Suceava | 10×▲ 143,3 % | ▲ 143,3 % | 128,9 K RON | |
| 52 | 52.CARAUTOTOM S.R.L.▲ 16 | Municipiul Suceava, Suceava | 9,9×▲ 10,4 % | ▲ 10,4 % | 277,9 K RON | |
| 53 | 53.LUST EXPERT SRL▲ 98 | Municipiul Suceava, Suceava | 9,8×▲ 82,8 % | ▲ 82,8 % | 1,2 mil. RON | |
| 54 | 54.DORNA EXPERTCONT S.R.L.nou | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 9,6×▼ 64,8 % | ▼ 64,8 % | 127,1 K RON | |
| 55 | 55.ALL BRAND ELEVATE S.R.L.▼ 49 | Oraş Salcea, Suceava | 9,5×▼ 72,9 % | ▼ 72,9 % | 540,6 K RON | |
| 56 | 56.SL RENEWABLE BUILDING SOLUTIONS S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 9,5×— | — | — | 172,2 K RON |
| 57 | 57.SERAGENCY S.R.L.nou | Sat Stroieşti, Comuna Stroieşti, Suceava | 9,4×— | — | 108,5 K RON | |
| 58 | 58.OPTIMVET S.R.L.▲ 20 | Sat Rotopăneşti, Comuna Horodniceni, Suceava | 9,4×▲ 11,5 % | ▲ 11,5 % | 992 RON | |
| 59 | 59.BANIVAS SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | 9,4×▲ 81,8 % | ▲ 81,8 % | 70 RON | |
| 60 | 60.EVO DESIGNERS S.R.L.▼ 1 | Sat Bursuceni, Comuna Vereşti, Suceava | 9,2×▼ 11,9 % | ▼ 11,9 % | 50,9 K RON | |
| 61 | 61.HEXAGON PROIECT S.R.L.▼ 17 | Municipiul Suceava, Suceava | 9,1×▼ 26,9 % | ▼ 26,9 % | 51,8 K RON | |
| 62 | 62.CONTEX CONSULTING SRL▼ 32 | Municipiul Suceava, Suceava | 9×▼ 41,2 % | ▼ 41,2 % | 28,6 K RON | |
| 63 | 63.ADDVANCES PROFESIONAL S.R.L.▼ 51 | Municipiul Suceava, Suceava | 9×▼ 62,3 % | ▼ 62,3 % | 301,2 K RON | |
| 64 | 64.AUTODEN S.R.L.▼ 51 | Municipiul Suceava, Suceava | 9×▼ 56,5 % | ▼ 56,5 % | 508,9 K RON | |
| 65 | 65.TOM VET FARM SRL▲ 38 | Loc. Siret, Oraş Siret, Suceava | 8,9×▲ 28,3 % | ▲ 28,3 % | 44,6 K RON | |
| 66 | 66.SLAINTE SOLUTIONS S.R.L.▼ 45 | Municipiul Suceava, Suceava | 8,5×▼ 52,4 % | ▼ 52,4 % | 421,1 K RON | |
| 67 | 67.BOG SV ART S.R.L.nou | Sat Ipoteşti, Comuna Ipoteşti, Suceava | 8,3×— | — | — | 130,3 K RON |
| 68 | 68.EUROPEAN ADVERTISING NETWORK SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | 8,2×▼ 29,8 % | ▼ 29,8 % | 119 K RON | |
| 69 | 69.ELM TEHNIC CONSULTING S.R.L.▲ 353 | Sat Lisaura, Comuna Ipoteşti, Suceava | 8,1×▲ 390,9 % | ▲ 390,9 % | 741 K RON | |
| 70 | 70.VET-CMC SRL▲ 23 | Sat Coşna, Comuna Coşna, Suceava | 8,1×▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 43,2 K RON | |
| 71 | 71.TEOGEOTOP S.R.L.▲ 45 | Sat Ipoteşti, Comuna Ipoteşti, Suceava | 7,9×▲ 23,8 % | ▲ 23,8 % | -118,7 K RON | |
| 72 | 72.TESERACT PROIECT S.R.L.▲ 162 | Sat Dragomirna, Comuna Mitocu Dragomirnei, Suceava | 7,9×▲ 133,3 % | ▲ 133,3 % | 91,6 K RON | |
| 73 | 73.OBLIVIOF S.R.L.nou | Sat Mitocu Dragomirnei, Comuna Mitocu Dragomirnei, Suceava | 7,9×— | — | 84,3 K RON | |
| 74 | 74.FEDO TAX S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 7,9×— | — | — | 74,5 K RON |
| 75 | 75.ADEXPERT SRL▲ 46 | Loc. Siret, Oraş Siret, Suceava | 7,8×▲ 23,8 % | ▲ 23,8 % | 114,2 K RON | |
| 76 | 76.HMC FUTURE S.R.L.▲ 13 | Municipiul Suceava, Suceava | 7,8×▲ 1,8 % | ▲ 1,8 % | 640 K RON | |
| 77 | 77.S.A.D DESIGN'S S.R.L.▲ 48 | Sat Siminicea, Comuna Siminicea, Suceava | 7,7×▲ 24,2 % | ▲ 24,2 % | 98,2 K RON | |
| 78 | 78.BDF PROFESIONAL DESIGN S.R.L.▲ 471 | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 7,7×▲ 617,8 % | ▲ 617,8 % | 85,1 K RON | |
| 79 | 79.SDOR ING SOLUTIONS S.R.L.▲ 77 | Municipiul Suceava, Suceava | 7,7×▲ 50,7 % | ▲ 50,7 % | 105 K RON | |
| 80 | 80.BRADVET MEDICLINIC S.R.L.▲ 137 | Sat Stulpicani, Comuna Stulpicani, Suceava | 7,6×▲ 110,5 % | ▲ 110,5 % | 67,1 K RON | |
| 81 | 81.II EUROPEANCONSULTING S.R.L.nou | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 7,6×▼ 95,5 % | ▼ 95,5 % | 97,2 K RON | |
| 82 | 82.EUROPEAN ADVERTISING DEVELOPMENT S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 7,6×▼ 7,9 % | ▼ 7,9 % | 73,5 K RON | |
| 83 | 83.COSTIN CONTEXT S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 7,4×▼ 28,8 % | ▼ 28,8 % | 156,8 K RON | |
| 84 | 84.MAXACTUALCLAS S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 7,4×▼ 59,5 % | ▼ 59,5 % | 414,4 K RON | |
| 85 | 85.AMC EXPERTCONSULT S.R.L.▲ 38 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 7×▲ 13 % | ▲ 13 % | 315,6 K RON | |
| 86 | 86.SIA AUTO TRUCK S.R.L.▲ 313 | Sat Dumbrăveni, Comuna Dumbrăveni, Suceava | 7×▲ 295,5 % | ▲ 295,5 % | 143,9 K RON | |
| 87 | 87.TOP RETRO SRL▲ 135 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 6,9×▲ 94,4 % | ▲ 94,4 % | 92,2 K RON | |
| 88 | 88.REALCAD SERVICES S.R.L.▲ 300 | Loc. Siret, Oraş Siret, Suceava | 6,9×▲ 276,5 % | ▲ 276,5 % | 80 K RON | |
| 89 | 89.TEHNIC CONSULT ASIST S.R.L.▼ 25 | Municipiul Suceava, Suceava | 6,8×▼ 28 % | ▼ 28 % | 102,3 K RON | |
| 90 | 90.INGINERIE TOPOGRAFIE S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 6,8×▼ 86,8 % | ▼ 86,8 % | 131,6 K RON | |
| 91 | 91.RISE2PRO S.R.L.▼ 77 | Municipiul Suceava, Suceava | 6,8×▼ 67 % | ▼ 67 % | 834,3 K RON | |
| 92 | 92.EXA MENTOR S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 6,8×— | — | — | 265,8 K RON |
| 93 | 93.ATUU PR&MANAGEMENT S.R.L.▲ 144 | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 6,7×▲ 99,7 % | ▲ 99,7 % | 327,5 K RON | |
| 94 | 94.OZZY FARMVET S.R.L.nou | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 6,7×▼ 55,4 % | ▼ 55,4 % | 176,4 K RON | |
| 95 | 95.JECALO SRLnou | Sat Benia, Comuna Moldova-Suliţa, Suceava | 6,5×▼ 48,5 % | ▼ 48,5 % | 127,3 K RON | |
| 96 | 96.FIROLI SERVICII S.R.L.nou | Sat Lisaura, Comuna Ipoteşti, Suceava | 6,5×▲ 1.527,5 % | ▲ 1.527,5 % | 91,5 K RON | |
| 97 | 97.RISE2PROFESSIONAL S.R.L.▲ 78 | Municipiul Suceava, Suceava | 6,4×▲ 41 % | ▲ 41 % | 743,2 K RON | |
| 98 | 98.BUCĂŢELE DE SENIN S.R.L.▲ 524 | Sat Mitocu Dragomirnei, Comuna Mitocu Dragomirnei, Suceava | 6,4×▲ 748 % | ▲ 748 % | 111,6 K RON | |
| 99 | 99.LARROM EXPERT SRL▲ 10 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 6,3×▼ 5,5 % | ▼ 5,5 % | 43,4 K RON | |
| 100 | 100.SENTURY CONSULTING S.R.L.▲ 77 | Sat Sfântu Ilie, Comuna Şcheia, Suceava | 6,3×▲ 39,1 % | ▲ 39,1 % | 149,4 K RON |
Codurile CAEN din activități profesionale — Suceava
CAEN 7112
Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
376 firme · 164,4 mil. RON
CAEN 7210
Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
6 firme · 115 mil. RON
CAEN 7311
Activități ale agențiilor de publicitate
173 firme · 84,9 mil. RON
CAEN 6920
Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
210 firme · 79,4 mil. RON
CAEN 7500
Activități veterinare
115 firme · 65,4 mil. RON
CAEN 7022
Activități de consultanță pentru afaceri și management
178 firme · 64,6 mil. RON
CAEN 7120
Activități de testări și analize tehnice
45 firme · 25,6 mil. RON
CAEN 7020
Activități de consultanță în afaceri și management
58 firme · 25,3 mil. RON
CAEN 7111
Activități de arhitectură
102 firme · 25,1 mil. RON
CAEN 7490
Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
58 firme · 11,9 mil. RON
CAEN 7410
Activități de design specializat
58 firme · 11,9 mil. RON
CAEN 7420
Activități fotografice
93 firme · 7 mil. RON
CAEN 7430
Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
27 firme · 6,9 mil. RON
CAEN 7499
Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
24 firme · 4,6 mil. RON
CAEN 7312
Servicii de reprezentare media
9 firme · 2,4 mil. RON
CAEN 7320
Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
7 firme · 1,8 mil. RON
CAEN 7414
Alte activități de design specializat
9 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 7219
Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
5 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 7413
Activități de design de interior
7 firme · 1 mil. RON
CAEN 7021
Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
5 firme · 987,2 K RON
CAEN 7412
Design grafic și activități de comunicare vizuală
4 firme · 887,8 K RON
CAEN 6910
Activități juridice
9 firme · 691,9 K RON
CAEN 7220
Cercetare- dezvoltare în științe sociale și umaniste
2 firme · 547,6 K RON
CAEN 7010
Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate
1 firme · 185,4 K RON
CAEN 7411
Activități de design industrial și vestimentar
1 firme · 83,6 K RON