Top 100 firme — Activități profesionale, Suceava după datorii în 2010
845 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 69 mil. RON. Pragul de intrare în top este 184,9 K RON, iar liderul atinge 9,3 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Datorii | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.TORINCONSTRUCT SRL= | Sat Volovăţ, Comuna Volovăţ, Suceava | 9,3 mil. RON▲ 28 % | ▲ 28 % | -4,9 K RON | |
| 2 | 2.PROIECT BUCOVINA SA= | Municipiul Suceava, Suceava | 4,9 mil. RON▲ 4 % | ▲ 4 % | 24,1 K RON | |
| 3 | 3.GENERAL CONSULTING SRL= | Municipiul Suceava, Suceava | 4,6 mil. RON▲ 4,1 % | ▲ 4,1 % | 17,3 K RON | |
| 4 | 4.WARESO PROD SRL▲ 1 | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | 2,1 mil. RON▼ 8,3 % | ▼ 8,3 % | 69,5 K RON | |
| 5 | 5.HELMI-VET SRL▲ 3 | Sat Volovăţ, Comuna Volovăţ, Suceava | 2,1 mil. RON▲ 11,8 % | ▲ 11,8 % | 110,2 K RON | |
| 6 | 6.TOBEAS SRL= | Municipiul Suceava, Suceava | 2 mil. RON▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | 20,8 K RON | |
| 7 | 7.ECLAT COMPANY SRL= | Sat Pătrăuţi, Comuna Pătrăuţi, Suceava | 1,9 mil. RON▲ 0,6 % | ▲ 0,6 % | -21,6 K RON | |
| 8 | 8.TEST PRIMA INSPECT SRL▲ 2 | Municipiul Suceava, Suceava | 1,7 mil. RON▲ 35,2 % | ▲ 35,2 % | 9,2 K RON | |
| 9 | 9.DENSON IMPEX SRL= | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 1,7 mil. RON▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 11,1 K RON | |
| 10 | 10.ASISTENT PROIECT SRL▼ 6 | Municipiul Suceava, Suceava | 1,7 mil. RON▼ 42,6 % | ▼ 42,6 % | -14,8 K RON | |
| 11 | 11.DIAFARM SRL▲ 1 | Municipiul Suceava, Suceava | 1,3 mil. RON▲ 9,8 % | ▲ 9,8 % | 270,3 K RON | |
| 12 | 12.ALBIN - SUCEAVA SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | 1,3 mil. RON▼ 2 % | ▼ 2 % | -93,3 K RON | |
| 13 | 13.CONSULTING GROUP SRL▲ 332 | Municipiul Suceava, Suceava | 1,1 mil. RON▲ 3.262,5 % | ▲ 3.262,5 % | 3,2 K RON | |
| 14 | 14.BLUE POINT SRL▼ 1 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 1 mil. RON▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | -61,3 K RON | |
| 15 | 15.ERDEX FINANCE SRL▲ 1 | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 975,5 K RON▲ 8,8 % | ▲ 8,8 % | -70,6 K RON | |
| 16 | 16.MEVAROM IMPEX SRL▲ 2 | Sat Stroieşti, Comuna Stroieşti, Suceava | 842,9 K RON▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | 58,4 K RON | |
| 17 | 17.ANDOR INTERNATIONAL SRL▼ 6 | Sat Ipoteşti, Comuna Ipoteşti, Suceava | 838,9 K RON▼ 32,1 % | ▼ 32,1 % | 6,2 K RON | |
| 18 | 18.MALITEX SRL▼ 1 | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 799,4 K RON▼ 5,4 % | ▼ 5,4 % | -80,5 K RON | |
| 19 | 19.PROREC SRL▲ 345 | Municipiul Suceava, Suceava | 776,1 K RON▲ 2.535,9 % | ▲ 2.535,9 % | 3 K RON | |
| 20 | 20.ACT FORENSIA SRL= | Municipiul Suceava, Suceava | 742,8 K RON▲ 6,5 % | ▲ 6,5 % | -23,9 K RON | |
| 21 | 21.MALG PROIECT SRL▼ 7 | Sat Dumbrăveni, Comuna Dumbrăveni, Suceava | 718,3 K RON▼ 25,2 % | ▼ 25,2 % | 16,9 K RON | |
| 22 | 22.ECOERG SRL▼ 3 | Municipiul Suceava, Suceava | 692 K RON▼ 5,1 % | ▼ 5,1 % | 24,1 K RON | |
| 23 | 23.FIRE PROTECTION SRL▲ 2 | Municipiul Suceava, Suceava | 666,3 K RON▲ 20,3 % | ▲ 20,3 % | -159,1 K RON | |
| 24 | 24.BEST COWS SRLnou | Sat Sadova, Comuna Sadova, Suceava | 663,7 K RON▼ 3,7 % | ▼ 3,7 % | 1,9 K RON | |
| 25 | 25.RODALEX SRL▲ 14 | Sat Văşcăuţi, Comuna Muşeniţa, Suceava | 629,5 K RON▲ 46,8 % | ▲ 46,8 % | -4,3 K RON | |
| 26 | 26.VIVACONS SRL▲ 49 | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 585,5 K RON▲ 177,3 % | ▲ 177,3 % | 1,3 K RON | |
| 27 | 27.SEMCIP SERVICE SRL▲ 5 | Municipiul Suceava, Suceava | 583,9 K RON▲ 26,3 % | ▲ 26,3 % | -119,6 K RON | |
| 28 | 28.ADIM PROIECT SRL▼ 4 | Municipiul Suceava, Suceava | 579,1 K RON▼ 9 % | ▼ 9 % | 276,7 K RON | |
| 29 | 29.CONTPRO SRL= | Municipiul Suceava, Suceava | 574,4 K RON▲ 16,5 % | ▲ 16,5 % | 15,4 K RON | |
| 30 | 30.GEOMOLD SA▼ 3 | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 545,6 K RON▲ 2,6 % | ▲ 2,6 % | 96,3 K RON | |
| 31 | 31.PROACT SRL▲ 11 | Municipiul Suceava, Suceava | 513,6 K RON▲ 36,7 % | ▲ 36,7 % | 969 RON | |
| 32 | 32.MULTI CONSULT SRL▼ 10 | Municipiul Suceava, Suceava | 501,5 K RON▼ 25 % | ▼ 25 % | 14,2 K RON | |
| 33 | 33.METAL WORLD RO TRADING S.R.L.▼ 7 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 490,3 K RON▼ 10,1 % | ▼ 10,1 % | -14,2 K RON | |
| 34 | 34.IMAGE PLUS SRL▼ 4 | Municipiul Suceava, Suceava | 480,7 K RON▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | -6,9 K RON | |
| 35 | 35.CIC CONSULTING SRL▼ 1 | Municipiul Suceava, Suceava | 472,2 K RON▲ 5,6 % | ▲ 5,6 % | -25,8 K RON | |
| 36 | 36.ANIVO'S SRL▼ 15 | Sat Vicovu de Jos, Comuna Vicovu de Jos, Suceava | 458,3 K RON▼ 31,5 % | ▼ 31,5 % | 2,5 K RON | |
| 37 | 37.UNIMAR POLEAC SRL▼ 6 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 443,8 K RON▼ 7,7 % | ▼ 7,7 % | 6 K RON | |
| 38 | 38.VIAL CONSULT SRL▲ 3 | Sat Rădăşeni, Comuna Rădăşeni, Suceava | 428,8 K RON▲ 13,6 % | ▲ 13,6 % | 487 RON | |
| 39 | 39.COSMY IMPEX SRL▲ 284 | Municipiul Suceava, Suceava | 421,3 K RON▲ 1.103,4 % | ▲ 1.103,4 % | 3,1 K RON | |
| 40 | 40.LUANLI COM S.R.L.▲ 17 | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | 418,2 K RON▲ 54,8 % | ▲ 54,8 % | 9,5 K RON | |
| 41 | 41.WORK PROTECTION SRL▲ 5 | Sat Udeşti, Comuna Udeşti, Suceava | 417,1 K RON▲ 18,3 % | ▲ 18,3 % | -21,5 K RON | |
| 42 | 42.ELIO-RO SRL▼ 7 | Municipiul Suceava, Suceava | 411,2 K RON▼ 7,6 % | ▼ 7,6 % | 5,5 K RON | |
| 43 | 43.AGRICONSULT SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | 399,6 K RON▲ 46,6 % | ▲ 46,6 % | 125,9 K RON | |
| 44 | 44.EUROPEAN PROJECT CONSULT SRL▼ 8 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 399,1 K RON▼ 10,2 % | ▼ 10,2 % | 1,6 K RON | |
| 45 | 45.FRETTA SRL▼ 12 | Municipiul Suceava, Suceava | 374,6 K RON▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 69,8 K RON | |
| 46 | 46.QUALITY SOLUTIONS SRL▲ 126 | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 374,1 K RON▲ 338,6 % | ▲ 338,6 % | -55,8 K RON | |
| 47 | 47.DAAD SRL▼ 2 | Municipiul Suceava, Suceava | 368 K RON▲ 4 % | ▲ 4 % | -13,5 K RON | |
| 48 | 48.BLOOM PROJECT CONSULTING SRL▼ 11 | Municipiul Suceava, Suceava | 365,6 K RON▼ 16,4 % | ▼ 16,4 % | -65,8 K RON | |
| 49 | 49.AEDIFICIUM SRL▼ 21 | Municipiul Suceava, Suceava | 365,4 K RON▼ 30,7 % | ▼ 30,7 % | -205,3 K RON | |
| 50 | 50.REGIONAL CONSULTING SRL▲ 53 | Municipiul Suceava, Suceava | 357,4 K RON▲ 131,5 % | ▲ 131,5 % | 31 K RON | |
| 51 | 51.MOLDPROIECT-ASD SRL▲ 26 | Municipiul Suceava, Suceava | 353,6 K RON▲ 71,9 % | ▲ 71,9 % | 4 K RON | |
| 52 | 52.ARHITECT '95 SRL▲ 20 | Municipiul Suceava, Suceava | 329,8 K RON▲ 53 % | ▲ 53 % | 45,6 K RON | |
| 53 | 53.WASBERGER SRL▼ 9 | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | 329,3 K RON▼ 7,4 % | ▼ 7,4 % | -65,8 K RON | |
| 54 | 54.CTL TOTAL TRANSPORTI SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | 326,1 K RON— | — | — | -127,6 K RON |
| 55 | 55.ADDVANCES PROFESIONAL S.R.L.▼ 40 | Municipiul Suceava, Suceava | 320,8 K RON▼ 65,5 % | ▼ 65,5 % | 502,3 K RON | |
| 56 | 56.FOTOGRAFICA SRL= | Municipiul Suceava, Suceava | 312,8 K RON▲ 15,1 % | ▲ 15,1 % | -43,4 K RON | |
| 57 | 57.CADRU PRO SRL▲ 442 | Municipiul Suceava, Suceava | 306,8 K RON▲ 2.385 % | ▲ 2.385 % | 65,8 K RON | |
| 58 | 58.ACTIVUS MAGISTER IVV SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | 304,8 K RON▼ 2,1 % | ▼ 2,1 % | 97,4 K RON | |
| 59 | 59.ART-EGO GROUP SRL▼ 19 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 297,8 K RON▼ 27,8 % | ▼ 27,8 % | 15,4 K RON | |
| 60 | 60.AVENA VITA S.R.L.▼ 7 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 297,5 K RON▲ 3,9 % | ▲ 3,9 % | -57,8 K RON | |
| 61 | 61.NISSIM SRL▼ 11 | Sat Falcău, Comuna Brodina, Suceava | 294,1 K RON▼ 11,6 % | ▼ 11,6 % | 28,2 K RON | |
| 62 | 62.GRAFFITI PRINT SRL▲ 6 | Sat Vicovu de Jos, Comuna Vicovu de Jos, Suceava | 287 K RON▲ 24,8 % | ▲ 24,8 % | 2,2 K RON | |
| 63 | 63.CLEVIT SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | 280,3 K RON▲ 2,2 % | ▲ 2,2 % | -29,9 K RON | |
| 64 | 64.EURO MARKETING SRL▼ 3 | Sat Straja, Comuna Straja, Suceava | 278,8 K RON▲ 10,5 % | ▲ 10,5 % | 33,8 K RON | |
| 65 | 65.SOV CONTEX SRLnou | Sat Moara Nica, Comuna Moara, Suceava | 278,5 K RON— | — | 2,1 K RON | |
| 66 | 66.SUCERT-RO SRL▼ 15 | Municipiul Suceava, Suceava | 275,1 K RON▼ 12,6 % | ▼ 12,6 % | 184,6 K RON | |
| 67 | 67.ADYRAD SRL▼ 19 | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 274,3 K RON▼ 18 % | ▼ 18 % | -4,2 K RON | |
| 68 | 68.CAPRIANA SRL▼ 13 | Sat Ţibeni, Comuna Satu Mare, Suceava | 274,1 K RON▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | -22,2 K RON | |
| 69 | 69.ARK'INNOVA SRL▲ 10 | Municipiul Suceava, Suceava | 271,6 K RON▲ 36,9 % | ▲ 36,9 % | -23,9 K RON | |
| 70 | 70.ECO ENGINEERING SRL▲ 10 | Sat Stulpicani, Comuna Stulpicani, Suceava | 270,9 K RON▲ 38 % | ▲ 38 % | -51,2 K RON | |
| 71 | 71.EXTRAVAGANZ SRL▲ 478 | Municipiul Suceava, Suceava | 268 K RON▲ 3.032,6 % | ▲ 3.032,6 % | -28,1 K RON | |
| 72 | 72.VETFARM BODNAR SRL▼ 8 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 254,4 K RON▲ 3,3 % | ▲ 3,3 % | -33 K RON | |
| 73 | 73.TOPGEOSYS SRL▼ 30 | Sat Sfântu Ilie, Comuna Şcheia, Suceava | 251,1 K RON▼ 30,8 % | ▼ 30,8 % | 2,3 K RON | |
| 74 | 74.PARTNERS FOR CENTRAL AND EASTERN EUROPE (PCEE) SRL▼ 7 | Sat Luncuşoara, Comuna Udeşti, Suceava | 248,7 K RON▲ 7,4 % | ▲ 7,4 % | -1,8 K RON | |
| 75 | 75.VESTIMPEX SRL▼ 6 | Municipiul Suceava, Suceava | 246,2 K RON▲ 7,2 % | ▲ 7,2 % | -12,8 K RON | |
| 76 | 76.CONFORT DESIGN SRL▲ 55 | Municipiul Suceava, Suceava | 241,3 K RON▲ 97,8 % | ▲ 97,8 % | 146,4 K RON | |
| 77 | 77.SIMPLY MIND SRL▲ 21 | Sat Mitocu Dragomirnei, Comuna Mitocu Dragomirnei, Suceava | 236,5 K RON▲ 46,4 % | ▲ 46,4 % | 2,5 K RON | |
| 78 | 78.CASA VERDE SRL▲ 14 | Municipiul Suceava, Suceava | 236,4 K RON▲ 39 % | ▲ 39 % | 192,9 K RON | |
| 79 | 79.BUILD HOUSE SRL▼ 13 | Municipiul Suceava, Suceava | 231,4 K RON▼ 1,4 % | ▼ 1,4 % | -24,2 K RON | |
| 80 | 80.SUCEAVA BUSINESS PARK SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | 230,6 K RON— | — | — | 1,3 K RON |
| 81 | 81.AROND SRL▼ 23 | Municipiul Suceava, Suceava | 230 K RON▼ 12 % | ▼ 12 % | 25,1 K RON | |
| 82 | 82.ACSA PROIECT SRL▲ 247 | Municipiul Suceava, Suceava | 228,6 K RON▲ 561,9 % | ▲ 561,9 % | -45,7 K RON | |
| 83 | 83.NORD MONTANA JUNIOR SRLnou | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 223 K RON▼ 9,8 % | ▼ 9,8 % | -9,6 K RON | |
| 84 | 84.PLESUL COM SRL▼ 14 | Sat Râşca, Comuna Râşca, Suceava | 220,2 K RON▼ 1,8 % | ▼ 1,8 % | 1,6 K RON | |
| 85 | 85.GRAFOROM SRL▲ 17 | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 220 K RON▲ 41,5 % | ▲ 41,5 % | -49,1 K RON | |
| 86 | 86.DR.GUTT SRL▼ 15 | Municipiul Suceava, Suceava | 218,6 K RON▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | -774 RON | |
| 87 | 87.PROIECT BUSINESS SRL▼ 49 | Municipiul Suceava, Suceava | 214,3 K RON▼ 50,6 % | ▼ 50,6 % | 6,8 K RON | |
| 88 | 88.PETNI SERV SRL▼ 15 | Sat Soloneţu Nou, Comuna Cacica, Suceava | 213,5 K RON▲ 0,6 % | ▲ 0,6 % | 55,2 K RON | |
| 89 | 89.CONTASIST SRL▼ 35 | Municipiul Suceava, Suceava | 212,8 K RON▼ 23,9 % | ▼ 23,9 % | 51,4 K RON | |
| 90 | 90.IMPO CONSTRUCT SRL▲ 34 | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | 209,5 K RON▲ 66,6 % | ▲ 66,6 % | 2,1 K RON | |
| 91 | 91.PROTEUS SRL▼ 32 | Municipiul Suceava, Suceava | 207,7 K RON▼ 19,2 % | ▼ 19,2 % | 223,6 K RON | |
| 92 | 92.DESIGN A & T SRL▲ 274 | Municipiul Suceava, Suceava | 207,7 K RON▲ 629,8 % | ▲ 629,8 % | 45,2 K RON | |
| 93 | 93.OFFICE EXPERT SRL▲ 652 | Municipiul Suceava, Suceava | 205 K RON▲ 15.270,1 % | ▲ 15.270,1 % | 73,7 K RON | |
| 94 | 94.ATOMI ELA SRL▼ 16 | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 200,7 K RON▼ 1,7 % | ▼ 1,7 % | -15,1 K RON | |
| 95 | 95.NANA FOTO SRL▼ 5 | Municipiul Suceava, Suceava | 200,2 K RON▲ 15,5 % | ▲ 15,5 % | -31,3 K RON | |
| 96 | 96.AKAN SRL▲ 44 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 194,5 K RON▲ 82 % | ▲ 82 % | -16,5 K RON | |
| 97 | 97.EXPERT-CONTAB SRL▲ 70 | Municipiul Suceava, Suceava | 188,8 K RON▲ 111,7 % | ▲ 111,7 % | 12,7 K RON | |
| 98 | 98.GENPRO 07 SRL▼ 15 | Municipiul Suceava, Suceava | 186,9 K RON▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | 0 RON | |
| 99 | 99.ETHOS SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | 185,6 K RON▲ 39,1 % | ▲ 39,1 % | 1,8 K RON | |
| 100 | 100.DESIGN IDEAL SRL▲ 104 | Municipiul Suceava, Suceava | 184,9 K RON▲ 163,6 % | ▲ 163,6 % | -34,2 K RON |
Codurile CAEN din activități profesionale — Suceava
CAEN 7112
Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
376 firme · 164,4 mil. RON
CAEN 7210
Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
6 firme · 115 mil. RON
CAEN 7311
Activități ale agențiilor de publicitate
173 firme · 84,9 mil. RON
CAEN 6920
Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
210 firme · 79,4 mil. RON
CAEN 7500
Activități veterinare
115 firme · 65,4 mil. RON
CAEN 7022
Activități de consultanță pentru afaceri și management
178 firme · 64,6 mil. RON
CAEN 7120
Activități de testări și analize tehnice
45 firme · 25,6 mil. RON
CAEN 7020
Activități de consultanță în afaceri și management
58 firme · 25,3 mil. RON
CAEN 7111
Activități de arhitectură
102 firme · 25,1 mil. RON
CAEN 7490
Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
58 firme · 11,9 mil. RON
CAEN 7410
Activități de design specializat
58 firme · 11,9 mil. RON
CAEN 7420
Activități fotografice
93 firme · 7 mil. RON
CAEN 7430
Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
27 firme · 6,9 mil. RON
CAEN 7499
Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
24 firme · 4,6 mil. RON
CAEN 7312
Servicii de reprezentare media
9 firme · 2,4 mil. RON
CAEN 7320
Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
7 firme · 1,8 mil. RON
CAEN 7414
Alte activități de design specializat
9 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 7219
Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
5 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 7413
Activități de design de interior
7 firme · 1 mil. RON
CAEN 7021
Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
5 firme · 987,2 K RON
CAEN 7412
Design grafic și activități de comunicare vizuală
4 firme · 887,8 K RON
CAEN 6910
Activități juridice
9 firme · 691,9 K RON
CAEN 7220
Cercetare- dezvoltare în științe sociale și umaniste
2 firme · 547,6 K RON
CAEN 7010
Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate
1 firme · 185,4 K RON
CAEN 7411
Activități de design industrial și vestimentar
1 firme · 83,6 K RON