Top 100 firme — Construcții, Olt după datorii în 2017
899 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 323,1 mil. RON. Pragul de intrare în top este 806,9 K RON, iar liderul atinge 18,6 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Datorii | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.GRUP PRIMACONS SRL= | Municipiul Slatina, Olt | 18,6 mil. RON▼ 16,8 % | ▼ 16,8 % | 3 mil. RON | |
| 2 | 2.PANADRIA SRL▲ 2 | Sat Găneasa, Comuna Găneasa, Olt | 17,5 mil. RON▲ 51,6 % | ▲ 51,6 % | 2,5 mil. RON | |
| 3 | 3.SERENA '94 SA▼ 1 | Municipiul Slatina, Olt | 12,9 mil. RON▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | -260 K RON | |
| 4 | 4.S.C.A.D.T. SA▲ 3 | Municipiul Slatina, Olt | 12,3 mil. RON▲ 33,8 % | ▲ 33,8 % | 623,6 K RON | |
| 5 | 5.CONDOR PADURARU SRL▲ 3 | Municipiul Slatina, Olt | 10,6 mil. RON▲ 16,5 % | ▲ 16,5 % | 2,3 mil. RON | |
| 6 | 6.B.G. MARPROD SRL▼ 1 | Loc. Piatra-Olt, Oraş Piatra-Olt, Olt | 10,3 mil. RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 7 | 7.ANTREPRIZĂ CONSTRUCŢII CIVILE ŞI INSTALAŢII SA▲ 2 | Municipiul Slatina, Olt | 8,7 mil. RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 8 | 8.BEBE TRANS ROM SRL▲ 8 | Municipiul Slatina, Olt | 7,3 mil. RON▲ 26 % | ▲ 26 % | -1,9 mil. RON | |
| 9 | 9.EGOIST 2007 SRLnou | Municipiul Caracal, Olt | 6,9 mil. RON— | — | 0 RON | |
| 10 | 10.PADRINO SRL▼ 7 | Sat Criva de Jos, Oraş Piatra-Olt, Olt | 6,6 mil. RON▼ 44,9 % | ▼ 44,9 % | 5,7 mil. RON | |
| 11 | 11.RO CONSTRUCT CENTER SRL▼ 5 | Municipiul Slatina, Olt | 6,3 mil. RON▼ 36,7 % | ▼ 36,7 % | 46,6 K RON | |
| 12 | 12.PAVIMENT SRL▲ 2 | Loc. Balş, Oraş Balş, Olt | 5,9 mil. RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 13 | 13.VLAD CONSTRUCT SRL▼ 2 | Municipiul Slatina, Olt | 5,9 mil. RON▼ 9,8 % | ▼ 9,8 % | -152,1 K RON | |
| 14 | 14.CAFMIN SRL▼ 2 | Municipiul Slatina, Olt | 5,8 mil. RON▼ 8,9 % | ▼ 8,9 % | 85,1 K RON | |
| 15 | 15.PRODCHIM SRL= | Loc. Balş, Oraş Balş, Olt | 5,6 mil. RON▼ 4,4 % | ▼ 4,4 % | 189,2 K RON | |
| 16 | 16.DELTA STAR SRL▲ 1 | Municipiul Slatina, Olt | 5,5 mil. RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 17 | 17.ADICOMIS SRL▲ 4 | Loc. Balş, Oraş Balş, Olt | 5,2 mil. RON▲ 4,7 % | ▲ 4,7 % | -250,3 K RON | |
| 18 | 18.A.D.P.P. CARACAL SRL▲ 12 | Municipiul Caracal, Olt | 5 mil. RON▲ 44,6 % | ▲ 44,6 % | 125,2 K RON | |
| 19 | 19.FORCONS SRL▲ 3 | Sat Proaspeţi, Comuna Curtişoara, Olt | 4,6 mil. RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 20 | 20.ELISABETH CRIS SRL▼ 10 | Sat Cezieni, Comuna Cezieni, Olt | 4,3 mil. RON▼ 49,3 % | ▼ 49,3 % | -1,7 mil. RON | |
| 21 | 21.MAR CONSTRUCT TRANSPORT 2008 SRL▼ 3 | Sat Beria de Jos, Comuna Oporelu, Olt | 4,2 mil. RON▼ 21,5 % | ▼ 21,5 % | 256,5 K RON | |
| 22 | 22.MARIAD INTERCONS SRL▲ 16 | Municipiul Slatina, Olt | 4 mil. RON▲ 34,2 % | ▲ 34,2 % | 197,9 K RON | |
| 23 | 23.BISPORUS SRL= | Municipiul Slatina, Olt | 4 mil. RON▼ 1 % | ▼ 1 % | 28,8 K RON | |
| 24 | 24.COLAD INTERCONS SRL▲ 44 | Municipiul Slatina, Olt | 3,9 mil. RON▲ 130 % | ▲ 130 % | 1,4 mil. RON | |
| 25 | 25.BUSINESS NEW ERA CREATIV SRL▲ 2 | Municipiul Slatina, Olt | 3,8 mil. RON▲ 3,3 % | ▲ 3,3 % | -201,5 K RON | |
| 26 | 26.CONCEPT CONSTRUCT SRL▲ 14 | Loc. Balş, Oraş Balş, Olt | 3,8 mil. RON▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 358,3 K RON | |
| 27 | 27.DIAMANT GRUP SRL▲ 22 | Municipiul Slatina, Olt | 3,4 mil. RON▲ 45 % | ▲ 45 % | 260,5 K RON | |
| 28 | 28.ROXANA MIRANLIV SRL▲ 3 | Municipiul Slatina, Olt | 3,3 mil. RON▼ 3,9 % | ▼ 3,9 % | -372,7 K RON | |
| 29 | 29.PLURISAN SRL▲ 62 | Sat Slătioara, Comuna Slătioara, Olt | 3,3 mil. RON▲ 222,7 % | ▲ 222,7 % | -389,2 K RON | |
| 30 | 30.LOMARUCON SRL▲ 5 | Loc. Balş, Oraş Balş, Olt | 3,3 mil. RON▼ 1,9 % | ▼ 1,9 % | -274,1 K RON | |
| 31 | 31.AUTO-TRANS-COM SRL▼ 3 | Loc. Balş, Oraş Balş, Olt | 3,2 mil. RON▼ 9,8 % | ▼ 9,8 % | 399,5 K RON | |
| 32 | 32.PRODUCTION METAL NICSAN SRL▲ 5 | Comuna Slătioara, Olt | 3,2 mil. RON▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | -156,2 K RON | |
| 33 | 33.TRANS COMPANI ANDREI SRL▲ 3 | Sat Malu Roşu, Comuna Mărunţei, Olt | 3,2 mil. RON▼ 4,9 % | ▼ 4,9 % | 10,3 K RON | |
| 34 | 34.OMP CONCRET CONSTRUCT SRL▲ 5 | Municipiul Slatina, Olt | 2,9 mil. RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 35 | 35.BOGMAR PRO-DESIGN SRL▲ 9 | Municipiul Slatina, Olt | 2,6 mil. RON0,0% | 0,0% | -12,6 K RON | |
| 36 | 36.COMREM SA▲ 21 | Municipiul Slatina, Olt | 2,6 mil. RON▲ 24,8 % | ▲ 24,8 % | 5,4 K RON | |
| 37 | 37.CONSTRUCTIL DUMITRA SRL▲ 5 | Municipiul Slatina, Olt | 2,6 mil. RON▼ 5,7 % | ▼ 5,7 % | 16,8 K RON | |
| 38 | 38.OLD & NEW CONSTRUCT SRL▼ 19 | Municipiul Slatina, Olt | 2,5 mil. RON▼ 52,1 % | ▼ 52,1 % | 2,9 mil. RON | |
| 39 | 39.KALORIT SRL▲ 4 | Municipiul Slatina, Olt | 2,5 mil. RON▼ 6,1 % | ▼ 6,1 % | 329,8 K RON | |
| 40 | 40.EDEN SRL▲ 37 | Municipiul Caracal, Olt | 2,5 mil. RON▲ 75,5 % | ▲ 75,5 % | 2,3 mil. RON | |
| 41 | 41.STILCONS GRUP SRL▲ 4 | Municipiul Slatina, Olt | 2,5 mil. RON▼ 4,9 % | ▼ 4,9 % | 31,6 K RON | |
| 42 | 42.WAGRAMER TERMO 2000 SRL▲ 56 | Municipiul Slatina, Olt | 2,4 mil. RON▲ 162,8 % | ▲ 162,8 % | 578,6 K RON | |
| 43 | 43.ACETI SRL▼ 19 | Municipiul Slatina, Olt | 2,4 mil. RON▼ 41 % | ▼ 41 % | 273,8 K RON | |
| 44 | 44.CONFORT GRUP SRL▲ 86 | Municipiul Slatina, Olt | 2,3 mil. RON▲ 280,5 % | ▲ 280,5 % | 54,4 K RON | |
| 45 | 45.ALINMAR CONSTRUCT SRL▲ 5 | Municipiul Slatina, Olt | 2,3 mil. RON▲ 2,4 % | ▲ 2,4 % | 126,8 K RON | |
| 46 | 46.LUCRARI SPECIALE IN CONSTRUCTII SRL▲ 5 | Municipiul Slatina, Olt | 2,3 mil. RON▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | -7,9 K RON | |
| 47 | 47.OLT DRUM SA▲ 35 | Municipiul Slatina, Olt | 2,2 mil. RON▲ 70,9 % | ▲ 70,9 % | -1,4 mil. RON | |
| 48 | 48.ADICOMIS CONSTRUCT SRL▲ 5 | Loc. Balş, Oraş Balş, Olt | 2,2 mil. RON0,0% | 0,0% | -260 RON | |
| 49 | 49.OLTCONS SA▲ 6 | Municipiul Slatina, Olt | 2,2 mil. RON▲ 3,6 % | ▲ 3,6 % | -455,3 K RON | |
| 50 | 50.FLUVIO-CONSTRUCT SRL▼ 3 | Sat Slătioara, Comuna Slătioara, Olt | 2,2 mil. RON▼ 12,1 % | ▼ 12,1 % | -75,5 K RON | |
| 51 | 51.NOVACONS ARTVITRUST SRL▲ 10 | Municipiul Slatina, Olt | 2,1 mil. RON▲ 9,2 % | ▲ 9,2 % | 271,1 K RON | |
| 52 | 52.EURO TRADE CONSULTING SRL= | Oraş Potcoava, Olt | 2,1 mil. RON▼ 7,2 % | ▼ 7,2 % | 237,5 K RON | |
| 53 | 53.VIOCLAR IMPEX SRL▲ 36 | Municipiul Slatina, Olt | 2,1 mil. RON▲ 93,1 % | ▲ 93,1 % | 122,5 K RON | |
| 54 | 54.ARCOM LAVORO SRL▲ 8 | Municipiul Slatina, Olt | 2 mil. RON▲ 10,2 % | ▲ 10,2 % | -24,7 K RON | |
| 55 | 55.DECOR GENERCOM SRL▲ 11 | Municipiul Slatina, Olt | 2 mil. RON▲ 15,8 % | ▲ 15,8 % | -63 K RON | |
| 56 | 56.ALCOBO SRL▲ 4 | Sat Mamura, Comuna Strejeşti, Olt | 2 mil. RON▲ 4,7 % | ▲ 4,7 % | 219,4 K RON | |
| 57 | 57.STARCON GRUP SRL▲ 2 | Municipiul Slatina, Olt | 2 mil. RON0,0% | 0,0% | -5,1 K RON | |
| 58 | 58.CONSREP CONSTRUCT SRL▼ 26 | Municipiul Caracal, Olt | 1,9 mil. RON▼ 43,9 % | ▼ 43,9 % | 1,8 mil. RON | |
| 59 | 59.ALUMINIU INDUSTRIAL GRUP SRL▼ 11 | Sat Dobrotinet, Comuna Curtişoara, Olt | 1,9 mil. RON▼ 24,9 % | ▼ 24,9 % | 651,3 K RON | |
| 60 | 60.PROMOCIONES Y CONSTRUCCIONES B.M.A. SRL▲ 3 | Municipiul Slatina, Olt | 1,8 mil. RON0,0% | 0,0% | -14,5 K RON | |
| 61 | 61.TEHNOMAX EXPERT MC SRL▲ 78 | Municipiul Slatina, Olt | 1,8 mil. RON▲ 222,5 % | ▲ 222,5 % | 427,9 K RON | |
| 62 | 62.IMOBILIARE CONSLOC SRL▼ 16 | Municipiul Slatina, Olt | 1,8 mil. RON▼ 30,2 % | ▼ 30,2 % | -540,3 K RON | |
| 63 | 63.ROLMIS SRL▼ 50 | Municipiul Slatina, Olt | 1,8 mil. RON▼ 70,9 % | ▼ 70,9 % | 13,8 mil. RON | |
| 64 | 64.BIO CONSTRUCŢIE SRL▲ 16 | Municipiul Slatina, Olt | 1,8 mil. RON▲ 30,3 % | ▲ 30,3 % | 89,7 K RON | |
| 65 | 65.NORBIT REAL PROPERTY S.R.L.▲ 235 | Municipiul Caracal, Olt | 1,7 mil. RON▲ 983 % | ▲ 983 % | -286 K RON | |
| 66 | 66.GENPROD STAR SRL▼ 1 | Loc. Balş, Oraş Balş, Olt | 1,7 mil. RON▼ 2,1 % | ▼ 2,1 % | 14,8 K RON | |
| 67 | 67.TURBO CONSTRUCT SRL▲ 18 | Municipiul Slatina, Olt | 1,7 mil. RON▲ 38,1 % | ▲ 38,1 % | -875,3 K RON | |
| 68 | 68.INSTAL ILIAS SRL▲ 5 | Municipiul Slatina, Olt | 1,7 mil. RON▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 516,4 K RON | |
| 69 | 69.ELECTRIC-TOTAL SRL▼ 40 | Municipiul Slatina, Olt | 1,6 mil. RON▼ 55 % | ▼ 55 % | 2,6 mil. RON | |
| 70 | 70.CONFAS SRL▼ 29 | Comuna Baldovineşti, Olt | 1,5 mil. RON▼ 43,4 % | ▼ 43,4 % | 994,6 K RON | |
| 71 | 71.PRO ARH CONS SRL▲ 7 | Municipiul Caracal, Olt | 1,5 mil. RON▲ 4,6 % | ▲ 4,6 % | 515,4 K RON | |
| 72 | 72.DOORLAND MOB&DOORS SRL▲ 45 | Sat Brebeni, Comuna Brebeni, Olt | 1,5 mil. RON▲ 105,4 % | ▲ 105,4 % | 3,3 K RON | |
| 73 | 73.MARIMOND GRUP COMPANY SRL▲ 1 | Sat Moşteni, Comuna Schitu, Olt | 1,5 mil. RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 74 | 74.GAZ PROIECT SRL▲ 9 | Municipiul Slatina, Olt | 1,4 mil. RON▲ 8,9 % | ▲ 8,9 % | 27 K RON | |
| 75 | 75.ECOMINERAL GRUP SRL▼ 8 | Municipiul Slatina, Olt | 1,3 mil. RON▼ 25 % | ▼ 25 % | 1 mil. RON | |
| 76 | 76.GENTEHNICA S.R.L.▲ 16 | Sat Dobrun, Comuna Dobrun, Olt | 1,3 mil. RON▲ 26,6 % | ▲ 26,6 % | 131,3 K RON | |
| 77 | 77.TEHNO ASSTADI SRL▲ 11 | Sat Şerbăneşti, Comuna Şerbăneşti, Olt | 1,3 mil. RON▲ 17,2 % | ▲ 17,2 % | 135,2 K RON | |
| 78 | 78.EDIL EMME SRL▲ 6 | Loc. Corabia, Oraş Corabia, Olt | 1,2 mil. RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 79 | 79.NAR-CASTELI SRL▼ 3 | Sat Mărgăriteşti, Comuna Voineasa, Olt | 1,2 mil. RON▼ 12,9 % | ▼ 12,9 % | 141,1 K RON | |
| 80 | 80.NATALY PLAC CONSTRUCT SRL▲ 6 | Municipiul Slatina, Olt | 1,2 mil. RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 81 | 81.WZH LOGISTIC & TRADING S.R.L.▼ 9 | Comuna Optaşi-Măgura, Olt | 1,2 mil. RON▼ 20,9 % | ▼ 20,9 % | 23,8 K RON | |
| 82 | 82.STARTCON CG SRL▼ 18 | Municipiul Caracal, Olt | 1,2 mil. RON▼ 34,2 % | ▼ 34,2 % | 161,9 K RON | |
| 83 | 83.CRISTADI CONS SRL▼ 8 | Comuna Vîlcele, Olt | 1,1 mil. RON▼ 23 % | ▼ 23 % | -780 RON | |
| 84 | 84.EXPERT CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Caracal, Olt | 1,1 mil. RON— | — | 0 RON | |
| 85 | 85.ANA MARIA GIREXIM SRL▲ 103 | Sat Raiţiu, Comuna Curtişoara, Olt | 1 mil. RON▲ 200,6 % | ▲ 200,6 % | 138,9 K RON | |
| 86 | 86.TRANSCOM CARAIMAN SRL▲ 11 | Municipiul Slatina, Olt | 1 mil. RON▲ 10,9 % | ▲ 10,9 % | 214 K RON | |
| 87 | 87.FLORVALTEX SRL▲ 37 | Sat Bălţaţi, Oraş Scorniceşti, Olt | 1 mil. RON▲ 57,5 % | ▲ 57,5 % | -67,4 K RON | |
| 88 | 88.MARDENIS CONSTRUCT SRL▼ 1 | Sat Criva de Sus, Oraş Piatra-Olt, Olt | 965,9 K RON▼ 13,1 % | ▼ 13,1 % | -366,3 K RON | |
| 89 | 89.NESAB TOUR SRL▲ 7 | Sat Cezieni, Comuna Cezieni, Olt | 936 K RON▼ 2,4 % | ▼ 2,4 % | -1 mil. RON | |
| 90 | 90.SERENA SA▲ 20 | Municipiul Slatina, Olt | 930,7 K RON▲ 17 % | ▲ 17 % | -10,7 K RON | |
| 91 | 91.ANDCOR SRL▲ 17 | Municipiul Caracal, Olt | 915,1 K RON▲ 10,2 % | ▲ 10,2 % | 275,9 K RON | |
| 92 | 92.ROMTHERM CONSTRUCT SRL▲ 8 | Municipiul Slatina, Olt | 909,6 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 93 | 93.COTULBEA SRL▲ 96 | Municipiul Slatina, Olt | 892,9 K RON▲ 161,1 % | ▲ 161,1 % | 27,5 K RON | |
| 94 | 94.CONSALI ALPREST SRL▲ 110 | Municipiul Slatina, Olt | 886,6 K RON▲ 203 % | ▲ 203 % | 34,8 K RON | |
| 95 | 95.TOT AL AMBIENT SRL▲ 7 | Municipiul Slatina, Olt | 874,4 K RON0,0% | 0,0% | 3,4 K RON | |
| 96 | 96.ROSCA-LEEL S.R.L.nou | Loc. Balş, Oraş Balş, Olt | 844,1 K RON▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | -43,6 K RON | |
| 97 | 97.TOTAL REPCON SRL▲ 9 | Municipiul Slatina, Olt | 838,6 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 98 | 98.CONFORT CONSTRUCT SRL▲ 763 | Municipiul Slatina, Olt | 833,5 K RON— | — | -101 K RON | |
| 99 | 99.RAAM ELENI CONSTRUCT SRL▲ 5 | Sat Horezu, Comuna Dobreţu, Olt | 824,8 K RON▼ 3,6 % | ▼ 3,6 % | 1,2 mil. RON | |
| 100 | 100.ENERTEC DUOSISTEM SRL▲ 12 | Municipiul Slatina, Olt | 806,9 K RON▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | -50,5 K RON |
Codurile CAEN din construcții — Olt
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
574 firme · 917,9 mil. RON
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
198 firme · 781 mil. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
113 firme · 277 mil. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
19 firme · 122,9 mil. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
92 firme · 67,2 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
71 firme · 49,6 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
44 firme · 45,4 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
38 firme · 18,5 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
13 firme · 10,6 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
10 firme · 7,1 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
25 firme · 7 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
11 firme · 6 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
24 firme · 5,5 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
23 firme · 5,2 mil. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
4 firme · 3,9 mil. RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
6 firme · 3,9 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
12 firme · 2,9 mil. RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
3 firme · 2,6 mil. RON
CAEN 4291
Construcții hidrotehnice
3 firme · 2,6 mil. RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
4 firme · 2,2 mil. RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
3 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 4323
Lucrări de izolații
1 firme · 368,4 K RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
3 firme · 170 K RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
3 firme · 65,4 K RON