Top 100 firme — Sănătate, Mureș după datorii în 2020
747 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 98,8 mil. RON. Pragul de intrare în top este 181,3 K RON, iar liderul atinge 25,7 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Datorii | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.CENTRUL MEDICAL TOPMED SRL▲ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 25,7 mil. RON▲ 129,6 % | ▲ 129,6 % | 5,7 mil. RON | |
| 2 | 2.NOVA VITA HOSPITAL SA▼ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 11,8 mil. RON▼ 8,5 % | ▼ 8,5 % | 397 K RON | |
| 3 | 3.CARDIO MED SRL= | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 5,7 mil. RON▼ 23,7 % | ▼ 23,7 % | 352,3 K RON | |
| 4 | 4.ACTAMEDICA SRL= | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 5,2 mil. RON▲ 33,4 % | ▲ 33,4 % | 1,6 mil. RON | |
| 5 | 5.TOP TRADING SRL= | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 3,5 mil. RON▲ 37,7 % | ▲ 37,7 % | 1,7 mil. RON | |
| 6 | 6.MURES HEALTHCARE GROUP S.R.L.▲ 5 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 2,5 mil. RON▲ 50,9 % | ▲ 50,9 % | 878,3 K RON | |
| 7 | 7.OPTICA OPTOFARM SRL▲ 11 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 2,3 mil. RON▲ 201,7 % | ▲ 201,7 % | 910,9 K RON | |
| 8 | 8.DENTALTOP SRL= | Sat Sâncraiu de Mureş, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 2,2 mil. RON▲ 13,8 % | ▲ 13,8 % | 446,1 K RON | |
| 9 | 9.COMVIV SRL▼ 3 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 2,1 mil. RON▼ 11,8 % | ▼ 11,8 % | 1 mil. RON | |
| 10 | 10.COSAMEXT SRL▲ 3 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,5 mil. RON▲ 36,7 % | ▲ 36,7 % | 260,3 K RON | |
| 11 | 11.CARIT SAN MEDICAL SRL▼ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,5 mil. RON▼ 14 % | ▼ 14 % | 338,9 K RON | |
| 12 | 12.TOPMED SRL▲ 2 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,4 mil. RON▲ 24,7 % | ▲ 24,7 % | 1,4 mil. RON | |
| 13 | 13.OLI KINETIC SRL▼ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,3 mil. RON▼ 7,5 % | ▼ 7,5 % | 105,5 K RON | |
| 14 | 14.DR.AMER CLINIC SRL▼ 7 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,3 mil. RON▼ 36,1 % | ▼ 36,1 % | 643,7 K RON | |
| 15 | 15.MEDCRIS SRL▲ 22 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 909,9 K RON▲ 158,3 % | ▲ 158,3 % | 293 K RON | |
| 16 | 16.POLIDENT SRL▲ 5 | Sat Cristeşti, Comuna Cristeşti, Mureş | 847,3 K RON▲ 16,9 % | ▲ 16,9 % | 441,6 K RON | |
| 17 | 17.MEDASIST CLINIQUE S.R.L.▲ 3 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 835,3 K RON▲ 15 % | ▲ 15 % | -101,7 K RON | |
| 18 | 18.TERMUNMED SRL▲ 185 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 812,7 K RON▲ 1.074,5 % | ▲ 1.074,5 % | 57,6 K RON | |
| 19 | 19.DENTAL ARENA CLINIC SRL= | Sat Cristeşti, Comuna Cristeşti, Mureş | 805 K RON▲ 5,2 % | ▲ 5,2 % | 149,1 K RON | |
| 20 | 20.BABE SRL▼ 4 | Sat Sîngeorgiu de Mureş, Comuna Sîngeorgiu de Mureş, Mureş | 801 K RON▼ 21,6 % | ▼ 21,6 % | 2,1 mil. RON | |
| 21 | 21.NOE PSIHOCENTER SRL▲ 300 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 780,5 K RON▲ 2.922,3 % | ▲ 2.922,3 % | 819,1 K RON | |
| 22 | 22.VITALMED SRL▼ 13 | Comuna Ernei, Mureş | 672,9 K RON▼ 61,2 % | ▼ 61,2 % | 314 K RON | |
| 23 | 23.MCA HEALTH CARE SRL= | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 659,6 K RON▲ 1,6 % | ▲ 1,6 % | 298,9 K RON | |
| 24 | 24.DENTEXPERT SRL▲ 32 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 656,9 K RON▲ 163,6 % | ▲ 163,6 % | 81,1 K RON | |
| 25 | 25.MUNMED SRL▲ 138 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 646,5 K RON▲ 589,4 % | ▲ 589,4 % | 173,1 K RON | |
| 26 | 26.KISDONC SRL▼ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 575 K RON▲ 4,8 % | ▲ 4,8 % | -41,4 K RON | |
| 27 | 27.CENTRU MEDICAL VERITAS S.R.L.▲ 302 | Municipiul Reghin, Mureş | 552,7 K RON▲ 2.194 % | ▲ 2.194 % | 483,8 K RON | |
| 28 | 28.TOMMYDENT SRL▼ 6 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 541,3 K RON▼ 19 % | ▼ 19 % | 310,2 K RON | |
| 29 | 29.B & B MEDICAL SRL▼ 5 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 531,1 K RON▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | 109 K RON | |
| 30 | 30.MICO ASIST DOM SRL▲ 578 | Sat Daia, Comuna Apold, Mureş | 522,7 K RON▲ 78.024,8 % | ▲ 78.024,8 % | 1,2 K RON | |
| 31 | 31.POMADENT SRL▼ 5 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 502,8 K RON▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | 172,2 K RON | |
| 32 | 32.DOROBANTU MED SRL▲ 221 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 492,4 K RON▲ 870,9 % | ▲ 870,9 % | 56 K RON | |
| 33 | 33.AMBULANTA VITALMED S.R.L.nou | Sat Ernei, Comuna Ernei, Mureş | 486,2 K RON— | — | — | -12,3 K RON |
| 34 | 34.DENTALCENTRUM SRL▼ 6 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 472,2 K RON▲ 11,7 % | ▲ 11,7 % | 48,3 K RON | |
| 35 | 35.EMPATIA MED CONSULT SRL▲ 73 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 431,5 K RON▲ 177,5 % | ▲ 177,5 % | 405,5 K RON | |
| 36 | 36.STOMATIC SRLnou | Sat Valea, Comuna Vărgata, Mureş | 415,6 K RON— | — | -15,7 K RON | |
| 37 | 37.ALE FIZIOMED PLUS SRL▼ 8 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 398,3 K RON▼ 5,6 % | ▼ 5,6 % | 1,1 K RON | |
| 38 | 38.DOMI DENT SRL▲ 3 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 384,4 K RON▲ 15,1 % | ▲ 15,1 % | 1,7 K RON | |
| 39 | 39.CAR MED SRL▼ 5 | Sat Poieniţa, Comuna Livezeni, Mureş | 382,7 K RON▲ 3 % | ▲ 3 % | -14,9 K RON | |
| 40 | 40.CARIT MED SRL▼ 8 | Loc. Luduş, Oraş Luduş, Mureş | 373,9 K RON0,0% | 0,0% | -60 RON | |
| 41 | 41.PRODENTALUX S.R.L.▼ 5 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 368 K RON▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | -28 K RON | |
| 42 | 42.OPTOLENS SRL▲ 24 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 362,5 K RON▲ 62,4 % | ▲ 62,4 % | -99,8 K RON | |
| 43 | 43.NB MED SRL▼ 3 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 361,9 K RON▲ 5,1 % | ▲ 5,1 % | 34,6 K RON | |
| 44 | 44.GALENUS MEDICA S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 352,8 K RON— | — | 0 RON | |
| 45 | 45.URO-LITHO-SAN SRL▼ 10 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 347,4 K RON▼ 6,1 % | ▼ 6,1 % | -3,5 K RON | |
| 46 | 46.CENTRUL MEDICAL CORUNCA SRL▲ 27 | Sat Corunca, Comuna Corunca, Mureş | 345,8 K RON▲ 61 % | ▲ 61 % | -120,3 K RON | |
| 47 | 47.STILMED SRL▼ 20 | Sat Corunca, Comuna Corunca, Mureş | 344,3 K RON▼ 21,8 % | ▼ 21,8 % | 366,6 K RON | |
| 48 | 48.CENTRU CLINIC MEDIQUEST SRL▼ 10 | Sat Sîngeorgiu de Mureş, Comuna Sîngeorgiu de Mureş, Mureş | 335 K RON▼ 3,9 % | ▼ 3,9 % | 6 K RON | |
| 49 | 49.DENTALEST SRL▼ 16 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 325 K RON▼ 13 % | ▼ 13 % | 22,1 K RON | |
| 50 | 50.111 ZENITH ESTHETIQUE S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 320,8 K RON— | — | -189,9 K RON | |
| 51 | 51.SIM MED SRL▼ 12 | Loc. Iernut, Oraş Iernut, Mureş | 317,6 K RON▼ 8,8 % | ▼ 8,8 % | 106,2 K RON | |
| 52 | 52.DORA MEDICALS SRL= | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 314,3 K RON▲ 22 % | ▲ 22 % | 903,5 K RON | |
| 53 | 53.CABINET STOMATOLOGIC DR SITA IOAN SRL▼ 9 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 310,8 K RON▼ 0,6 % | ▼ 0,6 % | -13,5 K RON | |
| 54 | 54.RSA CASA ELY CENTRUM S.R.L.▲ 613 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 309,9 K RON— | — | -56 K RON | |
| 55 | 55.NEURON SRL▲ 99 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 299,4 K RON▲ 201 % | ▲ 201 % | -25,1 K RON | |
| 56 | 56.MEDICINE CENTER S.R.L.▲ 238 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 296,1 K RON▲ 750,4 % | ▲ 750,4 % | 7,6 K RON | |
| 57 | 57.DAO-MAR SRL▼ 14 | Municipiul Târnăveni, Mureş | 294,4 K RON▼ 9 % | ▼ 9 % | 58,1 K RON | |
| 58 | 58.POPMED SERV S.R.L.▲ 88 | Municipiul Reghin, Mureş | 286,9 K RON▲ 154,2 % | ▲ 154,2 % | 95 K RON | |
| 59 | 59.THESSALUS MEDICI S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 272,8 K RON— | — | — | -79,9 K RON |
| 60 | 60.CENTRUL MEDICONSULT SRL▲ 218 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 265,3 K RON▲ 566,9 % | ▲ 566,9 % | 184,1 K RON | |
| 61 | 61.DENTORAD SRL▲ 14 | Loc. Miercurea Nirajului, Oraş Miercurea Nirajului, Mureş | 263,6 K RON▲ 25,7 % | ▲ 25,7 % | 89,2 K RON | |
| 62 | 62.CENTRUL MEDICAL DIAMEDFIL S.R.L.▲ 129 | Sat Sînpaul, Comuna Sînpaul, Mureş | 261,6 K RON▲ 240,2 % | ▲ 240,2 % | 212,3 K RON | |
| 63 | 63.ROYAL SEKHMET S.R.L.▲ 5 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 261 K RON▲ 17,3 % | ▲ 17,3 % | -75,5 K RON | |
| 64 | 64.MARIUSOPTO IMPEX SRL▼ 22 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 256,4 K RON▼ 23,2 % | ▼ 23,2 % | 55,1 K RON | |
| 65 | 65.SITADENT SMILE CENTER S.R.L.▲ 602 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 253,1 K RON— | — | -19 K RON | |
| 66 | 66.ZONA MED SRL▼ 15 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 251,7 K RON▼ 2,4 % | ▼ 2,4 % | 38,2 K RON | |
| 67 | 67.PROVETIM SRL▼ 12 | Sat Livezeni, Comuna Livezeni, Mureş | 251,6 K RON▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | 8 K RON | |
| 68 | 68.SUSIDENT SRL▼ 14 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 249,4 K RON▼ 1,1 % | ▼ 1,1 % | -13,7 K RON | |
| 69 | 69.DENTANET LAB SRL▼ 5 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 242,6 K RON▲ 7,9 % | ▲ 7,9 % | 21,1 K RON | |
| 70 | 70.TIAMED OPTICRISTAL S.R.L.▲ 444 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 241,9 K RON▲ 6.169,1 % | ▲ 6.169,1 % | -20,5 K RON | |
| 71 | 71.OPTOMED SRL▼ 21 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 240,9 K RON▼ 9,4 % | ▼ 9,4 % | 4,1 K RON | |
| 72 | 72.ATHARVA NATURIA S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 239 K RON— | — | — | -60,4 K RON |
| 73 | 73.DENTAL BENKE S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 237,3 K RON— | — | — | -12,5 K RON |
| 74 | 74.LIFSCHITZ DENT SRL▼ 9 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 235,9 K RON▲ 5,4 % | ▲ 5,4 % | 154,7 K RON | |
| 75 | 75.TOPMED TRANS SRL▼ 29 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 229,4 K RON▼ 17,6 % | ▼ 17,6 % | -80,8 K RON | |
| 76 | 76.GLIGA-SABINA S.R.L.▼ 2 | Sat Sântana de Mureş, Comuna Sântana de Mureş, Mureş | 228,1 K RON▲ 6,9 % | ▲ 6,9 % | 136,4 K RON | |
| 77 | 77.BIM GASTROMEDICAL S.R.L.▲ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 222,1 K RON▲ 8,1 % | ▲ 8,1 % | -32,2 K RON | |
| 78 | 78.MULTI DENT CLINIC S.R.L.▲ 211 | Sat Bărdeşti, Comuna Sântana de Mureş, Mureş | 221,7 K RON▲ 493,7 % | ▲ 493,7 % | -24,2 K RON | |
| 79 | 79.DELTA LAB SRL▲ 6 | Municipiul Târnăveni, Mureş | 219,1 K RON▲ 9,8 % | ▲ 9,8 % | 1,8 K RON | |
| 80 | 80.HOMEOMED SRL▼ 35 | Sat Livezeni, Comuna Livezeni, Mureş | 218,1 K RON▼ 24,5 % | ▼ 24,5 % | 208,9 K RON | |
| 81 | 81.RSG DOX SRL▼ 19 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 215,1 K RON▼ 7,2 % | ▼ 7,2 % | 102,6 K RON | |
| 82 | 82.DRK - EYE SRL▲ 84 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 210,1 K RON▲ 127,3 % | ▲ 127,3 % | -99 K RON | |
| 83 | 83.OMNIPRAX MEDICALS SRL▲ 111 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 204,8 K RON▲ 173,2 % | ▲ 173,2 % | 45,9 K RON | |
| 84 | 84.ARTA NEUROLOGICA SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 201,7 K RON— | — | 303,2 K RON | |
| 85 | 85.VITALITAS SOLUTION CENTER SRL▼ 5 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 200,8 K RON▼ 1,2 % | ▼ 1,2 % | 28,8 K RON | |
| 86 | 86.ALGOCALM SRL▼ 39 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 199,7 K RON▼ 26,6 % | ▼ 26,6 % | 109,4 K RON | |
| 87 | 87.WHITE DENTAL TOP SRL▼ 34 | Loc. Luduş, Oraş Luduş, Mureş | 199,6 K RON▼ 21 % | ▼ 21 % | 33,1 K RON | |
| 88 | 88.MODERNO SRL▲ 3 | Municipiul Târnăveni, Mureş | 196,5 K RON▲ 7,4 % | ▲ 7,4 % | -15,3 K RON | |
| 89 | 89.FELANA DENT SRL▼ 2 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 193,3 K RON▲ 1,1 % | ▲ 1,1 % | 2,3 K RON | |
| 90 | 90.PSIHOSAN SERV SRL▼ 20 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 191,5 K RON▼ 12,9 % | ▼ 12,9 % | 74,6 K RON | |
| 91 | 91.SANAMED DEDA SRL▼ 3 | Sat Ivăneşti, Comuna Livezeni, Mureş | 191,4 K RON▲ 1,8 % | ▲ 1,8 % | 97,4 K RON | |
| 92 | 92.ALGO MEDICAL SRL▼ 44 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 189,3 K RON▼ 29,7 % | ▼ 29,7 % | 44,6 K RON | |
| 93 | 93.PSYCHOBIOMED CENTER SRL▼ 22 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 187,8 K RON▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 556,7 K RON | |
| 94 | 94.YANNETT GMY DENT SRL▼ 64 | Sat Albeşti, Comuna Albeşti, Mureş | 187,6 K RON▼ 53,3 % | ▼ 53,3 % | 268,1 K RON | |
| 95 | 95.PERIODONT SRL▼ 5 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 185,1 K RON▲ 1 % | ▲ 1 % | 10,6 K RON | |
| 96 | 96.MARKODENT MEDICAL S.R.L.nou | Loc. Miercurea Nirajului, Oraş Miercurea Nirajului, Mureş | 183,6 K RON— | — | — | 36,4 K RON |
| 97 | 97.NEW KLYNIQ SOLUTIONS SRLnou | Sat Cheţani, Comuna Cheţani, Mureş | 183 K RON▲ 280,7 % | ▲ 280,7 % | -76,3 K RON | |
| 98 | 98.ZAHNARZT TSMAL DENT SRL▼ 21 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 182,5 K RON▼ 11,6 % | ▼ 11,6 % | 6,5 K RON | |
| 99 | 99.MAGYARI DENT SRL▼ 17 | Sat Eremitu, Comuna Eremitu, Mureş | 182 K RON▼ 9,8 % | ▼ 9,8 % | -5,3 K RON | |
| 100 | 100.SMILEDENT SRL▼ 8 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 181,3 K RON▼ 0,4 % | ▼ 0,4 % | -30,2 K RON |
Codurile CAEN din sănătate — Mureș
CAEN 8622
Activități de asistență medicală specializată
464 firme · 474,4 mil. RON
CAEN 8623
Activități de asistență stomatologică
296 firme · 148,2 mil. RON
CAEN 8610
Activități de asistență spitalicească
9 firme · 92,9 mil. RON
CAEN 8621
Activități de asistență medicală generală
77 firme · 51 mil. RON
CAEN 8699
Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.
28 firme · 32,2 mil. RON
CAEN 8690
Alte activități referitoare la sănătatea umană
121 firme · 27,9 mil. RON
CAEN 8692
Transportul pacienților cu ambulanța
3 firme · 24,8 mil. RON
CAEN 8691
Servicii de diagnostic imagistic și activități ale laboratoarelor medicale
7 firme · 7,5 mil. RON
CAEN 8730
Activități ale căminelor de bătrâni și ale căminelor pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
6 firme · 3,5 mil. RON
CAEN 8899
Alte activități de asistență socială, fără cazare, n.c.a.
3 firme · 3 mil. RON
CAEN 8695
Activități de fizioterapie
9 firme · 2,8 mil. RON
CAEN 8891
Activități de îngrijire zilnică pentru copii
6 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 8694
Activități ale infirmierelor și moașelor
2 firme · 144,9 K RON
CAEN 8810
Activități de asistență socială, fără cazare, pentru bătrâni și pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
3 firme · 85,3 K RON
CAEN 8697
Servicii de intermediere pentru servicii medicale, stomatologice și pentru alte servicii referitoare la sănătatea umană
1 firme · 61,3 K RON
CAEN 8696
Activități de medicină tradițională, complementară și alternativă
1 firme · 18,4 K RON
CAEN 8693
Activități ale psihologilor și psihoterapeuților, cu excepția medicilor
1 firme · 10,9 K RON
CAEN 8720
Activități ale centrelor de recuperare psihică și de dezintoxicare, exclusiv spitale
1 firme · 0 RON