Top 100 firme — Sănătate, Mureș după datorii în 2011
319 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 96,5 mil. RON. Pragul de intrare în top este 84,7 K RON, iar liderul atinge 34,9 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Datorii | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.NOVA VITA SAN SRL= | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 34,9 mil. RON▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | -2,4 mil. RON | |
| 2 | 2.NOVA VITA HOSPITAL SA= | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 20,1 mil. RON▲ 5,8 % | ▲ 5,8 % | -5,1 mil. RON | |
| 3 | 3.ADRIA MED SRL= | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 8,2 mil. RON▼ 0,9 % | ▼ 0,9 % | -709,1 K RON | |
| 4 | 4.CARDIO MED SRL= | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 3,1 mil. RON▼ 8,9 % | ▼ 8,9 % | 5,9 K RON | |
| 5 | 5.PSIHOSAN SERV SRL= | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 2 mil. RON▲ 27,3 % | ▲ 27,3 % | 18,2 K RON | |
| 6 | 6.URO-LITHO-SAN SRL▲ 211 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 2 mil. RON▲ 25.911,1 % | ▲ 25.911,1 % | -189,4 K RON | |
| 7 | 7.BABE SRL▲ 17 | Sat Sîngeorgiu de Mureş, Comuna Sîngeorgiu de Mureş, Mureş | 1,5 mil. RON▲ 301,9 % | ▲ 301,9 % | -958,2 K RON | |
| 8 | 8.OPTICA OPTOFARM SRL▼ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,1 mil. RON▼ 3 % | ▼ 3 % | 390,3 K RON | |
| 9 | 9.CENTRUL MEDICAL TOPMED SRL▼ 3 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,1 mil. RON▼ 10,4 % | ▼ 10,4 % | 394,2 K RON | |
| 10 | 10.COSAMEXT SRL▼ 2 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,1 mil. RON▲ 5 % | ▲ 5 % | 128,8 K RON | |
| 11 | 11.B & B MEDICAL SRL▼ 2 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 764,6 K RON▲ 2 % | ▲ 2 % | -185,6 K RON | |
| 12 | 12.ANCADENTAL SRL= | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 739,4 K RON▲ 10,1 % | ▲ 10,1 % | -74,4 K RON | |
| 13 | 13.SUSIDENT SRL▼ 2 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 710,2 K RON▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | -59,6 K RON | |
| 14 | 14.CASA DANEZĂ SRL= | Sat Băgaciu, Comuna Băgaciu, Mureş | 637,9 K RON▲ 9,5 % | ▲ 9,5 % | -5,2 K RON | |
| 15 | 15.HOMEOMED SRL▼ 2 | Sat Livezeni, Comuna Livezeni, Mureş | 615,6 K RON▼ 8,2 % | ▼ 8,2 % | -187,3 K RON | |
| 16 | 16.POLICRISDENT SRL▼ 1 | Municipiul Reghin, Mureş | 578 K RON▲ 3,6 % | ▲ 3,6 % | 3,7 K RON | |
| 17 | 17.POLIDENT SRL▼ 1 | Sat Cristeşti, Comuna Cristeşti, Mureş | 577,9 K RON▲ 7,8 % | ▲ 7,8 % | -196,1 K RON | |
| 18 | 18.DR. SAN SRL▼ 1 | Sat Albeşti, Comuna Albeşti, Mureş | 532,8 K RON▲ 3,8 % | ▲ 3,8 % | -15,5 K RON | |
| 19 | 19.ACTAMEDICA SRL▲ 23 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 484,5 K RON▲ 116,2 % | ▲ 116,2 % | -43,7 K RON | |
| 20 | 20.VITALMED SRL▼ 1 | Comuna Ernei, Mureş | 483,4 K RON▲ 3,8 % | ▲ 3,8 % | 2,9 K RON | |
| 21 | 21.DENTANET LAB SRL▼ 11 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 458,3 K RON▼ 35,6 % | ▼ 35,6 % | 78,9 K RON | |
| 22 | 22.STOMATIC SRL▼ 2 | Sat Valea, Comuna Vărgata, Mureş | 456,1 K RON▲ 1,9 % | ▲ 1,9 % | -35,4 K RON | |
| 23 | 23.DENTALTOP SRL▲ 14 | Sat Sâncraiu de Mureş, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 440,2 K RON▲ 77,8 % | ▲ 77,8 % | -178,4 K RON | |
| 24 | 24.SIM MED SRL▼ 1 | Loc. Iernut, Oraş Iernut, Mureş | 423,1 K RON▲ 2 % | ▲ 2 % | -22,5 K RON | |
| 25 | 25.PAXMED SRL▲ 2 | Sat Saschiz, Comuna Saschiz, Mureş | 422,2 K RON▲ 24 % | ▲ 24 % | -24,6 K RON | |
| 26 | 26.CARIT MED SRL▼ 8 | Loc. Luduş, Oraş Luduş, Mureş | 392 K RON▼ 16,3 % | ▼ 16,3 % | -44 K RON | |
| 27 | 27.GREEN BIO LAND SRL▲ 2 | Sat Sâncraiu de Mureş, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 390,6 K RON▲ 18,5 % | ▲ 18,5 % | 32,8 K RON | |
| 28 | 28.MEDCRIS SRL▼ 7 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 364,6 K RON▼ 14,4 % | ▼ 14,4 % | -46,8 K RON | |
| 29 | 29.CABIMED SRL▼ 7 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 360,9 K RON▼ 13,1 % | ▼ 13,1 % | 23,1 K RON | |
| 30 | 30.DENTOMAX SRL▼ 5 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 345,4 K RON▼ 7,9 % | ▼ 7,9 % | 10,4 K RON | |
| 31 | 31.GECODENT SRL▲ 64 | Municipiul Reghin, Mureş | 341,8 K RON▲ 298 % | ▲ 298 % | 22,8 K RON | |
| 32 | 32.OPTOMED SRL▲ 116 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 323,1 K RON▲ 916,3 % | ▲ 916,3 % | -45,5 K RON | |
| 33 | 33.DENTIS SRL▼ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 272,9 K RON▼ 7,3 % | ▼ 7,3 % | 14,7 K RON | |
| 34 | 34.DAO-MAR SRL▲ 7 | Municipiul Târnăveni, Mureş | 272,2 K RON▲ 21,1 % | ▲ 21,1 % | -27,6 K RON | |
| 35 | 35.POTCOAVA DE AUR PRODIMPEX SRL▲ 5 | Municipiul Reghin, Mureş | 268,9 K RON▲ 19,5 % | ▲ 19,5 % | -71,6 K RON | |
| 36 | 36.DR IORDACHE SRL▼ 5 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 267,4 K RON▼ 10,8 % | ▼ 10,8 % | 62,4 K RON | |
| 37 | 37.CAR MED SRL▲ 1 | Sat Poieniţa, Comuna Livezeni, Mureş | 258,8 K RON▲ 4,7 % | ▲ 4,7 % | -14,1 K RON | |
| 38 | 38.STARUINTA SRL▼ 4 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 251,6 K RON▼ 6,3 % | ▼ 6,3 % | -10,6 K RON | |
| 39 | 39.ALMAMEDICAL SRL▼ 4 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 242,4 K RON▼ 4,9 % | ▼ 4,9 % | -2,1 K RON | |
| 40 | 40.CENTRUL MEDICAL EMPATIA SRL▲ 179 | Sat Sîngeorgiu de Mureş, Comuna Sîngeorgiu de Mureş, Mureş | 239,4 K RON▲ 3.211,3 % | ▲ 3.211,3 % | 208,2 K RON | |
| 41 | 41.ZONA MED SRL▼ 5 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 231,3 K RON▼ 7,8 % | ▼ 7,8 % | -2,6 K RON | |
| 42 | 42.CONTRANSCAR SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 227,3 K RON▲ 17,7 % | ▲ 17,7 % | 15 K RON | |
| 43 | 43.EUROMED SRL▲ 110 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 227,2 K RON▲ 703,6 % | ▲ 703,6 % | 197,2 K RON | |
| 44 | 44.FIZIOMED SRL▲ 21 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 227,2 K RON▲ 59,1 % | ▲ 59,1 % | -18,9 K RON | |
| 45 | 45.KISDONC SRL▲ 5 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 225,6 K RON▲ 15,8 % | ▲ 15,8 % | -71,1 K RON | |
| 46 | 46.SMILEDENT SRL▲ 6 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 223 K RON▲ 20,4 % | ▲ 20,4 % | -15,2 K RON | |
| 47 | 47.IVIDENTAL SRL▼ 8 | Municipiul Reghin, Mureş | 218,9 K RON▼ 3 % | ▼ 3 % | -14,8 K RON | |
| 48 | 48.PROVISAN SRL▼ 20 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 216,5 K RON▼ 34,7 % | ▼ 34,7 % | 26 K RON | |
| 49 | 49.MEDIDENT SRL▲ 11 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 214,8 K RON▲ 36,3 % | ▲ 36,3 % | 2,3 K RON | |
| 50 | 50.MAXIDENT SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 206,1 K RON— | — | -1,5 K RON | |
| 51 | 51.DENTEXPERT SRL▲ 10 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 199,6 K RON▲ 28,2 % | ▲ 28,2 % | 12,4 K RON | |
| 52 | 52.MODERNO SRL▼ 3 | Municipiul Târnăveni, Mureş | 198,8 K RON▲ 1,4 % | ▲ 1,4 % | -5,7 K RON | |
| 53 | 53.ENDOGYN SRL▼ 9 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 193,1 K RON▼ 11 % | ▼ 11 % | -10,7 K RON | |
| 54 | 54.THEIL FLAVIA SRL▲ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 186,1 K RON▲ 3,9 % | ▲ 3,9 % | -10,8 K RON | |
| 55 | 55.CRYSTALDENT SRL▲ 13 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 183,6 K RON▲ 32 % | ▲ 32 % | -49,5 K RON | |
| 56 | 56.OPTOLENS SRL▲ 7 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 176,6 K RON▲ 19,7 % | ▲ 19,7 % | 42,4 K RON | |
| 57 | 57.LAL MED SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 175,2 K RON— | — | — | -48,4 K RON |
| 58 | 58.STILMED SRL▼ 25 | Sat Corunca, Comuna Corunca, Mureş | 170,3 K RON▼ 41,8 % | ▼ 41,8 % | 104 K RON | |
| 59 | 59.KRAUSS KLINIK SRL▲ 70 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 163,2 K RON▲ 254,5 % | ▲ 254,5 % | -54,8 K RON | |
| 60 | 60.PROVIDENT SRL▼ 3 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 160,6 K RON▼ 8 % | ▼ 8 % | 20,2 K RON | |
| 61 | 61.ANGIO CENTER SRL▼ 14 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 159,9 K RON▼ 19,8 % | ▼ 19,8 % | 56,1 K RON | |
| 62 | 62.ENDOSAN MED SRL▼ 4 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 151,6 K RON▼ 11,8 % | ▼ 11,8 % | -9,9 K RON | |
| 63 | 63.POLIMED SILVANA SRL▲ 1 | Sat Rîciu, Comuna Rîciu, Mureş | 148,7 K RON▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | -9,5 K RON | |
| 64 | 64.OLI KINETIC SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 147,3 K RON— | — | — | -54,2 K RON |
| 65 | 65.CORLA MED SRL▲ 22 | Loc. Luduş, Oraş Luduş, Mureş | 144,5 K RON▲ 48,3 % | ▲ 48,3 % | -4,8 K RON | |
| 66 | 66.HIPOCRATE 2000 SRL▼ 40 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 141,9 K RON▼ 61,1 % | ▼ 61,1 % | 239,7 K RON | |
| 67 | 67.DENTISYSTEM SRL▼ 8 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 141,2 K RON▼ 12,4 % | ▼ 12,4 % | 13,2 K RON | |
| 68 | 68.GINEMED SRL▼ 20 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 135,1 K RON▼ 31,7 % | ▼ 31,7 % | 40,3 K RON | |
| 69 | 69.GINESTOM SRL▲ 1 | Municipiul Reghin, Mureş | 132,5 K RON▼ 3,5 % | ▼ 3,5 % | -11,2 K RON | |
| 70 | 70.MARMED SRL▲ 11 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 129,6 K RON▲ 14,6 % | ▲ 14,6 % | 167,5 K RON | |
| 71 | 71.IN-DENT SRL▲ 2 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 127,7 K RON▲ 1,4 % | ▲ 1,4 % | 19,1 K RON | |
| 72 | 72.ANI MED SRL▼ 18 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 126,4 K RON▼ 30,9 % | ▼ 30,9 % | -7,5 K RON | |
| 73 | 73.DENTALEST SRLnou | Municipiul Sighişoara, Mureş | 120,3 K RON— | — | — | -47,4 K RON |
| 74 | 74.MEDGYN SRL▼ 29 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 119,6 K RON▼ 43,5 % | ▼ 43,5 % | 105,5 K RON | |
| 75 | 75.ENDOCENTRUM SRL▲ 5 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 118,6 K RON▲ 3,7 % | ▲ 3,7 % | -39,4 K RON | |
| 76 | 76.FINANCIAL TRUST SRL▼ 20 | Municipiul Reghin, Mureş | 118,2 K RON▼ 32,7 % | ▼ 32,7 % | 9,1 K RON | |
| 77 | 77.CABINET STOMATOLOGIC DR SITA IOAN SRL▲ 9 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 117,1 K RON▲ 19 % | ▲ 19 % | -23,2 K RON | |
| 78 | 78.MEDIOFT SRL▼ 7 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 110,5 K RON▼ 19 % | ▼ 19 % | -29,7 K RON | |
| 79 | 79.KA DENT STOMATOLOGIE SRL▲ 4 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 110,4 K RON▲ 5,6 % | ▲ 5,6 % | -5 K RON | |
| 80 | 80.COMVIV SRL▼ 8 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 108,8 K RON▼ 19,3 % | ▼ 19,3 % | 1,3 K RON | |
| 81 | 81.MEDICINART SRL▲ 7 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 108,1 K RON▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 11,7 K RON | |
| 82 | 82.MEDIAB SRL▲ 109 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 107,4 K RON▲ 653,3 % | ▲ 653,3 % | 78,9 K RON | |
| 83 | 83.MUNMED SRL▼ 30 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 105,2 K RON▼ 43 % | ▼ 43 % | 152,6 K RON | |
| 84 | 84.MODENT SRL▲ 5 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 102 K RON▲ 7,6 % | ▲ 7,6 % | 20,8 K RON | |
| 85 | 85.ULTRATEST SRL▼ 18 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 99,9 K RON▼ 28,9 % | ▼ 28,9 % | 21,6 K RON | |
| 86 | 86.DENTORAD SRL▼ 2 | Loc. Miercurea Nirajului, Oraş Miercurea Nirajului, Mureş | 99,4 K RON▼ 4,2 % | ▼ 4,2 % | -12,7 K RON | |
| 87 | 87.DE ANIMA SRL▼ 10 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 98,7 K RON▼ 17,9 % | ▼ 17,9 % | -20,8 K RON | |
| 88 | 88.SALINOTERAPIA SRL▼ 13 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 97,7 K RON▼ 20,9 % | ▼ 20,9 % | 916 RON | |
| 89 | 89.ALGO MEDICAL SRL▲ 22 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 96,9 K RON▲ 52,8 % | ▲ 52,8 % | 102,6 K RON | |
| 90 | 90.ALGOCALM II SRL▼ 28 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 96,7 K RON▼ 35,2 % | ▼ 35,2 % | 17,9 K RON | |
| 91 | 91.ALGOCALM SRL▲ 87 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 96,2 K RON▲ 405,1 % | ▲ 405,1 % | -10,7 K RON | |
| 92 | 92.ECOMED SRL▼ 16 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 93,4 K RON▼ 23,5 % | ▼ 23,5 % | 10,1 K RON | |
| 93 | 93.MARLAS DENTASERV SRL= | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 89,9 K RON▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | 637 RON | |
| 94 | 94.POLIMAR SRL▼ 9 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 89,9 K RON▼ 9,7 % | ▼ 9,7 % | -1,3 K RON | |
| 95 | 95.SMILE EXPERT SRL▲ 33 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 88,1 K RON▲ 88,8 % | ▲ 88,8 % | 1,4 K RON | |
| 96 | 96.CARIT SAN SRL▲ 5 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 88,1 K RON▲ 15,3 % | ▲ 15,3 % | -52,2 K RON | |
| 97 | 97.SAMARITANUS SRL= | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 86,3 K RON▲ 3,5 % | ▲ 3,5 % | 58,1 K RON | |
| 98 | 98.SZAVA DENT SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 85,9 K RON— | — | — | -14,9 K RON |
| 99 | 99.INTERMED SRL▼ 25 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 85 K RON▼ 31,8 % | ▼ 31,8 % | 6 K RON | |
| 100 | 100.GALEN SRL▼ 21 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 84,7 K RON▼ 28,9 % | ▼ 28,9 % | 15,9 K RON |
Codurile CAEN din sănătate — Mureș
CAEN 8622
Activități de asistență medicală specializată
464 firme · 474,4 mil. RON
CAEN 8623
Activități de asistență stomatologică
296 firme · 148,2 mil. RON
CAEN 8610
Activități de asistență spitalicească
9 firme · 92,9 mil. RON
CAEN 8621
Activități de asistență medicală generală
77 firme · 51 mil. RON
CAEN 8699
Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.
28 firme · 32,2 mil. RON
CAEN 8690
Alte activități referitoare la sănătatea umană
121 firme · 27,9 mil. RON
CAEN 8692
Transportul pacienților cu ambulanța
3 firme · 24,8 mil. RON
CAEN 8691
Servicii de diagnostic imagistic și activități ale laboratoarelor medicale
7 firme · 7,5 mil. RON
CAEN 8730
Activități ale căminelor de bătrâni și ale căminelor pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
6 firme · 3,5 mil. RON
CAEN 8899
Alte activități de asistență socială, fără cazare, n.c.a.
3 firme · 3 mil. RON
CAEN 8695
Activități de fizioterapie
9 firme · 2,8 mil. RON
CAEN 8891
Activități de îngrijire zilnică pentru copii
6 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 8694
Activități ale infirmierelor și moașelor
2 firme · 144,9 K RON
CAEN 8810
Activități de asistență socială, fără cazare, pentru bătrâni și pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
3 firme · 85,3 K RON
CAEN 8697
Servicii de intermediere pentru servicii medicale, stomatologice și pentru alte servicii referitoare la sănătatea umană
1 firme · 61,3 K RON
CAEN 8696
Activități de medicină tradițională, complementară și alternativă
1 firme · 18,4 K RON
CAEN 8693
Activități ale psihologilor și psihoterapeuților, cu excepția medicilor
1 firme · 10,9 K RON
CAEN 8720
Activități ale centrelor de recuperare psihică și de dezintoxicare, exclusiv spitale
1 firme · 0 RON