Top 100 firme — Învățământ după datorii în 2017
6.990 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 414,3 mil. RON. Pragul de intrare în top este 1,3 mil. RON, iar liderul atinge 75 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Datorii | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.LUMINA INSTITUTII DE INVATAMINT S.A.= | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 75 mil. RON▼ 6,2 % | ▼ 6,2 % | 5,6 mil. RON | |
| 2 | 2.CENTRUL NAȚIONAL DE ÎNVĂȚĂMÂNT TURISTIC S.A.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 44,7 mil. RON▲ 19,2 % | ▲ 19,2 % | 780 K RON | |
| 3 | 3.TITI AUR SRL▼ 1 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 19,6 mil. RON▲ 1,6 % | ▲ 1,6 % | 137,7 K RON | |
| 4 | 4.CODECS SA▼ 1 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 18 mil. RON▼ 1,7 % | ▼ 1,7 % | -531,5 K RON | |
| 5 | 5.CRIVAS CONSULT SRL▼ 1 | Oraş Bragadiru, Ilfov | 14,3 mil. RON▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | -53,5 K RON | |
| 6 | 6.MORALE TRABAJO SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 10,4 mil. RON▲ 4,3 % | ▲ 4,3 % | 263 K RON | |
| 7 | 7.PROFI ENGINEERING SRL▲ 4 | Sat Homorog, Comuna Mădăras, Bihor | 8,1 mil. RON▲ 79,4 % | ▲ 79,4 % | 14,8 K RON | |
| 8 | 8.IFPTR SRL▼ 2 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 7,8 mil. RON▼ 4,1 % | ▼ 4,1 % | 886,5 K RON | |
| 9 | 9.BSB SPORTS & SERVICES SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 7,7 mil. RON▲ 6,6 % | ▲ 6,6 % | -810,6 K RON | |
| 10 | 10.PITIC SPORT SRL▼ 2 | Loc. Piatra-Olt, Oraş Piatra-Olt, Olt | 7,1 mil. RON▲ 1,7 % | ▲ 1,7 % | -267,6 K RON | |
| 11 | 11.MATERNA CARE SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 6,9 mil. RON▲ 397,7 % | ▲ 397,7 % | -695,9 K RON | |
| 12 | 12.AUTO TUDOR TS SRL▼ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 6,1 mil. RON▼ 4,3 % | ▼ 4,3 % | 277,9 K RON | |
| 13 | 13.OLGA GUDYNN INTERNATIONAL SCHOOL SRL▲ 24 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 5,9 mil. RON▲ 162,6 % | ▲ 162,6 % | 546,8 K RON | |
| 14 | 14.CARPATAIR FLIGHT SERVICE SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 5,7 mil. RON▼ 68,1 % | ▼ 68,1 % | 294,6 K RON | |
| 15 | 15.CVORUM TRANS SRL▼ 3 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 4,8 mil. RON▲ 13,1 % | ▲ 13,1 % | 68,5 K RON | |
| 16 | 16.AMSO SRL▼ 6 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 4,3 mil. RON▼ 10,5 % | ▼ 10,5 % | 95,4 K RON | |
| 17 | 17.MIHOC SRL▼ 3 | Municipiul Oneşti, Bacău | 3,9 mil. RON▼ 3,7 % | ▼ 3,7 % | 297,8 K RON | |
| 18 | 18.SPLASH REPUBLIK SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 3,9 mil. RON▲ 0 % | ▲ 0 % | 102,2 K RON | |
| 19 | 19.ALFA INSTRUIRE A CONDUCATORILOR AUTO AMATORI SA▲ 4 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 3,8 mil. RON▲ 22,5 % | ▲ 22,5 % | -55,5 K RON | |
| 20 | 20.CENTRUL EDUCATIONAL HERMANN OBERTH SRL▲ 7 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 3,6 mil. RON▲ 30,1 % | ▲ 30,1 % | 77,7 K RON | |
| 21 | 21.PILOT 2000 SRL▲ 3 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 3,5 mil. RON▲ 18,8 % | ▲ 18,8 % | 39,5 K RON | |
| 22 | 22.DESTINE HOLDING SA▲ 22 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 3,4 mil. RON▲ 78,8 % | ▲ 78,8 % | 872,9 K RON | |
| 23 | 23.TECHNICAL TRAINING SRL▼ 8 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 3,4 mil. RON▼ 12,8 % | ▼ 12,8 % | -415,9 K RON | |
| 24 | 24.TWINKLE STAR SRL▲ 1.433 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 3,3 mil. RON▲ 3.551,1 % | ▲ 3.551,1 % | 596,8 K RON | |
| 25 | 25.GRUP SERVICII PETROLIERE TRAINING SRL▲ 7 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 3 mil. RON▲ 24,7 % | ▲ 24,7 % | 49 K RON | |
| 26 | 26.CENTRUL DE FORMARE ŞI CONSULTANŢĂ PRIMA SCOOL SRL= | Municipiul Buzău, Buzău | 3 mil. RON▲ 5,9 % | ▲ 5,9 % | 8,8 K RON | |
| 27 | 27.FAXMEDIA CONSULTING SRL▲ 16 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 2,8 mil. RON▲ 45 % | ▲ 45 % | 483,5 K RON | |
| 28 | 28.TEO CONSULT AUTO 2003 SRL▲ 21 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 2,8 mil. RON▲ 47,9 % | ▲ 47,9 % | -938,8 K RON | |
| 29 | 29.MALDAEANU SRL▲ 38 | Sat Bogdana, Comuna Bogdana, Teleorman | 2,7 mil. RON▲ 76,2 % | ▲ 76,2 % | -50,9 K RON | |
| 30 | 30.DINU 2000 OLD SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 2,7 mil. RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 31 | 31.AUTO TUDOR SRL▼ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,6 mil. RON▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | 59,3 K RON | |
| 32 | 32.AUTO RALLY SRL▼ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,6 mil. RON▼ 0,6 % | ▼ 0,6 % | 747 RON | |
| 33 | 33.BUSINESS TRAINING ROMANIA SRL= | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 2,5 mil. RON▲ 6,8 % | ▲ 6,8 % | 236,5 K RON | |
| 34 | 34.TOP SEMINAR SRL▲ 19 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,5 mil. RON▲ 37,2 % | ▲ 37,2 % | -163,5 K RON | |
| 35 | 35.BRITISH COLLEGE SRL▼ 4 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 2,5 mil. RON▼ 0 % | ▼ 0 % | -47,7 K RON | |
| 36 | 36.D.B.C. SRL▼ 17 | Municipiul Drăgăşani, Vâlcea | 2,4 mil. RON▼ 33,4 % | ▼ 33,4 % | 99,1 K RON | |
| 37 | 37.CENTRUL DE CONSULTANŢĂ ŞI STUDII EUROPENE SRL▼ 19 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 2,3 mil. RON▼ 35,1 % | ▼ 35,1 % | 78,4 K RON | |
| 38 | 38.TONI AUTO SRL▲ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,3 mil. RON▲ 7,2 % | ▲ 7,2 % | 1,5 K RON | |
| 39 | 39.LAVI GRUP SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 2,3 mil. RON▲ 0,6 % | ▲ 0,6 % | -4,9 K RON | |
| 40 | 40.TOURISM, HOTEL AND RESTAURANT CONSULTING GROUP SRL▼ 5 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 2,3 mil. RON▼ 1,8 % | ▼ 1,8 % | 41,6 K RON | |
| 41 | 41.CELLA INVEST SRL▼ 24 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 2,3 mil. RON▼ 38,6 % | ▼ 38,6 % | 2,1 K RON | |
| 42 | 42.C.C.C. ADMIS A & D SRL▲ 17 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 2,2 mil. RON▲ 38,6 % | ▲ 38,6 % | -164,4 K RON | |
| 43 | 43.AUTO SAM SRL▼ 21 | Loc. Videle, Oraş Videle, Teleorman | 2,2 mil. RON▼ 32,7 % | ▼ 32,7 % | 263,5 K RON | |
| 44 | 44.MUV SRL▼ 31 | Municipiul Bacău, Bacău | 2,2 mil. RON▼ 46,3 % | ▼ 46,3 % | 11,1 K RON | |
| 45 | 45.SINCRON JOBS SRL▼ 6 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 2,2 mil. RON▼ 0,6 % | ▼ 0,6 % | -78,5 K RON | |
| 46 | 46.GENERAL RALLY CONSULTING SRLnou | Sat Vâlcele, Comuna Feleacu, Cluj | 2,2 mil. RON▼ 21,5 % | ▼ 21,5 % | 38,1 K RON | |
| 47 | 47.INTERCOLLEGE GLOBAL TRAINING ROMANIA LTD NICOSIA CIPRU SUCURSALA ROMANIA SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 2,2 mil. RON▲ 12,4 % | ▲ 12,4 % | -225,3 K RON | |
| 48 | 48.ARTOPROD SRL▼ 6 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 2,1 mil. RON▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | 246,2 K RON | |
| 49 | 49.CONS-AUTO TOTAL SRL▼ 8 | Municipiul Timişoara, Timiş | 2,1 mil. RON▼ 4,7 % | ▼ 4,7 % | 113,6 K RON | |
| 50 | 50.BEJAN CO GEORGIOMIO SRL▼ 3 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 2 mil. RON▲ 8 % | ▲ 8 % | -120,3 K RON | |
| 51 | 51.IDB GRUP SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2 mil. RON▲ 28,2 % | ▲ 28,2 % | 199,5 K RON | |
| 52 | 52.O.O.H. PROMOTION FACTORY SRL▲ 13 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 2 mil. RON▲ 27,8 % | ▲ 27,8 % | 185,7 K RON | |
| 53 | 53.PROFI SERVICE POINT SRL▲ 169 | Sat Homorog, Comuna Mădăras, Bihor | 1,9 mil. RON▲ 182,6 % | ▲ 182,6 % | 37,2 K RON | |
| 54 | 54.HOSPITALITY VOCATIONAL SCHOOL SRL▼ 9 | Municipiul Braşov, Braşov | 1,9 mil. RON▼ 0,7 % | ▼ 0,7 % | -17,4 K RON | |
| 55 | 55.COMPUTER LEARNING CENTER SRL▲ 9 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 1,9 mil. RON▲ 22,4 % | ▲ 22,4 % | 28,4 K RON | |
| 56 | 56.RAFTING COMPANY SRL▼ 5 | Sat Mihail Kogălniceanu, Comuna Mihail Kogălniceanu, Constanţa | 1,9 mil. RON▲ 3,2 % | ▲ 3,2 % | 21,4 K RON | |
| 57 | 57.PROAKTIV COMMUNICATION SRL▼ 7 | Municipiul Braşov, Braşov | 1,9 mil. RON▲ 1 % | ▲ 1 % | -19,6 K RON | |
| 58 | 58.SORISILV COM SRL▼ 4 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 1,8 mil. RON▲ 2,1 % | ▲ 2,1 % | -57 K RON | |
| 59 | 59.PROFI COMPANY 2006 SRL▲ 2 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 1,7 mil. RON▲ 8,6 % | ▲ 8,6 % | -143 K RON | |
| 60 | 60.AUTOKLASS PUNCT RO SRL▲ 54 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 1,7 mil. RON▲ 56,5 % | ▲ 56,5 % | -510,1 K RON | |
| 61 | 61.AUTOLIV SRL▲ 15 | Municipiul Marghita, Bihor | 1,6 mil. RON▲ 14,5 % | ▲ 14,5 % | -172,1 K RON | |
| 62 | 62.ALERON TRAINING CENTER SRL▲ 63 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,6 mil. RON▲ 64,7 % | ▲ 64,7 % | 14 K RON | |
| 63 | 63.TECTON CONSTRUCT SRL▼ 15 | Sat Robăneştii de Sus, Comuna Robăneşti, Dolj | 1,6 mil. RON▼ 15,1 % | ▼ 15,1 % | -1,2 mil. RON | |
| 64 | 64.VEST WEEK - END COM SRL▲ 2 | Municipiul Lupeni, Hunedoara | 1,6 mil. RON▲ 2,4 % | ▲ 2,4 % | 283,5 K RON | |
| 65 | 65.4MARE ELISIUM S.R.L.▼ 31 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1,6 mil. RON▼ 33,2 % | ▼ 33,2 % | 37,1 K RON | |
| 66 | 66.DINU 2000 LUX SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,6 mil. RON▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | -375 RON | |
| 67 | 67.DIA AUTO SRL▼ 5 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,5 mil. RON▼ 0,4 % | ▼ 0,4 % | -153,4 K RON | |
| 68 | 68.LEGAL CONSULT SRL▼ 8 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,5 mil. RON▼ 4,8 % | ▼ 4,8 % | 6,3 K RON | |
| 69 | 69.AUTO IONY SRL▲ 26 | Municipiul Zalău, Sălaj | 1,5 mil. RON▲ 29,5 % | ▲ 29,5 % | -310,1 K RON | |
| 70 | 70.BRAINFARM FOR KIDS SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,5 mil. RON▲ 27,2 % | ▲ 27,2 % | 68,2 K RON | |
| 71 | 71.MAYA SMILE SRL▼ 2 | Sat Ştefăneştii de Jos, Comuna Ştefăneştii de Jos, Ilfov | 1,5 mil. RON▲ 0,6 % | ▲ 0,6 % | 19,2 K RON | |
| 72 | 72.D.C.M. PRO-ELECTRONIC SRL▲ 13 | Loc. Cernavodă, Oraş Cernavodă, Constanţa | 1,5 mil. RON▲ 15,2 % | ▲ 15,2 % | -304,3 K RON | |
| 73 | 73.RECONSTAFF PREST SRL▲ 36 | Oraş Otopeni, Ilfov | 1,5 mil. RON▲ 42 % | ▲ 42 % | -233,1 K RON | |
| 74 | 74.TOTAL EDUCATIONAL SERV SRL▲ 1 | Sat Dragomireşti-Vale, Comuna Dragomireşti-Vale, Ilfov | 1,5 mil. RON▲ 6,4 % | ▲ 6,4 % | -347 K RON | |
| 75 | 75.LEXIS SRL▼ 17 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1,5 mil. RON▼ 7 % | ▼ 7 % | 517,8 K RON | |
| 76 | 76.MY KOOLIO SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,5 mil. RON▲ 1,9 % | ▲ 1,9 % | -70,7 K RON | |
| 77 | 77.SICAL SRL▼ 5 | Sat Ocniţa, Comuna Ocniţa, Dâmboviţa | 1,5 mil. RON▼ 1,7 % | ▼ 1,7 % | 92,4 K RON | |
| 78 | 78.EUROTRAINING ALBA SRL▼ 7 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 1,5 mil. RON▼ 3 % | ▼ 3 % | -123,6 K RON | |
| 79 | 79.CENTRO DE ESTUDIOS INFER SL MURCIA SUCURSALA CLUJ▼ 5 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,5 mil. RON▲ 0 % | ▲ 0 % | -19 RON | |
| 80 | 80.STUDYING FOR EUROPE SRL▲ 38 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,4 mil. RON▲ 42,6 % | ▲ 42,6 % | 14,5 K RON | |
| 81 | 81.AUTOMOBIL STEFI-CIP SRL▲ 41 | Loc. Balş, Oraş Balş, Olt | 1,4 mil. RON▲ 45,7 % | ▲ 45,7 % | -136,9 K RON | |
| 82 | 82.UNIVERSAL TOP CONSTRUCT SRL▲ 21 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1,4 mil. RON▲ 30,7 % | ▲ 30,7 % | 54,9 K RON | |
| 83 | 83.SANGARI ENGINEERING SERVICES (ROMANIA) SRL▼ 6 | Oraş Voluntari, Ilfov | 1,4 mil. RON▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | -29,3 K RON | |
| 84 | 84.MULTIPRACTIC SRL▲ 231 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,4 mil. RON▲ 182,5 % | ▲ 182,5 % | 542,5 K RON | |
| 85 | 85.ROYAL BUSINESS ACCOUNTS SRL▲ 688 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,4 mil. RON▲ 594,3 % | ▲ 594,3 % | 5,3 K RON | |
| 86 | 86.VALMAR AUTOTRANS SRL▲ 14 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 1,4 mil. RON▲ 21,6 % | ▲ 21,6 % | -650,2 K RON | |
| 87 | 87.FULL PRODUCTION SRL▼ 9 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 1,4 mil. RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 88 | 88.EURO BEST TEAM SRL▲ 1.162 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1,3 mil. RON▲ 1.103,2 % | ▲ 1.103,2 % | 136,1 K RON | |
| 89 | 89.SMART PROJECT SERVICES SRL▼ 10 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,3 mil. RON▼ 2,9 % | ▼ 2,9 % | 428 RON | |
| 90 | 90.PRO INGENIO INTERNATIONAL SRL▼ 6 | Loc. Bragadiru, Oraş Bragadiru, Ilfov | 1,3 mil. RON▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | -5 K RON | |
| 91 | 91.NEGRONI 1919 S.R.L.▲ 5.127 | Municipiul Braşov, Braşov | 1,3 mil. RON▲ 116.609,3 % | ▲ 116.609,3 % | 28,9 K RON | |
| 92 | 92.OK SERVICE CORPORATION SRL▲ 32 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 1,3 mil. RON▲ 37,6 % | ▲ 37,6 % | 95,5 K RON | |
| 93 | 93.LIV-COMAL SRL= | Municipiul Bacău, Bacău | 1,3 mil. RON▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | 1,7 K RON | |
| 94 | 94.M.A.A.C. EXPERT 2025 S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1,3 mil. RON— | — | -224 RON | |
| 95 | 95.AUTOGENERAL ND EXCLUSIV SRL▲ 6 | Sat Geamăna, Comuna Bradu, Argeş | 1,3 mil. RON▲ 17,8 % | ▲ 17,8 % | -143 K RON | |
| 96 | 96.COMPETENT CONSULTING SRL▼ 15 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1,3 mil. RON▼ 6,4 % | ▼ 6,4 % | 96 K RON | |
| 97 | 97.SSM PROTECT TRAINING SRL▲ 71 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 1,3 mil. RON▲ 61,2 % | ▲ 61,2 % | 257,6 K RON | |
| 98 | 98.EUROAPTITUDINI S.R.L.▼ 18 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,3 mil. RON▼ 7 % | ▼ 7 % | 132,7 K RON | |
| 99 | 99.FEG SRL▼ 11 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,3 mil. RON0,0% | 0,0% | -107 RON | |
| 100 | 100.CRI-MAR AUTO COMPANY SRL▼ 17 | Municipiul Piteşti, Argeş | 1,3 mil. RON▼ 5,8 % | ▼ 5,8 % | 16,8 K RON |
Învățământ pe județe
București (4.532)Ilfov (1.124)Cluj (1.026)Timiș (769)Brașov (629)Iași (603)Constanța (529)Prahova (464)Sibiu (357)Argeș (346)Dolj (292)Bihor (290)Mureș (281)Galați (241)Bacău (234)Suceava (224)Arad (210)Maramureș (203)Dâmbovița (165)Hunedoara (164)Vâlcea (151)Alba (149)Buzău (142)Neamț (139)Harghita (112)Gorj (109)Bistrița-Năsăud (104)Olt (104)Brăila (100)Botoșani (93)Vrancea (88)Satu Mare (87)Vaslui (83)Teleorman (81)Călărași (79)Giurgiu (78)Caraș-Severin (77)Sălaj (73)Ialomița (72)Tulcea (69)Covasna (67)Mehedinți (43)