Top 100 firme — Construcții, Ialomița după datorii în 2011
436 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 277,1 mil. RON. Pragul de intrare în top este 222,5 K RON, iar liderul atinge 44,3 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Datorii | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ELDAGA SRLnou | Loc. Căzăneşti, Oraş Căzăneşti, Ialomiţa | 44,3 mil. RON— | — | -18,5 K RON | |
| 2 | 2.OYL COMPANY HOLDING AG SRL= | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 30,6 mil. RON▲ 83,6 % | ▲ 83,6 % | 694,8 K RON | |
| 3 | 3.CADISA SRL▼ 2 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 30,4 mil. RON▲ 15,8 % | ▲ 15,8 % | -324,7 K RON | |
| 4 | 4.OYL COMPANY SRL▼ 1 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 18,1 mil. RON▲ 11,5 % | ▲ 11,5 % | 339,7 K RON | |
| 5 | 5.CCCF BUCUREŞTI SA FILIALA CCCF PODURI DUNĂRENE SA FETESTInou | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 14,2 mil. RON— | — | -372,6 K RON | |
| 6 | 6.CASTILIA SRL▼ 2 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 11,6 mil. RON▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | 39,3 K RON | |
| 7 | 7.BENGT AGRO S.R.L.nou | Sat Cocora, Comuna Cocora, Ialomiţa | 9,2 mil. RON▲ 9 % | ▲ 9 % | -444,8 K RON | |
| 8 | 8.WOOLTEERCOM SRLnou | Comuna Andrăşeşti, Ialomiţa | 8,1 mil. RON— | — | 9,9 mil. RON | |
| 9 | 9.OMEGA INVEST SRL▼ 1 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 7,4 mil. RON▲ 48,5 % | ▲ 48,5 % | 420,7 K RON | |
| 10 | 10.CONSTRIF SA▲ 1 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 5,9 mil. RON▲ 49,5 % | ▲ 49,5 % | 1,5 mil. RON | |
| 11 | 11.DRUMURI ŞI PODURI SA▼ 6 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 5,7 mil. RON▼ 20,8 % | ▼ 20,8 % | 128,2 K RON | |
| 12 | 12.CONCIVIC SRL▼ 5 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 5,3 mil. RON▲ 6,1 % | ▲ 6,1 % | 514,3 K RON | |
| 13 | 13.CONFIO CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 4,3 mil. RON— | — | — | 91,3 K RON |
| 14 | 14.CONSTRUCTION SOLUTIONS SRL▼ 8 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 4 mil. RON▼ 44,2 % | ▼ 44,2 % | 27 K RON | |
| 15 | 15.STAN & SON SRL▼ 6 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 3,6 mil. RON▼ 24,1 % | ▼ 24,1 % | -556,6 K RON | |
| 16 | 16.SITE CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 3,3 mil. RON— | — | -147,8 K RON | |
| 17 | 17.COMFRIG SRL▼ 3 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 3,2 mil. RON▲ 14,5 % | ▲ 14,5 % | 52,4 K RON | |
| 18 | 18.SLV AGRO PREST SRLnou | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 3,2 mil. RON— | — | — | 121,6 K RON |
| 19 | 19.CORI MONTAJ SRL▲ 127 | Sat Cocora, Comuna Cocora, Ialomiţa | 3,1 mil. RON▲ 3.449,6 % | ▲ 3.449,6 % | 636,5 K RON | |
| 20 | 20.MATHIESEN LARS AGRO SOCIETATE ÎN NUME COLECTIV▼ 7 | Sat Cocora, Comuna Cocora, Ialomiţa | 3 mil. RON▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | 50,5 K RON | |
| 21 | 21.SACO SAnou | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 2,9 mil. RON— | — | — | -154,8 K RON |
| 22 | 22.CARGO TERRA SRL▼ 10 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 2,7 mil. RON▼ 17,4 % | ▼ 17,4 % | 277,3 K RON | |
| 23 | 23.AGROCOMPLEX NICULAE SRLnou | Loc. Ţăndărei, Oraş Ţăndărei, Ialomiţa | 2,6 mil. RON— | — | 0 RON | |
| 24 | 24.TALAUZAR SERV SRL▼ 9 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 2,4 mil. RON▲ 5,4 % | ▲ 5,4 % | -111,6 K RON | |
| 25 | 25.NOVA CONSTRUCT SRL▼ 6 | Sat Stejaru, Comuna Perieţi, Ialomiţa | 2,3 mil. RON▲ 62,2 % | ▲ 62,2 % | 2,2 mil. RON | |
| 26 | 26.ELECTROCONSTRUCTIA ELCO SLOBOZIA S.R.L.▼ 16 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 1,9 mil. RON▼ 57,7 % | ▼ 57,7 % | 1,1 K RON | |
| 27 | 27.STRUCTURAL CONS SRL▼ 11 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 1,8 mil. RON▲ 2,4 % | ▲ 2,4 % | -86,8 K RON | |
| 28 | 28.FLORIDA IMPEX SRL▼ 11 | Sat Manasia, Comuna Manasia, Ialomiţa | 1,8 mil. RON▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | -251,8 K RON | |
| 29 | 29.SALT COM SRL▼ 7 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 1,7 mil. RON▲ 51 % | ▲ 51 % | 230,7 K RON | |
| 30 | 30.SONTEC SRL▼ 10 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 1,5 mil. RON▲ 6 % | ▲ 6 % | -109,8 K RON | |
| 31 | 31.CONFECŢII INDUSTRIALE SRL▼ 2 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 1,5 mil. RON▲ 81,2 % | ▲ 81,2 % | 190,8 K RON | |
| 32 | 32.APOLODOR COM SRL▼ 9 | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 1,4 mil. RON▲ 31,3 % | ▲ 31,3 % | 141,1 K RON | |
| 33 | 33.NDR IMOBILIARE SRLnou | Loc. Ţăndărei, Oraş Ţăndărei, Ialomiţa | 1,4 mil. RON▼ 26,1 % | ▼ 26,1 % | 250,2 K RON | |
| 34 | 34.IDEAL ASV BUSINESS SRLnou | Loc. Căzăneşti, Oraş Căzăneşti, Ialomiţa | 1,1 mil. RON— | — | — | -783,5 K RON |
| 35 | 35.RED IND CO IMPEX S.R.L.▼ 11 | Sat Andrăşeşti, Comuna Andrăşeşti, Ialomiţa | 1,1 mil. RON▲ 4,3 % | ▲ 4,3 % | -50,4 K RON | |
| 36 | 36.ANTREPRIZA CONSTRUCŢII INDUSTRIALE URZICENI SRLnou | Sat Manasia, Comuna Manasia, Ialomiţa | 1,1 mil. RON— | — | — | 76,9 K RON |
| 37 | 37.SOLAR CONSTRUCT SRL▼ 19 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 1,1 mil. RON▼ 38,7 % | ▼ 38,7 % | 47,3 K RON | |
| 38 | 38.CONSFER SRL▼ 17 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 1,1 mil. RON▼ 16,5 % | ▼ 16,5 % | 63,3 K RON | |
| 39 | 39.GLISANDO SRL▼ 13 | Loc. Buliga, Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 1 mil. RON▲ 4,4 % | ▲ 4,4 % | 1,7 K RON | |
| 40 | 40.ESTON SRL▼ 5 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 956,9 K RON▲ 55,1 % | ▲ 55,1 % | -342 K RON | |
| 41 | 41.MBM COMPANY SRL▼ 13 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 906,6 K RON▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | -55 K RON | |
| 42 | 42.SPL POWERLINES ROMÂNIA SRL▲ 23 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 851,7 K RON▲ 192,1 % | ▲ 192,1 % | -602,2 K RON | |
| 43 | 43.GRAND ART CONSTRUCT SRL▲ 70 | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 824,2 K RON▲ 459,6 % | ▲ 459,6 % | 96,7 K RON | |
| 44 | 44.ANTREPRIZA SRL▼ 7 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 821,2 K RON▲ 36,5 % | ▲ 36,5 % | 112,9 K RON | |
| 45 | 45.MIU SRL▼ 15 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 784,6 K RON▼ 1,7 % | ▼ 1,7 % | 2,3 K RON | |
| 46 | 46.GI & RO CONSTRUCT SRL▼ 1 | Sat Gheorghe Lazăr, Comuna Gheorghe Lazăr, Ialomiţa | 762,8 K RON▲ 55,2 % | ▲ 55,2 % | -52,6 K RON | |
| 47 | 47.CONSIROM SRL▼ 11 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 761,9 K RON▲ 23,9 % | ▲ 23,9 % | 398,6 K RON | |
| 48 | 48.CASECOM SRL▼ 10 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 735,7 K RON▲ 22,5 % | ▲ 22,5 % | 748 RON | |
| 49 | 49.SERVISTEF SRL▼ 9 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 735,4 K RON▲ 29,1 % | ▲ 29,1 % | -1,8 K RON | |
| 50 | 50.RADIFAN COM SRL▼ 18 | Loc. Ţăndărei, Oraş Ţăndărei, Ialomiţa | 735 K RON▲ 2,1 % | ▲ 2,1 % | 152,2 K RON | |
| 51 | 51.ELECTRO MUNTEANU SRL▼ 17 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 676,8 K RON▲ 7,8 % | ▲ 7,8 % | -70,9 K RON | |
| 52 | 52.BINCONA EUROPE S.R.L.▼ 10 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 601,9 K RON▲ 7,4 % | ▲ 7,4 % | 34,1 K RON | |
| 53 | 53.RODAV COM SRLnou | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 550,2 K RON— | — | 193,5 K RON | |
| 54 | 54.CARMAN INTERNAŢIONAL SRL▼ 29 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 539 K RON▼ 46,9 % | ▼ 46,9 % | 5,2 K RON | |
| 55 | 55.TERASTUD SRL▼ 12 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 532,7 K RON▲ 2,6 % | ▲ 2,6 % | 34,4 K RON | |
| 56 | 56.GRUP INTERNAŢIONAL CONSTRUCT SRL▼ 5 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 516,1 K RON▲ 31,3 % | ▲ 31,3 % | -25,5 K RON | |
| 57 | 57.DURCON SRL▼ 11 | Sat Giurgeni, Comuna Giurgeni, Ialomiţa | 494,3 K RON▲ 0,6 % | ▲ 0,6 % | -59,5 K RON | |
| 58 | 58.TRANSEURO SRL▼ 27 | Sat Gheorghe Lazăr, Comuna Gheorghe Lazăr, Ialomiţa | 490,8 K RON▼ 38,3 % | ▼ 38,3 % | 53,5 K RON | |
| 59 | 59.SFINX CONSTRUCŢII SRL▲ 10 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 477,7 K RON▲ 77,2 % | ▲ 77,2 % | 107,5 K RON | |
| 60 | 60.INVEST LAND SRL▼ 13 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 459,9 K RON▼ 5,5 % | ▼ 5,5 % | -1,5 K RON | |
| 61 | 61.VASICON ELECTRO INSTAL S.R.L.▼ 1 | Sat Cosâmbeşti, Comuna Cosâmbeşti, Ialomiţa | 452,4 K RON▲ 46,1 % | ▲ 46,1 % | 2,3 K RON | |
| 62 | 62.TECH GROUP SRL▼ 6 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 438,5 K RON▲ 23,6 % | ▲ 23,6 % | 30,7 K RON | |
| 63 | 63.DIALC ROM SRL▼ 22 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 437,6 K RON▼ 22,3 % | ▼ 22,3 % | -6,6 K RON | |
| 64 | 64.PAV CRIS IMPEX SRL▼ 14 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 425,7 K RON▲ 7,6 % | ▲ 7,6 % | 9,2 K RON | |
| 65 | 65.EUROINVEST SRL▼ 17 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 407,8 K RON▼ 5,1 % | ▼ 5,1 % | -125,1 K RON | |
| 66 | 66.PROCONS COMPLETE SERVICES SRL▲ 35 | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 395,6 K RON▲ 139,1 % | ▲ 139,1 % | 3,4 K RON | |
| 67 | 67.GEPAN IMPEX SRL▼ 15 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 389,8 K RON▲ 3,9 % | ▲ 3,9 % | -24,8 K RON | |
| 68 | 68.ART PLUS SRL▼ 13 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 381,4 K RON▲ 7,1 % | ▲ 7,1 % | -10,5 K RON | |
| 69 | 69.TERMO DESIGN SRL▼ 12 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 370,2 K RON▲ 10,3 % | ▲ 10,3 % | -40,9 K RON | |
| 70 | 70.ANGEL EXPERT CONSTRUCT SRLnou | Loc. Căzăneşti, Oraş Căzăneşti, Ialomiţa | 338,6 K RON— | — | — | 78 K RON |
| 71 | 71.ARIANA LAND SRL▲ 1 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 330,1 K RON▲ 27,2 % | ▲ 27,2 % | -154 K RON | |
| 72 | 72.DECO STIL CONSTRUCT SRL▲ 7 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 325,7 K RON▲ 45,4 % | ▲ 45,4 % | -22,7 K RON | |
| 73 | 73.NFA FLORIDA HOLDING SRL▲ 89 | Sat Manasia, Comuna Manasia, Ialomiţa | 317,2 K RON▲ 324,1 % | ▲ 324,1 % | 3,3 K RON | |
| 74 | 74.GENERAL ELECTRIC SRL▼ 16 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 309,7 K RON▼ 1,7 % | ▼ 1,7 % | -75,2 K RON | |
| 75 | 75.SENIOR CONS SRL▲ 12 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 301,3 K RON▲ 62,2 % | ▲ 62,2 % | 808 RON | |
| 76 | 76.CURCUBEUS IMPEX SRL▲ 4 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 294,2 K RON▲ 32,7 % | ▲ 32,7 % | -35,3 K RON | |
| 77 | 77.MALCIK MMM SRL▼ 11 | Loc. Ţăndărei, Oraş Ţăndărei, Ialomiţa | 285,9 K RON▲ 2,1 % | ▲ 2,1 % | -49,5 K RON | |
| 78 | 78.ON TOP ALPIN SRL▼ 14 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 281,6 K RON▼ 5,2 % | ▼ 5,2 % | -18,6 K RON | |
| 79 | 79.AXA LAND SRL▼ 16 | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 281,3 K RON▼ 6,8 % | ▼ 6,8 % | -1,8 K RON | |
| 80 | 80.PĂUN CONSTRUCT SRL▼ 13 | Sat Ion Roată, Comuna Ion Roată, Ialomiţa | 278,3 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 81 | 81.CIGAL SRL▲ 39 | Loc. Amara, Oraş Amara, Ialomiţa | 277,7 K RON▲ 114,9 % | ▲ 114,9 % | 246,8 K RON | |
| 82 | 82.M.B.ELECTRIC SRL▼ 49 | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 275,7 K RON▼ 56,5 % | ▼ 56,5 % | 157,3 K RON | |
| 83 | 83.LAR & DEN SRL▼ 13 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 273 K RON▲ 3,7 % | ▲ 3,7 % | 1,3 K RON | |
| 84 | 84.COBAN SRL▼ 1 | Sat Manasia, Comuna Manasia, Ialomiţa | 271,6 K RON▲ 35,8 % | ▲ 35,8 % | 22,3 K RON | |
| 85 | 85.DAROMI CONSTRUCT SRL▼ 12 | Sat Ograda, Comuna Ograda, Ialomiţa | 266,6 K RON▲ 7,1 % | ▲ 7,1 % | -11,1 K RON | |
| 86 | 86.CRISTIAN CONSTRUCT SRL▼ 10 | Sat Borduşani, Comuna Borduşani, Ialomiţa | 264,3 K RON▲ 12,8 % | ▲ 12,8 % | -21 K RON | |
| 87 | 87.FLORICONSTRUCT SRL▲ 2 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 261,7 K RON▲ 42,3 % | ▲ 42,3 % | -151,9 K RON | |
| 88 | 88.TC INSTAL SRL▲ 54 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 257 K RON▲ 173,3 % | ▲ 173,3 % | -24,2 K RON | |
| 89 | 89.GEORGIAN CONSTRUCT SRLnou | Sat Mărculeşti, Comuna Mărculeşti, Ialomiţa | 256,2 K RON— | — | -142,9 K RON | |
| 90 | 90.DARICON SRL▲ 22 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 247,6 K RON▲ 65,1 % | ▲ 65,1 % | -56 K RON | |
| 91 | 91.DORUCRIS CONSTRUCT SRL▲ 96 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 245,3 K RON▲ 381 % | ▲ 381 % | -55,3 K RON | |
| 92 | 92.CINIC SRL▼ 33 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 244,1 K RON▼ 21,6 % | ▼ 21,6 % | 69,5 K RON | |
| 93 | 93.PROCOSAL SRL▲ 72 | Sat Cotorca, Comuna Ciocîrlia, Ialomiţa | 235,9 K RON▲ 226,6 % | ▲ 226,6 % | 153,1 K RON | |
| 94 | 94.PRISMA SRL▼ 26 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 232,8 K RON▼ 15,6 % | ▼ 15,6 % | 99,1 K RON | |
| 95 | 95.EDILTRANS SRL▼ 20 | Sat Coşereni, Comuna Coşereni, Ialomiţa | 231,3 K RON▼ 1,6 % | ▼ 1,6 % | -40,6 K RON | |
| 96 | 96.CELTIC GRUP SRL▲ 10 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 231,3 K RON▲ 43,8 % | ▲ 43,8 % | -63,5 K RON | |
| 97 | 97.LUCSUNER COM SRL▼ 44 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 229,8 K RON▼ 37,3 % | ▼ 37,3 % | 386,6 K RON | |
| 98 | 98.SANREMO COM SRL▲ 4 | Loc. Amara, Oraş Amara, Ialomiţa | 227,7 K RON▲ 38,7 % | ▲ 38,7 % | 8,1 K RON | |
| 99 | 99.PROTEHNIC SRL▼ 22 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 226,2 K RON▼ 2,6 % | ▼ 2,6 % | 204,2 K RON | |
| 100 | 100.L A SECURITY SRL▲ 30 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 222,5 K RON▲ 84,7 % | ▲ 84,7 % | 108,9 K RON |
Codurile CAEN din construcții — Ialomița
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
19 firme · 376 mil. RON
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
62 firme · 315,3 mil. RON
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
180 firme · 225,4 mil. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
71 firme · 70,5 mil. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
51 firme · 41,2 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
31 firme · 21,8 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
17 firme · 19,2 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
11 firme · 19,2 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
29 firme · 10,7 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
18 firme · 6 mil. RON
CAEN 4324
Alte lucrări de instalații pentru construcții
1 firme · 5,4 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
8 firme · 3,7 mil. RON
CAEN 4212
Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
2 firme · 3,1 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
6 firme · 2,9 mil. RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
4 firme · 2,7 mil. RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
5 firme · 2 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
12 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
4 firme · 1,8 mil. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
3 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
9 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
1 firme · 240,1 K RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
1 firme · 177,1 K RON