Top 100 firme — Construcții, Galați după datorii în 2016
1.521 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 1,1 mld. RON. Pragul de intrare în top este 1,5 mil. RON, iar liderul atinge 186,2 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Datorii | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.VEGA 93 SRL= | Municipiul Galaţi, Galaţi | 186,2 mil. RON▼ 16,9 % | ▼ 16,9 % | -19,7 mil. RON | |
| 2 | 2.ARCADA COMPANY SA= | Municipiul Galaţi, Galaţi | 124,8 mil. RON▼ 19,2 % | ▼ 19,2 % | 39,9 mil. RON | |
| 3 | 3.TANCRAD SRL= | Municipiul Galaţi, Galaţi | 93,7 mil. RON▼ 39 % | ▼ 39 % | 6,7 mil. RON | |
| 4 | 4.ICMRS SA= | Municipiul Galaţi, Galaţi | 55,5 mil. RON▼ 3,5 % | ▼ 3,5 % | 303,5 K RON | |
| 5 | 5.TRANS P.E.C. SA= | Municipiul Galaţi, Galaţi | 40,1 mil. RON▼ 5,2 % | ▼ 5,2 % | -917 K RON | |
| 6 | 6.CONFORT SA= | Municipiul Galaţi, Galaţi | 39 mil. RON▼ 1,7 % | ▼ 1,7 % | -223,5 K RON | |
| 7 | 7.UNICOM SAnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 29,1 mil. RON— | — | -1,5 mil. RON | |
| 8 | 8.CRICONS SRL▲ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 23,4 mil. RON▲ 7,3 % | ▲ 7,3 % | 2,1 mil. RON | |
| 9 | 9.VILCEANA SRL▼ 2 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 21,2 mil. RON▼ 3,6 % | ▼ 3,6 % | -2,9 mil. RON | |
| 10 | 10.CITADINA 98 SA▲ 2 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 19,9 mil. RON▲ 4,4 % | ▲ 4,4 % | 6,4 mil. RON | |
| 11 | 11.T.A.G.C.M. DUNĂREA SOCIETATE PE ACŢIUNI▲ 5 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 19,6 mil. RON▲ 13 % | ▲ 13 % | 27,6 K RON | |
| 12 | 12.CRIOMEC SA▼ 2 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 19,5 mil. RON▼ 8 % | ▼ 8 % | 1,3 mil. RON | |
| 13 | 13.ARCADA SRL▼ 5 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 19,3 mil. RON▼ 11,6 % | ▼ 11,6 % | 275,2 K RON | |
| 14 | 14.SUPER A PLUS K SRL▲ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 17,2 mil. RON▼ 1,1 % | ▼ 1,1 % | -1,1 mil. RON | |
| 15 | 15.LEMACONS SRL▼ 2 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 14,3 mil. RON▼ 23 % | ▼ 23 % | 2,3 mil. RON | |
| 16 | 16.ALTSTIL CONSTRUCT SRL▲ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 13,2 mil. RON▼ 12,1 % | ▼ 12,1 % | 25 K RON | |
| 17 | 17.QUANTUM CONSTRUCT SRL▲ 5 | Sat Vânători, Comuna Vânători, Galaţi | 12,6 mil. RON▲ 39,7 % | ▲ 39,7 % | -2,1 mil. RON | |
| 18 | 18.NOMIS 2003 SRL▲ 2 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 9,5 mil. RON▲ 2,2 % | ▲ 2,2 % | 317,5 K RON | |
| 19 | 19.ROMLOTUS INSTALATII SRL▲ 24 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 9 mil. RON▲ 115,3 % | ▲ 115,3 % | -356,9 K RON | |
| 20 | 20.EEKELS ROMANIA SRL▲ 10 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 9 mil. RON▲ 20,5 % | ▲ 20,5 % | 1,1 mil. RON | |
| 21 | 21.SUPERQUATRO GRUP SRL▲ 5 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 8,7 mil. RON▲ 3 % | ▲ 3 % | -843,8 K RON | |
| 22 | 22.MOLDIONI SRL▲ 49 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 8,7 mil. RON▲ 245,2 % | ▲ 245,2 % | 692,6 K RON | |
| 23 | 23.BRICO SRL▲ 2 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 8,5 mil. RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 24 | 24.BENZENPEC IMPORT EXPORT SRL▲ 5 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 8,4 mil. RON▲ 7,3 % | ▲ 7,3 % | 3,2 mil. RON | |
| 25 | 25.TERRACONS CIVIC SRL▲ 2 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 8,3 mil. RON▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | -355,1 K RON | |
| 26 | 26.BREEDING SRL▲ 70 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 8,2 mil. RON▲ 347,7 % | ▲ 347,7 % | 121,9 K RON | |
| 27 | 27.BUILDING-STYLE COMP SRL▼ 6 | Municipiul Tecuci, Galaţi | 7,6 mil. RON▼ 16,3 % | ▼ 16,3 % | -1,9 mil. RON | |
| 28 | 28.MARITIME MONTERING ROMANIA S.R.L.▲ 4 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 7,4 mil. RON▲ 12,4 % | ▲ 12,4 % | -80,1 K RON | |
| 29 | 29.RBX ELECTRIC SRL▲ 5 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 7,2 mil. RON▲ 22,7 % | ▲ 22,7 % | 2,1 mil. RON | |
| 30 | 30.HIDROTEHNICA ROMCONSTRUCT S.A.▼ 7 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 7,2 mil. RON▼ 17,6 % | ▼ 17,6 % | -1,5 mil. RON | |
| 31 | 31.S.I.R.E.G. SA▲ 45 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 7,2 mil. RON▲ 200,4 % | ▲ 200,4 % | 26,6 K RON | |
| 32 | 32.PARK LAND SRL▼ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 6,6 mil. RON▲ 1 % | ▲ 1 % | -65,3 K RON | |
| 33 | 33.ELENOR SRL▲ 8 | Sat Tuluceşti, Comuna Tuluceşti, Galaţi | 6,2 mil. RON▲ 37,1 % | ▲ 37,1 % | 524,7 K RON | |
| 34 | 34.PROBESTROM SRL▼ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 5,9 mil. RON▼ 1,4 % | ▼ 1,4 % | -3,9 mil. RON | |
| 35 | 35.FIROGAL SRL▲ 18 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 5,3 mil. RON▲ 54,8 % | ▲ 54,8 % | 196,4 K RON | |
| 36 | 36.ARMAX SRL= | Municipiul Galaţi, Galaţi | 5,2 mil. RON▼ 4,9 % | ▼ 4,9 % | -103,2 K RON | |
| 37 | 37.MIROFLOR SRL▲ 92 | Sat Şendreni, Comuna Şendreni, Galaţi | 5,1 mil. RON▲ 344,7 % | ▲ 344,7 % | -10 K RON | |
| 38 | 38.ROMSIT CONSTRUCT SRL▼ 14 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 5,1 mil. RON▼ 41,1 % | ▼ 41,1 % | 20 K RON | |
| 39 | 39.MOVILAND MET SRL▲ 8 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 4,8 mil. RON▲ 29,5 % | ▲ 29,5 % | 585,5 K RON | |
| 40 | 40.MESOGEOS GROUP SRL▼ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 4,8 mil. RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 41 | 41.DRUMURI SI PODURI SA▼ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 4,7 mil. RON▲ 1,4 % | ▲ 1,4 % | -603,4 K RON | |
| 42 | 42.GENDAV SRL▲ 16 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 4,6 mil. RON▲ 54,7 % | ▲ 54,7 % | 143 K RON | |
| 43 | 43.PALLEGRINI SRL▼ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 4,6 mil. RON▲ 8,6 % | ▲ 8,6 % | 301,9 K RON | |
| 44 | 44.ARCON AG S.R.L.▼ 16 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 4,5 mil. RON▼ 44,1 % | ▼ 44,1 % | -1,9 mil. RON | |
| 45 | 45.RENIM PROMO CONSUL SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 4,3 mil. RON▲ 7,1 % | ▲ 7,1 % | -103,2 K RON | |
| 46 | 46.AGRONETIC SRL▲ 32 | Loc. Târgu Bujor, Oraş Târgu Bujor, Galaţi | 3,9 mil. RON▲ 67,4 % | ▲ 67,4 % | -548,5 K RON | |
| 47 | 47.HTSSADIKOGLU S.R.L.▼ 1 | Sat Costi, Comuna Vânători, Galaţi | 3,8 mil. RON▲ 0 % | ▲ 0 % | -2,1 K RON | |
| 48 | 48.HIDROGAL MARK SRL▲ 67 | Sat Vânători, Comuna Vânători, Galaţi | 3,8 mil. RON▲ 167,3 % | ▲ 167,3 % | -980,4 K RON | |
| 49 | 49.SGM CONTRACTOR SRL▼ 14 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 3,8 mil. RON▼ 35,3 % | ▼ 35,3 % | 56,1 K RON | |
| 50 | 50.VIRGFAN SRL▼ 13 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 3,7 mil. RON▼ 28,9 % | ▼ 28,9 % | -1,8 mil. RON | |
| 51 | 51.SOLINVEST SRL▲ 8 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 3,5 mil. RON▲ 17,5 % | ▲ 17,5 % | 2,1 mil. RON | |
| 52 | 52.PROPLAST MEDI SRL▲ 13 | Sat Tuluceşti, Comuna Tuluceşti, Galaţi | 3,5 mil. RON▲ 29,1 % | ▲ 29,1 % | 2,9 K RON | |
| 53 | 53.UNITERM SRL▲ 14 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 3,4 mil. RON▲ 33,1 % | ▲ 33,1 % | -81,2 K RON | |
| 54 | 54.GAV MAURO CONSTRUCT S.R.L.= | Municipiul Tecuci, Galaţi | 3,4 mil. RON▲ 1,2 % | ▲ 1,2 % | -910 RON | |
| 55 | 55.ROMDOR DESIGN SRL▲ 35 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 3,2 mil. RON▲ 63,6 % | ▲ 63,6 % | -74,6 K RON | |
| 56 | 56.THE NEW YORKER SRL▲ 4 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 3 mil. RON▲ 2,1 % | ▲ 2,1 % | -343,7 K RON | |
| 57 | 57.LUCONSA BM SRL▲ 26 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 3 mil. RON▲ 36,8 % | ▲ 36,8 % | 5,2 mil. RON | |
| 58 | 58.MOLDOVULCAN SA▲ 6 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 2,9 mil. RON▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 34,7 K RON | |
| 59 | 59.TO. DO. EUROPEAN SRL▼ 41 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 2,9 mil. RON▼ 75,4 % | ▼ 75,4 % | -2,3 mil. RON | |
| 60 | 60.GEPOCER SOLUTIONS SRL▲ 79 | Municipiul Tecuci, Galaţi | 2,8 mil. RON▲ 159,9 % | ▲ 159,9 % | 47,3 K RON | |
| 61 | 61.BODEN RAT S.R.L.▲ 14 | Municipiul Tecuci, Galaţi | 2,7 mil. RON▲ 14 % | ▲ 14 % | 2,2 mil. RON | |
| 62 | 62.BRIALBET SRL▲ 58 | Sat Drăgăneşti, Comuna Drăgăneşti, Galaţi | 2,6 mil. RON▲ 99,4 % | ▲ 99,4 % | 2 mil. RON | |
| 63 | 63.SISTEM CONSTRUCT 2007 SRL▲ 18 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 2,4 mil. RON▲ 11 % | ▲ 11 % | 148,7 K RON | |
| 64 | 64.VERTICAL CONSTRUCT SERV SRL▲ 2 | Municipiul Tecuci, Galaţi | 2,4 mil. RON▼ 6,5 % | ▼ 6,5 % | 444,8 K RON | |
| 65 | 65.COOP GALAȚI SOCIETATE COOPERATIVĂ▲ 8 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 2,4 mil. RON▼ 2,9 % | ▼ 2,9 % | 1,4 mil. RON | |
| 66 | 66.LINEDO S.R.L.▲ 4 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 2,4 mil. RON▼ 4,3 % | ▼ 4,3 % | -29,4 K RON | |
| 67 | 67.EURO CONSTRUCŢII SRL▲ 25 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 2,3 mil. RON▲ 19,3 % | ▲ 19,3 % | 1,5 mil. RON | |
| 68 | 68.GEPOCER CONSTRUCT SRL▲ 37 | Municipiul Tecuci, Galaţi | 2,3 mil. RON▲ 38,7 % | ▲ 38,7 % | 29,5 K RON | |
| 69 | 69.STILOTERM SRL▲ 5 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 2,2 mil. RON▼ 12 % | ▼ 12 % | 7,5 K RON | |
| 70 | 70.SERVLAND SRL▼ 25 | Sat Şendreni, Comuna Şendreni, Galaţi | 2,1 mil. RON▼ 44,7 % | ▼ 44,7 % | 222,6 K RON | |
| 71 | 71.BEST INSTAL GRUP SRL▲ 14 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 2,1 mil. RON▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | 11,9 K RON | |
| 72 | 72.CARROPONTE SRL▲ 5 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 2,1 mil. RON▼ 10,6 % | ▼ 10,6 % | 208,9 K RON | |
| 73 | 73.CONSULTING PEC GROUP SRL▲ 22 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 2,1 mil. RON▲ 12,7 % | ▲ 12,7 % | -129,6 K RON | |
| 74 | 74.TOADER G & V SRL▲ 13 | Sat Tudor Vladimirescu, Comuna Tudor Vladimirescu, Galaţi | 2,1 mil. RON▲ 1,6 % | ▲ 1,6 % | 21,7 K RON | |
| 75 | 75.DAVIDE CONSTRUCT SRL▼ 13 | Sat Matca, Comuna Matca, Galaţi | 2 mil. RON▼ 27,9 % | ▼ 27,9 % | 548,1 K RON | |
| 76 | 76.CONSTRUCT STILL 2002 SRL▲ 35 | Sat Şendreni, Comuna Şendreni, Galaţi | 2 mil. RON▲ 36,3 % | ▲ 36,3 % | 142,9 K RON | |
| 77 | 77.ROKACONSTRUCT MODERN SRL▲ 12 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 2 mil. RON▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | -317,3 K RON | |
| 78 | 78.ISCHIA SRL▼ 21 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 2 mil. RON▼ 34,1 % | ▼ 34,1 % | 547,8 K RON | |
| 79 | 79.FRICOM SA▲ 15 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 2 mil. RON▲ 1,7 % | ▲ 1,7 % | -490,9 K RON | |
| 80 | 80.COMTIEM SRL▲ 26 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,9 mil. RON▲ 20,5 % | ▲ 20,5 % | -32,5 K RON | |
| 81 | 81.MERIDIAN CONSTRUCT SRL▼ 13 | Sat Costi, Comuna Vânători, Galaţi | 1,9 mil. RON▼ 25,2 % | ▼ 25,2 % | 95 K RON | |
| 82 | 82.SUNTECH SERVICE SRL▲ 35 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,9 mil. RON▲ 37,7 % | ▲ 37,7 % | 205 K RON | |
| 83 | 83.FLOREAL TRADING SRL▼ 1 | Sat Movileni, Comuna Şendreni, Galaţi | 1,9 mil. RON▼ 13,1 % | ▼ 13,1 % | -110,6 K RON | |
| 84 | 84.CONSTRUCTIA SA▲ 58 | Municipiul Tecuci, Galaţi | 1,9 mil. RON▲ 76,7 % | ▲ 76,7 % | 1,3 mil. RON | |
| 85 | 85.PAS SRL▼ 30 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,8 mil. RON▼ 41,8 % | ▼ 41,8 % | 30,1 K RON | |
| 86 | 86.CONSTRUCTII AVRAM IANCU SRL= | Municipiul Tecuci, Galaţi | 1,8 mil. RON▼ 12,4 % | ▼ 12,4 % | 117,2 K RON | |
| 87 | 87.ROM-METAL SRL▲ 11 | Comuna Vânători, Galaţi | 1,8 mil. RON▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | -1 K RON | |
| 88 | 88.CONSTEMP 2005 SRL▲ 12 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,7 mil. RON0,0% | 0,0% | -247 RON | |
| 89 | 89.OBERCONS COMP SRL▲ 33 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,7 mil. RON▲ 36,6 % | ▲ 36,6 % | 23,8 K RON | |
| 90 | 90.ROVIS LIDER SRL▼ 41 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,7 mil. RON▼ 52,9 % | ▼ 52,9 % | 402,9 K RON | |
| 91 | 91.T HEAVEN RO SRL▲ 17 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,7 mil. RON▲ 7,2 % | ▲ 7,2 % | 9,7 K RON | |
| 92 | 92.MAJESTIC COMEXIM SRL▲ 15 | Municipiul Tecuci, Galaţi | 1,7 mil. RON▲ 4,1 % | ▲ 4,1 % | 29,9 K RON | |
| 93 | 93.SOREX SA▲ 6 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,7 mil. RON▼ 4 % | ▼ 4 % | 5,3 K RON | |
| 94 | 94.PRO BOATS SRL▼ 10 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,7 mil. RON▼ 21,7 % | ▼ 21,7 % | -889,1 K RON | |
| 95 | 95.MAKTUB SRL▲ 8 | Municipiul Tecuci, Galaţi | 1,6 mil. RON0,0% | 0,0% | -1,6 mil. RON | |
| 96 | 96.TERRA MAR S.R.L.▲ 6 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,6 mil. RON▼ 2,1 % | ▼ 2,1 % | 55,7 K RON | |
| 97 | 97.CONINSTALL FXF SRL▲ 26 | Municipiul Tecuci, Galaţi | 1,6 mil. RON▲ 29,9 % | ▲ 29,9 % | 10,3 K RON | |
| 98 | 98.ROTRACONS SRL▲ 20 | Sat Lieşti, Comuna Lieşti, Galaţi | 1,6 mil. RON▲ 15,8 % | ▲ 15,8 % | 36,4 K RON | |
| 99 | 99.ARCIF AG SRL▲ 15 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,6 mil. RON▲ 11,2 % | ▲ 11,2 % | 31,3 K RON | |
| 100 | 100.REFSIDER SRL▲ 97 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,5 mil. RON▲ 158,4 % | ▲ 158,4 % | 526,6 K RON |
Codurile CAEN din construcții — Galați
CAEN 4213
Construcția de poduri și tuneluri
2 firme · 1,7 mld. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
40 firme · 1,2 mld. RON
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
679 firme · 863,8 mil. RON
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
221 firme · 802,7 mil. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
184 firme · 401,8 mil. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
185 firme · 277,4 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
113 firme · 277,1 mil. RON
CAEN 4291
Construcții hidrotehnice
7 firme · 186,8 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
70 firme · 108,8 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
26 firme · 108,4 mil. RON
CAEN 4324
Alte lucrări de instalații pentru construcții
5 firme · 85,1 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
131 firme · 77,3 mil. RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
13 firme · 38,7 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
50 firme · 21 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
48 firme · 17,8 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
38 firme · 15,7 mil. RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
4 firme · 11 mil. RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
17 firme · 10,3 mil. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
8 firme · 8,6 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
19 firme · 7,4 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
17 firme · 6,9 mil. RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
20 firme · 5,3 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
16 firme · 5,1 mil. RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
10 firme · 2,5 mil. RON
CAEN 4212
Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
3 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
5 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 4342
Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
2 firme · 653,3 K RON
CAEN 4323
Lucrări de izolații
3 firme · 374,3 K RON