Top 100 firme — Construcții, Galați după datorii în 2010
1.227 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 866,8 mil. RON. Pragul de intrare în top este 1,3 mil. RON, iar liderul atinge 197,2 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Datorii | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.VEGA 93 SRL= | Municipiul Galaţi, Galaţi | 197,2 mil. RON▲ 11,6 % | ▲ 11,6 % | 33 mil. RON | |
| 2 | 2.ARCADA COMPANY SA▲ 2 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 52,4 mil. RON▲ 46,2 % | ▲ 46,2 % | 40 mil. RON | |
| 3 | 3.ICMRS SA▲ 2 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 44,9 mil. RON▲ 25,7 % | ▲ 25,7 % | -17,1 mil. RON | |
| 4 | 4.TANCRAD SRL▼ 2 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 39 mil. RON▼ 21,2 % | ▼ 21,2 % | 8,7 mil. RON | |
| 5 | 5.CONFORT SA▼ 2 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 38,6 mil. RON▲ 4,9 % | ▲ 4,9 % | -12,8 mil. RON | |
| 6 | 6.ALTSTIL CONSTRUCT SRL= | Municipiul Galaţi, Galaţi | 36,6 mil. RON▲ 8 % | ▲ 8 % | 261,4 K RON | |
| 7 | 7.VIVA CONSTRUCT SRL= | Municipiul Galaţi, Galaţi | 27,1 mil. RON▼ 7,1 % | ▼ 7,1 % | 207,8 K RON | |
| 8 | 8.UNICOM SA= | Municipiul Galaţi, Galaţi | 26 mil. RON▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | -6,4 mil. RON | |
| 9 | 9.ANLASEN SRL▲ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 22,1 mil. RON▲ 15,2 % | ▲ 15,2 % | 119,9 K RON | |
| 10 | 10.VILCEANA SRL▲ 2 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 21,1 mil. RON▲ 17,4 % | ▲ 17,4 % | 190,9 K RON | |
| 11 | 11.MARITIME MONTERING ROMANIA S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 20,2 mil. RON— | — | 2,7 mil. RON | |
| 12 | 12.T.A.G.C.M. DUNĂREA SOCIETATE PE ACŢIUNI▼ 3 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 20,1 mil. RON▲ 2,6 % | ▲ 2,6 % | 389,8 K RON | |
| 13 | 13.MISTRAL SA= | Municipiul Tecuci, Galaţi | 15,3 mil. RON▼ 3,9 % | ▼ 3,9 % | -380,4 K RON | |
| 14 | 14.SIMETEX SRL▲ 15 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 12,7 mil. RON▲ 145,2 % | ▲ 145,2 % | 623,4 K RON | |
| 15 | 15.ARCADA SRL▲ 68 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 12,1 mil. RON▲ 700,6 % | ▲ 700,6 % | 247 K RON | |
| 16 | 16.CITADINA 98 SA▼ 2 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 11,8 mil. RON▼ 20,7 % | ▼ 20,7 % | 688,3 K RON | |
| 17 | 17.SUPER A PLUS K SRL= | Municipiul Galaţi, Galaţi | 10,8 mil. RON▲ 19 % | ▲ 19 % | 187 K RON | |
| 18 | 18.TERRACONS CIVIC SRL▼ 3 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 10,6 mil. RON▲ 13 % | ▲ 13 % | 146,3 K RON | |
| 19 | 19.MAILOO CONSTRUCT SRL= | Municipiul Galaţi, Galaţi | 9,8 mil. RON▲ 14,6 % | ▲ 14,6 % | -695,9 K RON | |
| 20 | 20.BRICO SRL▼ 4 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 9,5 mil. RON▲ 3,8 % | ▲ 3,8 % | -837,4 K RON | |
| 21 | 21.CRIOMEC SA▲ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 9,1 mil. RON▲ 17,2 % | ▲ 17,2 % | 5,4 mil. RON | |
| 22 | 22.TRIOMET CONSTRUCT SRL▲ 8 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 7,3 mil. RON▲ 52,8 % | ▲ 52,8 % | 92,6 K RON | |
| 23 | 23.PROBESTROM SRL▼ 5 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 7,2 mil. RON▼ 20,3 % | ▼ 20,3 % | 5,2 K RON | |
| 24 | 24.VENETAGAL SRL▲ 9 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 6,3 mil. RON▲ 54,8 % | ▲ 54,8 % | 57,4 K RON | |
| 25 | 25.PARK LAND SRL▲ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 6 mil. RON▲ 1,7 % | ▲ 1,7 % | -117,4 K RON | |
| 26 | 26.FIROGAL SRL▲ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 6 mil. RON▲ 2 % | ▲ 2 % | 55,4 K RON | |
| 27 | 27.NOMIS 2003 SRL▲ 29 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 5,8 mil. RON▲ 158,4 % | ▲ 158,4 % | 189,3 K RON | |
| 28 | 28.EEKELS ROMANIA SRL▲ 12 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 5,3 mil. RON▲ 51 % | ▲ 51 % | 1,6 mil. RON | |
| 29 | 29.DONE SRL▼ 4 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 5,2 mil. RON▼ 15,9 % | ▼ 15,9 % | 85,3 K RON | |
| 30 | 30.ROMPRINT 99 SRL▲ 2 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 5 mil. RON▲ 11 % | ▲ 11 % | 6,6 K RON | |
| 31 | 31.MOLDOVULCAN SA▲ 16 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 4,9 mil. RON▲ 63,7 % | ▲ 63,7 % | 8,3 K RON | |
| 32 | 32.CBS DEVELOPMENT SRL▲ 31 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 4,8 mil. RON▲ 139,7 % | ▲ 139,7 % | 2,5 K RON | |
| 33 | 33.DRUMURI SI PODURI SA▲ 2 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 4,7 mil. RON▲ 24,6 % | ▲ 24,6 % | 7,5 K RON | |
| 34 | 34.CORAMIDO CONSTRUCT SRL▼ 3 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 4,7 mil. RON▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | -55,2 K RON | |
| 35 | 35.EUROTEHNICA SRL▼ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 4,5 mil. RON▲ 17,2 % | ▲ 17,2 % | -164,6 K RON | |
| 36 | 36.TERRA MAR S.R.L.▼ 16 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 4,4 mil. RON▼ 48 % | ▼ 48 % | 11,1 K RON | |
| 37 | 37.BUILDING-STYLE COMP SRL▼ 9 | Municipiul Tecuci, Galaţi | 4,2 mil. RON▼ 28,8 % | ▼ 28,8 % | 14,3 K RON | |
| 38 | 38.ROMLOTUS INSTALATII SRL▲ 3 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 4 mil. RON▲ 19,4 % | ▲ 19,4 % | 40,2 K RON | |
| 39 | 39.PROMET MOBIL SRL▲ 5 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 4 mil. RON▲ 21,3 % | ▲ 21,3 % | 8 K RON | |
| 40 | 40.SCAVI CONSTRUCT SRL▲ 3 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 3,9 mil. RON▲ 17,5 % | ▲ 17,5 % | 267,3 K RON | |
| 41 | 41.THE NEW YORKER SRL▲ 9 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 3,6 mil. RON▲ 25 % | ▲ 25 % | -603,9 K RON | |
| 42 | 42.INTEURO INVEST AGENCY SRL▼ 4 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 3,5 mil. RON▼ 2,4 % | ▼ 2,4 % | -545,9 K RON | |
| 43 | 43.ADRIATICA ROM CONSTRUCT SRL▼ 1 | Sat Viile, Comuna Fârţăneşti, Galaţi | 3,4 mil. RON▲ 1,8 % | ▲ 1,8 % | 19,8 K RON | |
| 44 | 44.VIRGFAN SRL▲ 414 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 3,2 mil. RON▲ 3.580,9 % | ▲ 3.580,9 % | 163,3 K RON | |
| 45 | 45.TOREMIR SRL▲ 1 | Municipiul Tecuci, Galaţi | 3 mil. RON▼ 6 % | ▼ 6 % | 1,6 K RON | |
| 46 | 46.CARROPONTE SRL▲ 20 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 2,8 mil. RON▲ 43,4 % | ▲ 43,4 % | -167,3 K RON | |
| 47 | 47.CONSTRUCTII AVRAM IANCU SRL▼ 2 | Municipiul Tecuci, Galaţi | 2,8 mil. RON▼ 13,2 % | ▼ 13,2 % | 24,8 K RON | |
| 48 | 48.CASICO SRL▲ 16 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 2,8 mil. RON▲ 40,8 % | ▲ 40,8 % | -1,2 mil. RON | |
| 49 | 49.ROMSIT CONSTRUCT SRL▲ 4 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 2,6 mil. RON▲ 8 % | ▲ 8 % | 1 mil. RON | |
| 50 | 50.HELMERS SRL▲ 50 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 2,5 mil. RON▲ 106,8 % | ▲ 106,8 % | 1 mil. RON | |
| 51 | 51.INDCOMEX SRL▲ 8 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 2,5 mil. RON▲ 17 % | ▲ 17 % | 26,5 K RON | |
| 52 | 52.CONEX SRL▼ 29 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 2,5 mil. RON▼ 63,6 % | ▼ 63,6 % | 710,3 K RON | |
| 53 | 53.INTERMEDIA CONSTRUCT SRL▲ 15 | Sat Costi, Comuna Vânători, Galaţi | 2,5 mil. RON▲ 25,8 % | ▲ 25,8 % | 8,8 K RON | |
| 54 | 54.BRAD GLASS SRL▲ 7 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 2,4 mil. RON▲ 15,8 % | ▲ 15,8 % | 178,8 K RON | |
| 55 | 55.HIDROTEHNICA ROMCONSTRUCT S.A.= | Municipiul Galaţi, Galaţi | 2,4 mil. RON▲ 4,3 % | ▲ 4,3 % | 72,9 K RON | |
| 56 | 56.MERIDIAN CONSTRUCT SRL▲ 34 | Sat Costi, Comuna Vânători, Galaţi | 2,4 mil. RON▲ 73 % | ▲ 73 % | 79,7 K RON | |
| 57 | 57.EURO CONSTRUCŢII SRL▲ 10 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 2,3 mil. RON▲ 18,2 % | ▲ 18,2 % | 446,7 K RON | |
| 58 | 58.ARMAX SRL▼ 9 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 2,3 mil. RON▼ 23 % | ▼ 23 % | -2,4 mil. RON | |
| 59 | 59.ARCON AG S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 2,2 mil. RON— | — | — | 4,1 K RON |
| 60 | 60.GAV MAURO CONSTRUCT S.R.L.= | Municipiul Tecuci, Galaţi | 2,2 mil. RON▲ 6 % | ▲ 6 % | -11,2 K RON | |
| 61 | 61.FLORIVER SRL▲ 260 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 2,2 mil. RON▲ 1.116,6 % | ▲ 1.116,6 % | 58,3 K RON | |
| 62 | 62.RBX TUDAN ELECTRIC SRL▲ 39 | Sat Vânători, Comuna Vânători, Galaţi | 2,2 mil. RON▲ 76,5 % | ▲ 76,5 % | 53,5 K RON | |
| 63 | 63.FIDALUS CONSTRUCT SRL▼ 11 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 2,1 mil. RON▼ 17,6 % | ▼ 17,6 % | 14,3 K RON | |
| 64 | 64.BETOANE COMPUSE SRL▲ 34 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 2 mil. RON▲ 64,2 % | ▲ 64,2 % | -176 K RON | |
| 65 | 65.S.I.R.E.G. SA▲ 8 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 2 mil. RON▲ 11,4 % | ▲ 11,4 % | 1,8 K RON | |
| 66 | 66.ROM-METAL SRL▲ 19 | Comuna Vânători, Galaţi | 2 mil. RON▲ 32,3 % | ▲ 32,3 % | 2,3 K RON | |
| 67 | 67.CONSTRUCT STILL 2002 SRL▲ 5 | Sat Şendreni, Comuna Şendreni, Galaţi | 2 mil. RON▲ 9,5 % | ▲ 9,5 % | 122,4 K RON | |
| 68 | 68.GALPREST SRL▲ 226 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 2 mil. RON▲ 803,8 % | ▲ 803,8 % | 31,5 K RON | |
| 69 | 69.CONSTEMP 2005 SRL= | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,9 mil. RON▲ 4,5 % | ▲ 4,5 % | -28,5 K RON | |
| 70 | 70.PLAZZA CONSTRUCT SRL▼ 5 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,9 mil. RON▼ 3,2 % | ▼ 3,2 % | 351,9 K RON | |
| 71 | 71.ABISINIA TRADING SRL▼ 34 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,9 mil. RON▼ 48,1 % | ▼ 48,1 % | 12,3 K RON | |
| 72 | 72.VERTICAL CONSTRUCT SERV SRL▲ 14 | Municipiul Tecuci, Galaţi | 1,8 mil. RON▲ 22,2 % | ▲ 22,2 % | 35,7 K RON | |
| 73 | 73.NGC CONSTRUCT SRL▼ 11 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,8 mil. RON▼ 13 % | ▼ 13 % | 12,7 K RON | |
| 74 | 74.SISTEM CONSTRUCT 2007 SRL▲ 23 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,8 mil. RON▲ 36,4 % | ▲ 36,4 % | 133,5 K RON | |
| 75 | 75.LCAN COM TULCEA FILIALA GALAŢI SRL▼ 18 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,8 mil. RON▼ 20,6 % | ▼ 20,6 % | -559,4 K RON | |
| 76 | 76.MOLDIONI SRL▲ 52 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,8 mil. RON▲ 106 % | ▲ 106 % | 68,2 K RON | |
| 77 | 77.FLOREAL TRADING SRL▼ 7 | Sat Movileni, Comuna Şendreni, Galaţi | 1,7 mil. RON▼ 4,7 % | ▼ 4,7 % | 8,6 K RON | |
| 78 | 78.IZOCOS SRL▲ 320 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,7 mil. RON▲ 1.378,1 % | ▲ 1.378,1 % | -82,1 K RON | |
| 79 | 79.ITALCOGIM SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,7 mil. RON▲ 39,4 % | ▲ 39,4 % | 1,6 K RON | |
| 80 | 80.VENETACONSTRUCT SRL= | Sat Vânători, Comuna Vânători, Galaţi | 1,7 mil. RON▲ 12,7 % | ▲ 12,7 % | -160,8 K RON | |
| 81 | 81.PRIMO SRL▼ 33 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,7 mil. RON▼ 43,4 % | ▼ 43,4 % | 496,7 K RON | |
| 82 | 82.ULTIMEX TRADING SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,7 mil. RON▲ 34,5 % | ▲ 34,5 % | 4,6 K RON | |
| 83 | 83.BILOM CONSTRUCT SRL▲ 42 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,6 mil. RON▲ 75,8 % | ▲ 75,8 % | 77,2 K RON | |
| 84 | 84.STARTCONSTRUCT SRL▼ 5 | Sat Independenţa, Comuna Independenţa, Galaţi | 1,6 mil. RON▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | -2,7 K RON | |
| 85 | 85.SERVLAND SRL▲ 345 | Sat Şendreni, Comuna Şendreni, Galaţi | 1,5 mil. RON▲ 1.396,5 % | ▲ 1.396,5 % | 18,7 K RON | |
| 86 | 86.ANDEMI CONSTRUCTII FEROVIARE SRL▼ 8 | Municipiul Tecuci, Galaţi | 1,5 mil. RON▼ 2,3 % | ▼ 2,3 % | 9,2 K RON | |
| 87 | 87.NEOPRINT SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,5 mil. RON▲ 18,2 % | ▲ 18,2 % | 8,3 K RON | |
| 88 | 88.IZOCON GRUP SRL▼ 6 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,5 mil. RON▼ 2,2 % | ▼ 2,2 % | -218,6 K RON | |
| 89 | 89.DACH EXPERT SRL▼ 13 | Municipiul Tecuci, Galaţi | 1,5 mil. RON▼ 12,4 % | ▼ 12,4 % | -108,3 K RON | |
| 90 | 90.PETRO COSM SRL▼ 6 | Municipiul Tecuci, Galaţi | 1,5 mil. RON▼ 1,8 % | ▼ 1,8 % | 23,4 K RON | |
| 91 | 91.DIOTECH SRL▲ 26 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,5 mil. RON▲ 45,6 % | ▲ 45,6 % | 92 K RON | |
| 92 | 92.DEDAL BAHAMAT SRL▼ 21 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,4 mil. RON▼ 21,3 % | ▼ 21,3 % | 185 K RON | |
| 93 | 93.CLADINOV SRL= | Sat Şerbeştii Vechi, Comuna Şendreni, Galaţi | 1,4 mil. RON▲ 4,1 % | ▲ 4,1 % | -11,4 K RON | |
| 94 | 94.PELUSIN IMPEX SRL▲ 51 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,4 mil. RON▲ 96,4 % | ▲ 96,4 % | 4 K RON | |
| 95 | 95.COOP GALAȚI SOCIETATE COOPERATIVĂnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,4 mil. RON▼ 13,8 % | ▼ 13,8 % | 43,2 K RON | |
| 96 | 96.DACOBINI SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,4 mil. RON▲ 17.626,2 % | ▲ 17.626,2 % | 277,1 K RON | |
| 97 | 97.PRISTA SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,3 mil. RON— | — | — | -2,2 K RON |
| 98 | 98.ROTRACONS SRL▲ 58 | Sat Lieşti, Comuna Lieşti, Galaţi | 1,3 mil. RON▲ 121,2 % | ▲ 121,2 % | -698,8 K RON | |
| 99 | 99.COREFERO SA▲ 34 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,3 mil. RON▲ 69,6 % | ▲ 69,6 % | 284 K RON | |
| 100 | 100.MESOGEOS GROUP SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,3 mil. RON▲ 587,5 % | ▲ 587,5 % | -70,9 K RON |
Codurile CAEN din construcții — Galați
CAEN 4213
Construcția de poduri și tuneluri
2 firme · 1,7 mld. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
40 firme · 1,2 mld. RON
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
679 firme · 863,8 mil. RON
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
221 firme · 802,7 mil. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
184 firme · 401,8 mil. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
185 firme · 277,4 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
113 firme · 277,1 mil. RON
CAEN 4291
Construcții hidrotehnice
7 firme · 186,8 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
70 firme · 108,8 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
26 firme · 108,4 mil. RON
CAEN 4324
Alte lucrări de instalații pentru construcții
5 firme · 85,1 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
131 firme · 77,3 mil. RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
13 firme · 38,7 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
50 firme · 21 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
48 firme · 17,8 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
38 firme · 15,7 mil. RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
4 firme · 11 mil. RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
17 firme · 10,3 mil. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
8 firme · 8,6 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
19 firme · 7,4 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
17 firme · 6,9 mil. RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
20 firme · 5,3 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
16 firme · 5,1 mil. RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
10 firme · 2,5 mil. RON
CAEN 4212
Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
3 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
5 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 4342
Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
2 firme · 653,3 K RON
CAEN 4323
Lucrări de izolații
3 firme · 374,3 K RON