Top 100 firme — Construcții, Galați după angajați în 2025
1.936 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 8.111. Pragul de intrare în top este 16, iar liderul atinge 1.070.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.TANCRAD SRL= | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1.070▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | 16,8 mil. RON | |
| 2 | 2.ARCADA COMPANY SA= | Municipiul Galaţi, Galaţi | 976▲ 3,2 % | ▲ 3,2 % | 516,4 mil. RON | |
| 3 | 3.CRIOMEC SA= | Municipiul Galaţi, Galaţi | 626▲ 8,9 % | ▲ 8,9 % | 15,7 mil. RON | |
| 4 | 4.LEMACONS SRL▲ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 394▲ 6,2 % | ▲ 6,2 % | 12,4 mil. RON | |
| 5 | 5.CITADINA 98 SA▼ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 3750,0% | 0,0% | 16,3 mil. RON | |
| 6 | 6.NOMIS 2003 SRL= | Municipiul Galaţi, Galaţi | 277▼ 6,7 % | ▼ 6,7 % | 4,3 mil. RON | |
| 7 | 7.BUNMET ENGINEERING SRL= | Municipiul Tecuci, Galaţi | 222▼ 9,4 % | ▼ 9,4 % | 946,7 K RON | |
| 8 | 8.DAVIDE CONSTRUCT SRL▲ 2 | Sat Matca, Comuna Matca, Galaţi | 208▲ 23,1 % | ▲ 23,1 % | 4,3 mil. RON | |
| 9 | 9.PAVMIR AGRO SRL▼ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 179▼ 8,2 % | ▼ 8,2 % | 2,2 mil. RON | |
| 10 | 10.BRIALBET SRL▲ 1 | Sat Drăgăneşti, Comuna Drăgăneşti, Galaţi | 170▲ 4,3 % | ▲ 4,3 % | 15,1 mil. RON | |
| 11 | 11.QUANTUM CONSTRUCT SRL▼ 2 | Sat Vânători, Comuna Vânători, Galaţi | 161▼ 7,5 % | ▼ 7,5 % | 2,6 mil. RON | |
| 12 | 12.ROVIS LIDER SRL= | Municipiul Galaţi, Galaţi | 155▲ 21,1 % | ▲ 21,1 % | 3 mil. RON | |
| 13 | 13.STRIZO SINTETIC SRL= | Municipiul Galaţi, Galaţi | 137▲ 12,3 % | ▲ 12,3 % | 3 mil. RON | |
| 14 | 14.EEKELS ROMANIA SRL= | Municipiul Galaţi, Galaţi | 116▼ 1,7 % | ▼ 1,7 % | 1,2 mil. RON | |
| 15 | 15.CRICONS SRL▼ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 111▼ 5,9 % | ▼ 5,9 % | 763 K RON | |
| 16 | 16.SERVLAND SRL▲ 5 | Sat Şendreni, Comuna Şendreni, Galaţi | 109▲ 34,6 % | ▲ 34,6 % | 3,7 mil. RON | |
| 17 | 17.ELENOR SRL▲ 3 | Sat Tuluceşti, Comuna Tuluceşti, Galaţi | 106▲ 23,3 % | ▲ 23,3 % | 7,1 mil. RON | |
| 18 | 18.ASSFALTI ROADS ACM S.R.L.▼ 2 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 103▼ 11,2 % | ▼ 11,2 % | 1,1 mil. RON | |
| 19 | 19.MARITIME MONTERING ROMANIA S.R.L.▼ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 94▼ 9,6 % | ▼ 9,6 % | 9,6 mil. RON | |
| 20 | 20.ROMSIT CONSTRUCT SRL▲ 8 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 91▲ 59,7 % | ▲ 59,7 % | 1 mil. RON | |
| 21 | 21.MOVILAND MET SRL▲ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 780,0% | 0,0% | 2,5 mil. RON | |
| 22 | 22.COOP GALAȚI SOCIETATE COOPERATIVĂ▲ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 78▲ 13 % | ▲ 13 % | 7,7 mil. RON | |
| 23 | 23.BOB TOP GROUP SRL▲ 4 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 70▲ 18,6 % | ▲ 18,6 % | 1,9 mil. RON | |
| 24 | 24.PALLEGRINI SRL▲ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 61▼ 4,7 % | ▼ 4,7 % | 931,2 K RON | |
| 25 | 25.FIROGAL 1 SRL▼ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 60▼ 10,5 % | ▼ 10,5 % | 2,7 mil. RON | |
| 26 | 26.CARROPONTE SRL▲ 5 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 60▲ 20 % | ▲ 20 % | 1 mil. RON | |
| 27 | 27.MOLDOVULCAN SA▼ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 53▼ 15,9 % | ▼ 15,9 % | 66,7 K RON | |
| 28 | 28.VEPEX COM SRL▲ 9 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 50▲ 22 % | ▲ 22 % | 3,1 mil. RON | |
| 29 | 29.ATRIA CONCEPT SRL▲ 2 | Sat Lieşti, Comuna Lieşti, Galaţi | 48▼ 4 % | ▼ 4 % | 2,1 mil. RON | |
| 30 | 30.ELECTROSISTEM SRL▲ 4 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 48▼ 2 % | ▼ 2 % | -1,5 mil. RON | |
| 31 | 31.PRIMO SRL= | Municipiul Galaţi, Galaţi | 46▼ 8 % | ▼ 8 % | 261,7 K RON | |
| 32 | 32.LEMLAND SRL▲ 3 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 43▼ 4,4 % | ▼ 4,4 % | 164,7 K RON | |
| 33 | 33.A&F CHITOSCA SRL▲ 49 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 41▲ 105 % | ▲ 105 % | 918,4 K RON | |
| 34 | 34.COMTIEM SRL▲ 7 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 41▲ 5,1 % | ▲ 5,1 % | 1,3 mil. RON | |
| 35 | 35.WATECH ENGINEERING SRL▲ 6 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 41▲ 5,1 % | ▲ 5,1 % | 390,7 K RON | |
| 36 | 36.ARCON AG S.R.L.▲ 3 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 400,0% | 0,0% | 47 K RON | |
| 37 | 37.TOADER G & V SRL▲ 6 | Sat Tudor Vladimirescu, Comuna Tudor Vladimirescu, Galaţi | 40▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 1,5 mil. RON | |
| 38 | 38.TERMAEXIM SA▼ 2 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 39▼ 7,1 % | ▼ 7,1 % | 229,8 K RON | |
| 39 | 39.CONSTRUCTIA SA= | Municipiul Tecuci, Galaţi | 39▼ 2,5 % | ▼ 2,5 % | -1,7 mil. RON | |
| 40 | 40.ALEX VALDAN SRL▲ 7 | Sat Buceşti, Comuna Iveşti, Galaţi | 39▲ 11,4 % | ▲ 11,4 % | 638,7 K RON | |
| 41 | 41.ARK CONSTRUCT 2011 S.R.L.▲ 22 | Sat Costi, Comuna Vânători, Galaţi | 39▲ 44,4 % | ▲ 44,4 % | 256 K RON | |
| 42 | 42.MARIVAL AUTO SRL▲ 6 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 38▲ 11,8 % | ▲ 11,8 % | -591,2 K RON | |
| 43 | 43.DANDIS NUTA SRL▲ 8 | Sat Vânători, Comuna Vânători, Galaţi | 36▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | 6,6 mil. RON | |
| 44 | 44.MERIDIAN CONSTRUCT SRL▼ 1 | Sat Costi, Comuna Vânători, Galaţi | 34▼ 5,6 % | ▼ 5,6 % | 96,6 K RON | |
| 45 | 45.BLACK FROG ELEKTRO S.R.L.▲ 70 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 34▲ 142,9 % | ▲ 142,9 % | 684,3 K RON | |
| 46 | 46.MASSIMO ALEX EDIL SRL▲ 24 | Sat Fundeanu, Comuna Drăguşeni, Galaţi | 34▲ 36 % | ▲ 36 % | 5,2 mil. RON | |
| 47 | 47.PM CONSTRUCT 2007 SRL▲ 1 | Sat Fârţăneşti, Comuna Fârţăneşti, Galaţi | 32▼ 5,9 % | ▼ 5,9 % | 4,1 mil. RON | |
| 48 | 48.ARCIF AG SRL▲ 3 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 32▼ 3 % | ▼ 3 % | 6,4 mil. RON | |
| 49 | 49.GENESIS LEADERCONS S.R.L.▲ 61 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 32▲ 113,3 % | ▲ 113,3 % | 3 mil. RON | |
| 50 | 50.MIRINVEST MICROSTROY S.R.L.▲ 15 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 31▲ 19,2 % | ▲ 19,2 % | 225,8 K RON | |
| 51 | 51.PROCONSTRIND SRL▲ 2 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 29▼ 9,4 % | ▼ 9,4 % | 4,4 mil. RON | |
| 52 | 52.ALTSTIL CONSTRUCT SRL▲ 3 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 29▼ 6,5 % | ▼ 6,5 % | 155,5 K RON | |
| 53 | 53.ALPHA STEEL GC S.R.L.▲ 242 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 28▲ 460 % | ▲ 460 % | 1,4 mil. RON | |
| 54 | 54.BACHIS SRL▲ 16 | Sat Costi, Comuna Vânători, Galaţi | 28▲ 12 % | ▲ 12 % | 3,4 mil. RON | |
| 55 | 55.OBERCONS COMP SRL▼ 26 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 28▼ 50 % | ▼ 50 % | 186,8 K RON | |
| 56 | 56.TRALMA SRL▲ 3 | Municipiul Tecuci, Galaţi | 27▼ 10 % | ▼ 10 % | 5,6 mil. RON | |
| 57 | 57.DINISOF DIB S.R.L.▲ 6 | Sat Lieşti, Comuna Lieşti, Galaţi | 270,0% | 0,0% | 35,5 K RON | |
| 58 | 58.MARTECH GMN GALGRUP S.R.L.▲ 19 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 26▲ 18,2 % | ▲ 18,2 % | 6,7 K RON | |
| 59 | 59.EURO T.D.C. SRL= | Municipiul Galaţi, Galaţi | 26▼ 13,3 % | ▼ 13,3 % | 2,6 mil. RON | |
| 60 | 60.TICERVAL SRL▲ 22 | Sat Tudor Vladimirescu, Comuna Tudor Vladimirescu, Galaţi | 24▲ 20 % | ▲ 20 % | 15,2 K RON | |
| 61 | 61.BOŞCDAN CONSTRUCT SRL▼ 6 | Sat Barcea, Comuna Barcea, Galaţi | 24▼ 22,6 % | ▼ 22,6 % | 193,2 K RON | |
| 62 | 62.BAMEN SERVICES SRL▲ 24 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 24▲ 26,3 % | ▲ 26,3 % | 407,7 K RON | |
| 63 | 63.HIDROTEHNICA PROIECT S.R.L.▲ 7 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 24▼ 4 % | ▼ 4 % | -1,5 mil. RON | |
| 64 | 64.CONSTRUCT STILL 2002 SRL▼ 9 | Sat Şendreni, Comuna Şendreni, Galaţi | 24▼ 22,6 % | ▼ 22,6 % | 134,8 K RON | |
| 65 | 65.EDILGALCON SRL▲ 5 | Sat Schela, Comuna Schela, Galaţi | 24▼ 4 % | ▼ 4 % | 263,5 K RON | |
| 66 | 66.CRIP MARMI SRL▲ 23 | Municipiul Tecuci, Galaţi | 23▲ 27,8 % | ▲ 27,8 % | 1,9 mil. RON | |
| 67 | 67.VEGA 93 SRL▼ 6 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 23▼ 20,7 % | ▼ 20,7 % | 485,6 K RON | |
| 68 | 68.AXEN EDILCONS S.R.L.▲ 726 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 23▲ 2.200 % | ▲ 2.200 % | -281,7 K RON | |
| 69 | 69.EURO CONSTRUCŢII SRL▲ 20 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 23▲ 27,8 % | ▲ 27,8 % | 401,3 K RON | |
| 70 | 70.ALPIN CONSTRUCT SRL▼ 5 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 23▼ 11,5 % | ▼ 11,5 % | 437,4 K RON | |
| 71 | 71.DA & DN CONSTRUCT MODERN SRL▲ 15 | Sat Slobozia Conachi, Comuna Slobozia Conachi, Galaţi | 23▲ 21,1 % | ▲ 21,1 % | -170,3 K RON | |
| 72 | 72.COCU BUILD CONSTRUCT S.R.L.▲ 81 | Sat Fârţăneşti, Comuna Fârţăneşti, Galaţi | 22▲ 100 % | ▲ 100 % | 1,2 mil. RON | |
| 73 | 73.DEDAL BAHAMAT SRL▼ 8 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 22▼ 15,4 % | ▼ 15,4 % | 960,3 K RON | |
| 74 | 74.SUPERQUATRO GRUP SRL▲ 5 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 22▲ 4,8 % | ▲ 4,8 % | -1 mil. RON | |
| 75 | 75.AMBIENT CM PARTNERS S.R.L.▼ 10 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 22▼ 15,4 % | ▼ 15,4 % | 59,6 K RON | |
| 76 | 76.AIC PROD SRL▲ 6 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 22▲ 10 % | ▲ 10 % | 344,5 K RON | |
| 77 | 77.DRAMON 99 SRL▲ 9 | Municipiul Tecuci, Galaţi | 21▲ 10,5 % | ▲ 10,5 % | 102,7 K RON | |
| 78 | 78.PROFIRE DEO ENERGY S.R.L.▼ 25 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 21▼ 34,4 % | ▼ 34,4 % | 33,3 K RON | |
| 79 | 79.SGM CONTRACTOR SRL▼ 4 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 20▼ 13 % | ▼ 13 % | 699,2 K RON | |
| 80 | 80.REFSIDER CONSTRUCT S.R.L.▲ 15 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 20▲ 17,7 % | ▲ 17,7 % | 820 K RON | |
| 81 | 81.STILOTERM SRL▲ 14 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 20▲ 17,7 % | ▲ 17,7 % | 984,8 K RON | |
| 82 | 82.CORAV CONSTRUCTII CIVILE S.R.L.▼ 12 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 20▼ 20 % | ▼ 20 % | 1,8 mil. RON | |
| 83 | 83.MAJESTIC COMEXIM SRL▼ 1 | Municipiul Tecuci, Galaţi | 19▼ 5 % | ▼ 5 % | 51,9 K RON | |
| 84 | 84.KATYYSDEY TRANS SRL▲ 11 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 19▲ 11,8 % | ▲ 11,8 % | 2 mil. RON | |
| 85 | 85.PELAS COMPANY SRL▲ 10 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 19▲ 11,8 % | ▲ 11,8 % | 1,9 mil. RON | |
| 86 | 86.OPTIM SERV 2005 SRL▲ 9 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 19▲ 11,8 % | ▲ 11,8 % | 138,9 K RON | |
| 87 | 87.DRAMIROM TRADE SRLnou | Sat Costi, Comuna Vânători, Galaţi | 19▼ 17,4 % | ▼ 17,4 % | 2,8 mil. RON | |
| 88 | 88.DOCEROM SISTEM SRL▲ 27 | Sat Movileni, Comuna Şendreni, Galaţi | 18▲ 28,6 % | ▲ 28,6 % | 2,4 mil. RON | |
| 89 | 89.DRUCONSTRUCT 2011 S.R.L.▲ 26 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 18▲ 28,6 % | ▲ 28,6 % | 213,4 K RON | |
| 90 | 90.PAN CONSTRUCT 2007 SRL▼ 1 | Sat Lieşti, Comuna Lieşti, Galaţi | 180,0% | 0,0% | 214,2 K RON | |
| 91 | 91.REBICOR FXF 2019 S.R.L.▲ 36 | Municipiul Tecuci, Galaţi | 17▲ 30,8 % | ▲ 30,8 % | 404,6 K RON | |
| 92 | 92.EVERBRIGHT ENERGY S.R.L.▼ 3 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 17▼ 5,6 % | ▼ 5,6 % | 1,4 mil. RON | |
| 93 | 93.RADARIA SRL▲ 17 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 17▲ 13,3 % | ▲ 13,3 % | 187,9 K RON | |
| 94 | 94.SIMETEX SRL▲ 41 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 16▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 66,6 K RON | |
| 95 | 95.BAVIMIN SRL▲ 40 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 16▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 503,1 K RON | |
| 96 | 96.PROPLAST MEDI SRL▼ 1 | Sat Tuluceşti, Comuna Tuluceşti, Galaţi | 16▼ 5,9 % | ▼ 5,9 % | 1,4 mil. RON | |
| 97 | 97.SERVICII COMUNITARE NICOREŞTI S.R.L.nou | Sat Nicoreşti, Comuna Nicoreşti, Galaţi | 16— | — | 1,5 mil. RON | |
| 98 | 98.SIMNAV SRL▼ 3 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 16▼ 5,9 % | ▼ 5,9 % | 52,2 K RON | |
| 99 | 99.SETH BUILDING SRL▲ 6 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 160,0% | 0,0% | 586,2 K RON | |
| 100 | 100.MONCLAU BUILDING S.R.L.▼ 5 | Sat Costi, Comuna Vânători, Galaţi | 16▼ 5,9 % | ▼ 5,9 % | 242,9 K RON |
Codurile CAEN din construcții — Galați
CAEN 4213
Construcția de poduri și tuneluri
2 firme · 1,7 mld. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
40 firme · 1,2 mld. RON
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
679 firme · 863,8 mil. RON
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
221 firme · 802,7 mil. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
184 firme · 401,8 mil. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
185 firme · 277,4 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
113 firme · 277,1 mil. RON
CAEN 4291
Construcții hidrotehnice
7 firme · 186,8 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
70 firme · 108,8 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
26 firme · 108,4 mil. RON
CAEN 4324
Alte lucrări de instalații pentru construcții
5 firme · 85,1 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
131 firme · 77,3 mil. RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
13 firme · 38,7 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
50 firme · 21 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
48 firme · 17,8 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
38 firme · 15,7 mil. RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
4 firme · 11 mil. RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
17 firme · 10,3 mil. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
8 firme · 8,6 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
19 firme · 7,4 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
17 firme · 6,9 mil. RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
20 firme · 5,3 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
16 firme · 5,1 mil. RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
10 firme · 2,5 mil. RON
CAEN 4212
Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
3 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
5 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 4342
Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
2 firme · 653,3 K RON
CAEN 4323
Lucrări de izolații
3 firme · 374,3 K RON