Top 100 firme — Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil, Cluj după datorii în 2023
167 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 1,9 mld. RON. Pragul de intrare în top este 315,1 K RON, iar liderul atinge 402,3 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Datorii | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.TIRRENA SCAVI SPA ITALIA SUCURSALA CLUJnou | Sat Sânnicoara, Comuna Apahida, Cluj | 402,3 mil. RON— | — | -31 mil. RON | |
| 2 | 2.IMPRESA PIZZAROTTI & C SPA ITALIA SUCURSALA CLUJ▼ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 370,8 mil. RON▼ 10 % | ▼ 10 % | -14,2 mil. RON | |
| 3 | 3.IMPRESA PIZZAROTTI & C & PIZZAROTTI & RETTER PROJECTMANAGEMENT G.I.E.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 132,3 mil. RON— | — | — | 0 RON |
| 4 | 4.SAMUS TEC S.A.▼ 2 | Municipiul Dej, Cluj | 93 mil. RON▼ 23,9 % | ▼ 23,9 % | 457,6 K RON | |
| 5 | 5.ANTREPRIZA DE REPARATII SI LUCRARI A R L CLUJ SA▼ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 81,2 mil. RON▲ 52,5 % | ▲ 52,5 % | 50 mil. RON | |
| 6 | 6.PIZZAROTTI SA LUGANO SUCURSALA CLUJ NAPOCA▼ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 80,3 mil. RON▲ 53,3 % | ▲ 53,3 % | 6,6 mil. RON | |
| 7 | 7.DOMENIUL PUBLIC NAPOCA S.A.▼ 4 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 69,2 mil. RON▲ 19,8 % | ▲ 19,8 % | 3,3 mil. RON | |
| 8 | 8.NEWAMPORT ASFALT SRL= | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 51,2 mil. RON▲ 23,7 % | ▲ 23,7 % | 76,6 K RON | |
| 9 | 9.NORD CONFOREST SA▼ 3 | Sat Gilău, Comuna Gilău, Cluj | 43,8 mil. RON▲ 2,7 % | ▲ 2,7 % | 7,8 mil. RON | |
| 10 | 10.COMSIS SERVICE SRLnou | Sat Feleacu, Comuna Feleacu, Cluj | 43,2 mil. RON▲ 69 % | ▲ 69 % | 2,6 mil. RON | |
| 11 | 11.SOCIETA ITALIANA PER CONDOTTE D'ACQUA SPA ROMA SUCURSALA CLUJ▼ 4 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 42,4 mil. RON▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | -396,2 K RON | |
| 12 | 12.DIFERIT AG S.R.L.▼ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 40,6 mil. RON▲ 46,1 % | ▲ 46,1 % | 13,5 mil. RON | |
| 13 | 13.AEZ AGREGATE S.R.L.▼ 4 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 33,2 mil. RON▼ 0,6 % | ▼ 0,6 % | -1,2 mil. RON | |
| 14 | 14.BECHTEL INTERNATIONAL INC SRL RENO NEVADA SUA SUCURSALA CLUJ NAPOCA ROMANIA= | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 25,1 mil. RON▼ 1,6 % | ▼ 1,6 % | 365 K RON | |
| 15 | 15.DRUMURI ȘI PODURI JUDEȚENE CLUJ S.A.▲ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 24,4 mil. RON▲ 0 % | ▲ 0 % | -265,6 K RON | |
| 16 | 16.DIFERIT SRL▼ 5 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 22,3 mil. RON▼ 17,6 % | ▼ 17,6 % | 10,2 mil. RON | |
| 17 | 17.MARCOTIM IMPEX SRL▼ 4 | Sat Ciucea, Comuna Ciucea, Cluj | 20,9 mil. RON▼ 20 % | ▼ 20 % | 3,3 mil. RON | |
| 18 | 18.CRIDOV SRL▼ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 20,7 mil. RON▲ 7,5 % | ▲ 7,5 % | 309,4 K RON | |
| 19 | 19.SAT REABILITARE RECICLARE SRL▲ 10 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 19,8 mil. RON▲ 253,4 % | ▲ 253,4 % | 14,1 mil. RON | |
| 20 | 20.DACIA FABER SRL▼ 5 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 16,5 mil. RON▼ 33,9 % | ▼ 33,9 % | 8,4 mil. RON | |
| 21 | 21.FQ BIOMAX CONSTRUCT S.R.L.▼ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 14,3 mil. RON▲ 30,3 % | ▲ 30,3 % | 306,4 K RON | |
| 22 | 22.MEGA CONSTRUCT SOLUTION SRL▲ 10 | Sat Apahida, Comuna Apahida, Cluj | 13,4 mil. RON▲ 168,9 % | ▲ 168,9 % | 201,7 K RON | |
| 23 | 23.ENKA CONSTRUCTION AND DEVELOPMENT BV AMSTERDAM SUCURSALA CLUJ ROMANIA▼ 5 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 13 mil. RON▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | -75,5 K RON | |
| 24 | 24.DOMENIUL PUBLIC TURDA SA▲ 1 | Municipiul Turda, Cluj | 10,7 mil. RON▲ 62,8 % | ▲ 62,8 % | 176,2 K RON | |
| 25 | 25.ROUT STONE SRL▲ 8 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 10,4 mil. RON▲ 126,1 % | ▲ 126,1 % | 306,2 K RON | |
| 26 | 26.EUD DRUMCONSTRUCT S.R.L.▼ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 9,7 mil. RON▲ 27,3 % | ▲ 27,3 % | 671,7 K RON | |
| 27 | 27.MECANO BAU TRADING SRL▼ 8 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 9,2 mil. RON▼ 18,2 % | ▼ 18,2 % | 1,6 mil. RON | |
| 28 | 28.ESCO M IMPORT EXPORT SRL▼ 7 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 8,4 mil. RON▼ 19,6 % | ▼ 19,6 % | 1,5 mil. RON | |
| 29 | 29.REIF INFRA SRL▼ 6 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 8 mil. RON▼ 7,4 % | ▼ 7,4 % | 2,3 mil. RON | |
| 30 | 30.GHERMATEX TRANS SRL▲ 5 | Comuna Frata, Cluj | 7,8 mil. RON▲ 77,8 % | ▲ 77,8 % | 2,5 mil. RON | |
| 31 | 31.INTENSHAL SRL= | Sat Păniceni, Comuna Căpusu Mare, Cluj | 7 mil. RON▲ 41,2 % | ▲ 41,2 % | 129,5 K RON | |
| 32 | 32.NEWAMPORT CORPORATION SRL▼ 5 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 6,8 mil. RON▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | -661,6 K RON | |
| 33 | 33.BEMA PRODSERV SRL▼ 11 | Municipiul Câmpia Turzii, Cluj | 6,4 mil. RON▼ 27,8 % | ▼ 27,8 % | 9,5 K RON | |
| 34 | 34.NEWTER DRUM SRL▼ 6 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 6,3 mil. RON▲ 6,9 % | ▲ 6,9 % | 52 K RON | |
| 35 | 35.NEWAMPORT SWA CORP. WASHINGTON SUCURSALA CLUJ-NAPOCA▼ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 6,1 mil. RON▲ 33,2 % | ▲ 33,2 % | 52,6 K RON | |
| 36 | 36.ZUE S.A. CRACOVIA SUCURSALA CLUJ-NAPOCA▲ 49 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 5,8 mil. RON▲ 1.574,5 % | ▲ 1.574,5 % | 340,2 K RON | |
| 37 | 37.M & F CONSTRUCT DRUMURI SI PODURI SRL▼ 7 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 5,7 mil. RON▲ 2,9 % | ▲ 2,9 % | 1 mil. RON | |
| 38 | 38.SIRD CONSTRUCT SRL▼ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 5,2 mil. RON▲ 22,8 % | ▲ 22,8 % | 190,4 K RON | |
| 39 | 39.DT BAUGRUP S.R.L.▲ 4 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 5,1 mil. RON▲ 119,5 % | ▲ 119,5 % | 240,7 K RON | |
| 40 | 40.BELFRY CONSTRUCTION S.R.L.▲ 109 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 5 mil. RON— | — | 67,2 K RON | |
| 41 | 41.PROMPT VSP SRL▼ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 4,6 mil. RON▲ 23,7 % | ▲ 23,7 % | 321,9 K RON | |
| 42 | 42.UTILAJ PREST SRL▲ 2 | Sat Mihai Viteazu, Comuna Mihai Viteazu, Cluj | 4,5 mil. RON▲ 96,6 % | ▲ 96,6 % | 440,1 K RON | |
| 43 | 43.DOMENIUL PUBLIC CIMPIA TURZII SA▼ 17 | Municipiul Câmpia Turzii, Cluj | 4 mil. RON▼ 38,3 % | ▼ 38,3 % | 1,8 mil. RON | |
| 44 | 44.MIRPREST CONSTRUCTII DRUMURI S.R.L.▲ 17 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 3,6 mil. RON▲ 272,5 % | ▲ 272,5 % | 66,1 K RON | |
| 45 | 45.SABCAR SRL▼ 3 | Sat Morlaca, Comuna Poieni, Cluj | 3,6 mil. RON▲ 43,9 % | ▲ 43,9 % | -1 mil. RON | |
| 46 | 46.MAXI PREST RCE SRL▼ 7 | Sat Luna, Comuna Luna, Cluj | 3,3 mil. RON▼ 2,9 % | ▼ 2,9 % | 687,3 K RON | |
| 47 | 47.CRISEGA TRANS SRL▲ 8 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 3,2 mil. RON▲ 137,7 % | ▲ 137,7 % | 140,7 K RON | |
| 48 | 48.FORESTA NORD VEST S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 3,2 mil. RON— | — | 96,7 K RON | |
| 49 | 49.IMOBIL CONCRET SRL▼ 8 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 3 mil. RON▼ 11,4 % | ▼ 11,4 % | 67,6 K RON | |
| 50 | 50.SFDRUM CONSTRUCT SRL▲ 4 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,7 mil. RON▲ 97,8 % | ▲ 97,8 % | -1,1 mil. RON | |
| 51 | 51.STRASSE CONSTRUCT SRL▼ 4 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,7 mil. RON▲ 44,7 % | ▲ 44,7 % | 4,3 mil. RON | |
| 52 | 52.SIGMA HIDROCONS S.R.L.▼ 12 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 2,4 mil. RON▼ 28,1 % | ▼ 28,1 % | -817,4 K RON | |
| 53 | 53.TRANSCROWN SRL▼ 4 | Sat Valea Drăganului, Comuna Poieni, Cluj | 2,4 mil. RON▲ 37,3 % | ▲ 37,3 % | 536,4 K RON | |
| 54 | 54.HEAVY LOAD EXPEDITION SRL▼ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,1 mil. RON▲ 29,8 % | ▲ 29,8 % | 2,7 mil. RON | |
| 55 | 55.WRO LOGISTIK SRL▼ 7 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2 mil. RON▲ 13 % | ▲ 13 % | 249,6 K RON | |
| 56 | 56.ASPHADIF SRL▼ 19 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2 mil. RON▼ 52,3 % | ▼ 52,3 % | 1,8 mil. RON | |
| 57 | 57.DRUM DRIVE SOCIETY S.R.L.▲ 22 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 1,9 mil. RON▲ 343,1 % | ▲ 343,1 % | 2,8 mil. RON | |
| 58 | 58.FRAMARK IMPEX SRL▼ 8 | Sat Borşa, Comuna Borşa, Cluj | 1,8 mil. RON▲ 9,7 % | ▲ 9,7 % | -633 K RON | |
| 59 | 59.DEZVOLTARE PROIECTE CONSTRUCTII S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,8 mil. RON— | — | — | -330,7 K RON |
| 60 | 60.WIZLAND SOLUTIONS S.R.L.= | Sat Dezmir, Comuna Apahida, Cluj | 1,8 mil. RON▲ 64,3 % | ▲ 64,3 % | -412,1 K RON | |
| 61 | 61.CRAISOR CONSTRUCT S.R.L.▼ 8 | Sat Smida, Comuna Beliş, Cluj | 1,7 mil. RON▲ 26,1 % | ▲ 26,1 % | 4,1 K RON | |
| 62 | 62.ALINSERV SRL▼ 16 | Sat Iclod, Comuna Iclod, Cluj | 1,6 mil. RON▼ 18,2 % | ▼ 18,2 % | 495 K RON | |
| 63 | 63.VDM SPEDITION S.R.L.▲ 9 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,5 mil. RON▲ 121,1 % | ▲ 121,1 % | 268,7 K RON | |
| 64 | 64.HELIOS INVEST SRL= | Sat Baciu, Comuna Baciu, Cluj | 1,5 mil. RON▲ 74 % | ▲ 74 % | 1,2 mil. RON | |
| 65 | 65.ALTFEL INFRA CONSTRUCT SRL▼ 13 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,4 mil. RON▼ 8,3 % | ▼ 8,3 % | 137,8 K RON | |
| 66 | 66.DMT CONSTRUCT SRL▲ 24 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,1 mil. RON▲ 291,7 % | ▲ 291,7 % | 2,3 mil. RON | |
| 67 | 67.DAVAGIO SRL= | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,1 mil. RON▲ 47,4 % | ▲ 47,4 % | 260,5 K RON | |
| 68 | 68.LIXIADO SRL▼ 23 | Sat Săcuieu, Comuna Săcuieu, Cluj | 1,1 mil. RON▼ 50,8 % | ▼ 50,8 % | 2,4 mil. RON | |
| 69 | 69.VIADUCT CONSTRUCT SRL▼ 7 | Sat Apahida, Comuna Apahida, Cluj | 1,1 mil. RON▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 345 K RON | |
| 70 | 70.BMB BONY CONSTRUCT S.R.L.▼ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1 mil. RON▲ 43,8 % | ▲ 43,8 % | 58 K RON | |
| 71 | 71.GSG INDUSTRIAL TRADING S.R.L.▼ 8 | Sat Baciu, Comuna Baciu, Cluj | 1 mil. RON▲ 10,9 % | ▲ 10,9 % | -34,1 K RON | |
| 72 | 72.VIATECHNIK S.R.L.▼ 15 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1 mil. RON▼ 21,6 % | ▼ 21,6 % | 341,7 K RON | |
| 73 | 73.RUNGIS SRL▲ 3 | Municipiul Dej, Cluj | 978,1 K RON▲ 62 % | ▲ 62 % | 434,8 K RON | |
| 74 | 74.CFL INFRASTRUCTURA S.R.L.▼ 16 | Sat Apahida, Comuna Apahida, Cluj | 971,8 K RON▼ 20,4 % | ▼ 20,4 % | 779,3 K RON | |
| 75 | 75.WRO VIA CONSTRUCT S.R.L.= | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 970,6 K RON▲ 59,4 % | ▲ 59,4 % | 702,3 K RON | |
| 76 | 76.WASPHALT LTD LONDRA SUCURSALA CLUJ NAPOCA▼ 20 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 964,5 K RON▼ 26 % | ▼ 26 % | 119,8 K RON | |
| 77 | 77.NAZZAR BUILDING CONSTRUCT S.R.L.▲ 10 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 960,2 K RON▲ 183,4 % | ▲ 183,4 % | 965,3 K RON | |
| 78 | 78.FATLEN CSP S.R.L.= | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 904,5 K RON▲ 62,1 % | ▲ 62,1 % | 125,4 K RON | |
| 79 | 79.VIADURIS SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 893,7 K RON— | — | -37,7 K RON | |
| 80 | 80.BASARABIA CONSTRUCT SRL▼ 15 | Municipiul Turda, Cluj | 872,4 K RON▲ 4,3 % | ▲ 4,3 % | -62,7 K RON | |
| 81 | 81.DRUM ASFALT CONSTRUCT S.R.L.▼ 10 | Sat Apahida, Comuna Apahida, Cluj | 818,7 K RON▲ 18,3 % | ▲ 18,3 % | 847,4 K RON | |
| 82 | 82.ADL AUTO COMPACT SRL▼ 16 | Sat Viişoara, Comuna Viişoara, Cluj | 787,9 K RON▼ 4,6 % | ▼ 4,6 % | -8,5 K RON | |
| 83 | 83.BETASPHALT ROAD S.R.L.▼ 24 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 762,1 K RON▼ 33,8 % | ▼ 33,8 % | 6,5 K RON | |
| 84 | 84.PAVALF ALFRED SRL▲ 5 | Sat Plăieşti, Comuna Moldoveneşti, Cluj | 727,7 K RON▲ 135,8 % | ▲ 135,8 % | 317,7 K RON | |
| 85 | 85.ATFABET CONSTRUCT SRL▲ 6 | Sat Luna de Sus, Comuna Floreşti, Cluj | 724,5 K RON▲ 154,5 % | ▲ 154,5 % | 781,4 K RON | |
| 86 | 86.PAGOZELAY CONSTRUCT SRL▼ 16 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 713 K RON▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | -6,7 K RON | |
| 87 | 87.S&A PAVA CONS S.R.L.▼ 10 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 652,2 K RON▲ 14,5 % | ▲ 14,5 % | -109,1 K RON | |
| 88 | 88.NEW AGE STONE S.R.L.▼ 15 | Sat Corusu, Comuna Baciu, Cluj | 650,8 K RON▼ 3,2 % | ▼ 3,2 % | -423,8 K RON | |
| 89 | 89.FLOROMAR PROD SRL▲ 22 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 615,7 K RON▲ 578,8 % | ▲ 578,8 % | 77,9 K RON | |
| 90 | 90.APOLODOR DUE CONSTRUCTII SRL▼ 16 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 609,8 K RON0,0% | 0,0% | -1 K RON | |
| 91 | 91.DIU TRANS SRLnou | Municipiul Câmpia Turzii, Cluj | 549,4 K RON▼ 7,7 % | ▼ 7,7 % | 5 K RON | |
| 92 | 92.VELAT OLLIMOME S.R.L.▲ 43 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 449,6 K RON▲ 3.814,3 % | ▲ 3.814,3 % | 1,2 mil. RON | |
| 93 | 93.VECTRA SPEDITION S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 444,6 K RON— | — | — | 139,4 K RON |
| 94 | 94.APOLODOR SA▼ 13 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 413,9 K RON▲ 1,2 % | ▲ 1,2 % | -6,5 K RON | |
| 95 | 95.DELTA SERV SRL▼ 13 | Sat Sânnicoara, Comuna Apahida, Cluj | 385,2 K RON▼ 3,2 % | ▼ 3,2 % | 141,3 K RON | |
| 96 | 96.ROSCAVI DI PERRONE & FIGLI IMPORT EXPORT SRL▼ 13 | Municipiul Gherla, Cluj | 375 K RON▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | -10,4 K RON | |
| 97 | 97.NAPOCA MMD SRL▼ 29 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 365,3 K RON▼ 50,5 % | ▼ 50,5 % | 1 mil. RON | |
| 98 | 98.GOM CONSAL SRLnou | Sat Baciu, Comuna Baciu, Cluj | 358 K RON— | — | 622 RON | |
| 99 | 99.PARAPET MONTAJ S.R.L.▼ 15 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 346,3 K RON▼ 3,8 % | ▼ 3,8 % | 1,8 mil. RON | |
| 100 | 100.MARCAJRUT SRL▼ 12 | Sat Corusu, Comuna Baciu, Cluj | 315,1 K RON▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | -2 K RON |