Top 100 firme — Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil, Cluj după datorii în 2020
142 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 1,3 mld. RON. Pragul de intrare în top este 118,3 K RON, iar liderul atinge 237,2 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Datorii | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.TIRRENA SCAVI SPA ITALIA SUCURSALA CLUJ▲ 1 | Sat Sânnicoara, Comuna Apahida, Cluj | 237,2 mil. RON▲ 15,2 % | ▲ 15,2 % | 2,9 mil. RON | |
| 2 | 2.IMPRESA PIZZAROTTI & C SPA ITALIA SUCURSALA CLUJ▼ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 212,5 mil. RON▼ 38,1 % | ▼ 38,1 % | -47,9 mil. RON | |
| 3 | 3.ANTREPRIZA DE REPARATII SI LUCRARI A R L CLUJ SA= | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 107,2 mil. RON▼ 6,7 % | ▼ 6,7 % | 28,9 mil. RON | |
| 4 | 4.SAMUS TEC S.A.= | Municipiul Dej, Cluj | 98,6 mil. RON▲ 3,8 % | ▲ 3,8 % | 1,1 mil. RON | |
| 5 | 5.IMPRESA PIZZAROTTI & C & POMPONIO CONSTRUCȚII G.E.I.E.▲ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 58,4 mil. RON▼ 20,9 % | ▼ 20,9 % | 0 RON | |
| 6 | 6.SOCIETA ITALIANA PER CONDOTTE D'ACQUA SPA ROMA SUCURSALA CLUJ▼ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 43,8 mil. RON▼ 50,1 % | ▼ 50,1 % | -18,5 mil. RON | |
| 7 | 7.BECHTEL INTERNATIONAL INC SRL RENO NEVADA SUA SUCURSALA CLUJ NAPOCA ROMANIA▲ 10 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 42,1 mil. RON▲ 280,7 % | ▲ 280,7 % | 13,9 mil. RON | |
| 8 | 8.ESTRADA CONSTRUCTII SRL▼ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 37,9 mil. RON▲ 6,7 % | ▲ 6,7 % | -416,1 K RON | |
| 9 | 9.DOMENIUL PUBLIC NAPOCA S.A.= | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 34 mil. RON▼ 0,6 % | ▼ 0,6 % | -12 mil. RON | |
| 10 | 10.DIFERIT SRL▼ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 34 mil. RON▼ 3,9 % | ▼ 3,9 % | 511,1 K RON | |
| 11 | 11.AEZ AGREGATE S.R.L.▼ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 33,9 mil. RON▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | -821,1 K RON | |
| 12 | 12.NEWAMPORT ASFALT SRL▲ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 33,6 mil. RON▲ 41 % | ▲ 41 % | 160,9 K RON | |
| 13 | 13.NORD CONFOREST SA▼ 1 | Sat Gilău, Comuna Gilău, Cluj | 28,7 mil. RON▲ 10 % | ▲ 10 % | 2 mil. RON | |
| 14 | 14.DRUMURI ȘI PODURI JUDEȚENE CLUJ S.A.▼ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 28,5 mil. RON▼ 3 % | ▼ 3 % | -3,3 mil. RON | |
| 15 | 15.PIZZAROTTI SA LUGANO SUCURSALA CLUJ NAPOCA▼ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 19,7 mil. RON▼ 16,4 % | ▼ 16,4 % | 35,2 K RON | |
| 16 | 16.CRIDOV SRL▼ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 18,6 mil. RON▼ 10,8 % | ▼ 10,8 % | 1,2 mil. RON | |
| 17 | 17.ESCO M IMPORT EXPORT SRL▼ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 17,7 mil. RON▼ 2,1 % | ▼ 2,1 % | 816 K RON | |
| 18 | 18.ENKA CONSTRUCTION AND DEVELOPMENT BV AMSTERDAM SUCURSALA CLUJ ROMANIA▲ 9 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 17,1 mil. RON▲ 241,9 % | ▲ 241,9 % | -5,1 mil. RON | |
| 19 | 19.DACIA FABER SRL▼ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 15,1 mil. RON▲ 51,2 % | ▲ 51,2 % | 4,6 mil. RON | |
| 20 | 20.EUD DRUMCONSTRUCT S.R.L.▲ 43 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 13,9 mil. RON▲ 3.063,2 % | ▲ 3.063,2 % | 13,7 mil. RON | |
| 21 | 21.MARCOTIM IMPEX SRL▲ 11 | Sat Ciucea, Comuna Ciucea, Cluj | 13,7 mil. RON▲ 217,6 % | ▲ 217,6 % | 5,9 mil. RON | |
| 22 | 22.INTENSHAL SRL▲ 4 | Sat Păniceni, Comuna Căpusu Mare, Cluj | 7,9 mil. RON▲ 56,5 % | ▲ 56,5 % | 1,3 mil. RON | |
| 23 | 23.DIFERIT AG S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 7,6 mil. RON▲ 47.033,3 % | ▲ 47.033,3 % | 62,3 K RON | |
| 24 | 24.SAT REABILITARE RECICLARE SRL= | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 7,2 mil. RON▲ 35,4 % | ▲ 35,4 % | 4,4 mil. RON | |
| 25 | 25.REIF INFRA SRL▲ 5 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 7,1 mil. RON▲ 61,7 % | ▲ 61,7 % | 362,3 K RON | |
| 26 | 26.TIRRENA SCAVI CONDOTTE G.I.E.▼ 6 | Sat Sânnicoara, Comuna Apahida, Cluj | 7 mil. RON▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 0 RON | |
| 27 | 27.PROMPT VSP SRL▲ 12 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 6,6 mil. RON▲ 186 % | ▲ 186 % | 1,1 mil. RON | |
| 28 | 28.BEMA PRODSERV SRL▼ 3 | Municipiul Câmpia Turzii, Cluj | 6,3 mil. RON▲ 20,8 % | ▲ 20,8 % | 95 K RON | |
| 29 | 29.KEMNA BAU ANDREAE GMBH & CO KG PINNEBERG GERMANIA SUCURSALA CLUJ NAPOCA SRL▼ 7 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 5,8 mil. RON▲ 1,9 % | ▲ 1,9 % | -39,2 K RON | |
| 30 | 30.NEWTER DRUM SRL▼ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 5,7 mil. RON▲ 15,8 % | ▲ 15,8 % | 12,4 K RON | |
| 31 | 31.NEWAMPORT CORPORATION SRL▼ 8 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 5,4 mil. RON▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | 9,2 K RON | |
| 32 | 32.IMOBIL CONCRET SRL▼ 11 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 5,3 mil. RON▼ 8,9 % | ▼ 8,9 % | 1,3 mil. RON | |
| 33 | 33.DOMENIUL PUBLIC TURDA SA= | Municipiul Turda, Cluj | 5,1 mil. RON▲ 21,5 % | ▲ 21,5 % | 310,6 K RON | |
| 34 | 34.M & F CONSTRUCT DRUMURI SI PODURI SRL▼ 15 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 5,1 mil. RON▼ 28,5 % | ▼ 28,5 % | 447,2 K RON | |
| 35 | 35.FQ BIOMAX CONSTRUCT S.R.L.▼ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 4,5 mil. RON▲ 7,4 % | ▲ 7,4 % | 1 mil. RON | |
| 36 | 36.CRISEGA TRANS SRL▼ 7 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 4,5 mil. RON▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | -738,8 K RON | |
| 37 | 37.ROMFEROVIA S.A.▼ 6 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 4,5 mil. RON▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | -102,6 K RON | |
| 38 | 38.DOMENIUL PUBLIC CIMPIA TURZII SA▼ 1 | Municipiul Câmpia Turzii, Cluj | 4,2 mil. RON▲ 19,2 % | ▲ 19,2 % | 35,1 K RON | |
| 39 | 39.GHERMATEX TRANS SRL▼ 1 | Comuna Frata, Cluj | 4 mil. RON▲ 46,6 % | ▲ 46,6 % | 1,1 mil. RON | |
| 40 | 40.COSSI COSTRUZIONI SPA ITALIA SUCURSALA CLUJ▼ 4 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 3,7 mil. RON▲ 0,6 % | ▲ 0,6 % | -136 K RON | |
| 41 | 41.BENTIANA SRL▲ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 3,1 mil. RON▲ 82,6 % | ▲ 82,6 % | 949 RON | |
| 42 | 42.NEWAMPORT SWA CORP. WASHINGTON SUCURSALA CLUJ-NAPOCA▼ 7 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,9 mil. RON▼ 27,5 % | ▼ 27,5 % | 23 K RON | |
| 43 | 43.FRAMARK IMPEX SRL= | Sat Borşa, Comuna Borşa, Cluj | 2,4 mil. RON▲ 54,5 % | ▲ 54,5 % | 159 K RON | |
| 44 | 44.WASPHALT LTD LONDRA SUCURSALA CLUJ NAPOCA▲ 22 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,1 mil. RON▲ 418 % | ▲ 418 % | 92,1 K RON | |
| 45 | 45.ROUT STONE SRL▼ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,9 mil. RON▲ 32,7 % | ▲ 32,7 % | -2,5 mil. RON | |
| 46 | 46.MAXI PREST RCE SRLnou | Sat Luna, Comuna Luna, Cluj | 1,9 mil. RON▲ 2,2 % | ▲ 2,2 % | 603 RON | |
| 47 | 47.VIATECHNIK S.R.L.▲ 7 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,8 mil. RON▲ 120,4 % | ▲ 120,4 % | 566,5 K RON | |
| 48 | 48.RUNGIS SRL▲ 23 | Municipiul Dej, Cluj | 1,6 mil. RON▲ 421 % | ▲ 421 % | 469,6 K RON | |
| 49 | 49.UTILAJ PREST SRL▼ 3 | Sat Mihai Viteazu, Comuna Mihai Viteazu, Cluj | 1,6 mil. RON▲ 11,5 % | ▲ 11,5 % | 192 K RON | |
| 50 | 50.STRASSE CONSTRUCT SRL▼ 10 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,6 mil. RON▼ 25 % | ▼ 25 % | 3,3 mil. RON | |
| 51 | 51.TIRRENA SCAVI CONDOTTE COSSI GIE▼ 6 | Sat Sânnicoara, Comuna Apahida, Cluj | 1,5 mil. RON▲ 5,9 % | ▲ 5,9 % | 0 RON | |
| 52 | 52.SIGMA HIDROCONS S.R.L.▲ 48 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 1,5 mil. RON▲ 2.060 % | ▲ 2.060 % | 2,5 mil. RON | |
| 53 | 53.ANDOR SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,5 mil. RON▲ 448,3 % | ▲ 448,3 % | 370,7 K RON | |
| 54 | 54.MBKS INNOVATOR S.R.L.▼ 5 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,3 mil. RON▲ 4,4 % | ▲ 4,4 % | -115,3 K RON | |
| 55 | 55.MEGA CONSTRUCT SOLUTION SRL▼ 8 | Sat Apahida, Comuna Apahida, Cluj | 1,3 mil. RON▼ 8,7 % | ▼ 8,7 % | 437,3 K RON | |
| 56 | 56.DAVAGIO SRL▼ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,1 mil. RON▲ 36 % | ▲ 36 % | 316,4 K RON | |
| 57 | 57.MAXDRUM S.R.L.▼ 7 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1 mil. RON▲ 5 % | ▲ 5 % | -33,4 K RON | |
| 58 | 58.POWERRAIL SRL▼ 5 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 891,6 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 59 | 59.SIRD CONSTRUCT SRL▲ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 886,5 K RON▲ 51,7 % | ▲ 51,7 % | 976,2 K RON | |
| 60 | 60.LIXIADO SRL▼ 12 | Sat Săcuieu, Comuna Săcuieu, Cluj | 874,8 K RON▼ 31,7 % | ▼ 31,7 % | 801,2 K RON | |
| 61 | 61.RIZZANI DE ECCHER S.P.A. POZZUOLO DEL FRIULI SUCURSALA SANNICOARA▲ 66 | Sat Sânnicoara, Comuna Apahida, Cluj | 868,9 K RON▲ 91.074 % | ▲ 91.074 % | -661,1 K RON | |
| 62 | 62.NAPOCA MMD SRL▼ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 773,8 K RON▲ 23,5 % | ▲ 23,5 % | -270,2 K RON | |
| 63 | 63.BASARABIA CONSTRUCT SRL▼ 7 | Municipiul Turda, Cluj | 768,9 K RON▼ 0,7 % | ▼ 0,7 % | 5,8 K RON | |
| 64 | 64.ALTFEL INFRA CONSTRUCT SRL▲ 6 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 735,2 K RON▲ 121,3 % | ▲ 121,3 % | 422 K RON | |
| 65 | 65.PAGOZELAY CONSTRUCT SRL▼ 7 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 668,7 K RON▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | -28,8 K RON | |
| 66 | 66.APOLODOR DUE CONSTRUCTII SRL▼ 5 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 609,8 K RON▼ 0 % | ▼ 0 % | -1,9 K RON | |
| 67 | 67.WRO VIA CONSTRUCT S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 580,1 K RON— | — | — | -100,8 K RON |
| 68 | 68.PVG ASPHALT S.R.L.▼ 27 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 567,3 K RON▼ 70,5 % | ▼ 70,5 % | 19,8 K RON | |
| 69 | 69.ALINSERV SRL▼ 12 | Sat Iclod, Comuna Iclod, Cluj | 565,9 K RON▼ 22,9 % | ▼ 22,9 % | 603,4 K RON | |
| 70 | 70.ADL AUTO COMPACT SRL▼ 11 | Sat Viişoara, Comuna Viişoara, Cluj | 496,8 K RON▼ 22,6 % | ▼ 22,6 % | -513,8 K RON | |
| 71 | 71.SFDRUM CONSTRUCT SRL▼ 20 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 493,7 K RON▼ 49,3 % | ▼ 49,3 % | 1,9 mil. RON | |
| 72 | 72.KANALBAU R SRL▼ 7 | Municipiul Dej, Cluj | 489 K RON▲ 17,4 % | ▲ 17,4 % | -162,7 K RON | |
| 73 | 73.VIADUCT CONSTRUCT SRL▲ 2 | Sat Apahida, Comuna Apahida, Cluj | 476 K RON▲ 88,7 % | ▲ 88,7 % | 13,5 K RON | |
| 74 | 74.APOLODOR SA▼ 6 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 406,6 K RON▲ 2,6 % | ▲ 2,6 % | -10,7 K RON | |
| 75 | 75.PAVALF ALFRED SRL▼ 11 | Sat Plăieşti, Comuna Moldoveneşti, Cluj | 401,7 K RON▼ 7,9 % | ▼ 7,9 % | -30,2 K RON | |
| 76 | 76.ROSCAVI DI PERRONE & FIGLI IMPORT EXPORT SRL▼ 7 | Municipiul Gherla, Cluj | 361,1 K RON▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | -11,7 K RON | |
| 77 | 77.GOM CONSAL SRL▲ 3 | Sat Baciu, Comuna Baciu, Cluj | 343,9 K RON▲ 72,3 % | ▲ 72,3 % | -92,4 K RON | |
| 78 | 78.MARCAJRUT SRL▲ 54 | Sat Corusu, Comuna Baciu, Cluj | 318,5 K RON— | — | -16,5 K RON | |
| 79 | 79.HELIOS INVEST SRL▼ 1 | Sat Baciu, Comuna Baciu, Cluj | 301,6 K RON▲ 48,9 % | ▲ 48,9 % | 353,3 K RON | |
| 80 | 80.CFL INFRASTRUCTURA S.R.L.▼ 7 | Sat Apahida, Comuna Apahida, Cluj | 299,1 K RON▲ 6,5 % | ▲ 6,5 % | 528,9 K RON | |
| 81 | 81.CONSTRUCTII RUTIERE CLUJ S.R.L.▲ 13 | Sat Apahida, Comuna Apahida, Cluj | 296,7 K RON▲ 140,1 % | ▲ 140,1 % | 1,5 K RON | |
| 82 | 82.DMT CONSTRUCT SRL▼ 6 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 280,6 K RON▲ 23,1 % | ▲ 23,1 % | 294,5 K RON | |
| 83 | 83.BS ACCES CONSTRUCT S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 246,2 K RON— | — | — | 207,6 K RON |
| 84 | 84.DT BAUGRUP S.R.L.▲ 6 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 234,4 K RON▲ 80 % | ▲ 80 % | 253,8 K RON | |
| 85 | 85.DRUM DRIVE SOCIETY S.R.L.▲ 1 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 218,2 K RON▲ 47,6 % | ▲ 47,6 % | 127,9 K RON | |
| 86 | 86.MINACCI ROM SRL▼ 12 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 192,7 K RON▼ 31,1 % | ▼ 31,1 % | -511 K RON | |
| 87 | 87.BSS CENTRUM CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Apahida, Comuna Apahida, Cluj | 191,7 K RON▲ 3,5 % | ▲ 3,5 % | 9,3 K RON | |
| 88 | 88.FLAMINGO CONSTRUCT SRL▼ 7 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 179 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 89 | 89.ELCAGRO SRL▼ 5 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 175,3 K RON▲ 5,6 % | ▲ 5,6 % | -8,1 K RON | |
| 90 | 90.S&A PAVA CONS S.R.L.▼ 2 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 170,5 K RON▲ 23,1 % | ▲ 23,1 % | 281,4 K RON | |
| 91 | 91.TRANS PAVAJ SRL▲ 4 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 161,2 K RON▲ 31,9 % | ▲ 31,9 % | -36,8 K RON | |
| 92 | 92.COMITROM IMPEX SRL▼ 7 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 151,2 K RON▼ 5,7 % | ▼ 5,7 % | 8,2 K RON | |
| 93 | 93.GLASINVEST SRL▼ 6 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 147,7 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 94 | 94.FATLEN CSP S.R.L.▼ 27 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 147,6 K RON▼ 62,8 % | ▼ 62,8 % | 908,9 K RON | |
| 95 | 95.MODERN URBE SRL▼ 3 | Sat Corusu, Comuna Baciu, Cluj | 133,2 K RON▲ 4,8 % | ▲ 4,8 % | -157 K RON | |
| 96 | 96.DESK IMPEX S.R.L.▲ 2 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 126,5 K RON▲ 28,3 % | ▲ 28,3 % | 33,6 K RON | |
| 97 | 97.LARY SPRINT TRANS S.R.L.nou | Sat Viişoara, Comuna Viişoara, Cluj | 124,7 K RON— | — | — | -33,7 K RON |
| 98 | 98.NAZZAR BUILDING CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 123,6 K RON— | — | — | 603 K RON |
| 99 | 99.TECHCONS SRL▼ 6 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 122,4 K RON▼ 2 % | ▼ 2 % | 222 RON | |
| 100 | 100.ATFABET CONSTRUCT SRL▼ 23 | Sat Luna de Sus, Comuna Floreşti, Cluj | 118,3 K RON▼ 47,9 % | ▼ 47,9 % | -70,1 K RON |