Top 100 firme — Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil, Cluj după datorii în 2010
100 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 1,4 mld. RON. Pragul de intrare în top este 14 RON, iar liderul atinge 445,9 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Datorii | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.TIRRENA SCAVI SPA ITALIA SUCURSALA CLUJ▲ 1 | Sat Sânnicoara, Comuna Apahida, Cluj | 445,9 mil. RON▲ 15,7 % | ▲ 15,7 % | 2,6 mil. RON | |
| 2 | 2.BECHTEL INTERNATIONAL INC SRL RENO NEVADA SUA SUCURSALA CLUJ NAPOCA ROMANIA▼ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 339,8 mil. RON▼ 31,1 % | ▼ 31,1 % | 23,5 mil. RON | |
| 3 | 3.IMPRESA PIZZAROTTI & C SPA ITALIA SUCURSALA CLUJ= | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 153,5 mil. RON▼ 22,6 % | ▼ 22,6 % | 1,6 mil. RON | |
| 4 | 4.ITINERA SA TORTONA SUCURSALA CLUJ-NAPOCA= | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 150,2 mil. RON▲ 6,8 % | ▲ 6,8 % | -10 mil. RON | |
| 5 | 5.JOINT VENTURE CONSORZIO GARBOLI CONICOS SPA TIRRENA SCAVI SPA ROMANIA SUCURSALA CLUJ SA= | Sat Sânnicoara, Comuna Apahida, Cluj | 95,8 mil. RON▼ 17 % | ▼ 17 % | 315,4 K RON | |
| 6 | 6.ANTREPRIZA DE REPARATII SI LUCRARI A R L CLUJ SA= | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 55,5 mil. RON▼ 28,7 % | ▼ 28,7 % | 15,5 mil. RON | |
| 7 | 7.ENKA CONSTRUCTION AND DEVELOPMENT BV AMSTERDAM SUCURSALA CLUJ ROMANIA▲ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 31,7 mil. RON▲ 39,5 % | ▲ 39,5 % | 23,4 mil. RON | |
| 8 | 8.SOCIETATEA DE CONSTRUCTII CCCF BUCURESTI SA FILIALA DRUMURI PODURI CLUJ▲ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 20 mil. RON▼ 11,8 % | ▼ 11,8 % | -94,4 K RON | |
| 9 | 9.CARPAT-BAU SRL ZALAEGERSZEG SUCURSALA CLUJ NAPOCAnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 14 mil. RON— | — | — | 951,4 K RON |
| 10 | 10.ATHOS BMB SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 13,8 mil. RON▲ 73,2 % | ▲ 73,2 % | 276 K RON | |
| 11 | 11.DRUMURI ȘI PODURI JUDEȚENE CLUJ S.A.= | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 12,4 mil. RON▼ 18 % | ▼ 18 % | 267,7 K RON | |
| 12 | 12.KEMNA CONSTRUCTII SRL= | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 8,3 mil. RON▼ 43,3 % | ▼ 43,3 % | -2 mil. RON | |
| 13 | 13.DIFERIT SRL= | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 8,1 mil. RON▼ 19,6 % | ▼ 19,6 % | 1,2 mil. RON | |
| 14 | 14.NORD CONFOREST SA= | Sat Gilău, Comuna Gilău, Cluj | 7,5 mil. RON▼ 23,5 % | ▼ 23,5 % | -2,9 mil. RON | |
| 15 | 15.DOMENIUL PUBLIC TURDA SA▲ 2 | Municipiul Turda, Cluj | 6,6 mil. RON▲ 14,9 % | ▲ 14,9 % | 593,1 K RON | |
| 16 | 16.GARBOLI SPA ITALIA SUCURSALA CLUJ▲ 4 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 6,5 mil. RON▲ 71,3 % | ▲ 71,3 % | 59,4 K RON | |
| 17 | 17.NEMZETKOZI BETONUT KFT BUDAPESTA SUCURSALA CLUJ NAPOCA▼ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 6,2 mil. RON▲ 5,2 % | ▲ 5,2 % | -548,9 K RON | |
| 18 | 18.KEMNA BAU ANDREAE GMBH & CO KG PINNEBERG GERMANIA SUCURSALA CLUJ NAPOCA SRL▼ 11 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 5,8 mil. RON▼ 77,6 % | ▼ 77,6 % | 1,1 mil. RON | |
| 19 | 19.CRIS OIL SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 4,9 mil. RON▲ 1.416,9 % | ▲ 1.416,9 % | 42,2 K RON | |
| 20 | 20.CRIDOV SRL▼ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 4,9 mil. RON▲ 23,7 % | ▲ 23,7 % | 42,2 K RON | |
| 21 | 21.SAT REABILITARE RECICLARE SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 3,4 mil. RON— | — | — | -123,4 K RON |
| 22 | 22.REIF INFRA SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,7 mil. RON— | — | 4,6 mil. RON | |
| 23 | 23.LUCA PREST SRL▲ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,1 mil. RON▲ 36,8 % | ▲ 36,8 % | 1,2 mil. RON | |
| 24 | 24.CONSTRUCTII DRUMURI SI PODURI SRL▼ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,9 mil. RON▼ 5,8 % | ▼ 5,8 % | 11,3 K RON | |
| 25 | 25.DUCONS SRL▼ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,7 mil. RON▼ 11 % | ▼ 11 % | -155,8 K RON | |
| 26 | 26.ASOCIATIA PENTRU CONSTRUCTII SI TERASAMENTE CLUJ A C T SRL▼ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,6 mil. RON▲ 10,3 % | ▲ 10,3 % | -107,8 K RON | |
| 27 | 27.TRUELAND CONSTRUCT SRL▲ 23 | Sat Aghireşu-Fabrici, Comuna Aghireşu, Cluj | 778,5 K RON▲ 296,6 % | ▲ 296,6 % | -165,2 K RON | |
| 28 | 28.DACIA FABER SRL= | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 758,2 K RON▼ 45 % | ▼ 45 % | 114,1 K RON | |
| 29 | 29.DMT CONSTRUCT SRL▼ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 744,1 K RON▼ 46,2 % | ▼ 46,2 % | 30 K RON | |
| 30 | 30.RUNGIS SRL▲ 3 | Municipiul Dej, Cluj | 695,8 K RON▲ 14,5 % | ▲ 14,5 % | 1,4 K RON | |
| 31 | 31.PAGOZELAY CONSTRUCT SRL▲ 51 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 673,3 K RON▲ 4.284,6 % | ▲ 4.284,6 % | -83,7 K RON | |
| 32 | 32.SIL CONSTRUCT SRL▼ 1 | Comuna Floreşti, Cluj | 649,9 K RON▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | -4,8 K RON | |
| 33 | 33.MARCAJRUT SRL▲ 2 | Sat Corusu, Comuna Baciu, Cluj | 551,2 K RON▲ 8,8 % | ▲ 8,8 % | -67,7 K RON | |
| 34 | 34.DOMENIUL PUBLIC CIMPIA TURZII SA▲ 19 | Municipiul Câmpia Turzii, Cluj | 522,3 K RON▲ 209,4 % | ▲ 209,4 % | 11,4 K RON | |
| 35 | 35.APOLODOR DUE CONSTRUCTII SRL▼ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 464,2 K RON▼ 9,8 % | ▼ 9,8 % | 79,1 K RON | |
| 36 | 36.INSTEL COM SRL▲ 5 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 460,9 K RON▲ 38,7 % | ▲ 38,7 % | 64,2 K RON | |
| 37 | 37.TARGET INTERNATIONAL SRL▲ 6 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 386,4 K RON▲ 23,8 % | ▲ 23,8 % | 408,5 K RON | |
| 38 | 38.ROSCAVI DI PERRONE & FIGLI IMPORT EXPORT SRLnou | Municipiul Gherla, Cluj | 383 K RON— | — | -4,3 K RON | |
| 39 | 39.TECHCONS SRL▲ 26 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 307,5 K RON▲ 456,9 % | ▲ 456,9 % | -157,4 K RON | |
| 40 | 40.ITALO ROMENA CONSTRUCT SRL▲ 4 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 298,6 K RON▼ 1 % | ▼ 1 % | -19,5 K RON | |
| 41 | 41.CONSTRUCTII RUTIERE CLUJ S.R.L.▼ 9 | Sat Apahida, Comuna Apahida, Cluj | 288,5 K RON▼ 53,8 % | ▼ 53,8 % | 24,7 K RON | |
| 42 | 42.EMPAV IMPORT EXPORT SRL▼ 12 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 248,4 K RON▼ 62,9 % | ▼ 62,9 % | -240,6 K RON | |
| 43 | 43.BZF CONSTRUCTII SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 229 K RON— | — | — | -1,8 K RON |
| 44 | 44.ANDYANA SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 225,1 K RON▼ 22,4 % | ▼ 22,4 % | 24,8 K RON | |
| 45 | 45.ALINSERV SRL▲ 1 | Sat Iclod, Comuna Iclod, Cluj | 223,5 K RON▼ 0,4 % | ▼ 0,4 % | 40,7 K RON | |
| 46 | 46.DT BAUGRUP S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 193 K RON▲ 329,8 % | ▲ 329,8 % | -76,6 K RON | |
| 47 | 47.OZSAL-META CONSTRUCTION SRL▼ 8 | Municipiul Turda, Cluj | 192,3 K RON▼ 52 % | ▼ 52 % | 79,2 K RON | |
| 48 | 48.BH CONSTRUCT SRL▼ 6 | Sat Gilău, Comuna Gilău, Cluj | 191,1 K RON▼ 41,4 % | ▼ 41,4 % | 16,8 K RON | |
| 49 | 49.COSSI COSTRUZIONI SPA ITALIA SUCURSALA CLUJ▼ 31 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 181,7 K RON▼ 95,5 % | ▼ 95,5 % | -311,8 K RON | |
| 50 | 50.COMITROM IMPEX SRL▲ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 177,8 K RON▼ 6,3 % | ▼ 6,3 % | -6,6 K RON | |
| 51 | 51.AREX CTD SRL▲ 13 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 147,6 K RON▲ 137,7 % | ▲ 137,7 % | 12 K RON | |
| 52 | 52.TRANSMUNDI SRLnou | Municipiul Dej, Cluj | 140,2 K RON▲ 34,5 % | ▲ 34,5 % | -25,8 K RON | |
| 53 | 53.FLOROMAR PROD SRL▲ 23 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 135,7 K RON▲ 479,9 % | ▲ 479,9 % | 115,1 K RON | |
| 54 | 54.STABIL GROUP 5 CONSTRUCT SRL▲ 3 | Municipiul Turda, Cluj | 126,5 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 55 | 55.DRUM BUN CONSTRUCT SRL▼ 1 | Municipiul Turda, Cluj | 126 K RON▼ 4,7 % | ▼ 4,7 % | -5,3 K RON | |
| 56 | 56.GLASINVEST SRL▲ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 121,1 K RON▲ 38,3 % | ▲ 38,3 % | -42,7 K RON | |
| 57 | 57.MCG CONSTRUCT SRL▼ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 118,7 K RON▼ 6,7 % | ▼ 6,7 % | -62,9 K RON | |
| 58 | 58.DELTA SERV SRL▼ 21 | Sat Sânnicoara, Comuna Apahida, Cluj | 118,7 K RON▼ 71,7 % | ▼ 71,7 % | 1,4 K RON | |
| 59 | 59.BERALG SRL▼ 4 | Sat Păniceni, Comuna Căpusu Mare, Cluj | 108,7 K RON▼ 15,2 % | ▼ 15,2 % | 19,1 K RON | |
| 60 | 60.CF CONSTRUCT SRL▲ 15 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 106,9 K RON▲ 354,2 % | ▲ 354,2 % | 99,2 K RON | |
| 61 | 61.BABILON TOWER SRL▲ 22 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 101,7 K RON▲ 578,3 % | ▲ 578,3 % | 10,9 K RON | |
| 62 | 62.VIAMOD CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 93,8 K RON— | — | — | -64,9 K RON |
| 63 | 63.LULY CONS SRL▼ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 93,5 K RON▲ 10,5 % | ▲ 10,5 % | -98,2 K RON | |
| 64 | 64.DESK IMPEX S.R.L.▼ 19 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 87,5 K RON▼ 65,3 % | ▼ 65,3 % | 12,4 K RON | |
| 65 | 65.ISBILIR CONSTRUCT SRL▼ 16 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 85,5 K RON▼ 57,8 % | ▼ 57,8 % | -68,8 K RON | |
| 66 | 66.SALT GOLDEN AGENCY SRL▲ 3 | Municipiul Turda, Cluj | 78,9 K RON▲ 111,6 % | ▲ 111,6 % | 35,3 K RON | |
| 67 | 67.MEGASOFT SRL▲ 10 | Municipiul Turda, Cluj | 72 K RON▲ 222,2 % | ▲ 222,2 % | 1,4 K RON | |
| 68 | 68.ARTERA SRL▼ 21 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 64,6 K RON▼ 70,5 % | ▼ 70,5 % | 165,4 K RON | |
| 69 | 69.SELROAD SRL▼ 21 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 63,2 K RON▼ 70 % | ▼ 70 % | -70,5 K RON | |
| 70 | 70.ELCAGRO SRL▲ 8 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 58,4 K RON▲ 166,1 % | ▲ 166,1 % | -22,3 K RON | |
| 71 | 71.R & G INVESTMENT SRL▼ 5 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 55,1 K RON▲ 1,2 % | ▲ 1,2 % | -11,5 K RON | |
| 72 | 72.SMD UNIVERSAL SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 52,7 K RON— | — | — | 45,1 K RON |
| 73 | 73.CONSTRUCTII PAVAJE SRL▼ 10 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 48,3 K RON▼ 26,6 % | ▼ 26,6 % | 33,6 K RON | |
| 74 | 74.SANADI SRL▼ 7 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 47,9 K RON▲ 0 % | ▲ 0 % | -5 RON | |
| 75 | 75.UTILAJ SERVICE SRL▼ 5 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 41,7 K RON▲ 13,2 % | ▲ 13,2 % | 71,7 K RON | |
| 76 | 76.FALEZA PRODCOM IMPEX SRL▼ 5 | Municipiul Câmpia Turzii, Cluj | 40,5 K RON▲ 16 % | ▲ 16 % | -3,3 K RON | |
| 77 | 77.DRUMTECH SRL▼ 3 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 33,7 K RON▲ 29,8 % | ▲ 29,8 % | -37,9 K RON | |
| 78 | 78.EURODIMENSION CONSTRUCT SRL▲ 12 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 30,4 K RON▲ 360,6 % | ▲ 360,6 % | -18,7 K RON | |
| 79 | 79.DRUCONSULT SRL▼ 17 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 23,1 K RON▼ 69,5 % | ▼ 69,5 % | 102,7 K RON | |
| 80 | 80.SOSOPAV SRL▼ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 20,9 K RON▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | -14 RON | |
| 81 | 81.NOBLE COMPANY SRL▼ 43 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 20,8 K RON▼ 94,9 % | ▼ 94,9 % | -28,1 K RON | |
| 82 | 82.PROMAT CONS SRL▼ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 19,7 K RON▼ 3,3 % | ▼ 3,3 % | -46 RON | |
| 83 | 83.ALMIST SRL▲ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 17,3 K RON▲ 33,1 % | ▲ 33,1 % | -16,5 K RON | |
| 84 | 84.NICOLAS CONSTRUCT SRL= | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 13,9 K RON▲ 5,6 % | ▲ 5,6 % | -9,2 K RON | |
| 85 | 85.RAZ COM FLARA SRL▼ 12 | Municipiul Turda, Cluj | 12,8 K RON▼ 57,2 % | ▼ 57,2 % | -7,4 K RON | |
| 86 | 86.DRUMPRO SRL▲ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 10,4 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 87 | 87.DAN LUX CONSTRUCT SRL▲ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 9,3 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 88 | 88.APOLODOR SA= | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 7,9 K RON▼ 23,2 % | ▼ 23,2 % | -1,7 K RON | |
| 89 | 89.DORISERV SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 6,7 K RON— | — | 18,4 K RON | |
| 90 | 90.C&M INTERNATIONAL CONSULTING & CONSTRUCT SRL▲ 1 | Municipiul Dej, Cluj | 6,1 K RON▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | -14 RON | |
| 91 | 91.TRANS PAVAJ SRL▲ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 5 K RON▼ 9,9 % | ▼ 9,9 % | 1,2 K RON | |
| 92 | 92.PVG ASPHALT S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 3,8 K RON— | — | — | 9,6 K RON |
| 93 | 93.GREHIR SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 3,1 K RON— | — | — | -2,7 K RON |
| 94 | 94.TERINFO SRL▼ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 3,1 K RON▼ 36,7 % | ▼ 36,7 % | -25,2 K RON | |
| 95 | 95.JUC MAG SRLnou | Sat Jucu de Mijloc, Comuna Jucu, Cluj | 2,6 K RON— | — | — | 3,8 K RON |
| 96 | 96.CARDO PLUS SRL▲ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,9 K RON▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 21,4 K RON | |
| 97 | 97.B & A PREST SRL▲ 4 | Sat Apahida, Comuna Apahida, Cluj | 1,7 K RON▲ 201,5 % | ▲ 201,5 % | -18,5 K RON | |
| 98 | 98.VADU CONS IMPEX SRL▲ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1 K RON▼ 31,7 % | ▼ 31,7 % | -1,7 K RON | |
| 99 | 99.D & C CONSTRUCT SRL▲ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 350 RON▼ 41,7 % | ▼ 41,7 % | -20,2 K RON | |
| 100 | 100.MELIMARK CONSTRUCT SRL▼ 20 | Municipiul Dej, Cluj | 14 RON▼ 99,9 % | ▼ 99,9 % | -67 RON |