Top 100 firme — Industria prelucrătoare, Caraș-Severin după datorii în 2024
675 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 1,2 mld. RON. Pragul de intrare în top este 991 K RON, iar liderul atinge 191,8 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Datorii | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.SE BORDNETZE SRL= | Sat Buchin, Comuna Buchin, Caraş-Severin | 191,8 mil. RON▼ 41,1 % | ▼ 41,1 % | 30,3 mil. RON | |
| 2 | 2.GUALA DISPENSING S.R.L.▲ 1 | Comuna Buchin, Caraş-Severin | 130,2 mil. RON▲ 45 % | ▲ 45 % | 8,5 mil. RON | |
| 3 | 3.TMD FRICTION ROMANIA SRL▼ 1 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 92,2 mil. RON▼ 17,8 % | ▼ 17,8 % | 18,6 mil. RON | |
| 4 | 4.MASSIV FOREST PRODUCTS SRL▲ 1 | Sat Buchin, Comuna Buchin, Caraş-Severin | 82,9 mil. RON▲ 45,9 % | ▲ 45,9 % | -5,5 mil. RON | |
| 5 | 5.C+C SA▼ 1 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 74,1 mil. RON▼ 0,8 % | ▼ 0,8 % | -637,9 K RON | |
| 6 | 6.BENNING POWER ELECTRONICS ROM SCS= | Sat Buchin, Comuna Buchin, Caraş-Severin | 49,2 mil. RON▲ 9 % | ▲ 9 % | 1,9 mil. RON | |
| 7 | 7.EMZ HANAUER ROMANIA S.R.L.= | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 47,6 mil. RON▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | -1,3 mil. RON | |
| 8 | 8.SIMON PRODCOM SRL= | Sat Berzovia, Comuna Berzovia, Caraş-Severin | 37,1 mil. RON▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | -301,8 K RON | |
| 9 | 9.AGROBANAT C.D.C. HOLDING SRL= | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 26,8 mil. RON▼ 0,7 % | ▼ 0,7 % | -4,1 mil. RON | |
| 10 | 10.MARCHESI EASTERN EUROPE SRL= | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 26 mil. RON▼ 2,7 % | ▼ 2,7 % | -905 K RON | |
| 11 | 11.PANGRAM SA= | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 21,7 mil. RON▼ 7,8 % | ▼ 7,8 % | 2,3 mil. RON | |
| 12 | 12.ENDRESS POWER ROMANIA S.R.L.= | Loc. Bocşa, Oraş Bocşa, Caraş-Severin | 20,9 mil. RON▼ 9,9 % | ▼ 9,9 % | 541,8 K RON | |
| 13 | 13.CHIULAN SRL▲ 6 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 20 mil. RON▲ 40,1 % | ▲ 40,1 % | 105,3 K RON | |
| 14 | 14.AGRO-NORM 2001 SRLnou | Sat Vărădia, Comuna Vărădia, Caraş-Severin | 19,1 mil. RON▼ 15,6 % | ▼ 15,6 % | 137,7 K RON | |
| 15 | 15.CRPOS SOLUTIONS S.R.L.▼ 2 | Sat Glimboca, Comuna Glimboca, Caraş-Severin | 16,9 mil. RON▼ 21 % | ▼ 21 % | 717,2 K RON | |
| 16 | 16.PLAST - LASGO SRL▼ 1 | Loc. Bocşa, Oraş Bocşa, Caraş-Severin | 15,6 mil. RON▼ 13,2 % | ▼ 13,2 % | 167,1 K RON | |
| 17 | 17.IREUPS SRL▲ 1 | Sat Topleţ, Comuna Topleţ, Caraş-Severin | 15,4 mil. RON▲ 5,8 % | ▲ 5,8 % | 1,2 mil. RON | |
| 18 | 18.CAROMET SA▲ 4 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 14,4 mil. RON▲ 17,5 % | ▲ 17,5 % | 2,5 mil. RON | |
| 19 | 19.PLASTOMET SA▲ 2 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 13,5 mil. RON▲ 8 % | ▲ 8 % | 21,4 K RON | |
| 20 | 20.UZINA DE CONSTRUCTII MASINI HIDROENERGETICE S.R.L.nou | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 12,7 mil. RON— | — | — | 3,3 mil. RON |
| 21 | 21.SPALECK SRL▼ 1 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 12,1 mil. RON▼ 8 % | ▼ 8 % | 1,7 mil. RON | |
| 22 | 22.AXIO MIXING SRL▼ 5 | Sat Păltiniş, Comuna Păltiniş, Caraş-Severin | 11,9 mil. RON▼ 21,6 % | ▼ 21,6 % | 1,7 mil. RON | |
| 23 | 23.MONA LISA COMTUR SRL▲ 15 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 11,3 mil. RON▲ 144,5 % | ▲ 144,5 % | 4,1 mil. RON | |
| 24 | 24.BIO NERA PLANT SRL▼ 1 | Sat Slatina-Nera, Comuna Sasca Montană, Caraş-Severin | 11,2 mil. RON▼ 5,9 % | ▼ 5,9 % | 147,3 K RON | |
| 25 | 25.JUMBO COM SRL▼ 9 | Loc. Bocşa, Oraş Bocşa, Caraş-Severin | 10,2 mil. RON▼ 38,1 % | ▼ 38,1 % | 3,6 mil. RON | |
| 26 | 26.AUR'A MINERAL WATER SRL▼ 1 | Sat Ocna de Fier, Comuna Ocna de Fier, Caraş-Severin | 10,2 mil. RON▲ 6,9 % | ▲ 6,9 % | -471,5 K RON | |
| 27 | 27.FORANCO LEMN SRL= | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 9 mil. RON▲ 17,4 % | ▲ 17,4 % | 1,2 mil. RON | |
| 28 | 28.NORMAROM INDUSTRIE SRL▲ 24 | Loc. Oraviţa, Oraş Oraviţa, Caraş-Severin | 8,7 mil. RON▲ 191,6 % | ▲ 191,6 % | -668,5 K RON | |
| 29 | 29.DECAYEUX MACHINING SRL▼ 3 | Loc. Oţelu Roşu, Oraş Oţelu Roşu, Caraş-Severin | 8,7 mil. RON▲ 10,1 % | ▲ 10,1 % | 348,2 K RON | |
| 30 | 30.FULL OPTIONS SRL▲ 14 | Sat Glimboca, Comuna Glimboca, Caraş-Severin | 8,4 mil. RON▲ 125,1 % | ▲ 125,1 % | 1,1 mil. RON | |
| 31 | 31.ELECTROECHIPAMENT SRL▲ 2 | Loc. Bocşa, Oraş Bocşa, Caraş-Severin | 7,4 mil. RON▲ 26,4 % | ▲ 26,4 % | 1,6 mil. RON | |
| 32 | 32.M.V.T. GLOBAL CONSULTING S.R.L.▼ 1 | Sat Poiana Mărului, Comuna Zăvoi, Caraş-Severin | 7,3 mil. RON▲ 5,6 % | ▲ 5,6 % | -233,3 K RON | |
| 33 | 33.MASCHINENRING SRL▼ 5 | Sat Berlişte, Comuna Berlişte, Caraş-Severin | 7,3 mil. RON▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | 1,2 mil. RON | |
| 34 | 34.RESITA REDUCTOARE SI REGENERABILE S.A.▼ 2 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 6,8 mil. RON▲ 2,4 % | ▲ 2,4 % | 1,7 mil. RON | |
| 35 | 35.TRAMAROSSA INDUSTRIES S.R.L.▼ 5 | Loc. Bocşa, Oraş Bocşa, Caraş-Severin | 6,5 mil. RON▼ 8,2 % | ▼ 8,2 % | -643,6 K RON | |
| 36 | 36.PROGETTO MAGLIA SRL▲ 1 | Sat Berzasca, Comuna Berzasca, Caraş-Severin | 6,4 mil. RON▲ 36,3 % | ▲ 36,3 % | -679 K RON | |
| 37 | 37.ANCO STAR S.A.▼ 8 | Comuna Buchin, Caraş-Severin | 6,3 mil. RON▼ 11,8 % | ▼ 11,8 % | 76,4 K RON | |
| 38 | 38.PALALOGA CARNPREP RESITA SRL FILIALA BOCSA▼ 14 | Loc. Bocşa, Oraş Bocşa, Caraş-Severin | 6,3 mil. RON▼ 41,7 % | ▼ 41,7 % | 5 mil. RON | |
| 39 | 39.PRODMEC SA▼ 5 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 5,5 mil. RON▲ 2,6 % | ▲ 2,6 % | -746,5 K RON | |
| 40 | 40.BONA DEA IMEX SRL▼ 5 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 5,1 mil. RON▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | 16,2 K RON | |
| 41 | 41.BIAS-TIM SRL= | Loc. Bocşa, Oraş Bocşa, Caraş-Severin | 5 mil. RON▲ 27,3 % | ▲ 27,3 % | 262,2 K RON | |
| 42 | 42.SILVANUS SRL▼ 6 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 4,9 mil. RON▼ 0 % | ▼ 0 % | 22,2 K RON | |
| 43 | 43.CAVARANTANA COMPANY SA▲ 5 | Sat Căvăran, Comuna Constantin Daicoviciu, Caraş-Severin | 4,4 mil. RON▲ 42,3 % | ▲ 42,3 % | 11,6 K RON | |
| 44 | 44.INTERCONF S.R.L.▲ 10 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 4,3 mil. RON▲ 54 % | ▲ 54 % | 169,1 K RON | |
| 45 | 45.CONGELATE PESVINA IMPEX SRL▲ 11 | Comuna Mehadia, Caraş-Severin | 4,1 mil. RON▲ 54,1 % | ▲ 54,1 % | 942 K RON | |
| 46 | 46.DECAYEUX STR SRL▲ 25 | Loc. Oţelu Roşu, Oraş Oţelu Roşu, Caraş-Severin | 4,1 mil. RON▲ 124,6 % | ▲ 124,6 % | 103,5 K RON | |
| 47 | 47.CONECT STAR SRL▼ 7 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 4,1 mil. RON▼ 0,7 % | ▼ 0,7 % | -369,7 K RON | |
| 48 | 48.MOBIL COM INDUSTRIA MOBILEI SRL▼ 1 | Loc. Bocşa, Oraş Bocşa, Caraş-Severin | 3,6 mil. RON▲ 15,9 % | ▲ 15,9 % | -1,9 mil. RON | |
| 49 | 49.WESTTIM CANNING CORPORATION SRL▼ 3 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 3,2 mil. RON▲ 1 % | ▲ 1 % | 2,4 mil. RON | |
| 50 | 50.S.L.GLOBAL MEDIA SRL= | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 3 mil. RON▼ 1,1 % | ▼ 1,1 % | -422,5 K RON | |
| 51 | 51.MADERAS ANDRA SRL▼ 12 | Sat Biniş, Comuna Doclin, Caraş-Severin | 3 mil. RON▼ 27,2 % | ▼ 27,2 % | 1,5 mil. RON | |
| 52 | 52.AGROMULINO HOLDING SRL▲ 3 | Loc. Bocşa, Oraş Bocşa, Caraş-Severin | 3 mil. RON▲ 8,5 % | ▲ 8,5 % | -231,7 K RON | |
| 53 | 53.DELPHI PACKARD MOLDOVA NOUA SRL▲ 4 | Loc. Moldova Nouă, Oraş Moldova Nouă, Caraş-Severin | 2,7 mil. RON▲ 4,7 % | ▲ 4,7 % | 2,5 mil. RON | |
| 54 | 54.TREPPENBAU BOCSA SRL▲ 8 | Loc. Bocşa, Oraş Bocşa, Caraş-Severin | 2,7 mil. RON▲ 25,9 % | ▲ 25,9 % | -1,3 mil. RON | |
| 55 | 55.LISIPROD SRL▼ 2 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 2,6 mil. RON▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | 292,4 K RON | |
| 56 | 56.MOBILA RAFAEL EXCLUSIV SRL▲ 7 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 2,6 mil. RON▲ 21,3 % | ▲ 21,3 % | -112,2 K RON | |
| 57 | 57.TYG LEGNO 2001 SRL▼ 14 | Sat Pătaş, Comuna Prigor, Caraş-Severin | 2,6 mil. RON▼ 32,6 % | ▼ 32,6 % | 542,5 K RON | |
| 58 | 58.PATISERIA STARS ELITE S.R.L.▲ 12 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 2,5 mil. RON▲ 37,7 % | ▲ 37,7 % | -355,8 K RON | |
| 59 | 59.BEG COMPANY IMPEX SRL▼ 1 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 2,5 mil. RON▼ 2,8 % | ▼ 2,8 % | -11,4 K RON | |
| 60 | 60.PAM SA SRL▲ 34 | Sat Prilipeţ, Comuna Bozovici, Caraş-Severin | 2,2 mil. RON▲ 72,2 % | ▲ 72,2 % | 8,4 K RON | |
| 61 | 61.BRINGS HEAT INC. SRL▼ 2 | Sat Brebu, Comuna Brebu, Caraş-Severin | 2,1 mil. RON▼ 9,4 % | ▼ 9,4 % | 68 K RON | |
| 62 | 62.P.P.PEPSILA SRL▲ 10 | Sat Plugova, Comuna Mehadia, Caraş-Severin | 2 mil. RON▲ 12,6 % | ▲ 12,6 % | 158,6 K RON | |
| 63 | 63.RF OLARUTECH S.R.L.▼ 2 | Loc. Bocşa, Oraş Bocşa, Caraş-Severin | 2 mil. RON▼ 9,5 % | ▼ 9,5 % | -1,3 mil. RON | |
| 64 | 64.CENTRO CONFEZIONI SRL▲ 13 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 2 mil. RON▲ 20,2 % | ▲ 20,2 % | 326,8 K RON | |
| 65 | 65.MOUTARDI SRL▲ 10 | Loc. Pecinişca, Oraş Băile Herculane, Caraş-Severin | 2 mil. RON▲ 16,3 % | ▲ 16,3 % | 8,7 K RON | |
| 66 | 66.PATISERIA KLAS SUPER SRL▲ 2 | Loc. Oraviţa, Oraş Oraviţa, Caraş-Severin | 1,9 mil. RON▲ 3,4 % | ▲ 3,4 % | 9,1 K RON | |
| 67 | 67.INNOVEX SRL▲ 11 | Sat Ciclova Română, Comuna Ciclova Română, Caraş-Severin | 1,9 mil. RON▲ 13,6 % | ▲ 13,6 % | 85,4 K RON | |
| 68 | 68.REDI FAG S.R.L.▲ 33 | Sat Borlovenii Vechi, Comuna Prigor, Caraş-Severin | 1,8 mil. RON▲ 60,8 % | ▲ 60,8 % | -97,6 K RON | |
| 69 | 69.VALBER SRL▲ 40 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 1,8 mil. RON▲ 78,5 % | ▲ 78,5 % | 5,6 K RON | |
| 70 | 70.INDIMEX-CIUTA SRL▼ 4 | Sat Ticvaniu Mic, Comuna Ticvaniu Mare, Caraş-Severin | 1,8 mil. RON▼ 10,9 % | ▼ 10,9 % | 1 mil. RON | |
| 71 | 71.EUROCLASS SRL▲ 8 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 1,8 mil. RON▲ 16,3 % | ▲ 16,3 % | -95,4 K RON | |
| 72 | 72.MONOKOSS HIL S.R.L.▲ 18 | Loc. Anina, Oraş Anina, Caraş-Severin | 1,7 mil. RON▲ 27,7 % | ▲ 27,7 % | -336,6 K RON | |
| 73 | 73.MARMURAR DE RUSCHITA SRL▼ 6 | Sat Voislova, Comuna Zăvoi, Caraş-Severin | 1,7 mil. RON▼ 11,3 % | ▼ 11,3 % | 116,5 K RON | |
| 74 | 74.GRAZZI CONSULTING SRL▲ 40 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 1,7 mil. RON▲ 87,9 % | ▲ 87,9 % | 749,4 K RON | |
| 75 | 75.EUROCLASS EXCELENT BBS SRL▲ 16 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 1,7 mil. RON▲ 27 % | ▲ 27 % | 63,6 K RON | |
| 76 | 76.ANDRANIS SRL▲ 26 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 1,7 mil. RON▲ 50 % | ▲ 50 % | 684,2 K RON | |
| 77 | 77.ARSENAL-RESITA SA FILIALA A COMPANIEI NATIONALE ROMARM SA▼ 3 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 1,7 mil. RON▼ 1,2 % | ▼ 1,2 % | -282,1 K RON | |
| 78 | 78.BR ELECTRONIC SYSTEMS S.R.L.▲ 219 | Sat Slatina-Timiş, Comuna Slatina-Timiş, Caraş-Severin | 1,7 mil. RON▲ 653,6 % | ▲ 653,6 % | 161,9 K RON | |
| 79 | 79.NEWEUROTRADE INFINITY S.R.L.▲ 2 | Loc. Oţelu Roşu, Oraş Oţelu Roşu, Caraş-Severin | 1,6 mil. RON▲ 7,1 % | ▲ 7,1 % | 16,3 K RON | |
| 80 | 80.ROVITA INTERNATIONAL SRL▲ 15 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 1,5 mil. RON▲ 15,1 % | ▲ 15,1 % | 93,4 K RON | |
| 81 | 81.TRIMETAL SRL▼ 5 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 1,4 mil. RON▼ 14,8 % | ▼ 14,8 % | -434,8 K RON | |
| 82 | 82.VILELLA INTER SRL▲ 14 | Loc. Oraviţa, Oraş Oraviţa, Caraş-Severin | 1,3 mil. RON▲ 10,9 % | ▲ 10,9 % | 13,5 K RON | |
| 83 | 83.MOSS TEX S.R.L.▲ 9 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 1,3 mil. RON▲ 1,1 % | ▲ 1,1 % | 273,2 K RON | |
| 84 | 84.RDM PAVAJE ALMĂJENE S.R.L.▲ 2 | Sat Bozovici, Comuna Bozovici, Caraş-Severin | 1,3 mil. RON▼ 5,9 % | ▼ 5,9 % | 175 K RON | |
| 85 | 85.PRAZITEC INTERNAŢIONAL SRL▼ 12 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 1,3 mil. RON▼ 22,8 % | ▼ 22,8 % | 827,1 K RON | |
| 86 | 86.WOODMANIA SRL▼ 1 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 1,3 mil. RON▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 87,9 K RON | |
| 87 | 87.TAMPLARIA PEC SFINTA ELENA SRL▲ 10 | Sat Sfânta Elena, Comuna Coronini, Caraş-Severin | 1,2 mil. RON▼ 2,5 % | ▼ 2,5 % | -65,3 K RON | |
| 88 | 88.PATISERIA HAZIZ FATLIND TE LINDI S.R.L.▲ 59 | Loc. Bocşa, Oraş Bocşa, Caraş-Severin | 1,1 mil. RON▲ 82,4 % | ▲ 82,4 % | -389,9 K RON | |
| 89 | 89.MAR BEK IMPEX SRL▲ 21 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 1,1 mil. RON▲ 13,2 % | ▲ 13,2 % | -172,7 K RON | |
| 90 | 90.AGROSERV GRUP SRL▲ 17 | Comuna Obreja, Caraş-Severin | 1,1 mil. RON▲ 8,6 % | ▲ 8,6 % | 154 K RON | |
| 91 | 91.LOC.SERV.REP. SRL▼ 8 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 1,1 mil. RON▼ 26,4 % | ▼ 26,4 % | 1,7 mil. RON | |
| 92 | 92.FORANCO PROD SRL▲ 14 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 1,1 mil. RON▲ 1,7 % | ▲ 1,7 % | -38 RON | |
| 93 | 93.AGROLAND ORGANIC S.R.L.nou | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 1,1 mil. RON— | — | — | -423,2 K RON |
| 94 | 94.SANTAL COM SRL▲ 9 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 1 mil. RON▼ 5,1 % | ▼ 5,1 % | 40,6 K RON | |
| 95 | 95.MARMOPET SRL▼ 7 | Sat Rusca Montană, Comuna Rusca Montană, Caraş-Severin | 1 mil. RON▼ 23,2 % | ▼ 23,2 % | 7,4 K RON | |
| 96 | 96.TRIUMF PRODUCTION SRL▲ 12 | Loc. Bocşa, Oraş Bocşa, Caraş-Severin | 1 mil. RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 97 | 97.NEW STYLE SRL▲ 18 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 1 mil. RON▲ 18,1 % | ▲ 18,1 % | 53,9 K RON | |
| 98 | 98.PISONI PAD S.R.L.▲ 42 | Loc. Bocşa, Oraş Bocşa, Caraş-Severin | 1 mil. RON▲ 51,2 % | ▲ 51,2 % | 250,9 K RON | |
| 99 | 99.PROD-FOREST NIRIS SRL▲ 37 | Sat Prigor, Comuna Prigor, Caraş-Severin | 1 mil. RON▲ 43,5 % | ▲ 43,5 % | 37,9 K RON | |
| 100 | 100.MATEIANCA IMPEX SRL▼ 2 | Sat Plugova, Comuna Mehadia, Caraş-Severin | 991 K RON▼ 16,8 % | ▼ 16,8 % | 62 RON |
Codurile CAEN din industria prelucrătoare — Caraș-Severin
CAEN 2931
Fabricarea de echipamente electrice și electronice pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule
3 firme · 472,7 mil. RON
CAEN 2932
Fabricarea altor piese și accesorii pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule
1 firme · 353,5 mil. RON
CAEN 1013
Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre)
10 firme · 118,3 mil. RON
CAEN 2711
Fabricarea motoarelor, generatoarelor și transformatoarelor electrice
4 firme · 104,2 mil. RON
CAEN 2511
Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
29 firme · 101,3 mil. RON
CAEN 2811
Fabricarea de motoare și turbine (cu excepția celor pentru avioane, autovehicule și motociclete)
1 firme · 96,8 mil. RON
CAEN 1071
Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
104 firme · 91 mil. RON
CAEN 1610
Tăierea și rindeluirea lemnului
51 firme · 56,5 mil. RON
CAEN 1011
Prelucrarea și conservarea cărnii
4 firme · 53,2 mil. RON
CAEN 0161
Tăierea și rindeluirea lemnului
8 firme · 51,6 mil. RON
CAEN 2790
Fabricarea altor echipamente electrice
3 firme · 50,8 mil. RON
CAEN 1073
Fabricarea macaroanelor, tăițeilor, cuș-cuș-ului și a altor produse făinoase similare
7 firme · 49,3 mil. RON
CAEN 1611
Tăierea și rindeluirea lemnului
20 firme · 43,9 mil. RON
CAEN 1091
Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de fermă
2 firme · 38,9 mil. RON
CAEN 1413
Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)
21 firme · 30,9 mil. RON
CAEN 2562
Operațiuni de mecanică generală
13 firme · 28 mil. RON
CAEN 2712
Fabricarea aparatelor de distribuție și control a electricității
1 firme · 26 mil. RON
CAEN 2815
Fabricarea lagărelor, angrenajelor, cutiilor de viteză și a elementelor mecanice de transmisie
2 firme · 25,2 mil. RON
CAEN 2223
Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții
5 firme · 19,4 mil. RON
CAEN 1107
Producția de băuturi răcoritoare nealcoolice; producția de ape minerale și alte ape îmbuteliate
4 firme · 19,1 mil. RON
CAEN 2453
Turnarea metalelor neferoase ușoare
1 firme · 17,3 mil. RON
CAEN 2553
Operațiuni de mecanică generală
5 firme · 14 mil. RON
CAEN 1629
Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
16 firme · 13 mil. RON
CAEN 1623
Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
14 firme · 12,2 mil. RON
CAEN 1628
Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
3 firme · 11 mil. RON
CAEN 2370
Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei
34 firme · 10,7 mil. RON
CAEN 1421
Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte
5 firme · 10,2 mil. RON
CAEN 3100
Fabricarea de mobilă
12 firme · 9,2 mil. RON
CAEN 2550
Fabricarea produselor metalice obținute prin deformare plastică; metalurgia pulberilor
1 firme · 9,2 mil. RON
CAEN 1624
Fabricarea ambalajelor din lemn
5 firme · 8,7 mil. RON
CAEN 1812
Alte activități de tipărire n.c.a.
32 firme · 8,3 mil. RON
CAEN 3314
Repararea echipamentelor electrice
3 firme · 8,2 mil. RON
CAEN 1395
Fabricarea de textile nețesute și articole din acestea, cu excepția confecțiilor de îmbrăcăminte
1 firme · 8,1 mil. RON
CAEN 1622
Fabricarea parchetului asamblat în panouri
1 firme · 7,2 mil. RON
CAEN 3317
Repararea și întreținerea altor echipamente de transport n.c.a.
2 firme · 6,9 mil. RON
CAEN 3109
Fabricarea de mobilă n.c.a.
17 firme · 6,4 mil. RON
CAEN 1396
Fabricarea de articole tehnice și industriale din textile
2 firme · 6,3 mil. RON
CAEN 2016
Fabricarea materialelor plastice în forme primare
1 firme · 6,3 mil. RON
CAEN 3312
Repararea mașinilor
15 firme · 6,2 mil. RON
CAEN 3020
Fabricarea materialului rulant
1 firme · 5,8 mil. RON
CAEN 0141
Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte, cu excepția articolelor din blană
1 firme · 5,6 mil. RON
CAEN 2222
Fabricarea articolelor de ambalaj din material plastic
2 firme · 5,1 mil. RON
CAEN 1020
Prelucrarea și conservarea peștelui, crustaceelor și moluștelor
1 firme · 5,1 mil. RON
CAEN 2611
Fabricarea subansamblurilor electronice (module)
1 firme · 4,2 mil. RON
CAEN 0162
Fabricarea produselor din lemn, plută, paie și din alte materiale vegetale
2 firme · 4 mil. RON
CAEN 2391
Fabricarea de produse abrazive
1 firme · 3,9 mil. RON
CAEN 3250
Fabricarea de dispozitive, aparate și instrumente medicale și stomatologice
19 firme · 3,8 mil. RON
CAEN 1086
Fabricarea preparatelor alimentare omogenizate și alimentelor dietetice
2 firme · 3,8 mil. RON
CAEN 3315
Repararea și întreținerea navelor și bărcilor
1 firme · 3,6 mil. RON
CAEN 2363
Fabricarea betonului
3 firme · 3,3 mil. RON
CAEN 3320
Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
6 firme · 3,3 mil. RON
CAEN 2910
Fabricarea autovehiculelor de transport rutier
2 firme · 2,7 mil. RON
CAEN 3212
Fabricarea bijuteriilor și articolelor similare din metale și pietre prețioase
4 firme · 2,7 mil. RON
CAEN 1330
Finisarea materialelor textile
4 firme · 2,3 mil. RON
CAEN 2399
Fabricarea altor produse din minerale nemetalice, n.c.a.
1 firme · 2,2 mil. RON
CAEN 1439
Fabricarea prin tricotare sau croșetare a altor articole de îmbrăcăminte
1 firme · 2,2 mil. RON
CAEN 2410
Producția de metale feroase sub forme primare și de feroaliaje
1 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 1072
Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie
7 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 0142
Fabricarea articolelor din blană
8 firme · 2 mil. RON
CAEN 1039
Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a.
9 firme · 2 mil. RON
CAEN 2361
Fabricarea produselor din beton pentru construcții
7 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 2612
Fabricarea altor componente electronice
2 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 1392
Fabricarea de articole confecționate din textile (cu excepția îmbrăcămintei și lenjeriei de corp)
2 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 2212
Fabricarea altor produse din cauciuc
2 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 1085
Fabricarea de mâncăruri preparate
4 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 2530
Producția generatoarelor de aburi (cu excepția cazanelor pentru încălzire centrală)
1 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 2599
Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
6 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 3101
Fabricarea de mobilă pentru birouri și magazine
5 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 1032
Fabricarea sucurilor de fructe și legume
7 firme · 980,5 K RON
CAEN 1052
Fabricarea înghețatei
5 firme · 926,4 K RON
CAEN 1105
Fabricarea berii
1 firme · 773,5 K RON
CAEN 3299
Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.
10 firme · 770,9 K RON
CAEN 1082
Fabricarea produselor din cacao, a ciocolatei și a produselor zaharoase
2 firme · 739,1 K RON
CAEN 2829
Fabricarea altor mașini și utilaje de utilizare generală n.c.a.
1 firme · 449,6 K RON
CAEN 3313
Repararea echipamentelor electronice și optice
2 firme · 448 K RON
CAEN 2812
Fabricarea de motoare hidraulice
1 firme · 431,1 K RON
CAEN 1820
Reproducerea înregistrărilor
2 firme · 417,2 K RON
CAEN 2512
Fabricarea de uși și ferestre din metal
2 firme · 400,4 K RON
CAEN 2219
Fabricarea altor produse din cauciuc
3 firme · 379,2 K RON
CAEN 1101
Distilarea, rafinarea și mixarea băuturilor alcoolice
2 firme · 377,9 K RON
CAEN 1102
Fabricarea vinurilor din struguri
1 firme · 344,1 K RON
CAEN 1626
Fabricarea de combustibili solizi din biomasă vegetală
2 firme · 344 K RON
CAEN 1814
Legătorie și servicii conexe
3 firme · 328,5 K RON
CAEN 1721
Fabricarea hârtiei și cartonului ondulat și a ambalajelor din hârtie și carton
5 firme · 285,9 K RON
CAEN 3311
Repararea articolelor fabricate din metal
4 firme · 211 K RON
CAEN 1431
Fabricarea prin tricotare sau croșetare a ciorapilor și articolelor de galanterie
1 firme · 204,2 K RON
CAEN 2670
Fabricarea de instrumente optice și echipamente fotografice
2 firme · 201,5 K RON
CAEN 2041
Fabricarea săpunurilor, detergenților și a produselor de întreținere
1 firme · 178,1 K RON
CAEN 1512
Fabricarea articolelor de voiaj și marochinărie și a articolelor de harnașament
2 firme · 176,5 K RON
CAEN 1089
Fabricarea altor produse alimentare n.c.a.
2 firme · 161,8 K RON
CAEN 2042
Fabricarea parfumurilor și a produselor cosmetice (de toaletă)
2 firme · 142,3 K RON
CAEN 2229
Fabricarea altor produse din material plastic
2 firme · 132,1 K RON
CAEN 2563
Fabricarea uneltelor
1 firme · 126,4 K RON
CAEN 1083
Prelucrarea ceaiului și cafelei
1 firme · 125,4 K RON
CAEN 2813
Fabricarea de pompe și compresoare
1 firme · 112,3 K RON
CAEN 2224
Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții
1 firme · 93 K RON
CAEN 2894
Fabricarea utilajelor pentru industria textilă, a îmbrăcămintei și a pielăriei
1 firme · 82,3 K RON
CAEN 2312
Prelucrarea și fasonarea sticlei plate
1 firme · 73 K RON
CAEN 2221
Fabricarea plăcilor, foliilor, tuburilor și profilelor din material plastic
1 firme · 55,3 K RON
CAEN 2362
Fabricarea produselor din ipsos pentru construcții
1 firme · 44 K RON
CAEN 3213
Fabricarea imitațiilor de bijuterii și articole similare
1 firme · 30,3 K RON
CAEN 1813
Servicii pregătitoare pentru pretipărire
1 firme · 23,7 K RON
CAEN 1041
Fabricarea uleiurilor și grăsimilor
1 firme · 11,8 K RON
CAEN 2620
Fabricarea calculatoarelor și a echipamentelor periferice
1 firme · 10 K RON
CAEN 1092
Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de companie
1 firme · 8,7 K RON
CAEN 2314
Fabricarea fibrelor din sticlă
1 firme · 2,8 K RON
CAEN 2640
Fabricarea produselor electronice de larg consum
1 firme · 0 RON
CAEN 3240
Fabricarea jocurilor și jucăriilor
1 firme · 0 RON
CAEN 1722
Fabricarea produselor de uz gospodăresc și sanitar, din hârtie sau carton
1 firme · 0 RON
CAEN 1511
Tăbăcirea și finisarea pieilor; prepararea și vopsirea blănurilor
2 firme · 0 RON
CAEN 3102
Fabricarea de mobilă pentru bucătării
1 firme · 0 RON
CAEN 1061
Fabricarea produselor de morărit
3 firme · 0 RON
CAEN 1310
Pregătirea fibrelor și filarea fibrelor textile
1 firme · 0 RON
CAEN 2013
Fabricarea altor produse chimice anorganice, de bază
1 firme · 0 RON
CAEN 1051
Fabricarea produselor lactate și a brânzeturilor
1 firme · 0 RON