Top 100 firme — Industria prelucrătoare, Caraș-Severin după datorii în 2009
731 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 1,3 mld. RON. Pragul de intrare în top este 931,2 K RON, iar liderul atinge 337,5 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Datorii | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.TMK - REŞIŢA SA= | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 337,5 mil. RON▲ 20,3 % | ▲ 20,3 % | 2 mil. RON | |
| 2 | 2.POWER TRADE SRL= | Comuna Buchin, Caraş-Severin | 248,1 mil. RON▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | -13,8 mil. RON | |
| 3 | 3.TMD FRICTION ROMANIA SRL= | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 111,7 mil. RON▲ 8,5 % | ▲ 8,5 % | -5,5 mil. RON | |
| 4 | 4.AGROBANAT C.D.C. HOLDING SRL= | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 61,2 mil. RON▲ 2,3 % | ▲ 2,3 % | -4,6 mil. RON | |
| 5 | 5.C+C SA= | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 54 mil. RON▲ 3 % | ▲ 3 % | 1 mil. RON | |
| 6 | 6.UCM TURNATE SRL= | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 39,2 mil. RON▼ 5,7 % | ▼ 5,7 % | -10,4 mil. RON | |
| 7 | 7.EUROMETAL SRL▲ 1 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 35,6 mil. RON▲ 17,8 % | ▲ 17,8 % | -4,9 mil. RON | |
| 8 | 8.M.C.M. STEEL SA▲ 2 | Loc. Bocşa, Oraş Bocşa, Caraş-Severin | 32,9 mil. RON▲ 15,5 % | ▲ 15,5 % | -1,7 mil. RON | |
| 9 | 9.PANGRAM SA▼ 2 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 29,8 mil. RON▼ 5,2 % | ▼ 5,2 % | 1,3 mil. RON | |
| 10 | 10.SIMON PRODCOM SRL▼ 1 | Sat Berzovia, Comuna Berzovia, Caraş-Severin | 28,4 mil. RON▼ 4 % | ▼ 4 % | 804,7 K RON | |
| 11 | 11.PARC INDUSTRIES SRL▲ 2 | Loc. Moldova Nouă, Oraş Moldova Nouă, Caraş-Severin | 23,9 mil. RON▲ 62,7 % | ▲ 62,7 % | -1,9 mil. RON | |
| 12 | 12.MASCHINENRING SRL▲ 7 | Sat Berlişte, Comuna Berlişte, Caraş-Severin | 14,1 mil. RON▲ 47,8 % | ▲ 47,8 % | 6 K RON | |
| 13 | 13.MOBIL COM INDUSTRIA MOBILEI SRL▲ 2 | Loc. Bocşa, Oraş Bocşa, Caraş-Severin | 13,4 mil. RON▲ 6,1 % | ▲ 6,1 % | -783,6 K RON | |
| 14 | 14.DECAYEUX STR SRL▲ 14 | Loc. Oţelu Roşu, Oraş Oţelu Roşu, Caraş-Severin | 13,3 mil. RON▲ 135,2 % | ▲ 135,2 % | -969,4 K RON | |
| 15 | 15.RESITA REDUCTOARE SI REGENERABILE S.A.▼ 4 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 12,2 mil. RON▼ 48,7 % | ▼ 48,7 % | 588,6 K RON | |
| 16 | 16.KORNNUTRIM SRL= | Sat Berzovia, Comuna Berzovia, Caraş-Severin | 11,5 mil. RON▼ 8,3 % | ▼ 8,3 % | 18,4 K RON | |
| 17 | 17.NORMAROM INDUSTRIE SRL= | Loc. Oraviţa, Oraş Oraviţa, Caraş-Severin | 11,5 mil. RON▲ 3,2 % | ▲ 3,2 % | -2,5 mil. RON | |
| 18 | 18.CODA SERV SRL= | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 11 mil. RON▲ 12,9 % | ▲ 12,9 % | 87,5 K RON | |
| 19 | 19.CONFECTII RESITA SA▼ 7 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 10,8 mil. RON▼ 43,9 % | ▼ 43,9 % | -4,6 mil. RON | |
| 20 | 20.CAROMET SA= | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 10,5 mil. RON▲ 17,6 % | ▲ 17,6 % | 944,7 K RON | |
| 21 | 21.JUMBO COM SRL▲ 5 | Loc. Bocşa, Oraş Bocşa, Caraş-Severin | 7,8 mil. RON▲ 10,7 % | ▲ 10,7 % | 2,8 mil. RON | |
| 22 | 22.MASCHINENFABRIK LIEZEN RESITA SRL▲ 5 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 7,5 mil. RON▲ 17,1 % | ▲ 17,1 % | -2,1 mil. RON | |
| 23 | 23.MAXIM PROD COMPANY SRL▼ 9 | Loc. Bocşa, Oraş Bocşa, Caraş-Severin | 7,4 mil. RON▼ 46,5 % | ▼ 46,5 % | -751,6 K RON | |
| 24 | 24.SOCIETATEA DE INTRETINERE SI REPARATII VAGOANE CARANSEBES S.A.▲ 11 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 7,1 mil. RON▲ 88,5 % | ▲ 88,5 % | 152,8 K RON | |
| 25 | 25.AUERSBACH SRL= | Sat Grădinari, Comuna Grădinari, Caraş-Severin | 6,9 mil. RON▼ 2,8 % | ▼ 2,8 % | 330 RON | |
| 26 | 26.EXTENSIV COMPANY SRLnou | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 6,6 mil. RON▲ 16,1 % | ▲ 16,1 % | -992,6 K RON | |
| 27 | 27.BENNING POWER ELECTRONICS ROM SCS▲ 2 | Sat Buchin, Comuna Buchin, Caraş-Severin | 6,4 mil. RON▲ 13,8 % | ▲ 13,8 % | 678,4 K RON | |
| 28 | 28.CHIULAN SRL▼ 5 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 5,9 mil. RON▼ 24,1 % | ▼ 24,1 % | 1,5 mil. RON | |
| 29 | 29.MONA LISA COMTUR SRL▲ 4 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 5,7 mil. RON▲ 42,8 % | ▲ 42,8 % | 295 K RON | |
| 30 | 30.DECAYEUX MACHINING SRL▲ 56 | Loc. Oţelu Roşu, Oraş Oţelu Roşu, Caraş-Severin | 5,2 mil. RON▲ 311,5 % | ▲ 311,5 % | -503,1 K RON | |
| 31 | 31.JEANS EST SRL▼ 7 | Loc. Bocşa, Oraş Bocşa, Caraş-Severin | 5 mil. RON▼ 33,7 % | ▼ 33,7 % | 57,4 K RON | |
| 32 | 32.PLASTOMET SA▼ 1 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 4,2 mil. RON▼ 0,5 % | ▼ 0,5 % | 16,3 K RON | |
| 33 | 33.MILK WAY COMPANY SRL▼ 1 | Comuna Prigor, Caraş-Severin | 4,2 mil. RON▼ 1 % | ▼ 1 % | 5,6 K RON | |
| 34 | 34.GERASIS SRL▲ 9 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 4,2 mil. RON▲ 27,6 % | ▲ 27,6 % | -24,3 K RON | |
| 35 | 35.AXIO MIXING SRL▲ 2 | Sat Păltiniş, Comuna Păltiniş, Caraş-Severin | 4,2 mil. RON▲ 18,2 % | ▲ 18,2 % | -654,6 K RON | |
| 36 | 36.BIAS-TIM SRL▼ 6 | Loc. Bocşa, Oraş Bocşa, Caraş-Severin | 4 mil. RON▼ 16,8 % | ▼ 16,8 % | 2,1 mil. RON | |
| 37 | 37.ISBIRIA IMPEX SRL▲ 1 | Loc. Oţelu Roşu, Oraş Oţelu Roşu, Caraş-Severin | 3,5 mil. RON▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | -6 K RON | |
| 38 | 38.BONA DEA IMEX SRL▲ 4 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 3,5 mil. RON▲ 3,9 % | ▲ 3,9 % | -1 mil. RON | |
| 39 | 39.ROGA PRAZISION SA= | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 3,5 mil. RON▼ 0,4 % | ▼ 0,4 % | -151,9 K RON | |
| 40 | 40.CAVARANTANA COMPANY SA▼ 4 | Sat Căvăran, Comuna Constantin Daicoviciu, Caraş-Severin | 3,3 mil. RON▼ 8,5 % | ▼ 8,5 % | 18,6 K RON | |
| 41 | 41.A.A.C. COMPANY TRADE SRL▲ 3 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 3,2 mil. RON▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | 31,2 K RON | |
| 42 | 42.PRODMEC SA▲ 3 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 3 mil. RON▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | 424,1 K RON | |
| 43 | 43.GRAND SRL▼ 2 | Loc. Băile Herculane, Oraş Băile Herculane, Caraş-Severin | 3 mil. RON▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | -324,4 K RON | |
| 44 | 44.CAMELIA SRL▲ 2 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 3 mil. RON▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | -37,3 K RON | |
| 45 | 45.CONSMETAL SRL▲ 4 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 2,8 mil. RON▲ 19,5 % | ▲ 19,5 % | 15,5 K RON | |
| 46 | 46.WOODTECH SRL▲ 1 | Loc. Bocşa, Oraş Bocşa, Caraş-Severin | 2,8 mil. RON▼ 3,6 % | ▼ 3,6 % | -566,8 K RON | |
| 47 | 47.OXYGAZ PLUS SRL▲ 32 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 2,6 mil. RON▲ 101,4 % | ▲ 101,4 % | 324,6 K RON | |
| 48 | 48.ARSENAL-RESITA SA FILIALA A COMPANIEI NATIONALE ROMARM SA▲ 92 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 2,5 mil. RON▲ 249,1 % | ▲ 249,1 % | 650,5 K RON | |
| 49 | 49.LISIPROD SRL▲ 5 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 2,4 mil. RON▲ 19,3 % | ▲ 19,3 % | 21,6 K RON | |
| 50 | 50.SCHMIDT & REMUS PROD SRL▲ 1 | Loc. Bocşa, Oraş Bocşa, Caraş-Severin | 2,3 mil. RON▼ 2,5 % | ▼ 2,5 % | -143,4 K RON | |
| 51 | 51.SILVIC FOREST IMPEX SRL▲ 4 | Sat Berzovia, Comuna Berzovia, Caraş-Severin | 2,2 mil. RON▲ 12,3 % | ▲ 12,3 % | 43,4 K RON | |
| 52 | 52.ECO LEMN PRODUCTS SRL▲ 32 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 2,2 mil. RON▲ 75,9 % | ▲ 75,9 % | -947,8 K RON | |
| 53 | 53.IREUPS SRL▲ 14 | Sat Topleţ, Comuna Topleţ, Caraş-Severin | 2,2 mil. RON▲ 43,6 % | ▲ 43,6 % | 17,9 K RON | |
| 54 | 54.WESTTIM CANNING CORPORATION SRL▲ 19 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 2 mil. RON▲ 37,4 % | ▲ 37,4 % | 629,6 K RON | |
| 55 | 55.PAN BAVARIA SRL▲ 9 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 2 mil. RON▲ 27,4 % | ▲ 27,4 % | 103,4 K RON | |
| 56 | 56.B.G. NIPAN FOREST SRL▼ 3 | Loc. Oţelu Roşu, Oraş Oţelu Roşu, Caraş-Severin | 2 mil. RON▼ 5,3 % | ▼ 5,3 % | 4,4 K RON | |
| 57 | 57.TUNEA IMPEX SRLnou | Sat Pârvova, Comuna Lăpuşnicel, Caraş-Severin | 2 mil. RON— | — | — | 27,5 K RON |
| 58 | 58.FABRICA DE PRODUSE LACTATE SA▲ 12 | Loc. Oraviţa, Oraş Oraviţa, Caraş-Severin | 1,9 mil. RON▲ 22,8 % | ▲ 22,8 % | 4,8 K RON | |
| 59 | 59.FRAEURO SRL▲ 18 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 1,8 mil. RON▲ 28,8 % | ▲ 28,8 % | -296,4 K RON | |
| 60 | 60.RESICONF SA▼ 12 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 1,8 mil. RON▼ 31,8 % | ▼ 31,8 % | 12,9 K RON | |
| 61 | 61.VASICTRANS 2003 SRL▼ 4 | Sat Bucova, Comuna Băuţar, Caraş-Severin | 1,7 mil. RON▼ 7,3 % | ▼ 7,3 % | 13,4 K RON | |
| 62 | 62.MITOCARII FOREST SRL▲ 60 | Sat Bozovici, Comuna Bozovici, Caraş-Severin | 1,7 mil. RON▲ 97,2 % | ▲ 97,2 % | 1,1 mil. RON | |
| 63 | 63.MOBIROM SA▼ 13 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 1,7 mil. RON▼ 27,3 % | ▼ 27,3 % | 196,5 K RON | |
| 64 | 64.COMFREEALESSIA SRL▼ 3 | Loc. Bocşa, Oraş Bocşa, Caraş-Severin | 1,7 mil. RON▲ 4,4 % | ▲ 4,4 % | -343,1 K RON | |
| 65 | 65.ATLAS GREEN CORP S.R.L.▲ 31 | Sat Mehadia, Comuna Mehadia, Caraş-Severin | 1,7 mil. RON▲ 57 % | ▲ 57 % | 350,6 K RON | |
| 66 | 66.LP-TRADE MASSIV SRL▼ 3 | Loc. Oţelu Roşu, Oraş Oţelu Roşu, Caraş-Severin | 1,7 mil. RON▲ 3,5 % | ▲ 3,5 % | -220,3 K RON | |
| 67 | 67.STEAUA DE VEST SRL▲ 18 | Loc. Oraviţa, Oraş Oraviţa, Caraş-Severin | 1,7 mil. RON▲ 33,6 % | ▲ 33,6 % | 6,4 K RON | |
| 68 | 68.ELECTROECHIPAMENT SRL▼ 10 | Loc. Bocşa, Oraş Bocşa, Caraş-Severin | 1,7 mil. RON▼ 3,8 % | ▼ 3,8 % | 603 K RON | |
| 69 | 69.CONECT STAR SRL▲ 9 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 1,7 mil. RON▲ 27,3 % | ▲ 27,3 % | 9,1 K RON | |
| 70 | 70.FOLIE 2000 SRL▼ 8 | Loc. Bocşa, Oraş Bocşa, Caraş-Severin | 1,6 mil. RON▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | 6,2 K RON | |
| 71 | 71.ENDRESS POWER ROMANIA S.R.L.▲ 28 | Loc. Bocşa, Oraş Bocşa, Caraş-Severin | 1,6 mil. RON▲ 56 % | ▲ 56 % | 19,7 K RON | |
| 72 | 72.CLR-DENIS MONTAJ SRL▲ 2 | Comuna Dognecea, Caraş-Severin | 1,6 mil. RON▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | 25,3 K RON | |
| 73 | 73.PAM SA SRL▼ 21 | Sat Prilipeţ, Comuna Bozovici, Caraş-Severin | 1,6 mil. RON▼ 24,9 % | ▼ 24,9 % | 211,1 K RON | |
| 74 | 74.SPEED PROD SRL▼ 18 | Loc. Câlnic, Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 1,5 mil. RON▼ 21,3 % | ▼ 21,3 % | 23,9 K RON | |
| 75 | 75.SERVCOM SIMON SRL▼ 9 | Loc. Bocşa, Oraş Bocşa, Caraş-Severin | 1,5 mil. RON▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | 38,1 K RON | |
| 76 | 76.SPALECK SRL▲ 54 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 1,5 mil. RON▲ 78,6 % | ▲ 78,6 % | 140,5 K RON | |
| 77 | 77.LESPLAN SRL▲ 16 | Sat Berzasca, Comuna Berzasca, Caraş-Severin | 1,5 mil. RON▲ 32,1 % | ▲ 32,1 % | -443,6 K RON | |
| 78 | 78.WOODSTOCK SRL▼ 2 | Sat Liubcova, Comuna Berzasca, Caraş-Severin | 1,5 mil. RON▲ 3,6 % | ▲ 3,6 % | -68,7 K RON | |
| 79 | 79.PROGETTO MAGLIA SRL▲ 4 | Sat Berzasca, Comuna Berzasca, Caraş-Severin | 1,5 mil. RON▲ 15,6 % | ▲ 15,6 % | -89 K RON | |
| 80 | 80.METALGRUP SA▼ 5 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 1,5 mil. RON▲ 0 % | ▲ 0 % | -2,1 K RON | |
| 81 | 81.TREPPENBAU BOCSA SRL▲ 27 | Loc. Bocşa, Oraş Bocşa, Caraş-Severin | 1,4 mil. RON▲ 51,2 % | ▲ 51,2 % | 106,9 K RON | |
| 82 | 82.SAR TEXIL SRL▼ 11 | Loc. Moldova Nouă, Oraş Moldova Nouă, Caraş-Severin | 1,4 mil. RON▼ 8,4 % | ▼ 8,4 % | 273 K RON | |
| 83 | 83.VALBER SRL▲ 6 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 1,3 mil. RON▲ 11,7 % | ▲ 11,7 % | 765 RON | |
| 84 | 84.PRO MARKETING SRLnou | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 1,3 mil. RON▲ 1,5 % | ▲ 1,5 % | 58,7 K RON | |
| 85 | 85.TEHNOSTEEL VEST SRL▼ 13 | Loc. Moldova Nouă, Oraş Moldova Nouă, Caraş-Severin | 1,3 mil. RON▼ 12,8 % | ▼ 12,8 % | 31,8 K RON | |
| 86 | 86.EUROBAGS INTERNATIONAL GROUP SRL▲ 16 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 1,3 mil. RON▲ 25,6 % | ▲ 25,6 % | 51,4 K RON | |
| 87 | 87.ENERGY GROUP SRL▲ 5 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 1,2 mil. RON▲ 9,2 % | ▲ 9,2 % | -473,1 K RON | |
| 88 | 88.PAU-PAN SRL▼ 6 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 1,2 mil. RON▼ 5,6 % | ▼ 5,6 % | 122,9 K RON | |
| 89 | 89.NEW STYLE SRL▲ 1 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 1,2 mil. RON▲ 2,7 % | ▲ 2,7 % | 7 K RON | |
| 90 | 90.COLCEAR AGREGATE SRL▲ 546 | Sat 23 August, Comuna Zăvoi, Caraş-Severin | 1,2 mil. RON▲ 4.575,4 % | ▲ 4.575,4 % | 50,2 K RON | |
| 91 | 91.INDIMEX-CIUTA SRL▼ 11 | Sat Ticvaniu Mic, Comuna Ticvaniu Mare, Caraş-Severin | 1,1 mil. RON▼ 14,1 % | ▼ 14,1 % | 5,6 K RON | |
| 92 | 92.RISTOMAGIC SRL▼ 33 | Loc. Oţelu Roşu, Oraş Oţelu Roşu, Caraş-Severin | 1 mil. RON▼ 41,1 % | ▼ 41,1 % | 170,8 K RON | |
| 93 | 93.INNOVEX SRL▲ 5 | Sat Ciclova Română, Comuna Ciclova Română, Caraş-Severin | 994,4 K RON▼ 7 % | ▼ 7 % | 50,1 K RON | |
| 94 | 94.AND SILVA IMPEX SRL▲ 26 | Sat Feneş, Comuna Armeniş, Caraş-Severin | 972,8 K RON▲ 9,2 % | ▲ 9,2 % | 145,3 K RON | |
| 95 | 95.NEW LINE SRL▼ 8 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 965,7 K RON▼ 22,9 % | ▼ 22,9 % | -98,9 K RON | |
| 96 | 96.HANEBACO SRL▲ 30 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 963,8 K RON▲ 13,2 % | ▲ 13,2 % | 211 RON | |
| 97 | 97.CRPOS SOLUTIONS S.R.L.▲ 16 | Sat Glimboca, Comuna Glimboca, Caraş-Severin | 955,8 K RON▲ 3,1 % | ▲ 3,1 % | 135,2 K RON | |
| 98 | 98.TIB CONS SRL▲ 13 | Loc. Jupa, Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 941,2 K RON▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | 14,5 K RON | |
| 99 | 99.C & C GIVACO SRL▲ 17 | Sat Bozovici, Comuna Bozovici, Caraş-Severin | 939,8 K RON▲ 4,1 % | ▲ 4,1 % | -71,5 K RON | |
| 100 | 100.RESPICOM SRL▲ 12 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 931,2 K RON▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | 78,4 K RON |
Codurile CAEN din industria prelucrătoare — Caraș-Severin
CAEN 2931
Fabricarea de echipamente electrice și electronice pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule
3 firme · 472,7 mil. RON
CAEN 2932
Fabricarea altor piese și accesorii pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule
1 firme · 353,5 mil. RON
CAEN 1013
Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre)
10 firme · 118,3 mil. RON
CAEN 2711
Fabricarea motoarelor, generatoarelor și transformatoarelor electrice
4 firme · 104,2 mil. RON
CAEN 2511
Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
29 firme · 101,3 mil. RON
CAEN 2811
Fabricarea de motoare și turbine (cu excepția celor pentru avioane, autovehicule și motociclete)
1 firme · 96,8 mil. RON
CAEN 1071
Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
104 firme · 91 mil. RON
CAEN 1610
Tăierea și rindeluirea lemnului
51 firme · 56,5 mil. RON
CAEN 1011
Prelucrarea și conservarea cărnii
4 firme · 53,2 mil. RON
CAEN 0161
Tăierea și rindeluirea lemnului
8 firme · 51,6 mil. RON
CAEN 2790
Fabricarea altor echipamente electrice
3 firme · 50,8 mil. RON
CAEN 1073
Fabricarea macaroanelor, tăițeilor, cuș-cuș-ului și a altor produse făinoase similare
7 firme · 49,3 mil. RON
CAEN 1611
Tăierea și rindeluirea lemnului
20 firme · 43,9 mil. RON
CAEN 1091
Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de fermă
2 firme · 38,9 mil. RON
CAEN 1413
Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)
21 firme · 30,9 mil. RON
CAEN 2562
Operațiuni de mecanică generală
13 firme · 28 mil. RON
CAEN 2712
Fabricarea aparatelor de distribuție și control a electricității
1 firme · 26 mil. RON
CAEN 2815
Fabricarea lagărelor, angrenajelor, cutiilor de viteză și a elementelor mecanice de transmisie
2 firme · 25,2 mil. RON
CAEN 2223
Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții
5 firme · 19,4 mil. RON
CAEN 1107
Producția de băuturi răcoritoare nealcoolice; producția de ape minerale și alte ape îmbuteliate
4 firme · 19,1 mil. RON
CAEN 2453
Turnarea metalelor neferoase ușoare
1 firme · 17,3 mil. RON
CAEN 2553
Operațiuni de mecanică generală
5 firme · 14 mil. RON
CAEN 1629
Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
16 firme · 13 mil. RON
CAEN 1623
Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
14 firme · 12,2 mil. RON
CAEN 1628
Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
3 firme · 11 mil. RON
CAEN 2370
Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei
34 firme · 10,7 mil. RON
CAEN 1421
Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte
5 firme · 10,2 mil. RON
CAEN 3100
Fabricarea de mobilă
12 firme · 9,2 mil. RON
CAEN 2550
Fabricarea produselor metalice obținute prin deformare plastică; metalurgia pulberilor
1 firme · 9,2 mil. RON
CAEN 1624
Fabricarea ambalajelor din lemn
5 firme · 8,7 mil. RON
CAEN 1812
Alte activități de tipărire n.c.a.
32 firme · 8,3 mil. RON
CAEN 3314
Repararea echipamentelor electrice
3 firme · 8,2 mil. RON
CAEN 1395
Fabricarea de textile nețesute și articole din acestea, cu excepția confecțiilor de îmbrăcăminte
1 firme · 8,1 mil. RON
CAEN 1622
Fabricarea parchetului asamblat în panouri
1 firme · 7,2 mil. RON
CAEN 3317
Repararea și întreținerea altor echipamente de transport n.c.a.
2 firme · 6,9 mil. RON
CAEN 3109
Fabricarea de mobilă n.c.a.
17 firme · 6,4 mil. RON
CAEN 1396
Fabricarea de articole tehnice și industriale din textile
2 firme · 6,3 mil. RON
CAEN 2016
Fabricarea materialelor plastice în forme primare
1 firme · 6,3 mil. RON
CAEN 3312
Repararea mașinilor
15 firme · 6,2 mil. RON
CAEN 3020
Fabricarea materialului rulant
1 firme · 5,8 mil. RON
CAEN 0141
Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte, cu excepția articolelor din blană
1 firme · 5,6 mil. RON
CAEN 2222
Fabricarea articolelor de ambalaj din material plastic
2 firme · 5,1 mil. RON
CAEN 1020
Prelucrarea și conservarea peștelui, crustaceelor și moluștelor
1 firme · 5,1 mil. RON
CAEN 2611
Fabricarea subansamblurilor electronice (module)
1 firme · 4,2 mil. RON
CAEN 0162
Fabricarea produselor din lemn, plută, paie și din alte materiale vegetale
2 firme · 4 mil. RON
CAEN 2391
Fabricarea de produse abrazive
1 firme · 3,9 mil. RON
CAEN 3250
Fabricarea de dispozitive, aparate și instrumente medicale și stomatologice
19 firme · 3,8 mil. RON
CAEN 1086
Fabricarea preparatelor alimentare omogenizate și alimentelor dietetice
2 firme · 3,8 mil. RON
CAEN 3315
Repararea și întreținerea navelor și bărcilor
1 firme · 3,6 mil. RON
CAEN 2363
Fabricarea betonului
3 firme · 3,3 mil. RON
CAEN 3320
Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
6 firme · 3,3 mil. RON
CAEN 2910
Fabricarea autovehiculelor de transport rutier
2 firme · 2,7 mil. RON
CAEN 3212
Fabricarea bijuteriilor și articolelor similare din metale și pietre prețioase
4 firme · 2,7 mil. RON
CAEN 1330
Finisarea materialelor textile
4 firme · 2,3 mil. RON
CAEN 2399
Fabricarea altor produse din minerale nemetalice, n.c.a.
1 firme · 2,2 mil. RON
CAEN 1439
Fabricarea prin tricotare sau croșetare a altor articole de îmbrăcăminte
1 firme · 2,2 mil. RON
CAEN 2410
Producția de metale feroase sub forme primare și de feroaliaje
1 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 1072
Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie
7 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 0142
Fabricarea articolelor din blană
8 firme · 2 mil. RON
CAEN 1039
Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a.
9 firme · 2 mil. RON
CAEN 2361
Fabricarea produselor din beton pentru construcții
7 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 2612
Fabricarea altor componente electronice
2 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 1392
Fabricarea de articole confecționate din textile (cu excepția îmbrăcămintei și lenjeriei de corp)
2 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 2212
Fabricarea altor produse din cauciuc
2 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 1085
Fabricarea de mâncăruri preparate
4 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 2530
Producția generatoarelor de aburi (cu excepția cazanelor pentru încălzire centrală)
1 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 2599
Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
6 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 3101
Fabricarea de mobilă pentru birouri și magazine
5 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 1032
Fabricarea sucurilor de fructe și legume
7 firme · 980,5 K RON
CAEN 1052
Fabricarea înghețatei
5 firme · 926,4 K RON
CAEN 1105
Fabricarea berii
1 firme · 773,5 K RON
CAEN 3299
Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.
10 firme · 770,9 K RON
CAEN 1082
Fabricarea produselor din cacao, a ciocolatei și a produselor zaharoase
2 firme · 739,1 K RON
CAEN 2829
Fabricarea altor mașini și utilaje de utilizare generală n.c.a.
1 firme · 449,6 K RON
CAEN 3313
Repararea echipamentelor electronice și optice
2 firme · 448 K RON
CAEN 2812
Fabricarea de motoare hidraulice
1 firme · 431,1 K RON
CAEN 1820
Reproducerea înregistrărilor
2 firme · 417,2 K RON
CAEN 2512
Fabricarea de uși și ferestre din metal
2 firme · 400,4 K RON
CAEN 2219
Fabricarea altor produse din cauciuc
3 firme · 379,2 K RON
CAEN 1101
Distilarea, rafinarea și mixarea băuturilor alcoolice
2 firme · 377,9 K RON
CAEN 1102
Fabricarea vinurilor din struguri
1 firme · 344,1 K RON
CAEN 1626
Fabricarea de combustibili solizi din biomasă vegetală
2 firme · 344 K RON
CAEN 1814
Legătorie și servicii conexe
3 firme · 328,5 K RON
CAEN 1721
Fabricarea hârtiei și cartonului ondulat și a ambalajelor din hârtie și carton
5 firme · 285,9 K RON
CAEN 3311
Repararea articolelor fabricate din metal
4 firme · 211 K RON
CAEN 1431
Fabricarea prin tricotare sau croșetare a ciorapilor și articolelor de galanterie
1 firme · 204,2 K RON
CAEN 2670
Fabricarea de instrumente optice și echipamente fotografice
2 firme · 201,5 K RON
CAEN 2041
Fabricarea săpunurilor, detergenților și a produselor de întreținere
1 firme · 178,1 K RON
CAEN 1512
Fabricarea articolelor de voiaj și marochinărie și a articolelor de harnașament
2 firme · 176,5 K RON
CAEN 1089
Fabricarea altor produse alimentare n.c.a.
2 firme · 161,8 K RON
CAEN 2042
Fabricarea parfumurilor și a produselor cosmetice (de toaletă)
2 firme · 142,3 K RON
CAEN 2229
Fabricarea altor produse din material plastic
2 firme · 132,1 K RON
CAEN 2563
Fabricarea uneltelor
1 firme · 126,4 K RON
CAEN 1083
Prelucrarea ceaiului și cafelei
1 firme · 125,4 K RON
CAEN 2813
Fabricarea de pompe și compresoare
1 firme · 112,3 K RON
CAEN 2224
Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții
1 firme · 93 K RON
CAEN 2894
Fabricarea utilajelor pentru industria textilă, a îmbrăcămintei și a pielăriei
1 firme · 82,3 K RON
CAEN 2312
Prelucrarea și fasonarea sticlei plate
1 firme · 73 K RON
CAEN 2221
Fabricarea plăcilor, foliilor, tuburilor și profilelor din material plastic
1 firme · 55,3 K RON
CAEN 2362
Fabricarea produselor din ipsos pentru construcții
1 firme · 44 K RON
CAEN 3213
Fabricarea imitațiilor de bijuterii și articole similare
1 firme · 30,3 K RON
CAEN 1813
Servicii pregătitoare pentru pretipărire
1 firme · 23,7 K RON
CAEN 1041
Fabricarea uleiurilor și grăsimilor
1 firme · 11,8 K RON
CAEN 2620
Fabricarea calculatoarelor și a echipamentelor periferice
1 firme · 10 K RON
CAEN 1092
Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de companie
1 firme · 8,7 K RON
CAEN 2314
Fabricarea fibrelor din sticlă
1 firme · 2,8 K RON
CAEN 2640
Fabricarea produselor electronice de larg consum
1 firme · 0 RON
CAEN 3240
Fabricarea jocurilor și jucăriilor
1 firme · 0 RON
CAEN 1722
Fabricarea produselor de uz gospodăresc și sanitar, din hârtie sau carton
1 firme · 0 RON
CAEN 1511
Tăbăcirea și finisarea pieilor; prepararea și vopsirea blănurilor
2 firme · 0 RON
CAEN 3102
Fabricarea de mobilă pentru bucătării
1 firme · 0 RON
CAEN 1061
Fabricarea produselor de morărit
3 firme · 0 RON
CAEN 1310
Pregătirea fibrelor și filarea fibrelor textile
1 firme · 0 RON
CAEN 2013
Fabricarea altor produse chimice anorganice, de bază
1 firme · 0 RON
CAEN 1051
Fabricarea produselor lactate și a brânzeturilor
1 firme · 0 RON