Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Brașov după datorii în 2024
2.156 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 968,8 mil. RON. Pragul de intrare în top este 2,5 mil. RON, iar liderul atinge 102,1 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Datorii | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.RA-RA HOTELS SRL= | Municipiul Braşov, Braşov | 102,1 mil. RON▼ 3,7 % | ▼ 3,7 % | -706,2 K RON | |
| 2 | 2.ALPIN 2003 SRL= | Loc. Poiana Braşov, Municipiul Braşov, Braşov | 88,4 mil. RON▲ 7 % | ▲ 7 % | 5,1 mil. RON | |
| 3 | 3.MURESENILOR 12 S.R.L.▲ 27 | Municipiul Braşov, Braşov | 53 mil. RON▲ 630,5 % | ▲ 630,5 % | -363,4 K RON | |
| 4 | 4.C.S. BEST HOSPITALITY S.R.L.▲ 8 | Loc. Râşnov, Oraş Râşnov, Braşov | 41,2 mil. RON▲ 171,7 % | ▲ 171,7 % | -104,5 K RON | |
| 5 | 5.H.P. TOWER ONE SRL▼ 2 | Municipiul Săcele, Braşov | 41 mil. RON▼ 1,7 % | ▼ 1,7 % | -2,5 mil. RON | |
| 6 | 6.PRESCON PIATRA MARE SA▼ 1 | Municipiul Braşov, Braşov | 33,1 mil. RON▼ 1,3 % | ▼ 1,3 % | 5,4 mil. RON | |
| 7 | 7.V.L.B. TOUR SRL= | Sat Sohodol, Comuna Bran, Braşov | 28 mil. RON▲ 26,4 % | ▲ 26,4 % | 2 mil. RON | |
| 8 | 8.TINT SRL▼ 4 | Loc. Poiana Braşov, Municipiul Braşov, Braşov | 27,9 mil. RON▼ 25 % | ▼ 25 % | 11,2 mil. RON | |
| 9 | 9.SERENITY RESORT S.R.L.▼ 3 | Municipiul Codlea, Braşov | 26,2 mil. RON▼ 3,5 % | ▼ 3,5 % | 256,4 K RON | |
| 10 | 10.OLIN FOODS SRL= | Municipiul Braşov, Braşov | 19,2 mil. RON▲ 7,2 % | ▲ 7,2 % | 477,1 K RON | |
| 11 | 11.ALTIUS SRL▼ 2 | Municipiul Braşov, Braşov | 18,6 mil. RON▲ 1 % | ▲ 1 % | 6 mil. RON | |
| 12 | 12.POIANA CIUCAS SA▼ 1 | Municipiul Braşov, Braşov | 18,5 mil. RON▲ 13 % | ▲ 13 % | -2,6 mil. RON | |
| 13 | 13.CARTOFISSERIE S.A.▲ 4 | Municipiul Braşov, Braşov | 16,2 mil. RON▲ 31,1 % | ▲ 31,1 % | 4,4 mil. RON | |
| 14 | 14.BELVEDERE HORECA SRL▼ 6 | Municipiul Braşov, Braşov | 15,9 mil. RON▼ 17,2 % | ▼ 17,2 % | 8,1 mil. RON | |
| 15 | 15.PETROL GRUP LT SRL▼ 2 | Municipiul Braşov, Braşov | 14,6 mil. RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 16 | 16.ARENA HOTELS SRL▼ 2 | Loc. Predeal, Oraş Predeal, Braşov | 13,5 mil. RON▼ 2,3 % | ▼ 2,3 % | -565,7 K RON | |
| 17 | 17.RIZZO REAL ESTATE S.R.L.▼ 1 | Loc. Poiana Braşov, Municipiul Braşov, Braşov | 12,1 mil. RON▼ 4,6 % | ▼ 4,6 % | 785,3 K RON | |
| 18 | 18.ALDAR REZIDENTIAL SRL▼ 3 | Municipiul Braşov, Braşov | 12,1 mil. RON▼ 9,6 % | ▼ 9,6 % | 1,1 mil. RON | |
| 19 | 19.DAPO MANAGEMENT SRL▲ 6 | Municipiul Braşov, Braşov | 10,2 mil. RON▲ 15,6 % | ▲ 15,6 % | 223,4 K RON | |
| 20 | 20.BARMIKOR S.R.L.▼ 1 | Municipiul Braşov, Braşov | 9,6 mil. RON▼ 2,9 % | ▼ 2,9 % | -373,6 K RON | |
| 21 | 21.KRONSTADT HOTEL S.R.L.▲ 14 | Municipiul Braşov, Braşov | 9,6 mil. RON▲ 61,5 % | ▲ 61,5 % | -1,6 mil. RON | |
| 22 | 22.TRAVEL MONT SRL▼ 4 | Loc. Predeal, Oraş Predeal, Braşov | 8,7 mil. RON▼ 12,7 % | ▼ 12,7 % | 228,7 K RON | |
| 23 | 23.TRICKSHOT ENTERTAINMENT S.R.L.▼ 2 | Municipiul Braşov, Braşov | 8,7 mil. RON▼ 11 % | ▼ 11 % | -1,3 mil. RON | |
| 24 | 24.HB HOTELS SA▲ 2 | Municipiul Braşov, Braşov | 8,6 mil. RON▲ 1,1 % | ▲ 1,1 % | 301,5 K RON | |
| 25 | 25.CHEILE GRADISTEI SRL▼ 1 | Municipiul Braşov, Braşov | 8,5 mil. RON▼ 3,2 % | ▼ 3,2 % | 18,5 mil. RON | |
| 26 | 26.PENSIUNEA MICHAEL SRL▼ 4 | Municipiul Braşov, Braşov | 8,3 mil. RON▼ 11,4 % | ▼ 11,4 % | 201,2 K RON | |
| 27 | 27.3 STEJARI EVENTS S.R.L.▼ 4 | Municipiul Săcele, Braşov | 8,2 mil. RON▼ 13,2 % | ▼ 13,2 % | 924,8 K RON | |
| 28 | 28.CICOMTUR SRL= | Sat Bran, Comuna Bran, Braşov | 8,2 mil. RON▲ 2,6 % | ▲ 2,6 % | 1,4 K RON | |
| 29 | 29.REXLING SRL▲ 11 | Municipiul Braşov, Braşov | 7,8 mil. RON▲ 46,4 % | ▲ 46,4 % | 214,7 K RON | |
| 30 | 30.WARTHE BED & BREAKFAST S.R.L.nou | Municipiul Braşov, Braşov | 7,5 mil. RON— | — | — | 135,7 K RON |
| 31 | 31.DOUA HA PROJECT S.R.L.▼ 11 | Municipiul Braşov, Braşov | 7,1 mil. RON▼ 27,8 % | ▼ 27,8 % | 10,7 mil. RON | |
| 32 | 32.SPV INVESTMENT S.R.L.▼ 1 | Municipiul Braşov, Braşov | 7,1 mil. RON▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | -9,9 K RON | |
| 33 | 33.SWISS MANAGEMENT COMPANY S.R.L.▲ 1.131 | Municipiul Braşov, Braşov | 6,9 mil. RON▲ 9.998,4 % | ▲ 9.998,4 % | -3,7 mil. RON | |
| 34 | 34.FLODEM MOBIL SRL▲ 17 | Municipiul Săcele, Braşov | 6,4 mil. RON▲ 44,8 % | ▲ 44,8 % | -2 mil. RON | |
| 35 | 35.BELFORT HOTEL COMPANY S.R.L.▼ 2 | Municipiul Braşov, Braşov | 6,1 mil. RON▼ 12,1 % | ▼ 12,1 % | 2 mil. RON | |
| 36 | 36.AMRITA COM SRL▲ 2 | Municipiul Braşov, Braşov | 6 mil. RON▲ 9,5 % | ▲ 9,5 % | 45,6 K RON | |
| 37 | 37.LIBERTY PROMOTION SRL▲ 26 | Loc. Predeal, Oraş Predeal, Braşov | 5,8 mil. RON▲ 58,6 % | ▲ 58,6 % | 539,7 K RON | |
| 38 | 38.N & C TURISM SRL▼ 6 | Municipiul Braşov, Braşov | 5,7 mil. RON▼ 18,2 % | ▼ 18,2 % | -330,2 K RON | |
| 39 | 39.DANI DRAG SRL▼ 5 | Loc. Predeal, Oraş Predeal, Braşov | 5,7 mil. RON▼ 16,9 % | ▼ 16,9 % | 1,1 mil. RON | |
| 40 | 40.ANCOMADOR SRL▼ 1 | Sat Hărman, Comuna Hărman, Braşov | 5,6 mil. RON▲ 3,5 % | ▲ 3,5 % | -238,7 K RON | |
| 41 | 41.QOSMO HOTELS S.R.L.▲ 7 | Municipiul Braşov, Braşov | 5,6 mil. RON▲ 21,8 % | ▲ 21,8 % | 2 mil. RON | |
| 42 | 42.SHAY INVESTMENT LTD SRL= | Loc. Poiana Braşov, Municipiul Braşov, Braşov | 5,5 mil. RON▲ 4,6 % | ▲ 4,6 % | -749,1 K RON | |
| 43 | 43.SECOMI-CONST SRL▼ 2 | Municipiul Braşov, Braşov | 5,3 mil. RON▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | -164,7 K RON | |
| 44 | 44.GESTIUNE FINANCIARĂ S.G.F. S.R.L.▲ 6 | Municipiul Braşov, Braşov | 5,3 mil. RON▲ 17,7 % | ▲ 17,7 % | -204,6 K RON | |
| 45 | 45.MHS TURISM & HOTEL SRL▲ 13 | Sat Crit, Comuna Buneşti, Braşov | 5,2 mil. RON▲ 28,7 % | ▲ 28,7 % | -1,4 mil. RON | |
| 46 | 46.FLAV HOSPITALITY SRL▲ 8 | Municipiul Braşov, Braşov | 5,2 mil. RON▲ 22 % | ▲ 22 % | 15,8 K RON | |
| 47 | 47.EDELWEISS POIANA HOTEL'S SRL▲ 13 | Loc. Poiana Braşov, Municipiul Braşov, Braşov | 5 mil. RON▲ 26,5 % | ▲ 26,5 % | -364,7 K RON | |
| 48 | 48.ARO-PALACE SA▲ 8 | Municipiul Braşov, Braşov | 5 mil. RON▲ 20,9 % | ▲ 20,9 % | 1,6 mil. RON | |
| 49 | 49.MAURER GOURMET S.R.L.nou | Municipiul Braşov, Braşov | 4,8 mil. RON— | — | — | -233,5 K RON |
| 50 | 50.DS TRADING SRL▼ 5 | Municipiul Codlea, Braşov | 4,8 mil. RON▲ 2 % | ▲ 2 % | -275,2 K RON | |
| 51 | 51.PASUL ZIMBRULUI SRL▲ 42 | Sat Zizin, Comuna Tărlungeni, Braşov | 4,7 mil. RON▲ 92,6 % | ▲ 92,6 % | 358,7 K RON | |
| 52 | 52.GOLD STONES HOTELS S.R.L.nou | Municipiul Braşov, Braşov | 4,6 mil. RON— | — | — | -139,9 K RON |
| 53 | 53.BH TURIST SRL▼ 9 | Municipiul Braşov, Braşov | 4,4 mil. RON▼ 7,8 % | ▼ 7,8 % | 405 K RON | |
| 54 | 54.RICHTER RESIDENCE S.R.L.▼ 5 | Municipiul Braşov, Braşov | 4,4 mil. RON▼ 3,8 % | ▼ 3,8 % | 94,7 K RON | |
| 55 | 55.FLORIREX SRL▼ 3 | Municipiul Făgăraş, Braşov | 4,3 mil. RON▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | -7,8 K RON | |
| 56 | 56.CRINTEXIM SRL▼ 3 | Sat Sâmbata de Jos, Comuna Voila, Braşov | 4,3 mil. RON▲ 1,4 % | ▲ 1,4 % | -74,2 K RON | |
| 57 | 57.CHEZ MOI CAFE SRL▼ 10 | Municipiul Braşov, Braşov | 4,3 mil. RON▼ 7,4 % | ▼ 7,4 % | -165,3 K RON | |
| 58 | 58.ONESOUL RESTAURANT S.R.L.▲ 4 | Municipiul Braşov, Braşov | 4,3 mil. RON▲ 13,8 % | ▲ 13,8 % | -548,3 K RON | |
| 59 | 59.P.M. CONFERENCE HOTEL RESORT SRL▼ 4 | Municipiul Braşov, Braşov | 4,2 mil. RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 60 | 60.PLASTIMPEX GROUP SRL▲ 9 | Municipiul Braşov, Braşov | 4,1 mil. RON▲ 20,7 % | ▲ 20,7 % | 7,5 K RON | |
| 61 | 61.DRACULA'S SECRET CASTLE S.R.L.▼ 15 | Loc. Tohanu Nou, Oraş Zărneşti, Braşov | 4 mil. RON▼ 13,5 % | ▼ 13,5 % | -252,8 K RON | |
| 62 | 62.GURMAND PLĂMĂDEALĂ SRL▲ 21 | Sat Tărlungeni, Comuna Tărlungeni, Braşov | 3,9 mil. RON▲ 39 % | ▲ 39 % | 2,1 mil. RON | |
| 63 | 63.HOTEL ROZMARIN SRL▲ 1 | Loc. Predeal, Oraş Predeal, Braşov | 3,9 mil. RON▲ 5,1 % | ▲ 5,1 % | 929,5 K RON | |
| 64 | 64.EDISON SRL▲ 161 | Municipiul Braşov, Braşov | 3,7 mil. RON▲ 281,3 % | ▲ 281,3 % | 83,3 K RON | |
| 65 | 65.KRONSTADT 3D S.R.L.▲ 23 | Municipiul Braşov, Braşov | 3,7 mil. RON▲ 39,5 % | ▲ 39,5 % | 800,2 K RON | |
| 66 | 66.KANOPIAN S.R.L.▲ 11 | Municipiul Braşov, Braşov | 3,7 mil. RON▲ 27,4 % | ▲ 27,4 % | -548,7 K RON | |
| 67 | 67.ARKA ASSET HOLDINGS S.R.L.▲ 296 | Municipiul Braşov, Braşov | 3,7 mil. RON▲ 597,7 % | ▲ 597,7 % | -5,2 K RON | |
| 68 | 68.TUCANO C.M. SRL▲ 35 | Municipiul Braşov, Braşov | 3,7 mil. RON▲ 68,4 % | ▲ 68,4 % | 979 K RON | |
| 69 | 69.BUMA SRL▼ 1 | Oraş Râşnov, Braşov | 3,6 mil. RON▲ 5,7 % | ▲ 5,7 % | 1 mil. RON | |
| 70 | 70.CUIBUL DE LEMN S.R.L.▼ 11 | Loc. Râşnov, Oraş Râşnov, Braşov | 3,6 mil. RON▼ 10,2 % | ▼ 10,2 % | -592,3 K RON | |
| 71 | 71.IMAN CONSULT S.A.▼ 10 | Loc. Râşnov, Oraş Râşnov, Braşov | 3,6 mil. RON▼ 9,4 % | ▼ 9,4 % | 585,8 K RON | |
| 72 | 72.RATUR TRANS SRL▲ 59 | Municipiul Făgăraş, Braşov | 3,5 mil. RON▲ 108,7 % | ▲ 108,7 % | 1,6 mil. RON | |
| 73 | 73.BARRIQUE DISTRIBUTIE S.R.L.▲ 63 | Municipiul Braşov, Braşov | 3,2 mil. RON▲ 102,8 % | ▲ 102,8 % | 37,2 K RON | |
| 74 | 74.CAROLINA HOSPITALITY S.R.L.nou | Loc. Râşnov, Oraş Râşnov, Braşov | 3,2 mil. RON— | — | — | 0 RON |
| 75 | 75.HANUL DOMNESC SRL▼ 18 | Municipiul Săcele, Braşov | 3,2 mil. RON▼ 21,5 % | ▼ 21,5 % | 301,7 K RON | |
| 76 | 76.BURGGASSE 38 SRL▼ 2 | Municipiul Braşov, Braşov | 3,2 mil. RON▲ 2,2 % | ▲ 2,2 % | -725 RON | |
| 77 | 77.CABANA PLAIUL FOII S.R.L.▲ 392 | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 3,1 mil. RON▲ 764,7 % | ▲ 764,7 % | 694,8 K RON | |
| 78 | 78.ARAMIS ALFA PREST S.R.L.▼ 5 | Municipiul Săcele, Braşov | 3,1 mil. RON▼ 0,6 % | ▼ 0,6 % | 108,2 K RON | |
| 79 | 79.FORCEL COM SRL▼ 12 | Loc. Predeal, Oraş Predeal, Braşov | 3,1 mil. RON▼ 12,8 % | ▼ 12,8 % | 107,8 K RON | |
| 80 | 80.LEONRO SRL▼ 14 | Municipiul Braşov, Braşov | 3,1 mil. RON▼ 13,1 % | ▼ 13,1 % | 351,6 K RON | |
| 81 | 81.ROATA NOROCULUI SRL▲ 79 | Municipiul Braşov, Braşov | 3 mil. RON▲ 124,5 % | ▲ 124,5 % | 2,9 mil. RON | |
| 82 | 82.TURISM REGARD SRL▲ 99 | Sat Pestera, Comuna Moieciu, Braşov | 3 mil. RON▲ 153,6 % | ▲ 153,6 % | 386,6 K RON | |
| 83 | 83.B ART RESTAURANTE SRL▲ 89 | Sat Sânpetru, Comuna Sânpetru, Braşov | 3 mil. RON▲ 140,6 % | ▲ 140,6 % | 1,6 mil. RON | |
| 84 | 84.RESTAURANT COLIBA S.R.L.▲ 111 | Sat Cristian, Comuna Cristian, Braşov | 3 mil. RON▲ 166,5 % | ▲ 166,5 % | 2 mil. RON | |
| 85 | 85.PEIOME SERV SRL▼ 10 | Loc. Predeal, Oraş Predeal, Braşov | 3 mil. RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 86 | 86.KRONSTADT TOURISM & SERVICES SRL▼ 6 | Municipiul Braşov, Braşov | 2,9 mil. RON▲ 3,1 % | ▲ 3,1 % | -112,4 K RON | |
| 87 | 87.ROCKSTADT MUSIK HALLE SRL▲ 35 | Municipiul Braşov, Braşov | 2,9 mil. RON▲ 56,6 % | ▲ 56,6 % | 682,2 K RON | |
| 88 | 88.PAVCRIB CLABUCET SOSIRE SRL▼ 12 | Loc. Predeal, Oraş Predeal, Braşov | 2,9 mil. RON▲ 1 % | ▲ 1 % | -73,9 K RON | |
| 89 | 89.POIANA 4305 PROJECT S.R.L.▲ 2.057 | Municipiul Braşov, Braşov | 2,9 mil. RON▲ 2.703.308,4 % | ▲ 2.703.308,4 % | -38,1 K RON | |
| 90 | 90.ART MONTANA DEVELOPMENT SRL▼ 5 | Sat Bran, Comuna Bran, Braşov | 2,9 mil. RON▲ 5,8 % | ▲ 5,8 % | 58,7 K RON | |
| 91 | 91.CHEILE GRADISTEI TURISM SRL▼ 13 | Municipiul Braşov, Braşov | 2,8 mil. RON▼ 2,5 % | ▼ 2,5 % | -166,1 K RON | |
| 92 | 92.MISSTIQUE JULY SRL▲ 160 | Sat Sohodol, Comuna Bran, Braşov | 2,8 mil. RON▲ 226,6 % | ▲ 226,6 % | 23 K RON | |
| 93 | 93.GEOFLOMAD INVEST S.R.L.▲ 279 | Municipiul Făgăraş, Braşov | 2,8 mil. RON▲ 441,9 % | ▲ 441,9 % | 816,9 K RON | |
| 94 | 94.KRON-TRANS SRL▼ 8 | Municipiul Braşov, Braşov | 2,7 mil. RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 95 | 95.R.B.COREC SRL▲ 5 | Municipiul Braşov, Braşov | 2,7 mil. RON▲ 20,7 % | ▲ 20,7 % | 1,1 mil. RON | |
| 96 | 96.RADIS COM SRL▼ 15 | Municipiul Făgăraş, Braşov | 2,7 mil. RON▼ 5,8 % | ▼ 5,8 % | 146,5 K RON | |
| 97 | 97.TWO GUYS DELIVERY S.R.L.▼ 18 | Municipiul Braşov, Braşov | 2,6 mil. RON▼ 9,8 % | ▼ 9,8 % | 1,4 mil. RON | |
| 98 | 98.DH BUILDINGS S.R.L.▼ 1 | Municipiul Braşov, Braşov | 2,6 mil. RON▲ 13,3 % | ▲ 13,3 % | 35,3 K RON | |
| 99 | 99.FREE MEDIA SRL▲ 66 | Municipiul Braşov, Braşov | 2,5 mil. RON▲ 94,5 % | ▲ 94,5 % | 5,4 mil. RON | |
| 100 | 100.LUX DIVINA SRL▲ 67 | Municipiul Braşov, Braşov | 2,5 mil. RON▲ 94,1 % | ▲ 94,1 % | -2,7 mil. RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Brașov
CAEN 5610
Restaurante
399 firme · 706,6 mil. RON
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
196 firme · 583,5 mil. RON
CAEN 5611
Restaurante
184 firme · 400,1 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
568 firme · 182,3 mil. RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
263 firme · 156,4 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
278 firme · 134,5 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
56 firme · 47,6 mil. RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
18 firme · 15,2 mil. RON
CAEN 5622
Alte servicii de alimentație n.c.a.
2 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 5530
Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
26 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 5612
Activități ale unităților mobile de alimentație
20 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 5540
Intermedieri pentru servicii de cazare
1 firme · 117,9 K RON