Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Brașov după datorii în 2017
1.491 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 659,3 mil. RON. Pragul de intrare în top este 1,5 mil. RON, iar liderul atinge 64,1 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Datorii | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.TINT SRL= | Loc. Poiana Braşov, Municipiul Braşov, Braşov | 64,1 mil. RON▼ 5,4 % | ▼ 5,4 % | 6,5 mil. RON | |
| 2 | 2.RAIUL LUMINOS SRL= | Municipiul Braşov, Braşov | 57,8 mil. RON▲ 0 % | ▲ 0 % | -3,1 K RON | |
| 3 | 3.ALPIN 2003 SRL= | Loc. Poiana Braşov, Municipiul Braşov, Braşov | 50,9 mil. RON▲ 2,7 % | ▲ 2,7 % | 1,5 mil. RON | |
| 4 | 4.AMROM CONIMPEX SRL= | Loc. Poiana Braşov, Municipiul Braşov, Braşov | 41,2 mil. RON▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | -970,7 K RON | |
| 5 | 5.PRESCON PIATRA MARE SA= | Municipiul Braşov, Braşov | 31,6 mil. RON▲ 2,7 % | ▲ 2,7 % | -1,2 mil. RON | |
| 6 | 6.KELLER PACKHUB S.R.L.▲ 1 | Municipiul Braşov, Braşov | 15,1 mil. RON▼ 5,2 % | ▼ 5,2 % | 3,6 K RON | |
| 7 | 7.PETROL GRUP LT SRL▲ 1 | Municipiul Braşov, Braşov | 14,6 mil. RON▼ 1,9 % | ▼ 1,9 % | 1,5 mil. RON | |
| 8 | 8.BELVEDERE HORECA SRL▲ 1 | Municipiul Braşov, Braşov | 13,7 mil. RON▼ 2,1 % | ▼ 2,1 % | 516,6 K RON | |
| 9 | 9.COMPLEX HOTELIER POIANA URSULUI SRL▲ 2 | Loc. Poiana Braşov, Municipiul Braşov, Braşov | 13,2 mil. RON▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | -24,6 K RON | |
| 10 | 10.V.L.B. TOUR SRL▲ 2 | Sat Sohodol, Comuna Bran, Braşov | 12,8 mil. RON▲ 2,2 % | ▲ 2,2 % | 2,2 mil. RON | |
| 11 | 11.BELFORT HOTEL COMPANY S.R.L.▲ 7 | Municipiul Braşov, Braşov | 10,4 mil. RON▲ 18,8 % | ▲ 18,8 % | -1,6 mil. RON | |
| 12 | 12.N & C TURISM SRL▲ 1 | Municipiul Braşov, Braşov | 9,6 mil. RON▼ 16,4 % | ▼ 16,4 % | -21,6 K RON | |
| 13 | 13.RA-RA HOTELS SRL▲ 6 | Municipiul Braşov, Braşov | 9,4 mil. RON▲ 17,6 % | ▲ 17,6 % | 7,5 K RON | |
| 14 | 14.HB HOTELS SA= | Municipiul Braşov, Braşov | 9,1 mil. RON▼ 3 % | ▼ 3 % | 172,1 K RON | |
| 15 | 15.TRIBEACH SRL▲ 10 | Municipiul Braşov, Braşov | 8,9 mil. RON▲ 31,8 % | ▲ 31,8 % | -292 K RON | |
| 16 | 16.OLIN FOODS SRL▲ 5 | Municipiul Braşov, Braşov | 8,3 mil. RON▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | 1,7 mil. RON | |
| 17 | 17.CHEILE GRADISTEI SRL= | Municipiul Braşov, Braşov | 7,3 mil. RON▼ 19,3 % | ▼ 19,3 % | 11,5 mil. RON | |
| 18 | 18.TIMPA SA▲ 2 | Municipiul Braşov, Braşov | 7,2 mil. RON▼ 7,5 % | ▼ 7,5 % | 6,1 K RON | |
| 19 | 19.CICOMTUR SRLnou | Sat Bran, Comuna Bran, Braşov | 7,1 mil. RON▲ 95,8 % | ▲ 95,8 % | -459,8 K RON | |
| 20 | 20.PENSIUNEA MICHAEL SRL▲ 11 | Municipiul Braşov, Braşov | 7,1 mil. RON▲ 31,1 % | ▲ 31,1 % | 529,6 K RON | |
| 21 | 21.NADENKA SRL▲ 1 | Sat Râusor, Comuna Mândra, Braşov | 7,1 mil. RON▼ 5,1 % | ▼ 5,1 % | 5,9 mil. RON | |
| 22 | 22.DANI DRAG SRL▲ 4 | Loc. Predeal, Oraş Predeal, Braşov | 7 mil. RON▲ 11,6 % | ▲ 11,6 % | 3,2 mil. RON | |
| 23 | 23.BRAN TURIST TRAVEL SRL▲ 292 | Sat Moieciu de Jos, Comuna Moieciu, Braşov | 6,8 mil. RON▲ 1.290,1 % | ▲ 1.290,1 % | 392,3 K RON | |
| 24 | 24.CONSOFT SRL= | Municipiul Braşov, Braşov | 6,6 mil. RON▼ 3,7 % | ▼ 3,7 % | 201,3 K RON | |
| 25 | 25.RIZZO REAL ESTATE S.R.L.▲ 3 | Loc. Poiana Braşov, Municipiul Braşov, Braşov | 5,9 mil. RON▲ 1 % | ▲ 1 % | 519,3 K RON | |
| 26 | 26.DONAD TURISM SRL▲ 14 | Sat Hărman, Comuna Hărman, Braşov | 5,9 mil. RON▲ 32 % | ▲ 32 % | -64,1 K RON | |
| 27 | 27.DIGMA INTERNATIONAL SRL▲ 3 | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 5,5 mil. RON▼ 0,6 % | ▼ 0,6 % | -86,8 K RON | |
| 28 | 28.CUIBUL DE LEMN S.R.L.nou | Loc. Râşnov, Oraş Râşnov, Braşov | 5,4 mil. RON▲ 36,8 % | ▲ 36,8 % | -396,7 K RON | |
| 29 | 29.PROFIMAX INVEST SA= | Municipiul Braşov, Braşov | 5,3 mil. RON▼ 8,1 % | ▼ 8,1 % | -2,3 mil. RON | |
| 30 | 30.PBGI INC SRLnou | Loc. Predeal, Oraş Predeal, Braşov | 5,2 mil. RON— | — | — | -289,2 K RON |
| 31 | 31.SECOMI-CONST SRL▲ 2 | Municipiul Braşov, Braşov | 5,1 mil. RON▼ 4 % | ▼ 4 % | -56,6 K RON | |
| 32 | 32.COMPLEX TURISTIC TOUR RUCRIDO SRL▲ 5 | Sat Sercaita, Comuna Şinca, Braşov | 5,1 mil. RON▲ 3,4 % | ▲ 3,4 % | -123,2 K RON | |
| 33 | 33.ALTIUS SRL▲ 3 | Municipiul Braşov, Braşov | 5 mil. RON▼ 3,5 % | ▼ 3,5 % | 5,5 mil. RON | |
| 34 | 34.P.M. CONFERENCE HOTEL RESORT SRL▲ 15 | Municipiul Braşov, Braşov | 4,9 mil. RON▲ 33,7 % | ▲ 33,7 % | -10,8 K RON | |
| 35 | 35.BRASHMORE FRANCHISING COMPANY SRL▲ 4 | Municipiul Braşov, Braşov | 4,9 mil. RON▲ 9,8 % | ▲ 9,8 % | -954 K RON | |
| 36 | 36.SPERANTA SRL▲ 5 | Loc. Poiana Braşov, Municipiul Braşov, Braşov | 4,7 mil. RON▲ 10,1 % | ▲ 10,1 % | -4,5 K RON | |
| 37 | 37.BARMIKOR S.R.L.nou | Municipiul Braşov, Braşov | 4,6 mil. RON▲ 2.126,6 % | ▲ 2.126,6 % | -1,4 mil. RON | |
| 38 | 38.VILA MARIA SRL▲ 6 | Municipiul Braşov, Braşov | 4,4 mil. RON▲ 7,1 % | ▲ 7,1 % | 62 K RON | |
| 39 | 39.CHEZ MOI CAFE SRL▲ 32 | Municipiul Braşov, Braşov | 4,3 mil. RON▲ 65,8 % | ▲ 65,8 % | -412 K RON | |
| 40 | 40.DAPO MANAGEMENT SRL▼ 2 | Municipiul Braşov, Braşov | 4,2 mil. RON▼ 6,7 % | ▼ 6,7 % | -893,3 K RON | |
| 41 | 41.ARENA HOTELS SRL▲ 6 | Loc. Predeal, Oraş Predeal, Braşov | 3,9 mil. RON▲ 3,6 % | ▲ 3,6 % | -229,1 K RON | |
| 42 | 42.POIANA CIUCAS SA▼ 10 | Municipiul Braşov, Braşov | 3,9 mil. RON▼ 28,4 % | ▼ 28,4 % | -1,6 mil. RON | |
| 43 | 43.MATINAL SRL▲ 8 | Municipiul Braşov, Braşov | 3,9 mil. RON▲ 11,5 % | ▲ 11,5 % | 666,6 K RON | |
| 44 | 44.H.P. TOWER ONE SRL▼ 29 | Municipiul Săcele, Braşov | 3,7 mil. RON▼ 59,2 % | ▼ 59,2 % | 2 mil. RON | |
| 45 | 45.KRON-TRANS SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 3,7 mil. RON▲ 1,1 % | ▲ 1,1 % | -5,8 K RON | |
| 46 | 46.DELTA VACANTA SRL▲ 8 | Sat Hărman, Comuna Hărman, Braşov | 3,7 mil. RON▲ 10,7 % | ▲ 10,7 % | 589,9 K RON | |
| 47 | 47.KOPE SRL▲ 6 | Municipiul Braşov, Braşov | 3,7 mil. RON▲ 6,8 % | ▲ 6,8 % | -11,5 K RON | |
| 48 | 48.FANCEA PROD SRL▲ 7 | Municipiul Braşov, Braşov | 3,6 mil. RON▲ 13,5 % | ▲ 13,5 % | -382,6 K RON | |
| 49 | 49.POIANA ALUNIS SA▼ 4 | Loc. Poiana Braşov, Municipiul Braşov, Braşov | 3,6 mil. RON▼ 5,8 % | ▼ 5,8 % | 156,2 K RON | |
| 50 | 50.ALDAR REZIDENTIAL SRL▲ 34 | Municipiul Braşov, Braşov | 3,4 mil. RON▲ 56,1 % | ▲ 56,1 % | 660,4 K RON | |
| 51 | 51.ROMPRAX PROD SRL▲ 1 | Municipiul Braşov, Braşov | 3,4 mil. RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 52 | 52.GREEN HOLIDAY HOTELS SRL▼ 6 | Municipiul Săcele, Braşov | 3,3 mil. RON▼ 12,7 % | ▼ 12,7 % | 292,7 K RON | |
| 53 | 53.AMRITA COM SRL▲ 12 | Municipiul Braşov, Braşov | 3,2 mil. RON▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 400,9 K RON | |
| 54 | 54.DACIA RESTAURANT SERVICE SRL▼ 4 | Municipiul Braşov, Braşov | 3,1 mil. RON▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 264,2 K RON | |
| 55 | 55.ZENAIA PRODCOMSERV SRL▲ 4 | Loc. Predeal, Oraş Predeal, Braşov | 3 mil. RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 56 | 56.EURO-TOUR SRL▼ 14 | Municipiul Braşov, Braşov | 3 mil. RON▼ 27,3 % | ▼ 27,3 % | 2,4 mil. RON | |
| 57 | 57.PEIOME SERV SRL▲ 4 | Loc. Predeal, Oraş Predeal, Braşov | 3 mil. RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 58 | 58.ARO-PALACE SA▲ 12 | Municipiul Braşov, Braşov | 3 mil. RON▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 517,8 K RON | |
| 59 | 59.LAVINIA SRL▼ 32 | Municipiul Braşov, Braşov | 3 mil. RON▼ 50,5 % | ▼ 50,5 % | 6,5 K RON | |
| 60 | 60.TIMRADSIM HOTEL SRL▼ 12 | Loc. Râşnov, Oraş Râşnov, Braşov | 2,8 mil. RON▼ 24,5 % | ▼ 24,5 % | 1,5 mil. RON | |
| 61 | 61.KRON BUILD SRL▼ 3 | Municipiul Braşov, Braşov | 2,8 mil. RON▼ 10 % | ▼ 10 % | 3,9 mil. RON | |
| 62 | 62.B ART SRL▲ 28 | Municipiul Braşov, Braşov | 2,7 mil. RON▲ 44,1 % | ▲ 44,1 % | 240,9 K RON | |
| 63 | 63.HANUL DOMNESC SRL▲ 355 | Municipiul Săcele, Braşov | 2,7 mil. RON▲ 804,2 % | ▲ 804,2 % | 5,6 K RON | |
| 64 | 64.VAMA CIUCAŞ SRL= | Sat Zizin, Comuna Tărlungeni, Braşov | 2,6 mil. RON▼ 5,9 % | ▼ 5,9 % | 165,3 K RON | |
| 65 | 65.PAVCRIB CLABUCET SOSIRE SRL▲ 7 | Loc. Predeal, Oraş Predeal, Braşov | 2,6 mil. RON▲ 1,6 % | ▲ 1,6 % | -6,2 K RON | |
| 66 | 66.TOTEM SRL▲ 14 | Municipiul Braşov, Braşov | 2,6 mil. RON▲ 11,5 % | ▲ 11,5 % | -621,4 K RON | |
| 67 | 67.INTERNAŢIONAL PÂRÂUL RECE SRL▲ 6 | Loc. Predeal, Oraş Predeal, Braşov | 2,5 mil. RON▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | -61,9 K RON | |
| 68 | 68.ADROM SA▲ 8 | Municipiul Braşov, Braşov | 2,5 mil. RON▲ 2,1 % | ▲ 2,1 % | -7,4 K RON | |
| 69 | 69.NEVROMEDSAN SRL▲ 13 | Sat Sohodol, Comuna Bran, Braşov | 2,5 mil. RON▲ 7,6 % | ▲ 7,6 % | -165,7 K RON | |
| 70 | 70.MI CASA SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 2,5 mil. RON▲ 11,5 % | ▲ 11,5 % | 239,1 K RON | |
| 71 | 71.BTF-BRAN SRL▲ 7 | Comuna Bran, Braşov | 2,4 mil. RON▲ 2,5 % | ▲ 2,5 % | 105,3 K RON | |
| 72 | 72.POPAS SÂMBĂTA SRL▲ 27 | Sat Staţiunea Climaterică Sâmbata, Comuna Sâmbăta de Sus, Braşov | 2,4 mil. RON▲ 36,9 % | ▲ 36,9 % | 320,7 K RON | |
| 73 | 73.DOTIB INVEST SRL▼ 13 | Municipiul Braşov, Braşov | 2,4 mil. RON▼ 20,8 % | ▼ 20,8 % | 237,7 K RON | |
| 74 | 74.GRAND HOTEL PERLA CIUCASULUI TABERE ARDEAL SRLnou | Sat Tărlungeni, Comuna Tărlungeni, Braşov | 2,3 mil. RON— | — | — | 214,7 K RON |
| 75 | 75.IMAN CONSULT S.A.▼ 12 | Loc. Râşnov, Oraş Râşnov, Braşov | 2,3 mil. RON▼ 21 % | ▼ 21 % | 60,8 K RON | |
| 76 | 76.POIANA DARCOM SA▲ 7 | Loc. Poiana Braşov, Municipiul Braşov, Braşov | 2,3 mil. RON▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | -353,9 K RON | |
| 77 | 77.LETINPER INTERNATIONAL SRLnou | Sat Sânpetru, Comuna Sânpetru, Braşov | 2,2 mil. RON— | — | — | -11,5 K RON |
| 78 | 78.SILVA TURISM SRL▲ 110 | Loc. Poiana Braşov, Municipiul Braşov, Braşov | 2,2 mil. RON▲ 142,8 % | ▲ 142,8 % | 2,1 mil. RON | |
| 79 | 79.BJ COLUMNS INVEST SRL= | Municipiul Braşov, Braşov | 2,2 mil. RON▼ 6,3 % | ▼ 6,3 % | -9,7 K RON | |
| 80 | 80.IOKI COM 2002 SRL▲ 6 | Comuna Tărlungeni, Braşov | 2,1 mil. RON▼ 2,9 % | ▼ 2,9 % | -105,8 K RON | |
| 81 | 81.CHEILE GRADISTEI TURISM SRL▼ 13 | Municipiul Braşov, Braşov | 2 mil. RON▼ 21,5 % | ▼ 21,5 % | 63,6 K RON | |
| 82 | 82.FLODEM MOBIL SRL▼ 15 | Municipiul Săcele, Braşov | 2 mil. RON▼ 23,8 % | ▼ 23,8 % | 659,5 K RON | |
| 83 | 83.STREET BEACH SRL▲ 82 | Municipiul Braşov, Braşov | 2 mil. RON▲ 89,5 % | ▲ 89,5 % | -716,2 K RON | |
| 84 | 84.MELBIPO GRUP SRL▲ 1 | Municipiul Codlea, Braşov | 2 mil. RON▼ 9,4 % | ▼ 9,4 % | -556,9 K RON | |
| 85 | 85.PAREOS S.R.L.▲ 3 | Sat Poiana Mărului, Comuna Poiana Mărului, Braşov | 2 mil. RON▼ 6,3 % | ▼ 6,3 % | 105,4 K RON | |
| 86 | 86.GALERIA BRAN SRL▲ 8 | Sat Bran, Comuna Bran, Braşov | 2 mil. RON▲ 6,5 % | ▲ 6,5 % | 26,7 K RON | |
| 87 | 87.BURGGASSE 38 SRL▲ 11 | Municipiul Braşov, Braşov | 1,9 mil. RON▲ 4,5 % | ▲ 4,5 % | 633 RON | |
| 88 | 88.FESTIVAL'39 SRL▲ 9 | Municipiul Braşov, Braşov | 1,8 mil. RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 89 | 89.HANUL DIN ARDEAL SRL▲ 11 | Municipiul Braşov, Braşov | 1,8 mil. RON▲ 3,2 % | ▲ 3,2 % | -78,5 K RON | |
| 90 | 90.PENSIUNEA OANA MARIA SRL▲ 14 | Municipiul Braşov, Braşov | 1,7 mil. RON▲ 2,2 % | ▲ 2,2 % | -78,3 K RON | |
| 91 | 91.MAR-FLOR TRAVEL SRL▲ 10 | Loc. Râşnov, Oraş Râşnov, Braşov | 1,7 mil. RON▼ 1,3 % | ▼ 1,3 % | -14,3 K RON | |
| 92 | 92.SORELAND SRL▲ 4 | Sat Sercaia, Comuna Şercaia, Braşov | 1,7 mil. RON▼ 7,3 % | ▼ 7,3 % | 20,1 K RON | |
| 93 | 93.TOTAL INTERNATIONAL COMPANY SRL▲ 15 | Municipiul Braşov, Braşov | 1,7 mil. RON▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | -62,6 K RON | |
| 94 | 94.MOYDEROM SRL▲ 12 | Municipiul Braşov, Braşov | 1,6 mil. RON▼ 0,9 % | ▼ 0,9 % | -15,1 K RON | |
| 95 | 95.SHAY INVESTMENT LTD SRL▲ 95 | Loc. Poiana Braşov, Municipiul Braşov, Braşov | 1,6 mil. RON▲ 79,7 % | ▲ 79,7 % | -106,3 K RON | |
| 96 | 96.RIOMATEX SRL▼ 1 | Municipiul Făgăraş, Braşov | 1,6 mil. RON▼ 14,1 % | ▼ 14,1 % | 13,3 K RON | |
| 97 | 97.MAX INT RO SRL▲ 46 | Loc. Râşnov, Oraş Râşnov, Braşov | 1,6 mil. RON▲ 30,1 % | ▲ 30,1 % | 88,3 K RON | |
| 98 | 98.FUNPARK SRL▲ 13 | Sat Sânpetru, Comuna Sânpetru, Braşov | 1,5 mil. RON▼ 3,4 % | ▼ 3,4 % | 30,7 K RON | |
| 99 | 99.TRAVEL MONT SRL▲ 13 | Loc. Predeal, Oraş Predeal, Braşov | 1,5 mil. RON▼ 3,4 % | ▼ 3,4 % | 45,7 K RON | |
| 100 | 100.PASUL ZIMBRULUI SRL▲ 17 | Sat Zizin, Comuna Tărlungeni, Braşov | 1,5 mil. RON▲ 2,7 % | ▲ 2,7 % | 139,8 K RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Brașov
CAEN 5610
Restaurante
399 firme · 706,6 mil. RON
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
196 firme · 583,5 mil. RON
CAEN 5611
Restaurante
184 firme · 400,1 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
568 firme · 182,3 mil. RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
263 firme · 156,4 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
278 firme · 134,5 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
56 firme · 47,6 mil. RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
18 firme · 15,2 mil. RON
CAEN 5622
Alte servicii de alimentație n.c.a.
2 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 5530
Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
26 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 5612
Activități ale unităților mobile de alimentație
20 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 5540
Intermedieri pentru servicii de cazare
1 firme · 117,9 K RON