Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Brașov după datorii în 2014
1.516 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 664,6 mil. RON. Pragul de intrare în top este 1,7 mil. RON, iar liderul atinge 63,8 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Datorii | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.RAIUL LUMINOS SRL= | Municipiul Braşov, Braşov | 63,8 mil. RON▼ 0 % | ▼ 0 % | -4,2 K RON | |
| 2 | 2.TINT SRL▲ 3 | Loc. Poiana Braşov, Municipiul Braşov, Braşov | 54,6 mil. RON▲ 70,9 % | ▲ 70,9 % | -191,2 K RON | |
| 3 | 3.AMROM CONIMPEX SRL▼ 1 | Loc. Poiana Braşov, Municipiul Braşov, Braşov | 49,1 mil. RON▲ 6,8 % | ▲ 6,8 % | -3,4 mil. RON | |
| 4 | 4.ALPIN 2003 SRL▲ 2 | Loc. Poiana Braşov, Municipiul Braşov, Braşov | 32,1 mil. RON▲ 19,4 % | ▲ 19,4 % | 549,4 K RON | |
| 5 | 5.PRESCON PIATRA MARE SA▼ 1 | Municipiul Braşov, Braşov | 30,3 mil. RON▼ 6 % | ▼ 6 % | -910,7 K RON | |
| 6 | 6.POIANA CIUCAS SA▲ 2 | Municipiul Braşov, Braşov | 22,8 mil. RON▲ 16,2 % | ▲ 16,2 % | -3,2 mil. RON | |
| 7 | 7.ORIZONT TURISM SA= | Loc. Predeal, Oraş Predeal, Braşov | 19,8 mil. RON▼ 10,8 % | ▼ 10,8 % | -2,8 mil. RON | |
| 8 | 8.KELLER PACKHUB S.R.L.▲ 46 | Municipiul Braşov, Braşov | 19,5 mil. RON▲ 542,7 % | ▲ 542,7 % | -908,1 K RON | |
| 9 | 9.PETROL GRUP LT SRL▲ 1 | Municipiul Braşov, Braşov | 15,5 mil. RON▼ 0,5 % | ▼ 0,5 % | -186,3 K RON | |
| 10 | 10.V.L.B. TOUR SRL▼ 1 | Sat Sohodol, Comuna Bran, Braşov | 14,7 mil. RON▼ 5,6 % | ▼ 5,6 % | 5,4 K RON | |
| 11 | 11.HANUL JUNILOR SRL= | Loc. Râşnov, Oraş Râşnov, Braşov | 13,5 mil. RON0,0% | 0,0% | 368,9 K RON | |
| 12 | 12.COMPLEX HOTELIER POIANA URSULUI SRL= | Loc. Poiana Braşov, Municipiul Braşov, Braşov | 12,7 mil. RON▲ 2,7 % | ▲ 2,7 % | -221,5 K RON | |
| 13 | 13.N & C TURISM SRL= | Municipiul Braşov, Braşov | 10,8 mil. RON▼ 6,8 % | ▼ 6,8 % | 79,3 K RON | |
| 14 | 14.DIVERSITAS TOUR SRL▲ 1 | Municipiul Braşov, Braşov | 9,7 mil. RON▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | -62,3 K RON | |
| 15 | 15.HB HOTELS SA▲ 1 | Municipiul Braşov, Braşov | 9,7 mil. RON▲ 2,5 % | ▲ 2,5 % | -141,1 K RON | |
| 16 | 16.TIMPA SA▼ 2 | Municipiul Braşov, Braşov | 9,3 mil. RON▼ 6,3 % | ▼ 6,3 % | -272,2 K RON | |
| 17 | 17.OLIN FOODS SRL▲ 4 | Municipiul Braşov, Braşov | 7,3 mil. RON▲ 10,8 % | ▲ 10,8 % | 949,4 K RON | |
| 18 | 18.TRIBEACH SRL▲ 2 | Municipiul Braşov, Braşov | 6,7 mil. RON▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | 30,6 K RON | |
| 19 | 19.PROFIMAX INVEST SA= | Municipiul Braşov, Braşov | 6,7 mil. RON▼ 5,3 % | ▼ 5,3 % | 102,5 K RON | |
| 20 | 20.RIOMATEX SRL▲ 2 | Municipiul Făgăraş, Braşov | 6,6 mil. RON▲ 3,5 % | ▲ 3,5 % | 672,2 K RON | |
| 21 | 21.ARO-PALACE SA▼ 4 | Municipiul Braşov, Braşov | 6,2 mil. RON▼ 16,4 % | ▼ 16,4 % | 392,6 K RON | |
| 22 | 22.BELVEDERE HORECA SRL▲ 88 | Municipiul Braşov, Braşov | 6,1 mil. RON▲ 283,5 % | ▲ 283,5 % | 349,3 K RON | |
| 23 | 23.DANI DRAG SRL▲ 2 | Loc. Predeal, Oraş Predeal, Braşov | 5,8 mil. RON▲ 3,7 % | ▲ 3,7 % | 222,6 K RON | |
| 24 | 24.SECOMI-CONST SRL= | Municipiul Braşov, Braşov | 5,8 mil. RON▼ 1,6 % | ▼ 1,6 % | 34,6 K RON | |
| 25 | 25.COMPLEX TURISTIC TOUR RUCRIDO SRL▼ 7 | Sat Sercaita, Comuna Şinca, Braşov | 5,6 mil. RON▼ 22,9 % | ▼ 22,9 % | -270,4 K RON | |
| 26 | 26.LAVINIA SRL= | Municipiul Braşov, Braşov | 5,5 mil. RON▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | -221,6 K RON | |
| 27 | 27.DIGMA INTERNATIONAL SRL▼ 4 | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 5,4 mil. RON▼ 11 % | ▼ 11 % | 638,2 K RON | |
| 28 | 28.H.P. TOWER ONE SRL▲ 1 | Municipiul Săcele, Braşov | 5,4 mil. RON▲ 14,1 % | ▲ 14,1 % | 2,4 K RON | |
| 29 | 29.GOLDEN MONEY SRL▲ 3 | Municipiul Braşov, Braşov | 5,1 mil. RON▲ 15,2 % | ▲ 15,2 % | -1,4 mil. RON | |
| 30 | 30.COMIX SOCIETATE COOPERATIVA MESTESUGAREASCA▼ 3 | Municipiul Braşov, Braşov | 5,1 mil. RON▼ 3,8 % | ▼ 3,8 % | -368,1 K RON | |
| 31 | 31.ROATA NOROCULUI SRL▲ 19 | Municipiul Braşov, Braşov | 5,1 mil. RON▲ 56,4 % | ▲ 56,4 % | 10,6 K RON | |
| 32 | 32.ASONIDO SRL▼ 4 | Municipiul Braşov, Braşov | 4,7 mil. RON▼ 10,1 % | ▼ 10,1 % | 1 mil. RON | |
| 33 | 33.CAFE LASTRADA SRL▲ 3 | Municipiul Braşov, Braşov | 4,5 mil. RON▲ 9,6 % | ▲ 9,6 % | -462,8 K RON | |
| 34 | 34.DACIA RESTAURANT SERVICE SRL▼ 4 | Municipiul Braşov, Braşov | 4,5 mil. RON▼ 1,2 % | ▼ 1,2 % | -29,1 K RON | |
| 35 | 35.VILA MARIA SRL▲ 7 | Municipiul Braşov, Braşov | 4,4 mil. RON▲ 21,5 % | ▲ 21,5 % | -121,8 K RON | |
| 36 | 36.GREEN HOLIDAY HOTELS SRL▲ 32 | Municipiul Săcele, Braşov | 4,3 mil. RON▲ 69,1 % | ▲ 69,1 % | 1,5 K RON | |
| 37 | 37.POIANA ALUNIS SA▲ 68 | Loc. Poiana Braşov, Municipiul Braşov, Braşov | 4,2 mil. RON▲ 154,3 % | ▲ 154,3 % | -48,7 K RON | |
| 38 | 38.DACIA PLAZZA GRUP SRL▼ 4 | Municipiul Braşov, Braşov | 4,1 mil. RON▼ 5,5 % | ▼ 5,5 % | 277 K RON | |
| 39 | 39.DAPO MANAGEMENT SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 4,1 mil. RON▼ 32 % | ▼ 32 % | 790,3 K RON | |
| 40 | 40.PENSIUNEA GENTIANA SRL▼ 5 | Municipiul Braşov, Braşov | 4,1 mil. RON▼ 4,6 % | ▼ 4,6 % | 90,8 K RON | |
| 41 | 41.COMPLEX TURISTIC BELLA VISTA SRL▼ 4 | Municipiul Săcele, Braşov | 4,1 mil. RON▲ 4,4 % | ▲ 4,4 % | -242,2 K RON | |
| 42 | 42.MACOVI CLUB SRL▲ 3 | Municipiul Braşov, Braşov | 4,1 mil. RON▲ 13,1 % | ▲ 13,1 % | -227,6 K RON | |
| 43 | 43.SPERANTA SRL▼ 4 | Loc. Poiana Braşov, Municipiul Braşov, Braşov | 4 mil. RON▲ 3,2 % | ▲ 3,2 % | -138,8 K RON | |
| 44 | 44.ARENA HOTELS SRL= | Loc. Predeal, Oraş Predeal, Braşov | 3,5 mil. RON▼ 1,9 % | ▼ 1,9 % | 86,6 K RON | |
| 45 | 45.ACASA LA DRACULA SRL▲ 1 | Loc. Poiana Braşov, Municipiul Braşov, Braşov | 3,5 mil. RON▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | 46,8 K RON | |
| 46 | 46.VESUVIUS F & B SRL▲ 3 | Municipiul Braşov, Braşov | 3,4 mil. RON▲ 3,5 % | ▲ 3,5 % | -174,7 K RON | |
| 47 | 47.ROMPRAX PROD SRL▲ 1 | Municipiul Braşov, Braşov | 3,3 mil. RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 48 | 48.CHEILE GRADISTEI TURISM SRL▼ 5 | Municipiul Braşov, Braşov | 3,3 mil. RON▼ 10,3 % | ▼ 10,3 % | 23,7 K RON | |
| 49 | 49.PEIOME SERV SRL▼ 2 | Loc. Predeal, Oraş Predeal, Braşov | 3,2 mil. RON▼ 3,3 % | ▼ 3,3 % | -430,8 K RON | |
| 50 | 50.KULTUR PROJECT SRL▲ 13 | Sat Cincşor, Comuna Voila, Braşov | 3,2 mil. RON▲ 20,4 % | ▲ 20,4 % | -54,4 K RON | |
| 51 | 51.ZENAIA PRODCOMSERV SRL▲ 2 | Loc. Predeal, Oraş Predeal, Braşov | 3 mil. RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 52 | 52.ALDAR REZIDENTIAL SRL▼ 12 | Municipiul Braşov, Braşov | 3 mil. RON▼ 22,5 % | ▼ 22,5 % | 105,4 K RON | |
| 53 | 53.FANCEA PROD SRL▲ 13 | Municipiul Braşov, Braşov | 2,9 mil. RON▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | -358,6 K RON | |
| 54 | 54.E.C.R.TRADEING SRL▲ 15 | Municipiul Braşov, Braşov | 2,9 mil. RON▲ 16 % | ▲ 16 % | 39,2 K RON | |
| 55 | 55.FLORIREX SRL▲ 2 | Municipiul Făgăraş, Braşov | 2,9 mil. RON▲ 1 % | ▲ 1 % | -1,3 mil. RON | |
| 56 | 56.ALTIUS SRL▼ 18 | Municipiul Braşov, Braşov | 2,9 mil. RON▼ 25,7 % | ▼ 25,7 % | 2,2 mil. RON | |
| 57 | 57.SOFIMATI CLUB SRL▼ 2 | Municipiul Braşov, Braşov | 2,9 mil. RON▼ 1,9 % | ▼ 1,9 % | -227 K RON | |
| 58 | 58.KOPE SRL▲ 25 | Municipiul Braşov, Braşov | 2,9 mil. RON▲ 37,5 % | ▲ 37,5 % | -725,1 K RON | |
| 59 | 59.FLODEM MOBIL SRL▲ 33 | Municipiul Săcele, Braşov | 2,7 mil. RON▲ 49,4 % | ▲ 49,4 % | 1,4 K RON | |
| 60 | 60.BRASHMORE FRANCHISING COMPANY SRL▲ 63 | Municipiul Braşov, Braşov | 2,7 mil. RON▲ 86 % | ▲ 86 % | -955,9 K RON | |
| 61 | 61.CASA ROMA SRL▲ 12 | Municipiul Braşov, Braşov | 2,6 mil. RON▲ 11,4 % | ▲ 11,4 % | -243,9 K RON | |
| 62 | 62.PAVCRIB CLABUCET SOSIRE SRL= | Loc. Predeal, Oraş Predeal, Braşov | 2,6 mil. RON▼ 3,5 % | ▼ 3,5 % | -53,4 K RON | |
| 63 | 63.GORUX SRL▼ 5 | Municipiul Braşov, Braşov | 2,6 mil. RON▼ 10 % | ▼ 10 % | 313,3 K RON | |
| 64 | 64.SENIOR UTIL S.R.L.▼ 13 | Municipiul Braşov, Braşov | 2,6 mil. RON▼ 21,2 % | ▼ 21,2 % | 4,8 K RON | |
| 65 | 65.IOKI COM 2002 SRL▼ 5 | Comuna Tărlungeni, Braşov | 2,5 mil. RON▼ 8,7 % | ▼ 8,7 % | 436 RON | |
| 66 | 66.LEONRO SRL▲ 5 | Municipiul Braşov, Braşov | 2,5 mil. RON▲ 2,2 % | ▲ 2,2 % | -233,3 K RON | |
| 67 | 67.INTERNAŢIONAL PÂRÂUL RECE SRL▲ 5 | Loc. Predeal, Oraş Predeal, Braşov | 2,5 mil. RON▲ 2,2 % | ▲ 2,2 % | -1,9 K RON | |
| 68 | 68.PORTO RAFTI SRL▲ 2 | Loc. Poiana Braşov, Municipiul Braşov, Braşov | 2,5 mil. RON▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | 6,2 K RON | |
| 69 | 69.CELERUS SRL▲ 21 | Municipiul Braşov, Braşov | 2,4 mil. RON▲ 32,5 % | ▲ 32,5 % | 11,1 K RON | |
| 70 | 70.AMRITA COM SRL▼ 6 | Municipiul Braşov, Braşov | 2,4 mil. RON▼ 8,3 % | ▼ 8,3 % | 69,3 K RON | |
| 71 | 71.BRADUS INVEST SRL▲ 124 | Sat Lisa, Comuna Lisa, Braşov | 2,4 mil. RON▲ 156,9 % | ▲ 156,9 % | -396 RON | |
| 72 | 72.PENSIUNEA MICHAEL SRL▼ 11 | Municipiul Braşov, Braşov | 2,4 mil. RON▼ 13,8 % | ▼ 13,8 % | -51,1 K RON | |
| 73 | 73.GALERIA BRAN SRLnou | Sat Bran, Comuna Bran, Braşov | 2,3 mil. RON▲ 25,9 % | ▲ 25,9 % | 25 K RON | |
| 74 | 74.TOTEM SRL= | Municipiul Braşov, Braşov | 2,3 mil. RON▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | -87,2 K RON | |
| 75 | 75.POIANA DARCOM SA= | Loc. Poiana Braşov, Municipiul Braşov, Braşov | 2,3 mil. RON▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | -9,4 K RON | |
| 76 | 76.NEVROMEDSAN SRL▲ 4 | Sat Sohodol, Comuna Bran, Braşov | 2,2 mil. RON▲ 3,2 % | ▲ 3,2 % | -192,4 K RON | |
| 77 | 77.CORNELIANA SRL▼ 21 | Municipiul Făgăraş, Braşov | 2,2 mil. RON▼ 24,1 % | ▼ 24,1 % | -22,7 K RON | |
| 78 | 78.2 U COM SRL= | Municipiul Braşov, Braşov | 2,2 mil. RON▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | 7,4 K RON | |
| 79 | 79.EQUUS SILVANIA SRL▲ 5 | Sat Sinca Noua, Comuna Şinca Noua, Braşov | 2,2 mil. RON▲ 6 % | ▲ 6 % | -104,1 K RON | |
| 80 | 80.CONSOFT SRL▲ 7 | Municipiul Braşov, Braşov | 2,2 mil. RON▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 53,9 K RON | |
| 81 | 81.CLUB NOVA ELITE FĂGĂRAŞ SRL= | Municipiul Făgăraş, Braşov | 2,1 mil. RON▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | -47,9 K RON | |
| 82 | 82.PAREOS S.R.L.▲ 137 | Sat Poiana Mărului, Comuna Poiana Mărului, Braşov | 2,1 mil. RON▲ 151,8 % | ▲ 151,8 % | -387 K RON | |
| 83 | 83.A.S.P. DECOR CONFORT SRL▲ 2 | Sat Calbor, Comuna Beclean, Braşov | 2,1 mil. RON▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | -22,2 K RON | |
| 84 | 84.RADIS COM SRL▼ 2 | Municipiul Făgăraş, Braşov | 2 mil. RON▼ 4 % | ▼ 4 % | 590 RON | |
| 85 | 85.PENSIUNEA ALEX FUNDATA SRL▲ 84 | Sat Fundata, Comuna Fundata, Braşov | 2 mil. RON▲ 90,3 % | ▲ 90,3 % | -22,3 K RON | |
| 86 | 86.BICOR IMPEX SRL▲ 15 | Municipiul Braşov, Braşov | 2 mil. RON▲ 17,4 % | ▲ 17,4 % | 934 RON | |
| 87 | 87.MATINAL SRL▼ 8 | Municipiul Braşov, Braşov | 1,9 mil. RON▼ 10,7 % | ▼ 10,7 % | 36,7 K RON | |
| 88 | 88.COMPLEX TURISTIC HANUL MURESENILOR SRL▲ 1 | Municipiul Săcele, Braşov | 1,9 mil. RON▲ 1,4 % | ▲ 1,4 % | 93,2 K RON | |
| 89 | 89.HANUL DIN ARDEAL SRL▲ 72 | Municipiul Braşov, Braşov | 1,9 mil. RON▲ 66,6 % | ▲ 66,6 % | -426,8 K RON | |
| 90 | 90.TURISM PALER SRL▲ 67 | Sat Sâmbata de Sus, Comuna Sâmbăta de Sus, Braşov | 1,8 mil. RON▲ 59,9 % | ▲ 59,9 % | -38,1 K RON | |
| 91 | 91.MAR-FLOR TRAVEL SRL▲ 18 | Loc. Râşnov, Oraş Râşnov, Braşov | 1,8 mil. RON▲ 14,7 % | ▲ 14,7 % | 3 K RON | |
| 92 | 92.FESTIVAL'39 SRL▲ 1 | Municipiul Braşov, Braşov | 1,8 mil. RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 93 | 93.BTF-BRAN SRL▲ 20 | Comuna Bran, Braşov | 1,8 mil. RON▲ 11,3 % | ▲ 11,3 % | -239,3 K RON | |
| 94 | 94.D & C INVESTMENT SRLnou | Sat Sirnea, Comuna Fundata, Braşov | 1,8 mil. RON— | — | -61 K RON | |
| 95 | 95.CAFENEAUA BUCURESTIULUI D'ALTADATA S.R.L.▲ 20 | Municipiul Braşov, Braşov | 1,7 mil. RON▲ 11,6 % | ▲ 11,6 % | -197,3 K RON | |
| 96 | 96.ANTADA COM SRL▲ 12 | Municipiul Făgăraş, Braşov | 1,7 mil. RON▲ 7,1 % | ▲ 7,1 % | -163,5 K RON | |
| 97 | 97.LIBERTY PROMOTION SRL▲ 32 | Loc. Predeal, Oraş Predeal, Braşov | 1,7 mil. RON▲ 29 % | ▲ 29 % | 27,6 K RON | |
| 98 | 98.FABIMANU TURIST.V. SRL= | Sat Sebes, Comuna Hârseni, Braşov | 1,7 mil. RON0,0% | 0,0% | -88,5 K RON | |
| 99 | 99.FUNPARK SRL= | Sat Sânpetru, Comuna Sânpetru, Braşov | 1,7 mil. RON▼ 0,6 % | ▼ 0,6 % | 384 RON | |
| 100 | 100.COMBIST SRL▲ 2 | Loc. Predeal, Oraş Predeal, Braşov | 1,7 mil. RON▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | 103,4 K RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Brașov
CAEN 5610
Restaurante
399 firme · 706,6 mil. RON
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
196 firme · 583,5 mil. RON
CAEN 5611
Restaurante
184 firme · 400,1 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
568 firme · 182,3 mil. RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
263 firme · 156,4 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
278 firme · 134,5 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
56 firme · 47,6 mil. RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
18 firme · 15,2 mil. RON
CAEN 5622
Alte servicii de alimentație n.c.a.
2 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 5530
Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
26 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 5612
Activități ale unităților mobile de alimentație
20 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 5540
Intermedieri pentru servicii de cazare
1 firme · 117,9 K RON