Top 100 firme — Intermedieri financiare și asigurări, Bacău după datorii în 2025
307 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 983,7 mil. RON. Pragul de intrare în top este 77,1 K RON, iar liderul atinge 901,9 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Datorii | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.PAVAL HOLDING S.R.L.= | Municipiul Bacău, Bacău | 901,9 mil. RON▼ 8,7 % | ▼ 8,7 % | 2,4 mld. RON | |
| 2 | 2.HOLLDING G.V.G. S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 23 mil. RON— | — | — | 10 K RON |
| 3 | 3.DENTALELITE CLINICS S.R.L.▲ 316 | Municipiul Oneşti, Bacău | 10,9 mil. RON— | — | -18,9 K RON | |
| 4 | 4.GARANT GOLD IFN SA▼ 1 | Loc. Târgu Ocna, Oraş Târgu Ocna, Bacău | 7 mil. RON▲ 3,3 % | ▲ 3,3 % | 41,6 K RON | |
| 5 | 5.CRISTIN COMPANY SRL= | Municipiul Oneşti, Bacău | 4,2 mil. RON▲ 75,8 % | ▲ 75,8 % | 660,5 K RON | |
| 6 | 6.CRISTIN EXCHANGE SRL▲ 2 | Municipiul Oneşti, Bacău | 2,8 mil. RON▲ 73,2 % | ▲ 73,2 % | 259,2 K RON | |
| 7 | 7.GIMOB EXIM SRL▼ 3 | Municipiul Bacău, Bacău | 2,4 mil. RON▼ 0,5 % | ▼ 0,5 % | 499,2 K RON | |
| 8 | 8.FREE CHANGE S.R.L.▲ 4 | Sat Sărata, Comuna Sărata, Bacău | 2,2 mil. RON▲ 110,4 % | ▲ 110,4 % | 548,6 K RON | |
| 9 | 9.EASY CASH SRL▲ 2 | Municipiul Bacău, Bacău | 2 mil. RON▲ 85,3 % | ▲ 85,3 % | 3 mil. RON | |
| 10 | 10.EDITION CARS BACĂU S.R.L.▼ 1 | Sat Faraoani, Comuna Faraoani, Bacău | 1,7 mil. RON▲ 41,1 % | ▲ 41,1 % | 240,3 K RON | |
| 11 | 11.NATIRED S.R.L.▼ 5 | Municipiul Bacău, Bacău | 1,4 mil. RON▼ 39,2 % | ▼ 39,2 % | 220,4 K RON | |
| 12 | 12.SIA PARC AUTO S.R.L.▼ 2 | Municipiul Bacău, Bacău | 1,3 mil. RON▲ 8,4 % | ▲ 8,4 % | 27,5 K RON | |
| 13 | 13.SOR-GE-CO EXCHANGE SRL▲ 13 | Municipiul Bacău, Bacău | 1,2 mil. RON▲ 156 % | ▲ 156 % | 393,9 K RON | |
| 14 | 14.MD EXPRESS LEASING S.R.L.▲ 22 | Municipiul Bacău, Bacău | 1,1 mil. RON▲ 290,6 % | ▲ 290,6 % | 277,1 K RON | |
| 15 | 15.JUNCU GOLD & SILVER S.R.L.▲ 46 | Municipiul Bacău, Bacău | 885,6 K RON▲ 485 % | ▲ 485 % | 179,4 K RON | |
| 16 | 16.AMONRA IFN SRL▼ 3 | Municipiul Bacău, Bacău | 814,2 K RON▼ 13,2 % | ▼ 13,2 % | 2,6 K RON | |
| 17 | 17.PROFESSIONAL RETAIL SRL▲ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 708,3 K RON▼ 0,8 % | ▼ 0,8 % | 253,4 K RON | |
| 18 | 18.LORENT SOLUTIONS SRL▲ 5 | Municipiul Oneşti, Bacău | 623,5 K RON▲ 18,9 % | ▲ 18,9 % | 177,5 K RON | |
| 19 | 19.ROCA AMANET SRL▲ 6 | Municipiul Bacău, Bacău | 614,3 K RON▲ 29,3 % | ▲ 29,3 % | 1,3 mil. RON | |
| 20 | 20.DREAM & GOLD AMANET SRL▲ 11 | Municipiul Bacău, Bacău | 559,6 K RON▲ 51,9 % | ▲ 51,9 % | 41,9 K RON | |
| 21 | 21.RUBINUL 59 IFN SRL= | Municipiul Bacău, Bacău | 526,5 K RON▼ 15 % | ▼ 15 % | 239,3 K RON | |
| 22 | 22.DIXECOM SRL▲ 2 | Municipiul Bacău, Bacău | 520,6 K RON▲ 5,8 % | ▲ 5,8 % | -12 K RON | |
| 23 | 23.PRO BROKASIG S.R.L.▲ 99 | Municipiul Bacău, Bacău | 504,3 K RON▲ 1.151,8 % | ▲ 1.151,8 % | 266,3 K RON | |
| 24 | 24.ERMA GOLD SRL▲ 4 | Municipiul Bacău, Bacău | 475,8 K RON▲ 18,2 % | ▲ 18,2 % | 26,1 K RON | |
| 25 | 25.SILROM EXIM IFN SRL▲ 7 | Municipiul Bacău, Bacău | 431,8 K RON▲ 23,8 % | ▲ 23,8 % | 61,8 K RON | |
| 26 | 26.DIMAR MANAGEMENT S.R.L.▲ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 422,9 K RON▲ 3,6 % | ▲ 3,6 % | 26 K RON | |
| 27 | 27.ADTECA PARTNERS S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 403,6 K RON— | — | — | 132,9 K RON |
| 28 | 28.IULMER INVEST SRL▲ 1 | Sat Dofteana, Comuna Dofteana, Bacău | 398,8 K RON▲ 2,3 % | ▲ 2,3 % | 15,8 K RON | |
| 29 | 29.OFER CASH SRL▲ 13 | Municipiul Bacău, Bacău | 372,3 K RON▲ 57,7 % | ▲ 57,7 % | 197,2 K RON | |
| 30 | 30.HYUN-SU S.R.L.▲ 23 | Municipiul Bacău, Bacău | 369,2 K RON▲ 98,7 % | ▲ 98,7 % | 34,4 K RON | |
| 31 | 31.ECOREN HOLDING SRL▼ 16 | Sat Lilieci, Comuna Hemeiuş, Bacău | 361 K RON▼ 57,7 % | ▼ 57,7 % | 117,5 K RON | |
| 32 | 32.AGEMIDA IMPEX SRL▼ 10 | Municipiul Oneşti, Bacău | 340,2 K RON▼ 42,6 % | ▼ 42,6 % | 209,2 K RON | |
| 33 | 33.CASH AMANET CONCEPT S.R.L.▲ 10 | Sat Lilieci, Comuna Hemeiuş, Bacău | 327,4 K RON▲ 43,2 % | ▲ 43,2 % | 13,9 K RON | |
| 34 | 34.TOTAL CASH SRL▲ 120 | Municipiul Oneşti, Bacău | 318,2 K RON▲ 1.673,9 % | ▲ 1.673,9 % | 58,8 K RON | |
| 35 | 35.FUTURE INVEST IDEAS S.R.L.▲ 239 | Municipiul Oneşti, Bacău | 309,3 K RON▲ 30.825,7 % | ▲ 30.825,7 % | 8,8 mil. RON | |
| 36 | 36.GOLD SEIF IFN SRL▲ 31 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 300,6 K RON▲ 118,5 % | ▲ 118,5 % | 258,5 K RON | |
| 37 | 37.ZAP BEST CARS S.R.L.▼ 2 | Municipiul Bacău, Bacău | 293,1 K RON▲ 5,5 % | ▲ 5,5 % | -60,4 K RON | |
| 38 | 38.NECANOM IFN SRL= | Municipiul Bacău, Bacău | 292,7 K RON▲ 9,3 % | ▲ 9,3 % | 41,9 K RON | |
| 39 | 39.IUG RARES SRL= | Municipiul Bacău, Bacău | 291,5 K RON▲ 9,9 % | ▲ 9,9 % | 168 K RON | |
| 40 | 40.AVA GROUP INVEST S.R.L.▲ 23 | Municipiul Bacău, Bacău | 284,7 K RON▲ 94,6 % | ▲ 94,6 % | 2,3 K RON | |
| 41 | 41.BROK-LIFE SRL▼ 11 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 282,4 K RON▼ 25,2 % | ▼ 25,2 % | 348,5 K RON | |
| 42 | 42.CĂTĂLIN EXCHANGE SRL▲ 43 | Municipiul Bacău, Bacău | 280,6 K RON▲ 218,7 % | ▲ 218,7 % | 131,5 K RON | |
| 43 | 43.SEDO EXCHANGE SRL▲ 137 | Municipiul Bacău, Bacău | 274,7 K RON▲ 2.321,9 % | ▲ 2.321,9 % | 442,4 K RON | |
| 44 | 44.ROCA EXCHANGE 2020 S.R.L.▲ 3 | Municipiul Bacău, Bacău | 267,6 K RON▲ 22,5 % | ▲ 22,5 % | 97,4 K RON | |
| 45 | 45.DINVEST COMPANY SRL▲ 39 | Sat Racova, Comuna Racova, Bacău | 250,1 K RON▲ 173,2 % | ▲ 173,2 % | 36,6 K RON | |
| 46 | 46.CARAUTO SERV SRL▼ 9 | Municipiul Bacău, Bacău | 248,1 K RON▼ 9,3 % | ▼ 9,3 % | 9,5 K RON | |
| 47 | 47.MEGA EXCHANGE SRL▼ 30 | Municipiul Bacău, Bacău | 247,6 K RON▼ 66,5 % | ▼ 66,5 % | 222 K RON | |
| 48 | 48.JUNCU GOLD & BIJOU S.R.L.▼ 34 | Municipiul Bacău, Bacău | 246,1 K RON▼ 72,5 % | ▼ 72,5 % | 6,6 K RON | |
| 49 | 49.COMPLEX FAVORIT JUNIOR S.R.L.▲ 2 | Municipiul Bacău, Bacău | 233,4 K RON▲ 22,5 % | ▲ 22,5 % | 1,5 K RON | |
| 50 | 50.ALPHA INSURANCE S.R.L.▲ 19 | Sat Caşin, Comuna Caşin, Bacău | 226 K RON▲ 68,6 % | ▲ 68,6 % | -71,7 K RON | |
| 51 | 51.TESMART IND S.R.L.▲ 13 | Sat Filipeşti, Comuna Bogdăneşti, Bacău | 191,2 K RON▲ 31,6 % | ▲ 31,6 % | 144,1 K RON | |
| 52 | 52.BEST SPEED WAY SRL▲ 41 | Municipiul Bacău, Bacău | 189,5 K RON▲ 154,7 % | ▲ 154,7 % | 92,7 K RON | |
| 53 | 53.BISAR GOLD SRL▲ 110 | Municipiul Oneşti, Bacău | 185,4 K RON▲ 1.044,2 % | ▲ 1.044,2 % | 302,1 K RON | |
| 54 | 54.DMI ASISTENT ÎN BROKERAJ SRL▲ 18 | Municipiul Oneşti, Bacău | 185,1 K RON▲ 39,5 % | ▲ 39,5 % | 42,8 K RON | |
| 55 | 55.UNIQUE AMANET SRL▲ 119 | Municipiul Bacău, Bacău | 181,7 K RON▲ 1.340,1 % | ▲ 1.340,1 % | 215,8 K RON | |
| 56 | 56.SAPIENTIA BROKER S.R.L.▼ 23 | Municipiul Bacău, Bacău | 180,1 K RON▼ 44,8 % | ▼ 44,8 % | 59,6 K RON | |
| 57 | 57.SILV-GHE EXCHANGE SRL▼ 2 | Municipiul Bacău, Bacău | 170,3 K RON▼ 1,5 % | ▼ 1,5 % | -274 RON | |
| 58 | 58.DORIONVAS SRL▼ 12 | Sat Dofteana, Comuna Dofteana, Bacău | 160,9 K RON▼ 27,4 % | ▼ 27,4 % | 56,3 K RON | |
| 59 | 59.CASHPOINT S.R.L.nou | Sat Letea Veche, Comuna Letea Veche, Bacău | 160,6 K RON— | — | — | -13,8 K RON |
| 60 | 60.BROKERS ASIST SRL▲ 13 | Municipiul Bacău, Bacău | 159 K RON▲ 23 % | ▲ 23 % | -12,2 K RON | |
| 61 | 61.GHINEA AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 1 | Municipiul Oneşti, Bacău | 158,3 K RON▲ 4,3 % | ▲ 4,3 % | 158 RON | |
| 62 | 62.BETIAS 2016 SRL▼ 18 | Loc. Buhuşi, Oraş Buhuşi, Bacău | 150,6 K RON▼ 32,9 % | ▼ 32,9 % | 106,6 K RON | |
| 63 | 63.RIVERGEN EXCHANGE SRL▲ 127 | Municipiul Bacău, Bacău | 149,3 K RON▲ 1.386,9 % | ▲ 1.386,9 % | 489,3 K RON | |
| 64 | 64.CASH SYSTEM SRL▼ 16 | Municipiul Bacău, Bacău | 148 K RON▼ 30,9 % | ▼ 30,9 % | 30,4 K RON | |
| 65 | 65.MTS ASIG SRL▲ 88 | Municipiul Moineşti, Bacău | 142,8 K RON▲ 689,8 % | ▲ 689,8 % | 160,2 K RON | |
| 66 | 66.CRY-VIP SRL▲ 5 | Municipiul Bacău, Bacău | 141,9 K RON▲ 6,8 % | ▲ 6,8 % | 22,2 K RON | |
| 67 | 67.MARK CONSULT AASIG SRL▼ 13 | Sat Cernu, Comuna Poduri, Bacău | 141 K RON▼ 23,1 % | ▼ 23,1 % | 132,3 K RON | |
| 68 | 68.ASIG RCA SOLUTIONS SRL▼ 6 | Municipiul Oneşti, Bacău | 138,6 K RON▼ 6,3 % | ▼ 6,3 % | 2,7 K RON | |
| 69 | 69.SAMSARI SERV IFN SRL▲ 9 | Municipiul Bacău, Bacău | 138 K RON▲ 16,6 % | ▲ 16,6 % | 104,6 K RON | |
| 70 | 70.BROKASIGURĂRI-VM SRL▲ 249 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 134,3 K RON— | — | 32,8 K RON | |
| 71 | 71.SANBOIOFINANCIAL S.R.L.▼ 6 | Municipiul Bacău, Bacău | 133,4 K RON▼ 4,7 % | ▼ 4,7 % | 103,5 K RON | |
| 72 | 72.EUROLEASE ONE S.R.L.▼ 27 | Municipiul Bacău, Bacău | 133,3 K RON▼ 40,4 % | ▼ 40,4 % | 44 K RON | |
| 73 | 73.MARVIN ALIMENT SRL▼ 14 | Sat Lilieci, Comuna Hemeiuş, Bacău | 132,8 K RON▼ 13,4 % | ▼ 13,4 % | 113 RON | |
| 74 | 74.AMBASADOR IFN SRL▼ 18 | Municipiul Bacău, Bacău | 128,7 K RON▼ 24,8 % | ▼ 24,8 % | 349,8 K RON | |
| 75 | 75.AXN AUTOINVEST S.R.L.▼ 18 | Municipiul Moineşti, Bacău | 127,8 K RON▼ 22,7 % | ▼ 22,7 % | 38,9 K RON | |
| 76 | 76.SIMPLU INDUSTRY SRL▼ 2 | Municipiul Bacău, Bacău | 127,3 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 77 | 77.ELCRIS INVEST IFN SRL▲ 6 | Municipiul Bacău, Bacău | 123,8 K RON▲ 34,4 % | ▲ 34,4 % | 201,8 K RON | |
| 78 | 78.ROKI TREND SRL▲ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 119,9 K RON▲ 2,2 % | ▲ 2,2 % | 85,4 K RON | |
| 79 | 79.ILI GOLD AMANET S.R.L.▲ 2 | Municipiul Bacău, Bacău | 118,6 K RON▲ 23,2 % | ▲ 23,2 % | -2,9 K RON | |
| 80 | 80.NEW CONSULTING SRL▲ 6 | Sat Pănceşti, Comuna Sascut, Bacău | 116,6 K RON▲ 38,1 % | ▲ 38,1 % | 17,5 K RON | |
| 81 | 81.IBM GROUP ASIST IMPEX SRL▼ 15 | Municipiul Bacău, Bacău | 107,7 K RON▼ 22,6 % | ▼ 22,6 % | 10,6 K RON | |
| 82 | 82.MATANIE MEDIA ASIG SRL▲ 56 | Sat Măgura, Comuna Măgura, Bacău | 106,5 K RON▲ 331,4 % | ▲ 331,4 % | 80,2 K RON | |
| 83 | 83.MGM OPREA SRL▼ 6 | Sat Lilieci, Comuna Hemeiuş, Bacău | 104,4 K RON▼ 13,4 % | ▼ 13,4 % | 150,8 K RON | |
| 84 | 84.PLATINIUM NPI ASIG SRL▼ 4 | Municipiul Bacău, Bacău | 103,2 K RON▼ 7,9 % | ▼ 7,9 % | 17 K RON | |
| 85 | 85.CONECTEXPERT EVALUĂRI SRL▲ 50 | Municipiul Bacău, Bacău | 102,9 K RON▲ 281,4 % | ▲ 281,4 % | 52,8 K RON | |
| 86 | 86.SKY INSURANCE 21 S.R.L.▲ 131 | Municipiul Bacău, Bacău | 101,9 K RON▲ 1.567,6 % | ▲ 1.567,6 % | 108,3 K RON | |
| 87 | 87.PROFESSIONAL CONSULT INSURANCE SRL▲ 3 | Municipiul Bacău, Bacău | 98,3 K RON▲ 24,1 % | ▲ 24,1 % | 118,8 K RON | |
| 88 | 88.INVEST M&G SRL▼ 6 | Municipiul Bacău, Bacău | 93,4 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 89 | 89.RIVERGEN IFN SRL▲ 9 | Municipiul Bacău, Bacău | 93,3 K RON▲ 44,6 % | ▲ 44,6 % | 299,8 K RON | |
| 90 | 90.GRAND FINANCIAL CONSTRUCT S.R.L.▲ 52 | Sat Frumoasa, Comuna Balcani, Bacău | 93,2 K RON▲ 288 % | ▲ 288 % | 17,4 K RON | |
| 91 | 91.FICO EXCHANGE SRL▼ 71 | Municipiul Bacău, Bacău | 90,9 K RON▼ 86 % | ▼ 86 % | 104,2 K RON | |
| 92 | 92.AMM IDEAL AMANET SRL▲ 38 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 89 K RON▲ 191,4 % | ▲ 191,4 % | -91,5 K RON | |
| 93 | 93.THEA MANAGEMENT CONSULT SRL▲ 64 | Municipiul Bacău, Bacău | 88,8 K RON▲ 407,3 % | ▲ 407,3 % | -37,1 K RON | |
| 94 | 94.TRANSFER URGENT SRL▲ 22 | Municipiul Bacău, Bacău | 88,6 K RON▲ 97,2 % | ▲ 97,2 % | 31,4 K RON | |
| 95 | 95.DIALAZ S.R.L.▲ 115 | Sat Scorţeni, Comuna Scorţeni, Bacău | 83 K RON▲ 1.112,6 % | ▲ 1.112,6 % | -70,7 K RON | |
| 96 | 96.LA AURA SHOP S.R.L.▲ 30 | Loc. Buhuşi, Oraş Buhuşi, Bacău | 81,3 K RON▲ 140,4 % | ▲ 140,4 % | 10,6 K RON | |
| 97 | 97.LOYAL PRESTIGE CONSULT SRL▼ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 81 K RON▲ 21,1 % | ▲ 21,1 % | 23,1 K RON | |
| 98 | 98.DFN EXCLUSIVE REPRESENTATION SRL▼ 10 | Municipiul Bacău, Bacău | 78,5 K RON▼ 4,5 % | ▼ 4,5 % | -3 K RON | |
| 99 | 99.AMNA CONCEPT S.R.L.▲ 25 | Sat Săuceşti, Comuna Săuceşti, Bacău | 77,8 K RON▲ 111 % | ▲ 111 % | -37,5 K RON | |
| 100 | 100.ADE GRINO GOLD SRL▼ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 77,1 K RON▲ 20,5 % | ▲ 20,5 % | 3,6 K RON |
Codurile CAEN din intermedieri financiare și asigurări — Bacău
CAEN 6492
Alte activități de creditare
68 firme · 33,2 mil. RON
CAEN 6622
Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări
164 firme · 30,4 mil. RON
CAEN 6619
Activități auxiliare intermedierilor financiare, exclusiv activități de asigurari și fonduri de pensii
40 firme · 19,2 mil. RON
CAEN 6419
Alte activități de intermedieri monetare
2 firme · 8,5 mil. RON
CAEN 6612
Activități de intermediere a tranzacțiilor financiare
18 firme · 7,5 mil. RON
CAEN 6499
Alte intermedieri financiare n.c.a.
5 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 6420
Activități ale holdingurilor
5 firme · 654 K RON
CAEN 6621
Activități de evaluare a riscului de asigurare și a pagubelor
5 firme · 515,2 K RON
CAEN 6430
Fonduri mutuale și alte entități financiare similare
1 firme · 377 K RON
CAEN 6629
Alte activități auxiliare de asigurări și fonduri de pensii
4 firme · 181,9 K RON
CAEN 6421
Activități ale holding-urilor
4 firme · 0 RON