Top 100 firme — Intermedieri financiare și asigurări, Bacău după datorii în 2024
347 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 1,1 mld. RON. Pragul de intrare în top este 62,1 K RON, iar liderul atinge 988,2 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Datorii | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.PAVAL HOLDING S.R.L.= | Municipiul Bacău, Bacău | 988,2 mil. RON▲ 1.878,8 % | ▲ 1.878,8 % | 1,7 mld. RON | |
| 2 | 2.GRUP ŞERBAN HOLDING S.A.= | Sat Sascut, Comuna Sascut, Bacău | 32,2 mil. RON▼ 28,4 % | ▼ 28,4 % | 8,9 mil. RON | |
| 3 | 3.GARANT GOLD IFN SA= | Loc. Târgu Ocna, Oraş Târgu Ocna, Bacău | 6,8 mil. RON▲ 1,9 % | ▲ 1,9 % | 47,9 K RON | |
| 4 | 4.GIMOB EXIM SRL▲ 2 | Municipiul Bacău, Bacău | 2,4 mil. RON▼ 5,1 % | ▼ 5,1 % | 402 K RON | |
| 5 | 5.CRISTIN COMPANY SRL= | Municipiul Oneşti, Bacău | 2,4 mil. RON▼ 15,9 % | ▼ 15,9 % | 478,2 K RON | |
| 6 | 6.NATIRED S.R.L.▼ 2 | Municipiul Bacău, Bacău | 2,3 mil. RON▼ 49,8 % | ▼ 49,8 % | 546,8 K RON | |
| 7 | 7.ELCRIS SRL= | Municipiul Bacău, Bacău | 2,2 mil. RON▲ 17,7 % | ▲ 17,7 % | 4,9 K RON | |
| 8 | 8.CRISTIN EXCHANGE SRL= | Municipiul Oneşti, Bacău | 1,6 mil. RON▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 164,5 K RON | |
| 9 | 9.EDITION CARS BACĂU S.R.L.= | Sat Faraoani, Comuna Faraoani, Bacău | 1,2 mil. RON▲ 4,6 % | ▲ 4,6 % | 166,4 K RON | |
| 10 | 10.SIA PARC AUTO S.R.L.▲ 3 | Municipiul Bacău, Bacău | 1,2 mil. RON▲ 26,6 % | ▲ 26,6 % | 44,5 K RON | |
| 11 | 11.EASY CASH SRL▲ 3 | Municipiul Bacău, Bacău | 1,1 mil. RON▲ 31,3 % | ▲ 31,3 % | 2,4 mil. RON | |
| 12 | 12.FREE CHANGE S.R.L.▼ 1 | Sat Sărata, Comuna Sărata, Bacău | 1 mil. RON▲ 3 % | ▲ 3 % | 515,5 K RON | |
| 13 | 13.AMONRA IFN SRL▼ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 937,5 K RON▼ 1,6 % | ▼ 1,6 % | -30,9 K RON | |
| 14 | 14.JUNCU GOLD & BIJOU S.R.L.▲ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 893,5 K RON▲ 9,7 % | ▲ 9,7 % | 129,2 K RON | |
| 15 | 15.ECOREN HOLDING SRL▼ 5 | Sat Lilieci, Comuna Hemeiuş, Bacău | 852,9 K RON▼ 24,1 % | ▼ 24,1 % | 34,2 K RON | |
| 16 | 16.ARY & NIK SERV 888 SRL= | Municipiul Bacău, Bacău | 772,5 K RON▲ 9,5 % | ▲ 9,5 % | 1,7 mil. RON | |
| 17 | 17.MEGA EXCHANGE SRL▲ 5 | Municipiul Bacău, Bacău | 739,3 K RON▲ 63,7 % | ▲ 63,7 % | 69 K RON | |
| 18 | 18.PROFESSIONAL RETAIL SRL▲ 11 | Municipiul Bacău, Bacău | 714,2 K RON▲ 128,1 % | ▲ 128,1 % | 475,6 K RON | |
| 19 | 19.TQM HOLDING SERV SRL▼ 2 | Municipiul Bacău, Bacău | 708,7 K RON▲ 5,8 % | ▲ 5,8 % | -159 K RON | |
| 20 | 20.FICO EXCHANGE SRL▲ 89 | Municipiul Bacău, Bacău | 648,7 K RON▲ 1.419 % | ▲ 1.419 % | 118,1 K RON | |
| 21 | 21.RUBINUL 59 IFN SRL▼ 3 | Municipiul Bacău, Bacău | 619,3 K RON▼ 2,5 % | ▼ 2,5 % | 248,2 K RON | |
| 22 | 22.AGEMIDA IMPEX SRL▲ 2 | Municipiul Oneşti, Bacău | 592,2 K RON▲ 38,7 % | ▲ 38,7 % | 252 K RON | |
| 23 | 23.LORENT SOLUTIONS SRL▼ 3 | Municipiul Oneşti, Bacău | 524,3 K RON▲ 9,7 % | ▲ 9,7 % | 49,9 K RON | |
| 24 | 24.DIXECOM SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 492,1 K RON▲ 10,1 % | ▲ 10,1 % | -63,3 K RON | |
| 25 | 25.ROCA AMANET SRL▲ 14 | Municipiul Bacău, Bacău | 475 K RON▲ 122,7 % | ▲ 122,7 % | 842,5 K RON | |
| 26 | 26.SOR-GE-CO EXCHANGE SRL▲ 23 | Municipiul Bacău, Bacău | 466,7 K RON▲ 189,7 % | ▲ 189,7 % | 475,3 K RON | |
| 27 | 27.DIMAR MANAGEMENT S.R.L.▲ 4 | Municipiul Bacău, Bacău | 408,3 K RON▲ 38 % | ▲ 38 % | 4,7 K RON | |
| 28 | 28.ERMA GOLD SRL▲ 2 | Municipiul Bacău, Bacău | 402,6 K RON▲ 33,5 % | ▲ 33,5 % | 36,2 K RON | |
| 29 | 29.IULMER INVEST SRL▲ 3 | Sat Dofteana, Comuna Dofteana, Bacău | 389,7 K RON▲ 33,1 % | ▲ 33,1 % | 2,5 K RON | |
| 30 | 30.BROK-LIFE SRL▼ 5 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 377,4 K RON▼ 5,1 % | ▼ 5,1 % | 241 K RON | |
| 31 | 31.DREAM & GOLD AMANET SRL▲ 14 | Municipiul Bacău, Bacău | 368,4 K RON▲ 105 % | ▲ 105 % | 13,9 K RON | |
| 32 | 32.SILROM EXIM IFN SRL▼ 4 | Municipiul Bacău, Bacău | 348,8 K RON▲ 7 % | ▲ 7 % | 27,8 K RON | |
| 33 | 33.SAPIENTIA BROKER S.R.L.▲ 118 | Municipiul Bacău, Bacău | 326,2 K RON▲ 1.903,6 % | ▲ 1.903,6 % | 303,9 K RON | |
| 34 | 34.CLEPER CONSULTING SRL▲ 22 | Municipiul Bacău, Bacău | 281,4 K RON▲ 100,3 % | ▲ 100,3 % | 278,3 K RON | |
| 35 | 35.ZAP BEST CARS S.R.L.▲ 13 | Municipiul Bacău, Bacău | 277,8 K RON▲ 67,1 % | ▲ 67,1 % | 11,1 K RON | |
| 36 | 36.MD EXPRESS LEASING S.R.L.▼ 13 | Municipiul Bacău, Bacău | 277 K RON▼ 37,9 % | ▼ 37,9 % | 380,1 K RON | |
| 37 | 37.CARAUTO SERV SRL▲ 7 | Municipiul Bacău, Bacău | 273,4 K RON▲ 47,1 % | ▲ 47,1 % | 122,7 K RON | |
| 38 | 38.NECANOM IFN SRL= | Municipiul Bacău, Bacău | 267,7 K RON▲ 23,3 % | ▲ 23,3 % | 42,1 K RON | |
| 39 | 39.IUG RARES SRL▼ 12 | Municipiul Bacău, Bacău | 265,2 K RON▼ 21 % | ▼ 21 % | 395,8 K RON | |
| 40 | 40.ZOSER SRL▲ 137 | Municipiul Bacău, Bacău | 260 K RON▲ 2.359,4 % | ▲ 2.359,4 % | -60,3 K RON | |
| 41 | 41.MEDIA SERVICE SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 246,6 K RON▼ 3,4 % | ▼ 3,4 % | 13,4 K RON | |
| 42 | 42.OFER CASH SRL▼ 7 | Municipiul Bacău, Bacău | 236,1 K RON▲ 5,3 % | ▲ 5,3 % | 177,2 K RON | |
| 43 | 43.CASH AMANET CONCEPT S.R.L.▼ 2 | Sat Lilieci, Comuna Hemeiuş, Bacău | 228,7 K RON▲ 11,5 % | ▲ 11,5 % | 10,5 K RON | |
| 44 | 44.BETIAS 2016 SRL▲ 71 | Loc. Buhuşi, Oraş Buhuşi, Bacău | 224,3 K RON▲ 519,2 % | ▲ 519,2 % | 89,1 K RON | |
| 45 | 45.EUROLEASE ONE S.R.L.▲ 52 | Municipiul Bacău, Bacău | 223,4 K RON▲ 337 % | ▲ 337 % | -7,2 K RON | |
| 46 | 46.DORIONVAS SRL▼ 13 | Sat Dofteana, Comuna Dofteana, Bacău | 221,7 K RON▼ 24,2 % | ▼ 24,2 % | 35,4 K RON | |
| 47 | 47.ROCA EXCHANGE 2020 S.R.L.▲ 10 | Municipiul Bacău, Bacău | 218,4 K RON▲ 56,4 % | ▲ 56,4 % | 64,1 K RON | |
| 48 | 48.CASH SYSTEM SRL▲ 32 | Municipiul Bacău, Bacău | 214,2 K RON▲ 193,4 % | ▲ 193,4 % | 3,2 K RON | |
| 49 | 49.CREDITERRA SRL▼ 13 | Municipiul Bacău, Bacău | 209,9 K RON▼ 6 % | ▼ 6 % | -688 RON | |
| 50 | 50.MAGIOZA INFINITY S.R.L.▲ 10 | Municipiul Bacău, Bacău | 191,4 K RON▲ 51,5 % | ▲ 51,5 % | 161,9 K RON | |
| 51 | 51.COMPLEX FAVORIT JUNIOR S.R.L.▲ 39 | Municipiul Bacău, Bacău | 190,6 K RON▲ 247,3 % | ▲ 247,3 % | -139,4 K RON | |
| 52 | 52.EXPERT SERVICE ASSISTANCE SRL▼ 9 | Municipiul Oneşti, Bacău | 190,4 K RON▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | -190,4 K RON | |
| 53 | 53.HYUN-SU S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 185,8 K RON— | — | — | 6,9 K RON |
| 54 | 54.MARK CONSULT AASIG SRL▼ 20 | Sat Cernu, Comuna Poduri, Bacău | 183,3 K RON▼ 28 % | ▼ 28 % | 4,8 K RON | |
| 55 | 55.SILV-GHE EXCHANGE SRL▼ 4 | Municipiul Bacău, Bacău | 172,8 K RON▲ 12,6 % | ▲ 12,6 % | 3,4 K RON | |
| 56 | 56.AMBASADOR IFN SRL▲ 35 | Municipiul Bacău, Bacău | 171 K RON▲ 217,4 % | ▲ 217,4 % | 246,4 K RON | |
| 57 | 57.AXN AUTOINVEST S.R.L.▲ 5 | Municipiul Moineşti, Bacău | 165,2 K RON▲ 43,8 % | ▲ 43,8 % | -241 RON | |
| 58 | 58.FULGER AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 99 | Municipiul Bacău, Bacău | 162,5 K RON▲ 984,9 % | ▲ 984,9 % | 60,7 K RON | |
| 59 | 59.MARVIN ALIMENT SRL▲ 181 | Sat Lilieci, Comuna Hemeiuş, Bacău | 153,3 K RON▲ 3.939,8 % | ▲ 3.939,8 % | 18,2 K RON | |
| 60 | 60.GHINEA AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 14 | Municipiul Oneşti, Bacău | 151,9 K RON▼ 12,2 % | ▼ 12,2 % | -29,7 K RON | |
| 61 | 61.JUNCU GOLD & SILVER S.R.L.▼ 40 | Municipiul Bacău, Bacău | 151,4 K RON▼ 67,9 % | ▼ 67,9 % | 126,3 K RON | |
| 62 | 62.ASIG RCA SOLUTIONS SRL▼ 12 | Municipiul Oneşti, Bacău | 147,8 K RON▼ 8,2 % | ▼ 8,2 % | 9,7 K RON | |
| 63 | 63.AVA GROUP INVEST S.R.L.▲ 23 | Municipiul Bacău, Bacău | 146,3 K RON▲ 131 % | ▲ 131 % | 177 RON | |
| 64 | 64.TESMART IND S.R.L.▼ 38 | Sat Filipeşti, Comuna Bogdăneşti, Bacău | 145,2 K RON▼ 57,4 % | ▼ 57,4 % | 106,2 K RON | |
| 65 | 65.SANBOIOFINANCIAL S.R.L.▲ 62 | Municipiul Bacău, Bacău | 140 K RON▲ 403,1 % | ▲ 403,1 % | 34,5 K RON | |
| 66 | 66.IBM GROUP ASIST IMPEX SRL▲ 22 | Municipiul Bacău, Bacău | 139 K RON▲ 138,3 % | ▲ 138,3 % | 1,1 K RON | |
| 67 | 67.GOLD SEIF IFN SRL▼ 6 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 137,6 K RON▲ 14,7 % | ▲ 14,7 % | 145 K RON | |
| 68 | 68.MICON SRL▼ 5 | Municipiul Bacău, Bacău | 134,7 K RON▲ 22,3 % | ▲ 22,3 % | -865,2 K RON | |
| 69 | 69.ALPHA INSURANCE S.R.L.▲ 10 | Sat Caşin, Comuna Caşin, Bacău | 134,1 K RON▲ 83,1 % | ▲ 83,1 % | -74,1 K RON | |
| 70 | 70.GORANID IFN SRL▼ 16 | Municipiul Bacău, Bacău | 133,6 K RON▼ 7 % | ▼ 7 % | 7,6 K RON | |
| 71 | 71.CRY-VIP SRL▼ 24 | Municipiul Bacău, Bacău | 132,9 K RON▼ 23,1 % | ▼ 23,1 % | 14,4 K RON | |
| 72 | 72.DMI ASISTENT ÎN BROKERAJ SRL▲ 35 | Municipiul Oneşti, Bacău | 132,7 K RON▲ 203,9 % | ▲ 203,9 % | 54,1 K RON | |
| 73 | 73.BROKERS ASIST SRL▲ 33 | Municipiul Bacău, Bacău | 129,3 K RON▲ 192,1 % | ▲ 192,1 % | 97,7 K RON | |
| 74 | 74.SIMPLU INDUSTRY SRL▼ 15 | Municipiul Bacău, Bacău | 127,3 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 75 | 75.LAZARRO SYSTEM SRL▲ 105 | Municipiul Oneşti, Bacău | 125,6 K RON▲ 1.164,9 % | ▲ 1.164,9 % | 303,8 K RON | |
| 76 | 76.CAPRISS AM S.R.L.▼ 36 | Municipiul Bacău, Bacău | 121,9 K RON▼ 41,4 % | ▼ 41,4 % | 3,6 K RON | |
| 77 | 77.MGM OPREA SRL▲ 81 | Sat Lilieci, Comuna Hemeiuş, Bacău | 120,5 K RON▲ 729,5 % | ▲ 729,5 % | 215,1 K RON | |
| 78 | 78.SAMSARI SERV IFN SRL▲ 160 | Municipiul Bacău, Bacău | 118,3 K RON▲ 2.957,5 % | ▲ 2.957,5 % | 56,8 K RON | |
| 79 | 79.ROKI TREND SRL▼ 42 | Municipiul Bacău, Bacău | 117,3 K RON▼ 47 % | ▼ 47 % | 77 K RON | |
| 80 | 80.PLATINIUM NPI ASIG SRL▲ 110 | Municipiul Bacău, Bacău | 112 K RON▲ 1.249 % | ▲ 1.249 % | 3,8 K RON | |
| 81 | 81.ILI GOLD AMANET S.R.L.▲ 2 | Municipiul Bacău, Bacău | 96,3 K RON▲ 42,7 % | ▲ 42,7 % | -13,8 K RON | |
| 82 | 82.INVEST M&G SRL▼ 14 | Municipiul Bacău, Bacău | 93,4 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 83 | 83.ELCRIS INVEST IFN SRL▲ 71 | Municipiul Bacău, Bacău | 92,2 K RON▲ 489,7 % | ▲ 489,7 % | 218,4 K RON | |
| 84 | 84.DINVEST COMPANY SRL▼ 42 | Sat Racova, Comuna Racova, Bacău | 91,5 K RON▼ 53,1 % | ▼ 53,1 % | 126,4 K RON | |
| 85 | 85.CĂTĂLIN EXCHANGE SRL▲ 44 | Municipiul Bacău, Bacău | 88,1 K RON▲ 233 % | ▲ 233 % | 87,6 K RON | |
| 86 | 86.NEW CONSULTING SRL▼ 31 | Sat Pănceşti, Comuna Sascut, Bacău | 84,5 K RON▼ 40,3 % | ▼ 40,3 % | -29 K RON | |
| 87 | 87.IDEAL DOC-ASIG SRL▲ 53 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 83,2 K RON▲ 303 % | ▲ 303 % | 64,1 K RON | |
| 88 | 88.DFN EXCLUSIVE REPRESENTATION SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 82,2 K RON▼ 7 % | ▼ 7 % | 350 RON | |
| 89 | 89.ELCRIS GRUP SRL▼ 14 | Municipiul Bacău, Bacău | 80,8 K RON▲ 1,9 % | ▲ 1,9 % | -3,3 K RON | |
| 90 | 90.PROFESSIONAL CONSULT INSURANCE SRL▲ 49 | Municipiul Bacău, Bacău | 79,2 K RON▲ 282,9 % | ▲ 282,9 % | 85,5 K RON | |
| 91 | 91.KDENSI IFN S.R.L.▼ 17 | Loc. Buhuşi, Oraş Buhuşi, Bacău | 76,9 K RON▼ 4,3 % | ▼ 4,3 % | -1,2 K RON | |
| 92 | 92.MUNDEXIM SRL▼ 26 | Municipiul Bacău, Bacău | 75,2 K RON▼ 22,7 % | ▼ 22,7 % | 59,6 K RON | |
| 93 | 93.BEST SPEED WAY SRL▲ 5 | Municipiul Bacău, Bacău | 74,4 K RON▲ 46,1 % | ▲ 46,1 % | 38,1 K RON | |
| 94 | 94.LUKIRI SRL▼ 16 | Municipiul Bacău, Bacău | 71,3 K RON▼ 4,5 % | ▼ 4,5 % | 4,5 K RON | |
| 95 | 95.ASIS EXPERT AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 235 | Municipiul Bacău, Bacău | 67,1 K RON— | — | 53 K RON | |
| 96 | 96.LOYAL PRESTIGE CONSULT SRL▲ 57 | Municipiul Bacău, Bacău | 66,9 K RON▲ 314,2 % | ▲ 314,2 % | 15,3 K RON | |
| 97 | 97.ROKI GOLD 2012 SRL▼ 25 | Municipiul Bacău, Bacău | 65,7 K RON▼ 20,8 % | ▼ 20,8 % | 46,9 K RON | |
| 98 | 98.RIVERGEN IFN SRL▲ 109 | Municipiul Bacău, Bacău | 64,5 K RON▲ 927,2 % | ▲ 927,2 % | 166 K RON | |
| 99 | 99.ADE GRINO GOLD SRL▼ 14 | Municipiul Bacău, Bacău | 64 K RON▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | -50,8 K RON | |
| 100 | 100.CASA RADU SRLnou | Sat Onişcani, Comuna Filipeşti, Bacău | 62,1 K RON▼ 37,1 % | ▼ 37,1 % | 18,5 K RON |
Codurile CAEN din intermedieri financiare și asigurări — Bacău
CAEN 6492
Alte activități de creditare
68 firme · 33,2 mil. RON
CAEN 6622
Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări
164 firme · 30,4 mil. RON
CAEN 6619
Activități auxiliare intermedierilor financiare, exclusiv activități de asigurari și fonduri de pensii
40 firme · 19,2 mil. RON
CAEN 6419
Alte activități de intermedieri monetare
2 firme · 8,5 mil. RON
CAEN 6612
Activități de intermediere a tranzacțiilor financiare
18 firme · 7,5 mil. RON
CAEN 6499
Alte intermedieri financiare n.c.a.
5 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 6420
Activități ale holdingurilor
5 firme · 654 K RON
CAEN 6621
Activități de evaluare a riscului de asigurare și a pagubelor
5 firme · 515,2 K RON
CAEN 6430
Fonduri mutuale și alte entități financiare similare
1 firme · 377 K RON
CAEN 6629
Alte activități auxiliare de asigurări și fonduri de pensii
4 firme · 181,9 K RON
CAEN 6421
Activități ale holding-urilor
4 firme · 0 RON