Top 100 firme — Intermedieri financiare și asigurări, Bacău după datorii în 2011
212 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 73,8 mil. RON. Pragul de intrare în top este 17,6 K RON, iar liderul atinge 57,3 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Datorii | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.EVERGENT INVESTMENTS S.A.= | Municipiul Bacău, Bacău | 57,3 mil. RON▲ 119,3 % | ▲ 119,3 % | 192,9 mil. RON | |
| 2 | 2.GARANT GOLD IFN SA= | Loc. Târgu Ocna, Oraş Târgu Ocna, Bacău | 2,3 mil. RON▲ 111,5 % | ▲ 111,5 % | 336,6 K RON | |
| 3 | 3.GIMOB EXIM SRL= | Municipiul Bacău, Bacău | 910,1 K RON▲ 1,4 % | ▲ 1,4 % | 81,4 K RON | |
| 4 | 4.MEDIA SERVICE SRL▲ 2 | Municipiul Bacău, Bacău | 773,5 K RON▲ 69,2 % | ▲ 69,2 % | 44,2 K RON | |
| 5 | 5.ANDYLIB SRL▼ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 770,3 K RON▼ 7,6 % | ▼ 7,6 % | -32,3 K RON | |
| 6 | 6.AMONRA IFN SRL▲ 27 | Municipiul Bacău, Bacău | 652,7 K RON▲ 363,3 % | ▲ 363,3 % | 50,5 K RON | |
| 7 | 7.SILV-GHE EXCHANGE SRL▼ 2 | Municipiul Bacău, Bacău | 504,9 K RON▼ 35,7 % | ▼ 35,7 % | 3,7 K RON | |
| 8 | 8.ANDY-CON-TONY COM SRL▼ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 474 K RON▲ 5,7 % | ▲ 5,7 % | -59,7 K RON | |
| 9 | 9.ZIPPO-COM SRL= | Sat Trebeş, Comuna Mărgineni, Bacău | 444,4 K RON▲ 16 % | ▲ 16 % | 1,9 K RON | |
| 10 | 10.DEXYL SRL▼ 2 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 424,8 K RON▼ 0,4 % | ▼ 0,4 % | 123,7 K RON | |
| 11 | 11.AS EXPERT INTERMED AGENT DE ASIGURARE SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 398 K RON▼ 0,4 % | ▼ 0,4 % | -18,5 K RON | |
| 12 | 12.CRIMON-EXCHANGE SRL▼ 2 | Municipiul Oneşti, Bacău | 373,6 K RON▲ 1,5 % | ▲ 1,5 % | 29,2 K RON | |
| 13 | 13.CRISTIN COMPANY SRL▼ 1 | Municipiul Oneşti, Bacău | 373,1 K RON▲ 14,7 % | ▲ 14,7 % | 8,6 K RON | |
| 14 | 14.DOMIGOLD SRL▼ 3 | Municipiul Oneşti, Bacău | 362,7 K RON▲ 0,6 % | ▲ 0,6 % | 39 K RON | |
| 15 | 15.IUG RARES SRL▲ 6 | Municipiul Bacău, Bacău | 337,1 K RON▲ 74,3 % | ▲ 74,3 % | 5,4 K RON | |
| 16 | 16.ADISERV TRANS SRLnou | Sat Lilieci, Comuna Hemeiuş, Bacău | 274,5 K RON▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 1,3 K RON | |
| 17 | 17.ZEBRIST IFN SRL▲ 14 | Loc. Buhuşi, Oraş Buhuşi, Bacău | 273,7 K RON▲ 82,9 % | ▲ 82,9 % | 691 RON | |
| 18 | 18.GORANID IFN SRL▼ 4 | Municipiul Bacău, Bacău | 210,4 K RON▼ 21,8 % | ▼ 21,8 % | 20,5 K RON | |
| 19 | 19.CIBU SCHIMB VALUTAR SRL▲ 16 | Municipiul Bacău, Bacău | 193,7 K RON▲ 54,3 % | ▲ 54,3 % | 161,4 K RON | |
| 20 | 20.MEGA EXCHANGE SRL▲ 4 | Municipiul Bacău, Bacău | 192,5 K RON▲ 0,6 % | ▲ 0,6 % | -2,3 K RON | |
| 21 | 21.AMIFLOR IFN SRL▲ 5 | Municipiul Bacău, Bacău | 186,7 K RON▲ 9,5 % | ▲ 9,5 % | -5,4 K RON | |
| 22 | 22.JUMP START SRL▼ 5 | Loc. Buhuşi, Oraş Buhuşi, Bacău | 185,3 K RON▼ 12,4 % | ▼ 12,4 % | -1,5 K RON | |
| 23 | 23.ANDYCON IFN SRL▲ 42 | Municipiul Bacău, Bacău | 185,3 K RON▲ 342,9 % | ▲ 342,9 % | -19,4 K RON | |
| 24 | 24.SEDO EXCHANGE SRL▲ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 179,1 K RON▼ 3,5 % | ▼ 3,5 % | 179,2 K RON | |
| 25 | 25.MEDIA PLUS SRL▼ 6 | Sat Plopu, Oraş Dărmăneşti, Bacău | 169,9 K RON▼ 15 % | ▼ 15 % | 31,1 K RON | |
| 26 | 26.FAGHI SRL▼ 6 | Municipiul Bacău, Bacău | 161,9 K RON▼ 18,7 % | ▼ 18,7 % | 1,3 K RON | |
| 27 | 27.FABLUC SRLnou | Sat Sărata, Comuna Sărata, Bacău | 157,6 K RON— | — | — | 37,8 K RON |
| 28 | 28.SANTY SRL▲ 2 | Municipiul Bacău, Bacău | 153 K RON▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | -656 RON | |
| 29 | 29.SILROM EXIM IFN SRL▲ 3 | Municipiul Bacău, Bacău | 152,5 K RON▲ 3,5 % | ▲ 3,5 % | 134,8 K RON | |
| 30 | 30.EXCEVER EXCHANGE SRL▼ 15 | Sat Trebeş, Comuna Mărgineni, Bacău | 147,1 K RON▼ 43,3 % | ▼ 43,3 % | -2,1 K RON | |
| 31 | 31.MICON SRL▲ 10 | Municipiul Bacău, Bacău | 141,9 K RON▲ 29,8 % | ▲ 29,8 % | 269,7 K RON | |
| 32 | 32.INTERMED FINANS SRL▼ 14 | Municipiul Bacău, Bacău | 141,3 K RON▼ 29,4 % | ▼ 29,4 % | 22,1 K RON | |
| 33 | 33.MEDIA SERVICE IFN SRL▲ 3 | Municipiul Bacău, Bacău | 139,7 K RON▲ 12,6 % | ▲ 12,6 % | 148 K RON | |
| 34 | 34.VILIM IFN SRL▼ 7 | Municipiul Bacău, Bacău | 137,5 K RON▼ 15,7 % | ▼ 15,7 % | -8,8 K RON | |
| 35 | 35.SOR-GE-CO EXCHANGE SRL▼ 6 | Municipiul Bacău, Bacău | 132,5 K RON▼ 13,1 % | ▼ 13,1 % | -33,9 K RON | |
| 36 | 36.NECANOM IFN SRL▼ 2 | Municipiul Bacău, Bacău | 126,4 K RON▼ 6 % | ▼ 6 % | 67,7 K RON | |
| 37 | 37.BORA IFN SRL▼ 24 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 123,6 K RON▼ 58,2 % | ▼ 58,2 % | 163,3 K RON | |
| 38 | 38.M-CHANGE SRL▼ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 121,9 K RON▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | 16,1 K RON | |
| 39 | 39.BJL-AMANET IFN SRL▼ 16 | Municipiul Bacău, Bacău | 117,8 K RON▼ 38,8 % | ▼ 38,8 % | 287,3 K RON | |
| 40 | 40.DOR-REM BIO SRL= | Municipiul Moineşti, Bacău | 116,2 K RON▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | -4,1 K RON | |
| 41 | 41.GOLD SEIF IFN SRL▲ 44 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 114,6 K RON▲ 479 % | ▲ 479 % | 29,3 K RON | |
| 42 | 42.BESIR-ASIG SRLnou | Loc. Buhuşi, Oraş Buhuşi, Bacău | 110,4 K RON— | — | — | 15,3 K RON |
| 43 | 43.ULTRA EXCHANGE SRL▼ 5 | Municipiul Bacău, Bacău | 104,8 K RON▼ 12,8 % | ▼ 12,8 % | 280 RON | |
| 44 | 44.CARO GOLD SRL▲ 57 | Sat Hemeiuş, Comuna Hemeiuş, Bacău | 104,1 K RON▲ 619,5 % | ▲ 619,5 % | -5,1 K RON | |
| 45 | 45.COMACO STYLE SRL▼ 17 | Municipiul Bacău, Bacău | 102,9 K RON▼ 35 % | ▼ 35 % | 12 RON | |
| 46 | 46.ZOSER SRL▼ 7 | Municipiul Bacău, Bacău | 101,3 K RON▼ 14,4 % | ▼ 14,4 % | 91,9 K RON | |
| 47 | 47.BJL INTERNATIONAL SRL▼ 5 | Municipiul Bacău, Bacău | 100,5 K RON▲ 5 % | ▲ 5 % | 142,8 K RON | |
| 48 | 48.JUNCU GOLD & SILVER S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 100,2 K RON— | — | — | -20,3 K RON |
| 49 | 49.ELCRIS SRL▼ 3 | Municipiul Bacău, Bacău | 91,9 K RON▲ 8,8 % | ▲ 8,8 % | 12,2 K RON | |
| 50 | 50.UNIVEGA INVEST SRL▼ 6 | Municipiul Bacău, Bacău | 91,1 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 51 | 51.CLEPER CONSULTING SRL▼ 29 | Municipiul Bacău, Bacău | 87,6 K RON▼ 54,6 % | ▼ 54,6 % | 173,7 K RON | |
| 52 | 52.FIDELIANS GROUP SRL▼ 5 | Municipiul Bacău, Bacău | 86,5 K RON▲ 3,3 % | ▲ 3,3 % | -3,3 K RON | |
| 53 | 53.TATIANA & GABY BROKER ASIG SRL▲ 20 | Municipiul Oneşti, Bacău | 80,3 K RON▲ 129,2 % | ▲ 129,2 % | -1 K RON | |
| 54 | 54.G.R. INVEST AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 2 | Municipiul Bacău, Bacău | 74,6 K RON▲ 6,5 % | ▲ 6,5 % | -8,9 K RON | |
| 55 | 55.FICO EXCHANGE SRL▼ 4 | Municipiul Bacău, Bacău | 71,9 K RON▼ 1,4 % | ▼ 1,4 % | 25,4 K RON | |
| 56 | 56.ROPO SRLnou | Loc. Buhuşi, Oraş Buhuşi, Bacău | 71 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 57 | 57.LORY-GOLD M. IFN SRL▼ 3 | Municipiul Bacău, Bacău | 70,8 K RON▲ 9,7 % | ▲ 9,7 % | 17,8 K RON | |
| 58 | 58.MAN-MIT K SRL▲ 3 | Municipiul Oneşti, Bacău | 65,4 K RON▲ 34,4 % | ▲ 34,4 % | -18,6 K RON | |
| 59 | 59.ERMA GOLD SRL▼ 9 | Municipiul Bacău, Bacău | 64,2 K RON▼ 19,2 % | ▼ 19,2 % | 87,8 K RON | |
| 60 | 60.SAMSARI SERV IFN SRL▼ 12 | Municipiul Bacău, Bacău | 63,1 K RON▼ 24 % | ▼ 24 % | 10,6 K RON | |
| 61 | 61.OFER CASH SRL▲ 14 | Municipiul Bacău, Bacău | 61,2 K RON▲ 81,3 % | ▲ 81,3 % | 77 K RON | |
| 62 | 62.REM-GAB IFN SRLnou | Municipiul Moineşti, Bacău | 61,1 K RON— | — | — | 24,9 K RON |
| 63 | 63.LUPUŞORU COMPANY IMPEX SRLnou | Municipiul Oneşti, Bacău | 60 K RON— | — | -2,9 K RON | |
| 64 | 64.ROMCREDIT SRL▼ 4 | Municipiul Bacău, Bacău | 59,2 K RON▲ 13,7 % | ▲ 13,7 % | -10,2 K RON | |
| 65 | 65.ELCRIS INVEST IFN SRL▼ 7 | Municipiul Bacău, Bacău | 58,3 K RON▲ 9,9 % | ▲ 9,9 % | 95,9 K RON | |
| 66 | 66.CAPITAL CREDIT SRL▼ 7 | Municipiul Oneşti, Bacău | 57,5 K RON▲ 9,4 % | ▲ 9,4 % | -12,6 K RON | |
| 67 | 67.ROCA AMANET SRL▲ 7 | Municipiul Bacău, Bacău | 56,2 K RON▲ 65,9 % | ▲ 65,9 % | -10 K RON | |
| 68 | 68.CHL SERVFIN SRL▲ 52 | Municipiul Bacău, Bacău | 55,3 K RON▲ 653,7 % | ▲ 653,7 % | -62,9 K RON | |
| 69 | 69.INVEST M&G SRL▼ 24 | Municipiul Bacău, Bacău | 55 K RON▼ 35 % | ▼ 35 % | -4,2 K RON | |
| 70 | 70.TOPAZ-SAFIR IFN SRL= | Municipiul Bacău, Bacău | 52,3 K RON▲ 36,9 % | ▲ 36,9 % | 2,8 K RON | |
| 71 | 71.VLACEZ SRL▼ 14 | Municipiul Bacău, Bacău | 52 K RON▼ 3,7 % | ▼ 3,7 % | -4,2 K RON | |
| 72 | 72.DACVAL SRL▼ 8 | Municipiul Bacău, Bacău | 50,6 K RON▲ 6,2 % | ▲ 6,2 % | 8,8 K RON | |
| 73 | 73.RODART COMPANY IFN SRL▼ 11 | Municipiul Bacău, Bacău | 48,6 K RON0,0% | 0,0% | 35,1 K RON | |
| 74 | 74.RIVERGEN IFN SRL▼ 25 | Municipiul Bacău, Bacău | 48,1 K RON▼ 41,5 % | ▼ 41,5 % | 50,5 K RON | |
| 75 | 75.CAROTINO SRL▲ 2 | Municipiul Bacău, Bacău | 42,6 K RON▲ 30,3 % | ▲ 30,3 % | -8,7 K RON | |
| 76 | 76.GLOB-ASIG S.R.L.▲ 12 | Municipiul Oneşti, Bacău | 41,1 K RON▲ 116,4 % | ▲ 116,4 % | 110,9 K RON | |
| 77 | 77.ELCRIS GRUP SRL▼ 11 | Municipiul Bacău, Bacău | 40,5 K RON▲ 3,9 % | ▲ 3,9 % | -1,3 K RON | |
| 78 | 78.KS GROUP CONSULTING SRL▼ 10 | Municipiul Oneşti, Bacău | 38,9 K RON▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | 379 RON | |
| 79 | 79.ASIMADION-AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 23 | Sat Baraţi, Comuna Mărgineni, Bacău | 34,4 K RON▲ 138,4 % | ▲ 138,4 % | 1 K RON | |
| 80 | 80.MICON IFN SRL▲ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 33,1 K RON▲ 34,4 % | ▲ 34,4 % | 2,7 K RON | |
| 81 | 81.IFN LIANA GOLD SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 32,8 K RON— | — | — | 22,7 K RON |
| 82 | 82.RONELIGOLD IFN SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 32,1 K RON— | — | — | 39,9 K RON |
| 83 | 83.GOLDPREST IFN SRL▼ 12 | Municipiul Bacău, Bacău | 31,7 K RON▼ 14,6 % | ▼ 14,6 % | 6,1 K RON | |
| 84 | 84.CARRINGTON'S SRL= | Municipiul Bacău, Bacău | 31,3 K RON▲ 42,8 % | ▲ 42,8 % | -19,3 K RON | |
| 85 | 85.CRISTIN EXCHANGE SRL▲ 43 | Municipiul Oneşti, Bacău | 31,2 K RON▲ 421,6 % | ▲ 421,6 % | 3,4 K RON | |
| 86 | 86.ESENŢIAL SERV SRL▼ 6 | Municipiul Bacău, Bacău | 28,7 K RON▲ 4,7 % | ▲ 4,7 % | 4,8 K RON | |
| 87 | 87.BLUE-EVA SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 27,6 K RON▲ 186,1 % | ▲ 186,1 % | -8,2 K RON | |
| 88 | 88.ARAVIS FINANCE SRL▲ 6 | Municipiul Bacău, Bacău | 26 K RON▲ 52,9 % | ▲ 52,9 % | -12,7 K RON | |
| 89 | 89.BIROUL DE ASIGURĂRI SIRA-BROKER DE ASIGURARE SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 25,3 K RON— | — | — | -64 RON |
| 90 | 90.VERADEL SRL▲ 47 | Loc. Dărmăneşti, Oraş Dărmăneşti, Bacău | 24,9 K RON▲ 426,4 % | ▲ 426,4 % | 2 K RON | |
| 91 | 91.IULI-GOLD IFN SRL▼ 4 | Municipiul Bacău, Bacău | 24,8 K RON▲ 30,1 % | ▲ 30,1 % | -8,7 K RON | |
| 92 | 92.ASIMEDIA-AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 10 | Municipiul Bacău, Bacău | 24,2 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 93 | 93.EASY CASH SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 22,8 K RON— | — | — | -3,7 K RON |
| 94 | 94.BILORA SERV SRL▼ 25 | Municipiul Bacău, Bacău | 22,8 K RON▼ 40,7 % | ▼ 40,7 % | 49,4 K RON | |
| 95 | 95.FAMILIA COOPERATIVA DE CREDIT BACAU OC▼ 12 | Sat Holt, Comuna Letea Veche, Bacău | 22,6 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 96 | 96.SIMPLU INDUSTRY SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 22,3 K RON— | — | — | -17,6 K RON |
| 97 | 97.AMBASADOR IFN SRL▲ 34 | Municipiul Bacău, Bacău | 19,8 K RON▲ 271,5 % | ▲ 271,5 % | 12 K RON | |
| 98 | 98.NEW CONSULTING SRL▲ 79 | Sat Pănceşti, Comuna Sascut, Bacău | 19,4 K RON▲ 11.584,9 % | ▲ 11.584,9 % | 8,2 K RON | |
| 99 | 99.RATI INVEST SRL▼ 13 | Municipiul Bacău, Bacău | 18,5 K RON▼ 3,7 % | ▼ 3,7 % | -140 RON | |
| 100 | 100.ASI CONSULTING SRL▼ 4 | Sat Hemeiuş, Comuna Hemeiuş, Bacău | 17,6 K RON▲ 3,5 % | ▲ 3,5 % | 124,4 K RON |
Codurile CAEN din intermedieri financiare și asigurări — Bacău
CAEN 6492
Alte activități de creditare
68 firme · 33,2 mil. RON
CAEN 6622
Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări
164 firme · 30,4 mil. RON
CAEN 6619
Activități auxiliare intermedierilor financiare, exclusiv activități de asigurari și fonduri de pensii
40 firme · 19,2 mil. RON
CAEN 6419
Alte activități de intermedieri monetare
2 firme · 8,5 mil. RON
CAEN 6612
Activități de intermediere a tranzacțiilor financiare
18 firme · 7,5 mil. RON
CAEN 6499
Alte intermedieri financiare n.c.a.
5 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 6420
Activități ale holdingurilor
5 firme · 654 K RON
CAEN 6621
Activități de evaluare a riscului de asigurare și a pagubelor
5 firme · 515,2 K RON
CAEN 6430
Fonduri mutuale și alte entități financiare similare
1 firme · 377 K RON
CAEN 6629
Alte activități auxiliare de asigurări și fonduri de pensii
4 firme · 181,9 K RON
CAEN 6421
Activități ale holding-urilor
4 firme · 0 RON