Top 100 firme — Activități profesionale, Vaslui după creștere YoY în 2018
91 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0,6 %, iar liderul atinge 3.371,7 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Creștere YoY | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.NOMPELET SRLnou | Sat Dodeşti, Comuna Dodeşti, Vaslui | 3.371,7 % | -221,9 K RON | |
| 2 | 2.PARTENER CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Bârlad, Vaslui | 258,3 % | 521,4 K RON | |
| 3 | 3.GALANVET SRLnou | Sat Păcurăreşti, Comuna Coroieşti, Vaslui | 172,8 % | 101,7 K RON | |
| 4 | 4.IKEPET SRL▲ 17 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 154,3 % | 105,3 K RON | |
| 5 | 5.BIOGAZ SERVICE SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 140,1 % | 157,8 K RON | |
| 6 | 6.ELBOMIR SRLnou | Municipiul Bârlad, Vaslui | 139,2 % | 122,6 K RON | |
| 7 | 7.DORIDANIFARM SRLnou | Municipiul Huşi, Vaslui | 136,7 % | 28,7 K RON | |
| 8 | 8.TEHNO-CONSULTING SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 130,7 % | 20,5 K RON | |
| 9 | 9.FLAMENGO CONSULTING SRLnou | Sat Băcani, Comuna Băcani, Vaslui | 129,1 % | 174,9 K RON | |
| 10 | 10.CHRIS CONSULTING SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 118,9 % | 126,4 K RON | |
| 11 | 11.SOREX TOP SRL▲ 45 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 101,3 % | 437,4 K RON | |
| 12 | 12.SAL CONS CONSTRUCT S.R.L.nou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 93,9 % | 175,5 K RON | |
| 13 | 13.JULY EXPERT CONSULTING SRL▲ 36 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 87,8 % | 1,6 mil. RON | |
| 14 | 14.SOVCADLEX SRL▲ 50 | Municipiul Huşi, Vaslui | 80,5 % | 264,6 K RON | |
| 15 | 15.ATELIER VAST S.R.L.nou | Municipiul Bârlad, Vaslui | 76,6 % | 130,4 K RON | |
| 16 | 16.NEXIM SRLnou | Municipiul Bârlad, Vaslui | 61,7 % | 104 RON | |
| 17 | 17.ARCA PREVENT SRL▲ 25 | Loc. Negreşti, Oraş Negreşti, Vaslui | 55,6 % | 60,1 K RON | |
| 18 | 18.VIVA CONTROL S.R.L.nou | Sat Roşieşti, Comuna Roşieşti, Vaslui | 55,5 % | 447,4 K RON | |
| 19 | 19.SANIVET SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 55,3 % | -16,5 K RON | |
| 20 | 20.C&M CONTEXAUDIT SRL▲ 5 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 49,1 % | 179,1 K RON | |
| 21 | 21.EUROEST DOCUMENTS S.R.L.▲ 11 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 44,5 % | 60,8 K RON | |
| 22 | 22.NILCOM SERVTRANS SRLnou | Sat Drânceni, Comuna Drânceni, Vaslui | 41,6 % | 129,5 K RON | |
| 23 | 23.AUDIT EXPERTCONT SRLnou | Municipiul Bârlad, Vaslui | 40,8 % | 203,4 K RON | |
| 24 | 24.AVENTHO EXPERT SRL▲ 34 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 37,9 % | 197,1 K RON | |
| 25 | 25.NEXT DESIGN SRL▼ 10 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 36,5 % | 120,6 K RON | |
| 26 | 26.REVISOR EXPERT SRL▼ 18 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 36,3 % | 176,2 K RON | |
| 27 | 27.PROCONTA EXPERT SRL▲ 1 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 35,6 % | 147,9 K RON | |
| 28 | 28.MEGABIZ SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 35,5 % | 320,5 K RON | |
| 29 | 29.NOCTICON CONSULTING SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 33,2 % | 96,5 K RON | |
| 30 | 30.PUBLIC MANAGEMENT SRLnou | Sat Muntenii de Jos, Comuna Muntenii de Jos, Vaslui | 32,2 % | 242,1 K RON | |
| 31 | 31.SPIRIDON SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 32,1 % | 71,7 K RON | |
| 32 | 32.CONTINFO-GEST SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 31,4 % | 167,9 K RON | |
| 33 | 33.ANIM FS CONSULT 1947 S.R.L.nou | Sat Pochidia, Comuna Pochidia, Vaslui | 28,9 % | 89,5 K RON | |
| 34 | 34.DECOAMALY STYLE S.R.L.▼ 30 | Municipiul Huşi, Vaslui | 28 % | -10 K RON | |
| 35 | 35.CHIOSA-HIDRO-GEO SRL▲ 15 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 27,9 % | 134,6 K RON | |
| 36 | 36.GEO DATA SRL▲ 24 | Sat Perieni, Comuna Perieni, Vaslui | 25,7 % | 10,3 K RON | |
| 37 | 37.SANTEANIMAVET SRLnou | Sat Satu Nou, Comuna Muntenii de Sus, Vaslui | 24,2 % | 48,3 K RON | |
| 38 | 38.CONTAGEX SRL▲ 21 | Municipiul Huşi, Vaslui | 24,1 % | 158 K RON | |
| 39 | 39.NEOHABITAT-OFFICE SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 24 % | 48,1 K RON | |
| 40 | 40.AEROSTRUCTS ENGINEERING SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 23,7 % | 49,7 K RON | |
| 41 | 41.ATELIERUL DE RECLAME SRLnou | Sat Crâng, Comuna Ciocani, Vaslui | 23,1 % | 48,5 K RON | |
| 42 | 42.ROMFEST SRLnou | Municipiul Bârlad, Vaslui | 22,9 % | 19,2 K RON | |
| 43 | 43.AVOCONSULTING SRL▲ 10 | Loc. Negreşti, Oraş Negreşti, Vaslui | 20,9 % | 57,2 K RON | |
| 44 | 44.FINAUDIT SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 20,5 % | 167 K RON | |
| 45 | 45.NOMCRIS CONSTRUCT SRLnou | Sat Urdeşti, Comuna Dodeşti, Vaslui | 20,2 % | 62,9 K RON | |
| 46 | 46.LAGOSILVET SRL▼ 16 | Sat Puieşti, Comuna Puieşti, Vaslui | 20,1 % | 51 K RON | |
| 47 | 47.MAREX-CAD PROIECT SRL▼ 16 | Municipiul Huşi, Vaslui | 19,9 % | 72,3 K RON | |
| 48 | 48.ROCONSTANT SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 19,7 % | 187,4 K RON | |
| 49 | 49.PREVAST INFO SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 18,3 % | 140 K RON | |
| 50 | 50.FLORICONT EXPERT SRLnou | Sat Bogdăneşti, Comuna Fălciu, Vaslui | 18 % | 49,1 K RON | |
| 51 | 51.INVESTCAD SRL▼ 13 | Municipiul Huşi, Vaslui | 17,7 % | 385,8 K RON | |
| 52 | 52.TWOVET-FARM SRL▼ 11 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 17,6 % | 374,4 K RON | |
| 53 | 53.CONSULTING EVALUARI SRL▼ 5 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 17,1 % | 131,9 K RON | |
| 54 | 54.STRIBLEA SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 14,2 % | 105,6 K RON | |
| 55 | 55.VANBET SRL▼ 21 | Sat Sălcioara, Comuna Banca, Vaslui | 12,8 % | 19,1 mil. RON | |
| 56 | 56.PUCU VET SRL▼ 30 | Municipiul Huşi, Vaslui | 12,4 % | 368,5 K RON | |
| 57 | 57.IFRIM PROEXPERT PT SRLnou | Municipiul Bârlad, Vaslui | 12 % | 104,7 K RON | |
| 58 | 58.VETERINARIA SRLnou | Municipiul Bârlad, Vaslui | 11,4 % | -15,8 K RON | |
| 59 | 59.MBS GEOSTUD SRL▼ 32 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 11,3 % | 146,4 K RON | |
| 60 | 60.SPECIALISTUL SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 10,9 % | 190,8 K RON | |
| 61 | 61.CONTADIP EXPERT S.R.L.▼ 22 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 9,7 % | 20,8 K RON | |
| 62 | 62.GEOMETRUL S.R.L.nou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 9,4 % | 46,6 K RON | |
| 63 | 63.TCIAS OIL S.R.L.▼ 28 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 9,3 % | 31,3 K RON | |
| 64 | 64.PROSPERTRANS SRLnou | Sat Sălcioara, Comuna Banca, Vaslui | 9,1 % | 131,7 K RON | |
| 65 | 65.CONTAB HUŞI SRL▼ 20 | Municipiul Huşi, Vaslui | 8,9 % | 113,1 K RON | |
| 66 | 66.BRODCONF SRL▼ 44 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 8,8 % | 168,9 K RON | |
| 67 | 67.ESSOVET SRL▼ 15 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 8,6 % | 9,9 K RON | |
| 68 | 68.CIVIL PROIECT SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 7,8 % | 398,2 K RON | |
| 69 | 69.INTERSET SRL▼ 14 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 7,5 % | 294,6 K RON | |
| 70 | 70.FINEUROCONT SRLnou | Municipiul Huşi, Vaslui | 7,4 % | 130,4 K RON | |
| 71 | 71.SIMONICO-EXIM SRL▼ 28 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 7,1 % | 70,6 K RON | |
| 72 | 72.TERRA GIS PROIECT S.R.L.nou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 6,8 % | 107,6 K RON | |
| 73 | 73.NECHITA GRUP PSI-SSM SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 6,1 % | 172,7 K RON | |
| 74 | 74.COZRACONS S.R.L.▼ 54 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 6,1 % | 151,1 K RON | |
| 75 | 75.ZOOFARM SRLnou | Sat Stănileşti, Comuna Stănileşti, Vaslui | 5,4 % | 28,8 K RON | |
| 76 | 76.VETVITAL COM SRL▼ 52 | Municipiul Huşi, Vaslui | 4,9 % | 605,2 K RON | |
| 77 | 77.CAIN VETLINE SRLnou | Loc. Murgeni, Oraş Murgeni, Vaslui | 4,1 % | 83,3 K RON | |
| 78 | 78.BULGSOMAR BUSINESS S.R.L.▼ 42 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 3,9 % | 93,3 K RON | |
| 79 | 79.MILAN EXPERT SRLnou | Municipiul Bârlad, Vaslui | 3,1 % | 145,5 K RON | |
| 80 | 80.PROMEDIANED S.R.L.nou | Municipiul Bârlad, Vaslui | 2,6 % | 60,3 K RON | |
| 81 | 81.BIROU MANAGEMENT CONTABIL SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 2,4 % | 33,3 K RON | |
| 82 | 82.DIACO-VET SRLnou | Sat Tăcuta, Comuna Tăcuta, Vaslui | 2,3 % | 26,6 K RON | |
| 83 | 83.PROVET PLETEA SRLnou | Sat Băcani, Comuna Băcani, Vaslui | 2 % | 4 K RON | |
| 84 | 84.CONTABILITATE SRL▼ 37 | Municipiul Huşi, Vaslui | 1,8 % | 98,5 K RON | |
| 85 | 85.LORACRIT SRL▼ 45 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 1,8 % | 178,3 K RON | |
| 86 | 86.BUSINESS ACCOUNT EXPERT SRL▼ 42 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 1,7 % | 42,4 K RON | |
| 87 | 87.ZOO-VASVET SRLnou | Sat Pădureni, Comuna Pădureni, Vaslui | 1,3 % | 7,7 K RON | |
| 88 | 88.PREVENT SERV SRL▼ 71 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 1 % | 312,6 K RON | |
| 89 | 89.SICONTAUDIT SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 1 % | 80,6 K RON | |
| 90 | 90.EXPERT NECHITA SRL▼ 44 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 0,8 % | 68,8 K RON | |
| 91 | 91.PRESTCONSULT SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 0,6 % | 107,3 K RON |
Codurile CAEN din activități profesionale — Vaslui
CAEN 7500
Activități veterinare
81 firme · 593,7 mil. RON
CAEN 7112
Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
126 firme · 51,1 mil. RON
CAEN 7311
Activități ale agențiilor de publicitate
53 firme · 44,4 mil. RON
CAEN 7022
Activități de consultanță pentru afaceri și management
54 firme · 20,7 mil. RON
CAEN 6920
Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
64 firme · 15,9 mil. RON
CAEN 7120
Activități de testări și analize tehnice
35 firme · 13,6 mil. RON
CAEN 7020
Activități de consultanță în afaceri și management
18 firme · 12,5 mil. RON
CAEN 7420
Activități fotografice
36 firme · 10,3 mil. RON
CAEN 7111
Activități de arhitectură
35 firme · 6,7 mil. RON
CAEN 7490
Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
19 firme · 4,9 mil. RON
CAEN 7430
Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
12 firme · 2,3 mil. RON
CAEN 7410
Activități de design specializat
19 firme · 2,3 mil. RON
CAEN 7499
Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
5 firme · 612,5 K RON
CAEN 7411
Activități de design industrial și vestimentar
2 firme · 374,6 K RON
CAEN 7412
Design grafic și activități de comunicare vizuală
3 firme · 367,2 K RON
CAEN 6910
Activități juridice
4 firme · 255,3 K RON
CAEN 7414
Alte activități de design specializat
1 firme · 174,6 K RON
CAEN 7021
Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
4 firme · 154 K RON
CAEN 7320
Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
5 firme · 139,9 K RON
CAEN 7312
Servicii de reprezentare media
2 firme · 65,6 K RON
CAEN 7219
Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
2 firme · 27,8 K RON