Top 100 firme — Activități profesionale, Suceava după creștere YoY în 2016
170 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 15,4 %, iar liderul atinge 618,8 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Creștere YoY | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.RADBURG CENTER SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | 618,8 % | 18,5 K RON | |
| 2 | 2.EUROPEAN ADVERTISING HOLDING S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 277,8 % | 291,6 K RON | |
| 3 | 3.ZAPPING MEDIA SRL▲ 38 | Municipiul Suceava, Suceava | 257,1 % | 278,1 K RON | |
| 4 | 4.SMART SYSTEM SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | 228,1 % | 277,3 K RON | |
| 5 | 5.LISSOODESIGN S.R.L.nou | Sat Dragomirna, Comuna Mitocu Dragomirnei, Suceava | 226,7 % | 209,2 K RON | |
| 6 | 6.ROVALSTONE S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 181,4 % | 32,5 K RON | |
| 7 | 7.DORNA CONSULT SRLnou | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 171,3 % | 98,4 K RON | |
| 8 | 8.ANID ITC S.R.L.nou | Sat Sfântu Ilie, Comuna Şcheia, Suceava | 168,4 % | 169,8 K RON | |
| 9 | 9.A.M.I. PROJECT MANAGEMENT SRLnou | Loc. Siret, Oraş Siret, Suceava | 155,5 % | 192,3 K RON | |
| 10 | 10.TORINCONSTRUCT SRLnou | Sat Volovăţ, Comuna Volovăţ, Suceava | 147,9 % | -157,8 K RON | |
| 11 | 11.ROYAL CDV G2 SRL▲ 15 | Municipiul Suceava, Suceava | 136,2 % | 402,6 K RON | |
| 12 | 12.OVIRELANCE SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | 124,8 % | 243,6 K RON | |
| 13 | 13.RECREX SRL▼ 10 | Municipiul Suceava, Suceava | 123,5 % | 143 K RON | |
| 14 | 14.ATELIER 2005 SRLnou | Sat Moara Nica, Comuna Moara, Suceava | 119,9 % | 73,5 K RON | |
| 15 | 15.ALFALOGISTIK EUROPE S.R.L.nou | Sat Stamate, Comuna Fântânele, Suceava | 115,2 % | 1,3 K RON | |
| 16 | 16.BTA NORD GRUP SRLnou | Sat Horodnic de Sus, Comuna Horodnic de Sus, Suceava | 109 % | 234,5 K RON | |
| 17 | 17.CONSTALPRES S.R.L.nou | Sat Corpaci, Comuna Zamostea, Suceava | 94,4 % | 109,3 K RON | |
| 18 | 18.PROEXPERT DESIGN SRL▲ 47 | Municipiul Suceava, Suceava | 93,4 % | 213 K RON | |
| 19 | 19.ECOERG SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | 89,9 % | 336,7 K RON | |
| 20 | 20.ADDICTAD S.R.L.nou | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 87,7 % | 2,7 K RON | |
| 21 | 21.TOTAL MAPINVENT S.R.L.▲ 82 | Municipiul Suceava, Suceava | 85,1 % | 1,2 mil. RON | |
| 22 | 22.BUCOVINAVET SRL▲ 17 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 77 % | 41,2 K RON | |
| 23 | 23.MOLDO-VET SRLnou | Sat Vama, Comuna Vama, Suceava | 75,2 % | -1,9 K RON | |
| 24 | 24.TETRA-DELTA FARM SRLnou | Municipiul Fălticeni, Suceava | 74,3 % | 8,6 K RON | |
| 25 | 25.BUCOVINA MARIAGE SRLnou | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 68,2 % | 1,1 K RON | |
| 26 | 26.EXPERT MGA SRLnou | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 67,9 % | 33,5 K RON | |
| 27 | 27.APROTEHNIC S.R.L.nou | Municipiul Fălticeni, Suceava | 66,6 % | 142,3 K RON | |
| 28 | 28.PROTEUS SRL▲ 58 | Municipiul Suceava, Suceava | 63,8 % | 691,5 K RON | |
| 29 | 29.THP ENGINEERING S.R.L.▲ 115 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 63,4 % | 372,5 K RON | |
| 30 | 30.BOROAIA VET S.R.L.nou | Sat Boroaia, Comuna Boroaia, Suceava | 61,7 % | 18 K RON | |
| 31 | 31.TEST PRIMA INSPECT SRL▼ 13 | Municipiul Suceava, Suceava | 57,3 % | 43,5 K RON | |
| 32 | 32.TOPOMASTER SRLnou | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 56,9 % | 128,7 K RON | |
| 33 | 33.ASSIST SOFTWARE SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | 54,7 % | 2,6 mil. RON | |
| 34 | 34.ACSA PROIECT SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | 53,1 % | 58,5 K RON | |
| 35 | 35.MULTICONSULT EXPERT SRLnou | Sat Ipoteşti, Comuna Ipoteşti, Suceava | 53 % | 144,4 K RON | |
| 36 | 36.CASA VERDE SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | 52,5 % | 43,9 K RON | |
| 37 | 37.DESIGN IDEAL SRL▲ 34 | Municipiul Suceava, Suceava | 52,2 % | 18,9 K RON | |
| 38 | 38.SVL MEDIA PRODUCTIONS S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 51,9 % | 16,7 K RON | |
| 39 | 39.VASNIDIA COM SRLnou | Sat Dolheştii Mici, Comuna Dolheşti, Suceava | 51,9 % | 29,2 K RON | |
| 40 | 40.NORD STUDIO S.R.L.▲ 4 | Sat Sfântu Ilie, Comuna Şcheia, Suceava | 51,4 % | 332,3 K RON | |
| 41 | 41.ANDOR INTERNATIONAL SRL▲ 65 | Sat Ipoteşti, Comuna Ipoteşti, Suceava | 51,2 % | 545,8 K RON | |
| 42 | 42.EXPERT CONTASIM SRLnou | Sat Tişăuţi, Comuna Ipoteşti, Suceava | 49 % | 117,5 K RON | |
| 43 | 43.MULTI CONSULT SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | 48,7 % | 120,2 K RON | |
| 44 | 44.PUBLITRAD SRL▲ 13 | Sat Boteşti, Comuna Horodniceni, Suceava | 48,4 % | 302,7 K RON | |
| 45 | 45.NORTH-BEST SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | 48,3 % | -116,2 K RON | |
| 46 | 46.ADIM 2012 SRL▼ 27 | Municipiul Suceava, Suceava | 47,3 % | 155,8 K RON | |
| 47 | 47.OFFICE CONSULTING SRL▲ 61 | Municipiul Suceava, Suceava | 45,9 % | 125,9 K RON | |
| 48 | 48.ANG SERV CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 44,8 % | 227,7 K RON | |
| 49 | 49.DRU-PO SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | 43,9 % | 451,3 K RON | |
| 50 | 50.NEOACTIV SRL▲ 59 | Municipiul Suceava, Suceava | 43,6 % | 114,2 K RON | |
| 51 | 51.QCERT SRL▼ 1 | Municipiul Suceava, Suceava | 42,8 % | 42,6 K RON | |
| 52 | 52.SEBIKIT SRL▲ 87 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 42,2 % | 56,7 K RON | |
| 53 | 53.MIND OPTIONS S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 40,7 % | 121,7 K RON | |
| 54 | 54.EURO-AUDIT SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | 40 % | 9,3 K RON | |
| 55 | 55.PROFESSIONAL HORECA SOLUTIONS S.R.L.▲ 61 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 39,9 % | 216 K RON | |
| 56 | 56.VOLARE COM SRLnou | Sat Sfântu Ilie, Comuna Şcheia, Suceava | 39,5 % | 126,1 K RON | |
| 57 | 57.CARD EXPERT SRL▲ 68 | Municipiul Suceava, Suceava | 36,9 % | 223,2 K RON | |
| 58 | 58.ANIMAVET SRL▲ 17 | Municipiul Suceava, Suceava | 36,7 % | 89,5 K RON | |
| 59 | 59.EXPERTIO SL S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 36,6 % | 312,9 K RON | |
| 60 | 60.PROEUROCONT EXPERT SRLnou | Sat Sfântu Ilie, Comuna Şcheia, Suceava | 35,4 % | 65,4 K RON | |
| 61 | 61.CADASPLAN SOLUTIONS SRLnou | Sat Cacica, Comuna Cacica, Suceava | 34,5 % | 57,1 K RON | |
| 62 | 62.BELLA ROSSA ENERGY S.R.L.nou | Sat Rădăşeni, Comuna Rădăşeni, Suceava | 34,4 % | 29,7 K RON | |
| 63 | 63.VIAL CONSULT SRL▲ 78 | Sat Rădăşeni, Comuna Rădăşeni, Suceava | 34,1 % | 5,8 K RON | |
| 64 | 64.SAVEANU CONSULTING SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | 31,8 % | 202,3 K RON | |
| 65 | 65.MOLDPROIECT-ASD SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | 30,9 % | 570,2 K RON | |
| 66 | 66.ARHITECTURA-GRAFICA-DESIGN SRL▼ 24 | Municipiul Suceava, Suceava | 29,3 % | 97,1 K RON | |
| 67 | 67.TOPO CONS NORD SRL▲ 2 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 29,2 % | 454,3 K RON | |
| 68 | 68.CONTANA SRLnou | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 28 % | 42,7 K RON | |
| 69 | 69.PLUS EXPERT S.S.O. SRL▲ 50 | Sat Lisaura, Comuna Ipoteşti, Suceava | 27,3 % | -28,5 K RON | |
| 70 | 70.AVENSIS COMPANY SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | 26,5 % | 97,8 K RON | |
| 71 | 71.GENKO OUTDOOR S.R.L.▲ 51 | Sat Sadova, Comuna Sadova, Suceava | 25,9 % | 33,4 K RON | |
| 72 | 72.MED-ALI&ADI-VET S.R.L.nou | Sat Iaslovăţ, Comuna Iaslovăţ, Suceava | 25,7 % | 10,6 K RON | |
| 73 | 73.STRUCTUR ALL PROIECT SUCEAVA S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 25,6 % | 114,2 K RON | |
| 74 | 74.D.R.M. CONSULTING S.R.L.nou | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 25,6 % | -111,6 K RON | |
| 75 | 75.EXPERT-CONTAB SRL▲ 42 | Municipiul Suceava, Suceava | 25,1 % | 31,8 K RON | |
| 76 | 76.MEVAROM IMPEX SRL▲ 19 | Sat Stroieşti, Comuna Stroieşti, Suceava | 24,4 % | 94,2 K RON | |
| 77 | 77.STIL MEDIA SRL▲ 44 | Municipiul Suceava, Suceava | 24,4 % | 58,2 K RON | |
| 78 | 78.PRO ARTEVAL S.R.L.nou | Sat Sfântu Ilie, Comuna Şcheia, Suceava | 24,1 % | 94,2 K RON | |
| 79 | 79.CONTAPROF SRL▼ 11 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 23,1 % | 60,5 K RON | |
| 80 | 80.REZERVOR SERVICE SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | 22,9 % | 106 K RON | |
| 81 | 81.CAMIAN CENTER SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | 22,8 % | 74,7 K RON | |
| 82 | 82.PROT CONSULTING SRL▲ 23 | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | 22,5 % | 58,7 K RON | |
| 83 | 83.GOCAMPER S.R.L.nou | Municipiul Fălticeni, Suceava | 21,5 % | -17,5 K RON | |
| 84 | 84.ACTIV CONT SRLnou | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 21,3 % | 105,9 K RON | |
| 85 | 85.KOGARTS SRL▼ 27 | Municipiul Suceava, Suceava | 20,5 % | 463,7 K RON | |
| 86 | 86.COSMY IMPEX SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | 20,1 % | 48,9 K RON | |
| 87 | 87.NORD VET SRL▲ 20 | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 20 % | 111,9 K RON | |
| 88 | 88.LUST EXPERT SRL▲ 24 | Municipiul Suceava, Suceava | 18,8 % | 622,4 K RON | |
| 89 | 89.MANAGEMENT ACCOUNT SRL▼ 29 | Municipiul Suceava, Suceava | 17,8 % | 365,9 K RON | |
| 90 | 90.PROIECTAUDI S.R.L.▲ 21 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 17,6 % | 120,1 K RON | |
| 91 | 91.ORMEDIA S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 17,3 % | 42 K RON | |
| 92 | 92.EURO MARKETING SRLnou | Sat Straja, Comuna Straja, Suceava | 17,1 % | -1,9 K RON | |
| 93 | 93.MYRTO SERV SRLnou | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 16,9 % | 54,2 K RON | |
| 94 | 94.SOV CONTEX SRLnou | Sat Moara Nica, Comuna Moara, Suceava | 16,7 % | 2,5 K RON | |
| 95 | 95.DORAVET SRL▼ 29 | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 16,7 % | 16,7 K RON | |
| 96 | 96.BRIGHT IDEA S.R.L.▼ 17 | Sat Frătăuţii Vechi, Comuna Frătăuţii Vechi, Suceava | 16,5 % | -43,6 K RON | |
| 97 | 97.CONTEX BGD SRLnou | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 16,5 % | 89,1 K RON | |
| 98 | 98.IMPO CONSTRUCT SRL▼ 82 | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | 16,3 % | 514,7 K RON | |
| 99 | 99.MALG PROIECT SRLnou | Sat Dumbrăveni, Comuna Dumbrăveni, Suceava | 16,3 % | 531 RON | |
| 100 | 100.TOPGEOKAD INVEST S.R.L.nou | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 15,4 % | 298,9 K RON |
Codurile CAEN din activități profesionale — Suceava
CAEN 7112
Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
376 firme · 164,4 mil. RON
CAEN 7210
Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
6 firme · 115 mil. RON
CAEN 7311
Activități ale agențiilor de publicitate
173 firme · 84,9 mil. RON
CAEN 6920
Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
210 firme · 79,4 mil. RON
CAEN 7500
Activități veterinare
115 firme · 65,4 mil. RON
CAEN 7022
Activități de consultanță pentru afaceri și management
178 firme · 64,6 mil. RON
CAEN 7120
Activități de testări și analize tehnice
45 firme · 25,6 mil. RON
CAEN 7020
Activități de consultanță în afaceri și management
58 firme · 25,3 mil. RON
CAEN 7111
Activități de arhitectură
102 firme · 25,1 mil. RON
CAEN 7490
Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
58 firme · 11,9 mil. RON
CAEN 7410
Activități de design specializat
58 firme · 11,9 mil. RON
CAEN 7420
Activități fotografice
93 firme · 7 mil. RON
CAEN 7430
Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
27 firme · 6,9 mil. RON
CAEN 7499
Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
24 firme · 4,6 mil. RON
CAEN 7312
Servicii de reprezentare media
9 firme · 2,4 mil. RON
CAEN 7320
Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
7 firme · 1,8 mil. RON
CAEN 7414
Alte activități de design specializat
9 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 7219
Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
5 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 7413
Activități de design de interior
7 firme · 1 mil. RON
CAEN 7021
Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
5 firme · 987,2 K RON
CAEN 7412
Design grafic și activități de comunicare vizuală
4 firme · 887,8 K RON
CAEN 6910
Activități juridice
9 firme · 691,9 K RON
CAEN 7220
Cercetare- dezvoltare în științe sociale și umaniste
2 firme · 547,6 K RON
CAEN 7010
Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate
1 firme · 185,4 K RON
CAEN 7411
Activități de design industrial și vestimentar
1 firme · 83,6 K RON