Top 100 firme — Activități profesionale, Suceava după creștere YoY în 2012
117 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 4,3 %, iar liderul atinge 1.888 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Creștere YoY | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ANY-ŞTEF IMPEX SRLnou | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 1.888 % | 10 K RON | |
| 2 | 2.ANIVO'S SRL▲ 7 | Sat Vicovu de Jos, Comuna Vicovu de Jos, Suceava | 503,7 % | 148,3 K RON | |
| 3 | 3.ANDIS CONSULTING SRL▲ 56 | Municipiul Suceava, Suceava | 352,3 % | 75,1 K RON | |
| 4 | 4.DESIGN IDEAL SRL▲ 1 | Municipiul Suceava, Suceava | 315,3 % | 55,7 K RON | |
| 5 | 5.PLUS EXPERT S.S.O. SRLnou | Sat Lisaura, Comuna Ipoteşti, Suceava | 242,7 % | 78,3 K RON | |
| 6 | 6.MEDIVET SRL▲ 66 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 199,2 % | 13,1 K RON | |
| 7 | 7.VISIONDEL CONSULTING SRLnou | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | 159,1 % | 214,6 K RON | |
| 8 | 8.TOPO CONS NORD SRLnou | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 143 % | 121,1 K RON | |
| 9 | 9.TOP DRUM SRL▲ 25 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 109,5 % | 266,1 K RON | |
| 10 | 10.TOPGEOSYS SRL▲ 41 | Sat Sfântu Ilie, Comuna Şcheia, Suceava | 104,8 % | 302,3 K RON | |
| 11 | 11.BONIVET SRLnou | Sat Botoşana, Comuna Botoşana, Suceava | 104,2 % | -10,7 K RON | |
| 12 | 12.ART-EGO GROUP SRLnou | Municipiul Fălticeni, Suceava | 104,1 % | 17,3 K RON | |
| 13 | 13.CADRU PRO SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | 103,6 % | 28,9 K RON | |
| 14 | 14.TERRACAD SRLnou | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 101,8 % | 18,8 K RON | |
| 15 | 15.PROMO BUCOVINA IMAGE SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | 95,5 % | 111,3 K RON | |
| 16 | 16.YOUR CONSULTING SRL▲ 83 | Sat Lisaura, Comuna Ipoteşti, Suceava | 89,4 % | 250,1 K RON | |
| 17 | 17.DIALUX SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | 86,5 % | 45,3 K RON | |
| 18 | 18.VECTOR CONSULT ASD SRLnou | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | 83,1 % | 219,4 K RON | |
| 19 | 19.DRU-PO SRL▲ 51 | Municipiul Suceava, Suceava | 78 % | 105,3 K RON | |
| 20 | 20.COMPAS STUDIO SRLnou | Loc. Siret, Oraş Siret, Suceava | 75,9 % | 9 K RON | |
| 21 | 21.MANAGER ADFIN CONSULTING SRLnou | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | 72,2 % | 17 K RON | |
| 22 | 22.MOMENTS IN STYLE SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | 71,3 % | 3 K RON | |
| 23 | 23.SIACS SRLnou | Sat Măriţei, Comuna Dărmăneşti, Suceava | 68,7 % | 7,2 K RON | |
| 24 | 24.TETRA-DELTA FARM SRLnou | Municipiul Fălticeni, Suceava | 59,3 % | 7,7 K RON | |
| 25 | 25.ERDEX FINANCE SRLnou | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 58,6 % | 54,3 K RON | |
| 26 | 26.SIBIEL COM SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | 57 % | 136,1 K RON | |
| 27 | 27.VET EXPERT SRL▲ 18 | Municipiul Suceava, Suceava | 56,3 % | 323 RON | |
| 28 | 28.SERV-PROIECT SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | 55,4 % | 156,7 K RON | |
| 29 | 29.VASNIDIA COM SRL▲ 72 | Sat Dolheştii Mici, Comuna Dolheşti, Suceava | 54,5 % | 1,9 K RON | |
| 30 | 30.VIVACONS SRL▼ 2 | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 51,3 % | 340 RON | |
| 31 | 31.CLAMIBO SRL▲ 53 | Sat Vadu Moldovei, Comuna Vadu Moldovei, Suceava | 48,5 % | -28,1 K RON | |
| 32 | 32.AKAN SRL▲ 3 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 46,6 % | 23 K RON | |
| 33 | 33.PROEXPERT DESIGN SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | 45,7 % | 38,8 K RON | |
| 34 | 34.AZIMUT 2010 SRLnou | Sat Vereşti, Comuna Vereşti, Suceava | 44,8 % | 98,9 K RON | |
| 35 | 35.EUROACT SRLnou | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 43,1 % | -41,6 K RON | |
| 36 | 36.MAV CONSULT SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | 42,7 % | 119 K RON | |
| 37 | 37.TOBEAS SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | 42 % | -8,9 K RON | |
| 38 | 38.SYMPOLAND SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | 41 % | 93,2 K RON | |
| 39 | 39.SIGECO AUDIT CONSULTING SRLnou | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 39,5 % | 116,7 K RON | |
| 40 | 40.PUBLIROM SRL▲ 62 | Sat Adâncata, Comuna Adâncata, Suceava | 39,1 % | 143,4 K RON | |
| 41 | 41.PUBLITRAD SRL▼ 31 | Sat Boteşti, Comuna Horodniceni, Suceava | 38,7 % | 66,6 K RON | |
| 42 | 42.ALOS SRL▲ 1 | Municipiul Suceava, Suceava | 38,4 % | -156,8 K RON | |
| 43 | 43.GEO BIHOLAR CONSULTING SRLnou | Sat Putna, Comuna Putna, Suceava | 34,4 % | 120,4 K RON | |
| 44 | 44.MYRTO SERV SRLnou | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 34,2 % | 19,4 K RON | |
| 45 | 45.REGIONAL CONSULTING SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | 33,8 % | 384,1 K RON | |
| 46 | 46.ARSIS SRL▲ 29 | Municipiul Suceava, Suceava | 30,4 % | 44,7 K RON | |
| 47 | 47.EXPERT-CONTAB SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | 30,2 % | 5,2 K RON | |
| 48 | 48.AUDITEX SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | 30,1 % | 131,3 K RON | |
| 49 | 49.DUAL CONSULT SRL▼ 38 | Sat Moldoviţa, Comuna Moldoviţa, Suceava | 29,3 % | 1,1 mil. RON | |
| 50 | 50.IMPO CONSTRUCT SRL▲ 4 | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | 28,8 % | 143,7 K RON | |
| 51 | 51.ALGAMAR COM SRLnou | Municipiul Fălticeni, Suceava | 28,3 % | 87,3 K RON | |
| 52 | 52.PROFESSIONAL HORECA SOLUTIONS S.R.L.nou | Municipiul Fălticeni, Suceava | 28,3 % | -64,2 K RON | |
| 53 | 53.JECALO SRLnou | Sat Benia, Comuna Moldova-Suliţa, Suceava | 27,5 % | 69,5 K RON | |
| 54 | 54.DESIGN A & T SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | 24,1 % | 5,2 K RON | |
| 55 | 55.COSAND SRL▲ 26 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 23,8 % | 16,3 K RON | |
| 56 | 56.ABILITY CONSULTING SRLnou | Sat Tişăuţi, Comuna Ipoteşti, Suceava | 23,7 % | -1,6 K RON | |
| 57 | 57.NORD VET SRL▲ 19 | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 23,5 % | -9,5 K RON | |
| 58 | 58.VETSAN-MED SRL▲ 15 | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 21 % | -9,5 K RON | |
| 59 | 59.PROIECT BUCOVINA SA▼ 10 | Municipiul Suceava, Suceava | 20,6 % | 29,2 K RON | |
| 60 | 60.ELTACAD SRLnou | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 20,3 % | 12,5 K RON | |
| 61 | 61.STIL MEDIA SRL▼ 8 | Municipiul Suceava, Suceava | 19,9 % | 13,9 K RON | |
| 62 | 62.EXPERT ONE SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | 18,7 % | 188,8 K RON | |
| 63 | 63.AUDITCONT CONSULTING SRL▲ 33 | Municipiul Suceava, Suceava | 18,6 % | 55,8 K RON | |
| 64 | 64.RODALEX SRL▼ 22 | Sat Văşcăuţi, Comuna Muşeniţa, Suceava | 17,8 % | 5,7 K RON | |
| 65 | 65.VETFARM BODNAR SRLnou | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 17,2 % | -30,5 K RON | |
| 66 | 66.PROT CONSULTING SRL▲ 2 | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | 17,1 % | 71,7 K RON | |
| 67 | 67.FANVET SRL▼ 43 | Municipiul Suceava, Suceava | 17 % | -924 RON | |
| 68 | 68.SPES SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | 16,5 % | 15,5 K RON | |
| 69 | 69.EVA-CON 2005 SRL▼ 29 | Municipiul Suceava, Suceava | 16,4 % | 175,9 K RON | |
| 70 | 70.COSMY IMPEX SRL▼ 10 | Municipiul Suceava, Suceava | 15,5 % | 5,3 K RON | |
| 71 | 71.ALFA-GEO-FOREST SRLnou | Sat Udeşti, Comuna Udeşti, Suceava | 15,1 % | 24,7 K RON | |
| 72 | 72.SUCERT-RO SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | 14,9 % | 206,7 K RON | |
| 73 | 73.ARTINSTAL SRL▼ 6 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 13,7 % | 39,2 K RON | |
| 74 | 74.THOTH DESIGN SRLnou | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | 12,8 % | 11,4 K RON | |
| 75 | 75.ANIMAVET SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | 12,4 % | -44,1 K RON | |
| 76 | 76.OFFICE EXPERT SRL▼ 2 | Municipiul Suceava, Suceava | 12 % | 47,7 K RON | |
| 77 | 77.KONTIKI SRLnou | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 11,9 % | 13,1 K RON | |
| 78 | 78.GEOMOLD SAnou | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 10,9 % | -51,6 K RON | |
| 79 | 79.TODTIGER SRLnou | Municipiul Fălticeni, Suceava | 10,3 % | 67,6 K RON | |
| 80 | 80.MARGIVET SRL▼ 3 | Sat Marginea, Comuna Marginea, Suceava | 9,4 % | 1,7 K RON | |
| 81 | 81.MED-VELISAR SRL▼ 63 | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 9 % | 6,2 K RON | |
| 82 | 82.UNIMAR POLEAC SRL▼ 53 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 9 % | 37,3 K RON | |
| 83 | 83.CASA VERDE SRL▲ 15 | Municipiul Suceava, Suceava | 8,9 % | 70,1 K RON | |
| 84 | 84.HELMI-VET SRL▼ 40 | Sat Volovăţ, Comuna Volovăţ, Suceava | 8,6 % | 87,1 K RON | |
| 85 | 85.TEOVET SRLnou | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | 8,1 % | 7,8 K RON | |
| 86 | 86.REZERVOR SERVICE SRL▼ 38 | Municipiul Suceava, Suceava | 7,3 % | 7,6 K RON | |
| 87 | 87.CONTAPROF SRL▲ 13 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 7,2 % | 5 K RON | |
| 88 | 88.LOOKART SRL▼ 2 | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 7,1 % | -44,2 K RON | |
| 89 | 89.AMENAJAMENT SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | 6,9 % | 76,3 K RON | |
| 90 | 90.GOLDEN VET SRL▼ 21 | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 6,7 % | 456 RON | |
| 91 | 91.VOLARE COM SRL▼ 79 | Sat Sfântu Ilie, Comuna Şcheia, Suceava | 6,6 % | 61,8 K RON | |
| 92 | 92.MAXX TOP SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | 6,4 % | 8,4 K RON | |
| 93 | 93.VELCRIS FARM-VET SRLnou | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 6,3 % | 9,7 K RON | |
| 94 | 94.COMPANY R & V SRL▼ 78 | Municipiul Suceava, Suceava | 6,1 % | 206,2 K RON | |
| 95 | 95.ELIPSO-CAD SRLnou | Loc. Solca, Oraş Solca, Suceava | 5,8 % | 50,6 K RON | |
| 96 | 96.LEXPERT SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | 5,3 % | 90,5 K RON | |
| 97 | 97.TEST PRIMA INSPECT SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | 5,3 % | 14,7 K RON | |
| 98 | 98.PROMOART SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | 5 % | 44,2 K RON | |
| 99 | 99.PETROCONT SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | 5 % | 9,3 K RON | |
| 100 | 100.LUST EXPERT SRL▼ 38 | Municipiul Suceava, Suceava | 4,3 % | 72,1 K RON |
Codurile CAEN din activități profesionale — Suceava
CAEN 7112
Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
376 firme · 164,4 mil. RON
CAEN 7210
Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
6 firme · 115 mil. RON
CAEN 7311
Activități ale agențiilor de publicitate
173 firme · 84,9 mil. RON
CAEN 6920
Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
210 firme · 79,4 mil. RON
CAEN 7500
Activități veterinare
115 firme · 65,4 mil. RON
CAEN 7022
Activități de consultanță pentru afaceri și management
178 firme · 64,6 mil. RON
CAEN 7120
Activități de testări și analize tehnice
45 firme · 25,6 mil. RON
CAEN 7020
Activități de consultanță în afaceri și management
58 firme · 25,3 mil. RON
CAEN 7111
Activități de arhitectură
102 firme · 25,1 mil. RON
CAEN 7490
Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
58 firme · 11,9 mil. RON
CAEN 7410
Activități de design specializat
58 firme · 11,9 mil. RON
CAEN 7420
Activități fotografice
93 firme · 7 mil. RON
CAEN 7430
Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
27 firme · 6,9 mil. RON
CAEN 7499
Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
24 firme · 4,6 mil. RON
CAEN 7312
Servicii de reprezentare media
9 firme · 2,4 mil. RON
CAEN 7320
Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
7 firme · 1,8 mil. RON
CAEN 7414
Alte activități de design specializat
9 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 7219
Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
5 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 7413
Activități de design de interior
7 firme · 1 mil. RON
CAEN 7021
Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
5 firme · 987,2 K RON
CAEN 7412
Design grafic și activități de comunicare vizuală
4 firme · 887,8 K RON
CAEN 6910
Activități juridice
9 firme · 691,9 K RON
CAEN 7220
Cercetare- dezvoltare în științe sociale și umaniste
2 firme · 547,6 K RON
CAEN 7010
Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate
1 firme · 185,4 K RON
CAEN 7411
Activități de design industrial și vestimentar
1 firme · 83,6 K RON