Top 100 firme — Construcții, Călărași după creștere YoY în 2014
78 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0 %, iar liderul atinge 547,3 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Creștere YoY | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.GLASS ART SOLUTIONS SRLnou | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 547,3 % | -15,5 K RON | |
| 2 | 2.CONRIZ SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 465,7 % | 1,1 mil. RON | |
| 3 | 3.AUTOTRANS DUMITRU SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 372,9 % | 500,6 K RON | |
| 4 | 4.SAGA INFRASTRUCTURĂ S.R.L.nou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 285,4 % | 22,8 K RON | |
| 5 | 5.EMACOM IMPORT-EXPORT SRLnou | Loc. Budeşti, Oraş Budeşti, Călăraşi | 251,9 % | 188,6 K RON | |
| 6 | 6.ELMA VP SRLnou | Sat Cuza Vodă, Comuna Cuza Vodă, Călăraşi | 204,2 % | 13,9 K RON | |
| 7 | 7.PRO VIDEO SRLnou | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 202,8 % | 15,1 K RON | |
| 8 | 8.MARIMAR STAR SRLnou | Sat Independenţa, Comuna Independenţa, Călăraşi | 202,5 % | 179,5 K RON | |
| 9 | 9.NĂVODARI HIDROTERM SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 169,1 % | 147,4 K RON | |
| 10 | 10.SIGMA HOUSE CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 161,3 % | 46 K RON | |
| 11 | 11.ACOPERIŞUL MAGIC SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 149,2 % | 65,6 K RON | |
| 12 | 12.ELECTROENEL SERVICES SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 146,1 % | 75,4 K RON | |
| 13 | 13.DRUMURI SI PODURI SAnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 108,8 % | 826 K RON | |
| 14 | 14.CAMPIS SRL▲ 14 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 107,6 % | 6,3 mil. RON | |
| 15 | 15.ELAN CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 100,9 % | 61,4 K RON | |
| 16 | 16.UNION 04 IMPEX SRL▲ 13 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 99 % | 4 K RON | |
| 17 | 17.ELECTRA SRLnou | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 96,5 % | 9,7 K RON | |
| 18 | 18.CONSTRUCT B.M.V. SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 94,4 % | 102,1 K RON | |
| 19 | 19.NICO CONSTRUCT SRL▲ 30 | Sat Ciocăneşti, Comuna Ciocăneşti, Călăraşi | 74,3 % | 52,1 K RON | |
| 20 | 20.MEDIR SRL▲ 11 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 73,7 % | 928,3 K RON | |
| 21 | 21.DESEB CONSTRUCT SRL▲ 36 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 70,7 % | 60,3 K RON | |
| 22 | 22.BALANŢ PREST SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 70,6 % | 195,8 K RON | |
| 23 | 23.FILIP CONSTRUCT SRLnou | Sat Borcea, Comuna Borcea, Călăraşi | 70,1 % | 45,5 K RON | |
| 24 | 24.EURO MEC.2002 SRL▲ 30 | Sat Ceacu, Comuna Cuza Vodă, Călăraşi | 67,2 % | 613,8 K RON | |
| 25 | 25.CIA CONS SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 66,7 % | 6 K RON | |
| 26 | 26.SARA SISTEM SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 65,2 % | 39,3 K RON | |
| 27 | 27.DORNACOR SRLnou | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 61,8 % | 153,1 K RON | |
| 28 | 28.CONFORT SAnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 61,8 % | 423,2 K RON | |
| 29 | 29.THERA CONS GROUP SRLnou | Sat Chiselet, Comuna Chiselet, Călăraşi | 60,7 % | 5,3 K RON | |
| 30 | 30.CONPAN SERV SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 60 % | 4,9 K RON | |
| 31 | 31.CASA AN BOG SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 58,5 % | 97,1 K RON | |
| 32 | 32.BAREX SERV CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 58 % | 135,8 K RON | |
| 33 | 33.TELPRON COMEX SRLnou | Sat Ceacu, Comuna Cuza Vodă, Călăraşi | 56,8 % | 3,1 mil. RON | |
| 34 | 34.ACCESORIA SRL▼ 21 | Loc. Fundulea, Oraş Fundulea, Călăraşi | 53,3 % | 53,1 K RON | |
| 35 | 35.EL MONT SRL▲ 13 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 52 % | 74,4 K RON | |
| 36 | 36.PROINSTAL SRL▼ 14 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 48,8 % | 52,4 K RON | |
| 37 | 37.LUMY RAGHIMEX SRLnou | Loc. Budeşti, Oraş Budeşti, Călăraşi | 43,8 % | 16,8 K RON | |
| 38 | 38.TERMO INSTAL PROD SRLnou | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 41 % | -37,3 K RON | |
| 39 | 39.STOICA SERVICE SRL▲ 21 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 40,1 % | 28,9 K RON | |
| 40 | 40.RCH CON INSTAL SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 40 % | 52,5 K RON | |
| 41 | 41.YNT INVEST SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 39,7 % | 549 RON | |
| 42 | 42.EUROMIST URBAN SRL▼ 16 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 38,4 % | 3,2 K RON | |
| 43 | 43.TEEN PROJECT SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 35 % | 29,5 K RON | |
| 44 | 44.NAZARET CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 32,3 % | 14,2 K RON | |
| 45 | 45.ANILADY BUILDING SRLnou | Sat Ciocăneşti, Comuna Ciocăneşti, Călăraşi | 30,8 % | 197,3 K RON | |
| 46 | 46.POHA GRUP SRL▼ 40 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 30,5 % | 8,7 K RON | |
| 47 | 47.SEVEN SRL▼ 39 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 30,5 % | -40,8 K RON | |
| 48 | 48.GADEMAX SRLnou | Sat Ceacu, Comuna Cuza Vodă, Călăraşi | 28,8 % | 2 K RON | |
| 49 | 49.NAOMI IMPEX SRL▲ 21 | Sat Gradiştea, Comuna Gradiştea, Călăraşi | 26,6 % | 69,4 K RON | |
| 50 | 50.EUROTAVA INTERNATIONAL SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 25,5 % | 180,7 K RON | |
| 51 | 51.TERMIS SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 21,9 % | 2 K RON | |
| 52 | 52.NECULA ŞTEF CONSTRUCT SRL▼ 34 | Sat Ciocăneşti, Comuna Ciocăneşti, Călăraşi | 18,3 % | 18,7 K RON | |
| 53 | 53.COLT S.R.L.▲ 2 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 17,8 % | 11,7 K RON | |
| 54 | 54.EFECT CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 17 % | 39,1 K RON | |
| 55 | 55.ELCO TRADEMAR SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 16,8 % | 23,6 K RON | |
| 56 | 56.LA VASILE PVC SRL▲ 7 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 16,6 % | 97 K RON | |
| 57 | 57.GENIAL CASE SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 15,8 % | 5,2 K RON | |
| 58 | 58.EURO ELECTRIC SRL▼ 22 | Sat Ciocăneşti, Comuna Ciocăneşti, Călăraşi | 13,8 % | 67,2 K RON | |
| 59 | 59.TEHNOPOL SRL▲ 7 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 13,1 % | 114,1 K RON | |
| 60 | 60.K.M.Y. TRANS CONSTRUCT SRL▲ 4 | Sat Cuneşti, Comuna Gradiştea, Călăraşi | 13 % | 59,5 K RON | |
| 61 | 61.IOANIDIS SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 12,8 % | 7,9 K RON | |
| 62 | 62.MODERN CONSTRUCT SRL▼ 21 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 11,7 % | -17 K RON | |
| 63 | 63.DIN SERV SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 11,7 % | 26,4 K RON | |
| 64 | 64.TOPSIDE WELLNESS S.R.L.▲ 7 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 11,1 % | 1,4 mil. RON | |
| 65 | 65.RECOM CONSTRUCT SRL▼ 21 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 9,7 % | 154,1 K RON | |
| 66 | 66.DYNAMIC INVESTMENT SRL▼ 32 | Loc. Fundulea, Oraş Fundulea, Călăraşi | 9,4 % | 269 RON | |
| 67 | 67.COLUMNA N.G. SA▼ 11 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 6,3 % | 5,6 K RON | |
| 68 | 68.SORIN CONSTRUCT SRL▼ 41 | Sat Stancea, Comuna Spanţov, Călăraşi | 6,3 % | 417,1 K RON | |
| 69 | 69.TRANSDANUBIUS SAnou | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 6,1 % | 63,3 K RON | |
| 70 | 70.AVANTRADE SRL▼ 11 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 5,4 % | -22,2 K RON | |
| 71 | 71.EMANUEL CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 4,5 % | 119,1 K RON | |
| 72 | 72.OPTIM SAnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 4 % | 61,1 K RON | |
| 73 | 73.MAC DESIGN SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 3,9 % | 115 K RON | |
| 74 | 74.TERMOSUD SERVICE SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 3,2 % | 85,7 K RON | |
| 75 | 75.CĂLIN GAZ SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 2,4 % | 129,4 K RON | |
| 76 | 76.IULYCONS SRLnou | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 1,7 % | -176,3 K RON | |
| 77 | 77.TRY NMV CONSTRUCT SRL▼ 67 | Sat Ciocăneşti, Comuna Ciocăneşti, Călăraşi | 0,6 % | 112,7 K RON | |
| 78 | 78.KATORA DESIGN SRL▼ 53 | Sat Ceacu, Comuna Cuza Vodă, Călăraşi | 0 % | 69,2 K RON |
Codurile CAEN din construcții — Călărași
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
313 firme · 450,2 mil. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
68 firme · 213,7 mil. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
15 firme · 150,3 mil. RON
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
87 firme · 129,3 mil. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
64 firme · 82,3 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
24 firme · 26,7 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
18 firme · 25,2 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
20 firme · 22,7 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
25 firme · 12,2 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
21 firme · 8,7 mil. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
4 firme · 6 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
6 firme · 5,5 mil. RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
2 firme · 4,6 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
17 firme · 4,4 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
4 firme · 1,8 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
5 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
4 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
7 firme · 888,2 K RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
5 firme · 845,5 K RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
2 firme · 396,6 K RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
3 firme · 349,2 K RON
CAEN 4212
Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
1 firme · 80 K RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
1 firme · 30,7 K RON
CAEN 4323
Lucrări de izolații
1 firme · 200 RON