Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Bacău după creștere YoY în 2014
112 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 3,1 %, iar liderul atinge 148,5 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Creștere YoY | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.CILIBO COM SRLnou | Sat Podu Turcului, Comuna Podu Turcului, Bacău | 148,5 % | 26 K RON | |
| 2 | 2.ILIOS-HOLDING SRLnou | Municipiul Oneşti, Bacău | 134,4 % | -80,8 K RON | |
| 3 | 3.MARYLENE TUR SRLnou | Sat Filipeşti, Comuna Filipeşti, Bacău | 127,7 % | 1,4 K RON | |
| 4 | 4.EXPRESS FOOD SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 119,2 % | 164,8 K RON | |
| 5 | 5.SENSO C SRLnou | Loc. Slănic Moldova, Oraş Slănic Moldova, Bacău | 109,6 % | -38,6 K RON | |
| 6 | 6.MILEEA SRLnou | Loc. Dărmăneşti, Oraş Dărmăneşti, Bacău | 108,3 % | 190,7 K RON | |
| 7 | 7.GRUP PASAJ SRL▲ 42 | Municipiul Bacău, Bacău | 107,4 % | 2 K RON | |
| 8 | 8.DUMIANA COM SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 93,2 % | -14,7 K RON | |
| 9 | 9.ALEXMIDA SRLnou | Sat Cotumba, Comuna Agăş, Bacău | 79,8 % | -13,8 K RON | |
| 10 | 10.MARI-CAP SRL▲ 64 | Municipiul Bacău, Bacău | 74,3 % | 20 K RON | |
| 11 | 11.DIRECT CATERING SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 71,8 % | 79,3 K RON | |
| 12 | 12.PRONTO DELIVERY SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 71,7 % | -173,6 K RON | |
| 13 | 13.CEAHLAUL SRL▼ 6 | Municipiul Bacău, Bacău | 64,3 % | -85,8 K RON | |
| 14 | 14.CRAMA SLĂNIC SRL▲ 33 | Loc. Slănic Moldova, Oraş Slănic Moldova, Bacău | 56,6 % | 6,2 K RON | |
| 15 | 15.COMSILEN SRL▲ 33 | Sat Zemeş, Comuna Zemeş, Bacău | 55,7 % | 266,8 K RON | |
| 16 | 16.ROVASAM SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 52,8 % | 1,6 K RON | |
| 17 | 17.BAROMAG SRL▲ 19 | Sat Mărgineni, Comuna Mărgineni, Bacău | 50,1 % | 60,8 K RON | |
| 18 | 18.MGR GILMAR SRL▲ 22 | Loc. Slănic Moldova, Oraş Slănic Moldova, Bacău | 48,6 % | 38,7 K RON | |
| 19 | 19.SOMNUL DULCE SRL▼ 16 | Sat Cleja, Comuna Cleja, Bacău | 47,7 % | 83,2 K RON | |
| 20 | 20.CABANA DINTRE NUCI SRL▲ 44 | Sat Dealu Perjului, Comuna Onceşti, Bacău | 47,6 % | 14,9 K RON | |
| 21 | 21.EUROLIRS SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 46,6 % | -47 K RON | |
| 22 | 22.SIMIRADA SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 44,1 % | -46 K RON | |
| 23 | 23.SANINS SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 40,5 % | 15,2 K RON | |
| 24 | 24.TRANSFER IMPEX SRLnou | Municipiul Oneşti, Bacău | 39,1 % | -17 K RON | |
| 25 | 25.BOPAL THERM SRLnou | Municipiul Oneşti, Bacău | 38 % | 19,5 K RON | |
| 26 | 26.RAGESOR SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 37,8 % | -7,2 K RON | |
| 27 | 27.AGROINDUSTRIALA SAnou | Municipiul Bacău, Bacău | 37,4 % | 757,6 K RON | |
| 28 | 28.INBAL SRL▼ 18 | Sat Gârleni, Comuna Gârleni, Bacău | 36,7 % | -176,9 K RON | |
| 29 | 29.RAVIOPROD IMPEX SRLnou | Loc. Târgu Ocna, Oraş Târgu Ocna, Bacău | 35,6 % | -13,7 K RON | |
| 30 | 30.OMNISTAR INVEST SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 32,7 % | 10,4 K RON | |
| 31 | 31.TRIANGOLO PUB SRLnou | Sat Traian, Comuna Traian, Bacău | 32,3 % | 76,7 K RON | |
| 32 | 32.CONTROL COMPROD SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 31,3 % | 9,4 K RON | |
| 33 | 33.PAS IN DOI SRLnou | Sat Hemeiuş, Comuna Hemeiuş, Bacău | 30,7 % | 13 K RON | |
| 34 | 34.FAL INTER TRADE LTD SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 29,4 % | 6,3 K RON | |
| 35 | 35.ROSA BUN SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 29,2 % | -78,2 K RON | |
| 36 | 36.TWOMEY ENTERPRIZES SRL▲ 29 | Sat Poduri, Comuna Poduri, Bacău | 29,1 % | 16 K RON | |
| 37 | 37.TEMATER SRL▼ 18 | Municipiul Bacău, Bacău | 28,7 % | 87,6 K RON | |
| 38 | 38.LECORA SRL▼ 27 | Municipiul Bacău, Bacău | 27,8 % | 82 K RON | |
| 39 | 39.VALEOANA COM SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 27,1 % | -15,8 K RON | |
| 40 | 40.ALMADI FOODS SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 26,7 % | -2,4 K RON | |
| 41 | 41.TREVI SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 26,4 % | 84,9 K RON | |
| 42 | 42.TISU & IRIS SRLnou | Loc. Târgu Ocna, Oraş Târgu Ocna, Bacău | 26,4 % | -31,6 K RON | |
| 43 | 43.GEMENE RO ŞI RA SRLnou | Municipiul Oneşti, Bacău | 26,2 % | -8,5 K RON | |
| 44 | 44.GRANOVI EXIM SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 24,4 % | 17,8 K RON | |
| 45 | 45.EURO VACANTA SRL▲ 28 | Loc. Târgu Ocna, Oraş Târgu Ocna, Bacău | 24,1 % | 51,3 K RON | |
| 46 | 46.CLEDOMI CON SRL▼ 31 | Municipiul Moineşti, Bacău | 24 % | -32,4 K RON | |
| 47 | 47.GENIZ IMPEX SRLnou | Municipiul Oneşti, Bacău | 23,6 % | -58,8 K RON | |
| 48 | 48.NEVCO INVEST SRL▼ 24 | Municipiul Bacău, Bacău | 22,4 % | 28,1 K RON | |
| 49 | 49.MARISANO PROD SRLnou | Municipiul Oneşti, Bacău | 21,7 % | 8,6 K RON | |
| 50 | 50.IZVOARE SRLnou | Loc. Slănic Moldova, Oraş Slănic Moldova, Bacău | 21,3 % | 4,7 K RON | |
| 51 | 51.RESTAURANT AVIATORI SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 20,7 % | 6,6 K RON | |
| 52 | 52.COLCOM IMPEX SRLnou | Sat Plopu, Oraş Dărmăneşti, Bacău | 20,5 % | -47,3 K RON | |
| 53 | 53.CETINA SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 20,4 % | 7,4 K RON | |
| 54 | 54.BIAMAD SRL▼ 2 | Municipiul Bacău, Bacău | 20,3 % | -19,6 K RON | |
| 55 | 55.SORANABI SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 19,9 % | 1,1 K RON | |
| 56 | 56.IRIMAX ITAL SRL▼ 39 | Municipiul Bacău, Bacău | 19,8 % | -171,2 K RON | |
| 57 | 57.RO-PAAD SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 19,6 % | -15,4 K RON | |
| 58 | 58.BOULEVARD 18 SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 18,3 % | -218,8 K RON | |
| 59 | 59.COFETARIA PASAJ SRL▼ 16 | Municipiul Bacău, Bacău | 17,3 % | -456,1 K RON | |
| 60 | 60.RARY MGI SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 16,9 % | 980 RON | |
| 61 | 61.ANTIK PREST SRLnou | Sat Hemeiuş, Comuna Hemeiuş, Bacău | 15,8 % | 2,3 K RON | |
| 62 | 62.CEZALEX TRADE SRL▲ 13 | Municipiul Oneşti, Bacău | 15,7 % | -69,7 K RON | |
| 63 | 63.DUMICUŞ SRLnou | Municipiul Oneşti, Bacău | 15,6 % | -5,5 K RON | |
| 64 | 64.LA HANUT SRL▼ 20 | Sat Slobozia, Comuna Stănişeşti, Bacău | 15,3 % | 5,8 K RON | |
| 65 | 65.HANUL LUI MATEI SRLnou | Sat Sănduleni, Comuna Sănduleni, Bacău | 14,8 % | -59,4 K RON | |
| 66 | 66.FLORIN & MIHAELA SRLnou | Sat Borşani, Comuna Coţofăneşti, Bacău | 14,4 % | -41,4 K RON | |
| 67 | 67.ANICĂI & MARKOS SRLnou | Sat Ciugheş, Comuna Palanca, Bacău | 14,2 % | 45,9 K RON | |
| 68 | 68.MONDODRAGON SRL▼ 47 | Municipiul Bacău, Bacău | 14,1 % | 52,1 K RON | |
| 69 | 69.MOUNTAIN RESORT SRL▲ 1 | Loc. Slănic Moldova, Oraş Slănic Moldova, Bacău | 13,2 % | 1,4 K RON | |
| 70 | 70.PATEMA SRLnou | Sat Baraţi, Comuna Mărgineni, Bacău | 13,2 % | 1,2 K RON | |
| 71 | 71.RELDOB SRLnou | Municipiul Oneşti, Bacău | 12,4 % | 90,7 K RON | |
| 72 | 72.MAXGRILL SRLnou | Municipiul Oneşti, Bacău | 11,5 % | -94,9 K RON | |
| 73 | 73.MĂDUŢ SRL▲ 4 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 11,4 % | -3,3 K RON | |
| 74 | 74.RUXONIX SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 11 % | 18,2 K RON | |
| 75 | 75.SOTIS SRL▲ 4 | Municipiul Bacău, Bacău | 10,3 % | 187,3 K RON | |
| 76 | 76.COMPLEX HOTELIER DECEBAL SAnou | Municipiul Bacău, Bacău | 10,2 % | 681 K RON | |
| 77 | 77.ANTONIO IMPEX SRLnou | Sat Nicolae Bălcescu, Comuna Nicolae Bălcescu, Bacău | 10,2 % | -111,3 K RON | |
| 78 | 78.UNISTORE SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 9,6 % | 1,1 K RON | |
| 79 | 79.BREBOCOM SRL▼ 52 | Sat Ardeoani, Comuna Ardeoani, Bacău | 9,6 % | -344,5 K RON | |
| 80 | 80.TELESATELIT SRLnou | Sat Pânceşti, Comuna Pânceşti, Bacău | 8,5 % | -50,2 K RON | |
| 81 | 81.SILIAR SRLnou | Sat Pârjol, Comuna Pârjol, Bacău | 8,4 % | 233 RON | |
| 82 | 82.STORM INVEST SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 8,3 % | -37,5 K RON | |
| 83 | 83.DECAROX SRL▼ 20 | Municipiul Moineşti, Bacău | 7,9 % | 4,9 K RON | |
| 84 | 84.L'ARTISTA SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 7,9 % | 27,9 K RON | |
| 85 | 85.ZITACO SRLnou | Municipiul Oneşti, Bacău | 7,8 % | 32,8 K RON | |
| 86 | 86.MALOVA SRL▼ 40 | Municipiul Bacău, Bacău | 7,4 % | -20,4 K RON | |
| 87 | 87.CASA BERARILOR SRLnou | Municipiul Oneşti, Bacău | 7,4 % | 1,2 K RON | |
| 88 | 88.ELDINI SRL▼ 10 | Municipiul Bacău, Bacău | 7,3 % | -340 RON | |
| 89 | 89.MOVI TEAM S.R.L.▼ 22 | Municipiul Bacău, Bacău | 6,6 % | -102 K RON | |
| 90 | 90.KM & GI. INT-RO SRLnou | Municipiul Oneşti, Bacău | 6,6 % | 64,8 K RON | |
| 91 | 91.MAGURA SAnou | Loc. Târgu Ocna, Oraş Târgu Ocna, Bacău | 6 % | 2,6 mil. RON | |
| 92 | 92.PREMIUM CLUB SRL▼ 60 | Municipiul Bacău, Bacău | 5,9 % | -62,5 K RON | |
| 93 | 93.ATZENI SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 5,2 % | -13,7 K RON | |
| 94 | 94.FANI SRLnou | Municipiul Oneşti, Bacău | 4,9 % | 20,1 K RON | |
| 95 | 95.CODRINA & DIANA SRL▼ 66 | Municipiul Oneşti, Bacău | 4,4 % | 228 RON | |
| 96 | 96.HAFF SRLnou | Municipiul Oneşti, Bacău | 4,3 % | -17,8 K RON | |
| 97 | 97.ALTAMIRA SRL▼ 21 | Municipiul Bacău, Bacău | 3,8 % | 1,8 K RON | |
| 98 | 98.VOLTERA SRL▼ 53 | Municipiul Bacău, Bacău | 3,7 % | 6,3 K RON | |
| 99 | 99.PALOCON SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 3,3 % | -17,2 K RON | |
| 100 | 100.INTERCOP SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 3,1 % | 1 K RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Bacău
CAEN 5610
Restaurante
252 firme · 205,3 mil. RON
CAEN 5611
Restaurante
110 firme · 156,6 mil. RON
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
62 firme · 143,3 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
276 firme · 68,7 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
43 firme · 36,9 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
78 firme · 17,3 mil. RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
29 firme · 10,1 mil. RON
CAEN 5622
Alte servicii de alimentație n.c.a.
1 firme · 4,4 mil. RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
12 firme · 3,7 mil. RON
CAEN 5612
Activități ale unităților mobile de alimentație
4 firme · 735 K RON
CAEN 5540
Intermedieri pentru servicii de cazare
2 firme · 728,4 K RON
CAEN 5530
Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
5 firme · 172,4 K RON