Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Bacău după creștere YoY în 2016
124 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 9,1 %, iar liderul atinge 1.456,1 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Creștere YoY | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.HOTEL PERLA MOLDOVEI SRLnou | Loc. Slănic Moldova, Oraş Slănic Moldova, Bacău | 1.456,1 % | -4 mil. RON | |
| 2 | 2.MAYA & MATEO SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 561,4 % | 309,8 K RON | |
| 3 | 3.ADENA BUSINESS SRLnou | Sat Caşin, Comuna Caşin, Bacău | 460,6 % | 75 K RON | |
| 4 | 4.F.S.G. FOOD GROUP SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 444,5 % | -197,9 K RON | |
| 5 | 5.BEER HOUSE PMA SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 279,6 % | 10,2 K RON | |
| 6 | 6.BARAŢI AGROTOUR SRLnou | Sat Măgura, Comuna Măgura, Bacău | 207 % | 10 K RON | |
| 7 | 7.MUNTEANU S.R.L.nou | Loc. Târgu Ocna, Oraş Târgu Ocna, Bacău | 159,4 % | 226,8 K RON | |
| 8 | 8.CERBUL SRLnou | Municipiul Oneşti, Bacău | 104 % | 10,7 K RON | |
| 9 | 9.TG DENT COMPANY SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 82,7 % | 7,4 K RON | |
| 10 | 10.IL FORNO MAGIC SRLnou | Municipiul Oneşti, Bacău | 77,3 % | 20,4 K RON | |
| 11 | 11.RISTO VERO SRLnou | Loc. Târgu Ocna, Oraş Târgu Ocna, Bacău | 71,2 % | 102,5 K RON | |
| 12 | 12.CRI-DEEA INVEST SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 68,6 % | 15,5 K RON | |
| 13 | 13.ROLTRANS RAPID SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 64,6 % | 99,6 K RON | |
| 14 | 14.GOURMET PIZZA ITALY S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 61 % | -14,3 K RON | |
| 15 | 15.TWOMEY ENTERPRIZES SRL▲ 61 | Sat Poduri, Comuna Poduri, Bacău | 60,9 % | 81,5 K RON | |
| 16 | 16.ALEX CATERING GROUP S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 60,5 % | 19 K RON | |
| 17 | 17.WINDSOR PORT SRL▲ 32 | Municipiul Bacău, Bacău | 58 % | -30,6 K RON | |
| 18 | 18.TURIST FOOD SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 52,3 % | 49,1 K RON | |
| 19 | 19.ROMANITZA PROD SRLnou | Loc. Dărmăneşti, Oraş Dărmăneşti, Bacău | 52,3 % | 1,8 K RON | |
| 20 | 20.ESELCOM IMPEX SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 51,9 % | 19,9 K RON | |
| 21 | 21.RAGESOR SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 50,6 % | -26,2 K RON | |
| 22 | 22.MARASI COMPANY SRL▲ 116 | Municipiul Moineşti, Bacău | 50,2 % | -38,7 K RON | |
| 23 | 23.STEF EUROTRANS SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 48,6 % | 48,4 K RON | |
| 24 | 24.LECORA SRL▲ 111 | Municipiul Bacău, Bacău | 48,3 % | 95,5 K RON | |
| 25 | 25.EDYVIC SRLnou | Municipiul Moineşti, Bacău | 45,8 % | 124,7 K RON | |
| 26 | 26.VALDANY YORK SRLnou | Municipiul Oneşti, Bacău | 45,7 % | 66,2 K RON | |
| 27 | 27.BROWN CORNER SRL▼ 25 | Sat Caşin, Comuna Caşin, Bacău | 45,1 % | 399,7 K RON | |
| 28 | 28.FANI SRL▲ 111 | Municipiul Oneşti, Bacău | 43,2 % | 50,9 K RON | |
| 29 | 29.MARIO PUB SRLnou | Sat Ştefan cel Mare, Comuna Ştefan cel Mare, Bacău | 42,5 % | -9,9 K RON | |
| 30 | 30.ALES PRO SERVICII SRL▼ 15 | Municipiul Oneşti, Bacău | 40,8 % | 148,6 K RON | |
| 31 | 31.DARFEL GRUP SRLnou | Municipiul Moineşti, Bacău | 40,3 % | 37,7 K RON | |
| 32 | 32.PIAZZETTA SRL▼ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 38,4 % | 12,6 K RON | |
| 33 | 33.BAROMAG SRLnou | Sat Mărgineni, Comuna Mărgineni, Bacău | 36,6 % | 830 RON | |
| 34 | 34.ADAM LUCIAN & EMA SRLnou | Sat Bahna, Comuna Pârgăreşti, Bacău | 35,6 % | 35,5 K RON | |
| 35 | 35.CENTRU PRĂJEŞTI SRLnou | Sat Prăjeşti, Comuna Prăjeşti, Bacău | 35,2 % | 7,7 K RON | |
| 36 | 36.CRAMA SLĂNIC SRL▼ 29 | Loc. Slănic Moldova, Oraş Slănic Moldova, Bacău | 35,2 % | 70,3 K RON | |
| 37 | 37.F.A.B.E. ITALY SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 34,5 % | 15,2 K RON | |
| 38 | 38.MĂDUŢ SRL▲ 75 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 32,7 % | 25,9 K RON | |
| 39 | 39.CASA BERARILOR SRL▼ 1 | Municipiul Oneşti, Bacău | 31,5 % | 104,4 K RON | |
| 40 | 40.CRIZADI S.R.L.nou | Sat Luncani, Comuna Mărgineni, Bacău | 31,4 % | 960 RON | |
| 41 | 41.BREBOCOM SRL▲ 79 | Sat Ardeoani, Comuna Ardeoani, Bacău | 30,7 % | -262,9 K RON | |
| 42 | 42.BENGALL SRL▲ 74 | Municipiul Bacău, Bacău | 29,4 % | 2,1 K RON | |
| 43 | 43.ALEX BUSINESS TRADE SRL▲ 2 | Sat Mănăstirea Caşin, Comuna Mănăstirea Caşin, Bacău | 29,3 % | 913 RON | |
| 44 | 44.MARISANO PROD SRL▲ 56 | Municipiul Oneşti, Bacău | 28,9 % | 17,1 K RON | |
| 45 | 45.RUTFOOD SRL▲ 6 | Municipiul Bacău, Bacău | 27,9 % | 598,7 K RON | |
| 46 | 46.CEZALEX TRADE SRL▼ 35 | Municipiul Oneşti, Bacău | 25,9 % | 305,5 K RON | |
| 47 | 47.SERVIANCOM SRL▲ 7 | Sat Popeni, Comuna Căiuţi, Bacău | 25,9 % | -40,4 K RON | |
| 48 | 48.VICEXCOM SRL▲ 73 | Municipiul Bacău, Bacău | 25,6 % | -72,5 K RON | |
| 49 | 49.BOULEVARD 18 SRL▼ 13 | Municipiul Bacău, Bacău | 25,4 % | 16,3 K RON | |
| 50 | 50.DECAROX SRL▲ 64 | Municipiul Moineşti, Bacău | 25,2 % | 8 K RON | |
| 51 | 51.ANTOSIRG SRL▲ 61 | Sat Prăjeşti, Comuna Prăjeşti, Bacău | 25,1 % | 33,5 K RON | |
| 52 | 52.S.V.R. IMPEX SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 24,7 % | -21,9 K RON | |
| 53 | 53.CASA RADU SRL▲ 22 | Sat Onişcani, Comuna Filipeşti, Bacău | 24,5 % | 48,4 K RON | |
| 54 | 54.PIZZERIA SORRISO SRLnou | Sat Hemeiuş, Comuna Hemeiuş, Bacău | 23,9 % | 23,1 K RON | |
| 55 | 55.P & C RESTAURANTE SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 23,5 % | -23,1 K RON | |
| 56 | 56.COMPLEX PARC PINI MOINEŞTI SRL▼ 6 | Municipiul Moineşti, Bacău | 23,4 % | -8,1 K RON | |
| 57 | 57.COMSILEN SRL▲ 68 | Sat Zemeş, Comuna Zemeş, Bacău | 23,1 % | 93,3 K RON | |
| 58 | 58.ROMANITZA SRL▲ 37 | Loc. Dărmăneşti, Oraş Dărmăneşti, Bacău | 23 % | 35,8 K RON | |
| 59 | 59.INBAL SRL▲ 1 | Sat Gârleni, Comuna Gârleni, Bacău | 23 % | 218,7 K RON | |
| 60 | 60.COFETARIA PASAJ SRL▲ 30 | Municipiul Bacău, Bacău | 22,9 % | 230,8 K RON | |
| 61 | 61.OCTAVSTAR SRLnou | Municipiul Oneşti, Bacău | 22,7 % | 76,1 K RON | |
| 62 | 62.ANGELI DEL CELLO PROD SRL▲ 19 | Loc. Dărmăneşti, Oraş Dărmăneşti, Bacău | 22,5 % | 21,2 K RON | |
| 63 | 63.POPAS PINUL SRL▲ 44 | Municipiul Bacău, Bacău | 22,3 % | 705,7 K RON | |
| 64 | 64.BIOLIAMA TUR SRL▼ 17 | Loc. Slănic Moldova, Oraş Slănic Moldova, Bacău | 22 % | 258,7 K RON | |
| 65 | 65.MARYLENE TUR SRLnou | Sat Filipeşti, Comuna Filipeşti, Bacău | 21,9 % | 94,4 K RON | |
| 66 | 66.BACCHUS BISTRO CHIC SRL▼ 48 | Municipiul Bacău, Bacău | 21,7 % | -173,2 K RON | |
| 67 | 67.ELDINI SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 20,8 % | 23,3 K RON | |
| 68 | 68.TEMATER SRL▲ 23 | Municipiul Bacău, Bacău | 20,5 % | 166,8 K RON | |
| 69 | 69.MALOVA SRL▲ 67 | Municipiul Bacău, Bacău | 20,3 % | 5,7 K RON | |
| 70 | 70.CREMENEA III S.R.L.▲ 17 | Municipiul Bacău, Bacău | 20,3 % | 205 RON | |
| 71 | 71.MILEEA SRLnou | Loc. Dărmăneşti, Oraş Dărmăneşti, Bacău | 19,9 % | 24,2 K RON | |
| 72 | 72.CORNEL & VLAD SRL▼ 52 | Municipiul Bacău, Bacău | 19,5 % | 361,2 K RON | |
| 73 | 73.MOUNTAIN RESORT SRL▼ 2 | Loc. Slănic Moldova, Oraş Slănic Moldova, Bacău | 18,8 % | 49,5 K RON | |
| 74 | 74.STORM INVEST SRL▼ 34 | Municipiul Bacău, Bacău | 17,5 % | 74,3 K RON | |
| 75 | 75.CETINA SRL▲ 22 | Municipiul Bacău, Bacău | 16,9 % | 59,9 K RON | |
| 76 | 76.VIKINGS FOOD SRL▼ 75 | Municipiul Bacău, Bacău | 16,7 % | 165,6 K RON | |
| 77 | 77.AGROTURISM KM 256 SRL▼ 25 | Sat Orbeni, Comuna Orbeni, Bacău | 16,7 % | 1,1 K RON | |
| 78 | 78.ALEX & REBECCA SRL▲ 33 | Loc. Buhuşi, Oraş Buhuşi, Bacău | 16,4 % | 7,3 K RON | |
| 79 | 79.GENIZ IMPEX SRL▼ 73 | Municipiul Oneşti, Bacău | 16,2 % | -54,7 K RON | |
| 80 | 80.CONTROL COMPROD SRL▼ 21 | Municipiul Bacău, Bacău | 16 % | 75,9 K RON | |
| 81 | 81.THE STAGE SRL▼ 40 | Municipiul Bacău, Bacău | 15,7 % | -47,3 K RON | |
| 82 | 82.RANIM SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 15,6 % | 6,6 K RON | |
| 83 | 83.IVODIUM BUSINESS S.R.L.▼ 78 | Municipiul Bacău, Bacău | 15,5 % | 126,7 K RON | |
| 84 | 84.C & L LARACRIS S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 15,5 % | -3,2 K RON | |
| 85 | 85.EUROPEENNE DE BOIS SRLnou | Municipiul Oneşti, Bacău | 15,4 % | 459,9 K RON | |
| 86 | 86.BONITO ORIGINAL SRL▼ 73 | Sat Mărgineni, Comuna Mărgineni, Bacău | 14,8 % | 41,8 K RON | |
| 87 | 87.GRUP PASAJ SRL▼ 34 | Municipiul Bacău, Bacău | 14,6 % | 27,5 K RON | |
| 88 | 88.INTERCOP SRL▲ 27 | Municipiul Bacău, Bacău | 14,3 % | 1,5 K RON | |
| 89 | 89.ALTAMIRA SRL▲ 4 | Municipiul Bacău, Bacău | 13,3 % | -4,2 K RON | |
| 90 | 90.NEVCO INVEST SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 12,9 % | 379,2 K RON | |
| 91 | 91.ATZENI SRL▼ 81 | Municipiul Bacău, Bacău | 12,5 % | 11,9 K RON | |
| 92 | 92.MIATUR SRL▼ 23 | Sat Lilieci, Comuna Hemeiuş, Bacău | 12,5 % | 258,4 K RON | |
| 93 | 93.PRONTO DELIVERY SRL▲ 36 | Municipiul Bacău, Bacău | 11,6 % | -226,4 K RON | |
| 94 | 94.SOMNUL DULCE SRLnou | Sat Cleja, Comuna Cleja, Bacău | 11,5 % | -27,2 K RON | |
| 95 | 95.GRUP PARC SRL▲ 11 | Municipiul Bacău, Bacău | 11,4 % | 279,8 K RON | |
| 96 | 96.CASA NOBLESSE SRL▲ 9 | Municipiul Bacău, Bacău | 11,4 % | 37,2 K RON | |
| 97 | 97.GT GRUP SRL▼ 33 | Municipiul Bacău, Bacău | 11,1 % | 257,1 K RON | |
| 98 | 98.EMICA-IMPEX SRL▲ 24 | Municipiul Oneşti, Bacău | 10,2 % | 9,8 K RON | |
| 99 | 99.PASAJ SRL▲ 42 | Municipiul Bacău, Bacău | 10 % | 34,1 K RON | |
| 100 | 100.RESTAURANT AVIATORI SRL▼ 74 | Municipiul Bacău, Bacău | 9,1 % | 90,6 K RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Bacău
CAEN 5610
Restaurante
252 firme · 205,3 mil. RON
CAEN 5611
Restaurante
110 firme · 156,6 mil. RON
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
62 firme · 143,3 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
276 firme · 68,7 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
43 firme · 36,9 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
78 firme · 17,3 mil. RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
29 firme · 10,1 mil. RON
CAEN 5622
Alte servicii de alimentație n.c.a.
1 firme · 4,4 mil. RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
12 firme · 3,7 mil. RON
CAEN 5612
Activități ale unităților mobile de alimentație
4 firme · 735 K RON
CAEN 5540
Intermedieri pentru servicii de cazare
2 firme · 728,4 K RON
CAEN 5530
Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
5 firme · 172,4 K RON