Top 100 firme — Activități profesionale, Bacău după creștere YoY în 2021
355 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 49,8 %, iar liderul atinge 1.753,3 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Creștere YoY | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.AMBIENT FAIR SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 1.753,3 % | 1,3 mil. RON | |
| 2 | 2.SITCAT ENGINEERING S.R.L.nou | Municipiul Moineşti, Bacău | 526,3 % | 718,3 K RON | |
| 3 | 3.SPHERIC MIND S.R.L.nou | Sat Bogdăneşti, Comuna Bogdăneşti, Bacău | 413,4 % | 501,4 K RON | |
| 4 | 4.CINEMATIC ASSIST S.R.L.nou | Sat Valea Seacă, Comuna Nicolae Bălcescu, Bacău | 413,4 % | -106,6 K RON | |
| 5 | 5.BIROU DE ARHITECTURĂ GELU TUDORACHE SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 362 % | 287,9 K RON | |
| 6 | 6.4A SOLUTIONS S.R.L.nou | Loc. Târgu Ocna, Oraş Târgu Ocna, Bacău | 318,6 % | 124,9 K RON | |
| 7 | 7.FAD PROJECT & CONSULTING SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 314,8 % | 686,4 K RON | |
| 8 | 8.CONSTEVAL SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 253,8 % | 733,3 K RON | |
| 9 | 9.MASS GLOBAL SOLUTION S.R.L.▲ 67 | Municipiul Oneşti, Bacău | 253,7 % | 615,8 K RON | |
| 10 | 10.PUBLIEM SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 243,6 % | 695,6 K RON | |
| 11 | 11.PRO HIDRO INSTAL SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 213,1 % | 197,4 K RON | |
| 12 | 12.FRUCTEX BACĂU SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 208,2 % | 5 K RON | |
| 13 | 13.VIMEN DNS S.R.L.nou | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 202,3 % | 74,1 K RON | |
| 14 | 14.PUBLIC LEGAL INVESTMENT V.E. S.R.L.nou | Sat Săuceşti, Comuna Săuceşti, Bacău | 194,8 % | 144,9 K RON | |
| 15 | 15.TOPO TECH 3D SRL▲ 261 | Municipiul Bacău, Bacău | 186,3 % | 341,5 K RON | |
| 16 | 16.GED PROJECT SRLnou | Sat Nicolae Bălcescu, Comuna Nicolae Bălcescu, Bacău | 176,8 % | 121 K RON | |
| 17 | 17.CONSELT INVEST SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 162,5 % | 311,9 K RON | |
| 18 | 18.RIAMED RO SRL▲ 223 | Municipiul Bacău, Bacău | 158,3 % | 603,9 K RON | |
| 19 | 19.ADVERTICA INTERACTIVE S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 156,5 % | 194,2 K RON | |
| 20 | 20.CENTRUL DE SERVICII INTEGRATE PENTRU FIRME S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 154 % | 174,6 K RON | |
| 21 | 21.CREATIVE BUSINESS DEVELOPMENT SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 147,5 % | 375,6 K RON | |
| 22 | 22.SOCUCU SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 146,8 % | 92,1 K RON | |
| 23 | 23.FOTO LIBRIS S.R.L.▲ 103 | Sat Sascut, Comuna Sascut, Bacău | 146,4 % | 130,3 K RON | |
| 24 | 24.SINDAX-ELA SRLnou | Sat Secuieni, Comuna Secuieni, Bacău | 144,8 % | 258,6 K RON | |
| 25 | 25.MIRSIM MET CONSULT S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 144,7 % | 238,1 K RON | |
| 26 | 26.EUROMA GROUP SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 141,5 % | 91,9 K RON | |
| 27 | 27.ATLANT STUDIO PLUS SRL▲ 199 | Municipiul Oneşti, Bacău | 140 % | 120,2 K RON | |
| 28 | 28.JDV EVENTS SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 133,4 % | 192,8 K RON | |
| 29 | 29.GAMSERV CONS SRL▲ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 129,2 % | 720,2 K RON | |
| 30 | 30.CONSING TEHNIC S.R.L.▼ 7 | Municipiul Oneşti, Bacău | 126,4 % | 643,3 K RON | |
| 31 | 31.ULTRA PROIECT SRLnou | Sat Măgura, Comuna Măgura, Bacău | 122,3 % | 715,4 K RON | |
| 32 | 32.DAILY PROJECT STUDIO SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 120,8 % | 181 K RON | |
| 33 | 33.ADTRADE CONSULTING SRLnou | Sat Popeni, Comuna Căiuţi, Bacău | 115,4 % | 138,4 K RON | |
| 34 | 34.LINEO PROIECT SRL▼ 21 | Municipiul Bacău, Bacău | 114,4 % | 715,9 K RON | |
| 35 | 35.3D CREATIV SRLnou | Sat Mărgineni, Comuna Mărgineni, Bacău | 112,9 % | 100,1 K RON | |
| 36 | 36.OCTAV MEDIA SERVICES SRL▲ 157 | Sat Ungureni, Comuna Tătărăşti, Bacău | 112,6 % | 339,8 K RON | |
| 37 | 37.REINVENT PROJECT S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 108,1 % | 115 K RON | |
| 38 | 38.PRODCAR SRLnou | Sat Mărgineni, Comuna Mărgineni, Bacău | 104,6 % | 76,4 K RON | |
| 39 | 39.GELUVIN-PREST SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 103 % | 148,3 K RON | |
| 40 | 40.MGM TRAINING COMPANY S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 102,5 % | 171,1 K RON | |
| 41 | 41.SERV-FARM VET SRLnou | Sat Dofteana, Comuna Dofteana, Bacău | 101,6 % | 125,6 K RON | |
| 42 | 42.LEOS MECHANICAL STUDIO SRLnou | Sat Turluianu, Comuna Bereşti-Tazlău, Bacău | 99,6 % | 316 K RON | |
| 43 | 43.EVALCONS TECH SRL▲ 127 | Municipiul Bacău, Bacău | 99,4 % | 3,1 mil. RON | |
| 44 | 44.ATTI CREATIVE STUDIO SRL▲ 175 | Municipiul Bacău, Bacău | 97 % | -300 K RON | |
| 45 | 45.PATRICHIVET SRLnou | Sat Pârjol, Comuna Pârjol, Bacău | 96 % | 164,7 K RON | |
| 46 | 46.MICROEXPERT SRLnou | Sat Sărata, Comuna Sărata, Bacău | 93 % | 199,7 K RON | |
| 47 | 47.GMT PREST SERV SRLnou | Municipiul Oneşti, Bacău | 92,3 % | 64,4 K RON | |
| 48 | 48.M SERV SOLUTIONS S.R.L.nou | Loc. Târgu Ocna, Oraş Târgu Ocna, Bacău | 88,4 % | 13,7 K RON | |
| 49 | 49.MOLDCONSULT SECURITY SERVICES SRLnou | Sat Mărgineni, Comuna Mărgineni, Bacău | 87,9 % | 120,1 K RON | |
| 50 | 50.DESIGN SHOES COLECTION SRLnou | Municipiul Moineşti, Bacău | 87,7 % | 112,9 K RON | |
| 51 | 51.ZARMEDVET SRL▲ 115 | Sat Filipeni, Comuna Filipeni, Bacău | 86,8 % | 205,6 K RON | |
| 52 | 52.FLY EXPERT SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 86,3 % | 23,2 K RON | |
| 53 | 53.TOP EVAL CAD SRLnou | Sat Letea Veche, Comuna Letea Veche, Bacău | 86 % | 257,5 K RON | |
| 54 | 54.GRITERYON EXPERT SRLnou | Loc. Târgu Ocna, Oraş Târgu Ocna, Bacău | 85,4 % | 135,2 K RON | |
| 55 | 55.AMON VET CONSULTING S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 84,1 % | 29,6 K RON | |
| 56 | 56.AGAPE EUROCONSULTING S.R.L.nou | Sat Lilieci, Comuna Hemeiuş, Bacău | 82,3 % | 153,6 K RON | |
| 57 | 57.KUMA HOLDING SRLnou | Sat Bibireşti, Comuna Ungureni, Bacău | 82,2 % | 259,8 K RON | |
| 58 | 58.HOME TEXTILE DESIGN S.R.L.▲ 19 | Municipiul Bacău, Bacău | 81,2 % | 83,9 K RON | |
| 59 | 59.NOVA IRA VAS SRL▲ 42 | Municipiul Bacău, Bacău | 79,7 % | 168,7 K RON | |
| 60 | 60.UNIC GRUP PROIECT SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 79,7 % | 161,7 K RON | |
| 61 | 61.VIREO SRL▲ 174 | Municipiul Bacău, Bacău | 79,2 % | 296,3 K RON | |
| 62 | 62.ECOPROJECT CONSULTING SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 77,8 % | 685,1 K RON | |
| 63 | 63.PARVET CONSULT SRLnou | Sat Urecheşti, Comuna Urecheşti, Bacău | 77,3 % | 240,6 K RON | |
| 64 | 64.KRISAGVAL SRL▼ 46 | Sat Răcăciuni, Comuna Răcăciuni, Bacău | 76,3 % | 114,9 K RON | |
| 65 | 65.PRO GEOMATIC SRL▲ 59 | Municipiul Oneşti, Bacău | 74,4 % | 38,1 K RON | |
| 66 | 66.3P CONSULTING & PROJECTS SRLnou | Sat Hemeiuş, Comuna Hemeiuş, Bacău | 74 % | 142,4 K RON | |
| 67 | 67.GEOPRIN EXPERT CONSULTING SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 71,6 % | 205,5 K RON | |
| 68 | 68.FREDI SRLnou | Municipiul Oneşti, Bacău | 71,5 % | -39,9 K RON | |
| 69 | 69.C & I-CIRA SRLnou | Sat Letea Veche, Comuna Letea Veche, Bacău | 70,3 % | 184,3 K RON | |
| 70 | 70.TOP VISION SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 70,1 % | 95,1 K RON | |
| 71 | 71.FINANCIAR ACCES SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 70,1 % | 90,8 K RON | |
| 72 | 72.TEHART DESIGN S.R.L.nou | Municipiul Oneşti, Bacău | 69,7 % | 30,9 K RON | |
| 73 | 73.SERVICII VETERINARE SRL▲ 125 | Municipiul Oneşti, Bacău | 69 % | 91,6 K RON | |
| 74 | 74.HERCIU TRAINING S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 67,8 % | 251,4 K RON | |
| 75 | 75.ACCOUNTING OPPORTUNITIES S.R.L.▼ 1 | Sat Fundeni, Comuna Secuieni, Bacău | 67,3 % | 262,4 K RON | |
| 76 | 76.EXPERT DECOPREST SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 66,9 % | 99,6 K RON | |
| 77 | 77.SMART PETROL CONSULTING SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 65,4 % | 58 K RON | |
| 78 | 78.INSTAL POINT SRLnou | Sat Măgura, Comuna Măgura, Bacău | 65,2 % | 906,3 K RON | |
| 79 | 79.TOPO GEO TECHNICS SRL▼ 32 | Municipiul Bacău, Bacău | 65,2 % | 107 K RON | |
| 80 | 80.INTER CLEAN CONSTRUCT SRLnou | Sat Hemeiuş, Comuna Hemeiuş, Bacău | 64,3 % | 8,5 K RON | |
| 81 | 81.GOA CONSULT S.R.L.nou | Sat Târgu Trotuş, Comuna Târgu Trotuş, Bacău | 64,2 % | 82,6 K RON | |
| 82 | 82.BVB RISK SOLUTIONS SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 63,9 % | 127,8 K RON | |
| 83 | 83.DENIMAR ADVERTISING SRL▲ 55 | Municipiul Oneşti, Bacău | 63,2 % | 264,1 K RON | |
| 84 | 84.PRINCIPIAL CONTA EXPERT SRLnou | Sat Măgura, Comuna Măgura, Bacău | 62,8 % | 89 K RON | |
| 85 | 85.ROMBAC SOLUTIONS S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 62,7 % | 230 K RON | |
| 86 | 86.BALCANI TEST S.R.L.nou | Sat Balcani, Comuna Balcani, Bacău | 62 % | 397 K RON | |
| 87 | 87.SC ADCE TRACIA SRL▲ 119 | Municipiul Bacău, Bacău | 61,5 % | 226,1 K RON | |
| 88 | 88.GABI CENTER S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 58,1 % | 106,9 K RON | |
| 89 | 89.IWE CONSULTING S.R.L.nou | Sat Letea Veche, Comuna Letea Veche, Bacău | 53,2 % | 184,1 K RON | |
| 90 | 90.DEEP EUROCONTA SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 53,1 % | 137,1 K RON | |
| 91 | 91.CONTABILITATE MANAGERIALĂ SRL▼ 2 | Municipiul Bacău, Bacău | 53 % | 286,1 K RON | |
| 92 | 92.PROEXPERT SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 52,9 % | 205,2 K RON | |
| 93 | 93.CARGO LOGISTIC CONSULTING SRL▲ 189 | Sat Sărata, Comuna Sărata, Bacău | 52,9 % | 195,1 K RON | |
| 94 | 94.MGM OPREA SRLnou | Sat Lilieci, Comuna Hemeiuş, Bacău | 52,8 % | 118,3 K RON | |
| 95 | 95.OBIECTIV CONTAB SRL▲ 109 | Municipiul Bacău, Bacău | 52,8 % | 156,3 K RON | |
| 96 | 96.SUPPLY CONTAB SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 52,3 % | 147,1 K RON | |
| 97 | 97.GEO POINT EXPERT SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 51,7 % | 306,3 K RON | |
| 98 | 98.NICOLASSY INSPECT SRL▼ 40 | Municipiul Oneşti, Bacău | 51,4 % | 130,2 K RON | |
| 99 | 99.RINCRAFT S.R.L.nou | Loc. Slănic Moldova, Oraş Slănic Moldova, Bacău | 49,9 % | 94,2 K RON | |
| 100 | 100.DEEA VET CLINIC SRL▼ 28 | Sat Pănceşti, Comuna Sascut, Bacău | 49,8 % | 7,4 K RON |
Codurile CAEN din activități profesionale — Bacău
CAEN 7112
Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
302 firme · 174,3 mil. RON
CAEN 7022
Activități de consultanță pentru afaceri și management
244 firme · 72 mil. RON
CAEN 6920
Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
226 firme · 60 mil. RON
CAEN 7500
Activități veterinare
98 firme · 48 mil. RON
CAEN 7311
Activități ale agențiilor de publicitate
189 firme · 47,2 mil. RON
CAEN 7111
Activități de arhitectură
108 firme · 33,2 mil. RON
CAEN 7120
Activități de testări și analize tehnice
66 firme · 32,8 mil. RON
CAEN 7410
Activități de design specializat
57 firme · 28,5 mil. RON
CAEN 7490
Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
57 firme · 21,2 mil. RON
CAEN 7020
Activități de consultanță în afaceri și management
87 firme · 18 mil. RON
CAEN 7219
Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
9 firme · 17,3 mil. RON
CAEN 7499
Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
21 firme · 9,4 mil. RON
CAEN 7420
Activități fotografice
100 firme · 8,1 mil. RON
CAEN 7312
Servicii de reprezentare media
13 firme · 6,4 mil. RON
CAEN 7491
Activități de brokeraj în materie de brevete și servicii de marketing
1 firme · 2,8 mil. RON
CAEN 7430
Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
22 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 7411
Activități de design industrial și vestimentar
6 firme · 1,8 mil. RON
CAEN 7320
Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
13 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 7021
Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
10 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 7210
Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
2 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 7413
Activități de design de interior
7 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 7211
Cercetare- dezvoltare în biotehnologie
1 firme · 1 mil. RON
CAEN 7414
Alte activități de design specializat
4 firme · 676,3 K RON
CAEN 6910
Activități juridice
10 firme · 448,6 K RON
CAEN 7010
Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate
2 firme · 264,5 K RON
CAEN 7220
Cercetare- dezvoltare în științe sociale și umaniste
2 firme · 254 K RON
CAEN 7412
Design grafic și activități de comunicare vizuală
1 firme · 3 K RON