Top 100 firme — Agricultură, silvicultură și pescuit, Prahova după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2016
123 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 6,6 %, iar liderul atinge 133,4 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.GYK FOREST SERV SRLnou | Loc. Buşteni, Oraş Buşteni, Prahova | 133,4 %▼ 12,3 % | ▼ 12,3 % | 164,8 K RON | |
| 2 | 2.WOODWORKING SILV SRL= | Sat Bordenii Mici, Comuna Scorţeni, Prahova | 110,7 %▲ 48,1 % | ▲ 48,1 % | 291,7 K RON | |
| 3 | 3.AGRODEZ DANRO SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 89,2 %▲ 389,2 % | ▲ 389,2 % | 8,7 K RON | |
| 4 | 4.ECO FERM INVEST SRLnou | Sat Filipeştii de Pădure, Comuna Filipeştii de Pădure, Prahova | 87,3 %▲ 4.906,5 % | ▲ 4.906,5 % | 13,2 K RON | |
| 5 | 5.AGROSEMCU SRL▲ 8 | Loc. Urlaţi, Oraş Urlaţi, Prahova | 79,5 %▲ 7,3 % | ▲ 7,3 % | -510,8 K RON | |
| 6 | 6.VITIS METAMORFOSIS SRL▲ 2 | Sat Ungureni, Comuna Vadu Săpat, Prahova | 75,7 %▲ 72,6 % | ▲ 72,6 % | -693,1 K RON | |
| 7 | 7.ORIGINI PI SRL▲ 23 | Sat Călineşti, Comuna Floreşti, Prahova | 58,9 %▲ 88 % | ▲ 88 % | 3,3 K RON | |
| 8 | 8.NOI MNG CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 58,6 %▲ 95,9 % | ▲ 95,9 % | 813,8 K RON | |
| 9 | 9.NEOFOREST SRL▲ 24 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 57,3 %▼ 3,9 % | ▼ 3,9 % | -7,8 K RON | |
| 10 | 10.PISCICOLA PRAHOVA SRL▲ 33 | Sat Fulga de Jos, Comuna Fulga, Prahova | 53,7 %▲ 63,6 % | ▲ 63,6 % | 939 K RON | |
| 11 | 11.VIILE BUDUREASCA SRL▼ 8 | Sat Gura Vadului, Comuna Gura Vadului, Prahova | 49,3 %▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 1,3 mil. RON | |
| 12 | 12.AQUILA AGRICOLA SRL▲ 32 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 48,9 %▲ 55 % | ▲ 55 % | 387,7 K RON | |
| 13 | 13.DEVICOSTORE COM SRLnou | Comuna Surani, Prahova | 48,3 %▼ 9,7 % | ▼ 9,7 % | 112,9 K RON | |
| 14 | 14.KOSAL - AGROSERV SRL▼ 3 | Sat Târgşoru Nou, Comuna Ariceştii Rahtivani, Prahova | 46,9 %▲ 18 % | ▲ 18 % | 200,7 K RON | |
| 15 | 15.POPULUS SILVA SRL▲ 56 | Sat Plopu, Comuna Plopu, Prahova | 45,8 %▲ 195,3 % | ▲ 195,3 % | 44,2 K RON | |
| 16 | 16.ALROB-SILV SRL▼ 4 | Sat Măgurele, Comuna Măgurele, Prahova | 45 %▲ 22,2 % | ▲ 22,2 % | 610,8 K RON | |
| 17 | 17.ECO-FERM SRL▲ 10 | Loc. Boldeşti-Scăeni, Oraş Boldeşti-Scăeni, Prahova | 44,8 %▲ 29,4 % | ▲ 29,4 % | 34,5 K RON | |
| 18 | 18.ARMELI SRL▲ 54 | Loc. Băicoi, Oraş Băicoi, Prahova | 42,3 %▲ 73,9 % | ▲ 73,9 % | 224 K RON | |
| 19 | 19.TOMAGROS SERV SRL▲ 13 | Sat Trăisteni, Comuna Valea Doftanei, Prahova | 42,3 %▼ 46,3 % | ▼ 46,3 % | 165,8 K RON | |
| 20 | 20.FISHPLAN SRL▲ 4 | Comuna Boldeşti-Grădiştea, Prahova | 39,3 %▲ 19,5 % | ▲ 19,5 % | 66,6 K RON | |
| 21 | 21.A&A AGRICOLA POSESTI SRLnou | Sat Nucşoara de Sus, Comuna Poseşti, Prahova | 38,3 %▲ 43,2 % | ▲ 43,2 % | -36 K RON | |
| 22 | 22.CARIANA COM SRL= | Sat Albeşti-Muru, Comuna Albeşti-Paleologu, Prahova | 37,8 %▲ 5,5 % | ▲ 5,5 % | 140,1 K RON | |
| 23 | 23.ROMVERT AGROTURISM SRLnou | Sat Trăisteni, Comuna Valea Doftanei, Prahova | 37,6 %▲ 268,8 % | ▲ 268,8 % | -151,9 K RON | |
| 24 | 24.COOPERATIVA AGRICOLĂ VIA DOMNULUI COOPERATIVA AGRICOLĂnou | Loc. Urlaţi, Oraş Urlaţi, Prahova | 36,5 %▲ 31 % | ▲ 31 % | 423 K RON | |
| 25 | 25.NICLEX AGRO PREST SRL▼ 5 | Sat Palanca, Comuna Râfov, Prahova | 35,4 %▼ 3 % | ▼ 3 % | 413,7 K RON | |
| 26 | 26.COSTAN AGROCRIS SRL▼ 8 | Sat Sălciile, Comuna Sălciile, Prahova | 35,1 %▲ 57,6 % | ▲ 57,6 % | 1,4 mil. RON | |
| 27 | 27.IODRA AGRO SRL▼ 4 | Sat Moara, Comuna Puchenii Mari, Prahova | 34,7 %▲ 13,2 % | ▲ 13,2 % | 571,6 K RON | |
| 28 | 28.FABRICA DE FLORI NATURA SRL▲ 50 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 31,3 %▲ 110,9 % | ▲ 110,9 % | 4,7 K RON | |
| 29 | 29.ALMINA INVESTMENT SRL▲ 13 | Sat Ceptura de Jos, Comuna Ceptura, Prahova | 28 %▲ 35,5 % | ▲ 35,5 % | 176,7 K RON | |
| 30 | 30.VITIS PROD SRL▲ 38 | Loc. Urlaţi, Oraş Urlaţi, Prahova | 27,5 %▲ 25,9 % | ▲ 25,9 % | 352 K RON | |
| 31 | 31.AGRONATURA GECO SRL▲ 6 | Loc. Urlaţi, Oraş Urlaţi, Prahova | 27 %▲ 29,6 % | ▲ 29,6 % | 1,9 mil. RON | |
| 32 | 32.AC MILL COCORA SRLnou | Sat Trăisteni, Comuna Valea Doftanei, Prahova | 26,5 %▲ 3 % | ▲ 3 % | 478,3 K RON | |
| 33 | 33.BERTFOREST SRL▼ 16 | Sat Bertea, Comuna Bertea, Prahova | 26,1 %▲ 14,7 % | ▲ 14,7 % | 309 RON | |
| 34 | 34.UNICOM PRODUCTION SRL FILIALA URLATI▲ 47 | Sat Ceptura de Jos, Comuna Ceptura, Prahova | 25,4 %▲ 16,6 % | ▲ 16,6 % | 1,3 mil. RON | |
| 35 | 35.SPUMA SERV SRL▼ 9 | Sat Pisculeşti, Comuna Tinosu, Prahova | 24,7 %▲ 23,1 % | ▲ 23,1 % | 615,6 K RON | |
| 36 | 36.FLORSYL SRL▲ 9 | Sat Sângeru, Comuna Sângeru, Prahova | 24,6 %▲ 3,6 % | ▲ 3,6 % | -2,6 K RON | |
| 37 | 37.BĂRBOI & CO SRL▲ 22 | Sat Trăisteni, Comuna Valea Doftanei, Prahova | 23,7 %▼ 6,9 % | ▼ 6,9 % | 131,2 K RON | |
| 38 | 38.TULCIN COST SRL▲ 27 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 23,4 %▲ 39,2 % | ▲ 39,2 % | 351,4 K RON | |
| 39 | 39.TOHANI SA▼ 4 | Sat Gura Vadului, Comuna Gura Vadului, Prahova | 22,6 %▲ 14,2 % | ▲ 14,2 % | 1,6 mil. RON | |
| 40 | 40.ELBAS IMPEX SRL▲ 55 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 22,4 %▼ 4,1 % | ▼ 4,1 % | -162,7 K RON | |
| 41 | 41.NYKMAER MEN FOREST SRL▼ 36 | Sat Ceraşu, Comuna Ceraşu, Prahova | 22,3 %▲ 27,9 % | ▲ 27,9 % | 115,3 K RON | |
| 42 | 42.SUMI AGRO SRL▼ 26 | Loc. Urlaţi, Oraş Urlaţi, Prahova | 21,5 %▲ 48,6 % | ▲ 48,6 % | 527,9 K RON | |
| 43 | 43.ICONIC VINEYARDS S.R.L.▼ 4 | Comuna Gura Vadului, Prahova | 21,5 %▲ 6,8 % | ▲ 6,8 % | -569,4 K RON | |
| 44 | 44.MIRAGRO PROD INVEST SRL▼ 25 | Loc. Slănic, Oraş Slănic, Prahova | 21,4 %▲ 1 % | ▲ 1 % | 462,8 K RON | |
| 45 | 45.SEEDAGRO INTERNATIONAL S.R.L.nou | Sat Magula, Comuna Tomşani, Prahova | 20,6 %▲ 31,9 % | ▲ 31,9 % | 155,3 K RON | |
| 46 | 46.MAGROPAN ATLAS SRL▲ 12 | Sat Vâlcelele, Comuna Colceag, Prahova | 19,9 %▲ 40,9 % | ▲ 40,9 % | 148,6 K RON | |
| 47 | 47.IONEL NEGOITA SRL▼ 19 | Sat Sălciile, Comuna Sălciile, Prahova | 19,6 %▲ 24 % | ▲ 24 % | 2,7 mil. RON | |
| 48 | 48.EXPO FOREST SRL▼ 7 | Sat Telega, Comuna Telega, Prahova | 19,5 %▲ 15,6 % | ▲ 15,6 % | 56,3 K RON | |
| 49 | 49.GALATA COM SRL▼ 35 | Sat Ogretin, Comuna Drajna, Prahova | 19,4 %▼ 1,4 % | ▼ 1,4 % | 62,6 K RON | |
| 50 | 50.NATURA BIOINVEST SRL▼ 43 | Loc. Urlaţi, Oraş Urlaţi, Prahova | 18,5 %▲ 50,8 % | ▲ 50,8 % | 79,6 K RON | |
| 51 | 51.DIAGRA SRL▲ 10 | Loc. Mizil, Oraş Mizil, Prahova | 18,2 %▲ 28,8 % | ▲ 28,8 % | 634,7 K RON | |
| 52 | 52.MIGAB FOREST SRL▲ 57 | Sat Trăisteni, Comuna Valea Doftanei, Prahova | 17,2 %▼ 4,6 % | ▼ 4,6 % | 199,1 K RON | |
| 53 | 53.ADY AGRO EUROPREST SRL▼ 38 | Loc. Băicoi, Oraş Băicoi, Prahova | 16,9 %▼ 4,5 % | ▼ 4,5 % | 147,1 K RON | |
| 54 | 54.DONAGROPREST REMUS SRL▼ 6 | Sat Măneciu-Pământeni, Comuna Măneciu, Prahova | 16,8 %▲ 37,2 % | ▲ 37,2 % | 209,5 K RON | |
| 55 | 55.AGRICOLĂ FLORA▲ 50 | —, Prahova | 16,7 %▲ 27,6 % | ▲ 27,6 % | 603,2 K RON | |
| 56 | 56.LIVPROD AGRO SRL▼ 2 | Sat Sălciile, Comuna Sălciile, Prahova | 16,6 %▲ 40 % | ▲ 40 % | 386 K RON | |
| 57 | 57.AGROMEC BUCOV SAnou | Sat Bucov, Comuna Bucov, Prahova | 16,3 %▲ 143,1 % | ▲ 143,1 % | 83 K RON | |
| 58 | 58.RĂSARE ALEX PROD SRL▼ 37 | Sat Filipeştii de Târg, Comuna Filipeştii de Târg, Prahova | 16,1 %▲ 74,2 % | ▲ 74,2 % | 413,8 K RON | |
| 59 | 59.STADIN FOREST SRL▲ 52 | Loc. Urlaţi, Oraş Urlaţi, Prahova | 16,1 %▲ 42 % | ▲ 42 % | 68,9 K RON | |
| 60 | 60.DSA DOFI FOREX SRLnou | Sat Teşila, Comuna Valea Doftanei, Prahova | 16,1 %▲ 26,5 % | ▲ 26,5 % | 89,6 K RON | |
| 61 | 61.LEGUMICOLA PROD SRL▼ 51 | Sat Miroslaveşti, Comuna Puchenii Mari, Prahova | 15,5 %▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 72,9 K RON | |
| 62 | 62.LUCAGROS INVEST SRL▲ 31 | Sat Colceag, Comuna Colceag, Prahova | 15,4 %▲ 18 % | ▲ 18 % | 163,5 K RON | |
| 63 | 63.AGRICOLA RAHTIVANI SRL▲ 51 | Sat Ariceştii Rahtivani, Comuna Ariceştii Rahtivani, Prahova | 15,3 %▲ 50,8 % | ▲ 50,8 % | 431,1 K RON | |
| 64 | 64.BETTINI AGRO SRLnou | Sat Măneşti, Comuna Măneşti, Prahova | 15,2 %▲ 4,3 % | ▲ 4,3 % | 367,6 K RON | |
| 65 | 65.AGROMCOS SRL▲ 31 | Sat Sălciile, Comuna Sălciile, Prahova | 14,9 %▲ 80,8 % | ▲ 80,8 % | 1,2 mil. RON | |
| 66 | 66.AGRINVEST LAND SRL▲ 22 | Sat Strejnicu, Comuna Târgşoru Vechi, Prahova | 14,6 %▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | 930,9 K RON | |
| 67 | 67.ARAMDA SERV SRL▼ 38 | Sat Pantazi, Comuna Valea Călugărească, Prahova | 14,5 %▼ 1,7 % | ▼ 1,7 % | 96 K RON | |
| 68 | 68.SILVVIT SRL▲ 12 | Sat Goruna, Comuna Cocorăştii Mislii, Prahova | 14,5 %▲ 149,3 % | ▲ 149,3 % | 6,1 K RON | |
| 69 | 69.ROŞTEF FOREST SRL▼ 20 | Loc. Vălenii de Munte, Oraş Vălenii de Munte, Prahova | 14,4 %▼ 9,6 % | ▼ 9,6 % | -111,1 K RON | |
| 70 | 70.FLAGRA COM SRL= | Sat Drajna de Jos, Comuna Drajna, Prahova | 14,4 %▼ 1,1 % | ▼ 1,1 % | 71,9 K RON | |
| 71 | 71.CÎRSTEA FOREST SRL▲ 21 | Sat Trăisteni, Comuna Valea Doftanei, Prahova | 14 %▲ 8,4 % | ▲ 8,4 % | 87 K RON | |
| 72 | 72.JIMAGRO SRL▼ 10 | Sat Gherghiţa, Comuna Gherghiţa, Prahova | 13,9 %▲ 33,4 % | ▲ 33,4 % | 3,2 mil. RON | |
| 73 | 73.MOLBRAD SERV SRLnou | Sat Ceraşu, Comuna Ceraşu, Prahova | 13,2 %▲ 39,1 % | ▲ 39,1 % | -132,7 K RON | |
| 74 | 74.ALBASPINA FOREST SRL▼ 40 | Sat Teişani, Comuna Teişani, Prahova | 13,2 %▲ 30,9 % | ▲ 30,9 % | 42,9 K RON | |
| 75 | 75.BECADIA SRL▼ 25 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 13,2 %▼ 9,9 % | ▼ 9,9 % | 8,8 K RON | |
| 76 | 76.EVYMAT IMPEX SRLnou | Loc. Urlaţi, Oraş Urlaţi, Prahova | 12,8 %▲ 145,1 % | ▲ 145,1 % | 27,3 K RON | |
| 77 | 77.MINCO IMPEX SRL▼ 10 | Sat Albeşti-Muru, Comuna Albeşti-Paleologu, Prahova | 12,7 %▼ 16,3 % | ▼ 16,3 % | 3,3 mil. RON | |
| 78 | 78.AGROSTEP SERV SRL▼ 22 | Sat Albeşti-Muru, Comuna Albeşti-Paleologu, Prahova | 12,3 %▼ 12 % | ▼ 12 % | 199 K RON | |
| 79 | 79.GENIC SRLnou | Sat Boldeşti, Comuna Boldeşti-Grădiştea, Prahova | 12,3 %▲ 439,3 % | ▲ 439,3 % | 69,5 K RON | |
| 80 | 80.COVALEX AGRO SRL▼ 1 | Sat Fânari, Comuna Olari, Prahova | 12,1 %▲ 17 % | ▲ 17 % | 1,4 mil. RON | |
| 81 | 81.STEL AGRO SERV SRLnou | Sat Cocoşeşti, Comuna Păuleşti, Prahova | 11,4 %▲ 66,6 % | ▲ 66,6 % | 1,3 mil. RON | |
| 82 | 82.INTER EXPO TURISM SRL▼ 51 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 11,2 %▲ 13,8 % | ▲ 13,8 % | 1,1 mil. RON | |
| 83 | 83.NIRGO SERV SRL▼ 7 | Sat Tinosu, Comuna Tinosu, Prahova | 10,4 %▲ 12,8 % | ▲ 12,8 % | 68,7 K RON | |
| 84 | 84.GROMFID SRL▲ 3 | Sat Urleta, Comuna Băneşti, Prahova | 10,3 %▲ 12,1 % | ▲ 12,1 % | 328,5 K RON | |
| 85 | 85.OMEGA SERV SRL▼ 39 | Sat Fântânele, Comuna Fântânele, Prahova | 10,2 %▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 298,8 K RON | |
| 86 | 86.BOERU SRL▼ 2 | Sat Cătunu, Comuna Berceni, Prahova | 10,1 %▲ 1,2 % | ▲ 1,2 % | 518,8 K RON | |
| 87 | 87.JARDINERIA DANIVAS SRL▼ 47 | Loc. Urlaţi, Oraş Urlaţi, Prahova | 9,8 %▼ 14,5 % | ▼ 14,5 % | 92,5 K RON | |
| 88 | 88.PETMAR FOREST SRL▼ 13 | Loc. Urlaţi, Oraş Urlaţi, Prahova | 9,6 %▲ 14,1 % | ▲ 14,1 % | 21,6 K RON | |
| 89 | 89.ROSESABRINI SRLnou | ***localitatea negasita***, Prahova | 9,4 %▼ 76,3 % | ▼ 76,3 % | -75,4 K RON | |
| 90 | 90.LA VIE SRL▲ 26 | Loc. Urlaţi, Oraş Urlaţi, Prahova | 9,3 %▲ 1,7 % | ▲ 1,7 % | 34,9 K RON | |
| 91 | 91.AGROINDUSTRIALA CERES S.R.L.▼ 2 | Comuna Ariceştii Rahtivani, Prahova | 9,1 %▲ 3,1 % | ▲ 3,1 % | -107 K RON | |
| 92 | 92.RAMAROM FOREST SRL▼ 91 | Sat Bălţeşti, Comuna Bălţeşti, Prahova | 8,6 %▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | -1,5 mil. RON | |
| 93 | 93.DADUS PROD SERV SRLnou | Sat Malamuc, Comuna Gherghiţa, Prahova | 8,5 %▲ 30,9 % | ▲ 30,9 % | 543,2 K RON | |
| 94 | 94.PRIS SRL▲ 3 | Sat Tătărani, Comuna Bărcăneşti, Prahova | 8,2 %▲ 28,4 % | ▲ 28,4 % | 5,2 mil. RON | |
| 95 | 95.MATRAFOR SRL▼ 59 | Sat Teşila, Comuna Valea Doftanei, Prahova | 7,2 %▼ 24 % | ▼ 24 % | 675 RON | |
| 96 | 96.GEOCONST OIL PREST S.R.L.nou | Sat Bărcăneşti, Comuna Bărcăneşti, Prahova | 7,2 %▲ 73,8 % | ▲ 73,8 % | 413,9 K RON | |
| 97 | 97.BIOINTER AGRO SRLnou | Sat Târgşoru Nou, Comuna Ariceştii Rahtivani, Prahova | 7,2 %▲ 409,3 % | ▲ 409,3 % | -2,1 mil. RON | |
| 98 | 98.FULGA SRLnou | Sat Fulga de Sus, Comuna Fulga, Prahova | 6,7 %▲ 4,1 % | ▲ 4,1 % | 14,4 K RON | |
| 99 | 99.AFILIU TRANS SRL= | Loc. Mizil, Oraş Mizil, Prahova | 6,7 %▲ 5,9 % | ▲ 5,9 % | 3,2 mil. RON | |
| 100 | 100.ALGYPROD - SERV SRL▼ 91 | Sat Ceptura de Jos, Comuna Ceptura, Prahova | 6,6 %▼ 12,2 % | ▼ 12,2 % | 51,2 K RON |
Codurile CAEN din agricultură, silvicultură și pescuit — Prahova
CAEN 0111
Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
156 firme · 675,6 mil. RON
CAEN 0220
Exploatarea forestieră
84 firme · 120,7 mil. RON
CAEN 0121
Cultivarea strugurilor
31 firme · 89,3 mil. RON
CAEN 0145
Creșterea ovinelor și caprinelor
9 firme · 82,7 mil. RON
CAEN 0150
Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)
23 firme · 45 mil. RON
CAEN 0147
Creșterea păsărilor
12 firme · 35,7 mil. RON
CAEN 0146
Creșterea porcinelor
8 firme · 25,8 mil. RON
CAEN 0210
Silvicultură și alte activități forestiere
21 firme · 20,2 mil. RON
CAEN 0230
Colectarea produselor forestiere nelemnoase din flora spontană
1 firme · 18,8 mil. RON
CAEN 0125
Cultivarea fructelor arbuștilor fructiferi, căpșunilor, nuciferilor și a altor pomi fructiferi
32 firme · 17,5 mil. RON
CAEN 0322
Acvacultura în ape dulci
15 firme · 11,8 mil. RON
CAEN 0240
Activități de servicii anexe silviculturii
7 firme · 8,6 mil. RON
CAEN 0113
Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculilor
21 firme · 6,5 mil. RON
CAEN 0119
Cultivarea altor plante din culturi nepermanente
5 firme · 5 mil. RON
CAEN 0130
Cultivarea plantelor pentru înmulțire
5 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 0149
Creșterea altor animale
7 firme · 2 mil. RON
CAEN 0124
Cultivarea fructelor semințoase și sâmburoase
9 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 0116
Cultivarea plantelor pentru fibre textile
1 firme · 285,4 K RON
CAEN 0311
Pescuitul maritim
1 firme · 233,2 K RON
CAEN 0115
Cultivarea tutunului
1 firme · 162,2 K RON
CAEN 0170
Vânătoare,capturarea cu capcane a vânatului și activități de servicii anexe vânătorii
1 firme · 128,8 K RON
CAEN 0128
Cultivarea condimentelor, plantelor aromatice, medicinale și a plantelor de uz farmaceutic
5 firme · 66,8 K RON
CAEN 0312
Pescuitul în ape dulci
1 firme · 15,9 K RON
CAEN 0126
Cultivarea fructelor oleaginoase
1 firme · 0 RON