Top 100 firme — Activități profesionale, Neamț după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2020
167 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 10,4 %, iar liderul atinge 111,2 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.RADU EXPERT AUTO SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 111,2 %▲ 23,4 % | ▲ 23,4 % | 38,6 K RON | |
| 2 | 2.RUDMIS GROUP SRL▲ 7 | Sat Topoliţa, Comuna Grumăzeşti, Neamţ | 78,3 %▲ 51,6 % | ▲ 51,6 % | 295,1 K RON | |
| 3 | 3.NESTOP SURVEING TEAM SRL▲ 1 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 73,6 %▲ 45,5 % | ▲ 45,5 % | 622,2 K RON | |
| 4 | 4.PREMIER INSTAL SRLnou | Sat Cordun, Comuna Cordun, Neamţ | 71,4 %▲ 85,3 % | ▲ 85,3 % | 119,4 K RON | |
| 5 | 5.SORINI HYDRO SOLUTIONS SRL▲ 75 | Sat Budeşti, Comuna Făurei, Neamţ | 62,1 %▲ 8 % | ▲ 8 % | 200,5 K RON | |
| 6 | 6.MAYAKYR SRLnou | Municipiul Roman, Neamţ | 59,8 %▲ 52,4 % | ▲ 52,4 % | 286 K RON | |
| 7 | 7.ANCORADI GRUP SRL▲ 45 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 53,8 %▲ 59,5 % | ▲ 59,5 % | 618,1 K RON | |
| 8 | 8.TOPO CTSM SRL▲ 42 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 52,4 %▲ 86,2 % | ▲ 86,2 % | 277,4 K RON | |
| 9 | 9.MASTERSIGN S.R.L.nou | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 52,2 %— | — | 243,2 K RON | |
| 10 | 10.AUTO TITI SRL= | Municipiul Roman, Neamţ | 51,5 %▲ 15,2 % | ▲ 15,2 % | 848,3 K RON | |
| 11 | 11.NEXTEM ONLINE SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 47,5 %▼ 10,7 % | ▼ 10,7 % | 1,6 mil. RON | |
| 12 | 12.RIN TIN TIN VET & PET SHOP SRL▲ 61 | Municipiul Roman, Neamţ | 46,1 %▲ 94,5 % | ▲ 94,5 % | 55,7 K RON | |
| 13 | 13.OLIVET PET CONSULT SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 45,6 %▼ 1 % | ▼ 1 % | 39,7 K RON | |
| 14 | 14.MEDICINADEI SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 40,9 %▲ 29,8 % | ▲ 29,8 % | 201 K RON | |
| 15 | 15.COSTAREAL SRL= | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 36,9 %▲ 4,5 % | ▲ 4,5 % | 288,1 K RON | |
| 16 | 16.DAS PROJECT ENGINEERING SRL▲ 31 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 36,4 %▲ 6,5 % | ▲ 6,5 % | 54,5 K RON | |
| 17 | 17.SILVOCAD SRL▲ 10 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 35,1 %▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | 307,6 K RON | |
| 18 | 18.PROIECT TRIDENT SRL▲ 15 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 34 %▲ 5,9 % | ▲ 5,9 % | 672,8 K RON | |
| 19 | 19.SHAPES ZONE STUDIO SRLnou | Sat Horia, Comuna Horia, Neamţ | 33,6 %▲ 5,9 % | ▲ 5,9 % | 34,4 K RON | |
| 20 | 20.VALMEDIA SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 32,6 %▲ 81,2 % | ▲ 81,2 % | 351,3 K RON | |
| 21 | 21.MAXAUTO SRL▲ 23 | Municipiul Roman, Neamţ | 30,6 %▲ 25,2 % | ▲ 25,2 % | 96,4 K RON | |
| 22 | 22.ROMCRONOS MOLDOVA SRL▼ 15 | Sat Luţca, Comuna Sagna, Neamţ | 30,4 %▲ 8,8 % | ▲ 8,8 % | 6,8 K RON | |
| 23 | 23.AIA STRATEGY TRANSLATIONS SRL▲ 20 | Sat Gâdinţi, Comuna Gâdinţi, Neamţ | 29,9 %▲ 23,5 % | ▲ 23,5 % | 7,3 K RON | |
| 24 | 24.ABH BUSINESS CONSULTING SRL▼ 7 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 29,5 %▼ 3,1 % | ▼ 3,1 % | 617,9 K RON | |
| 25 | 25.DMT MARUNDIA SRL▼ 6 | Sat Secuieni, Comuna Secuieni, Neamţ | 29 %▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | 25,8 K RON | |
| 26 | 26.ALLDAY VET SRL▲ 89 | Sat Bicaz-Chei, Comuna Bicaz-Chei, Neamţ | 28,9 %▲ 41,8 % | ▲ 41,8 % | 135,3 K RON | |
| 27 | 27.CLEVER VISION SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 28,8 %▲ 55,5 % | ▲ 55,5 % | 90,1 K RON | |
| 28 | 28.YOUPLAN DEVELOPMENT SRL▼ 14 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 27,2 %▲ 36,3 % | ▲ 36,3 % | 409,8 K RON | |
| 29 | 29.ANTEU SRL▲ 63 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 27,2 %▲ 47,3 % | ▲ 47,3 % | 39,7 K RON | |
| 30 | 30.SRS EKO SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 26,5 %▲ 13,3 % | ▲ 13,3 % | 182,1 K RON | |
| 31 | 31.YOUPLAN S.R.L.nou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 26,4 %▲ 181,8 % | ▲ 181,8 % | 43,3 K RON | |
| 32 | 32.CARO SERV COM SRL▲ 80 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 26,2 %▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | 14,3 K RON | |
| 33 | 33.DOG & CAT PAWS SRL▼ 10 | Municipiul Roman, Neamţ | 25,8 %▲ 17,3 % | ▲ 17,3 % | 105 K RON | |
| 34 | 34.3FAN TEAMCONT SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 25,6 %▲ 7,2 % | ▲ 7,2 % | 181,5 K RON | |
| 35 | 35.IMONET SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 24,8 %▲ 22,1 % | ▲ 22,1 % | 107,6 K RON | |
| 36 | 36.EXPERT CONSULTING SRL▲ 21 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 22,7 %▼ 2,4 % | ▼ 2,4 % | 117,4 K RON | |
| 37 | 37.EDV ALL PROJECT SRLnou | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 22,6 %▲ 20,2 % | ▲ 20,2 % | 180,6 K RON | |
| 38 | 38.CAR TOP SRL▲ 87 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 22,4 %▲ 30 % | ▲ 30 % | 475 K RON | |
| 39 | 39.FINANS CONT SRL▲ 46 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 22,2 %▲ 4,7 % | ▲ 4,7 % | 186,3 K RON | |
| 40 | 40.IMPACT INVEST SRL▲ 23 | Sat Horia, Comuna Horia, Neamţ | 22,1 %▲ 13,9 % | ▲ 13,9 % | 970 RON | |
| 41 | 41.MULTICAD SRLnou | Municipiul Roman, Neamţ | 22,1 %▲ 107,8 % | ▲ 107,8 % | 36,6 K RON | |
| 42 | 42.MIRAJ PROIECT SRL▲ 9 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 21,1 %▲ 40 % | ▲ 40 % | 188,4 K RON | |
| 43 | 43.NEW SPACE SRLnou | Municipiul Roman, Neamţ | 20,9 %▲ 25,3 % | ▲ 25,3 % | 31,2 K RON | |
| 44 | 44.BAULEITUNG AC CONSTRUCT SRL▲ 121 | Sat Topoliceni, Comuna Poiana Teiului, Neamţ | 20,5 %▲ 17,2 % | ▲ 17,2 % | 104,8 K RON | |
| 45 | 45.ELS 2007 SRL▲ 22 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 20,2 %▲ 22,3 % | ▲ 22,3 % | 235,6 K RON | |
| 46 | 46.CMC CONSULTING SRL▲ 52 | Sat Stejaru, Comuna Pângăraţi, Neamţ | 20 %▲ 72,8 % | ▲ 72,8 % | 187,4 K RON | |
| 47 | 47.DECOGIM SRL▼ 21 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 19,4 %▼ 2,7 % | ▼ 2,7 % | 56,3 K RON | |
| 48 | 48.MELIDOR VET SRL▲ 21 | Sat Stejaru, Comuna Farcaşa, Neamţ | 19,4 %▲ 22,8 % | ▲ 22,8 % | 96,8 K RON | |
| 49 | 49.CONTABIL CENTER SRL▼ 4 | Municipiul Roman, Neamţ | 19,4 %▲ 44 % | ▲ 44 % | 213,9 K RON | |
| 50 | 50.UXE ZAMURG EXPERT SRL▼ 8 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 18,5 %▲ 14,7 % | ▲ 14,7 % | 140,1 K RON | |
| 51 | 51.DIAVET SRL▲ 129 | Sat Hoiseşti, Comuna Mărgineni, Neamţ | 18,4 %▲ 42,5 % | ▲ 42,5 % | 48 K RON | |
| 52 | 52.GEO PROJECT SRL▼ 22 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 17,8 %▲ 20,3 % | ▲ 20,3 % | 505 K RON | |
| 53 | 53.PROMOBIZ SRL▲ 58 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 17,7 %▲ 19,1 % | ▲ 19,1 % | 58,1 K RON | |
| 54 | 54.PRUDENTES CONT SRLnou | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 17,6 %▲ 59,6 % | ▲ 59,6 % | 80,4 K RON | |
| 55 | 55.3C PROIECT SRL▼ 37 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 17,2 %▲ 21,4 % | ▲ 21,4 % | 24,1 K RON | |
| 56 | 56.PH MEDIA SRL▲ 89 | Municipiul Roman, Neamţ | 17,2 %▲ 11,6 % | ▲ 11,6 % | 34,1 K RON | |
| 57 | 57.PIATRA HR SRL▲ 119 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 17 %▲ 11,8 % | ▲ 11,8 % | 140 K RON | |
| 58 | 58.GAMMA ADVERTISING SRL▼ 20 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 16,9 %▲ 10,4 % | ▲ 10,4 % | 135,1 K RON | |
| 59 | 59.ENERGOICE SRL▲ 68 | Sat Săvineşti, Comuna Săvineşti, Neamţ | 16,4 %▲ 47,3 % | ▲ 47,3 % | 2,5 mil. RON | |
| 60 | 60.MINIVET SRL▲ 53 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 16,4 %▲ 23,3 % | ▲ 23,3 % | 425,6 K RON | |
| 61 | 61.ZBZ MEDIA SRL▼ 6 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 16,4 %▼ 13,4 % | ▼ 13,4 % | 15,4 K RON | |
| 62 | 62.ŞTEF CONTAB SOLUTIONS SRL▼ 9 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 16,1 %▲ 4,3 % | ▲ 4,3 % | 126,1 K RON | |
| 63 | 63.MASTER EXPERT AUFIN SRL▼ 9 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 16,1 %▲ 14,4 % | ▲ 14,4 % | 134 K RON | |
| 64 | 64.ASSICONT SRL▼ 28 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 15,8 %▲ 3,4 % | ▲ 3,4 % | 97,1 K RON | |
| 65 | 65.FRIENDSHIP CONSULTING SRL▼ 41 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 15,6 %▲ 5,4 % | ▲ 5,4 % | 312,2 K RON | |
| 66 | 66.CONT EXPERT PETRARIU SRLnou | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 15,6 %▲ 40,9 % | ▲ 40,9 % | 37,4 K RON | |
| 67 | 67.GECO PROIECT SRL▼ 9 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 15,4 %▼ 10,9 % | ▼ 10,9 % | 505,8 K RON | |
| 68 | 68.GLOBUS PREST SRL▲ 109 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 15,2 %▲ 4,7 % | ▲ 4,7 % | 187,1 K RON | |
| 69 | 69.COMISOMAR SRL▲ 51 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 15 %▼ 23,5 % | ▼ 23,5 % | 64,2 K RON | |
| 70 | 70.PROTECH SRL▼ 35 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 14,9 %▼ 24,3 % | ▼ 24,3 % | 306,8 K RON | |
| 71 | 71.EUROCONT AUDIT SRL▲ 78 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 14,8 %▲ 17,3 % | ▲ 17,3 % | 215,4 K RON | |
| 72 | 72.PRO-ARC I.D. SRL▲ 84 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 14 %▲ 51,9 % | ▲ 51,9 % | 151,4 K RON | |
| 73 | 73.LS BUSINESS CONSULTING S.R.L.▼ 24 | Sat Bistriţa, Comuna Alexandru cel Bun, Neamţ | 14 %▲ 16,4 % | ▲ 16,4 % | 294,8 K RON | |
| 74 | 74.MADAL CONTAB SERV SRL▲ 15 | Municipiul Roman, Neamţ | 13,8 %▼ 0,6 % | ▼ 0,6 % | 105 K RON | |
| 75 | 75.PEMORA EXPERT SRL▼ 10 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 13,7 %▼ 2,5 % | ▼ 2,5 % | 118,4 K RON | |
| 76 | 76.ADRIAN VET S.R.L.nou | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 13,7 %— | — | 56,4 K RON | |
| 77 | 77.CONT LEGIS PLUS SRLnou | Sat Doina, Comuna Girov, Neamţ | 13,6 %▼ 5,3 % | ▼ 5,3 % | 41,3 K RON | |
| 78 | 78.ERIKA'S TRAVEL AGENCY SRL▲ 26 | Sat Horia, Comuna Horia, Neamţ | 13,6 %▲ 4,4 % | ▲ 4,4 % | 523,3 K RON | |
| 79 | 79.LUCACRIS CONSULTING S.R.L.▲ 23 | Sat Cotu Vameş, Comuna Horia, Neamţ | 13,6 %▲ 38,4 % | ▲ 38,4 % | 153,6 K RON | |
| 80 | 80.MED VET BIO FITO SRL▲ 10 | Municipiul Roman, Neamţ | 13,5 %▲ 16 % | ▲ 16 % | 89,9 K RON | |
| 81 | 81.SIMBOL ADVERTISING SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 13,4 %▲ 41,6 % | ▲ 41,6 % | 78,5 K RON | |
| 82 | 82.TOPGEOCAD SRL▲ 65 | Sat Bistriţa, Comuna Alexandru cel Bun, Neamţ | 13,4 %▲ 82,6 % | ▲ 82,6 % | 159,4 K RON | |
| 83 | 83.VIAN CONTA SRL▼ 12 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 13,3 %▲ 3,7 % | ▲ 3,7 % | 79,9 K RON | |
| 84 | 84.ACTUAL CONSULTING SRL▲ 73 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 13,2 %▼ 49 % | ▼ 49 % | 169,3 K RON | |
| 85 | 85.EDILPROIECT SAnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 12,8 %▲ 21,3 % | ▲ 21,3 % | 99,5 K RON | |
| 86 | 86.GRUP ECOENERGETIC SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 12,5 %▲ 17,2 % | ▲ 17,2 % | 44,4 K RON | |
| 87 | 87.IT MARKET CONSULT SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 12,3 %▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | 31 K RON | |
| 88 | 88.MATCOM IMEX SRL▲ 85 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 12,1 %▲ 1,2 % | ▲ 1,2 % | 35,9 K RON | |
| 89 | 89.C & G EXPERT CONSULTING SRL▲ 86 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 12,1 %▲ 39,2 % | ▲ 39,2 % | 84,2 K RON | |
| 90 | 90.LAZ VET SRLnou | Sat Bodeşti, Comuna Bodeşti, Neamţ | 11,9 %▲ 55,4 % | ▲ 55,4 % | 112,2 K RON | |
| 91 | 91.PRO SERVOMEC SRLnou | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 11,9 %▲ 8,9 % | ▲ 8,9 % | 5,1 K RON | |
| 92 | 92.THEA CONSULTING SRL▲ 31 | Sat Săvineşti, Comuna Săvineşti, Neamţ | 11,7 %▲ 30,4 % | ▲ 30,4 % | 123,8 K RON | |
| 93 | 93.EUROCONT EXPERT SRL▼ 7 | Municipiul Roman, Neamţ | 11,7 %▲ 0 % | ▲ 0 % | 126,3 K RON | |
| 94 | 94.GAMA CONSULTING SRL▼ 6 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 11,6 %▲ 20,9 % | ▲ 20,9 % | 40,5 K RON | |
| 95 | 95.DUO EXPERT SRL▼ 25 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 11,3 %▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 124,7 K RON | |
| 96 | 96.QUILL PEN PAPER SRL▲ 83 | Sat Vaduri, Comuna Alexandru cel Bun, Neamţ | 11,2 %▲ 19,9 % | ▲ 19,9 % | 96,3 K RON | |
| 97 | 97.ECO SECURITY SRL▲ 10 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 11,1 %▼ 7,1 % | ▼ 7,1 % | 160,8 K RON | |
| 98 | 98.ELA INFO CONSULT SRL▼ 59 | Municipiul Roman, Neamţ | 10,8 %▲ 1,5 % | ▲ 1,5 % | 54,6 K RON | |
| 99 | 99.PLUTO SRL▲ 9 | Municipiul Roman, Neamţ | 10,8 %▲ 16,9 % | ▲ 16,9 % | 173,3 K RON | |
| 100 | 100.GEOCAD SRL▲ 18 | Municipiul Roman, Neamţ | 10,4 %▲ 10,5 % | ▲ 10,5 % | 4,3 K RON |
Codurile CAEN din activități profesionale — Neamț
CAEN 7112
Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
240 firme · 158 mil. RON
CAEN 7022
Activități de consultanță pentru afaceri și management
141 firme · 51,9 mil. RON
CAEN 6920
Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
181 firme · 45,5 mil. RON
CAEN 7500
Activități veterinare
66 firme · 41,4 mil. RON
CAEN 7311
Activități ale agențiilor de publicitate
127 firme · 30 mil. RON
CAEN 7111
Activități de arhitectură
62 firme · 26,4 mil. RON
CAEN 7120
Activități de testări și analize tehnice
52 firme · 25,4 mil. RON
CAEN 7490
Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
56 firme · 17,2 mil. RON
CAEN 7020
Activități de consultanță în afaceri și management
68 firme · 13,7 mil. RON
CAEN 7412
Design grafic și activități de comunicare vizuală
7 firme · 11 mil. RON
CAEN 7021
Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
6 firme · 10,4 mil. RON
CAEN 7420
Activități fotografice
49 firme · 3,8 mil. RON
CAEN 7410
Activități de design specializat
29 firme · 3,5 mil. RON
CAEN 7430
Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
18 firme · 2,3 mil. RON
CAEN 7499
Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
11 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 7220
Cercetare- dezvoltare în științe sociale și umaniste
2 firme · 952,2 K RON
CAEN 7414
Alte activități de design specializat
3 firme · 943,8 K RON
CAEN 7312
Servicii de reprezentare media
4 firme · 614,9 K RON
CAEN 7413
Activități de design de interior
2 firme · 601 K RON
CAEN 7320
Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
6 firme · 293,7 K RON
CAEN 7411
Activități de design industrial și vestimentar
1 firme · 99,5 K RON
CAEN 7010
Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate
3 firme · 0 RON
CAEN 7219
Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
1 firme · 0 RON
CAEN 7330
Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
2 firme · 0 RON
CAEN 7210
Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
2 firme · 0 RON