Top 100 firme — Activități profesionale, Neamț după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2016
99 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0 %, iar liderul atinge 82,2 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.TECH MACH SERVICE SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 82,2 %▲ 23,5 % | ▲ 23,5 % | 73,5 K RON | |
| 2 | 2.ELS 2007 SRLnou | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 56,2 %▲ 24 % | ▲ 24 % | 57,4 K RON | |
| 3 | 3.EKF COMPANY SRL= | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 49,2 %▲ 6,4 % | ▲ 6,4 % | 122,6 K RON | |
| 4 | 4.PROFISALE NETWORK SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 43,3 %▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | 16,4 K RON | |
| 5 | 5.GECO PROIECT SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 41,3 %▲ 57,3 % | ▲ 57,3 % | 355,4 K RON | |
| 6 | 6.DUPPY VET SRLnou | Sat Horia, Comuna Horia, Neamţ | 41,1 %▲ 14,2 % | ▲ 14,2 % | 44,5 K RON | |
| 7 | 7.SORINI HYDRO SOLUTIONS SRL▲ 25 | Sat Budeşti, Comuna Făurei, Neamţ | 37,6 %▼ 3,3 % | ▼ 3,3 % | 83,3 K RON | |
| 8 | 8.PROMOBIZ SRL▲ 5 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 37 %▲ 43,9 % | ▲ 43,9 % | 13,6 K RON | |
| 9 | 9.EXPERT EVAL SRL▲ 41 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 35,2 %▲ 24 % | ▲ 24 % | 162,3 K RON | |
| 10 | 10.SORIVET SRLnou | Sat Bahna, Comuna Bahna, Neamţ | 34,6 %▼ 33,9 % | ▼ 33,9 % | 2,7 K RON | |
| 11 | 11.HAZARD SRL▲ 29 | Sat Viişoara, Comuna Alexandru cel Bun, Neamţ | 34,3 %▲ 20,1 % | ▲ 20,1 % | 4,8 K RON | |
| 12 | 12.ENERGOICE SRL▼ 1 | Sat Săvineşti, Comuna Săvineşti, Neamţ | 33,9 %▲ 34,7 % | ▲ 34,7 % | 1,8 mil. RON | |
| 13 | 13.ERIKA'S TRAVEL AGENCY SRL▲ 17 | Sat Horia, Comuna Horia, Neamţ | 30,3 %▲ 59,4 % | ▲ 59,4 % | 22,8 K RON | |
| 14 | 14.MED VET BIO FITO SRLnou | Municipiul Roman, Neamţ | 29,5 %▲ 14,5 % | ▲ 14,5 % | 29,1 K RON | |
| 15 | 15.OLIMPIQ MEDIA SRL▲ 16 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 29,2 %▲ 14,9 % | ▲ 14,9 % | 243,1 K RON | |
| 16 | 16.PRIME ADVERTISING SRL▲ 31 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 27,3 %▲ 59,7 % | ▲ 59,7 % | 564,1 K RON | |
| 17 | 17.IMPECABIL CONSULT SRLnou | Sat Gura Văii, Comuna Girov, Neamţ | 25,4 %▲ 22,9 % | ▲ 22,9 % | 91,6 K RON | |
| 18 | 18.CLINIKVET SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 25 %▼ 15,2 % | ▼ 15,2 % | -49,5 K RON | |
| 19 | 19.LOGOPRINT ADVERTISING SRL▼ 9 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 23,8 %▲ 6,5 % | ▲ 6,5 % | 57 K RON | |
| 20 | 20.ANTOHI MEDICVET SRL▼ 3 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 23,2 %▼ 8,2 % | ▼ 8,2 % | 12,8 K RON | |
| 21 | 21.CRYBON SRLnou | Municipiul Roman, Neamţ | 23 %▲ 64,2 % | ▲ 64,2 % | 126,9 K RON | |
| 22 | 22.CREATIV PROIECT SRL▲ 71 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 22,7 %▲ 97,9 % | ▲ 97,9 % | 562,3 K RON | |
| 23 | 23.BIACONT EXPERT SRL▲ 41 | Loc. Bicaz, Oraş Bicaz, Neamţ | 21,9 %▲ 36,1 % | ▲ 36,1 % | 30,3 K RON | |
| 24 | 24.EURO GEOVET SRLnou | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 20,6 %▲ 15,2 % | ▲ 15,2 % | -4,3 K RON | |
| 25 | 25.ACTUAL CONSULTING SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 20 %▲ 121,8 % | ▲ 121,8 % | 254,7 K RON | |
| 26 | 26.AVA STING SRL= | Sat Săvineşti, Comuna Săvineşti, Neamţ | 19,5 %▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | 141,6 K RON | |
| 27 | 27.ASIST CONSULTING SRL▲ 51 | Sat Bistriţa, Comuna Alexandru cel Bun, Neamţ | 18,7 %▲ 53,4 % | ▲ 53,4 % | 4,1 K RON | |
| 28 | 28.GIROVET SRL▲ 66 | Sat Girov, Comuna Girov, Neamţ | 18,6 %▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | 2,1 K RON | |
| 29 | 29.SANTECIP SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 16,7 %▼ 19,9 % | ▼ 19,9 % | 1,5 K RON | |
| 30 | 30.ACTIV CONT SRL▼ 14 | Municipiul Roman, Neamţ | 16,7 %▲ 1,7 % | ▲ 1,7 % | 21,7 K RON | |
| 31 | 31.KALIMERA TRANS SRL▼ 16 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 16 %▲ 2,1 % | ▲ 2,1 % | 37,9 K RON | |
| 32 | 32.AQUA PROJECT SRL▼ 27 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 16 %▼ 39,5 % | ▼ 39,5 % | 110,6 K RON | |
| 33 | 33.FINANS CONT SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 15,4 %▼ 14,5 % | ▼ 14,5 % | 133,6 K RON | |
| 34 | 34.AUTO TITI SRL▲ 29 | Municipiul Roman, Neamţ | 15,4 %▲ 26,7 % | ▲ 26,7 % | 136,7 K RON | |
| 35 | 35.ECO SECURITY SRL▼ 2 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 15,3 %▲ 5,6 % | ▲ 5,6 % | 6,5 K RON | |
| 36 | 36.VON ROLL BHU UMWELTTECHNIK GMBH BIETIGHEIM-BISSINGEN - SUCURSALA PIATRA NEAMŢnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 15,2 %▼ 84,1 % | ▼ 84,1 % | 2,9 mil. RON | |
| 37 | 37.TOPOPREST SRL▼ 31 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 14,6 %▼ 29,2 % | ▼ 29,2 % | 518,7 K RON | |
| 38 | 38.PEMORA SRL▼ 18 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 14,5 %▼ 25 % | ▼ 25 % | 60,6 K RON | |
| 39 | 39.DIL DA CONSULT SRL▼ 35 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 14,2 %▼ 31,7 % | ▼ 31,7 % | -8,9 K RON | |
| 40 | 40.EVAL CONSULTING SRL▼ 19 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 13,6 %▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | 24,4 K RON | |
| 41 | 41.LAZ VET SRL▲ 39 | Sat Bodeşti, Comuna Bodeşti, Neamţ | 13,5 %▲ 11,6 % | ▲ 11,6 % | 18 K RON | |
| 42 | 42.SIM CONSULT SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 13,4 %▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 7,1 K RON | |
| 43 | 43.TERESINA SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 13,1 %▲ 107,6 % | ▲ 107,6 % | 120,1 K RON | |
| 44 | 44.DIB CONT EXPERT SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 13 %▲ 75,8 % | ▲ 75,8 % | 86,4 K RON | |
| 45 | 45.GECOR CONSULT SRL▲ 17 | Municipiul Roman, Neamţ | 12 %▲ 16,8 % | ▲ 16,8 % | 154,1 K RON | |
| 46 | 46.TRI ROM CONSULT SRL▼ 19 | Sat Cordun, Comuna Cordun, Neamţ | 11,9 %▼ 32,9 % | ▼ 32,9 % | 54,3 K RON | |
| 47 | 47.MINIVET SRL▼ 4 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 11,8 %▲ 5,6 % | ▲ 5,6 % | 66,6 K RON | |
| 48 | 48.TODIRAŞ CONTEXPERT SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 11,6 %▲ 30,4 % | ▲ 30,4 % | 48,3 K RON | |
| 49 | 49.IT MARKET CONSULT SRL▲ 22 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 11,5 %▲ 14,6 % | ▲ 14,6 % | 12 K RON | |
| 50 | 50.EVIDCONT 2004 SRLnou | Municipiul Roman, Neamţ | 11,4 %▲ 15 % | ▲ 15 % | 74,5 K RON | |
| 51 | 51.SSMEST CAPITAL CONSULTING SRL▼ 15 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 10,8 %▲ 7,5 % | ▲ 7,5 % | 77,5 K RON | |
| 52 | 52.COMISOMAR SRL▼ 4 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 10,5 %▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 31,1 K RON | |
| 53 | 53.PLUTO SRLnou | Municipiul Roman, Neamţ | 10,3 %▲ 14,9 % | ▲ 14,9 % | 72,8 K RON | |
| 54 | 54.AURA CONSULTING SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 10,1 %▲ 16 % | ▲ 16 % | 45,2 K RON | |
| 55 | 55.DKR PROIECT SRL▲ 21 | Municipiul Roman, Neamţ | 9,8 %▲ 76,6 % | ▲ 76,6 % | 107,5 K RON | |
| 56 | 56.ANTEU SRL▲ 17 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 9,7 %▲ 7,2 % | ▲ 7,2 % | 56,9 K RON | |
| 57 | 57.3C PROIECT SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 9,7 %▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | 6,4 K RON | |
| 58 | 58.INCONT SRL▼ 16 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 9,5 %▲ 7,2 % | ▲ 7,2 % | 34,8 K RON | |
| 59 | 59.CIUCHINĂ SANVET SRL▲ 10 | Sat Bîra, Comuna Bîra, Neamţ | 8,7 %▲ 13,3 % | ▲ 13,3 % | 43,6 K RON | |
| 60 | 60.DECOGIM SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 8,5 %▼ 8,8 % | ▼ 8,8 % | 23,8 K RON | |
| 61 | 61.ASSICONT SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 8 %▲ 36,7 % | ▲ 36,7 % | 31,4 K RON | |
| 62 | 62.ICEFS COM SRLnou | Sat Săvineşti, Comuna Săvineşti, Neamţ | 8 %▲ 24,2 % | ▲ 24,2 % | 12,3 K RON | |
| 63 | 63.CAR TOP SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 7,8 %▲ 35,8 % | ▲ 35,8 % | 138,1 K RON | |
| 64 | 64.EUROCONT AUDIT SRL▼ 18 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 7,4 %▼ 23,8 % | ▼ 23,8 % | 32,5 K RON | |
| 65 | 65.PROIECT TRIDENT SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 7 %▲ 114,9 % | ▲ 114,9 % | 309,7 K RON | |
| 66 | 66.DIAVET SRL▼ 12 | Sat Hoiseşti, Comuna Mărgineni, Neamţ | 6,9 %▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | -19,7 K RON | |
| 67 | 67.CONTJUR INVEST SRL▼ 43 | Municipiul Roman, Neamţ | 6,3 %▼ 1,7 % | ▼ 1,7 % | 50,7 K RON | |
| 68 | 68.CEM 61 NIKA SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 6,1 %▲ 13,9 % | ▲ 13,9 % | -4,4 K RON | |
| 69 | 69.GEOCAD SRL▼ 32 | Municipiul Roman, Neamţ | 5,9 %▼ 10,9 % | ▼ 10,9 % | -28,9 K RON | |
| 70 | 70.EUROCONT EXPERT SRL▼ 21 | Municipiul Roman, Neamţ | 5,9 %▼ 4,6 % | ▼ 4,6 % | 80,3 K RON | |
| 71 | 71.SIMBOL ADVERTISING SRL▲ 1 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 5,9 %▼ 12,2 % | ▼ 12,2 % | -7,2 K RON | |
| 72 | 72.THETIS COM SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 5,9 %▼ 15,3 % | ▼ 15,3 % | 76,7 K RON | |
| 73 | 73.MULTICAD SRLnou | Municipiul Roman, Neamţ | 5,5 %▲ 3,5 % | ▲ 3,5 % | 1,2 K RON | |
| 74 | 74.REM CONSULTING SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 5,5 %▲ 25,7 % | ▲ 25,7 % | 481,6 K RON | |
| 75 | 75.ENGINEERING 2B SRL▼ 66 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 5,3 %▼ 36,9 % | ▼ 36,9 % | 228,1 K RON | |
| 76 | 76.AMBIORIX SRL▲ 20 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 5,3 %▲ 16,6 % | ▲ 16,6 % | 180,6 K RON | |
| 77 | 77.T C H PROIECT SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 5,2 %▼ 24,4 % | ▼ 24,4 % | -23,7 K RON | |
| 78 | 78.AMENAVIS SRL▼ 33 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 4,7 %▼ 3,2 % | ▼ 3,2 % | 315,6 K RON | |
| 79 | 79.CARO SERV COM SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 4,4 %▲ 72,2 % | ▲ 72,2 % | 21,3 K RON | |
| 80 | 80.EDILPROIECT SA▼ 58 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 4,3 %▼ 44,1 % | ▼ 44,1 % | 20,8 K RON | |
| 81 | 81.GEO PROJECT SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 3,9 %▲ 17,4 % | ▲ 17,4 % | 414 RON | |
| 82 | 82.PROTECH SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 3,8 %▲ 64,1 % | ▲ 64,1 % | 172,5 K RON | |
| 83 | 83.FINANS CONT GRUP SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 3,4 %▼ 15,1 % | ▼ 15,1 % | 137,2 K RON | |
| 84 | 84.MASURARI ELECTRICE SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 3,3 %▲ 14,2 % | ▲ 14,2 % | 73,2 K RON | |
| 85 | 85.PROTECTOR SERV SRL= | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 2,8 %▲ 6,5 % | ▲ 6,5 % | 36,9 K RON | |
| 86 | 86.DARA INTERSERV SRL▲ 4 | Sat Viişoara, Comuna Alexandru cel Bun, Neamţ | 2,7 %▲ 3,6 % | ▲ 3,6 % | 200,8 K RON | |
| 87 | 87.LADIN COM SRL▼ 5 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 2,4 %▲ 6,1 % | ▲ 6,1 % | 29 K RON | |
| 88 | 88.HARD ENGINEERING SRLnou | Sat Viişoara, Comuna Alexandru cel Bun, Neamţ | 2,2 %▲ 36 % | ▲ 36 % | 46,1 K RON | |
| 89 | 89.BRIANNA TOUR SRL▼ 28 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 1,8 %▼ 26,2 % | ▼ 26,2 % | 22,7 K RON | |
| 90 | 90.QUILL PEN PAPER SRL▼ 34 | Sat Vaduri, Comuna Alexandru cel Bun, Neamţ | 1,4 %▲ 8,7 % | ▲ 8,7 % | 73 K RON | |
| 91 | 91.ALEX PRIMEX SRL= | Municipiul Roman, Neamţ | 1,1 %▼ 0,6 % | ▼ 0,6 % | 33,1 K RON | |
| 92 | 92.MEGA CONT EXPERT SRL▼ 18 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 1 %▼ 19,6 % | ▼ 19,6 % | 44,3 K RON | |
| 93 | 93.BSCOCT CONSULT SRL▲ 2 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 0,9 %▲ 11,8 % | ▲ 11,8 % | 131,8 K RON | |
| 94 | 94.ALLDAY VET SRLnou | Sat Bicaz-Chei, Comuna Bicaz-Chei, Neamţ | 0,8 %▼ 4,4 % | ▼ 4,4 % | 4,2 K RON | |
| 95 | 95.FRIENDSHIP CONSULTING SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 0,6 %▼ 10,8 % | ▼ 10,8 % | 59,7 K RON | |
| 96 | 96.ROMSPEED SRLnou | Sat Horia, Comuna Horia, Neamţ | 0,3 %▼ 7,7 % | ▼ 7,7 % | -12,1 K RON | |
| 97 | 97.CASA AFACERILOR SAnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 0,3 %▲ 1,6 % | ▲ 1,6 % | 278,4 K RON | |
| 98 | 98.VALMEDIA SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 0,2 %▲ 67,8 % | ▲ 67,8 % | 93,5 K RON | |
| 99 | 99.RUTIER CONSULT SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 0 %▲ 24,6 % | ▲ 24,6 % | 228,7 K RON |
Codurile CAEN din activități profesionale — Neamț
CAEN 7112
Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
240 firme · 158 mil. RON
CAEN 7022
Activități de consultanță pentru afaceri și management
141 firme · 51,9 mil. RON
CAEN 6920
Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
181 firme · 45,5 mil. RON
CAEN 7500
Activități veterinare
66 firme · 41,4 mil. RON
CAEN 7311
Activități ale agențiilor de publicitate
127 firme · 30 mil. RON
CAEN 7111
Activități de arhitectură
62 firme · 26,4 mil. RON
CAEN 7120
Activități de testări și analize tehnice
52 firme · 25,4 mil. RON
CAEN 7490
Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
56 firme · 17,2 mil. RON
CAEN 7020
Activități de consultanță în afaceri și management
68 firme · 13,7 mil. RON
CAEN 7412
Design grafic și activități de comunicare vizuală
7 firme · 11 mil. RON
CAEN 7021
Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
6 firme · 10,4 mil. RON
CAEN 7420
Activități fotografice
49 firme · 3,8 mil. RON
CAEN 7410
Activități de design specializat
29 firme · 3,5 mil. RON
CAEN 7430
Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
18 firme · 2,3 mil. RON
CAEN 7499
Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
11 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 7220
Cercetare- dezvoltare în științe sociale și umaniste
2 firme · 952,2 K RON
CAEN 7414
Alte activități de design specializat
3 firme · 943,8 K RON
CAEN 7312
Servicii de reprezentare media
4 firme · 614,9 K RON
CAEN 7413
Activități de design de interior
2 firme · 601 K RON
CAEN 7320
Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
6 firme · 293,7 K RON
CAEN 7411
Activități de design industrial și vestimentar
1 firme · 99,5 K RON
CAEN 7010
Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate
3 firme · 0 RON
CAEN 7219
Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
1 firme · 0 RON
CAEN 7330
Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
2 firme · 0 RON
CAEN 7210
Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
2 firme · 0 RON