Top 100 firme — Activități profesionale, Neamț după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2012
90 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 1,6 %, iar liderul atinge 235,7 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.SONIC MEDIA SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 235,7 %▲ 30,1 % | ▲ 30,1 % | -3,5 mil. RON | |
| 2 | 2.ENGINEERING 2B SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 194,1 %▲ 907,3 % | ▲ 907,3 % | 635,3 K RON | |
| 3 | 3.MAELDO AMC SRL= | Municipiul Roman, Neamţ | 126,8 %▲ 7,1 % | ▲ 7,1 % | 18,4 K RON | |
| 4 | 4.ERIKA'S TRAVEL AGENCY SRLnou | Sat Horia, Comuna Horia, Neamţ | 109,2 %▲ 35,9 % | ▲ 35,9 % | 186,6 K RON | |
| 5 | 5.CINEART SRL▼ 3 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 74,8 %▲ 42,7 % | ▲ 42,7 % | 744,5 K RON | |
| 6 | 6.MECANICALL SRL▲ 16 | Municipiul Roman, Neamţ | 74,6 %▼ 13,2 % | ▼ 13,2 % | 2,6 K RON | |
| 7 | 7.FARELL SRL▲ 35 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 73,7 %▲ 114,6 % | ▲ 114,6 % | 88,9 K RON | |
| 8 | 8.GAMMA ADVERTISING SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 70,6 %▲ 383,1 % | ▲ 383,1 % | 111 K RON | |
| 9 | 9.CMC CONSULTING SRLnou | Sat Stejaru, Comuna Pângăraţi, Neamţ | 69,5 %▼ 8,4 % | ▼ 8,4 % | 240,6 K RON | |
| 10 | 10.RUTIER CONSULT SRL▼ 3 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 59,9 %▲ 15,7 % | ▲ 15,7 % | 112,9 K RON | |
| 11 | 11.PROFFI BBCONS SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 58,3 %▲ 189,4 % | ▲ 189,4 % | 75 K RON | |
| 12 | 12.ANCORADI GRUP SRL▼ 3 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 55,9 %▲ 43,9 % | ▲ 43,9 % | 180,3 K RON | |
| 13 | 13.MIVAS CONSULTING SRL▲ 4 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 51,3 %▼ 15,3 % | ▼ 15,3 % | 71,1 K RON | |
| 14 | 14.SORIVET SRLnou | Sat Bahna, Comuna Bahna, Neamţ | 50,8 %▲ 228,4 % | ▲ 228,4 % | 2 K RON | |
| 15 | 15.TRI ROM CONSULT SRLnou | Sat Cordun, Comuna Cordun, Neamţ | 49,9 %▲ 184,8 % | ▲ 184,8 % | 29,1 K RON | |
| 16 | 16.GREEN TEHNIC CONSULT SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 47,4 %▼ 45,8 % | ▼ 45,8 % | 13,3 K RON | |
| 17 | 17.TRADE MARK SRL▲ 21 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 40,4 %▲ 63,9 % | ▲ 63,9 % | 25,6 K RON | |
| 18 | 18.VALMEDIA SRL▲ 19 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 39,1 %▲ 76,1 % | ▲ 76,1 % | 100,3 K RON | |
| 19 | 19.HYPERION PROD SERV SRL▲ 13 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 36,3 %▲ 44,5 % | ▲ 44,5 % | 8,9 K RON | |
| 20 | 20.RC & S PROIECT SRLnou | Sat Viişoara, Comuna Alexandru cel Bun, Neamţ | 34,7 %▲ 981,2 % | ▲ 981,2 % | 122,5 K RON | |
| 21 | 21.BRIANNA TOUR SRL▲ 4 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 32,2 %▲ 23,1 % | ▲ 23,1 % | 1,8 K RON | |
| 22 | 22.EXPERT CONT SRL▼ 10 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 31,5 %▲ 11,4 % | ▲ 11,4 % | 586,9 K RON | |
| 23 | 23.ENERGOICE SRL▼ 17 | Sat Săvineşti, Comuna Săvineşti, Neamţ | 30,7 %▼ 31,5 % | ▼ 31,5 % | 481,1 K RON | |
| 24 | 24.MINDCONS SRL▲ 21 | Sat Viişoara, Comuna Alexandru cel Bun, Neamţ | 30,2 %▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | 60,2 K RON | |
| 25 | 25.GEO PROJECT SRL▼ 2 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 29,3 %▼ 10,4 % | ▼ 10,4 % | -24,3 K RON | |
| 26 | 26.AVA STING SRL▲ 7 | Sat Săvineşti, Comuna Săvineşti, Neamţ | 28,1 %▲ 32,8 % | ▲ 32,8 % | 81,4 K RON | |
| 27 | 27.CREATIV PROIECT SRL▼ 3 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 27,4 %▲ 111,3 % | ▲ 111,3 % | 568,4 K RON | |
| 28 | 28.PROIECT TRIDENT SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 27,4 %▼ 4,6 % | ▼ 4,6 % | 203 K RON | |
| 29 | 29.TOPO CJC SRL▼ 21 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 26,6 %▲ 31,9 % | ▲ 31,9 % | 241 K RON | |
| 30 | 30.ADVERTO CONSULTING SRLnou | Municipiul Roman, Neamţ | 26,5 %▲ 906,4 % | ▲ 906,4 % | 267,3 K RON | |
| 31 | 31.FINANS CONT SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 24,6 %▲ 94,3 % | ▲ 94,3 % | 611 RON | |
| 32 | 32.ROMSPEED SRL▲ 18 | Sat Horia, Comuna Horia, Neamţ | 24,3 %▲ 25,2 % | ▲ 25,2 % | 25,4 K RON | |
| 33 | 33.AXA CONSULTING SRL▲ 40 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 24,2 %▲ 90,5 % | ▲ 90,5 % | 192,8 K RON | |
| 34 | 34.ELIXIR CONTAB SRL▲ 32 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 23,4 %▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | 97,7 K RON | |
| 35 | 35.AUTO TITI SRL▲ 18 | Municipiul Roman, Neamţ | 23,3 %▼ 12 % | ▼ 12 % | 73,3 K RON | |
| 36 | 36.RHONA AUDIT SRL▲ 26 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 23,2 %▲ 87,2 % | ▲ 87,2 % | 50,3 K RON | |
| 37 | 37.DIL DA CONSULT SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 22 %▼ 23,4 % | ▼ 23,4 % | -30,1 K RON | |
| 38 | 38.GECOR CONSULT SRL▲ 27 | Municipiul Roman, Neamţ | 21,4 %▲ 46,7 % | ▲ 46,7 % | 94,7 K RON | |
| 39 | 39.PASALAU SRLnou | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 21,4 %▼ 22,9 % | ▼ 22,9 % | 95,9 K RON | |
| 40 | 40.NORCHEM SRL▼ 26 | Sat Dumbrava Roşie, Comuna Dumbrava Roşie, Neamţ | 21,2 %▼ 21,3 % | ▼ 21,3 % | 5,3 K RON | |
| 41 | 41.NESTOP SURVEING TEAM SRL▼ 21 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 21,1 %▼ 34 % | ▼ 34 % | 43 K RON | |
| 42 | 42.EURIAL CONT SRL▲ 33 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 20,9 %▲ 77,4 % | ▲ 77,4 % | 153,7 K RON | |
| 43 | 43.ALCRO TRADE SRL▼ 17 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 20,6 %▼ 7,7 % | ▼ 7,7 % | -90,3 K RON | |
| 44 | 44.KCH CONS SRL= | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 20 %▼ 2,4 % | ▼ 2,4 % | 59,7 K RON | |
| 45 | 45.TRIMED AGAFIŢEI VET SRL▼ 10 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 20 %▲ 33,6 % | ▲ 33,6 % | 48,9 K RON | |
| 46 | 46.ICEFS COM SRLnou | Sat Săvineşti, Comuna Săvineşti, Neamţ | 19,9 %▲ 109,1 % | ▲ 109,1 % | 61,1 K RON | |
| 47 | 47.SIMBOL ADVERTISING SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 19,7 %▲ 59,4 % | ▲ 59,4 % | 67,5 K RON | |
| 48 | 48.AMBIORIX SRL▲ 4 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 19,4 %▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 166,8 K RON | |
| 49 | 49.PRIME ADVERTISING SRL▼ 33 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 19,1 %▲ 19 % | ▲ 19 % | 208,9 K RON | |
| 50 | 50.HARD ENGINEERING SRLnou | Sat Viişoara, Comuna Alexandru cel Bun, Neamţ | 17,5 %▼ 24,6 % | ▼ 24,6 % | 488 RON | |
| 51 | 51.CAR TOP SRL▼ 4 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 16,8 %▼ 4,1 % | ▼ 4,1 % | 45,8 K RON | |
| 52 | 52.FRIENDSHIP CONSULTING SRL▼ 1 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 16,5 %▲ 26,2 % | ▲ 26,2 % | 118 K RON | |
| 53 | 53.PROTECH SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 16,4 %▲ 19,3 % | ▲ 19,3 % | 116,4 K RON | |
| 54 | 54.ASIST CONSULTING SRL▲ 15 | Sat Bistriţa, Comuna Alexandru cel Bun, Neamţ | 15,7 %▲ 53,5 % | ▲ 53,5 % | 105 RON | |
| 55 | 55.ŞTEF CONTAB SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 15,6 %▼ 3,7 % | ▼ 3,7 % | 81,6 K RON | |
| 56 | 56.EUROCONT EXPERT SRLnou | Municipiul Roman, Neamţ | 14,3 %▲ 43,5 % | ▲ 43,5 % | 36,7 K RON | |
| 57 | 57.CONTABIL CENTER SRL▲ 6 | Municipiul Roman, Neamţ | 13,2 %▲ 37,6 % | ▲ 37,6 % | 12,9 K RON | |
| 58 | 58.AVANTAJ DESIGN SRL▼ 45 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 13 %▼ 53 % | ▼ 53 % | -34,7 K RON | |
| 59 | 59.NOVA CONT SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 12,6 %▲ 15,7 % | ▲ 15,7 % | 148,8 K RON | |
| 60 | 60.EXPERT CONSULTING SRL▼ 26 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 12,2 %▲ 4,5 % | ▲ 4,5 % | 179,5 K RON | |
| 61 | 61.CONTJUR GRUP SRLnou | Municipiul Roman, Neamţ | 12,1 %▲ 30,7 % | ▲ 30,7 % | 3,5 K RON | |
| 62 | 62.ANA CONT SRL▼ 22 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 11,8 %▲ 35 % | ▲ 35 % | 112,9 K RON | |
| 63 | 63.ECOVET SRLnou | Sat Tupilaţi, Comuna Tupilaţi, Neamţ | 11,2 %▲ 28,8 % | ▲ 28,8 % | 13,8 K RON | |
| 64 | 64.GLOBUS PREST SRL▼ 4 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 11 %▲ 45,7 % | ▲ 45,7 % | 115,4 K RON | |
| 65 | 65.FITOVET FARM SRLnou | Municipiul Roman, Neamţ | 10,9 %▲ 28,1 % | ▲ 28,1 % | 5,5 K RON | |
| 66 | 66.PROFESS EXPERT CONT SRLnou | Municipiul Roman, Neamţ | 10,6 %▲ 35,5 % | ▲ 35,5 % | 84,1 K RON | |
| 67 | 67.EVADIX EST SRL▼ 18 | Sat Săvineşti, Comuna Săvineşti, Neamţ | 8,9 %▲ 16,1 % | ▲ 16,1 % | 27,7 K RON | |
| 68 | 68.MEGA CONT EXPERT SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 8,3 %▲ 17,4 % | ▲ 17,4 % | 86,6 K RON | |
| 69 | 69.ALIDO PROIECT SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 7,9 %▼ 45 % | ▼ 45 % | 212,1 K RON | |
| 70 | 70.REM CONSULTING SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 7,2 %▲ 25,5 % | ▲ 25,5 % | 374,3 K RON | |
| 71 | 71.EUROCONT AUDIT SRL▼ 32 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 7,1 %▲ 2 % | ▲ 2 % | 74,3 K RON | |
| 72 | 72.PROMOBIZ SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 7 %▲ 1,1 % | ▲ 1,1 % | -1,8 K RON | |
| 73 | 73.MINOS SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 6,8 %▼ 0,9 % | ▼ 0,9 % | 19,2 K RON | |
| 74 | 74.MINIVET SRL▼ 31 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 6,5 %▲ 8,4 % | ▲ 8,4 % | -585 K RON | |
| 75 | 75.CONSMAN SRL▼ 7 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 5,7 %▲ 18,1 % | ▲ 18,1 % | 327,5 K RON | |
| 76 | 76.CIUCHINĂ SANVET SRLnou | Sat Bîra, Comuna Bîra, Neamţ | 5,6 %▲ 49,9 % | ▲ 49,9 % | 68,1 K RON | |
| 77 | 77.LAZ VET SRLnou | Sat Bodeşti, Comuna Bodeşti, Neamţ | 4,4 %▲ 6,2 % | ▲ 6,2 % | 30,8 K RON | |
| 78 | 78.FOTO FILM SANDU SRL▼ 60 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 4,3 %▼ 12,6 % | ▼ 12,6 % | -62,8 K RON | |
| 79 | 79.OLIMPIQ MEDIA SRL▼ 23 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 4,3 %▲ 28,3 % | ▲ 28,3 % | 81,6 K RON | |
| 80 | 80.PRO L & B SRL▼ 26 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 4,2 %▲ 5,2 % | ▲ 5,2 % | 17,9 K RON | |
| 81 | 81.PLUTO SRL▼ 33 | Municipiul Roman, Neamţ | 4,1 %▲ 2,1 % | ▲ 2,1 % | 75,3 K RON | |
| 82 | 82.IT MARKET CONSULT SRL▼ 18 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 4,1 %▲ 12,7 % | ▲ 12,7 % | -7,8 K RON | |
| 83 | 83.EXEVAL SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 4 %▲ 12,1 % | ▲ 12,1 % | 66,2 K RON | |
| 84 | 84.LADIN COM SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 4 %▼ 12,9 % | ▼ 12,9 % | 18,8 K RON | |
| 85 | 85.EURO GEOVET SRL▼ 58 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 4 %▼ 5,6 % | ▼ 5,6 % | 4,5 K RON | |
| 86 | 86.ROUND SQUARE ADVERTISING SRLnou | Sat Crăcăoani, Comuna Crăcăoani, Neamţ | 3,5 %▲ 23 % | ▲ 23 % | -24 K RON | |
| 87 | 87.ANTEU SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 3,5 %▼ 7,6 % | ▼ 7,6 % | -5,3 K RON | |
| 88 | 88.ZONE MEDIA DESIGN SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 3,3 %▲ 42,6 % | ▲ 42,6 % | 134,6 K RON | |
| 89 | 89.IGLOO SRLnou | Sat Ceahlău, Comuna Ceahlău, Neamţ | 2,3 %▲ 2,7 % | ▲ 2,7 % | 24,1 K RON | |
| 90 | 90.RUMINA SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 1,6 %▲ 5,3 % | ▲ 5,3 % | 78,8 K RON |
Codurile CAEN din activități profesionale — Neamț
CAEN 7112
Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
240 firme · 158 mil. RON
CAEN 7022
Activități de consultanță pentru afaceri și management
141 firme · 51,9 mil. RON
CAEN 6920
Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
181 firme · 45,5 mil. RON
CAEN 7500
Activități veterinare
66 firme · 41,4 mil. RON
CAEN 7311
Activități ale agențiilor de publicitate
127 firme · 30 mil. RON
CAEN 7111
Activități de arhitectură
62 firme · 26,4 mil. RON
CAEN 7120
Activități de testări și analize tehnice
52 firme · 25,4 mil. RON
CAEN 7490
Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
56 firme · 17,2 mil. RON
CAEN 7020
Activități de consultanță în afaceri și management
68 firme · 13,7 mil. RON
CAEN 7412
Design grafic și activități de comunicare vizuală
7 firme · 11 mil. RON
CAEN 7021
Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
6 firme · 10,4 mil. RON
CAEN 7420
Activități fotografice
49 firme · 3,8 mil. RON
CAEN 7410
Activități de design specializat
29 firme · 3,5 mil. RON
CAEN 7430
Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
18 firme · 2,3 mil. RON
CAEN 7499
Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
11 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 7220
Cercetare- dezvoltare în științe sociale și umaniste
2 firme · 952,2 K RON
CAEN 7414
Alte activități de design specializat
3 firme · 943,8 K RON
CAEN 7312
Servicii de reprezentare media
4 firme · 614,9 K RON
CAEN 7413
Activități de design de interior
2 firme · 601 K RON
CAEN 7320
Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
6 firme · 293,7 K RON
CAEN 7411
Activități de design industrial și vestimentar
1 firme · 99,5 K RON
CAEN 7010
Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate
3 firme · 0 RON
CAEN 7219
Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
1 firme · 0 RON
CAEN 7330
Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
2 firme · 0 RON
CAEN 7210
Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
2 firme · 0 RON