Top 100 firme — Hoteluri și restaurante după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2011
2.584 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 69,1 %, iar liderul atinge 323,9 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.GREEK STYLE SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 323,9 %— | — | 720,7 K RON | |
| 2 | 2.INTUIŢIA IMPEX SRLnou | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 253,7 %▲ 4.369,2 % | ▲ 4.369,2 % | 264,9 K RON | |
| 3 | 3.FAVORIT IMPEX SRLnou | Municipiul Alba Iulia, Alba | 212 %▲ 5,9 % | ▲ 5,9 % | 14,5 K RON | |
| 4 | 4.MAN GROUP SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 208,8 %▲ 70,1 % | ▲ 70,1 % | -2,4 mil. RON | |
| 5 | 5.INTERMOTOR 94 SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 195,4 %▼ 40,2 % | ▼ 40,2 % | -98,2 K RON | |
| 6 | 6.MOULIN D'OR SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 175,1 %▲ 23,1 % | ▲ 23,1 % | 2,3 mil. RON | |
| 7 | 7.DRILL INVEST SAnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 173,5 %▼ 1 % | ▼ 1 % | 121,6 K RON | |
| 8 | 8.GOLDEN COFFEE SRLnou | Sat Ciolpani, Comuna Ciolpani, Ilfov | 170,2 %▲ 35,1 % | ▲ 35,1 % | -362,8 K RON | |
| 9 | 9.CRIADOREX SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 166,7 %▲ 195,2 % | ▲ 195,2 % | 76,8 K RON | |
| 10 | 10.SADI-SERV SRLnou | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 166,6 %▲ 1.152,2 % | ▲ 1.152,2 % | 74 K RON | |
| 11 | 11.AURELIUS ÎMPĂRATUL ROMANILOR SAnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 158,2 %▲ 18,1 % | ▲ 18,1 % | -20,3 mil. RON | |
| 12 | 12.WEST PALACE HOTELS SRLnou | Municipiul Oradea, Bihor | 153,3 %▲ 855,4 % | ▲ 855,4 % | -480,8 K RON | |
| 13 | 13.URANIUM TRANS SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 153,1 %▲ 25,5 % | ▲ 25,5 % | 39,8 K RON | |
| 14 | 14.RED-FOX SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 149,6 %▲ 339,1 % | ▲ 339,1 % | 11,7 K RON | |
| 15 | 15.B.B.PRODUCTIONS SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 143 %▲ 66,4 % | ▲ 66,4 % | 333,9 K RON | |
| 16 | 16.CLUB CALIPSO SRLnou | Loc. Venus, Municipiul Mangalia, Constanţa | 139,8 %▲ 627 % | ▲ 627 % | 1,9 mil. RON | |
| 17 | 17.MUSATINI PRODTUR SRLnou | Sat Gara Ianca, Oraş Ianca, Brăila | 136,5 %▲ 117,1 % | ▲ 117,1 % | 49,2 K RON | |
| 18 | 18.MARK'US UNLTD SRLnou | Municipiul Arad, Arad | 133,8 %▲ 4,1 % | ▲ 4,1 % | 971,9 K RON | |
| 19 | 19.AXA PERFORMANCE SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 132,7 %▲ 2.693,6 % | ▲ 2.693,6 % | 8,8 K RON | |
| 20 | 20.AQUACHIARA SRLnou | Municipiul Oradea, Bihor | 132 %▲ 160,7 % | ▲ 160,7 % | 236,7 K RON | |
| 21 | 21.B.G.W. COMPANY SRLnou | Sat Urecheşti, Comuna Urecheşti, Bacău | 131,9 %▼ 3,3 % | ▼ 3,3 % | 90,8 K RON | |
| 22 | 22.JANIS CLUB SRLnou | Loc. Huedin, Oraş Huedin, Cluj | 129 %▲ 67,7 % | ▲ 67,7 % | 4,2 K RON | |
| 23 | 23.UNICOM SRLnou | Municipiul Turnu Măgurele, Teleorman | 128,9 %▲ 184,9 % | ▲ 184,9 % | 8,8 K RON | |
| 24 | 24.BOARD OF BEANS SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 127,3 %▼ 18,8 % | ▼ 18,8 % | 89,2 K RON | |
| 25 | 25.WIND ENERGY INVEST SRLnou | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 127,1 %▲ 21 % | ▲ 21 % | 60,8 K RON | |
| 26 | 26.NOVOTRONIC SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 125,7 %▲ 69,6 % | ▲ 69,6 % | 893,2 K RON | |
| 27 | 27.CRISTIM PRODCOM SRLnou | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 124,3 %▲ 15,2 % | ▲ 15,2 % | 21 K RON | |
| 28 | 28.JOIE DE VIVRE SRLnou | Municipiul Arad, Arad | 123,2 %▼ 17,5 % | ▼ 17,5 % | 86 K RON | |
| 29 | 29.LIVIANA STAR SRLnou | Sat Lupşa, Comuna Lupşa, Alba | 120,8 %▲ 38,1 % | ▲ 38,1 % | 5,4 K RON | |
| 30 | 30.OMEGA PARTNER SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 120,7 %▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | 356,7 K RON | |
| 31 | 31.EUROPE NET DISTRIBUTION SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 119,6 %▲ 28,8 % | ▲ 28,8 % | -49,9 K RON | |
| 32 | 32.GEORGIO FAST SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 119,4 %▲ 64,3 % | ▲ 64,3 % | 118,8 K RON | |
| 33 | 33.ELLITE-TOUR SRLnou | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 118,6 %▲ 54,6 % | ▲ 54,6 % | -30,3 K RON | |
| 34 | 34.SAM-NICE SRLnou | Loc. Ghimbav, Oraş Ghimbav, Braşov | 117,9 %▲ 12,2 % | ▲ 12,2 % | 17 K RON | |
| 35 | 35.NEOTURISM SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 117,4 %▲ 12,1 % | ▲ 12,1 % | -84,9 K RON | |
| 36 | 36.STILET SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 117,3 %▲ 30,4 % | ▲ 30,4 % | 65,1 K RON | |
| 37 | 37.ABISEEA SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 116,7 %▲ 261,2 % | ▲ 261,2 % | 711,8 K RON | |
| 38 | 38.IANYS EXPAT SRLnou | Municipiul Medgidia, Constanţa | 111 %▲ 189,2 % | ▲ 189,2 % | 124,3 K RON | |
| 39 | 39.TEDEUM IMPEX SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 108,7 %▲ 168,5 % | ▲ 168,5 % | -832,1 K RON | |
| 40 | 40.ENOS COD SRLnou | Sat Zăiceşti, Comuna Baluşeni, Botoşani | 107,7 %▲ 100,2 % | ▲ 100,2 % | 17 K RON | |
| 41 | 41.KING'S PUB SRLnou | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 105,3 %▲ 223,5 % | ▲ 223,5 % | 1,5 K RON | |
| 42 | 42.MURAT IP SRLnou | Municipiul Medgidia, Constanţa | 104,6 %▼ 24,2 % | ▼ 24,2 % | -12,6 K RON | |
| 43 | 43.WEST-PORT SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 100,9 %▲ 24,3 % | ▲ 24,3 % | 449,5 K RON | |
| 44 | 44.PLEITOS SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 100,3 %▼ 14,5 % | ▼ 14,5 % | -216,8 K RON | |
| 45 | 45.RAMI IMPEX SRLnou | Sat Bistriţa, Comuna Alexandru cel Bun, Neamţ | 99,6 %▲ 61,2 % | ▲ 61,2 % | 418,7 K RON | |
| 46 | 46.TAVERNA CATERING SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 98,8 %▼ 43,3 % | ▼ 43,3 % | -344,3 K RON | |
| 47 | 47.TIARA INVEST SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 97,6 %▲ 127,4 % | ▲ 127,4 % | 846 RON | |
| 48 | 48.C.A.M. ASSOCIATION SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 96,6 %▲ 278,5 % | ▲ 278,5 % | -193,7 K RON | |
| 49 | 49.AEDICULA SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 95,3 %▲ 56,7 % | ▲ 56,7 % | 39,5 K RON | |
| 50 | 50.MEDINA TOUR SRLnou | Sat Borzont, Comuna Joseni, Harghita | 94,3 %▲ 171,6 % | ▲ 171,6 % | 188,5 K RON | |
| 51 | 51.DOVIA'95 IMPEX SRLnou | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 94,2 %▲ 81,1 % | ▲ 81,1 % | 74,5 K RON | |
| 52 | 52.CONFIDEN TRAVEL SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | 94,1 %▲ 3.581,9 % | ▲ 3.581,9 % | -11,1 mil. RON | |
| 53 | 53.GEA EVENT SRLnou | Municipiul Aiud, Alba | 92,3 %▲ 9,2 % | ▲ 9,2 % | 21 K RON | |
| 54 | 54.REVEGE SRLnou | Loc. Rovinari, Oraş Rovinari, Gorj | 92,3 %▲ 92,7 % | ▲ 92,7 % | 86,9 K RON | |
| 55 | 55.SKIPI & REPKA SRLnou | Sat Prejmer, Comuna Prejmer, Braşov | 92,1 %▲ 193,3 % | ▲ 193,3 % | 1,5 K RON | |
| 56 | 56.PRECA-RO SRLnou | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 92 %▲ 63,8 % | ▲ 63,8 % | 903,6 K RON | |
| 57 | 57.ATLANTIDA GRAMA SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 91,8 %▲ 48 % | ▲ 48 % | 98,1 K RON | |
| 58 | 58.EXPROTUR TRADING SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 91,5 %▲ 7,4 % | ▲ 7,4 % | 1,5 K RON | |
| 59 | 59.EGRETA STAR-FOOD SRLnou | Sat Mărăcineni, Comuna Mărăcineni, Argeş | 87,4 %▲ 28 % | ▲ 28 % | 11,5 K RON | |
| 60 | 60.CALEX BUSINESS GRUP SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 86,9 %▼ 1,8 % | ▼ 1,8 % | -2,1 mil. RON | |
| 61 | 61.VITTOS FRESH SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 86,7 %▲ 24,4 % | ▲ 24,4 % | -55,6 K RON | |
| 62 | 62.BARTEN STAR SRLnou | Loc. Balş, Oraş Balş, Olt | 86,2 %▲ 581,3 % | ▲ 581,3 % | 30,5 K RON | |
| 63 | 63.LUCISTEL GHEORGHITA SRLnou | Sat Blejoi, Comuna Blejoi, Prahova | 85,6 %▲ 624,7 % | ▲ 624,7 % | -214,4 K RON | |
| 64 | 64.PRODINF SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | 85,3 %▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | 854,3 K RON | |
| 65 | 65.AMPERIA SRLnou | Municipiul Mangalia, Constanţa | 84,3 %▲ 2,4 % | ▲ 2,4 % | 2,6 K RON | |
| 66 | 66.TOMULEANU SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 83,5 %▲ 29,2 % | ▲ 29,2 % | 122,7 K RON | |
| 67 | 67.S OLIVER SRLnou | Sat Livezeni, Comuna Livezeni, Mureş | 82,9 %▲ 31,6 % | ▲ 31,6 % | -14,7 K RON | |
| 68 | 68.PIROŞKA-TRANS SRLnou | Sat Tărhăuşi, Comuna Ghimeş-Făget, Bacău | 80,8 %— | — | 29,9 K RON | |
| 69 | 69.BUKOWINA GOURMAND SRLnou | Sat Sfântu Ilie, Comuna Şcheia, Suceava | 80,4 %▲ 14 % | ▲ 14 % | 17,4 K RON | |
| 70 | 70.SAMARA NEW TRADE SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | 79,6 %▲ 12,7 % | ▲ 12,7 % | 8,6 K RON | |
| 71 | 71.LA GURA VĂII SRLnou | Sat Izvoarele, Comuna Plopsoru, Gorj | 79,6 %▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | 162,6 K RON | |
| 72 | 72.GREEN HOLIDAY HOTELS SRLnou | Municipiul Săcele, Braşov | 79,3 %▼ 24,8 % | ▼ 24,8 % | 31,7 K RON | |
| 73 | 73.XENIA INFO SRLnou | Loc. Luduş, Oraş Luduş, Mureş | 79,2 %▲ 27,6 % | ▲ 27,6 % | 67 K RON | |
| 74 | 74.DUO GROUP SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 78,7 %▼ 3,2 % | ▼ 3,2 % | 14,6 K RON | |
| 75 | 75.CEAPA ROŞIE SRLnou | Municipiul Deva, Hunedoara | 78,5 %▲ 49,2 % | ▲ 49,2 % | -10,9 K RON | |
| 76 | 76.PROFIDEA SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 78,5 %▲ 172,2 % | ▲ 172,2 % | 28,2 K RON | |
| 77 | 77.EMUS COM SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 78,3 %▲ 32,9 % | ▲ 32,9 % | -414,6 K RON | |
| 78 | 78.ALINA COM 27 ARGES SRLnou | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 78 %▲ 130,2 % | ▲ 130,2 % | -8,6 K RON | |
| 79 | 79.EATERY - PASTA SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 77,7 %▼ 5,8 % | ▼ 5,8 % | -424 K RON | |
| 80 | 80.FIADOV 2006 SRLnou | Sat Nemţişor, Comuna Vânători-Neamţ, Neamţ | 77,5 %▲ 222,5 % | ▲ 222,5 % | 16,8 K RON | |
| 81 | 81.BEATRIS HAUS SRLnou | Municipiul Dej, Cluj | 76,2 %▲ 8,6 % | ▲ 8,6 % | -144,8 K RON | |
| 82 | 82.CONART SRLnou | Loc. Târgu Bujor, Oraş Târgu Bujor, Galaţi | 75,3 %▲ 387,2 % | ▲ 387,2 % | 93,4 K RON | |
| 83 | 83.EUROCATERING DEVELOPMENT SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 74,5 %▲ 15,6 % | ▲ 15,6 % | 5 K RON | |
| 84 | 84.PLUS HOTEL SRLnou | Sat Malu Mare, Comuna Malu Mare, Dolj | 74,2 %▲ 59,7 % | ▲ 59,7 % | 363,5 K RON | |
| 85 | 85.GRAND SAnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 73,7 %▲ 89,2 % | ▲ 89,2 % | -1,2 mil. RON | |
| 86 | 86.DACOROM IMPEX SRLnou | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 73,6 %▲ 282,4 % | ▲ 282,4 % | -14,6 K RON | |
| 87 | 87.NOC CONSTANT SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 73,1 %▲ 17 % | ▲ 17 % | -172,9 K RON | |
| 88 | 88.BIANCO GROUP SRLnou | Sat Murani, Comuna Pişchia, Timiş | 72,9 %▼ 6,6 % | ▼ 6,6 % | -202,9 K RON | |
| 89 | 89.EL PLAZZA SRLnou | Loc. Băile Herculane, Oraş Băile Herculane, Caraş-Severin | 72,9 %▲ 426,4 % | ▲ 426,4 % | 69 K RON | |
| 90 | 90.ASIC SERVICES & LOGISTICS SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 72,5 %▲ 107,3 % | ▲ 107,3 % | 965 RON | |
| 91 | 91.CRISTIL COMIMPEX SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 72,4 %▲ 112,7 % | ▲ 112,7 % | -772,3 K RON | |
| 92 | 92.SOVA TRANS SRLnou | Municipiul Gherla, Cluj | 72,3 %▲ 87,9 % | ▲ 87,9 % | 82,7 K RON | |
| 93 | 93.H.P. TOWER SRLnou | Municipiul Săcele, Braşov | 72 %— | — | -5,2 mil. RON | |
| 94 | 94.SINDCOM SRLnou | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 71,3 %▲ 60 % | ▲ 60 % | 34 K RON | |
| 95 | 95.MADIOR COM SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | 71 %▲ 427,9 % | ▲ 427,9 % | 8,5 K RON | |
| 96 | 96.NIRAL SRLnou | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 70,7 %▲ 31,5 % | ▲ 31,5 % | -57,6 K RON | |
| 97 | 97.MAHMUT USTA SERV SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 69,7 %▲ 32,9 % | ▲ 32,9 % | 59,9 K RON | |
| 98 | 98.MADALINA SERVIMPEX SRLnou | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 69,6 %▲ 89,6 % | ▲ 89,6 % | 1,5 K RON | |
| 99 | 99.GASTRO-TUR SRLnou | Municipiul Arad, Arad | 69,6 %▲ 15,7 % | ▲ 15,7 % | 29 K RON | |
| 100 | 100.PERFORMANCE SRLnou | Municipiul Tulcea, Tulcea | 69,1 %▲ 140,1 % | ▲ 140,1 % | 224,2 K RON |
Hoteluri și restaurante pe județe
București (4.719)Constanța (3.049)Cluj (2.239)Brașov (2.011)Timiș (1.566)Ilfov (1.546)Suceava (1.395)Bihor (1.372)Prahova (1.270)Mureș (1.246)Sibiu (1.211)Maramureș (1.058)Argeș (1.056)Iași (1.017)Hunedoara (949)Alba (941)Dolj (923)Bacău (874)Arad (792)Vâlcea (791)Harghita (744)Neamț (716)Galați (703)Gorj (647)Bistrița-Năsăud (618)Caraș-Severin (585)Tulcea (580)Satu Mare (579)Dâmbovița (546)Buzău (516)Olt (496)Vrancea (440)Botoșani (404)Brăila (368)Sălaj (349)Mehedinți (329)Covasna (328)Vaslui (326)Giurgiu (298)Teleorman (284)Călărași (281)Ialomița (277)