Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Tulcea după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2011
38 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 1,1 %, iar liderul atinge 69,1 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.PERFORMANCE SRLnou | Municipiul Tulcea, Tulcea | 69,1 %▲ 140,1 % | ▲ 140,1 % | 224,2 K RON | |
| 2 | 2.BARON-SERVICE SRLnou | Sat Stejaru, Comuna Stejaru, Tulcea | 50,8 %▲ 46,3 % | ▲ 46,3 % | 59,7 K RON | |
| 3 | 3.POPA-GEO-FLOR SRLnou | Sat Lunca, Comuna Ceamurlia de Jos, Tulcea | 41,5 %▲ 100,4 % | ▲ 100,4 % | 33 K RON | |
| 4 | 4.NIBIA SRLnou | Loc. Babadag, Oraş Babadag, Tulcea | 33,5 %▲ 105,4 % | ▲ 105,4 % | -62,6 K RON | |
| 5 | 5.DATATUR SRLnou | Municipiul Tulcea, Tulcea | 33,4 %▲ 206,1 % | ▲ 206,1 % | 245 K RON | |
| 6 | 6.NORDEZ-COM SRLnou | Sat Mahmudia, Comuna Mahmudia, Tulcea | 30,5 %▼ 20,5 % | ▼ 20,5 % | 482 RON | |
| 7 | 7.ALTAMIRA SRLnou | Sat Ilganii de Jos, Comuna Nufăru, Tulcea | 28,5 %▲ 25,3 % | ▲ 25,3 % | 1,9 K RON | |
| 8 | 8.ALDION SRLnou | Loc. Măcin, Oraş Măcin, Tulcea | 26,9 %▲ 121,5 % | ▲ 121,5 % | 10,7 K RON | |
| 9 | 9.DASPAR SRLnou | Loc. Babadag, Oraş Babadag, Tulcea | 26,1 %▲ 96,2 % | ▲ 96,2 % | 67,7 K RON | |
| 10 | 10.CLAN SRLnou | Municipiul Tulcea, Tulcea | 24,2 %▲ 14,1 % | ▲ 14,1 % | 3,3 K RON | |
| 11 | 11.MILIMAR SRLnou | Sat Somova, Comuna Somova, Tulcea | 23,2 %▼ 8,2 % | ▼ 8,2 % | -9 RON | |
| 12 | 12.FORTUNA SRLnou | Sat Camena, Comuna Baia, Tulcea | 22,8 %▲ 92,5 % | ▲ 92,5 % | 214,1 K RON | |
| 13 | 13.IBEROM INTERNATIONAL SRLnou | Municipiul Tulcea, Tulcea | 19,6 %▲ 31,8 % | ▲ 31,8 % | -136,1 K RON | |
| 14 | 14.IZVORUL CERBULUI SRLnou | Sat Ciucurova, Comuna Ciucurova, Tulcea | 18,8 %▲ 4,5 % | ▲ 4,5 % | 1,7 K RON | |
| 15 | 15.CIVAS CLUB SRLnou | Municipiul Tulcea, Tulcea | 18,1 %▼ 6,4 % | ▼ 6,4 % | 9,9 K RON | |
| 16 | 16.PARANG COM SRLnou | Sat Turcoaia, Comuna Turcoaia, Tulcea | 17,7 %▲ 11 % | ▲ 11 % | 6,5 K RON | |
| 17 | 17.SINCRON SRLnou | Municipiul Tulcea, Tulcea | 17,4 %▼ 57,1 % | ▼ 57,1 % | 5,1 K RON | |
| 18 | 18.PALAS SRLnou | Sat Murighiol, Comuna Murighiol, Tulcea | 17,2 %▲ 14,7 % | ▲ 14,7 % | -15,5 K RON | |
| 19 | 19.STILTOURS SRLnou | Sat Colina, Comuna Murighiol, Tulcea | 17,1 %▲ 73,6 % | ▲ 73,6 % | 83,1 K RON | |
| 20 | 20.INTERCOM DOINA SRLnou | Sat Dunăvăţu de Jos, Comuna Murighiol, Tulcea | 16,9 %▲ 36,2 % | ▲ 36,2 % | -79 K RON | |
| 21 | 21.CONSTANTIN SRLnou | Municipiul Tulcea, Tulcea | 15,4 %▲ 38,8 % | ▲ 38,8 % | 12 K RON | |
| 22 | 22.COMPLEX DELTA SRLnou | Municipiul Tulcea, Tulcea | 13,2 %▲ 39 % | ▲ 39 % | 1,9 mil. RON | |
| 23 | 23.DARV IMPEX SRLnou | Sat Trestenic, Comuna Nalbant, Tulcea | 10,1 %▼ 12,4 % | ▼ 12,4 % | -16,3 K RON | |
| 24 | 24.ADVADELT-TURISM SRLnou | Sat Murighiol, Comuna Murighiol, Tulcea | 9,2 %▼ 30,1 % | ▼ 30,1 % | -952,7 K RON | |
| 25 | 25.CRI-SIR TOUR SRLnou | Loc. Sulina, Oraş Sulina, Tulcea | 7,8 %▲ 37,2 % | ▲ 37,2 % | -82,5 K RON | |
| 26 | 26.TURISM ŞI AGREMENT SAnou | Sat Jurilovca, Comuna Jurilovca, Tulcea | 7,4 %▲ 7,1 % | ▲ 7,1 % | -1,1 mil. RON | |
| 27 | 27.CENTRAL HORECA SRLnou | Municipiul Tulcea, Tulcea | 6,2 %▲ 0,6 % | ▲ 0,6 % | 317 RON | |
| 28 | 28.ECHINOX SRLnou | Municipiul Tulcea, Tulcea | 5,7 %▲ 1,8 % | ▲ 1,8 % | 22 K RON | |
| 29 | 29.CORADO INTERNAŢIONAL SRLnou | Sat Dunăvăţu de Jos, Comuna Murighiol, Tulcea | 5,1 %▲ 13,3 % | ▲ 13,3 % | 143,9 K RON | |
| 30 | 30.RUXI SRLnou | Municipiul Tulcea, Tulcea | 5,1 %▲ 16,3 % | ▲ 16,3 % | 87,9 K RON | |
| 31 | 31.CALAMAR-IMPEX SRLnou | Sat Dunăvăţu de Jos, Comuna Murighiol, Tulcea | 5 %▲ 5,7 % | ▲ 5,7 % | 263 RON | |
| 32 | 32.BENGA SRLnou | Sat Horia, Comuna Horia, Tulcea | 4,7 %▲ 3,4 % | ▲ 3,4 % | 2,8 K RON | |
| 33 | 33.DAMCIP SRLnou | Loc. Sulina, Oraş Sulina, Tulcea | 4,6 %▲ 13,6 % | ▲ 13,6 % | 62 RON | |
| 34 | 34.I.C.A.R. SRLnou | Loc. Măcin, Oraş Măcin, Tulcea | 4,1 %▲ 3,5 % | ▲ 3,5 % | 6,1 K RON | |
| 35 | 35.NIROS PRODUCTION SRLnou | Municipiul Tulcea, Tulcea | 3 %▼ 15 % | ▼ 15 % | -125,7 K RON | |
| 36 | 36.TROFIM X.Y. SRLnou | Sat Plopul, Comuna Murighiol, Tulcea | 1,9 %▼ 46,3 % | ▼ 46,3 % | 11,8 K RON | |
| 37 | 37.COPI-MAR SRLnou | Loc. Isaccea, Oraş Isaccea, Tulcea | 1,4 %▼ 6,1 % | ▼ 6,1 % | -3,9 K RON | |
| 38 | 38.AGRO-PESCARUSUL SRLnou | Sat Zebil, Comuna Sarichioi, Tulcea | 1,1 %▲ 92,4 % | ▲ 92,4 % | -117,8 K RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Tulcea
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
56 firme · 96,2 mil. RON
CAEN 5610
Restaurante
89 firme · 69,4 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
185 firme · 51,7 mil. RON
CAEN 5611
Restaurante
54 firme · 47 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
119 firme · 24,5 mil. RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
3 firme · 15,8 mil. RON
CAEN 5622
Alte servicii de alimentație n.c.a.
4 firme · 14,1 mil. RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
42 firme · 11,9 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
7 firme · 4 mil. RON
CAEN 5530
Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
17 firme · 2,8 mil. RON
CAEN 5612
Activități ale unităților mobile de alimentație
4 firme · 249,5 K RON