Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Dolj după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2011
54 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0,2 %, iar liderul atinge 117,4 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.NEOTURISM SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 117,4 %▲ 12,1 % | ▲ 12,1 % | -84,9 K RON | |
| 2 | 2.PLUS HOTEL SRLnou | Sat Malu Mare, Comuna Malu Mare, Dolj | 74,2 %▲ 59,7 % | ▲ 59,7 % | 363,5 K RON | |
| 3 | 3.LA PAPA SEL SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 63,1 %▲ 155,5 % | ▲ 155,5 % | -37 K RON | |
| 4 | 4.GALACTIC HORSE SRLnou | Sat Beharca, Comuna Coţofenii din Faţă, Dolj | 53,8 %▼ 30,1 % | ▼ 30,1 % | 7,6 K RON | |
| 5 | 5.GALLESE SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 48 %▲ 8,5 % | ▲ 8,5 % | 24,6 K RON | |
| 6 | 6.ILKINUR SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 44 %▼ 6,5 % | ▼ 6,5 % | -156 K RON | |
| 7 | 7.CHR PANORAMIC SRLnou | Municipiul Calafat, Dolj | 43,6 %▼ 8,1 % | ▼ 8,1 % | 44,2 K RON | |
| 8 | 8.BRIGADA DIVERSE SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 43,4 %▲ 20,6 % | ▲ 20,6 % | 2,9 K RON | |
| 9 | 9.MC SISTEM SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 37,7 %▲ 28 % | ▲ 28 % | -135,2 K RON | |
| 10 | 10.DANUBIUM TRANS COM SRLnou | Sat Cârcea, Comuna Cârcea, Dolj | 37,3 %▲ 89,9 % | ▲ 89,9 % | 13,9 K RON | |
| 11 | 11.RUK TOUR SRLnou | Sat Cârcea, Comuna Cârcea, Dolj | 33 %▲ 1,2 % | ▲ 1,2 % | 25 K RON | |
| 12 | 12.PC WEB SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 30,8 %▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | 4,3 K RON | |
| 13 | 13.SLATERIS SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 29,4 %▲ 34,2 % | ▲ 34,2 % | 84,2 K RON | |
| 14 | 14.RESTAURANT BACOLUX SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 28,3 %▲ 97,7 % | ▲ 97,7 % | 1 mil. RON | |
| 15 | 15.DSF SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 28,1 %▲ 238,1 % | ▲ 238,1 % | -28,6 K RON | |
| 16 | 16.CETO IMPEX SRLnou | Comuna Ghindeni, Dolj | 24,9 %▲ 3,2 % | ▲ 3,2 % | -42,9 K RON | |
| 17 | 17.GEBLESCU SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 24,7 %▲ 32,1 % | ▲ 32,1 % | 41,5 K RON | |
| 18 | 18.PIRVU CAT SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 23,3 %▲ 139 % | ▲ 139 % | 6,1 K RON | |
| 19 | 19.DADICA SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 23,2 %▲ 42,2 % | ▲ 42,2 % | -10,1 K RON | |
| 20 | 20.EMMA SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 23 %▲ 28,9 % | ▲ 28,9 % | 2 mil. RON | |
| 21 | 21.CINO SRLnou | Sat Cârcea, Comuna Cârcea, Dolj | 21,7 %▲ 17,6 % | ▲ 17,6 % | 7,2 K RON | |
| 22 | 22.LYTOS SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 21 %▼ 18,4 % | ▼ 18,4 % | 98,2 K RON | |
| 23 | 23.GIELLE SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 17,9 %▲ 90,4 % | ▲ 90,4 % | 171,3 K RON | |
| 24 | 24.PARC STRAND IMPEX SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 16,6 %▲ 52,9 % | ▲ 52,9 % | 252,2 K RON | |
| 25 | 25.MONDENYSS SRLnou | Sat Căciulatu, Comuna Terpeziţa, Dolj | 16,4 %▲ 4,4 % | ▲ 4,4 % | -32,5 K RON | |
| 26 | 26.IDAS GLOBUS COM SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 16 %▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 2,2 K RON | |
| 27 | 27.IL CAPO TOUR SRLnou | Sat Pieleşti, Comuna Pieleşti, Dolj | 16 %▼ 9 % | ▼ 9 % | -218,7 K RON | |
| 28 | 28.COOPBAR SRLnou | Loc. Dăbuleni, Oraş Dăbuleni, Dolj | 15,9 %▼ 6,1 % | ▼ 6,1 % | -52,8 K RON | |
| 29 | 29.VOLDEN SRLnou | Municipiul Calafat, Dolj | 15,9 %▲ 34,8 % | ▲ 34,8 % | -40,8 K RON | |
| 30 | 30.PARCDES COM SRLnou | Sat Desa, Comuna Desa, Dolj | 15,8 %▲ 19 % | ▲ 19 % | 15,8 K RON | |
| 31 | 31.TRANS ENERGY-SERVICE SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 11,3 %▲ 9,2 % | ▲ 9,2 % | 400 RON | |
| 32 | 32.NAFI GENCOM SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 10,3 %▲ 5,9 % | ▲ 5,9 % | 36,1 K RON | |
| 33 | 33.DAVINCO SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 10,3 %▲ 6,4 % | ▲ 6,4 % | -6,4 K RON | |
| 34 | 34.CORMAST SRLnou | Municipiul Băileşti, Dolj | 9,8 %▲ 17,7 % | ▲ 17,7 % | 6,6 K RON | |
| 35 | 35.TICICOM S.R.L.nou | Municipiul Craiova, Dolj | 9,5 %▲ 453,6 % | ▲ 453,6 % | 1,8 K RON | |
| 36 | 36.TOL CONSTRUCT SRLnou | Sat Cârcea, Comuna Cârcea, Dolj | 9,1 %▲ 18,5 % | ▲ 18,5 % | 23,4 K RON | |
| 37 | 37.HELIN'S TRADING SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 9,1 %▲ 3 % | ▲ 3 % | 1,3 mil. RON | |
| 38 | 38.EUROPECA IMPEX SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 8,9 %▲ 9,8 % | ▲ 9,8 % | 3,3 mil. RON | |
| 39 | 39.ITALIAN HOTEL SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 8,3 %▲ 29,8 % | ▲ 29,8 % | 10,6 K RON | |
| 40 | 40.FABMAT IMPEX SRLnou | Municipiul Calafat, Dolj | 7,8 %▼ 3,3 % | ▼ 3,3 % | -871 RON | |
| 41 | 41.MIGROS EXIM SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 7,5 %▼ 1 % | ▼ 1 % | 62,3 K RON | |
| 42 | 42.EL PADRINO SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 7,2 %— | — | -25,5 K RON | |
| 43 | 43.DUDU SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 6,5 %▲ 60,2 % | ▲ 60,2 % | -26,1 K RON | |
| 44 | 44.AKRAMENTO SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 5,9 %▼ 3,9 % | ▼ 3,9 % | -150,6 K RON | |
| 45 | 45.BORDEAUX SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 2,9 %▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | 345,5 K RON | |
| 46 | 46.MUZETTE SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 2,5 %▲ 9,7 % | ▲ 9,7 % | -141 K RON | |
| 47 | 47.MOTOR X SRLnou | Sat Urecheşti, Comuna Mischii, Dolj | 1,6 %▼ 26,7 % | ▼ 26,7 % | -71,3 K RON | |
| 48 | 48.PANASOR SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 1,5 %▲ 52,4 % | ▲ 52,4 % | 129 K RON | |
| 49 | 49.MAGNAT TRADING SRLnou | Sat Cârcea, Comuna Cârcea, Dolj | 1,3 %▼ 8,1 % | ▼ 8,1 % | 40,6 K RON | |
| 50 | 50.PALOMINO COM SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 1,2 %▲ 49,3 % | ▲ 49,3 % | -27,4 K RON | |
| 51 | 51.RECHINUL IMPEX SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 0,8 %▲ 45,2 % | ▲ 45,2 % | -30,1 K RON | |
| 52 | 52.NI-SA IMPEX SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 0,6 %▼ 16,5 % | ▼ 16,5 % | 164 K RON | |
| 53 | 53.DIADRA COMIMPEX SRLnou | Sat Piscu Nou, Comuna Seaca de Câmp, Dolj | 0,6 %▼ 27,3 % | ▼ 27,3 % | 9,5 K RON | |
| 54 | 54.ULEX SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 0,2 %▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | -2,2 K RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Dolj
CAEN 5610
Restaurante
282 firme · 328,1 mil. RON
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
52 firme · 216,7 mil. RON
CAEN 5611
Restaurante
125 firme · 123,4 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
281 firme · 81 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
65 firme · 47,5 mil. RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
25 firme · 17,2 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
70 firme · 12,3 mil. RON
CAEN 5622
Alte servicii de alimentație n.c.a.
2 firme · 3,6 mil. RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
7 firme · 2,8 mil. RON
CAEN 5612
Activități ale unităților mobile de alimentație
9 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 5530
Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
5 firme · 1,3 mil. RON